عدم ارائه لیست انتخاباتی،گناهش از”زنا” بیشتراست!

عدم ارائه لیست انتخاباتی،گناهش از

زنای محصنه، شرب خمر ،انواع فسق و فجورگناهش“کمتراز”عدم ارائه لیست مشترک انتخاباتی است:

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد

بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید.»

خراسان نوشت  :آیت الله احمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفته است:

«ما شورای شهر را به دلیل اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. سقف آرای ما در شورای شهر ۴۵۰ هزار رأی بود و سقف جریان رقیب ما ۲۵۰ هزار رأی و چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم… به‌صرف این که یک آقایی را کمتر و یکی را بیشتر قبول دارید به آن می‌ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می‌دهید؟… یکی از دوستان آمد و نامه ای به بنده داد و گفت می‌گویند چون با آقای فلانی به جمع‌بندی نرسیدیم، تصمیم گرفتیم خودمان فهرست بدهیم. این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود. گفتم برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید.»

۱۱ دی ۱۳۹۶پارسینه بنقل ازروزنامه خراسان
***
***
جهت اطلاع امام جمعه محترم مشهد

   علم‌الهدی: مسلمانان دست هم را بگیرند نه گریبان یکدیگر را

 امروز بیش از هر مسئله‌ای احتیاج داریم که مسلمانان دست هم را بگیرند نه این‌ که گریبان هم را بگیرند و به جان هم بیفتند.

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد(۱۰ آذر ۱۳۹۶) بمناسبت هفته وحدت(سنی و شیعه)

توصیه شما این بود که حتی باید”دست برادران سنی خودرابگیرم”اماحالا یقه برادران شیعه گرفته شده،فقط چون ازجناح دیگرهستند!

***

 زنای محصنه بکنید، شرب خمربکنید ولی قدرت رابه جناح مقابل ندهید

وقتی سخنان آیت الله علم الهدی ،امام جمعه مشهد را در یکی از کانال های تلگرامی خواندم، باورم نشد که یک روحانی سالخورده که امامت جمعه مهم ترین شهر مذهبی ایران را نیز بر عهده دارد، چنین سخنانی را گفته باشد. پرس و جوهایم اما به روزنامه خراسان رسید که متن کامل حرف های او را منتشر کرده بود؛ بخوانید:

« ما شورای شهر را به دلیل اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. سقف آرای ما در شورای شهر ۴۵۰ هزار رأی بود و سقف جریان رقیب ما ۲۵۰ هزار رأی و چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم. چه اشکالی داشت آن عزیزی که یک فهرست جداگانه ارائه داده است یک فهرست دیگر به جای آن وارد شورای شهر می‌شد؟ به‌صرف این که یک آقایی را کمتر و یکی را بیشتر قبول دارید به آن می‌ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می‌دهید؟

وی ادامه داد: یکی از دوستان آمد و نامه ای به بنده داد و گفت می‌گویند چون با آقای فلانی به جمع‌بندی نرسیدیم، تصمیم گرفتیم خودمان فهرست بدهیم. این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود که بنده جواب نامه را ندادم و گفتم جواب بنده شفاهی است؛ برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید .هرچه کربلا بروید، هرچه مکه بروید، هرچه جبهه بروید و نماز مستحبی بخوانید آن چه مسلم است شما جهنمی هستید و باعث شدید سرنوشت اسلام و مسلمین دست غیر بیفتد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: حالا این که چون یک نفر ۱۰۰درصد آن چه بنده می‌خواهم نیست، اجازه دهیم قدرت دست جریان باطل بیفتد، یک حرکت‌ شیطانی است و شیطان این کار را می‌کند که قدرت دست جریان‌های دینی نباشد و قدرت را بفرستد آن‌طرف، طرفی که با خود رهبری زاویه دارد، همه حرکت‌های رهبری را قبول ندارد، آقا را دوست دارد ولی به‌عنوان یک مقتدا دنبال او نمی‌رود و به‌عنوان پسر پیامبر او را دوست دارد. وی تصریح کرد: دوست داشتن رهبری فایده‌ای ندارد و کسی که حجت امام زمان است اگر اندازه یک اپسیلون با او زاویه پیدا کنیم، از امام زمان جداشده‌ایم.»

در چند روز گذشته، انتقاداتی علیه این سخنان عجیب و غریب مطرح شده است؛ نقد اصلی هم این بوده است که مگر قدرت چقدر ارزش دارد که آقای علم الهدی در کسوت روحانیت، می گوید بروید زنا کنید (آن هم زنای فرد همسر دار)، عرق بخورید، انواع فسق و فجور کنید اما نگذارید قدرت به دست غیر بیفتد!
و مگر قدرت در اسلام برای این نیست که احکام الهی پیاده شود؟ پس چگونه است که عالی ترین مقام روحانی خراسان چنین می گوید؟!

وانگهی مگر ایشان تعیین کننده بهشت و جهنم است که می گوید چون فلانی ها لیست مستقل از اصولگرایان دادند، مسلماً جهنمی هستند؟!

اما نکته ای که بدان پرداخته نشده، در کلمه “غیر” و “باطل” نهفته است؛ “غیر” و “باطل”ی که می توان انواع گناهان را مرتکب شد ولی نباید گذاشت قدرت به دست اش بیفتد.
حالا این “غیر” و “باطل” کیست که توانسته است در انتخابات شورای شهر مشهد پیروز شود؟ برنده انتخابات مشهد، اصلاح طلبان بوده اند که البته مردم به آنان رأی داده اند و منتخب مردم شهر مشهد هستند.

همین نگاه نامعقول به بخش بزرگی از جامعه و آنها را “غیر” و “باطل” نامیدن است که زیرساخت بسیاری از رویکردها و سیاست ها شده و در نهایت به نارضایتی های جدی منجر شده است.

علم الهدی، چنان نگاه نامتعارفی به این بخش از مردم ایران دارد که نه تنها آنها را “غیر” و “باطل” می خواند بلکه می گوید اگر کاری کنید که قدرت دست آنها بیفتد، حتماً به جهنم می روید! اگر واقعاً چنین است پس چه معنایی دارد انتخابات و مردم را به رأی دادن دعوت کردن؟!

 به دست آوردن و حفظ قدرت به چه قیمتی؟ حتی به قیمت ارتکاب زنای محصنه و خوردن عرق؟

 دکتر سید محسن حسینی پویا نماینده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در کانال تلگرامی شورای شهر مشهد یادداشتی منتشر کرد.

وی نوشت:

باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جناح سیاسی آن هم با آن ادبیات دون شأن و با اتهام زنی، بسیار بعید می نمود. لذا شخصاً به روزنامه خراسان رضوی مراجعه کردم تا از صحت و سقم خبر آگاه شوم.

متأسفانه واقعیت داشت! و باز هم از مواضع و ادبیات ایشان، بیش از پیش شگفت زده شدم!!

آیت الله علم الهدی:

«… ما شورای شهر را به دلیل اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. … چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم. … به آن می‌ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می‌دهید؟ … یکی از دوستان آمد و نامه ای به بنده داد … این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود … گفتم؛ برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید. هرچه کربلا بروید، هرچه مکه بروید، هرچه جبهه بروید و نماز مستحبی بخوانید آن چه مسلم است شما جهنمی هستید و باعث شدید سرنوشت اسلام و مسلمین دست غیر بیفتد. … حالا این که چون یک نفر ۱۰۰ درصد آن چه بنده می‌خواهم نیست، اجازه دهیم قدرت دست جریان باطل بیفتد، یک حرکت‌ شیطانی است و شیطان این کار را می‌کند که قدرت دست جریان‌های دینی نباشد و قدرت را بفرستد آن‌طرف …» (روزنامه خراسان رضوی، مورخ ۷ دی ماه، صفحه سه).

در همین ارتباط یادآوری نکات زیر را ضروری می دانم:

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ولی فقیه ناظر و متعلق به همه ملت ایران است و نه بخش کوچکی از ملت. پس شایسته و بایسته است که نماینده ولی فقیه نیز شخصیت و جایگاه حقوقی این نمایندگی را به جناح سیاسی خاصی گره نزده و جایگاه رهبری و ولایت فقیه را فرو نکاهد.

از ادبیات به کار رفته بر می آید که گوینده به عنوان نماینده ولی فقیه، در امور اجرایی و تصمیم گیری یک جناح خاص و تعیین لیست انتخاباتی آنان، مشارکت و تعیین تکلیف می کرده است!؟ آیا عدم رعایت صلاحیت های ذاتی و هزینه کردن رهبری برای یک جناح خاص، مجاز و به صلاح است؟

به دست آوردن و حفظ قدرت (به تعبیر ایشان) به چه قیمتی می ارزد؟ حتی به قیمت ارتکاب زنای محصنه و خوردن عرق و هر فسق و فجور دیگر !!؟ آیا این فتوی، با تعالیم اسلامی و بیانات حضرت علی (ع) که به خدای متعال سوگند یاد می فرمود حاضر نیست برای به دست آوردن هفت آسمان و زمین، حتی به اندازه گرفتن پوست جو از دهان مورچه ای ظلم روا دارد، هم خوانی دارد!؟ فاصله از کجاست تا به کجا!؟؟

در این سخنان به من و دیگر نمایندگان مردم مشهد در شورای شهر و بالطبع به مردم فهیم و شکیبای مشهد مقدس نیز اتهامات بی اساسی وارد شده که واجد جنبه مجرمانه است. اتهام: غیر مسلمان، جریان باطل، شیطانی بودن پیروزی جریان مقابل و… از جمله این موارد است. امیدوارم دادسرای ویژه روحانیت به وظیفه خود عمل کند و نیازی به ورود ما نباشد. سنجیده سخن گفتن و رعایت قوانین و نظامات حقوقی و کیفری و حرمت اشخاص، حداقل انتظاری است که از هر انسان شریفی به ویژه از نماینده محترم ولی فقیه می رود.

سخنان توأم با تکفیر و تفسیق دیگران و ادعای قسیم النار والجنه بودن، نشان از خود حق پنداری گوینده و ادعای الوهیت و خداوندگاری وی دارد! ایشان با کدامین برهان خود و جناح منتسب به خود را حق مطلق و دیگر مردمان را غیر مسلمان و باطل می انگارد!؟ یادآوری آیه ۱۱۱ سوره بقره گویا ضروری است: «وَ قَالُوا لَنْ یَدْخُلَ الْجَنَّهَ إِلَّا مَنْ کَانَ هُودًا أَوْ نَصَارَىٰ تِلْکَ أَمَانِیُّهُمْ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ» ترجمه: «و گفتند: هرگز کسی به بهشت درنیاید، مگر آنکه یهودی یا ترسا باشد. این آرزوهای [ واهیِ ] ایشان است. بگو: اگر راست می گویید، دلیل خود را بیاورید».

مشهد مقدس منتسب به امامی است که در مهربانی، رأفت و عطوفت و در رواداری با مردم و دگر اندیشان سرلوحه بوده است. تکفیر و تفسیق و خشونت شایسته این شهر نیست. با صفای باطنی که در آیت الله علم الهدی سراغ است، امیدواریم ایشان در اصلاح و رفع ابهام از سخنانشان اقدام کنند و نیازی به اقدامات دیگر نباشد.

بیا ای موسی کز کف عصا سازی تو افعی را/به فرعونان خود بنما کرامت های موسی را/(مولوی)/عصرایران۱۱ دی ۱۳۹۶

***

وقتی خشم ازازبرادرمؤمن منجربه حرفهای ناسنجیده می شود!

فرق خداباذوالنور

 بک یاالله شب قدرهم نمی تواندگناهانت راپاک کند!آقای رئیس جمهور

حجت اسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ،در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه۲۲خرداد۱۳۹۷) با خطاب قرار دادن رئیس جمهور گفت:

آقای رئیس جمهور-روحانی-!برای جبران خطای دستگاه‌های نظارتی شما،با بک یا الله شب‌های قدر چنین گناهی قابل شستشو نیست.

وقتی خداوندغفارمیفرمایدبیاییدبسویم تا ببخشمتان

حتی به رسول معززش می گوید برو به بندگانم خبربده که من منتظرشما گناهکارانم تاپاکتان کنم

نَبِّئْ عِبَادِی أَنِّی أَنَا الْغَفُورُ الرَّحِیمُ ۴٩حجر﴾

خداوندهمه گناهان را می بخشد
قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَهِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ ؛ بگو: اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده ‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى ‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است. زمر۵۳

تنهاگناهی را که استثناکرده«شرک»است وبرای بقیه وعده عفوداده است.

إِنَّ اللَّـهَ لَا یَغْفِرُ أَن یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَٰلِکَ لِمَن یَشَاءُ ۚ وَمَن یُشْرِکْ بِاللَّـهِ فَقَدِ افْتَرَىٰ إِثْمًا عَظِیمًا ﴿۴٨نساء﴾
خداوند [هرگز] شرک را نمى‏ بخشد! و پایین‏ تر از آن را براى هر کس که بخواهد مى ‏بخشد. و آن کسى که براى خدا، شریکى قرار دهد، گناه بزرگى مرتکب شده است‏.

حتی همین مشرکان اگرتوبه کنندوبسوی خدابرگردند،موردعفووبخشش خداقرارمی گیرند

المیزان جلد ۱۷/نمونه جلد ۱۹

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:خداوند«شرک»رانمی بخشد،نه مشرکان را

خداوندحتی قاتلان انبیاءرا می بخشد

جابر بن عبدالله انصاری نقل می‌کند: زنى نزد پیامبر (ص) آمد و عرض کرد: یا رسول اللَّه زنى که فرزند خود را کشته، آیا فرصت توبه دارد؟

پیامبر فرمود: قسم به خداوندى که جان محمد به دست اوست، اگر او هفتاد پیغمبر را کشته باشد؛ بعد از آن، توبه کند و پشیمان شود و خدا بداند که دیگر آن گناه را انجام نمی‌دهد، خدا حتماً توبه او را قبول می‌کند و از او در می‌گذرد.

به درستى که درِ توبه به اندازه فاصله میان مشرق و مغرب باز است و یقیناً توبه کننده از گناه، مانند کسی است که هیچ گناهی مرتکب نشده است.» (مستدرک‏ الوسائل ج ۱۲ ص ۱۳۱ باب ٨۷)

اگر بندگان گناهکار من می‌دانستند که چقدر مشتاق بازگشت آنها هستم، در پوست خود نمی‌گنجیدند-ازشوق می مُردند.حدیث قدسی

درباره نویسنده

2050مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما