لاکچری (Luxury)چیست؟زندگی لاکچری چگونه است+تصاویر

 لاکچری (Luxury)چیست؟زندگی لاکچری چگونه است+تصاویر

 لاکچری (Luxury)چیست؟

شیک وباکلاس زندگی کردن وتجمل گرایی وتمایلات بهلوکس گرایی را لاکچری یا لاکشری (Luxury)می گویند

دگردسی لاکچری

واژه luxury در زبان انگلیسی ” لاکشری “تلفظ می شودودرلهجه امریکایی  « لاکژری » هم تلفظ می شود

این واژه در زبان لاتین  luxus بوده که بعداً تبدیل شد به لوکسوریا luxuria و بعدش در زبان فرانسوی به شکل luxurie تغییر کرد و در نهایت در زبان انگلیسی به شکل luxury در آمده است.

لاکچری همانلارجباورژن جدیده-مثلاً به کسانیکه اهل ولخرجی بودند،میگفتند:طرف لارجه

لاکچری – سبک زندگی فاخر، نوعی رفتار نهادینه شده در خود فرد است که حتی ممکن است آن را به ارث برده باشد.

اینهاهم نه ماشینشان ساعت داشت ونه موبایلشان!رفتند یه ساعت خریدند که جلوی چشمشان باشد

شایداین  پوشش و سبک زندگی فرد در جامعه نمادی  “مانوردادن” نباشد بلکه از اصالت باشد که بدون خودنمایی و از طریق خود او به نمایش در می آید.

 

اینهاکه اصلاً  قصد”روکم کنی”ندارند،فقط دارندبرنامه ریزی می کنند که چه ساعتی ازشب مسؤلین”پلیس”نیست که بیان”دور،دور”

یهویی فکرنکنین که اینهادرفکر”پز دادن”ویافخرفروشی ویا جلوه گری هستند،بلکه اینها بابابزرگهاشون لاکچری و”روکم کن”! ونمی خواستن پیش دیگران کم بیارن!

اینها که قصدگرفتن عکس یادگاری با ماشینشونو ندارن

حمام لاکچری

حمام  ودستشویی لاکچری

دستشویی لاکچری

مثلاًطراحی دکوراسیون داخلی حمام مدرن و سرویس بهداشتی را می توان اززندگی لاکچری دانست چون حمام  ودستشویی مکانی خصوصی است

و کمتراتفاق می افتد که شخصی خارج از اعضای خانواده از آن استفاده کند

ویا شخصی که خودروی مدل بالایی را سوار می­ شود و برای آن هزینه می ­نماید تنها به خاطر اصالت و قدمت ویا امنیت بالایش  باشد

خریدخانه هایی که مجهزبه پنت هوس هستندیک نمونه بارز زندگی لاکچری هست!

کسانی که سبک زندگیشان لاکچری است دوست دارند بهنرین و با کیفیت ترین مارکها را خریداری نمایند که با این کار حس بهتر و بالاتری را نسبت به بقیه جامعه دارند.

ااین جوان هم نمی دونست دوربینی اوراتحت نظردارد-قصدگرفتن عکس

اگر دنبال اتومبیل های لاکچری هستید حتما می توانید بین فوتبالیست ها آن را پیدا کرد.

اینهاهم ساعت راخریدند که زمان را بدانن ،یبارذهنتون نره که خدای نکرده،قصد”پز”دادن راداشته باشن!

انواع لوسترها،ساعت ها، جواهرات قیمتی، مبلمان زیبا و وسایل خانگی لوکس و همینطور هتل های شیک و رستوران ها از کالاها و خدمات لاکچری به حساب می آیند.سفر به فضا هم یک تجربه لاکچری است

اینها که قصدخودنمایی ندارن!اصلن

لاکچری را می توانید در افکار همه دید بطوریکه میوه فروشی که میوه های درشت و با کیفیت را در جایی جداگانه نگه می دارد هم میتوان یک لاکچر فروش دانست که دنبال مشتری پولدار و لاکچرپسند است.

اینم به ماشین دوست پسرش می نازه،البته فقط لاکچری

بازار لاکچری جز بهترین و پر درآمدترین بازارها است.مشتریان بازار لاکچری چند ویژگی خوب دارند.یک اینکه برایشان قیمت خیلی مهم نیست و اهل چانه زدن نیستند.آنها برایشان واقعی بودن “برند” مهم است .

اکثرا معتقدند که اجناس کمیاب و قیمتی لاکچری ترند.مثلا وقتی یک ساعت لاکچری می خرند برایشان مهم است که آن ساعت دارای کد رهگیری از طریق اینترنت باشد یا اینکه مثلا تعداد محدودی از آن ساعت تولید شده باشد و هر چه افراد مشهورتری ان را خریداری کرده باشند آن لاکچری تر است.

بعضی از روانشناسان معتقدند که تفکر لاکچری در همه وجود دارد و از شروع بشریت نیز وجود داشته است.مثلا برای غار نشینی که دندان شیر را گردنبند کرده یا عاج فیلی را به خانه اش زده همین تفکر لاکچری حکم فرما بوده است.

پنت هاوس ازنوع لاکچری

می توانیم لاکچری را یک پدیده اجتماعی معرفی نماییم که در برخورد و ارتباط طبقات خاصی از انسان ها با یکدیگر معنا پیدا کرده است.خیلیها وسایل لاکچری را برای دل خودشان نمی خرند و حاضرند مال و سلامت خود را به خطر بیندازند تا دیگران فکر کنند انها لاکچری زندگی می کنند.

یک نمونه اش (درور،دور) رژه و خودنمایی ماشین های گرانقیمت در تهران که بین بچه پولدارها مد شده است

***

سوپرلاکچری

خبرنگار جام‌جم آنلاین به سراغ برخی از این آگهی‌ها رفته است و ناگفته های خواندنی را از پشت پرده برخی معاملات اجاره مسکن نجومی در تهران به دست آورده است که در ادامه می خوانید.

با مراجعه به برخی آگهی ها با مالکان و یا واسطه های اجاره این املاک تماس گرفتیم، در چند مورد خودمان را جای مشتری جا زدیم که یکی از این واسطه ها به نام فرهاد درباره ملکی در فرمانیه توضیح داد: این خانه فول امکانات است، یعنی مواردی همچون سوییت میهمان، آفیس جداگانه، سوییت رویال، ویو ابدی کل تهران، مجهز به سیستم هوشمند Home Automation ، کنترل از طریق تلفن همراه، لابی، رسپشن، لابی خصوصی، کاف شاپ، آب نمای سه بعدی، برکه ارگانیک و … است.

توضیحات فرهاد را خانم «ف» که با او تماس می گیریم این گونه تکمیل می کند و خانه پیشنهادی اش در اقدسیه، دارای روف گاردن با فرنیش کامل و شومینه معلق و باربیکیو است، آلاچیق ۴ فصل، جکوزی داخل روف گاردن، استخر بزرگسال، استخر کودک، سونا،حمام ترکی و … هم از دیگر ویژگی های آپارتمان پیشنهادی اوست و در ادامه می‌گوید: این امکانات برای کسانی که این واحد را جهت سکونت انتخاب می کنند تدارک دیده شده است.

فرهاد گفت: اکثر خانه‌ها علاوه بر این که بیشتر این امکانات را دارند توسط آرشیتکت های معروف ساخته شده اند و نام مهندس یا شرکت خاص نیز جزئی از موارد برجسته ملک به شمار می رود که قیمت آن را بالا می برد.

رهن کامل یک ساله بهترین واحد مسکونی اش رقم ۲ و نیم میلیارد تومان را به ما پیشنهاد می کند.

البته خانم «ف»  برای واحد مسکونی اقدسیه، یک میلیارد تومان رهن کامل را مطرح می کند.

البته برخی رقم های پایین تر هم وجود دارد، واحدهای مسکونی با ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان ناقابل رهن با اجاره ماهیانه ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان.

***

رقص لاکچری

 همه چیزبود(ازشیرمرغ تاجان آدمیزاد)الا”رقص اسلامی “که آن هم به همت مادرودختری(هابده وهدیه)اختراع شدند!

«دورهمی‌های لوکس زنانه» در تهران باب شده است؛ میهمانی‌هایی که با عنوان‌های مختلف مثل «میهمانی وی‌.آی‌.پی VIPبانوان»، «دیسکوی زنانه»، «دورهمی لاکچری زنان» و… برگزار می‌شوند.

پارتی فرمانیه

زنان تهرانی(وبعضی ازشهرهای بزرگ “مراکزاستان” به بهانه‌های مختلف مثل مراسم‌های مذهبی، تولد ودیگرامناسبتها دور هم جمع می‌شدند. حالا  این دورهمی‌ها تغییرکاربری داده از پختن دسته‌جمعی یک آش‌رشته  به میهمانی‌های مجلل در سالن‌های مخصوص، تغییر “ورژن” داده‌ است

البته خانم ها ازقدیم الایام “لاکچری”بودند!حتی قبل ازتولدلاکچری

***

زندگی فوق لاکچری فوتبالیست ایرانی 

فوتبالیست سابق تیم ملی فوتبال ایران که اکنون اوضاع مالی بسیار خوبی دارد یک سبک زندگی کاملا لاکچری در پیش گرفته است.

این فوتبالیست(م.م) که اینستاگرامش مملو از پست های اجتماعی و سخنان بزرگان تاریخ است با اتومبیلی ۶۰۰ میلیونی در خیابان های تهران رفت و آمد می کند.

این فوتبالیست سابق تیم ملی که البته اکنون دیگر فوتبال بازی نمی کند به غیر از این اتومبیل چند صد میلیونی چند اتومبیل دیگر دارد که قیمتشان همگی چند صد میلیون تخمین زده می شود.

آقای ستاره که برای تعطیلات خود در دبی کشتی تفریحی اجاره می کند ساخت و سازهای متعددی در داخل و خارج کشور دارد، به خصوص در خطه شمال که در این زمینه حالا برای خود صاحب سبک محسوب می شود! این چهره شاخص فوتبال که به تازگی هدایت یک تیم را در دست داشت (و اکنون دیگر در دست ندارد!)

برای سرکشی به ساخت و سازهای خود با هلیکوپتر به شمال کشور رفت و آمد می کند.

از دیگر جزئیاتی که درباره میزان ثروت و سبک زندگی لاکچری آقای فوتبالیست به گوش می رسد این است که ساعت مچی وی نزدیک به ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد و برخی دیگر می گویند خانه ای که وی در آن سکونت دارد بیش از ۹ میلیارد تومان می ارزد./مرداد ۱۳۹۶جام جم

***

 گفت‌وگو با «قاچاقچی لاکچری» موادمخدر 

خانه‌اش منطقه یک است؛ شمیران؛ محله ولنجک؛ خودش می‌گوید ۳.۵ کیلو ماری‌جوانای کشف‌شده از او محصول دسترنج خودش است؛ محصول گلخانه شخصی‌اش؛ گلخانه‌ای اختصاصی…

ترکیب موهای از ته تراشیده با ریش پرپشت و بلندش، تیپ و قیافه‌اش، حالت صورتش، نحوه نشستن و حتی طرز نگاه کردنش داد می‌زند که شبیه خرده‌فروش‌های پاپتی معمولی نیست؛ ۳۵‌ــ۳۰ساله است؛ دستبند فلزی، دست راستش را به دست چپ نفر بغل‌دستی‌اش چسبانده؛ او هم ریش بلندی دارد؛ آنکادر و مرتب؛ مثل رفیق کناری‌اش، از قماش خرده‌فروش‌های بی‌سروپایی که ۱۲‌ــ‌۱۰ گرم مواد داشته‌اند و همگی در یک صف نشسته‌اند نیست؛ با این‌که لابه‌لای خرده‌پاهای مُفنگی غرغرو نشسته‌اند که یا دائم ناله می‌کنند و «ننه من غریبم» بازی درمی‌آورند یا لودگی‌شان گل کرده و تکه‌های بی‌مزه حواله همدیگر می‌کنند، لام تا کام حرف نمی‌زنند؛ فقط هر از گاهی در گوش هم پچ پچی می‌کنند و تمام تلاششان را می‌کنند تا با هیچ‌کدام از خرده‌فروش‌هایی که برای یک بطری آب التماس می‌کنند گرم نگیرند؛ همگی روی سنگ‌فرش‌های میدان امام حسین(ع) نشسته‌اند؛ با لباس‌های کرم تیره و آبی آسمانی. اکثرشان شب گذشته و نهایتاً چند ساعت قبل دستگیر شدند؛ در مرحله جدید دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر تهران.

یکی از مأمورها هردوی‌شان را نشان می‌دهد و می‌گوید: «بچه بالان؛ اسلحه هم داشتن؛ پرونده‌شون حسابی سنگینه…».

با اینکه چندان خوش‌اخلاق نیست ولی سؤال‌ها را بی‌جواب نمی‌گذارد و سعی می‌کند با چند کلمه، سر و ته جواب را هم بیاورد. وقتی از اسلحه‌اش می‌پرسم، می‌گوید:

اسلحه برای یکی از اقوامه؛ نظامی زمان طاغوت بود؛ بعد از انقلاب هم دست ما امانت موند

ــ تا حالا از اسلحه استفاده کردی؟

نه، اصلاً استفاده نکردم.

ــ خوب، افسر پرونده‌ات میگه اسلحه رو توی کشو پیدا کردن؛ درست دم‌دستت بوده.

اینم از بدشانسی ما بود دیگه؛ از سهل‌انگاری خودم…

(با تعجب نگاهش می‌کنم و ادامه می‌دهدحقیقتش اسلحه رو داده بودم یکی از دوستام نگه‌داره؛ همین چند وقت پیش اثاث‌کشی داشت؛ برای همین هم اسلحه رو به من برگردوند؛ منم از سر سهل‌انگاری فرصت نکردم جابه‌جاش کنم؛ توی همون کشو مونده بود که مامورا پیداش کردن.

ــ افسر پرونده‌ات میگه ۳ کیلو و نیم مواد ازت گرفتن.

نه؛ ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم با لفافه.

 

چه ماده‌ای؟ ماری‌جوانا؟

گل.

ــ از کجا تهیه کرده بودی؟

خودم کاشتم.

ــ خودت؟ کجا؟

آره. شهرستان؛ اطراف اراک کشت کردم.

ــ چقدر درآمد داشتی؟ قیمت فروش چقدر بود؟

من تو کار تهیه و توزیع نیستیم. این مواد، مصرف شخصی خودمه.

ــ ۳ کیلو و نیم مصرف شخصی خودت؟

(لحنش را جدی‌تر می‌کند) آره؛ خوب، حقیقتش از وقتی گل گرون شد دیگه خریدش نمی‌صرفید؛ برای همین خودم شروع کردم به کشت گل.

مگه قیمتش چنده؟

الآن از ۲۰ تومن هست به بالا.

ــ قبلاً سابقه داشتی؟

هیچی.

رفیق بغل‌دستی‌اش هم که با او دستگیر شده آرام است؛ انگار نه انگار؛ حالت چهره‌اش طوری است که انگار از خودش مطمئن است، می‌گوید: من حتی ماری‌جوانا هم مصرف نمی‌کنم، چه برسه به خرید و فروش؛ مشکل من فقط این بود که توی حساس‌ترین لحظه، بدترین جای ممکن بودم…۰۳ مرداد ۱۳۹۶تسنیم

***

زندان لاکچری

درکشورمکزیک زندانی وجوددارد با همه امکانات رفاهی ومبلمان مدرن بافروشگاه برای زندانیان،(چیزی شبیه آن خانه آبی که دربالاتصویرش راگذاشتم)

***

سیگاری های “لاکچری”وسیگارهای لاکچری

زندگی لاکچری در تهران هر روز ابعاد تازه ای از خودش را نشان می دهد.

در تازه ترین خبرهای مرتبط با زندگی خاص لاکچری در تهران، برخی جوان های به اصطلاح پولدار به تفریحی عجیب روی آورده اند و سیگارهایی دود می کنند که روکش طلا دارد و هر بسته آن حدود یک میلیون تومان قیمت دارد و هر نخ آن بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان فروش میرود.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶جام جم

***

دوبی

مشروبات لاکچری

شب گذشته ماموران پلیس امنیت تهران بزرگ در عملیاتی هماهنگی در ۸۵ نقطه از شهر تهران، اقدام به دستگیری اراذل و اوباش پایتخت کردند و در این عملیات بیش از ۲۰۰ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند.

تصویر کشف مشروبی با براده‌های طلا ! +عکس

اما یکی از جالب‌ترین کشفیات به دست آمده از این اراذل و اوباش

 

شیشه‌های رنگارنگ مشروبات الکلی بود که در میان آن‌ها یکی از این شیشه‌ها، شیشه‌ای طلایی بود

که به گفته دستگیر شدگان، حاوی یکی از

گرانترین مشروبات الکلی که در تولید آن از براده‌های طلا استفاده شده است.

در این عملیات شبانه ۱۰ دستگاه خودرو دودزا، انواع تجهیزات فرار از دست مأموران از جمله تجهیزات پرتاب میخ، تعداد زیادی سلاح جنگی، اسلحه شکاری، انواع سلاح سرد از جمله قمه، ساطور و شمشیر کشف شد. ۱۳ شهریور ۱۳۹۶جام جم

دیپلمات”لاکچری”

صادق خرازی،(متولد۱۳۴۲ شهر طهران )سفیر سابق ایران در فرانسه و سیاستمدار شناخته شده جریان اصلاح‌طلب ایران دیگر سیاستمدار خوش‌لباس این روزهای ایران است. خرازی علاقه فراوانی به پوشیدن لباس‌های متفاوت دارد. کت و شلوارهایی با رنگ‌های جذاب و مدل‌های متفاوت باعث شده است که بیشتربچشم بیاید. استفاده از شال و دستمال گردن دیگر ویژگی لباس پوشیدن دیپلمات باسابقه ایرانی است. خرازی از معدود سیاستمدارانی ایرانی است که برای آرایش موهای خود از موادی مانند روغن بادام و امثال این مواد استفاده می‌کند

دراوائل انقلاب، “کراوات”  مهمترین و شناخته شده ترین مظهر غربی بود واین گزینه  از لباس رسمی مقامات دولتی ایران حذف شد، بعد از آن دیپلمات های جمهوری اسلامی به همراه کت و شلوارهای مشکی، پیراهنی سفید به سبک روحانیون به تن می کردند که به “یقه سفید” یا “یقیه دیپلماتیک” شهرت داشت، اما تنها دیپلمات ایرانی که  کرواتی بودسیدصادق خرازی بود،البته اوهمیشه ۲زیست بود!گاهی  “یقه دیپلمات هم بود

پسر سیدصادق داماد سید محمد رضا خاتمی است و خواهرش هم عروس رهبرمعظم انقلاب

سید کمال خرازی ، وزیر خارجه هشت ساله اصلاحات و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در سالهای جنگ است،عموی صادق بوده

نمازگزارلاکچری

امروز (دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶)ظهردریکی ازمساجدرشت بودم که سجاده یک نمازگزاران توجه منو جلب کرد وی که دربغل دستم بود

-یک سجاده داشت که درآن سجاده یکمهر،یک تسبیح ویم عطرعنبر که دریک کیسه شبیه همیان پیچیده شده بود-همچنین دردراین سجاده یک انگشترویک قرآن  ویک کیف سجاده هم بود،این نمازگزارلاکچری  یک انگشترهم دردستش کرده بود،ازش پرسیدم شغلتان؟گفت :بازنشسته ام دریکی ازنهادها

درباره نویسنده

2050مطلب نوشته است .

۷۵ Comments on “ لاکچری (Luxury)چیست؟زندگی لاکچری چگونه است+تصاویر”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما