چرا”ایرانسل”شارژتان راخالی می کند؟آیادزداست!+همراه اول

چرا

حل مشکل کم شدن خود به خود اعتبار شارژ ایرانسل

چرا خود به خود شارژ ایرانسل از حسابتان شده اید؟

آخرین تصمیمات درموردرهایی ازشرپیامکهای تبلیغاتی وهزینه های آن رادرادامه خواهیدخواند-تصمیمات  آذر ۱۳۹۶

برای عدم دریافت “لغو“پیامک های تبلیغاتی، مشترکین می توانند به یکی از روش های زیر اقدام کنند:

۱ – ارسال عدد «۱» به «۸۹۹۹»
۲ – شماره گیری کد دستوری *۸۹۹۹#
۳ – شماره گیری کد دستوری *۸۰۰#
۴ – تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰

گاهی اوقات سیمکارت تان راشارژ می کنید،امابلافاصله “اعتبارتان”خالی می شود،یعنی صفرمی شود ویا(۱۱ریال)

دلیلش این است که شماناخواسته SMSراتأیید(فعال)کرده اید که بصورت مسابقه وشرکت درقرعه کشی استال کردن فقط یکبار انجام گرفته است

وبه ازای هراس ام اس ی که برای شماارسال می شود مقداری پول(۱۵۰یا۱۰۰تومان)ازحسابتان کسرمی شود

حتی اگردرحسابتان پولی نباشد جزءبدهکاری شمامنظورمی شود که بمحض ریختن شارژ ،بدهکاریهای قبلی ازموجودیتان برداشته می شود،یعنی شما هرچقدرپول بریزیدموجودی صفر(۱۱ریال)می شودتااینکه تسویه حساب شود

ایرانسل این کم شدن وخوردن شارژ راباعنوان ( ویترین خریدمحصول )ازحسابتان کم می کند

کم شدن ناگهانی و خودکار شارژ تلفنهای همراه اعتباری چند وقتی است که به دغدغه میلیونها نفر مشترکین این تلفن ها تبدیل شده است و در کنار دهها طرح به ظاهر متفاوت اپراتورهای تلفن همراه که سردرگمی خیلی از مشترکان را به همراه داشته و بسیاری عطای این خدمات را به لقایش بخشیده‌اند، حکایت پریدن خودکار شارژ تلفن‌های اعتباری هم مزید بر علت شده است.

شارژهای چند هزار تومانی اگرچه به لطف خدمات پرداخت الکترونیکی و اینترنتی به راحتی به دست می آیند اما گاهی مشترکان را در حسرت چند دقیقه مکالمه نگه می‌ دارند و به قول شیمی دانها “تصعید” می شوند.

یکی از دارندگان تلفن های همراه اعتباری در این خصوص به صبحانه می گوید: یک شارژ دو هزار تومانی برای خودم و یکی برای همسرم خریدم. فردای آن روز که خواستم تماس بگیرم دیدم هیچ شارژی ندارم. فکر کردم موبایل من مشکل دارد ولی وقتی با تلفن همراه همسرم هم خواستم تماس بگیرم متوجه شدم مشکل فقط مربوط به تلفن من نیست.

برخی دیگر از دارندگان تلفن های همراه اعتباری نیز همین عقیده را دارند و از پریدن ناگهانی شارژ خود ابراز گلایه و شگفتی می کنند.

یکی دیگر از افرادی که تاکنون با این مشکل مواجه شده، ماجرا را اینگونه توضیح می دهد: “حدود دو هفته پیش شارژ هزار تومانی خریدم و هیچ استفاده ای از آن نکردم. چند روز پیش که خواستم مبلغ شارژم را بدانم کد مربوطه را زدم و دیدم فقط ۷۰۰ تومان شارژ دارم. روز بعد هم که دوبار کد زدم دیدم شارژم ۶۰۰ تومان شده. مطمئن هم هستم که هیچ تماس یا پیامکی در این مدت نزده ام!”

نکته جالب تر اینکه شارژهای تلفنهای اعتباری، عمدتا در تاریکی شب و وقتی مشترکان در خواب هستند، در می روند، لذا پیگیری آنها جز از طریق رسانه ها قابل به نتیجه رسیدن نیست!

یکی دیگر از مشترکان تلفن های همراه اعتباری در این باره به صبحانه می گوید: ۹ شب شارژ تلفن همراهم را چک کردم و دیدم مبلغش ۴ هزار تومان است. صبح که از خواب بیدار شدم و دوباره چک کردم دیدم مبلغ شارژم ۳۶۰۰ تومان شده است!

برای پیگیری این موضوع، بهترین راه گفتگو با مسئولان شرکتهای ارائه دهنده سیم کارت های اعتباری است. آرش کریم بیگی سخنگوی شرکت ایرانسل در پیگری های ما، این موضوع را تکذیب نمی کند اما در خصوص آن دلایلی را ذکر می کند.

وی اعلام می کند که کم شدن و یا تمام شدن شارژ تلفنهای اعتباری این شرکت دلایل متعددی دارد و ادامه می دهد: “به عنوان مثال سیستم عامل گوشی های هوشمند برای به روز رسانی یا چک کردن ایمیل به طور اتوماتیک از اینترنت همراه ایرانسل استفاده می کند.”

کریم بیگی یادآور شد: سرویس های دیگری هم هست که می تواند باعث کم شدن اعتبار و شارژ تلفن همراه شود. به عنوان مثال مشترک ممکن است سرویس هایی را در ویترین ایرانسل فعال کرده باشد که شامل دریافت پیامک و یا پیام چند رسانه ای باشد و با دریافت این خدمات اعتبارش کم شود.

در انبوه مشکلات و گرفتاریهای روزمره، شاید خیلی‌ها اصلاً پریدن شارژ تلفنشان و یا افزوده شدن برقم قبض ماهیانه‌شان را متوجه نشوند اما برای بسیاری از افراد که دستی در حساب و کتاب دارند ولی علت واقعی کم شدن شارژ تلفنشان را نمی‌دانند، این اتفاق ممکن است سنگین تمام شود.

یکی دیگر از مشترکان تلفن های همراه اعتباری در این باره می گوید: می خواستم سیم کارت خود را دور بیندازم. طوری شده که دیگر به طور مداوم هزار تومان هزار تومان شارژ می گرفتم و مدتی است از سیم کارت ایرانسل استفاده نمی کنم.

البته سخنگوی ایرانسل با اطمینان دادن به مشترکان این شرکت می گوید: سیستم صورتحساب گیری این شرکت یکی از پیشرفته ترین و با اعتمادترین ها دربین شرکتهای تلفن همراه جهان است.

کریم بیگی تاکید کرد: مشترکان می توانند برای اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات در خصوص نحوه شارژ شدن و مقدار اعتبارش با شماره ۷۰۰ از تلفن همراه ایرانسل و شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط با کارشناسان مرکز شبانه روزی ایرانسل تماس بگیرند و کارشناسان ما به طور دقیق علت کم شدن شارژ را به آنها می گویند.

کم شدن خودکار شارژ تلفنهای همراه که البته با ورود نسل جدید تلفنهای هوشمند بیشتر هم شده، کاسه صبر خیلی از دارندگان ۳۹ میلیون تلفن همراه اعتباری را درکشور لبریز کرده و مشترکان می پرسند چرا شرکتهای تلفن همراه که دهها نوع تبلیغ رنگارنگ را برای جذب مشتری به خورد مردم می دهند، برای جلوگیری از کم شدن خودکار شارژ تلفنها، اطلاع رسانی دقیق نمی کنند؟۱۳۹۲

***

راه حل

شما دو راه برای بررسی دارید. راه نخست اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر چند دیر ولی بالاخره نسبت به این موضوع یک اقدام عملی انجام داد. طبق گفته این سازمان از این پس مشترکان می‌توانند برای اطلاع از بسته‌های فعال در خط تلفن همراهشان باید عدد صفر ۰ را به شماره ۸۰۰ پیامک کنند تا لیست مسابقات و بسته‌های دیگری را که برایشان فعال است دریافت و نسبت به غیرفعال کردن آن اقدام کنند.

ارسال عدد ۰ به ۸۰۰

راه دوم هم که همان روش قدیمی است که در صورتی که از پیامک بالا نتیجه نگرفتید به سراغ این روش بروید. پس راه حل دوم این مشکل این است که با شماره ۷۰۰ تماس گرفته و به اپراتور وصل شوید و مشکل را با آنها در میان بگذرید و اپراتور به شما خواهد گفت چه بسته ای برای شما فعال شده است.

راه دیگر این است که در وبسایت ویترین به نشانی

vitrin.irancell.ir رفته و در وبسایت با رمز خود وارد سیستم شوید و پس از وارد شدن به بخش “بسته های من” رفته

( این لینک ها:http://vitrin.irancell.ir/MyAlertsPackages و http://vitrin.irancell.ir/ACPremiumMyPackages )

و از بسته های فعال آگاه شوید و همانجا آنها را غیرفعال کنید. البته اگرخودتان از کد بسته اطلاع دارید کافیست که کد را پس از عبارت LAGHV به صورت انگلیسی به ۸۲۸۲ بفرستید.

***

شماره های مرکز خدمات مشترکین ایرانسل تغییر کرد

شماره های تماس با مرکز خدمات مشترکین ایرانسل برای تمامی مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری این اپراتور به شماره های ۷۰۰ و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تغییر پیدا کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی ایرانسل، پیش از این شماره های ۱۳۰ یا ۰۹۳۵۱۳۰۰۰۰۰ برای مشترکین سیم کارت های دائمی و ۱۴۰ یا ۰۹۳۵۱۴۰۰۰۰۰ برای مشترکین سیم کارت های اعتباری، شماره های مرکز خدمات مشترکین ایرانسل بودند که از این پس شماره های ۷۰۰ برای تماس از سیم کارت های ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط، با قابلیت دریافت تماس های بیشتر برای تمامی مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری ایرانسل جایگزین شماره های قبلی شدند.
مرکز خدمات مشترکین ایرانسل به عنوان بزرگترین مرکز پشتیبانی مشتریان در ایران، با بهره گیری از دانش نیروهای مجرب و کار آزموده، در تمام هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست های مربوط به خدمات پس از فروش ایرانسل می باشد.
براساس این گزارش، هزینه تماس با مرکز خدمات مشترکین از خطوط ایرانسل، مستقل از طول زمان مکالمه، معادل یک دقیقه مکالمه معمولی بین خطوط ایرانسل و هزینه تماس از سایر خطوط، با توجه به دقایق مکالمه مطابق هزینه تماس براساس نرخ اپراتور مربوطه محاسبه می شود. به عبارت دیگر در هنگام تماس با خدمات مشترکین از خطوط ایرانسل، مهم نیست که مدت زمان مکالمه با اپراتور چقدر باشد، زیرا تنها هزینه یک دقیقه مکالمه منظور می شود.
شایان ذکر است که مشترکین در صورت تماس با شماره ۷۰۰ از خط ایرانسل خود می توانند به جز ارتباط با اپراتور، از طریق سیستم تلفن گویا (IVR) ایرانسل و دنبال کردن دستورالعمل هایی که برای انجام عملیات های مختلف اعلام می شود، عملیات مورد نظر خود را شخصاً و بدون نیاز به تماس با اپراتورهای خدمات مشترکین انجام دهند.
از طریق سیستم تلفن گویای ایرانسل، مشترکین می توانند شخصا عملیات های مختلفی نظیر تغییر طرح تعرفه و فعال یا غیر فعال کردن سرویس های مختلف را برای خط ایرانسل خود انجام دهند.

ودرپایان گزارشی ازشفاآنلاین  می گذارم +نظرات کاربران(مالباخته)!

علت شارژ خوری سیم کارت ایرانسل

شفا آنلاین-یکی از گلایه‌هایی که همواره از زبان بسیاری از مشترکان ایرانسل شنیده می‌شود، این است که «شارژ سیم‌کارت‌ خود به خود کم می‌شود». در پیگیری خبرنگار فارس مشخص شد این موضوع به دلیل عدم اطلاع کافی از سرویس‌های پیامکی رخ می‌دهد.

به گزارش شفا آنلاین،«شارژ سیم‌کارت‌ خود به خود کم می‌شود» این گلایه‌ای است که از زبان بسیاری از مشترکان ایرانسل شنیده می‌شود.

همچنان که پیرو اخباری که درباره این اپراتور در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود کاربران به دفعات در بخش نظرات این نکته را متذکر شده‌اند. مشترکان این اپراتور مدعی می‌شوند که بارها تجربه کرده‌اند  که پیامک‌های پیشنهادی مسابقه‌ها که هر روز به دفعات برای مشترکان این اپراتور ارسال می‌شود برای آنها هزینه دارد و از شارژ آنها کم می کند.

در پیگیری از صحت و سقم این موضوع، نتایج جالبی حاصل شد که به نوعی گفته مشترکان را تصدیق می‌کرد و حکایت از ناآگاهی مشترکان داشت.

روش کار در پیامک‌های مسابقه ایرانسل به این صورت است که ابتدا پیشنهاد برای شروع مسابقه به مشترک ارائه می‌شود، سپس با تمایل مشترک و ارسال پیامک تایید، مسابقه آغاز و پیامک‌های مسابقه برای مشترک یکی پس از دیگری ارسال می‌شود. این پیامک‌ها دارای هزینه ویژه مسابقه‌ای است.

پس از شرکت در مسابقه در صورت انصراف مشترک از ادامه مسابقه، اتمام مسابقه یا خاموشی گوشی تلفن‌همراه و عدم استفاده از گوشی، ارسال پیامک‌ها ادامه می‌یابد تا زمانی که مشترک عبارت لغو را به مسابقه ارسال کند. اگر گوشی خاموش باشد پس از روشن شدن، پیامک‌هایی که در انتظار ارسال بوده‌اند و هنوز در سیستم زنده هستند، برای مشترک ارسال می شود. هزینه تمام این پیامک‌ها نیز به حساب مشترک منظور خواهد شد.

در این میان ممکن است مشترک ماه‌ها پیش در سرویسی شرکت کرده و اکنون فراموش کرده باشد. برخی مشترکان ایرانسل نیز می‌گویند این مسابقه‌ها را فعال نکرده‌اند و از فعال سازی آنها اطلاعی ندارند.

در پیگیری این موضوع از یکی از مشترکان ایرانسل متوجه شدیم که مشترک تعداد زیادی از مسابقه‌ها را فعال دارد و بابت تمام پیامک‌هایی که در طول روز دریافت می‌کند، از شارژ سیم کارت کم می‌شود.

در اینجا درخواست‌ یک مشترک برای لغو تمام مسابقه‌ها، پس از اطلاع از فعال بودن مسابقه‌ها، را نشان می‌دهیم. مشاهده می‌شود که روی سیم‌کارت این مشترک چندین مسابقه فعال است که بابت آنها هر روز از مشترک شارژ کم شده است.

بنابراین با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشترکان ایرانسل با این موضوع مواجه‌اند، گویا از این پس تماس با سامانه ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ این اپراتور برای اطلاع از مسابقه‌های فعال به منظور پیش‌گیری از تضییع حقوق مشترکان و از دست رفتن بی‌دلیل شارژ سیم‌کارت ضروری به نظر می‌رسد.

اما پاسخ اپراتور به این مشکل این است که در شروع  مسابقه میزان شارژ مصرفی و نحوه خروج از آن اعلام می‌شود و در هر پیامک نیز نحوه لغو هر سرویس توضیح داده شده است.

بنقل ازخبرگزاری فارس

شما اصلا … می کنید با مردم بازی می کنید
شما بیخود می کنید روزانه بیش از ۲۰ اس ام اس بیخودی به مشترکین می فرستید ……
خواهش دارم برادران فتا هرچه زودتر رسیدگی کنند ، و اگر تا حالا ….
اخه کسی نیست به شما بگه مرض دارید اینقدر….. من دو تومن صبح شارژ کردم شب ۰ شد اه اه اه ایرانسل ….یکم به خودتون بیاید حالا این سایتم اومده یه سری چرت و پرت گفته ماس مالی کرده رفته
آقا این ایرانسل اصلا جواب نمیده.
با ۷۰۰ هم تماس گرفتم.گفت ۱۳۰ رو فعال کن بعدش براشون توی قسمت مشکل بنویس.
این کارو کردم هنوزم هیچی به هیچی
من تمام اینکارهارو انجام دادم تمام بسته هارم غیرفعال کردم بازهم شارژ کم میشه
به۷۰۰ زنگ زدم میگه تو قسمت ویترین ایرانسل یه سری گزینه ها فعالن ،شما برید از داخل ویترین غیر فعال کنید،ِباور کنید اصلا نمیشه داخل ویترین شد ،در اصل خودشون مسدود کردن که شارژملت همینجور خورده بشه.یکی نیست بگه اخه ….. این چه جور … هست دیگه .مردم و …. گیر اوردن اخه کی بیکاره تو مسابقه شرکت کنه که هی اس ام اس مسابقه برا ملت میفرستین .
من که رفتم یه همراه اول گرفتم تا .. خلاص بشم
اصلا…..جرسمو در اورده اهههههههههه
چند روزه صبح شارژ میشه بدون استفاده شب تمومه!با تشکر از…. آشکارتون
ایرانسل داره شورش در می اره خیلی … می کنه
من گوشیم ١١٠٠ بعد زنگ زدم ب پشتیبانی ایرانسل میگه آپدیت گوشیتونو غیر فعال کنید اخه یکی بگه ١١٠٠ آپدیت داره!!!! دوستان همشون ….. هم ایرانسلی ها هم همراه اولی ها تنها راه حل اینه که شما هم ….باشید تو کسب و کارتون !
برین بابا…..من دو ساعت پیش شارژ گرفتم دوتومنننن..نت خریدم پونصد تومن….بعد دو دیقه خواستم چک کنم ببینم چقد شارژ دارم…دیدم نوشته صفر ریال…حالیتون میشه؟اینطوری نمیشه…باید شمارو ب میز محاکمه کشوند…زبون ….
ایرانسل هست …. به وسعت دریاها.
ایرانسل هست …به وسعت دریاها.
ایرانسل از شیوه های نوین ….پول در میاره .
دوروز پیش ۵ت شارژ خریدم بخدا یکبارم زنگ نزده تموم شد.دوباره دیروز ۱۰ ت شارژ کردم بدون اینکه بکسی زنگ بزنم یا کسی بهم زنگ بزنم امروز یه پیام فرستادم پیامک اومد ۵۳۰۰ت مانده اخه من نمیدونم پول حروم خوری کی باین جماعت یادداده دستشون بازه هر…. دلشون میخاد سر ملت دربیارن دولت انگار دست بدستشون داده بالاخره همراه اول خریدم دیگه ایرانسل… بی ایرانسل دزد……

ا
من فک میکردم برادرم دزدکی با گوشیم صحبت میکنه تا این که امروز دو تا پیغام اومد که هزینه آخرین تماس ١۵٠٠ ریال . اینم یه روش … دیگه ….
با این وضع مشترکان ایرانسل کم میشه من شخصا میخوام سیم کارتمو غیر فعال کنم همراه اول می خرم اینجوری نمیشه
واقعا که صبح گوشی را شارژ میکنیم تا میام به یکی زنگ بزنم تموم شده سرعت عملتون بسیار بالا دزدید
دیگه شورشودراوردن
من صفر رو به هشتصد فرستادم و لیست طولانی برام فرستاد!من اسم بعضی هاشون رو اصن تا حالا نشنیده بودم.
یه نفر بهم گفت که به خاطر فعال کردن اینترنت همراته و چون گوشیت سامسونگه حتی بعد از این لغوش هم کنی باز شارژ میخوره.به نظر شما ربطی داره?
من همه ی روش ها رو رفتم هیچ بسته ای نداشتم سایت ویترین رفتم STOPرو به ۸۲۸۲ پیامک زدم ۰ رو به ۸۰۰ فرستادم هیچ بسته ای فعال نبوده در عرض دوهفته شاید ۵۰۰ تومن هم صحبت نکردم اما هر روز که شارژمو چک میکنم شارژ۵۰۰۰ تومنی شده ۵۰۰ تومن فردا هم حتما تموم میشه.از اینترنت هم استفاده نمیکنم گوشیم هم ایفن نیست که بخواد اطلاعاتمو برای شرکت بفرسته.این معنی ش چیه…واقعا خجالت داره
ما با پدیده شارژ…. مواجه هستیم، مدیران ایرانگل که در راستای طرح هماهنگ سازی حقو ق مدیران بدون شک از حقوق های نجومی برخوردار هستند یک مقدار هم به حقوق مشترکین احترام بگذارند ما هزار تومان هم جرات نمی کنیم شارژ کنیم،
منم سه هفته قبل ۵۰۰۰برای گوشیم خریدم بدون هیچ هیچ استفاده ازش الان ۶۱۰ریال داره
بایدایرانسل هم تحریم کنیم مث فروشندگان خودرو
چرا این ایرانسل اینجوریه یه لحظه بسته ۳۵۰۰ خریدم داده رو روشن کردم تموم شد اینترنتم ب ثانیه نکشیده لطفا بگین چرا اینطوریه
خیلی … راحت … شارژم الکی میره
واقعاً خیلی… کسانی هستند با خون دل هزار تومن شارژ بعد از یکماه انتظار دریافت یارانه، میخرن اونوقت در عرض یک دقیقه شما تو رو روز روشن …
اینقدر انسانیت رو زیر سوال نبرید!
من اصلا نمیتونم گوشیمو شارژ کنم همش ۰میشه وقتی میخام به کسی زنگ بزنم مجبورم همون لحظه شارژ بخرم روزی ۱۰بار شارژ میگیرم اه این چ وضعشه دیگه
اخه به اینم میگن راه حل ما نمی دونیم چرا شارژمونو برداشتن همین دو ساعت پیش شارژکردما حالا میگه موجودی حساب شما صفر دلم سوخت یه پیامکم ندادم زتگ زدم اپراتور کلی چرت گفت و ماس مالی کرد
دزدی سر گردنه که میگن همینه
من مشکلم.اینه که.وقتی دارم با یکی حرف میزنم تو۲دقیقه ۴۰۰تومن.میبره هرجا هم سر.میزنم.اراجیف میگن
اقا فایده ندارد
با ۷۰۰تماس گرفتم کدوم گزینه رو باید بزنم اعداد یک تا نون کودومش
واقعا … من هر کاری می کنم فعال نمی شه به محض اینکه شارز می کنم پیام اعتبار شما روی به پایان مواجه می شم اصلا نمی تونم گوشیمو شارز کنم فکر کنم ایرانسل با این کارش می خواد خطهای جدید رو به فروش برسونه
دوستان من بارها شارژ پنج هزارتومانی خریدم و بعد از یکی دوروز بدون اینکه حتی یک پیام ارسال کنم شارژم زیر شصت تومان میرسید همش این برام سوال بود تا اینکه تو نت خوندم بخاطر فعال بودن بستهای تحمیلی ایرانسل هست وبه سایت ویترین رفتم ولی هیچ بسته ای برام فعال نبود.پس چرا تا یه شارژ میگرم بعداز یک روز صفر میشه .واقعا متاسفم …واقعا متاسفم.

برای شماره گیری با شماره ۷۰۰ ایرانسل باید از ۷ خان رستم ، نه ببخشیدد از ۱۰ خان ایرانسل باید عبور کنید .
یه خودکار و یک دفتر ۱۰۰ برگ که باید پرش کنید کنار دستتون باشه .
یا برای شماره گیری با شماره ۷۰۰ ایرانسل یه نفررو با تحصیلات عالیه باید تمام وقت استخدام کنیم تا شاید بتونه از این شماره یه جواب درست وحسابی دریافت کنه .
مقصر کارکنان این خط نیستند ، با امکانات کم تا آنجا که در توان دارن و اطلاعات دارند کمک می کنند ولی در سایر موارد خود این کاربران اطلاعات کاملی از سیاست ها وبرنامه های بهم ریخته این شرکت ندارند . و مسلمأ باید مشتری را با گفتن صحبت های تاریخ گذشته و…. مشغول کنند و مشتری رو ازسر وا کنند .
آخه این بنده گان خدا نمی توانند که ازرئیس خود انتقاد کنند و یا امکانات بیشتری بخواهند . در ثانی در جریان سیاستهای شرکت قرارندارند تا جواب مردم را بدهند . آنها چطور…. و کم کاری رئسا را بهشون یاد آوری کنند.
اطلاعات درستی باید داشته باشند ، تا به مردم ارائه کنند ؟
حد اقل شرکت می تواند چند تلفن و چند کاربر تلفن دیگر اضافه کند . البته اگر بخواهد . واقعأ برای این شرکت خجالت آوره که برای جواب گویی به مردم چند تلفن مستقیم در اختیار مردم نگذاشتند . ( کار از تأسفم گذشته )
نمیدونم‌چرامن‌که‌اصلابرام‌پیامک‌تبلیغاتی
نمیادهمیشه‌شارژم‌تموم‌میشه‌اینااصلا
دین‌وایمان‌حالیشون‌نمیشه‌اه
اصلا بیجا میکنید کم می کنید که ما بخواهیم به ۷۰۰ زنگ بزنیم
ایرانسل به دارو دوا خرج کنی..۱۴۷۰۰منو خورد بهم بسته نداده..ده بار زنگ زدم ایرانسل هی شماره پیگیری میده..نخوری به حق پنج تن که به اندازه ۱۰هزار یهت زنگ زدم تا پولمو زنده کنم
کسی میداند چطور میشه حق مردم را از ….همراه اول و ایرانسل گرفت ؟؟؟
جدیدا دیگه جوری ……که شاخ در میاری
همراه اولم را هفته پیش شارژ کردم ( کل استفاده ۲ دقیقه در طول هفته ) امروز شارژ نداره ؟؟!!!!
برای همسرم شارژ ۲۰۰۰ ایرانسل فرستادم که با کسر هزینه ها ۱۷۰۰ شارژ برای ایشان ثبت شده بود.
…. دستمونم به جایی بند نیست
صبح ۵۰۰۰ تومان خط ایرانسل خانمم رو شارژ کردم تا عصر فقط یکی دوتا اس ام اس داده بود که دیدم شارژش صفر شده
تو هیچ جای هم عضو نیست به ۸۰۰ پیام دادم جواب داد که هیچ جا عضو نیست
روز بعد دوباره شارژ کردم ایندفعه ۲۰۰۰ تومان و گوشی رو خاموش کردیم فرداش روشن کردم دیدم بازم شارژ صفر شده
تو سایت ایرانسل قسمت ویترین هم مراجعه کردم دیدم هیچ سرویسی فعال نیست !
مجبور شدیم خط ایرانسل رو کنار بزاریم الان با رایتل کار میکنیم فعلا تا زمانی که راههای.. رو یاد نگرفته اند خوبه !
واقعا چطور میشه از … ایرانسل شکایت کرد؟ چرا کسی پاسخ گو نیست !
باید یک کمپین راه اندازی بشه و همه ی اونهایی که شکایت دارند شرکت کنند و این شرکت …. رو تحریم کنند
خیلی مسخره ست ایرانسل. ۵۰۰۰تومن شارژ کردم همان لحظه شارژم صفر شد زنگ زدم ۷۰۰… گفتن استفاده کردی .جزییات کارکرد از سایت .. گرفتم دیدم دقیقا لحظه شارژم تو قسمت مربوطه علامت سوال بود!!!!!! و دیگر هیچ
… پدر بیسواد من هم شدیدا دچار این مشکل هست هاج وواج مانده بدون اینکه صحبت کند شارژ تمام میکند
شماها… همینجوری شرتی پرتی بدونهه این که ما بدونیم ۱۰ تا ۱۰ پیام میفرستین …. لیاقت حمایت ندارین
من دوباره دارم پنج هزار تومن شارژ می گیرم از هفتصد وسی و سه چون بانکم ملیه کمتر نمی شه بدون حتی یه تماس یا پیامک صفر می شه بار اول گفتم شاید اشتباه شده وفراموش کردم جایی تماس گرفتم ولی این باردقت گرفتم بدون هیچ استفاده ای صفر شده یعنی ده هزار تومن کمه که از دست دادم سریای قبل و که اصلا یادم نیست معلوم نیست از کی دارن ازم می خورن هیچ مسابقه ای هم تا حالا شرکت نکردم واسه کسیم شارژ نفرستادم خدا…. هیچ کسم جوابگوی هیچ چیزی نیست
***
***
همراه اول هم درمظان اتهام هست

مطلب زیر توسط یکی از کاربران تابناک و از طریق ایمیل اختصاصی  با بیینندگان   ( karbar@tabnak. ir ) برای سایت ارسال شده است. تابناک بر حسب کارکرد رسانه ای خود، تلاش خود را برای پاسخگویی سازمان و مسئولان مرتبط با این درخواست به عمل آورد که نتیجه این پیگیری ها در قالب گزارش زیر برای اطلاع مخاطب محترم منتشر می گردد./ ۲۱ بهمن ۱۳۹۲تابناک

سلام
شارژ فوق العاده همراه  اول- در تاریخ ۱۷ اسفند ۹۲ در ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه اقدام به شارژ خط همراه اول با کد ۱۴۲ که با تبلیغات همراه اول ۳۰ درصد شارژ بیشتر میدهد  اقدام به شارژخط خود کردم. حدود ساعت ۱۱شب متوجه شدم بعد از طی ۲ساعت امکان ارسال پیامک ندارم. که با چک کردن شارژ متوجه شدم شارژم ۱۳ریال مانده است که من طی این ۲ساعت حتی یک تماس هم نداشتم فقط چند پیامک ارسال کرده بودم با این وجود شارژ بنده به طور کامل تمام شده بود، که این قابل اثبات نمی باشد. ولی با چک کردن مجدد موجودی و از آنجا که می دانستم اشتباهی رخ داده است ، متوجه شدم نزدیک به ۴۰۰ تومان شارژ فوق العاده دارم به خاطر زدن بت کد۱۴۲ ، ۳۰درصد شارژ اضافی می بایست داشته باشم ولی با  این وجود امکان ارسال پیامک و برقراری تماس نمی باشد. در حالی که طبق استعلام تا ۲۴ساعت بعد از زمان شارژ و تا ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه روز ۱۸ اسفند مهلت استفاده داشته ام. با شماره ۰۹۶۲۲ تلفن گویای بانک ملی تماس گرفته می شود و به ۲۰۰۰۹۰ برنامه ۹۰ پیامک ارسال می کنم که هیچکدام ممکن نمی شود البته به چندین خط دیگر هم تماس و پیامک ارسال کردم که ممکن نشد .باتشکر


پاسخ :

 

با سلام و احترام
در پاسخ به نامه شماره ۹۳۱/ت مورخ ۹۲/۱۱/۱۰ (در خصوص ادعای کسر بدون دلیل شارژ یکی از خوانندگان آن رسانه وزین با شماره موبایل ۰۹***۰۹۱۳۶۱)، به آگاهی می رساند:
براساس بررسی ها ی به عمل آمده ، کسر شارژ ، بابت عضویت مشترک در سرویس های ارزش افزوده (۲۰۲۶-۲۰۲۷-۲۰۳۴)، اعمال شده که روزانه مبلغ ۳۳۵۰ ریال بوده است .
همچنین قابل ذکر است اعتراض مشترک در سامانه ۹۹۹۰ ثبت نشده است.


سعید عسگری/مدیر کل ارتباطات

نظرات کاربران”مردم”درپای این خبررا

سلام
من وقتی سیم کارتم رو شارژ میکنم بدون اینکه تماسی گرفته باشم یا پیامی داده باشم شارژم کم میشه.۲۰۰۰تومن موجودی داشتم و فرداش به ۵۰۰ تومم رسید.علتش چیه؟

کم شدن بی دلیل شارژ همراه اول
من بدون اینکهتماس برقرار کنم شارژ گوشیم خود به خود کم می شود
من ۲ روز پیش ۲۰۰۰ شارژ خریداری کردم و در صورتی که تنها چند پیامک ارسال کردم شارژ همراهم به صفر رسید..این مشکل با شروع سال ۹۵ آغاز شد..از هفته ی دوم به نوعی که طی ۲۴ ساعت تمام اعتبارم تموم می شد.
من تا الان ۲۰ تومن شارژ همینطوری بدون هیچ پیامکی یا تماسی از دست داده ام باید از کجا پیگیر شوم
سلام خسته نباشید امروز من ۵۰۰۰تومان سیم کارتم شارژ کردم بی دلیل شب۱۲۰۰تومان کم کردن لطفا بررسی کنید
دقیقا با شروع سال۹۵ خط منم هر بار که شارزش میکنم بدون اینکه استفاده ای ازش کنم به۱۲ ساعت نکشیده صفرمیشه الان چند وقته شارژش نمیکنم . میشه علت رو بگید. عضو هیچ سامانه ای هم نیستم که بخواد از اون طریق شارزم کم شه
من گوشیمو ۲۰تومن شارژ کردم ک شد ۱۸تومن فرداش شد ۱۶تومن پس فردا هم ۱۴…..:/عجب
هیچ سرویسی فعال ندارم چرا بی دلیل شارژا رو میخوره؟
سلام ازبرج ۳ سال۹۵سیمکارتم بدون هیچ گونه تماس یا ارسال پیام شارژم صفرمیشه واقعا دیگه خسته شدم
منم دقیقا الان نزدیکه ۱و۲ ماه هستش که شارز کم میکنه دلیلش چیه
سلام ااز برج ۲ .۹۵من جرعت شارژ کردن گوشیم ندارم دوسه شب پشت سرهم شارژ کردم ۵۰۰۰هزارتمانی بدپن حتی یه تماس یا پیامکی صبح صفر میشد نزدیک به ۳۰۰۰۰هزارتومان شارژم همینطپری رفت چندبارزنگ زدم ۹۹۹۰ هی گفتن شکایتت ثبت کردیم جواب میدیم ولی یک جواب ندادن .لطفا راهنمایی کنیید
باسلام.من دیگه حسابش ازدستم خارج شده بسکه شارج واردکردم وچندساعت بعدصفربوده ودیگه تصمیم داشتم شارج نگیرم امابعدازیکماه بازهم دیشب شارج ۵تومانی واردکردم اماحالاکه یک ظهره میبینم موجودیم صفرشده درضمن درهیچکدم ازسرویسهای همراه اول هم اشتراک ندارم اینهم یک راه برداشتن کلاه دیگرانه دیگه
سلام من چند ماه گوشیم را شارژ می کنم خود به خود شارژ ش کم میشه شما بگوی چه کار کنم
بعد از بروز رسانی سیستم های مشترکین اعتباری در تاریخ ۲۰٫۲٫۹۵ این مشکل برای بعضی از مشترکا بوجود امده و بدون فعال بودن هیچ سرویس خاصی ازشون شارژ کسر میشه و همراه اولم تا این لحظه جوابگو نبوده است. واقعا جای تاسف داره.
۲ روز پیش ۷هزار تومن شارژ داشتم الان شده ۱۲۰۰ تومن…فقط چند پیامکم ارسال کردم…..دلیلش چیه!!اگه اینطوری پیش بره خط همراه اولمو خاموش کنم بهتره!!باکد *۸۹۹۹#هم پیامای تبلیغاتی رو لغو میکنم بیشتر میشن کمتر نمیشن
من چند بار شارژ ۵ تومانی وارد کردم که نمیدونم چرا وقتی زنگ میزنم جایی نمیدونم چرا تموم شده.
هچراه اول با این کاراش بدجور اسمش رو خراب کرده
با سلام من حدود ۵ ماه از یک سیم کارت همراه اول استفاده نکردم در موقع شارژ ۱۰۰۰۰ شارژرا بدون حتی یک مکالمه تمام کرد در تماس با ۹۹۹۰ گفتند سایت های تبلیغاتی و … حذف شد ولی دوباره ۲۰۰۰ تومان شارژ دیگر مرا هم خورد من با ۱۰۰۰۰۰۰ تومان حقوق نمی دانم چه کنم
من نزدیک دو هفته است هر بار که شارژ میکنم شارژم خود به خود کسر میشه.خسته شدم از بس شارژ خریدم.زنگ زدم ۹۹۹۰ گفتن یه کلوپ عضوی.غیر فعالش کردیم.درحالی که من عضو نبودم.با این حال بازم داره از شارژم کم میشه.کسی پاسخگو نیست واقعا؟؟؟این همه شارژ ازمون داره کم میشه.مگه به همراه اول بدهکاریم که سرخود شارژ کم میکنه؟؟کجا باید پیگیری کنیم؟من شدیدا اعتراض دارم.پولمو از سره راه نیاوردم که همراه اول بخواد بخورتش.
بدون تماس شارژ کم میکنه

من هر وقت گوشیم و شارژ درطول یک هفته کاملاً شارژم به صفر ریال میرسه.بی زحمت رسیدگی کنین دلیل نمیشه همش ما شارژ کنیم و کم بشه
اصلا چرا باید پیامکای تبلیغاتی هزینشونو از ما کسر کنن.مگه ما خاستیم پیام بدن.غیرفعال هم میکنی۲۴ساعت بعد فعال میشه دوباره
سلام.من چند وقته شارژ ۵هزار تومانی میخرم و شارژ میکنم ولی دو روزه تموم میشه.درصورتی که نه تماس دارم نه پیامک میزنم.
من پنج هزارتومان شارژ توسط موبایل بانک صادرات خریدم ولی یه شارژ ۱۵ رقمی به من داد که نمیشه شارژ کرد کسی هم جوابگو نیست، بد نشده در روز چند هزار شارژ اینجوری میخورند ،
هرب بار توتلفنم شارژ میریزم ازم کسر می کنه

من نه سرویسی برام فعاله نه رومینگم فعاله
نمیدونم چرا شارژم تموم میشه گوشیمو شارژ میکنم شاید دو دقیقه هم مکالمه ندارم شارژم تموم میشه
اصلا موندم چکار کنم
امروز من شارژ۲۰۰۰ریالی زدم و پیام های تبلیغاتی ام را غیر فعال کردم ۳تا پیام زدم بعد متوجه شدم که اعتبار من ۴۰۰ ریال شده لطفا رسیدگی کنید من تا به حال ۱۰تومن از شارژم رفته

من چندین باره شارژ میزنم بدون اینکه تماسی یا پیامکی داشته باشم اعتبارم تموم میشه.
عضو هیچ سامانه ای هم نیستم.
اسم این کارو چی میخواین بذارین؟؟
کسیم که پاسخگو نیس.پس مسئولین سرشون به چی گرمه؟؟
چرا شارژ گوشیم الکی روزی ۴۰۰تومان کسر میشود جواب بدید

 

۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اقا همراه اول از همه داره کم میکنه ۴۰۰ تومن کسی هم پاسخ گو نیست…چند روز دیگه هم میگن تو طرح شرکت کردی بقران اگر من تا حالا تو هیچ طرحی شرکت کرده باشم…..
سلام من شارژ پولی موبایلم خود به خود تموم میشه باید چیکار کنم
من هر وقت گوشیمو شارژ میکنم بعد ۲۰ دقیقه کامل میره این چ وضعشه اسم این کارو چی میخاین بزارین واقعا که
منم الان چند روزه دارم گوشی ردشارژمیکنم فرداش که میخوام اس بدم میبینم شارژم صفره اعصابم خورد شده انقد شارژکردم
چند روزه ازگوشیم شارژکسر میشه بدون هیچ تماسی یاپیامی.
دقیقا شبی چهارصدتومن کم میشه.
دلیلش چیه؟ چراکسی رسیدگی نمیکنه؟
بعد میگن همراه اول همراه همیشگی و ازاین جورچیزا،بعد به مشکلات کاربراشون توجهی نمیکنن.

 

*
برای منم همینطوره رسیدگی کنید لطفا یعنی چی آخه این مصداق بارز دزدیه
من پری روز شارژ دوتومنی زدم دیروز ک ب موجودیم نگاکردم دیدم از۴۰۰هم کمتره و یکی دوبار اس دادم این ینی جی؟؟!!

*

من چندین بار شارژ وارد میکنم بدون اینکه تماسی داشته باشم بعد از یکی دوساعت که موجودیم رو نگا میکنم میبینم که شارژم را کسر میکند یک شب طرح ساعت۱۱تا ۷صبح را فعال کردم بعد از کسر۵۰۰ت شارژ را دقیق کسرکرده بود بعد از گذشت یک ساعت متوجه شدم که باز همه ی شارژم بی دلیل کسر شده دلیل چیست لطفا راهنمایی کنین؟
دیگه شورشو درآوردن هرروز چهارصد تومن کم میکنه هر کاریم کردنم درست نشده
اینجا کسی چرا پاسخگو نیست؟
شارژمون کن میشه خود به خود چیکار کنیم؟؟؟؟!‌
سلام خطم روزی ۴۰۰ تومان شارژ کم میکنه نه پیامک فعالی دارم نه تماسی دارم مثلا امروز شارژ ۱۰۰۰هزاری بریزم به یکی زنگ بزنم قط کنم ۴۰۰ تومان کم میکنه بخاطر همین رفتم خط جدید گرفتم لطفا رسیدگی کنید ممنون

 

من خطم حدود یک ماهه که هر روز شارژ میکنم و بدون این که ازش استفاده کنم صفر میشه با اپراتور همراه اول هم تماس گرفتم میگه شما مشترک پر مصرفی هستید
۵هزارتومن شارژ بدون تماس یا فرستادن پیامک طی دو روز صفر شده دلیلش چه هست چرا کسی نیست پاسخ گو باشه
لطفا رسیدگی شود ممنون
خداییش مال منم همینطوره الان دیشب شارژ کردم امشب تموم شد.
بدون هیچ تماسی یا حتی یک پیام
دیگه اصلا شارژ نمیکنم.
کد #۸۰۰* را شماره گیری کنید تمام سرویس های فعال تون براتون فرستاده میشه من هم همین مشکل رو داشتم تا اینکه این کد رو شماره گیری کردم و متوجه شدم یک سرویس تبلیغاتی برام فعال بوده که روزانه ازم شارژکم می کرده پس off را به اون سرویس فرستادم و قطع شد و شارژم دیگه کم نشد
سلام من خط اعتباری همراه اول دارم هر روز شارژم رو برای هر پیامک به درد نخوری تا ۴۰۰ تومن کسر میکنه کد دستوری برا حذف پیامک ها رو هم زدم و ولی فرقی نکرده هر روز دو تا ۳ پیامک میاد و شارژم رو کم میکنه نمیدونم چیکار کنم دیگه از شوهرم خجالت میکشم هی بهش بگم برام شارژ بخر با این گرونی و اوضاع زندگی
لطفا اگه راهکار خاصی دارین بهم بگین (ممنون میشم)
منم ازمشارژ کم می شه
من ۵۴۰۰ تومان شارژ داشتم با ۸۹۰ مگابایت بسته اینترنتی، در مدت ۱ ساعت حدود ۴۰۰۰ تومان از شارژم پرید، واقعا موندم با این قضیه چطور کنار بیام، مسیولین محترم لطفا، خواهشا، التماسا یه فکری به حال این هزینه های سرسام آور و الکی سیستم مخابراتی کشور بکنید
خط همراه اول منم همینم طوری شده لطفا بگیدچ ه کار کنیم
کد *۸۰۰# رو بزنید و تمامی سرویس های فعالتونو نشون میده و میتونید لغو کنید.
سلام خسته نباشید یعنی چی ۳۰هزار تومان شارژ بدون هیچ استفاده ای کسر شده .چندباره که همینطوری کسر میشه چجوری پیگیر شیم
سلام خطم روزی ۴۰۰ تومان شارژ کم میکنه نه پیامک فعالی دارم نه تماسی دارم چرا اینطوریه بابا رسیدگی کنید خسته شدیم بخدا از بس شارژ خریدیم
با سلام ده روزه از شارژ من هر روز صبح ۵۰۰تومان بخاطر سرشماری کم میکنه حالا مینویسه با تعیدیه دریافتی.با اوپراتو همراه اولم تماس میگیریم جواب نمیده جریان چیه؟
سلام.من چند روزه خطمو که شارژ میکنم.روزی۴۰۰تومن ازش کسر میشه..انصافأ خیلی زور میبره.اگه میدونسم به چه دلیلی کم میشه فشارم نمیومد.آخه نه پیامی میات و نه تماسی.خوب به چه دلیل باید کم بشه…………
شارژاعتبار کردم روزانه ۵۰۰۰ ریال تحت عنوان خرید برنامه داخلی و سرشماره ازم کسر می شود لطفا دلیل را بیان فرمایید و راه حل را راهنمایی نمایید .
چرا شارژ من زود تموم میشه بدون اینکه ازش استفاده‌ای کنم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!؟!!!!!!!!!!؟!؟!؟!!؟!!
علت کسر شارژ به علت سرشماره چیه ،
از منم هر روز داره به علت سرشماره شارژ کسر میکنه کسی میدونه جریان چیه
علت کسر شارژ به علت سرشماره چیه ،هر بار که شارژ میکنم ۵۰۰ تومن -۳۰۰ تومن کسر میشه
چرا داره بابت سرشماره کم میکنه هر رور هرروز یکی پاسخگو باشه
عجب.خرید درون برنامه ای چیه ؟؟چند روزه منتظرن تا شارژ میکنم نصف شارژمو خالی میکنن!!!
سلام واسه منم چندروزه۴۰۰ کم میشه
.من سیمکارتموشکوندم شماهم همین کارو بکنید
برای هر خرید شارژ که کلی ازمون .بابت عوارض مالیات کم میشه هزینه مکالمه هم بالاست با این حال هروز بابت سرشماری ۴۰۰۰ریال کم میشه چقدر مردم باید هزینه بدن .جایزه نخواستیم پول اضافه نگیرید ممنون لطفا پیگیری کنید
توی ۲۴ ساعت اخیر ۸۰۰ شارژ من اینجوری رفته علت چیه ؟؟؟؟؟((مشترک گرامی مبلغ ۴,۰۰۰ ریال بابت سرشماره ۴۰۸۰۵ با تاییدیه دریافتی، از حساب شما کسر گردید.)))
از حساب من سر این سرشماری ۴۰۰تومن کم میشه اونم میزنه. با تاییدیه یعنی دزدی تا کی چیکار کنیم نه کار داریم نه درآمد خوب الانم که از حسابمون ۴۰۰کم میکنین بی انصافا
سر شماره چیه..شارزمو تموم کرده بابت هر پیام ۳۰۰ تومان!!!!
منم همین مشکلو دارم ۴٠٠ بابت سر شماری هر روز کسر میشه هیچ کس هم هیچ راه حلی براش نداره واقعا که
گوشی من و اطرافیانم بدون اینکه تو طرح و سرویسی شرکت کرده باشیم روزی ۴۰۰ تومن کم میکنه امیدوارم تابناک به عنوان یه رسانه مردمی پیگیر این ماجرای عجیب و شگفت انگیز باشه تا ببینیم داستان چیه؟ یعنی واقعا علتش چیه که همراه اول از هزاران کاربرش بی دلیل ۴۰۰ تومن کم میکنه…امیدوارم مسولین رسیدگی کنن چون با این روند ذهنیت مردم این میشه که کشور هرج و مرجه….با تشکر.
واسه منم هرروز بابت تاییدیه سرشماری شارژ کم میشه . در ضمن اگه پیامک هم نیاد اتومات شارژم تموم میشه . میخوام سیمکارتم بسوزونم . راهی نمونده
من هم همین طوری کم میشه
من هم همین طوری کم میشه

با موبایل بر خطتون شماره *۸۰۰# رو شماره گیری کنید سرویس هایی رو که فعال کردین و یا واستون فعال شده و یا به هرگونه الان براتون فعاله رو نشون میده و میتونین غیر فعال کنین که مشکلتون حل میشه.

من خطم رو ۲۰هزار شارژ کردم طی دو روز ۵۰۰۰کم شد چرا؟ این سر شماره لعنتی چیع؟؟
هیچ سرویس فعالی ندارم ولی شارژ خورک داره سیم کارت

من یه ماهه شارژم خودبه خود هرروز ۴۰۰ یا ۲۰۰ تومن کم میشه ۱۰بارم تاحالا ۹۹۹۰ زنگ زدم تشکیل پرونده ام دادن دوهفته پیش گفتن پیامک تبلیغاتی فعال کردید غیر فعال کردیم درصورتی که هیچ سرویسی فعال نکرده بودم. الان بازم کم میشه امروز زنگ زدم میگن ارزش افزودس. 

****

حذف پیامک های تلیغاتی همراه اول

برای عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی، مشترکین می توانند به یکی از روش های زیر اقدام کنند:

۱ – ارسال عدد «۱» به «۸۹۹۹»
۲ – شماره گیری کد دستوری *۸۹۹۹#
۳ – شماره گیری کد دستوری *۸۰۰#
۴ – تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰

۱. مشترکین می توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۸۹۹۹، نسبت به قطع سرویس پیام تبلیغاتی خود اقدام نمایند.

۲. پیامک های اطلاع رسانی اپراتور و اطلاع رسانی سرویس های پایه و باند پهن همراه اول، پیامک های تبلیغاتی محسوب نمی شوند. بنابراین درصورت قطع سرویس پیام تبلیغاتی، مشترکین این نوع پیام ها را دریافت خواهند نمود.

۳. برخی مشترکین به واسطه عضویت در باشگاهی خاص یا ارائه شماره خود به فروشگاه ها از این مبادی پیامک تبلیغاتی دریافت می کنند که در این خصوص نیز اپراتور دخالتی ندارد.

***

سامانه ۱۹۵، امکان شکایت از شماره‌های تبلیغاتی

در حالی که کسب‌وکارهای مختلف برای تبلیغات خود راه‌هایی مانند ارسال پیامک از شماره‌های شخصی و ثابت را برگزیده بودند، اکنون با راه‌اندازی سامانه ۱۹۵، امکان شکایت از شماره‌های تبلیغاتی با شماره‌های شخصی، ثابت و سرشماره‌های دیگر نیز فراهم شده و مشترکان با استفاده از این سامانه می‌توانند امکان قطع سرویس ارسال پیامک از این شماره‌ها را فراهم کنند.

پیامک‌های تبلیغاتی در برهه‌ای از زمان به معضل بسیاری از مشترکان اپراتورها تبدیل شده بود و در شرایطی که با مسدود شدن پیامک‌ها با سرشماره‌های تبلیغاتی، کسب‌وکارها به ارسال پیامک با شماره‌های شخصی اقدام کرده بودند، سامانه‌ای برای رسیدگی به این پیامک‌ها نیز راه‌اندازی شد.

پیش از این محمود واعظی -وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات- در رابطه با پیامک‌هایی که در قبال آنها هزینه‌ای برای کاربر در نظر گرفته می‌شود، اظهار کرده بود: «هیچ شرکتی حق ندارد بدون رضایت مشترک پیامکی را برای او فرستاده و از کاربر هزینه دریافت کند.» او همچنین درباره پیامک‌های تبلیغاتی گفته بود: «این پیامک‌ها وقت و ذهن مردم را درگیر می‌کند و بر همین اساس ما هم با آنها موافق نیستیم چرا که این روند جالبی نیست که یک مشترک برای رسیدن به پیامک‌های شخصی چندین پیامک را بگردد تا به پیامک‌های خود برسد.»

اما در آیین‌نامه مصوب شورای عالی فضای مجازی، خدمات پیامکی به دو دسته تقسیم می‌شود؛ خدمات پیامک انبوه که جنبه اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی دارد و بدون درخواست مشترک ارسال می‌شود و هزینه‌ای برای مشترکان دربر نخواهد داشت؛ این پیامک‌ها پس از ارسال تحت نظارت وزارت ارشاد قرار خواهند گرفت. دسته دوم پیامک‌های ارزش افزوده که به انتخاب مشترک خواهد بود و باید بابت آن هزینه پرداخت شود تقسیم شده است و پیش از ارسال باید تحت نظارت وزارت ارشاد قرار گیرد و پس از دریافت مجوز، امکان استفاده از آن برای مشترکان ممکن خواهد بود.

لغوپیامک

پیش از این روش‌های مختلف ارسال درخواست به سامانه مربوط به لغو پیامک‌های تبلیغاتی از طریق ارسال پیامک به سرشماره ۸۰۰ یا شماره‌گیری کد دستوری#۸۰۰* فراهم بود. با ارسال درخواست، فهرستی با چند گزینه باز می‌شود که سرویس‌های فعال، پیامک‌های تبلیغاتی و خدمات مبتنی بر محتوایی (ارزش افزوده) را نشان می‌دهد.

در این شرایط، محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به ساماندهی فضای مجازی برای بهره‌گیری کسب‌وکارها، از ایجاد سامانه‌ای برای دریافت گزارش‌های آنلاین شکایات مزاحمت‌های ناشی از پیامک‌های تبلیغاتی خبر داد و گفت: پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، آرامش حریم خصوصی مردم را به هم ریخته است. پس از ساماندهی پنل‌های ارسال انبوه از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، اکنون ارسال این پیامک‌ها از طریق شماره‌های عادی فزونی یافته است. به سازمان تنظیم مقررات ابلاغ شد که با تمام توان جلوی مزاحمت برای مردم را بگیرد و راهکاری نیز برای کسب‌وکارها که نیازمند بهره‌گیری از این فضا هستند بیابد.

پس از آن حسین فلاح جوشقانی –رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی- از ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود تا پایان مهرماه خبر داد و گفت: با توجه به نیاز به ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، ارتقای سامانه ۱۹۵ و راه‌اندازی بخش دریافت شکایات از طریق پیامک ضروری است تا مشترکان تلفن همراه در صورت لزوم بتوانند پیامک تبلیغاتی و شماره ارسال‌کننده را از طریق پیامک به سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

در نهایت وزیر ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۱۹۵ توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این سامانه گزارش‌های مردمی را درخصوص مزاحمت‌های تبلیغاتی برخی شماره‌ها دریافت می‌کند و پس از بررسی‌های لازم توسط مراجع ذیصلاح شماره ریپورت شده و مسدود می‌شود.

مزاحمین تبلیغاتی

در فاز دوم سامانه رسیدگی به شکایات پیامک‌های تبلیغاتی نیز قابلیت دریافت گزارش‌ پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی با شماره‌های تلفن ثابت و نیز سرشماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ فراهم شده است. وزیر ارتباطات در این خصوص خاطرنشان کرده است: با راه‌اندازی این سامانه و همکاری مردم، حجم قابل‌توجهی از پیامک‌های مزاحم رفع شده‌ است.

نحوه ارسال شکایت

همچنین مجید حقی -معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری- درباره قالب درست ارسال شکایت از پیامک‌های انبوه به سامانه ۱۹۵ اظهار کرد: مشترکین می‌توانند شماره ارسال‌کننده پیامک را برای شماره‌های تلفن ثابت به همراه کد مانند ********۰۲۱ و *******۰۲۶ و برای سرشماره‌های تبلیغاتی به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰، ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ و برای شماره‌های تلفن همراه شخصی به شکل *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

طبق آخرین آمار، رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی نیز با اشاره به آمار ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی اظهار کرد: بیش از ۴۰۰۰  قطع سرویس پیامکی براساس شکایات مردم داشتیم. اخیرا وزیر ارتباطات دستور ویژه دادند که شرایط را تسهیل کنیم تا موارد باقی‌مانده دیگر حل شود. حدود ۱۵۰ هزار شکایت بوده، اما عده‌ای فرمت شماره را اشتباه نوشته و یا متن پیامک را ارسال کردند اما حدود ۵۰ درصد آنها با فرمت درست ارسال شده است.

فلاح جوشقانی همچنین در توضیح اینکه قطع سرویس به صورت قطع سیم‌کارت و یا پیامک اجرایی می‌شود، بیان کرد: این سیم‌کارت‌ها معمولا صرفا با هدف ارسال سیم‌کارت خریداری می‌شوند و در صورت تماس با آنها پاسخگو نیستند. با شکایات مردم قطع پیامک از این سیم‌کارت‌ها انجام می‌شوند که برای چنین سیم‌کارت‌هایی به معنی قطع کلی است.

نحوه رسیدگی به شکایت از شماره‌های پیامک‌های تبلیغاتی نیز این‌چنین است که اگر شکایت از یک شماره به پنج عدد برسد و بررسی‌ شود که طی سه روز گذشته این شماره اقدام به ارسال پیامک انبوه کرده که براساس مصوبه ۴۰۰ عدد در نظر گرفته شده است، همچنین اگر این شماره تماس صوتی نداشته باشد، سرویس آن قطع خواهد شد. بنابراین صرف شکایت کافی نیست، زیرا ممکن است برخی با هدف شخصی اقدام به ارسال شماره کنند./۲۰ آذر ۱۳۹۶ایسنا

درباره نویسنده

1997مطلب نوشته است .

۱۴ Comments on “چرا”ایرانسل”شارژتان راخالی می کند؟آیادزداست!+همراه اول”

 • سحر wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۴

  سلام.من قبلا برام پیامک میومد تمام میکرد شارژم اما الان هیچ پیامی برام نمیاد و شارژم خالی میشه.آخ این چ وضعشه.خیلی ببخشید مگ مرض دارید.از ترس اینک شارژمون هدر نره مجبوریم شارژ نکنیم.ب هرطریقی هم میخواید پول بکشید از مردم.واقعا ک شورشو در آوردین.اه مرده شور هرچی خدماتیو خط اعتباریه ببرن.

 • مجید wrote on ۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۰

  واقعا دیگه ایرانسل رفته رو اعصابم یعنی چی آخه شارژو می دزدین حیف یک ریال دیگه که از شما شارژ بخرن حرومتون هرچی تا حالا شارژ خوردین از گلوتون پایین نره

 • علی wrote on ۲۶ آبان, ۱۳۹۶, ۲۱:۵۹

  امشب ۲۰ هزارتومان ایرانسل شارژ کردم . همون لحظه اومدم شارژ اینترنت بگیرم داد موجودی ۷۰ هزار تومان!!!! موجودی قبلی خودم ۷ هزار تومان بود یعنی با ۲۰ هزار تومان میبایست ۲۷ هزار تومان شارژ داشته باشم! فاصله شارژ ۲۰ هزار تومان من تا خالی شدن حسابم فقط در کمتر از ۱۵ ثانیه بود!!!! خییییلی عصبانی هستم بخدا . به ۷۰۰ پنج بار زنگ زدم و اپراتور ایرانسل که خیلی هم محترمانه و مودبانه صحبت میکرد اصلا منو قانع نکرد میگه من تو حسابت می بینم ۲۰ هزار تومان شارژ شده و نیازی به اس تائیید نداری . بعد که موجودی میگیرم میبینم غیر اینه و حسابم ۲۰ هزار تومان خالی شده!!! جای خجالت داره برای ایرانسل. ۳ تا سیم کارت ایرانسل دارم همشو میندازم بیرون میرم رایتل میگیرم.

 • مرجان wrote on ۱۱ آذر, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۰

  متاسفم برای ایرانسل ، دزدی تا کی ؟؟؟
  منم چندین بار شارژ کردم ، بعد یه مدت کوتاه بدون اینکه از شارژم استفاده کنم ، شارژم تموم شده . ایرانسل خود به خود ، تو جاهای مختلف ، بدون اینکه متوجه بشی عضوت میکنه و از شارژت کم میکنه . اگرچه اینا اعتقادی ندارن ، ولی من میگم که راضی نیستم ، حرومتون باشه

  . دیگه هم از سیم کارت ایرانسل استفاده نمیکنم

 • zahra wrote on ۲۰ آذر, ۱۳۹۶, ۵:۱۸

  دزدن دزدی شاخ و دم نداره ک. خودشون آدمو عضو می کنن بعد می گن با ارسال چی لغوو بزن خب عنتر خان فعالش نکن. حتما باید ازشون شکایت کرد تا آدم شن

 • Fariba wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۷, ۱۱:۱۸

  حق الناسه می فهمید!‌

 • آوا sh wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۷, ۱۶:۲۲

  ❧❥ ava✦❦❦:
  سلام دوستان عزیز
  اپلیکیشن۷۰۳۰رو دانلود کنید و شارژ اینترنت و حتی پرداخت قبوض رو با اطمینان کامل پرداخت کنید😍
  و حتی کسب درامد کنید!!!! با زیر مجوعه هات پول جمع کن هر چی زیر مجموعه هات شارژ یا قبض بخرن ب تو پورسانت تعلق میگیره.هم شارژ تو بخر هم هم ی پولی دربیار ضرر نمیکنی
  برای ثبت نام و …..
  ۱٫ اپلیکیشن رو دانلود و روی سیستم خود نصب کنید
  ۲٫ بعد دریافت اپیکیشن به قسمت ثبت نام رفته و شماره موبایل خود در کادر اول رمز شخصی خود را در کادر سوم
  ( و در کادر سوم معرف خود ک مفتخرم شمارو ب این اپلیکیشن دعوت کنم
  شماره ی رو وارد کرده و ثبت نام رو کامل کنید
  نکته مهم ( شماره یا کدمعرف za7030)هست😍 کد معرف حتما بزنید چون نمیتونید وارد  بشید
   فقط روزی صد ثانیه وقت بزاریدب درامد برسید….. ۳۰ درصد هر خریداتون ب خودتون تعلق میگیره
    درست اولش ناچیزه اما با مجموعه گیریتون درامد خوبی کسب میکنید اگه میتونید نصب کنید یا یکم تحقیق کنید در موردش…….تشکرمندم فقط یادتون نره کد معرف بزنید (😚😚)(za7030)    ……..امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

 • Mmd wrote on ۲۴ شهریور, ۱۳۹۷, ۳:۰۹

  درود
  بنده هزارتومن شارژ داشتم و همینطور با این شارژ نه زنگ زدم نه پیامک دادم و همینطور همه ی تبلیغات غیرفعال است حالا بخاطر هزارتومن با پشتیبانایی که مهارتشون پیچوندن و چرتوپرت گفته بشینم بحث کنم. حالا شما بگید ایا ایرانسل دزد است؟

 • Malak wrote on ۱۸ آذر, ۱۳۹۷, ۹:۴۸

  خیلی بخدا حروم خورین ولی حلالتون نباشه این پولا بخدا جرئت نمیکنیم شارژ کنیم تا هم میکنیم میبینیم میپره خب تا کی تا کی شما میخوایین این روند و این دزدی رو ادامه بدین من خودم همین الان شارژ هزار تومنی ایرانسل گذاشتم یک بسته مکامله ی ١٠ برابری با ٣٠٠ تومن گذاشتم واسم موند ٧٠٠ تومن نیم ساعت بعدش که حسابمو چک کردم دیدم شده٢٠٠تومن خو نکنید اینطوری چطور نون حرومو میبرید سر سفرتون و واسه زن و بچتون وقتی این پول حرومه و هزاران نفر هی شما رو لعنت میکنن خدا ازتون نگذره

Trackbacks

 1. علت شارژ خوری (دزدی) اسرانسل چیست؟ - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایرانساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایران
 2. علت شارژ خوری (دزدی) اسرانسل چیست؟ - فرد مطلب
 3. شارژ ضروری ایرانسل – مجله کلیک
 4. شارژ ضروری ایرانسل – آموزش سایت سازی
 5. شارژ ضروری ایرانسل – رادیو موزیک – دانلود آهنگ جدید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما