کوچک ترین کشورهای جهان

کوچک ترین کشورهای جهان

کشور های کوچک جهان

در جهان بیش از ۲۰۰ کشور وجود دارد که بسیاری از آن ها را دست کم به نام می شناسید، اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که کشورهایی در جهان هستند که شاید نام آن ها هم به گوشتان نخورده باشد.

کشورپالائو (Palau)

مساحت: ۴۵۹ کیلومتر مربع
جمعیت: ۲۱۳۴۷ نفر

جمهوری پالائو، کشوری جزیره‌ ای در اقیانوس آرام واقع در قاره اقیانوسیه و متشکل از ۳۰۰ جزیره در اندازه های گوناگون است.

پالائو یکی از عجیب ترین مناطق در جهان به شمار می رود. جنگل های انبوه آن مملو از گیاهان و پرنده های خاص است و در آب های این جزایر، ۱۳۰ گونه مختلف کوسه زندگی می کند. اما جالب توجه ترین موضوع در مورد این کشور، دریاچه ای است که در آن واقع شده. در این دریاچه بیش از ۲ میلیون ستاره دریایی ساکن است. البته خوشبختانه، این جانوران به طور کامل قابلیت نیش زدن خود را از دست داده اند.

پالائو در ۸۰۰ کیلومتری شرق فیلیپین واقع شده است.

کشورمارشال 

کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس آرام که پایتخت آن ماجورو است. صدها جزیره و هزاران شبه جزیره را که با ۲۹ صخرۀ مرجانی به هم متصل شده اند را تشکیل داده است. در این جزاریر فقط ۲۴ جزیره ی مسکونی با ۶۸۰۰۰ نفر جمعیت وجود دارد. جزایر مارشال، توسط اسپانیایی ها، آلمانی ها، ژاپنی ها، بریتانیایی ها و آمریکایی های بین قرن شانزدهم و بیستم اشغال شده اند. .

صنایع عمده ی این کشور جزیره ای کوچک، شامل صنایع دستی، مغز نارگیل، فرآوری ماهی و گردشگری می باشد. آبهای کریستالی آبی رنگ و تمیز این منطقه، مأمن ۱۶۰ گونه ی مرجانی و ۸۰۰ گونه ی ماهیان می باشد.

کشور تووالو (Tuvalu)

کشور تووالو در اقیانوس آرام قرار دارد و در حقیقت مرکب از چندین جزیره کوچک است که وسعت آن ۲۶ کیلومتر مربع می باشد ارتفاع تووالو بطور متوسط فقط ۵ متر از سطح دریا بالاتر است و گفته می شود تا ۵۰ سال دیگر بطور کامل به زیر آب می رود. این کشور که جمعیت آن در حدود ۱۰ هزار نفر است، مستعمره بریتانیا بوده و تنها ۳۵ سال است که استقلال خود را بدست آورده.

کشورنیووی (Niue)

مساحت: ۲۶۱٫۴۶ کیلومتر مربع
جمعیت: ۱۱۹۰ نفر

نیووی یک جزیره کوچک در اقیانوسیه است که علیرغم داشتن چشم اندازهای فوق العاده جذاب، برای گردشگران و دوستداران طبیعت آشنا و شناخته شده نیست. همچنین باید گفت که این کشور به کمک های کشورهای دیگر، به ویژه نیوزیلند بسیار وابسته است.

پایتخت این کشور کمتر از ۶۰۰ نفر جمعیت دارد اما فروشگاه های بزرگ و فرودگاه اختصاصی دارد.

کشورسنت کیتس و نویس (Saint Kitts and Nevis)

مساحت: ۲۶۱ کیلومتر مربع
جمعیت: ۵۲۳۲۹ نفر

این کشور از دو جزیره تشکیل شده: سنت کیتس و نویس. یکی از منابع اصلی درآمد این کشور، برنامه اقتصادی شهروندی است که به موجب آن، هر فرد اجازه دارد با دست کم ۲۵۰ هزار دلار در کارخانه قند و شکر آن سرمایه گذاری کند و به این ترتیب، شهروند سنت کیتس محسوب گردد.

همچنین، برای گرفتن حق شهروندی خرید ملک به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار است.

کشور جزیره ای سنت کیتس و نویس در دریای کارائیب، غرب آنتیگوا و باربودا و شرق جزایر ویرجین آمریکا واقع شده است.

کشور سن مارینو (San Marino)

 سن مارینو-با مساحتی حدود ۶۱ کیلومتر مربع وجمعیتی بالغ بر۴۰۰۰۰نفر، پنجمین کشور کوچک جهان است. این کشور همچنین کم جمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا نیز می باشد. سن مارینو یکی از قدیمی ترین کشورهای مستقل جهان است و پایه گذاری آن به سال ۳۰۱ میلادی باز می گردد، قانون اساسی آن نیز در سال ۱۶۰۰ میلادی تصویب شد. این کشور همچنین یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و صنعت توریسم یکی از مهمترین منابع درآمد آن به شمار می آید. سن مارینو مازاد بودجه داشته و هیچ گونه بدهی ملی نیز دارند!

کشور هات ریور (Hutt River)

مساحت: ۷۵ کیلومتر مربع
جمعیت: ۳۰ نفر

منطقه پادشاهی هات ریور، در واقع نوعی میکرونِیشِن (ریزکشور) محسوب می شود که در یکی از ایالات های کشور استرالیا به همین نام قرار دارد. این کشور توسط لئوناردو کسلی بنیان گذاشته شده که ادعا می کند مزرعه اش یک کشور جدید و مستقل به شمار می رود. هات ریوور واحد پول، تمبر و پاسپورت اختصاصی خود را دارد.

کشورتووالو (Tuvalu)

مساحت: ۲۶ کیلومتر مربع
جمعیت: ۱۰۹۵۹ نفر

تووالو یکی از کوچک ترین و فقیرترین کشورهای جهان است. وضعیت اقتصادی این کشور تا پیش از ورود اینترنت و تلویزیون از چیزی که اکنون هست هم بدتر بود.

تووالو کشوری جزیره‌ ای در اقیانوس آرام است و پایتخت آن فونافوتی نام دارد. این کشور شامل سه جزیرهٔ صخره‌ ای و شش جزیره مرجانی است.

کشورنائورو (Nauru)

مساحت: ۲۱ کیلومتر مربع
جمعیت: ۹۵۹۱ نفر

نائورو یکی از کوچک ترین جمهوری ها و کوچک ترین کشور جزیره ای در جهان است. این جزیره نه پایتخت دارد و نه سیستم حمل و نقل شهری و همه ساکنین از ماشین های شخصی خود برای تردد استفاده می کنند.

وضعیت ناخوشایند محیطی موجب شده تا کمتر کسی مشتاق بازدید از این کشور کوچک باشد. از دیگر آمار عجیب آن نیز می توان به نرخ چاقی اشاره کرد. بیش از ۷۰ درصد از جمعیت نائورو چاق هستند.

کشورسابرگا (Seborga)

مساحت: ۴٫۹۱ کیلومتر مربع
جمعیت: ۳۱۲ نفر

سابرگایک کشور بسیار کوچک و کم جمعیت ولی شاهزاده نشین در روستایی به همین نام در کشور ایتالیا و در نزدیکی مرز فرانسه است. این کشور فوق العاده کوچک و فانتزی، نیروی ارتشی متشکل از سه نفر دارد: وزیر دفاع و دو نفر مرزبان.

کشورجمهوری مولوسیا (Molossia)

مساحت: ۶ هکتار مساحت دارد
جمعیت: ۷ نفر

جمهوری مولسیا، یک ریزکشور است که توسط فردی به نام کوین باو ساخته شده است. مولسیا در نوادا در آمریکا قرار دارد

293638_496

خیابان اصلی شهر اسپرا پایتخت کشور مولوسیا

این کشور حتی برای جرائم بزرگ، مجازات مرگ هم دارد.

 

کشور خودمختار فرقه مالت (Sovereign Military Order of Malta)

مساحت: ۳۱۶ کیلومتر مربع
جمعیت: ۴۰۰۰۰۰نفر

در کنار شهر واتیکان، منطقه خودمختار دیگری نیز در رم وجود دارد که حکومت خودمختار فرقه مالت نامیده می شود.

این منطقه ۰٫۰۱۲ کیلومتر مربع مساحت داشته و سه ساختمان دارد که دو دستگاه از آن ها در رم و سومی در جزیره مالت واقع شده است. این کشور مستقل، واحد پول، تمبر، وب سایت، پلاک ماشین و پاسپورت ویژه خود را دارد.

ورود به این کشور به ویزا نیازی ندارد و زبان رسمی آن نیز لاتین است.

کشورسیلند (Sealand)

مساحت: ۴۰٫۰۰ کیلومتر مربع
جمعیت: ۲۷ نفر

یکی دیگر از ریزکشورها که توسط دیگر کشورهای جهان به رسمیت شناخته نمی شود، سیلند نام دارد که در فاصله حدودا ۱۰ کیلومتری از ساحل انگلستان واقع شده است.

این ریزکشور روی یکی از سکوهای دفاعی انگلستان در دریای شمال که در زمان جنگ دوم جهانی استفاده می‌ شده‌ است بنا نهاده شده‌ است. این کشور توسط فردی که خودش را شاهزاده ریگنت نامیده فرمانروایی می شود و هر فردی می تواند لقب کنت، بارون یا حت یدوک داشته باشد.

کشورمولوسیا

کوچکترین کشور جهان جمهوری مولوسیا ( Republic of Molossia) است. این کشور تنها ۱۴ نفرجمعیت دارد و البته یکی از آنها هم خود رئیس جمهور. مولوسیا”کیوین بو” در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد  مساحت اولیه آن یک هکتار بود که با گسترش اراضی رئیس جمهور وسعت کشور به ۶ هکتار رسیده است.

جمهوری مولوسیا  در نزدیکی شهر دایتون ایالت نوادا آمریکا قرار دارد.

“کیوین بو” رئیس جمهور این ریزکشور است. او دوست دارد با لباس های رسمی ظاهر شود به همین دلیل لباس های پر زرق و برق نظامی می پوشد.

جمهوری مولوسیا به آمریکا مالیات می دهد که از نظر رئیس جمهور آن، پرداخت کمک به کشورهای خارجی است.

همچنین افراد برای ورود به جمهوری مولوسیا، نیازمند دریافت ویزا و گذرنامه هستند. ویزا توسط رئیس جمهور مولوسیا صادر می شود و او خود شخصا در گذرنامه ها، مهر ورود می زند.

رئیس‌جمهور مولوسیا گفته است: شهروندان ریزکشورهای آندورا، لیختن‌اشتاین، سان مارینو، موناکو، سبورگا و “هر کشور دیگری به رسمیت شناخته شده بوسیله مولوسیا” از دریافت ویزا مستثنی است.

این کشور اداره پست، تمبر پستی، پرچم و واحد پول ملی (والورا)، نیروی دریایی و هوایی مستقل خود است.

سایت ویکی پدیا هم نوشته است: جمهوری مولوسیا یک ریزکشور است که تاکنون به جز تعدادی ریز کشور، از سوی هیچ کشور دیگر جهان به رسمیت شناخته نشده است. نام مولوسا از کلمه مورو که در زبان اسپانیایی به معنی تپه کوچک صخره‌ای است گرفته شده‌است.

این جمهوری در سال ۱۹۷۷ با نام جمهوری علیای وولدشتاین تاسیس شد ۲۰ سال حکومت پادشاهی داشت بعد به جمهوری دمکرات خلق و سپس در ۱۹۹۹ باانحلال حزب کمونیست و با تغییر عنوان از ریزکشور به کشور نظام حکومتی آن به جمهوری تغییر یافت.

دراین کشور مصرف برخی مواد غذایی از قبیل پیاز و گربه ماهی و استفاده از برخی کالاها از جمله سلاح گرم، لامپ نئون و هرنوع اقلام وارداتی از تگزاس به استثنای آهنگ‌های کلی کلارکسون ممنوع است.

کشور

کشورلیختنشتاین (Liechtenstein)

لیختنشتاین کشوری در اروپاست که راه به دریا ندارد و با کشورهای سویس و اتریش احاطه شده است. مساحت این کشور کوهستانی مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۴۰۰۰۰نفر  بوده و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور یکی از پرطرفدارترین مناطق اروپا برای ورزش های زمستانی می باشد اما این دلیل اصلی کسب درآمد آن نیست. این کشور یک مرکز تجاری مهم است و تعداد شرکت هایی که در آن به ثبت رسیده از تعداد ساکنین آن بیشتر است

کشورمالدیو

 وسعت : ۲۹۸ کیلومتر مربع

جمعیت: ۳۹۴.۰۰۰نفر

مجمع الجزایر مالدیو که در اقیانوس هند واقع شده است، بطور کلی از ۱۰۹۰ جزیره تشکیل شده است. اما فقط ۲۰۰ جزیره ی پرجمعیت در مالدیو وجود دارد. رتبه نهم جهان را دارست.

مالدیو، از قرن پنجم قبل از میلاد مسکونی شده است. فرمانروایی های پرتغال، هلند و انگلیس، به ترتیب در قرن های شانزدهم، هفدهم و نوزدهم بر این کشور تسلط داشته اند. نهایتا، مالدیو در سال ۱۹۶۵ به استقلال دست یافت.

کشور موناکو (Monaco)

کشورموناکو با ۲ کیلومتر مربع مساحت دومین کشور کوچک جهان محسوب می شود. موناکو از ۳ جهت با کشور فرانسه و از یک جهت نیز با دریای مدیترانه احاطه شده است. جمعیت آن حدود ۳۶ هزار نفر است و به این ترتیب یکی از متراکم ترین کشورهای جهان به حساب می آید. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و مهمترین منبع درآمد آن از صنعت توریسم است. هر ساله مردم بسیاری از سراسر جهان برای استفاده از آب و هوای بسیار خوب به این کشور کوچک سفر می کنند و جالب است بدانید که مردم این کشور از پرداخت مالیات بر درآمد معافند. آلبرت دوم، پرنس موناکو نیز یکی از ثروتمندترین افراد دنیاست.

کشورواتیکان
کم جمعیت ترین کشور دنیا
واتیکان (Vatican City) نام کشوری است مستقل که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. واتیکان با مساحتی در حدود ۴۴ هکتار، کوچکترین کشور جهان  و با جمعیتی در حدود ۸۰۰ نفر، کم‌ جمعیت‌ترین کشور مستقل دنیا محسوب می‌شود.
 بزرگ ترین کلیسای جهان، یعنی کلیسای سن پیر را در خود جای داده است.
کم جمعیت ترین کشور دنیا
درواتیکان به ازای هر دو نفری که در این شهر زندگی می کنند یک افسر پلیس وجود دارد، زبان رسمی در این کشور وجود ندارد و شما میتوانید به تمام زبان های آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، فرانسوی و انگلیسی صحبت کنید یا اینکه اهالی واتیکان معتقدند که موجودات فضایی کاملا وجود دارند و از مخلوقات خداوند هستند.


۱+۱۰ کشور کوچک جهان

واتیکان سیتی

این کشور داخل شهر روم قرار گرفته و مساحت آن حدود ۴۴ هکتار است. واتیکان سیتی کشور چندان قدیمی ای نیست و در سال ۱۹۲۹ پایه گذاری شده است. حکومت این کشور به عهده ی اسقف روم است که به نام پاپ هم شناخته شده است. خاک این سرزمین شامل کلیسای سنت پیتر، کلیسای سیستین، کاخ آپوستولیک، چندین ساختمان و موزه می شود. علاوه بر این مناظر جالب توجه، باغ های واتیکان هم جزو این مجموعه هستند. این باغ ها مربوط به قرون وسطی بوده که مساحت آنها به ۲۳ هکتار از کل خاک کشور است. جمعیت این کشور حدود ۸۰۰ نفر است.

موناکو

این کشور با ۱۲۰ کیلومتر مربع مساحت، دومین کشور کوچک جهان محسوب می شود. موناکو همچنین دومین حکومت سلطنتی کوچک جهان نیز هست. این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد و از سه جهت با کشور فرانسه و از یک جهت هم با دریای مدیترانه احاطه شده است. جمعیت آن حدود ۳۰ هزار نفر است و به این ترتیب یکی از پر جمعیت ترین کشور های جهان به حساب می آید. مهمترین درآمد این کشور از صنعت توریسم یا گردشگری است، هرساله مردم بسیاری برای قمار بازی یا استفاده از آب و هوای بسیار خوب به این کشور کوچک می آیند.

 نائورو

این کشور در میکرونزی، در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد. جمهوری نائورو جزیره ای با مساحت ۱۳ کیلومتر مربع و کوچک ترین کشور جزیره ای در جهان است؛ استقلال خود را در سال ۱۹۶۸ میلادی به دست آورده اما از ۳۰۰۰ سال قبل مردم بومی در آن زندگی می کرده اند. در سال ۱۷۹۸ یک شکارچی نهنگ به نام جان فرن اولین فرد غربی بود که از این جزیره دیدن کرد. او نام اینجا را جزیره ی دلپذیر گذاشت. در حال حاضر جمعیت این جزیر حدود ۹ هزار نفر است و هیچ ارتشی هم ندارند.

تووالو

این کشور هم در اقیانوس آرام قرار دارد و مساحت آن ۱۶ کیلومتر مربع است. کشور تووالو ۵ جزیره ی مرجانی و ۴ تپه ی دریایی دارد و در گذشته به نام جزیره ی الیس معروف بوده است.این جزیره در سال ۱۵۶۸ کشف شده و تا پایان قرن ۱۹ میلادی تحت سلطه ی انگلستان بوده. مردم این کشور استقلال خود را در سال ۱۹۷۸ بدست آوردند. در حال حاضر جمعیت این کشور ۱۰,۴۷۲ نفر است. از آنجایی که این کشور هیچ گونه منابع طبیعی ندارد، مهمترین منبع درآمدشان کمک های خارجی است.

سن مارینو

این کشور با مساحتی حدود ۳۸ کیلومتر مربع، پنجمین کشور کوچک جهان است. این کشور همچنین کمترین جمعیت را در بین کشور های عضو اتحادیه ی اروپا دارد. سن مارینو یکی از قدیمی ترین کشور های مستقل جهان است و پایخ گذاری آن به سال ۳۰۱ میلادی باز می گردد؛ قانون اساسی آن در سال ۱۶۰۰ میلادی تصویب شد و آن را به دومین کشور دموکرات در جهان تبدیل کرد. این کشور همچنین یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان است، آنها مازاد بودجه دارند و هیچگونه بدهی ملی هم ندارند.

لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشوری در اروپا است که راه به دریا ندارد و با کشور های سوئیس و اتریش احاطه شده است. مساحت این کشور کوهستانی ۹۹ کیلومتر مربع است و یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان محسوب می شود. این کشور یکی از پرطرفدار ترین مناطق اروپا برای ورزش های زمستانی است اما این دلیل اصلی کسب درآمد آن نیست؛ این کشور یک مرکز تجاری مهم است و تعداد شرکت هایی که در آن به ثبت رسیده از ساکنین آن بیشتر است.

 جزایرمارشال

این مجموعه جزایر که عمدتاً از جزایر مرجانی تشکیل شده انددر مرکز اقیانوس آرام واقع شده اند. مساحت کل آنها حدود ۱۱۲ کیلومتر مربع است و جمعیت آن کمی بیش از ۶۲ هزار نفرمی باشد.این کشور استقلال خود را در سال ۱۹۸۶ از آمریکا گرفت. تا به امروز کمک های آمریکا اصلی ترین منبع درآمد این جزیره است چون هیچگونه منابعی ندارد و بیش از آنچه صادر می کند به واردات می پردازد در سال های اخیر این کشور با مشکلات مالی ناشی از هزینه های مصرف انرژی دست به گریبان بوده است.

 سِیچلز

این کشور با مجموعه مساحت ۲۸۰ کیلومتر مربع از ۱۱۵ جزیره تشکیل شده و با جمعیت ۸۴ هزار نفر در اقیانوس هند قرار دارد. سیچلز همیشه رو به پیشرفت بوده است و با صادرات دارچین، مغز نارگیل و وانیل در آمد خوبی داشته است. اما از زمانی که در سال ۱۹۷۶ میلادی استقلال خود را به دست آورد، جذب گردشگران مهمترین منبع در آمد این کشور بوده است. یک سوم مردم این کشور در صنعت توریسم مشغول به کار هستند.

مالدیو

مالدیو هم یک کشور جزیره ای است و در اقیانوس هند قرار گرفته است. این کشور از نظر جمعیت و مساحت، کوچک ترین کشور آسیایی محسوب می شود. مساحت آن ۱۸۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۳۹۶,۳۳۴ نفر است. این کشور از ۱۱۹۲ جزیره ی کوچک تشکیل شده اما تنها ۲۰۰ عدد از این جزیره ها قابل سکونت هستند. پایتخت این کشور مالی است و حدود یک سوم جمعیت کل کشور در این جزیره زندگی می کنند. مهمترین منبع درآمد این کشور از صنعت توریسم است؛ در زمان های گذشته منبع اصلی صادرات پوسته ی صدف، ماهی تون خشک شده و طناب های پوست نارگیل بوده است.

سنت کیتس و نویس

این کشور به نام فدراسیون سنت کیتس و نویس هم شناخته شده است و در هند غربی قرار دارد. این کشور از ۲ جزیره تشکیل شده و ۱۶۷ کیلومتر مربع مساحت دارد. این دو جزیره اولین جزایر منطقه ی کارائیب هستند که غربی ها در آنها سکونت کردند. این دو جزیره در سال ۱۹۸۳ از سلطه ی انگلستان استقلال یافتند. این کشور نه تنها کوچک ترین کشور آمریکایی است، بلکه کمترین جمعیت را هم دارد. مهمترین منبع درآمد این کشور توریسم است و علاوه بر آن بر کشاورزی و بانکداری خارجی هم متکی است.

واما

کشور۳۰نفره 

جمهوری مولوسیا یک کشور بسیار کوچک است با ۶ هکتار مساحت ،جمعیت  ۳۰ نفر اعلام شده است؛پایتخت آن اسپرا نام دارد،این کشور در نزدیکی شهر دایتون ایالت نوادا آمریکا قرار دارد.

حاکم این کشوری  «کوین باو»است که خودرا رئیس جمهوری می خواند.

 جمهوری مولوسیا ( Republic of Molossia) یک ریزکشور به رسمیت شناخته‌نشده است. ریزکشورها آن سرزمین‌هایی هستند که توسط حکومت‌ها و سازمان‌های جهانی به رسمیت شناخته نمی‌شوند. با این حال مولوسیا برای خودش سرود ملی، پرچم و واحد پول مستقل دارد و شما برای ورود به آن باید حتما ویزا داشته باشید.

جمهوری مولوسیا در سال ۱۹۷۷ توسط  کِوین باو در نزدیکی دیتون (یکی از شهرهای آمریکا) تأسیس شده است.

منازل مسکونی این ، فقط خانه خود کوین باو، حیاط پشتی و باغ جلوی خانه‌اش می‌شود. مولوس در زبان اسپانیایی به معنی «تپه کوچک صخره‌ای» است.

کوین باو از سال ۱۹۷۷ تا سال ۱۹۹۹ نخست‌وزیر پادشاهی علیای وولدشتاین بود اما بعد از ۲۰ سال حکومت پادشاهی، باو خودش حکومت را در دست گرفت.

با انحلال حزب کمونیست و با تغییر عنوان از «ریزکشور علیای وولدشتاین» به «مولوسیا» به یک کشور با نظام حکومتی جمهوری تغییر یافت.

حالا این جمهوری سال‌هاست که توسط رئیس‌جمهور آن کوین باو اداره می‌شود که خودش را «خادم ملت» می‌داند. به گفته باو، مولوسیا بارها مورد اشغال قرار گرفته‌ ولی او هر بار توانسته در برابر مهاجمان ایستادگی کند.

یکی ازجنگ های این کشورجنگی بود که بخاطر”دفن سگ”درگرفت! (The Dead Dog War)

رئیس جمهور”باو”به جهانگردان تعریف می کند:

 در ۳ جولای ۱۹۹۹ جسد یک سگ مرده بدون اجازه توسط نیروهای آمریکایی در مولوسیا دفن شد که این اقدام از سوی جمهوری مولوسیا به‌عنوان تهدید مرزهای این کشور در نظر گرفته شد. در ابتدا دولت مولوسیا تلاش کرد این موضوع را با مذاکره حل کند. اما در نهایت به دلیل بی‌توجهی آمریکایی‌ها نسبت به برداشتن جسد سگ، بین آنها نزاع و درگیری رخ داد که ارتش مولوسیا در این جنگ توانست پیروز شود و جسد سگ از این کشور خارج شد. اکنون در آن مکان، مجسمه‌ی سگی نصب شده است.

نیروی دریایی و نیروی هوایی مولوسیا

این کشور دارای نظام پستی، واحد پول، نیروی دریایی و نیروی هوایی مستقل است. برای ورود به این کشور باید ویزا داشته باشید که توسط رئیس‌جمهور آن صادر می‌شود.

در مقیاس مینیاتوری دارای راه آهن، پارک‌های ملی، میدان جنگ و قبرستان است.

دراین کشور مصرف برخی مواد غذایی از قبیل پیاز و گربه ماهی و استفاده از برخی کالاها از جمله سلاح گرم، لامپ نئون و هرنوع اقلام وارداتی از تگزاس به استثنای آهنگ‌های کلی کلارکسون ممنوع است.

رئیس‌جمهور “باو” اظهار کرده‌ که شهروندان آندورا، لیختن‌اشتاین، سان مارینو، موناکو، سبورگا و هر کشور دیگر به رسمیت شناخته شده بوسیله مولوسیا از این الزامات مستثنی هستند.

باو اداره امور وزارتخانه‌ها و کارهای مولوسیا را معمولاً به دو پسرش می‌سپارد و سایر ساکنان مولوسیا نیز وظیفه اداره وزارت اطلاعات و جنگ را دارند که انجام این امور ظیفه اصلی آنها به ‌شمار می‌آید.

مولوسیا البته در طول این مدت زمین‌های بیشتری خریده و رفاه و امکاناتش را بیشتر کرده‌ است اما کمبود جمعیت، مشکل اصلی این کشور است. با اینکه سالانه گردشگران زیادی به مولوسیا می‌آیند اما هیچ‌کدام تا به حال در این کشور ساکن نشده‌اند. در واقع این موضوع حاکی از آن است که اداره امور داخلی و دفاع از کشور آن هم فقط با سه نفر کار دشواری است، مخصوصاً اینکه مولوسیا درآمد خاص مورد توجهی ندارد.

درباره نویسنده

1997مطلب نوشته است .

۱۳ Comments on “کوچک ترین کشورهای جهان”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما