نامه “اعلام برائت ازفتنه گران”سید محمد خاتمی به مقام معظم رهبری

نامه  “اعلام برائت ازفتنه گران“از سوی سید محمد خاتمی  به مقام معظم رهبری

رهبری:تدین ونجابت ذاتی آقای خاتمی ازامتیازات برجسته ایشان است

 در  روزهای اخیر، خبر ارسال نامه ای محرمانه از سوی سید محمد خاتمی رییس جمهور پیشین کشورمان به مقام معظم رهبری از سوی برخی رسانه ها منتشر شده است .

از جمله روزنامه وطن امروز ( حامی دولت ) روز دوشنبه در مطلبی ادعا کرد که خاتمی در این نامه حساب خود را از حرکت های موسوی و کروبی جدا دانسته است . 

در مطلب وطن امروز در این باره نوشته است : ” خاتمی در نامه ای که سه هفته پیش به محضر رهبر معظم انقلاب ارسال کرده است ،

ضمن اعلام برائت از تندروی های موسوی و کروبی خواستار دیدار با رهبر  انقلاب شده است . “

این روزنامه در ادامه به نقل از پایگاه اینترنتی اصولگرای جهان می افزاید  :” وی اخیرا در جمعی ، از نگارش نامه دومش هم به رهبر معظم انقلاب خبر داد . وی در نامه اول خود آورده است : یک  گروهی در برخی نهادها هستند که نمی خواهند رابطه ما با شما خوب باشد و در صدد بر هم زدن این رابطه هستند “.
 “در برخی موارد دوستان ما حرمت شما را نگه نداشتند ، حرمت امام را نگه نداشتند و من واقعا ناراحت هستم و به آنها تذکر دادم . من با آقای کروبی بحث تندی داشتم ، و به آقای موسوی خیلی انتقادهای تندی داشته ام … ما به قانون اساسی و ولایت فقیه اعتقاد داریم . مجمع روحانیون مبارز همه حرفش این است که ما نمی خواهیم به نظام و رهبری نظام ضربه وارد شود . شما حساب آقای موسوی را از ما جدا بدانید …من جلو تندروی موسوی را گرفته ام و تا حدودی کنترلش کرده ام ، اگر نه از این هم بدتر می کرد .”

” ما خیلی دلمان پر است ، می خواهیم بیاییم و حرف هایمان را بزنیم و گلایه هایمان را مطرح کنیم ؛ اجازه بدهید ما به ملاقات شما بیاییم “.

انتشار نامه ادعایی خاتمی از سوی روزنامه وطن امروز ، در حالی است که خبر ارسال نامه خاتمی به رهبر انقلاب نخستین بار در سایت ” آینده ” مطرح شد و در آن بدون اشاره به محتوای این نامه نوشت : ” سید محمد خاتمی اخیراً دریکی از دیدارهای خود از نامه محرمانه وی به رهبر انقلاب خبر داده است.

خاتمی در این دیدار با اظهار این‌که نامه مشروحی درباره حوادث پس از انتخابات به صورت محرمانه برای رهبر انقلاب ارسال کرده است، افزود: آیت‌الله خامنه‌ای پس از مطالعه این نامه اظهار داشته‌اند که نامه خاتمی را دو بار خواندم، نامه نجیبانه نوشته شده بود؛ اما آقای خاتمی ناآگاهی دارد که باید به وی اطلاعات صحیح داده شود. “/۳۰ آذر ۱۳۸۸عصرایران

جهان نیوز بنقل ازاسدالله بادامچیان(عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ) درهفته اول دیماه ۱۳۹۱می گوید:

این نامه توسط آقای هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری  داده شده است

آیت الله خامنه ای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت 

البته من بارزترین خصوصیت آقای خاتمی دراین دوران،مأیوس کردن دشمنانی بودکه انتظارداشتندرئیس جمهورروبروی نظام قراربگیرد،اماآقای خاتمی مقاومت نمودوفشارهای بسیاری رانیزتحمل کرد.

ایشان درفرازی دیگرمی فرمایند:

بدلیل ویژگیهای مثبت آقای خاتمی ،پیوندعاطفی میان رهبری ورئیس جمهوربمراتب مستحکم تراز هشت سال گذشته است.

تدین ونجابت ذاتی آقای خاتمی ازامتیازات برجسته ایشان است.

منبع:۱۳۸۴/۰۵/۱۰پایگاه خبری رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای درتاریخ ۱۳۷۶/۲/۲۲دانشگاه تهران درپاسخ به سؤال دانشجویی می فرمایید:

رئیس جمهور“خاتمی”کسی نیست که بشودازاوسوءاستفاده کرد،ایشان یک شخصیت فاضل برجسته وآگاهی هستند

رهبرانقلاب درسخنرانی دیگری  می گویند

 خاتمی راسیدی شریف،مؤمن،دلباخته اسلام وانقلاب ،مریدامام وباتمام وجودمعتقدبه نظام اسلامی معرفی می کند/روزنامه جمهوری اسلامی۱۳۷۹/۳/۲۰

***

آیاسیدمحمدخاتمی رئیس جمهورسابق”فتنه گر”است؟

درماجرای آشوبهای خیابانی ۱۸ تیر۱۳۸۸ به آقای خاتمی پیشنهاد داده شد که سپاه ورود یابد. آقای خاتمی فرمودند که بگذارید امور در مجرای طبیعی خودش”قانونی” جریان داشته باشد. یعنی  یعنی نیروی انتظامی داریم، جمع می‌کند. نیروی انتظامی زیر نظر وزیر کشور است. اما کار رسید به جایی که بعد از پیام مقام معظم رهبری، نزدیک به ۱۰۰ خودروی دیگر را در تهران آتش زدند و حتی شعارها علیه خود آقای رییس‌جمهور هم شد. آن وقت بود که آقای خاتمی از سپاه خواست که سپاه وارد میدان شود و اوضاع را کنترل و جمع کند.
 
 لکن سپاه اقدامش را منوط به دو شرط کرد: ۱- آقای خاتمی در مصاحبه‌یی اعلام کنید که آشوبگران طرفدار او نیستند و از آنها نیستند. ۲- آقای خاتمی به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی رسما این ماموریت را به سپاه ابلاغ کنند. که پس از خوابیدن بحران موضوع برخلاف واقع طرح نشود که سپاه خودسری کرده است و آقای رییس‌جمهور خاتمی هر دو اقدام را پذیرفتند. پس می‌بینیم سپاه پیشنهاد ماموریت می‌دهد و اجرای ماموریتش با ابلاغ رییس‌جمهور بوده است.

منبع:مصاحبه روزنامه اعتمادبامصطفی (مجتبی)ذوالنور، جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه /۲۴ دی ۱۳۹۲سایت انتخاب

مدیریت سایت-پیراسته فر:فردی که بطورمستقیم وعلناً وآشکارامی گوید:آشوبگران وفتنه گران ازمن نیستند (ازآنهااعلام برائت می کند)حتی ازسپاه می خواهدبرای مهارآشوبگران ورودکند وبرغائله خاتمه بدهد،میتوان گفت”فتنه گر”!؟درحالی که خودفتنه گران علیه خاتمی شعارمی دادند.

خاتمی دردوران ریاست جمهوریش هم آدم نجیبی بود،یکی ازبزرگان نقل می کرد(درمقایسه بین احمدی نژاداصولگرا وخاتمی اصلاحطلب)ازقول یکی ازنمایندگان ولی فقیه استان”ملاحسنی”که ایشان ازقول رئیس دفتررهبری”گلپایگانی”نقل می کرد که :صدرحمت به خاتمی! چون دردوران خانمی وقتی مشکلی پیش می آمد که نیازبه هماهنگی بارئیس جمهوربود،ما”اعضای دفتر”تماس می گرفتیم ،مشکل رفع می شد،اما خاتمی جواب مارانمی داد،وقتی رهبری هم تماس می گرفت می گفت:چشم،اجازه بدهیدبیایم حضوری خدمتتان توضیح بدهیم!..یعنی قبول نمی کرد قصدش ازحضوری توجیه حرفها وعملکردش بود.

  

مگرفرزندعالم بزرگوار(آیت الله سیدروح الله)هم فتنه می شود!شایدراهکارها وتاکتیکهایش متفاوت بوده،همانطورکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اینچنین بود.

سردار قاسم سلیمانی هاشمی را”درمراسم ۲۱ دی ۱۳۹۵تشیع جنازه اش دردانشگاه تهران” اینگونه توصیف کرد:«آقای هاشمی همان حالتی که از اول داشت تا آخر داشت گاهی اوقات تاکتیک‌های متفاوتی داشت ولی هاشمی هم استکبار ستیز و هم دشمن ستیز بود.»تلویزیون ورسانه های دیگر

  

همانطورکه به هاشمی رفسنجانی همین انگ رامی زدند که بعدازمرگش فهمیدند که تهمت بود،مخصوصاً رهبرمعظم انقلاب رادیدند که خودرا صاحب عزامی دانست وبرجنازه اش نمازخواند وبرپیکرش گریان بود

***

 سیدمحمد خاتمی،درکلام  امام خمینی درباره

بمناسبت رحلت “پدر” سید روح اللَّه خاتمی (امام جمعه یزد)

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏
إنا للَّه و إنا إلیه راجعون‏
اسلام و ایران یکی از پرفروغترین چهره‏های تقوا و خلوص و ایمان خود را از دست داد. برادر عزیزم، خاتمی  زنده دل، چهره تابناک مبارزات خستگی ناپذیر روحانیت روشن ضمیر در دهه‏‌های اخیر این مرز و بوم بود. او روشنفکری متدین و مجتهدی بزرگوار، و از خوبان امینی بود که اگر نتوان گفت بی‏نظیر، مسلماً کم نظیر بود. او با گوشت و پوست خود مبارزه را می‏فهمید؛ و سختیهای آن را چون شربتی گوارا می‏نوشید. او یار و پناه محرومان بود. او یک عمر با تحجر و واپسگرایی جنگید؛ و یکی از طرفداران بی‏بدیل اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- در عصر فریب و خودپرستی بود. او پاک زیست و پاک مرد، و پاک در جوار رحمت ربّش آرمید.
این ضایعه دردناک را به مردم ایران، خصوصاً به اهالی متدین استان یزد، و به خانواده مکرمش و فرزندان متدینش و فرزند فاضل، با تقوا و متعهدمان، جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سید محمد خاتمی، وزیر محترم ارشاد اسلامی، تسلیت عرض می‏نمایم. خداوند او را غریق رحمت خویش گرداند.

۶ آبان ۱۳۶۷/ ۱۶ ربیع الاول ۱۴۰۹     روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

منبع:سایت جماران

***

رفیق‌دوست: خاتمی آدم خوبی است و قبولش دارم

محسن رفیقدوست

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: خاتمی در دوران ریاست‌جمهوری خود تا آن جایی که توانست حریم را نگه داشت. خاتمی آدم خوبی است و من قبولش دارم.

 آقای خاتمی را آدم خوبی می‌دانم و انشاءالله زودتر مسئله‌ای که برایش ایجاد شده، برطرف می‌شود ولی آنهایی که نگذاشتند مسائل مربوط به آقای خاتمی حل شود، اکنون دارند از اطراف ایشان کنار می‌روند. لذا از اطرافیان خاتمی هستند که اجازه حل مسائل را نمی‌دهند.

در پایان ریاست‌جمهوری خاتمی به عنوان یک اصولگرا نزد ایشان رفتم و از او تشکر کردم. با توجه به سابقه رفاقتی که با خاتمی داشتم، روز دوم ریاست‌جمهوری ایشان در دیداری به او گفتم آقای خاتمی می‌خواستی یا نمی‌خواستی، دانسته یا نادانسته  به تاریخ پیوستی و در تاریخ پادشاهان و رییس‌جمهورها ماندگارند؛ حتی نخست‌وزیران ماندگار نیستند و تنها یک امیرکبیر به عنوان نخست‌وزیر ماندگار شد. حال که در تاریخ ماندگار هستی، کاری کن که خوب بمانی که ایشان سوال کرد، چه باید کرد؟

پاسخ دادم زیر عبای آقا سیدعلی آقا (مقام معظم رهبری) می‌روی و بیرون نمی‌آیی. در مقابل رهبری نایست چون اعتبار ریاست‌جمهوری در ایران از رای مردم شروع می‌شود و با تنفیذ رهبری واقعیت پیدا می‌کند. قانون ما این است بنابراین تا رهبری تنفیذ نکند، یک ساعت هم رییس‌جمهور نمی‌تواند در پاستور باشد.

خاتمی در دوران ریاست‌جمهوری خود تا آن جایی که توانست حریم را نگه داشت. خاتمی آدم خوبی است و من قبولش دارم.

ایسنا۱۲ آذر ۱۳۹۶بنقل ازمحسن رفیق‌دوست در گفت‌وگو با ایلنا

درباره نویسنده

2050مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما