جراحی بلفاروپلاستی چیست+جدول هزینه های جراحی زیبایی

جراحی بلفاروپلاستی چیست+جدول هزینه های جراحی زیبایی

صافکاری پشت پلک پاک کردن گرد پیری از پشت پلک

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جدول هزینه های جراحی زیبایی رادرادامه خواهیددید

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) Blepharoplasty

درادامه

قیمت لیزر موهای زائدبدن

خواهیددید

از نظر زیبایی‌شناسی، چشم‌ها مهم‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ها در بسیاری موارد نشان‌دهنده سن فرد و حتی منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می‌باشند. از سوی دیگر و شاید باید گفت متأسفانه، چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر اجزای بدن علایم پیری را نشان می‌دهند. عمل جراحی پلاستیک پلک‌ها که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می‌شود برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

چه کسانی کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟

بهترین کاندیدهای جراحی زیبایی پلک، کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آن‌ها شده است (البته در موارد استثنایی، افراد جوان‌تر را که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده‌اند می‌توان تحت عمل جراحی قرار داد). برای انجام این جراحی لازم است شخص به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. همچنین باید انتظارات واقع‌بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشیم. به همین دلیل دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیاناً مشورت با کسانی که قبلاً جراحی شده‌اند، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 بلفاروپلاستی  برای درمان موارد زیر نیست

حلقه‌های سیاه اطراف چشم
افتادگی ابرو
چروک‌هایی که اطراف پلک، بین دو ابرو و پیشانی ایجاد می‌شود

 اقدامات قبل ازجراحی

قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی ،بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم واعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت ، بررسی وضعیت ابروها وقرینه بودن آنها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند. در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود.لازم است داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از ۱۰ روز تا ۲ هفته قبل از عمل قطع شوند.
قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شده ، آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود و در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد.

جراحی چگونه انجام می شود؟

معمولا جراحی به صورت سر پایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد.تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود.در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاحدید پزشک،ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

جراحی پلک بالایی

در جراحی پلک فوقانی پوست اضافی،عضله و کیسه های چربی( پف کردگی)،بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شود . به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد.جراحی پلک فوقانی باعث بهبودی شکل و موقعیت پلک فوقانی شده و اگر این پوست اضافی یا افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد،آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد.گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود.

جراحی پلک پایینی

جراحی پلک تحتانی در اغلب موارد به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی ایجاد می کند انجام می شود.در موارد خاص چربی برداشته نشده و فقط جا به جا یا پخش می شود.در بیشتر موارد عمل با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی (پایینی) صورت گرفته و چربی های اضافی برداشته می شوند و در انتهای عمل نیازی به بخیه کردن نیست. در صورت وجود پوست اضافی و شلی پوست،در زیر خط مژه ها برش داده شده و از این طریق پوست و چربی اضافی و احیانا عظله برداشته می شوند و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود.
در جراحی پلک تحتانی نیز می توان از لیزر یا امواج رادیویی استفاده کرد.مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی بستن هم زمان عروق خونریزی دهنده حین برداشتن بافت است،در نتیجه احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن را کاهش می دهد.

 مراقبت های پس از عمل

در پایان جراحی محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم وجود ندارد.پس از آن که اثر داروی بی حس کننده از بین رفت ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند.این حالت معمولا خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی بر طرف می شود.در صورت بروز هر گونه درد شدید یا کاهش دید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.معمولا توصیه می شود که پس از عمل ۲۴ تا ۴۸ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید  این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند.میزان ورم و خون مردگی محل عمل در افراد مختلف متفاوت است.
معمولا ورم و کبودی پس از چند روز به حداکثر می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته بر طرف می گردد.تا یکی دو هفته پس از عمل پلک ها ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند.مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند.در هفته های اول پس از عمل ممکن اشکریزش،حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی ( تاری دید یا دوبینی) ایجاد شود که به تدریج بر طرف می شود.بخیه ها معمولا ۵ تا ۷ روز پس از عمل برداشته می شود و پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

فعالیت های عادی”دیدن” پس ازجراحی

اکثر افراد پس از یکی دو روز می توانند مطالعه کرده یا تلویزیون تماشا کنند.پس از ۵ تا ۷ روز که همه بخیه ها برداشته شدند و محل زخم تقریبا جوش خورد می توان فعالیت های شغلی را از سر گرفت.از این زمان با صلاحدید پزشک می توان از مواد آرایشی برای پنهان کردن کبودی و محل برش استفاده کرد.معمولا تا ۳ الی ۴ هفته پس از جراحی چشم ها به آفتاب،باد شدید و گرد و غبار حساس هستند.در این مدت بهتر است از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کرد.
تا ۴ الی ۵ روز بهتر است فرد فعالیت های خود را محدود کند و در حد امکان استراحت نسبی داشته باشد،به علاوه ۳ تا ۴ هفته لازم است از فعالیت های سنگین (مثل خم شدن) اجتناب شود.

 عوارض بلفاروپلاستی

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد می باشد،لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود.مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است.
 دو بینی یا تاری دید گذرا ، تورم و کبودی پلک،عدم تقارن محل برش در دو طرف،جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها.

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم بر طرف می شوند.پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملا بسته نمی شوند.این حالت معمولا خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود.استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند،اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح شود. در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل ، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی ، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات و ندرتا به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، این قرینگی کامل ایجاد نخواهد شد.

 تغییرات پوستی بعدجراحی

همان طور که نمی توان جلوی افزایش سن را گرفت، نمی توان جلوی تغییرات بافتی و پوستی به علت گذشت زمان را گرفت.برای انجام این عمل در پلک فوقانی، در چین طبیعی برش ظریفی داده خواهد شد.آشنایی جراح با آناتومی عروق و اعصاب و نسوج حیاتی این نواحی بسیار مهم است،چنانچه برش ظریف و در چین طبیعی بالای پلک داده شود،آثار قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و محل برش معمولا ۳ تا ۶ ماه رنگ صورتی دارد و پس از این مدت به صورت یک خط ظریف سفید در می آید و تقریبا محو می شود.در پلک تحتانی چنانچه پوست اضافه نداشته باشد و فقط پف آلودگی در نتیجه بیرون زدگی چربی باشد،از طریق داخل پلک تحتانی (trans conjuctival)  عمل خواهد شد و هیچ گونه بخیه ای نخواهد داشت.در صورت وجود پوست اضافی،برش در زیر خط مژه ها و در محلی خواهد بود که آثاری بر جای نمی گذارد.

نکته

– از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل آسپرین،بروفن،ایندومتاسین،پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن مصرف کنید

-قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملا پاک نمایید.

-۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید.بدین منظور می توانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته،در کیسه را بسته و پس از قرار دادن یک گاز استریل روی زخم ، آن را روی پلک ها و اطراف چشم های خود قرار دهید.

۵ تا ۷ روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید./منبع:دکترسعیدیادگاری

دکتر حمید عارف فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید:

به طور کلی، پوست پلک نازک است و با افزایش سن، دچار تغییراتی چون چین و چروک و افتادگی می‌شود که این مساله می‌تواند شکل ظاهری پلک را تغییر بدهد. چین پشت پلک، در همه سنین وجود دارد ولی با افزایش سن، مقدار این چین بیشتر و بیشتر می‌شود. عمل جراحی بلفاروپلاستی، در واقع یک عمل جراحی پلاستیک به حساب می‌آید که جراح با بهره‌گیری از روش‌هایی خاص، افتادگی پلک را برطرف می‌کند.

روز به روز بر تعداد متقاضیان جراحی‌های زیبایی اضافه می‌شود و افراد هزینه زیادی را برای انجام این نوع جراحی‌ها می‌پردازند.
تصویر قصد انجام جراحی بلفاروپلاستی را دارید؟

هزینه‌های جراحی‌های زیبایی فقط مادی نیست و گاهی جراحی با موفقیت انجام نمی‌شود و هزینه جسمی و آسیب نیز برای فرد به همراه دارد که گاهی این هزینه جبران‌ناپذیر است. یکی از جراحی‌هایی که این روزها در بین برخی افراد بویژه خانم‌ها بسیار طرفدار پیدا کرده، جراحی پشت پلک یا بلفاروپلاستی محسوب می‌شود.

متقاضیان این جراحی، بیشتر خانم‌ها هستند. بلفاروپلاستی بیشتر برای افرادی که بالای ۴۰ سال هستند کاربرد دارد.عمل جراحی بلفاروپلاستی، در واقع یک عمل جراحی زیبایی به حساب می‌آید ولی به این معنا نیست که کاربردهای درمانی نداشته باشد. برای‌ مثال، در شرایطی که مقدار افتادگی و چین پشت پلک زیاد باشد و با افزایش سن این افتادگی و چین، شدیدتر شود و بینایی فرد (کاهش میدان دید فرد) را با مشکل مواجه کند، باید حتما از بلفاروپلاستی برای رفع این مشکل بهره گرفت.

تست آسان برای اینکه بدانیدنیازبه جراحی دارید

یک راه ساده برای این‌که بتوان فهمید پلک، مناسب بلفاروپلاستی است یا نه، وجود دارد. برای این منظور، فرد باید پوست چین خورده پشت پلک خود را در دست نگه دارد، چنانچه پوست پلک براحتی در دست قرار نگیرد، باید از انجام این نوع جراحی، صرف‌نظر کرد چون جراحی می‌تواند با عوارضی همراه باشد البته تشخیص قطعی این مساله به عهده پزشک متخصص پلاستیک است. آن دسته از افرادی که به صورت ارثی، پشت پلک آنها چین خوردگی دارد و همیشه ظاهر پوست پلک شل است، گزینه بهتری برای انجام این نوع عمل جراحی هستند. افرادی که پشت پلک‌شان به حالت پف‌دار است نباید عمل جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند، چون برداشتن چربی چشم در این دسته از افراد، وضعیت بدی را برای چهره ایجاد خواهد کرد.

پلک پایین هم هست

تنها پلک بالا با افزایش سن دچار این تغییرات نمی‌شود و پلک پایین نیز با افزایش سن، دچار این تغییرات خواهد شد. چربی‌های پلک پایین و به طور کلی چربی‌های دور چشم، با افزایش سن حالت بیرون زده پیدا می‌کنند. این چربی‌ها به طور‌ کلی، نقش نگهدارنده کره چشم را به عهده دارند. با حالت بیرون‌زدگی چربی، کره چشم دچار گودرفتگی خواهد شد. علاوه بر این، کاهش کلاژن پوست اطراف چشم هم می‌تواند باعث ایجاد گودی شود.

جراح باچشم بیمارچه می کند؟

برای رفع این حالت چشم، برخی افراد پلک پایین خود را هم جراحی می‌کنند که جراحی پلک پایین، تفاوت‌هایی با پلک بالا دارد. برای جراحی پلک پایین، جراح یک سوراخ کوچک را داخل پلک پایین ایجاد می‌کند و چربی را از آن سوراخ بیرون می‌آورد. گاهی با بیرون آوردن چربی، پوست پلک پایین شل خواهد شد که برای برطرف کردن این مساله، پوست اضافه را نیز باید برداشت.

عوارض و مشکلات بلفاروپلاستی

گاهی شل شدن پوست بالای ابرو و پیشانی در اثر افزایش سن باعث افتادگی ابرو به سمت پلک می‌شود که این مساله چهره فرد را پیر و عبوس می‌کند. به طور کلی، در حالت طبیعی، فاصله بین چشم و ابرو باید به اندازه یک چشم باشد و در صورتی که این فاصله نصف چشم شود، افتادگی پلک به وجود خواهد آمد. چنانچه جراح به اشتباه عمل جراحی بلفاروپلاستی را برای فردی که دچار افتادگی پوست بالای ابرو و پیشانی است، انجام بدهد، این مساله باعث می‌شود که ابرو به چشم نزدیک‌تر شده و چشم ظاهر نامطلوبی پیدا کند.

بلفاروپلاستی، مناسب همه افراد نیست و جراح در انتخاب بیمار باید دقت کافی را داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که در اثر بلفاروپلاستی ایجاد می‌شود، پایین آمدن ابرو به اندازه یک تا دو میلی‌متر است پس بلفاروپلاستی باید در افرادی انجام شود که ابروهای آنها به طور طبیعی خیلی بالاتر از چشم‌ها قرار گرفته است. آن دسته از افرادی که متقاضی انجام عمل بلفاروپلاستی هستند، باید در انتخاب جراح خود دقت کافی را داشته باشند و این جراحی‌ حتما باید توسط پزشک متخصص پلاستیک، انجام شود.

پزشک باید مهارت کافی را برای انجام این نوع عمل جراحی داشته باشد در غیر این‌صورت، فرد با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. علاوه بر باقی ماندن جای بخیه، این احتمال وجود دارد که پشت پلک فرد، گوشت اضافه آورد پس افرادی که می‌خواهند این نوع عمل جراحی را انجام دهند، باید به این مساله نیز دقت کنند. یکی دیگر از عوارض بلفاروپلاستی، باز ماندن چشم‌هاست که در چنین شرایطی باید حتما جراحی مجدد انجام داد.

از عوارض دیگر جراحی بلفاروپلاستی، عدم قرینه بودن پلک‌ها و افتادگی یکی از پلک‌هاست.

چربی‌های چشم، تکیه‌گاهی برای چشم هستند و اگر پزشک مهارت کافی را برای برداشتن این چربی‌ها نداشته باشد، ظاهر چشم پیر و نازیبا خواهد شد و گودرفتگی چشم نیز افزایش پیدا می‌کند.

این جراحی را فراموش کن

عمل جراحی بلفاروپلاستی، بیشتر مناسب افراد بالای ۴۰ سال است و در شرایطی خاص، این عمل جراحی برای افراد با سن کمتر (حدود ۳۰ سال) نیز انجام می‌شود.هر چه سن فرد بیشتر و بالای ۴۰ سال باشد، احتمال انجام موفقیت‌آمیز این جراحی بیشتر است ولی انجام بلفاروپلاستی در سن پایین‌تر، با ریسک بسیار بالایی همراه می‌شود.باقی ماندن جای بخیه بعد از عمل جراحی، یکی از مهم‌ترین عوارضی است که در اثر جراحی بلفاروپلاستی در سنین زیر ۴۰ سال وجود دارد. گاهی برخی از افراد در سنین ۲۰ سالگی متقاضی انجام چنین عمل جراحی‌ای هستند که این دسته از افراد، باید جدا از انجام چنین کاری خودداری کنند چون نه‌تنها زیبایی چندانی نصیب‌شان نمی‌شود، بلکه ظاهر پلک‌شان هم نامطلوب خواهد شد. آبان ۱۳۹۶جام جم بااندکی ااصلاحات

پلاسما تراپی چیست ؟Plasma Therapy Mechanism

بلفارو پلاستی بدون انجام جراحی را( پلاسما تراپی )می گویند

 در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید(SUBLIMATION) میشود. تصعید یک واژه فیزیکی به مفهوم تبدیل مستقیم جامد به گاز است .این مساله باعث از بین رفتن پوست شل شده و اضافه وجمع شدن لایه های زیرین پوست میشود. همزمان بعلت گرمای شدید ایجاد شده درسطح پوست وکانونی شدن گرما ، تحریک بافتی (سلول سازی و کلاژن سازی ) در لایه پوست عمقی نیز رخ میدهد. در انجام این کار از ۲ تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده میشود.
هزینه جراحی  بلفاروپلاستی
هزینه این گونه جراحی ها بسته به: روش جراحی، گستردگی جراحی،نوع بیمه ی طرف قرار داد، بیمارستانی که در آن جراحی انجام می شود،شهری که در آن جراحی انجام می شود، مهارت و تخصص جراح و … دارد.

 میانگین  هزینه بلفاروپلاستی 

رفع گودی زیر چشم ۸ میلیون تومان 

جراحی پلک پایین برای برداشتن پف  ۷میلیون تومان
جراحی پلک پایین برای برداشتن چین  و چروک ۶ میلیون تومان

جراحی زیبایی پلک بالا   ۵ میلیون تومان 

رفع خستگی چشم  ۴میلیون تومان
برداشتن پرده ی گوشه ی چشم ۴میلیون تومان

جدول هزینه های جراحی زیبایی تابستان۱۳۹۶

ردیف نام عمل قیمت تقریبی
۱ لیفت توتال صورت شامل گردن، صورت و پیشانی و دور چشم‌ها از ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان
۲ برجسته کردن لب از ۱ تا ۳ میلیون تومان
۳ زیبایی پلک فوقانی ۳ میلیون تومان
۴ رفع گودی کاسه چشم هر چشم ۲ میلیون تومان
۵ زیبایی پلک پایینی از ۲ میلیون تا ۴میلیون تومان
۶ زیبایی بینی از پنج میلیون تا ۱۶میلیون تومان
۷ ترمیم گوش شیطونی هر گوش دو میلیون تومان
۸ کوتاه کردن استخوان چانه با تراشیدن از پنج میلیون تا ۷میلیون تومان
۹ فک پایین ۱۴میلیون تومان
۱۰ فک بالا ۱۸میلیون تومان
۱۱ لیپوساکشن غبغب ۲میلیون تومان
۱۲ لیپوماتیک (پیکر تراشی) از۱۰میلیون تا ۳۰ میلیون تومان. هر ناحیه ۳/۵ میلیون تومان
۱۳ سینه از هفت میلیون تا ۱۲ میلیون تومان
۱۴ لیفت سینه و پروتز ۱۵میلیون تومان
۱۵ پروتز گونه ۳/۵ تا ۸ میلیون تومان
۱۶ کاشت مو از ۳ میلیون تا ۶ میلیون تومان

بوتاکس

بوتاکس یک پروتیین تصفیه شده و مخدر اعصاب است که در زمان تزریق مستقیم به عضله، باعث آزاد و شل شدن عضلات می شود. درواقع بوتاکس از باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم گرفته می شود. ماده بوتاکس روی علائم شیمیایی که توسط اعصاب، برای عضلات ارسال و باعث حرکت آن ها می شود، تاثیر می گذارد. قیمت بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

هزینه عمل پرتز گونه ۵میلیون تومان

کاشت انواع مو

فولیکول های موی اهدایی برای مژه ها، ابروها، سبیل و ریش، از ناحیه پشت گوش های بیمار- در قسمت پشت سر، برداشته می شود. در روش کاشت مو، هر گرافت مو به صورت جداگانه و با سوزن های چند میلی متری پیوند زده می شود.

کاشت مژه: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان

کاشت ابرو: چهار تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

کاشت سبیل: ۳ میلیون تومان

کاشت ریش: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ٨ میلیون تومان

تزریق ژل و چربی

برای برجسته و کلفت کردن لب و از بین بردن چروک‌های سطحی و خط خنده

از بین بردن جای زخم‌های عمیق و گودافتاده.

ماندگاری چربی تزریق‌شده وابسته به تکنیک تزریق و همچنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چندسال متغیر است.

قیمت تزریق چربی: ١ تا ٢میلیون تومان

قیمت تزریق ژل٨٠٠هزارتا ١ونیم میلیون تومان

هزینه هر سی سی٠٠٠٠٠ ۵ تومان

هزینه های جراحی زیبایی شکم (آبدومینو پلاستی)

پوست و چربی اضافی زیر ناف برداشته شده و عضلات جدار شکم نیز محکم می‌شود.

مناسب برای کسانی که از مقدار زیادی رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم به خصوص بعد از بارداری‌های پیاپی رنج می‌برند.

یک برش در محل عمل و سراسر زیر شکم برجا می‌گذارد

هزینه های جراحی زیبایی شکم : ٣تا ٧میلیون تومان

جراحی حنجره (زیبایی صدا)

کاهش یا افزایش برجستگی سیبک گلو و تغییر شدت و زیر و بمی کاری است که در این عمل انجام می شود. نزدیک سازی غضروف حلقوی که مسئولیت زیر و بمی صدا را  دارد، در این عمل انجام می شود. هزینه های جراحی زیبایی حنجره  ۵ میلیون تا ۷میلیون تومان

 

هزینه ی جراحی انحراف بینی وپولیپ  ۶میلیون وپانصدهرارتومان تومان

هزینه ی جراحی زیبایی بینی ۶میلیون

هزینه انجام همزمان جراحی آندوسکوپی سینوس برای تخلیه سینوس ها و اصلاح انحراف تیغه بینی و نیز انجام عمل زیبایی بینی ۷میلیون تومان

پره بینی 

فرورفتگی پره های بینی-حفره ها

دریچه خارجی بینی (external nasal valve) دریچه خارجی (external ) در جلوتر قرار دارد و دریچه داخلی (internal) عقب تر بوده و دیده نمی شود

هزینه پره ی بینی  ۷میلیون وپانصدهزار تومان 

عمل جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) هرگوش یک ونیم میلیون تومان

جراحی غضروف داخل گوش – تغییرحالت گوش-اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند،  با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد. اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد. گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد.

لیقت سنترال لب(بالای لب بالا )

جراحی زیبایی لیفت لب زیر بینی  برای بزرگ کردن  ظاهر لب‌ها است. این عمل شامل لیفت “کوتاه کردن” لب بالایی برای بازیابی نسبت مناسب بین لب بالا و لب پایین برقرار می‌شودومعمولا کسانی که لب بزرگی دارند تمایل به این جراحی نشان می دهندهزینه   ٢میلیون تومان

باریک کردن لب پایین یک تا یک ونیم  تومان

هزینه ی جراحی پروتز چانه همراه با جاگزاری آن ٣میلیون  تومان 

هزینه جراحی زیبایی غبغب ۱ونیم میلیون تومان تومان

هزینه جراحی فیس لیفت شامل دو طرف صورت و پیشانی می باشد بخیه ها در پشت گوش و در موها خورده می شود۵میلیون وپانصدهرارتومان می باشد

  لیزر فراکسل(Fractional laser)چیست؟
فراکسل جدیدترین تکنولوژی لیزر پوستمی‌باشد. این دستگاه از یک طرف با ایجاد رشته‌های کلاژن جدید قوام پوست رازیاد کرده باعث جوانتر شدن ظاهر صورت می‌شود. از طرف دیگر با کاهش تراکمرنگدانه‌های پوست در درمان لک تاثیر قوی دارد. 
در لیزر فراکسل اشعه بسیار باریکی در حد میکرون به پوست تابیده میشود. قطر اشعه بقدری کم استکه با وجود اینکه در هر سانتیمتر مربع تا هزار نقطه مورد اصابت اشعه قرارمی‌گیرد، وسعت تخریب کمتر از ۲۰% می‌باشد. این اشعه تا عمق ۶ میلیمتر ازپوست عبور کرده و بر روی اعضای مختلف زیر پوست تاثیر چشمگیری می‌گذارد.اگرچه این لیزر تا عمق زیادی از پوست نفوذ می‌کند، بدلیل کوچک بودن قطراشعه آثار تخریبی چندانی ایجاد نمی‌شود. اشعه لیزر با عبور از پوست توسطآب رشته‌های کلاژن فرسوده جذب می‌شود. رشته کلاژن فرسوده مقدار آب بیشترینسبت به کلاژن نو دارد. به این ترتیب این اشعه میزان جذب بیشتری در کلاژن فرسوده دارد و باعث تخریب آن و شکسته شدن این مولکول بزرگ به اجزای ریزترمی‌شود. با تجمع ذرات ریز کلاژن، سلولهای فیبروبلاست تحریک شده و شروع به ساختن رشته کلاژن جدید می‌کند. به این ترتیب قوام پوست بیشتر شده، چروک وخطوط پوست از بین می‌روند و صورت نمایی صاف تر و نرم پیدا می‌کند. 
بانفوذ اشعه به بافت زیر پوست، زوائد سلولهای رنگدانه‌ای نیز تخریب می شوندبدون اینکه به خود سلول آسیب مهلکی وارد شود. به این ترتیب نواحی پررنگترپوست به رنگ طبیعی تبدیل می‌شود. از این ویژگی در جهت از بین بردن لکهای مقاوم به درمان، مانند لکهای هورمونی که به آن لک حاملگی هم می‌گویند،استفاده می‌کنند.
برای بهبودی  ۳ تا ۶ جلسه درمان با فاصله ۱ تا ۴ هفته لازم است. درهر جلسه درمانی حدود ۲۰% از وسعت مورد درمان تحت تاثیر لیزر قرار می‌گیردو بقیه ۸۰% سالم می‌ماند. به همین دلیل بر روی پوست هیچگونه زخم واضحیایجاد نمی‌شود. در جلسات بعدی مناطق باقیمانده از جلسه قبل لیزر می‌شوند/ هزینه پانصدهرارتومان می باشد

لیزر فراکشنال  یا فراکسل علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش صورت  (جوش گاههای پوستی)  در در مان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک صورت و چروک های دور چشم و دوردهان هم کاملا موثر است تا۲دهه پیش لیزر Co2 معمولی برای مشکلات فوق استفاده می شدو پوست بایدپانسمان می شد

***

قیمت لیزر موهای زائدبدن

قیمت های لیزر بادستگاه”دایود” ودستگاه”الکس

 

ویژگی های دستگاه لیزر الکس دایود Diode Alexandrite Vikini Plus

حداکثر انرژی۱۲۰ ژول , سرعت بالا تا ۱۰ هرتز ( از ۵ تا ۱۰ هرتز) , مجهز به سیستم خنک کننده سطح پوست تا ۱۰ درجه , سطح مقطع سری آن ۱۱۵*۱۲ میلی متر می باشد , دارای لنز هماهنگ کننده برای یکنواختی پخش انرژی ( تشعشع) , مجهز به لیزر سورس آلمانی , دارای دو هندپس دایود ۸۰۸ نانومتری و الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری , ساخت کشور آلمان

ویژگیهای دستگاه لیزر دایود Epilia RF

انرژی بالای ۶۰ ژول , دارای هندپیس آرگونومیک , دارای سرعت بالا از یک تا ۱۰ هرتز , سنسور خنک کننده پوست از دو درجه تا -۵ درجه , سطح مقطع ۱۱*۱۲ میلی متر , دارای لنز یک نواخت کننده تشعشع , مجهز به سیستم rf با توان ۱۵۰ ژول برای جوانسازی پوست

تعدادجلسات لیزر

در رابطه با تعداد جلسات لیزر مو نیز می توان گفت که بنا به تشخیص پزشک بر اساس معاینات اولیه و کلینیک که انجام می دهد تعیین می شود. و در معمولترین حالت جلسات بین ۳ تا ۸ جلسه می باشد .فواصل جلسات برای بدن ۲ ماه یکبار و صورت هر ماه می باشد

علت تفاوت تعرفه خدمات لیزر موهای زائد: بر اساس نوع دستگاه لیزر و نیز برخی فاکتورهایی :

رنگ پوست-میزان زبری و ضخامت مو-رنگ مو-اندازه سطح پوشیده از موی زائد-حساسیت پوست

درباره نویسنده

1944مطلب نوشته است .

۱۰ Comments on “جراحی بلفاروپلاستی چیست+جدول هزینه های جراحی زیبایی”

Trackbacks

  1. جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟ – کینگ
  2. *********صافکاری پشت پلک! قصد انجام جراحی بلفاروپلاستی را دارید؟ – server

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما