معالجه”درمان” آیت الله هاشمی شاهرودی درآلمان وعوارض آن+ماجرای قصورپزشکی درایران

معالجه

انتقاد از معالجه آیت الله هاشمی شاهرودی در خارج از کشور

 اشتباه  خارج کردن “کلیه “آیت الله هاشمی شاهرودی درایران صحت دارد!؟

امام خمینی در هر دو مرحله بیماری قلبی و بیماری گوارشی خود توصیه پزشک برای پیگیری معالجه در خارج از ایران را می‌گیرند اما خودشان می‌خواهند که معالجات در داخل کشور برای ایشان ادامه پیدا کند و صلاح نمی‌بینند که در خارج از کشور ادامه درمان را دنبال کنند.

از قدیم می‌گویند یک سوزن به خودت بزن و یک جوالدوز به دیگران برای همین قرار است در این متن بابت انتظاراتی که از خودی‌ها داشته‌ایم یک سوزنی به آنها زده و بگوییم که «از شما انتظار نداشتیم.» نمی‌خواهیم داد بزنیم و قیل و قال کنیم، نمی‌خواهیم در شرایط فعلی که مردم از مکدر شدن‌های مسئولان در قبال معیشتشان عاصی شده‌اند نمک روی زخمشان بپاشیم فقط آرام می‌نویسیم: «ما ز یاران چشم یاری داشتیم.» به قول یک منتقدی خسته شدیم آنقدر که نوشتیم و دلمان نیامد با وجود رسانه‌های معاند در سیاه جلوه دادن نیروهای نظام خودمان هم نقد کنیم اما این نقد نکردن‌ها و ننوشتن‌ها را به معنی «نفهمیدنمان» نگذارید. می‌فهمیم اما نمی‌نویسیم شاید درست شود، شاید اصلاح شود، شاید خاطر یک روستایی که هنوز خبر را نشنیده آسوده بماند و نداند که افرادی را که به آنها اعتماد صد درصدی دارد و چطور در تریبون‌ها شعار می‌دهند و وقتی در خلوت می‌روند «آن‌کار دیگر می‌کنند.»

اما دلخوری‌های ما از کجا آغاز می‌شود؟! درست از همانجا که عده‌ای سعی در تظاهر به خوب بودن و دینداری می‌کنند و در خلوت طوری دیگر می‌اندیشند این عده می‌توانند کارمندان یک اداره، استادان دانشگاه، مردم عادی یا هر فرد دیگری که سمت دارد یا ندارند را شامل شود اما هر چه سمت بالاتری داشته باشد و ارج و قرب بیشتری داشته باشد انتظارات جامعه از او بالاتر می‌رود و امروز که خبر بستری شدن آیت‌الله شاهرودی در بیمارستانی در آلمان منتشر شده است مروری داریم بر انتظاراتی که جامعه از مسئولان و افراد موثر در سیاست دارد و متاسفانه گاهی این انتظارات خواسته یا ناخواسته یا با اصرار برخی اطرافیان این افراد نادیده انگاشته می‌شود. البته انتظار نداریم که مانند حضرت علی(ع) یا پیامبر زندگی کنید فقط انتظارمان مرور نحوه برخورد با مسایل درمانی توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب است و ادامه مسیر توسط شما مسئولان نظام.

ششم تیر ماه سال ۱۳۶۰بیمارستان بهارلو-ترورمسجدابوذر

امام خمینی از پاریس تا جماران
لازم به یادآوری نیست که امام خمینی(ره) حتی در دوران تبعید که خارج از ایران بودند نحوه زندگی ساده را برای خود برگزیدند و در روستای فرانسه و عراق و ترکیه ساکن شدند و همسایه عامه مردم بودند. اما اگر درباره نحوه مراجعه به پزشک و پیگیری درمانی ایشان هم بخوانیم متوجه می‌شویم که امام خمینی تا آنجایی که پزشکشان برای سلامتی توصیه داشتند در مناطق خوش آب و هوا باشند به آن توصیه عمل کرده و راهی روستای جماران شدند که اتفاقا در سالهای نخست انقلاب قیمت خانه و زمین در آنجا به شدت ارزان‌تر از درون شهر وشهرستان‌ها بود.

امام خمینی در هر دو مرحله بیماری قلبی و بیماری گوارشی خود توصیه پزشک برای پیگیری معالجه در خارج از ایران را می‌گیرند اما خودشان می‌خواهند که معالجات در داخل کشور برای ایشان ادامه پیدا کند و صلاح نمی‌بینند که در خارج از کشور ادامه درمان را دنبال کنند. شاید اگر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آن زمان برای پی‌گیری درمان به خارج از کشور می‌رفتند هیچ‌یک از مردم دلخور و ناراحت نمی‌شدند و نمی‌گفتند چرا، مردم آنقدر امام(ره) را دوست داشتند که حتی شاید همه هزینه‌ها را تقبل می‌‌کردند اما اگر این اتفاق رخ داده بود شاید نسل بعدی انقلاب را نمی‌توانستیم پاسخگو باشیم امام نگاه به آینده و شاید قرنها بعد داشتند و درست‌ترین تصمیم را گرفتند. این نکته قابل تامل است که آن زمان علم پزشکی کشور به اندازه الان رشد نکرده نبود. امام خمینی(ره) معالجات را در داخل در بیمارستان روستای جماران ادامه دادند، صداقت‌شان را با مردم حفظ کردند و در دلها ماندنی شدند.

 

رهبر معظم انقلاب و صداقت با مردم 
بعد از رحلت امام خمینی رهبر معظم انقلاب نیز همین سبک زندگی را پیشه کردند. همین چند سال قبل بود که رهبر معظم انقلاب برای یک عمل جراحی با مردم سخن گفتند و صادقانه همه چیز را گفتند و در همین بیمارستان‌های تهران که البته دولتی هم بود خود را به تیغ جراحان سپردند. این رفتار رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نباید برای دیگر مسئولان در نظام جمهوری اسلامی الگو شود؟! آیا انتظارمان از مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای تبعیت از رهبر و بنیانگذاران جمهوری اسلامی در این مورد و موارد دیگر زیاد است؟!

سبک درمانی متفاوت 
فقط آیت‌الله شاهرودی را نمی‌گوییم که البته به گفته رئیس دفترش با وجود امتناع از سفر به آلمان با اصرار اطرافیان برای درمان به این کشور رفتند،

از سبک برخورد با بیماری برای آیت‌الله انواری، آیت‌الله مکارم‌شیرازی، آیت‌الله مهدوی‌کنی هم گلایه داریم.

بستری شدن در بیمارستان‌های خصوصی با اتاق خصوصی یا سفر به خارج از کشور برای درمان چیزی نیست که مردم از مسئولانشان انتظار داشته باشند آن هم زمانی که مردم توان تهیه داروهای خاص و درمان در بیمارستان‌های دولتی و خدمات گرفتن از بخش خصوصی را هم دارا نیستند.

گلایه‌ داریم نه غرض
اگر گلایه‌ای داریم گلایه برای بهانه دادن دست معاندان نیست برای ارادتی است که به شما داریم و می‌خواهیم شما را در نقش پیرو از رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی در همه زمینه‌‌ها ببینیم. انتظارمان را بگذارید پای ارادتی که به شماها داریم نه پای فرصت یافتن و انتقام‌گیری‌های شخصی و جناحی. دلمان می‌خواهد دائما از اخلاق و عمل مسئولان کشورمان در هر سمت و جایگاه و جناح توامان تعریف کنیم و اینطور نباشد که تنها صحبتهای زیبایتان را تیتر کرده و به رفتار عملی شما کاری نداشته باشیم که خدای نکرده با افشاگری معاندان روبه رو شده و اعتماد عمومی مردم به مسئولان خدشه‌دار شود. منکر وجود انسان‌های گمنام و شریف امثال سیدجلال یحیی‌زاده که نماینده مردم تفت و میبد بود و با موتور وسپا در حوزه انتخاباتی تردد می‌کرد و در بیمارستان فیروزگر در اتاق مراقبت‌های ویژه عمومی بستری شده بود و دو ماه در آن بیمارستان بود و نه از اعزام به خارج خبری شد و نه بیمارستان خصوصی. او تنها ۵۳ سال داشت و جانباز شیمیایی هم بود، دلمان هزاران سیدجلال یحیی‌زاده می‌طلبد که به رسانه‌های معاند نشان دهیم. البته کم نیستند مسئولانی که گمنام مانده‌اند و سبک زندگی اسلامی را در هر زمینه رعایت کرده و در درمان‌هایشان هم به بیمارستان‌های عمومی می‌روند اما دلمان می‌خواهد بیشتر و بیشتر شوند و در همه سطوح باشند.

برای همه مسئولان آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم کارشان به بیمارستان نیفتد اما اگر افتاد قبل از هر روشی ابتدا زندگی رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی را مرور کنند بعد تصمیم بگیرند. / ۱۹ دی ۱۳۹۶الف بنقل ازروزنامه سیاست

***

سخنگوی وزارت خارجه آلمان :

آیت الله شاهرودی به دلیل ابتلا به یک «بیماری وخیم» در آلمان تحت مداوا قرار گرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه۸ژانویه۲۰۱۸(۱۸ دی ۱۳۹۶) گزارش داد: دولت آلمان اعلام کرد که آیت الله محمود هاشمی شاهرودی رئیس سابق قوه قضائیه ایران در بیمارستانی در آلمان تحت مداوا است.

 «راینر بروئل» سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه گفت که آیت الله شاهرودی برای چند هفته در بیمارستانی در هانوفر بستری بوده است./الف ۱۸ دی ۱۳۹۶

***

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درحالی که امام خمینی به ۲نوع نیماری سخت(قلب وبیماری گوارشی،سرطان خون)مبتلابودهیچوقت درفکرمعالجه درخارج نشد-رهبرمعظم انقلاب چه در ترورسال ۱۳۶۰ وچه درشهریور ۱۳۹۳نیز به درمان درایران بسنده کرد.

واما این برادربزرگوار”شاهرودی”رفت به آلمان وهزینه زیادی برروی آبروی نظام گذاشت!

مخالفین نظام،ضدانقلاب خارج نشین ،دست به تظاهرات علیه آقای هاشمی شاهرودی زدند،علیه این بیمارودیگرمسئولین نظام شعاردادند،همچنین پروفسورمجیدسمیعی راهم به دردسرانداختند.تاحدی که پروفسورسمیعی ناچارشداطلاعیه صادرکند که ایشان مریض من نیست!.اعلام کرد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیمار وی نیست و در منزل او نیز پذیرش نشده است.

روزاول که این عکس۳نفره رادیدم خیلی تعجب کردم که با توجه با سلامت نفس واهل شوخ بودن  دکترسمیعی وعلاقمندی به هموطنان وروابط گرم بامسئولین ایرانی ،چراایشان غریبانه درفاصله دورازبیمارنشسته!؟که باتظاهرات وتجمعات گروهی کوردل“راز”این غربت برایم مکشوف شد،که دشمنان زخم خورده انقلاب به هرکسی که با انقلاب اسلامی ومسئولین آن، نظرمثبت داشته باشدخصومت وجسارت می کنند!

واینکه این پروفسوردوست داشتنی،خطرراحدس زده بود که اینطورتقیه کرده بود.

واینکه گفته می شود:معظم له قصدرفتن نداشت، اصرارفلانی بوده،توجیه غیرموجهی است،چراکه همین تجویزوتوصیه هابرای عزیزان  دیگرهم بوده ولی آنهاتسلیم نشدند،هم به پزشکان ایران وهم به تجهیزات موجوددربیمارستان اعتمادکردند واین بزرگوارهم میتوانست،باتوجه روابط حسنه ای که بین مسئولان کشوروپروفسورسمیعی برقراراست،از دوست وهمشهری ایشان”دکترنوبخت”بخواهدکه پروفسوررابه ایران دعوت کند واگرامکانات وتجهیزاتی هم لازم بوده که درایران نیست ،تهیه شود تا بعدها دیگران هم بتواننداستفاده کنند.

دفترآیت الله شاهرودی:این سفر بنا به توصیه موکد پزشکان و برخلاف میل آیت الله هاشمی شاهرودی انجام شده است و اگر ضرورت پزشکی اقتضا نمی کرد، هیچ دلیلی برای اعزام ایشان به آلمان نبود.

***

سیدجلال یحیی‌زاده متولد سال ۱۳۳۹نماینده مردم تفت و میبد (دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی) از بامداد ۱۵ اسفند ماه به علت سکته مغزی در بیمارستان فیروزگر تهران بستری شده بوددرتاریخ۲۰ فروردین  ۱۳۹۲درگذشت.

***

سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:

مدیر مرکز اسلامی هامبورگ با حضور در یکی از بیمارستان‌های آلمان از آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عیادت کرد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رمضانی مدیر مرکز اسلامی هامبورگ با حضور در یکی از بیمارستان‌های آلمان از آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عیادت کرد.

در این دیدار که پروفسور سمیعی نیز حضور داشت دکتر رمضانی، بهبودی و سلامتی کامل رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را از خداوند متعال مسألت کرد.

پروفسور سمیعی در حال حاضر ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیان‌گذار آن بوده‌ است.

دو هفته پیش حجت الاسلام سیدعلا هاشمی شاهرودی فرزند آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تعطیلی دروس آیت الله هاشمی شاهرودی برای تکمیل دوره درمانی گفته بود آیت الله هاشمی شاهرودی برای تکمیل دوره درمانی سفری به خارج از کشور کردند و به زودی باز می گردند اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد و خوشبختانه در سلامت کامل هستند و دروس و برنامه‌ها را پیگیری می‌کنند./ ۱۶ دی ۱۳۹۶ عصرایران

***

   اطلاعیه پروفسور سمیعی درباره درمان آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان: ایشان در خانه من نیستند

اگر چه آقای هاشمی شاهرودی در آلمان بستری هستند، بیمار پروفسور سمیعی نبوده و نیستند.

 در پی انتشار برخی شایعات و اخبار نادرست درباره درمان آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان توسط پروفسور مجید سمیعی، دفتر این پزشک ایرانی در مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان با انتشار اطلاعیه ای در اینستاگرام، اعلام کرد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیمار وی نیست و در منزل او نیز پذیرش نشده است.

اطلاعیه دفتر پروفسور سمیعی درباره روند مداوای آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان: ایشان بیمار من نیستند

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

چند نکته قابل تامل در مورد اخبار ضد و نقیض و نادرست چند روز اخیر:
۱- قسم پزشکی هر پزشکی را ملزم به مداوای بیمار بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد، مذهب و پیشینه بیمار می کند.
۲- اگر چه آقای هاشمی شاهرودی در آلمان بستری هستند، بیمار پروفسور سمیعی نبوده و نیستند و اخبار مبنی بر پذیرش آقای شاهرودی در منزل پروفسور کاملا نادرست می باشد.
۳- سوءاستفاده از نام و عکس افرادی مثل پروفسور سمیعی که سابقه ۵۰ ساله کاری ایشان چیزی جز خدمت به مردم و علم و دوری از هر گونه فعالیت سیاسی و اقتصادی نبوده است، برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت بسیار غلط و فقط به منظور محدود کردن خدمات رسانی پروفسور سمیعی به ایرانیان انجام می گیرد.

اطلاعیه پروفسور سمیعی درباره درمان آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان: ایشان بیمار من نیستند

۴- وظیفه انسانی و پزشکی هر طبیبی این است که در هر شرایط بدون جناح بندی و ورود به عرصه سیاست، سعی در رساندن بیشترین خدمات به بیماران را داشته باشد.

۵- هر پزشکی که در معالجه بیمارش جنس، نژاد، گرایش جنسی، سیاسی و یا هر مولفه دیگری را لحاظ کند می باید کار طبابت را کنار بگذارد.

۶- افرادی که از پزشکان تقاضای معالجه نکردن بیماری به دلایل فوق را دارند درک درستی از وظیفه و قسم پزشکی ندارند.

با آرزوی سلامت و پیروزی برای ملت ایران
دفتر پروفسور مجید سمیعی – مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان

 منبع:عصر ایران۱۷ دی ۱۳۹۶
***

نامه اعتراضی پس از بستری شدن هاشمی شاهرودی در آلمان

از انتشار خبر سفر سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای درمان به خارج از کشور چند روزی می‌گذرد. سرانجام معلوم شد که او در شهر هانوفر آلمان بستری است. نامه‌ای اعتراضی به مقامات ایالتی نوشته شده است.

عیادت حجت‌الاسلام رمضانی، مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از آیت‌الله هاشمی شاهرودی در بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر.عیادت حجت‌الاسلام رمضانی، مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از آیت‌الله هاشمی شاهرودی در بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر.

روزنامه‌های آلمانی بیلد و “هانوفرشه آلگمانیه” (HAZ) روز جمعه (۵ ژانویه/ ۱۶ دی) خبر دادند که “آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی ۶۹ ساله که از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی است و جانشین احتمالی او محسوب می‌شود برای مداوا در بیمارستانی در آلمان بستری شده است.”

خبر سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای مداوا را دو هفته پیش سید علا هاشمی، فرزند او بدون نام بردن از کشوری خاص اعلام کرده بود. او گفته بود:« آیت‌الله هاشمی شاهرودی برای تکمیل دوره درمانی سفری به خارج از کشور کردند و بزودی باز می‌گردند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و خوشبختانه در سلامت کامل هستند و دروس و برنامه‌ها را پیگیری می‌کنند».

“دادستان هانوفر در حال بررسی اتهام‌های شاهرودی”

همزمان با انتشار خبر بستری شدن هاشمی شاهرودی در آلمان، خبرگزاری “اهل بیت” (ابنا) با انتشار خبر عیادت حجت‌الاسلام رمضانی، مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از آیت‌الله هاشمی شاهرودی، عکسی را منتشر کرد که در آن، پروفسور سمیعی نیز دیده می‌شود.

پروفسور سمیعی در حال حاضر ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد.

“فوکوس آنلاین” آلمان می‌نویسد: «پرفسور سمیعی دارای روابط بسیار خوبی با ایران است و در حال احداث یک بیمارستان در تهران است که به لحاط وسعت دوبرابر بیمارستان هانوفر است».

“فوکوس آنلاین” می‌افزاید: «در دوران ریاست هاشمی شاهرودی بر قوه قضائیه، ایران شاهد اجرای احکام اعدام، بازداشت‌های زیادی ..بودیم..».

 شاهرودی طی حکمی از سوی آیت الله خامنه‌ای درتاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد.

به گزارش “هانوفرشه آلگمانیه” (HAZ) دولت ایالت نیدرزاکسن و اشتفان وایل، نخست وزیر سوسیال دمکرات این ایالت، نامه‌ای اعتراض‌آمیز در مورد حضور هاشمی شاهرودی دریافت کرده‌اند.

در این نامه نوشته شده است :«دستان این کشتارگر به خون مردم ایران آغشته است. او باید به اتهام “جنایت علیه بشریت” محاکمه و محکوم شود».

براساس گزارش “هانوفرشه آلگماینه” دادستان دریافت این نامه را تایید کرده و در حال بررسی اتهام‌های مطرح شده است.

هاشمی شاهرودی ، عضو فقیه شورای نگهبان، نائب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است./ ۰۶٫۰۱٫۲۰۱۸ دویچه ونه فارسی

***

پروفسور سمیعی: آیت‌الله هاشمی شاهرودی در خانه من نیستند

انتشارپروفسور سمیعی: آیت‌الله هاشمی شاهرودی در خانه من نیستند

دفتر پروفسور سمیعی در مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان با انتشار اطلاعیه ای در اینستاگرام، اعلام کرد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیمار وی نیست و در منزل او نیز پذیرش نشده است.

در پی انتشار برخی شایعات و اخبار درباره درمان آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان توسط پروفسور مجید سمیعی، دفتر این پزشک ایرانی در مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان با انتشار اطلاعیه ای در اینستاگرام، اعلام کرد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیمار وی نیست و در منزل او نیز پذیرش نشده است.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که مداوای بیماران بدون توجه به مذهب و نژاد و پیشینه، وظیفه هر پزشکی است.

اطلاعیه پروفسور سمیعی درباره درمان آیت‌الله هاشمی شاهرودی در آلمان: ایشان در خانه من نیستند

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

چند نکته قابل تامل در مورد اخبار ضد و نقیض و نادرست چند روز اخیر:
۱- قسم پزشکی هر پزشکی را ملزم به مداوای بیمار بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد، مذهب و پیشینه بیمار می کند.
۲- اگر چه آقای هاشمی شاهرودی در آلمان بستری هستند، بیمار پروفسور سمیعی نبوده و نیستند و اخبار مبنی بر پذیرش آقای شاهرودی در منزل پروفسور کاملا نادرست می باشد.
۳- سوءاستفاده از نام و عکس افرادی مثل پروفسور سمیعی که سابقه ۵۰ ساله کاری ایشان چیزی جز خدمت به مردم و علم و دوری از هر گونه فعالیت سیاسی و اقتصادی نبوده است، برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت بسیار غلط و فقط به منظور محدود کردن خدمات رسانی پروفسور سمیعی به ایرانیان انجام می گیرد.

۴- وظیفه انسانی و پزشکی هر طبیبی این است که در هر شرایط بدون جناح بندی و ورود به عرصه سیاست، سعی در رساندن بیشترین خدمات به بیماران را داشته باشد.

۵- هر پزشکی که در معالجه بیمارش جنس، نژاد، گرایش جنسی، سیاسی و یا هر مولفه دیگری را لحاظ کند می باید کار طبابت را کنار بگذارد.

۶- افرادی که از پزشکان تقاضای معالجه نکردن بیماری به دلایل فوق را دارند درک درستی از وظیفه و قسم پزشکی ندارند.

با آرزوی سلامت و پیروزی برای ملت ایران
دفتر پروفسور مجید سمیعی – مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان

***

مجبور شدم به آلمان بروم

 در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود

 

هاشمی شاهرودی

 آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه یک سال است مبتلا به مشکلی در روده شده بودم، اظهار کرد: بعد از مدت‌ها مشخص شد که غده در روده بزرگ است بنابراین به اطبا مراجعه کردم البته دوستان اصرار می‌کردند که برای معالجه به خارج از کشور بروم که من قبول نکردم.

وی افزود: من در مشهد و تهران به دکتر مراجعه کردم و در بیمارستان ساسان دو عمل جراحی داشتم که بعد از مدتی مشکل دیگری در کلیه چپ من ایجاد شد که پزشکان بر سر معالج من دچار اختلاف نظر شدند. برخی از آنها بر عمل جراحی اصرار داشتند و برخی اعتقاد به جراحی نداشتند اما بالاخره غده دوم که بزرگ شده بود مجبور شدم عمل کنم و این عمل را در بیمارستان ساسان انجام دادم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همین اختلاف نظرهای پزشکان موجب شد که هم بستگان و هم پزشکان اصرار کنند که معالجه را در خارج از کشور دنبال کنم که به همین دلیل مدارک پزشکی به خارج از کشور فرستاده شد البته این مدارک به مراکز درمانی که متخصصان ایرانی تاسیس کرده بودند ارائه شد و آنجا مطرح کردند با توجه به این اختلاف نظرها باید برای ادامه معالجه به خارج از کشور بروم.

هاشمی شاهرودی با بیان اینکه بنابراین سفر مختصر، غیررسمی، معمولی و بدون سر و صدا داشتم تا این اختلاف نظرها حل شود، گفت: پزشکان بررسی کردند و برخی اقدامات آنجا را قبول نداشتند مثل عمل سوم.

وی با بیان اینکه در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود، اظهار کرد: ما اصرار داشتیم پروتکل درمانی سریعتر نوشته شود تا ادامه معالجه در ایران انجام شود زیرا باقی ماندن در آلمان ضرورتی نداشت. در آلمان گفتند اگر درمان در آنجا انجام نمی‌شد عفونت به خون می‌رسید و راه علاجی نبود. البته در آلمان هم ما نزد پزشکان خودمان مثل دکتر نجابت و سمیعی بودیم. بیمارستان دکتر سمیعی مخصوص عمل مغز و اعصاب است اما بخشی هم برای امراض داخلی دارد که آنها لطف کردند و من نزد پزشکان خودمان بودم.

شاهرودی با تقدیر از همکاری و هماهنگی دولت و پلیس آلمان در رابطه با تحرکات عناصر سلطنت‌طلب و معاند، افزود: پس از پایان سیر درمانی عفونت و برای رفع آثار داروهای آنتی بیوتیک که نیازمند طی دوره زمانی چند هفته‌ای بود، با نظر پزشکان برای ادامه این روند درمانی به کشور مراجعه کردیم./۲۴ دی ۱۳۹۶ایسنا

***

***

 واکنش وزارت بهداشت درپی  اداعای قصورپزشکی دکترهای ایرانی 

در فضای مجازی ادعا شده بود که کلیه رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام به اشتباه از بدنش خارج شده‌است، بطوریکه یک‌کانال خبری مدعی شده بود که پزشکان ایرانی کلیه چپ هاشمی شاهرودی را به اشتباه از بدن خارج کرده اند و وی مجبور به سفر به آلمان شده است./تابناک

همان اقداماتی که درخارج بود،درایران داشتیم

 در روند درمان بیماری ایشان(آیت الله شاهرودی) هیچگونه کوتاهی صورت نگرفته است


ایرج حریرچی گفت: از ابتدا در جریان جزئیات درمان این مقام سیاسی کشور بودیم و اقدامات و توصیه های کاملا علمی و مطابق آخرین پیشرفت‌های روز دنیا در داخل کشور برای ایشان انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد؛ البته تبعیت از توصیه های پزشکی جزو اختیارات بیماران است و در صورت عدم قبول توصیه های درمانی و یا تعویق در انجام دستورات پزشکی توسط بیمار، قاعدتا مسئولیتی را متوجه پزشک یا تیم پزشکی معالج نمی کند.

وی افزود: تمام اقداماتی که در خارج از کشور و در مدت اقامت این مقام محترم سیاسی انجام شده است، با همان کیفیت و تاثیر در داخل کشور قابل انجام بوده و توصیه وزارت بهداشت این است که اطرافیان ایشان سیر مراحل درمانی را اطلاع رسانی نمایند تا سوء تفاهم پیش آمده رفع شود و از پزشکان معالج خبره و عالی مقام ایشان در داخل کشور هم تقدیر و تشکر به عمل آید./۲۷ دی ۱۳۹۶عصرایران

***

 اشتباه پزشکی از سوی پزشک معالج آیت‌الله هاشمی شاهرودی در ایران شایعه است

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(دکتر عباس زارع‌نژاد) اشتباه پزشکی از سوی پزشک معالج آیت‌الله هاشمی شاهرودی در ایران را شیطنت و شایعه خواند و به روزنامه ایران گفت: اولاً اینکه این حرف‌ها گمانه زنی و شیطنت است ثانیاً حتی اگر قصور یا اشتباهی هم رخ داده باشد باید پزشک معالج و تیم پزشکی پاسخگو باشد.
زارع‌نژاد با تاکید بر اینکه پزشک معالج آیت‌الله هاشمی شاهرودی باید درباره شبهه قصور احتمالی صورت گرفته توضیح دهد، افزود: تیم پزشکی توسط خود ایشان انتخاب شده است طبق قانون نیز پزشک معالج باید با اجازه بیمار درباره این ادعا اظهار نظر کند.
او با بیان اینکه رسیدگی به پرونده قصور پزشکی چه برای شخصیت‌های ملی و چه دیگر شهروندان ربطی به وزارت بهداشت ندارد، گفت: رسیدگی به پرونده قصور پزشکی آیت‌الله هاشمی شاهرودی به جهت اینکه ایشان شخصیت ملی است به لحاظ حقوقی هیچ تفاوتی با دیگر بیماران ندارد. پرونده بیمار در اختیار تیم پزشکی است و قانوناً پزشک معالج و هیات انتظامی سازمان نظام پزشکی باید در این زمینه اظهار نظر کنند.

یک کانال خبری به نقل از یک منبع آگاه در این باره با انتشار تصویر این مقام عالی مدعی شده است؛

رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام در یکی از بیمارستان‌های تهران جراحی شد، ولی به‌دلیل تشخیص نادرست، به اشتباه کلیه چپش از بدنش خارج شددر نتیجه این قصور و تشخیص اشتباه پزشک ایرانی، آیت‌الله هاشمی ناچار به سفر به آلمان شده است./الف۲۷ دی ۱۳۹۶

اولین حضور هاشمی شاهرودی در جلسه مجمع تشخیص بعد از بازگشت از آلمان-شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۶

***

کلیه رئیس تشخیص مصلحت نظام(آیت الله شاهرودی) رااشتباهی بجای غده برداشتند!پزشکان مشهدی

محمدرضا باهنرگفت‌وگو با روزنامه قانون گفت: در عمل جراحی که برای آیت‌الله هاشمی شاهرودی انجام شد ،در اتاق عمل قرار بود غده را بردارند که کلیه را برداشتند! در هر صورت کلیه را اشتباه برداشتند و پاتولوژی کردند و مشاهده شد که کلیه سالم است و می‌شد همان غده را بردارند/۱۳۹۶/۱۱/۱۵دنیای اقتصاد

برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

1753مطلب نوشته است .

۶ Comments on “معالجه”درمان” آیت الله هاشمی شاهرودی درآلمان وعوارض آن+ماجرای قصورپزشکی درایران”

 • آتلیه عروس شرق تهران wrote on ۱۹ دی, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۴

  سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

 • هواده بازوبلند wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۴:۱۷

  سلام و سپاااااس فراوان از اشتراک گذاریتون
  عااااااااالییی بود
  به امید موفقیتهای روز افزون
  خسته نباشید.

 • لوازم بیل کوماتسو wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۶, ۵:۳۷

  سلام و تشکر فراوان
  در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایتا هستید
  خسته نباشید.

 • خرید اینترنتی آهن wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۶, ۶:۰۵

  سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

 • علی wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۳

  حرفهاتون بسیار صحیح است ولی اون قسمت” امام خمینی مخالفت کردِ با سفرِ درمانی به خارج رو از چه منبعی گرفتید؟. چون بنا به گفته ی پزشکِ امام خمینی “دکتر حسن عارفی”: امام خمینی روی حرفِ پزشک هیچ حرفی نمیزد و فقط میگفتند”چشم”. از طرفی باز دکتر عارفی تاکید کردند که برای اینکه امام خمینی یه وقت روحیه شان را نبازند به امام گفته نشدِ بود که دچارِ سرطان شدند.!!.دکتر عارفی اضافه می کند ” من پرونده امام خمینی رو با اسمِ مستعار به چندین پزشک خارجی فرستادم که نظرِ آنها رو هم جویا بشم که آن پزشکانِ خارجی هم گفته بودند کار تمام شدِ و کاری از دستشون برنمیآید. یعنی با این اوصاف کلا امام از بیماریهاشون اطلاع دقیقی نداشتِ و پزشکِ امام یه نیم نگاهی به خارج داشته ولی اصلا کار به آنجا نکشید چون کار تمام بود و مدتی بعد هم امام فوت کردند. پس منبع گفته شما کجاست؟

 • اصفهان آهن wrote on ۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۲

  ممنون از مطالب مفید و کاربردی که به اشتراک گذاشتین موفق باشید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما