هرزه گویی! تحویل سردارسلیمانی به امریکا توسط ظریف!

هرزه گویی! تحویل سردارسلیمانی به امریکا توسط ظریف!
هرزه گویی! تحویل سردارسلیمانی به امریکا توسط ظریف!
FATF هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد
 

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: FATF یک سازوکار مالی بین‌المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد و در گروه ویژه اقدام مالی در مورد نظام‌های مالی و بانکی صحبت می‌شود نه افراد!

بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات جدید نبویان در نشست خبری دیروز خود گفت: متاسفانه باب اتهامات کذب و دروغ گویی‌های بی پروا هر روز گسترده‌تر می‌شود و عده‌ای عامدانه و با هدف تشویش افکار عمومی و دامن زدن به شکاف و خشونت، مطالب کاملا کذب و بی پایه‌ای را مطرح می‌نمایند که از یک سو موجبات سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌آورد و از سوی دیگر بستر فعالیت‌های سالم اقتصادی در کشور را تخریب می‌کند و از همه بدتر وهن ملت شریف و بزرگ ایران است.

وی ادامه داد: اصرار آقای نبویان بر دروغ های خیال پردازنه و به خطر انداختن منافع ملی بر اساس توهمات و افتراها از این دست است، که نه تنها تمامی مرزهای شرع و انصاف و اخلاق را پشت سر گذارده، بلکه قبل از هر چیز توهین به شعور میلیون‌ها ایرانی به شمار می رود.

قاسمی افزود: بر خلاف آنچه آقای نبویان به دروغ – اما با قسم جلاله در سخنرانی خود در خانه خدا – ادعا کرده بودند، اولا طرف تعامل کشورها در گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF، یک نهاد بین المللی است و نه دولت آمریکا؛ ثانیا گروه ویژه اقدام مالی هیچگونه سازوکاری در رابطه با افراد ندارد. اصولا در گروه ویژه اقدام مالی در مورد نظام های مالی و بانکی صحبت می شود نه افراد، چه رسد به اینکه از کسی نام برده شده باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: البته ایشان در نشست خبری دیروزشان، از ادعای خود که با قسم جلاله  گفته بودند که: “به خدا قسم! رفتن تعهد دادن به FATF، سروران عزیز، در FATF وزیر مملکت رفته به آمریکا تعهد داده حاج قاسم سلیمانی رو کت بسته تحویل بده، اسم حاج قاسم تو FATF  اومده”، یک پله عقب نشینی کرده و قبول می‌کنند که نام سردار سلیمانی در FATF نیست. اما بجای پذیرش اشتباه، ادعای کذب جدیدی مطرح می کند مبنی بر اینکه نتیجه اجرای تعهدات FATF تحویل دادن امثال سردار سلیمانی است.

وی ادامه داد: البته بر ایشان که در بخش دیگری از سخنان خود مرکز غنی سازی فردو را «نیروگاه» فردو نامیده است (!) حرجی نیست، اما کسانی که از حداقلی از فهم صادقانه حقوقی و بین المللی برخوردار باشند، متوجه هستند که FATF یک سازوکار مالی بین المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد و استرداد اتباع تنها در قالب معاهده‌های دوجانبه صورت می‌پذیرد که صد البته جمهوری اسلامی ایران چنین توافقی هیچگاه با آمریکا نداشته و نخواهد داشت.قاسمی خاطرنشان کرد: حال که انتخابات ریاست جمهوری با حضور حماسی و پرشکوه مردم به سرانجام رسیده است انتظار می‌رود همه جناح های سیاسی در کشور به سمت برادری و اخوت اسلامی روی آورده و تخریب گری‌ها را با تلاش برای سازندگی کشور جایگزین نمایند

الف۱۱ خرداد ۱۳۹۶
***

دیدار ظریف و سردار سلیمانی پس از ادعای عجیبپ

تصویر دیدار وزیر امور خارجه کشورمان(محمدجواد ظریف) با فرمانده سپاه قدس را در زیر مشاهده کنید.

پیشتر یک نماینده سابق مدعی شده بود ظریف به آمریکا تعهد داده سردارقاسم سلیمانی را به آن ها تحویل دهد و این دیدار پس از این ادعا صورت گرفته است./جام جم

***

نادران به نبویان: سهو لسانتان را اصلاح کنید
 الیاس نادران نماینده سابق مردم تهران در نامه ای به حجت الاسلام سیدمحمودنبویان از وی خواست سهو لسان خود را در مورد تعهد وزیر خارجه به تحویل فرمانده سپاه قدس به آمریکا براساس FATF اصلاح کرده و گزک به دست دولت ندهد.

استاد ارجمند و برادر بزرگوار حجت الاسلام نبویان سلام‌علیکم

فیلم کوتاهی از سخنان شما در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت که در آن به‌عنوان خبر قسم یاد می‌کنید که بر اساس FATF وزیر خارجه متعهد شده که سردار بزرگ سپاه اسلام و افتخار عالم اسلام در خط مقدم مقاومت حاج قاسم سلیمانی را تحویل آمریکایی‌ها بدهد، موضوعی که تکدر خاطر بسیاری از افراد، ازجمله جناب آقای دکتر ظریف که مزین به لقب فرزندان انقلاب از ناحیه رهبری معظم انقلاب گردیده؛ را هم فراهم کرد.
هرچند توضیحات بعدی شما در تبیین مسئله و تلطیف فرمایش قبلی نسبتاً خوب بود ولی جسارتاً به‌هیچ‌وجه کافی نیست.


شما را فردی وارسته و دانشگاهی و روحانی مهذب می‌دانم و به‌عنوان یک برادر کوچک‌تر خواهش دارم سهو لسانتان را تصحیح بفرمایید. این به صواب نزدیک‌تر است.
متأسفانه دولت به دلیل محروم کردن خود از استماع نظرات کارشناسی منتقدین، کشور را دچار چالش‌های اساسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کرده و به دلیل همین جهت‌گیری‌های غلط با پشتیبانان فکری خود هم دچار شکاف‌های عمیق شده است؛ برای برون‌رفت از این شرایط به هر چیزی متوسل می‌شود. لااقل ما و شما گزک به دستشان ندهیم.
امیدوارم خیرخواهی این کمترین را پذیرا باشید./ارادتمند الیاس نادران

***

حرمت عبا و عمامه‌تان را نگه نمی‌دارید.

 روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «نه حرمت رمضان را نگه می‌دارند و نه حرمت لباسی که پوشیده‌اند و نه حرمت دستاری که به سر می‌بندند. آن وقت توقع دارند با این کلام و عملکرد که قسم هم پای آن می‌گذارند، مردم دست‌شان را هم ببوسند! توقع دارند که حرف‌شان برای مردم حجت باشد. توقع دارند مردم در رای دادن هم به آنان نگاه داشته باشند و در نماز هم به آنان اقتدا کنند!

یک دست محکم باید یقه این فرد و دیگر درشت‌گویان را بگیرد و پای میز محاکمه بکشاند تا ثابت کنند ادعای خود را. اگر ثابت کردند که دکتر ظریف، به آمریکا تعهد تسلیم سردار سلیمانی را داده است، یقه وزیر خارجه را بگیرند و اصلا تیربارانش کنند اما اگر نتوانست ثابت کند، لااقل به چند سیلی آب‌دار بیدارش کنند.

بالاخره یک جا باید تمام شود این حرف‌های بی‌سند. باید تمام شود بی‌اخلاقی. کسانی که خود را پشت حصن فولادین «لایسئل عنه» می‌پندارند و تا به حال هر تهمتی که زده‌اند، کسی سراغ آبروی پشت چشم شان را نگرفته است. همین هم پررویی‌شان را از وقاحت هم بالاتر برده است. باید داغ شود پشت دستی که چنین ناجوانمردانه تهمت می‌زند و خط و نشان می‌کشد.

سردار سلیمانی چون جان عزیز است و ید قدرت جمهوری اسلامی و واجب‌الحرمه. ظریف هم عقل راهبردی و دیپلمات راهگشای نظام است و از این علیه آن سخن تراشیدن، مثل بمب گذاشتن زیر پل دوسویه اقتدار نظام است؛ نظامی که حفظ آن را به فرموده خمینی کبیر از اوجب واجبات می‌دانیم. پس نمی‌توانیم بازی بازیگران قدرت‌طلب را که جای سیلی «نه» مردم بر گونه‌شان از اسفند ۹۴ هنوز باقی است، به سکوت برگزار کنیم. نه، نمی‌شود. نباید هم بشود. اگر یک بار، فقط یک بار با این جماعت خود حق مطلق پندار، به مر قانون رفتارشود، کلام گزافه در دهان‌شان می‌ماسد. اگر یک بار یقه‌شان گرفته شود، سر جای خود می‌نشینند؛ نه سر جایی که حق‌شان نیست.

به احترام مجاهدت‌های سردار سلیمانی، به حرمت فرزندان دیپلمات انقلاب، به حرمت شهدا و امام انقلاب، این بار کوتاه نیایند آنانی که دستی بلند در احقاق حق دارند تا دیگر کسی چنین بی‌سند حرف نزند و حرمت قسم خدا را چنین نشکند و چنین متاع بی‌ارزش خود را هیزم اختلاف نکند.

حرمت قلم را به نام بردن از این قبیل افراد نمی‌آلایم اما ضمیر، مرجع گزافه‌گوی خود را پیدا می‌کند و مراجع تصمیم‌گیر خوب می‌دانند باید علامت آشکار سوال را جلوی چه کسی بگذارند. می‌دانند از که باید یقه بگیرند. می‌دانند… و من به این دانسته احترام می‌گذارم و به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی منتظرم ببینم با این افراد و افرادی از این دست که چنین با ذهن مردم بازی می‌کنند، چگونه برخورد می‌شود. این برخورد می‌تواند همه گزافه‌گویان پر حرف را پاسخی معیار باشد تا هر جا تریبون مفت یافتند، حرف مفت نزنند.»۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ایسنا

درباره نویسنده

1505مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما