نامه رئیس سازمان سیا(CIA) به سردارسلیمانی/جزئیات نامه

نامه رئیس سازمان سیا(CIA) به سردارسلیمانی/جزئیات نامه

رئیس سیا: به سردار سلیمانی نامه نوشتم اما وی آن را نخواند

جزئیات نامه رئیس رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(CIA)به سردار سلیمانی

 «مایک پمپئو» رئیس سازمان جاسوسی آمریکا گفت در نامه ای به سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، از او خواسته است نیروهای آمریکایی در عراق مورد حمله قرار نگیرند.

درخواست امریکاازسردارسلیمانی 

به نیروهای امریکایی مستقردرعراق حمله نکنید

وی که در نشست بنیاد ریگان سخن می گفت افزود در این نامه مدعی شده است که نیروهای تحت امر سردار سلیمانی را مسئول هر گونه حمله احتمالی به نیروهای آمریکایی در عراق خواهد دانست.

به گفته رئیس سیا، با وجود ارسال چنین نامه ای، سردار سلیمانی آن را مطالعه نکرده است.

پمپئو با تکرار ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی در خصوص تلاش ایران برای گسترش نفوذ منطقه ای خود، اذعان کرد که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است./۱۲ آذر ۱۳۹۶خبرگزاری مهر

***

 محتوی نامه رئیس سازمان سیا به فرمانده سپاه قدس
در سخنرانی در بنیاد ریگان، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا نامه به سردار سلیمانی را تأیید کرد و وزیر پیشین دفاع این کشور نیز خواستار فرماندهی مشترک اعراب، رژیم صهیونیستی و ترکیه برای مقابله با ایران شد.
«مایک پمپئو» رئیس سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) و «لئون پانه‌تا» وزیر پیشین دفاع آمریکا در کارگروهی در بنیاد ریگان به سخنرانی پرداخته و ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند.

نامه‌ای برای فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فرستادم و هشدار دادم واشنگتن، شما و ایران را مسئول هرگونه‌ای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق خواهد دانست اما او حتی نامه را باز نکرد. /خبرگزاری فارس

***

رئیس CIA: فرمانده سپاه ایران نامه‌ام را باز نکرد

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روز ۱۱ آذر ماه در جریان یک سخنرانی گفته‌است او به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نامه نوشته‌است. پیش از این رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی به نقل از قاسم سلیمانی گفته بود او «نامه را نمی‌گیرد و نمی‌خواند».

مایک پومپئو در جریان سخنرانی در نشستی دفاعی در سیمی‌ولی، ایالت کالیفرنیا، گفته‌است با وجود این‌که نامه هرگز باز نشده، اما او قصد ارسال آن را داشته چراکه سلیمانی گفته بود نیروهای تحت رهبری‌اش ممکن است منافع آمریکا را در عراق، تهدید کنند.

آقای پومپئو افزوده است که آقای سلیمانی «از گشودن نامه خودداری کرد؛ و رو راست بگویم دل من را نشکست».

اسوشیتدپرس از رئیس سازمان سی‌آی‌ای نقل کرده است که «آنچه به او در نامه گفتیم این است که ما، او (قاسم سلیمانی) و ایران را مسئول می‌دانیم… و می‌خواستیم مطمئن شویم، به شکل کاملا واضح و روشن، او و دستگاه رهبری ایران متوجه این موضوع هستند».

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس است؛ نیروهایی که شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران به‌شمار می‌روند و شماری از افراد و سازمان‌های مرتبط با آن هدف تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند.

پیش از این در نهم آذر ماه، خبرگزاری فارس بخشی از سخنان رئیس دفتر آیت‌الله خامنه‌ای که مربوط به این نامه می‌شد را بازتاب داده بود. محمد محمدی گلپایگانی، در آن زمان گفته بود: همین اواخر زمانی که قاسم سلیمانی در بوکمال بود، رئیس سازمان سیا به وسیله یکی از رابطان خود در منطقه، نامه‌ای برای سردار سلیمانی فرستاد اما ایشان گفت «نامه تو را نمی‌گیرم و نمی خوانم و اصلا با این افراد صحبتی ندارم»

 قاسم سلیمانی، روز ۳۰ آبان‌ماه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از «پایین کشیدن» پرچم گروه موسوم به حکومت اسلامی در در شهر بوکمال و «پایان سیطره داعش»، سخن گفته بود.

بوکمال در شرق سوریه قرار دارد، در نزدیک مرز عراق، که از آخرین سنگرهای گروه حکومت اسلامی در منطقه به‌شمار می‌رفت./یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ رادیو”امریکا”فردا

این نامه را”پیک” ریس سازمان سیا-درزمانی که سردارسلیمانی درابوکمال بود که داشت نیروهای مقاومت رادرمبارزه باداعش رهبری میکرد،آورده بود.

نامه سردار سلیمانی برای صاحب خانه ای که مقر فرماندهی شده بود 

این منزل در خلال عملیات آزادسازی بوکمال به عنوان مقر استفاده شده بود و سردار سلیمانی در این نامه ضمن عذرخواهی، شماره منزل شخصی شان برای جبران هرگونه خسارت ذکر کرده است.

***

آزادی بوکمال اخرین  سنگرداعش

 ارتش سوریه و متحدان آن امروز (یکشنبه۲۸ آبان۱۳۹۶) موفق شدند شهر البوکمال در حومه دیرالزور را به صورت کامل آزاد کنند.

بر اساس گزارش المیادین، پس از درگیریهای سخت میان ارتش سوریه و متحدان آن با گروهک داعش، شهر البوکمال در مرز سوریه و عراق کاملاً آزاد شد؛ تعدادی زیادی از اعضای داعش در این درگیریها کشته شدند.

با آزادسازی این شهر، ارتش سوریه و متحدان آن به پیروزی بزرگی دست یافته اند و موفق شده اند داعش را از آخرین پناهگاهش در سوریه بیرون برانند./۱۳۹۶/۰۸/۲۸خبرگزاری فارس

سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی درابطه با نامه رئیسCIA

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه حرف جمهوری اسلامی در جهان رسا و بلند است، گفت: همین اواخر زمانی که قاسم سلیمانی در بوکمال بود، رئیس سازمان سیا به وسیله یکی از رابطان خود در منطقه، نامه‌ای برای سردار سلیمانی فرستاد اما ایشان گفت «نامه تو را نمی‌گیرم و نمی خوانم و اصلا با این افراد صحبتی ندارم»؛ این‌ها چه کسانی هستند که با استکبار این‌گونه برخورد می‌کنند؟

وی ادامه داد: امثال قاسم سلیمانی، محصول و تربیت‌شده انقلاب اسلامی هستند؛ اوست که به رهبری نامه می‌نویسد و می‌گوید «فرزند و سرباز شما، قاسم سلیمانی»./۱۳۹۶/۰۹/۰۹خبرگزاری فارس

***

انتقاد مدیران سابق سیا از نامه به قاسم سلیمانی

مدیران سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از نگارش نامه “مایک پمپئو” مدیر کنونی این سازمان به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی ایران، انتقاد کردند.

برخی مدیران و و کارمندان ارشد سابق سیا در گفتگو با مجله آمریکایی “نیوزویک” این اقدام پمپئو را بی سابقه و بیشتر اقدامی تبلیغاتی شبیه کارهای جنجالی دونالد ترامپ دانستند.

“مایکل هایدن” مدیر سابق سیا در این زمینه به نیوزویک گفته است:” من به یاد ندارم مدیران سابق سیا چنین اقداماتی کرده باشند.”

“لری پفیفر” از مدیران ارشد سیا در ۳۲ سال گذشته نیز درباره این اقدام پمپئو گفته است:” من به یاد ندارم پیشتر مدیر سیا از جایگاه ریاست این سازمان با یکی از فرماندهان دشمن ما چنین مکاتبه مستقیمی داشته باشد.”

نامه  رئیس سیا(CIA)باهماهنگی ترامپ بوده

“کلینت واتس” از مدیران مبارزه با تروریسم در پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) نیز در این باره به نیوزویک گفته است:” معلوم نیست پمپئو خودسرانه چنین نامه ای فرستاده یا با اطلاع و نظر ترامپ دست به چنین کاری زده است.

ما در یک سال گذشته شاهد اغتشاش و ناهماهنگی بین دستگاه های مختلف دولتی در آمریکا بوده ایم و نمونه اخیر (نامه پمپئو) نهایت چنین وضعیتی است

من می دانم که این نامه اقدامی در راستای لحن و زبان تند پمپئو در قبال ایران است اما من شخصا دوست ندارم چنین کاری را از موضع ریاست سیا و یا پلیس فدرال آمریکا ببینم.”

این مدیر سابق اطلاعاتی آمریکا افزوده است: اعلام مواضع سیاسی باید از جایگاه هایی چون وزارت امور خارجه و یا وزارت دفاع صورت گیرد نه رییس یک سازمان جاسوسی.

“جان سیفر” از مدیران سابق سیا نیز این نامه را بیشتر به عنوان اقدامی برای نشان دادن خصومت دولت ترامپ نسبت به ایران دانسته و گفته است: ما با دشمنان خود ارتباط می گیریم و این درست است که سازمان سیا باید برای تعامل با دشمنانمان انعطاف پذیر باشد، اما

اگر پمپئو آن طور که می گوید در این نامه سلیمانی را تهدید کرده باشد این کار او بیشتر به یک شیرین کاری سیاسی می ماند تا تلاشی جدی برای حل مشکلات موجود بین آمریکا و ایران.”

او افزوده است: اگر دشمنان آمریکا به این نتیجه برسند که مدیر سیا بیشتر به دنبال شوهای تبلیغاتی و سیاسی است تا ارتباطات مخفیانه و محرمانه، کار دستگاه های اطلاعاتی ما را در آینده مشکل تر خواهد کرد.

گفتنی است پس از اعلام خبر ارسال نامه از سوی رییس سیا به سردار سلیمانی از سوی رییس دفتر مقام معظم رهبری و انتشار آن در رسانه های ایرانی، مایک پمپئو در روزهای اخیر این خبر را تایید کرده و گفت از اینکه سردار سلیمانی حتی زحمت باز کردن نامه او را هم به خود نداده، ناراحت و دل شکسته نیست./۱۴ آذر ۱۳۹۶عصرایران

درباره نویسنده

1588مطلب نوشته است .

۳۸ Comments on “نامه رئیس سازمان سیا(CIA) به سردارسلیمانی/جزئیات نامه”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما