شکایت زنانی که موردتجاوزجنسی”ترامپ”ودیگرمقامات امریکایی قرارگرفتند

شکایت زنانی که موردتجاوزجنسی

     تمام زنانی که مدعی‌اند ترامپ به آنان تعرض کرده است

استعفای سومین عضو کنگره آمریکا به دلیل رسوایی اخلاقی

تجاوز پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکابه بازیکنان+تجاوزبه  ۱۳۰ زن 

سوء استفاده جنسی از ۱۸۰ زن در یک مرکز ماساژ

نخستین همسر ترامپ مدعی شده که از سوی او پس از یک حمله خشونت‌بار مورد تعرض قرار گرفته است. به گفته سایت «دیلی بیست» او در یک مستند این ادعا را مطرح کرده است. البته پس از آغاز کارزار ترامپ ایوانا از ادعایش دوری کرد و دیگر به آن نپرداخت.
 همزمان با آن که جو بایدن حرف‌های ترامپ درباره خودش را منزجرکننده خواند، خوب است نگاهی داشته باشیم به تمام زنانی که دونالد ترامپ را به سوء‌استفاده و آزار و اذیت جنسی علیه خودشان متهم کردند.
۱-جسیکا لیدز، ۱۹۸۰
او زنی ۷۴ ساله است و پیشتر در کار تجاری و بازرگانی بوده است و در منهتن زندگی می‌کند. او اخیرا به روزنامه «نیویورک تایمز» گفته است که از سوی ترامپ مورد تعرض جنسی در طول یک پرواز قرار گرفته است آن هم زمانی که ۳۸ سال داشته است. او توضیح داد که چگونه در کنار ترامپ در بخش فرست کلس نشسته بود و نامزد جمهوریخواهان او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده بود. این زن دست‌های ترامپ را به اختاپوس تشبیه کرده است.
۲-ایوانا ترامپ، ۱۹۸۹
نخستین همسر ترامپ مدعی شده که از سوی او پس از یک حمله خشونت‌بار مورد تعرض قرار گرفته است. به گفته سایت «دیلی بیست» او در یک مستند این ادعا را مطرح کرده است. البته پس از آغاز کارزار ترامپ ایوانا از ادعایش دوری کرد و دیگر به آن نپرداخت.
۳-کریستین اندرسون، اوایل دهه ۹۰ میلادی
کریستین اندرسون در حال حاضر ۴۶ ساله است و می‌گوید که این اتفاق سال‌ها پیش افتاده است. او در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» این موضوع را مطرح کرده است و می‌گوید که این حادثه در اوایل دهه ۹۰ میلادی  زمانی که او در اوایل بیست سالگی بود و به شغل مدلینگ علاقه داشت روی داد.
۴-جیل هارث، ۱۹۹۳
جیل هارث آرایشگر هنرمندان می‌گوید که ترامپ تلاش کرده بود در سال ۱۹۹۳ میلادی به او تجاوز کند. او در گفت‌وگو با روزنامه «گاردین» گفته که این حادثه در جریان دیدار او از قصر ترامپ در ژانویه آن سال روی داده است.
۵-وندلا کیرسبوم، ۱۹۹۳
او که پیشتر یک مدل بوده است در مصاحبه اختصاصی با دیلی‌میل اظهار کرد که دونالد ترامپ زمانی که در کنارش نشسته بود آن هم در ضیافتی در کاخ سفید دائما درباره زنان صحبت می‌کرده است. این مدل که اکنون ۴۹ سال دارد گفته است: «تمام چیزهایی که ترامپ می‌گفت مبتذل بودند. من دیگر نمی‌توانستم تمام شب به حرف‌های مهمل او گوش دهم و به او گفتم که می‌توانم به جای دیگری  بروم.»
۶-لیزا بوین، ۹۹۶
او مدیرعامل یک شرکت مواد غذایی بوده و مدعی است که در تابستان سال ۱۹۹۶ میلادی صحنه‌ای را دیده که در آن ترامپ در حال آزار و اذیت زنان در یک رستوران بوده است. او می‌گوید این توهین‌آمیز ترین صحنه‌هایی بود که او دیده بود. او در گفت‌وگو با هافینگتون پست این موضوع  را مطرح کرده بود. او گفته است که به همراه دوستش برای مهمانی ترامپ در منهتن دعوت شده بود.
۷-ماریا بیلادو و سه دختر شایسته امریکایی، ۱۹۹۷
ماریا بیلادو و سه نفر دیگر در گفت‌وگو با سایت «بازفید» مدعی شده‌ند که ترامپ در حالی که آنان برهنه بودند پیش از مراسم وارد اتاق شده است. او می‌گوید به یاد داشت که به سرعت لباس خود را پوشید و گفت اوه خدای من یک مرد اینجاست. ترامپ در آن زمان گفته است نگران نباشید خانم‌ها من پیشتر همه این‌ها را دیده‌ام.
۸-تمپل تاگارت از نامزدهای پیشین در رقابت دختر شایسته، ۱۹۹۷
او که دختر شایسته پیشین یوتا بوده است اوایل امسال در مصاحبه با نیویورک تایمز مدعی شد که ترامپ او را زمانی که در مراسم مجللی حضور داشتند بوسیده است. او گفته است که این رفتار ترامپ به‌غایت نامناسب و جلف بوده است.
۹-کتی هلر، ۱۹۹۷
کتی هلر اکنون ۶۳ ساله است و مدعی شده است که ترامپ او را بدون اجازه در سال ۱۹۹۷ میلادی بوسیده است؛ زمانی که او در باشگاهی در فلوریدا در روز مادر شرکت کرده بود. او به گاردین گفته است: «در آن زمان دست من را کشید و من را بوسید». او می‌گوید که ترامپ عظیم‌الجثه و قوی بود. ترامپ این اتهام را رد کرده و طرح آن را با انگیزه انتقام‌گیری شخصی دانسته است و آن را در ارتباط با پرداخت حق عضویت خانواده‌اش در آن باشگاه خانوادگی قلمداد کرده است.
۱۰-بریجت سالیوان، دختر شایسته امریکایی، ۲۰۰۰
او در مصاحبه‌ای با سایت «بازفید» گفته است که ترامپ وارد اتاقی شد که در آنجا همه زنان برهنه بودند. ترامپ گفته بود که تنها می‌خواستم کمی شما را در آغوش بکشم.
۱۱-تاشا دیکسن، دختر شایسته، ۲۰۰۱
او به سی بی اس اوایل امسال گفته بود که اتفاقی مشابهی روی داد و زمانی که او نیمه برهنه بود ترامپ وارد اتاق شده بود.
۱۲-میندی مک گیلیوری، ۲۰۰۳
او به روزنامه «پالم بیچ پست» گفته است که زمانی که ۲۳ ساله بود دونالد او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.
۱۳-لیندسی لوهان، ۲۰۰۴
در آن سال ترامپ در یک برنامه تلویزیونی درباره احساس‌اش به لیندسی لوهان بازیگر امریکایی گفت که در آن زمان یک نوجوان کم سن و سال بود و از علاقه خود به همخوابگی با او گفت. در آن زمان لوهان ۱۸ ساله و ترامپ ۵۸ ساله بود.
۱۴-راشل کروکز، ۲۰۰۵
او دختری ۲۲ ساله بود که به عنوان منشی در شرکت املاک و مستغلات در برج ترامپ در منهتن کار می‌کرد. او می‌گوید که در سال ۲۰۰۵ میلادی ترامپ بدون اجازه او را در آسانسور بوسیده است. او در مصاحبه با نیویورک تایمز می‌گوید که هنوز هم از این موضوع ناراحت است. او می‌گوید این حادثه پس از احوالپرسی او با ترامپ و دست دادن با او روی داد و ترامپ مانع از خروج او از آسانسور شد.
۱۵-ناتاشا استونیوف،‌۲۰۰۵
او می‌گوید که که دونالد او را به اتاقی برده است و در اتاق با او تنها بوده است. وی اشاره می‌کند که حرکات مبتذلی را به اجبار با او انجام داده است.
۱۶-سامر زوروس، ۲۰۰۷
او می‌گوید که ترامپ به زور او را در هتلی در بورلی هیلز بوسیده بود. او مدعی است که او در اتاق ترامپ بوسیده شده است. او مدعی است که در آن سال درباره فرصت‌های شغلی و کاری با ترامپ صحبت می‌کرد اما ترامپ چندین‌بار او را بوسیده است. او با اشک ریختن در کنفرانسی خبری گفته بود شما حق ندارید به یک زن صرفا به دلیل ستاره‌بودن به دیده یک ابژه جنسی نگاه کنید.
۱۷-کاساندرا سیرلس، دختر شایسته، ۲۰۱۳
سیرلس که دختر شایسته واشنگتن در سال ۲۰۱۳ میلادی بوده است می‌گوید ترامپ سعی کرده بود او را تحریک کند. او می‌گوید او با زنان مانند یک گاو رفتار می‌کرد./آفتاب آبان ۱۳۹۵
***

تجاوز ترامپ به زنان

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای عدم افشای رابط نامشروع او با یک بازیگر فیلم‌های مستهجن، ۱۳۰هزار دلار حق‌السکوت پرداخت کرده است.

به نوشته نشریه «وال استریت ژورنال» یکی از وکلای ترامپ این مبلغ را به یک بازیگر زن که رابطه جنسی نامشروع با ترامپ داشته پرداخت کرده است تا این موضوع را در زمان انتخابات ۲۰۱۶ افشا نکند.

گفته می‌شود آن دو در سال ۲۰۰۶ (یک سال بعد از ازدواج ترامپ با ملانی) رابطه نامشروع داشتند.

کاخ‌سفید با امتناع از پاسخ دادن درباره گزارش وال استریت ژورنال، گفت این رابطه مربوط به سال‌های قدیم است که رسانه‌ها آن را دوباره روی کار آورده‌اند./۱۳۹۶/۱۰/۲۳ فارس

***

“سکوت شکنان” جنبش افشای آزار جنسی ، شخصیت سال تایم شدند

صدها زن و مردی که در ماه های گذشته تجربیات تلخ موارد آزار و اذیت جنسی خود را در قالب جنبش افشای آزار دهندگان جنسی بازگو کرده بودند، لایق دریافت عنوان شخصیت سال مجله تایم شدند.

مجله تایم امروز (چهارشنبه) شخصیت سال خود را معرفی کرد و سکوت شکنان آزار جنسی در قالب جنبش ” من نیز” (METOO) که در هفته ها و ماه های گذشته با افشاگری درباره موارد آزار جنسی خود، بسیاری از مطرح ترین شخصیت های سیاسی و هنری آمریکا را رسوا کرده بودند، لایق کسب عنوان شخصیت سال مجله خود دانست.

” ادوارد فلسنتال” سردبیر تایم  با نمایش طرح جلد سال تایم، سکوت شکنان جنبش افشای آزارجنسی را به عنوان شخصیت سال این مجله معرفی کرد.

در طرح روی جلد تایم تصویر ۵ زن منتشر شده که از جمله مشهورترین آنها،” تیلور سوییفت” خواننده معروف پاپ آمریکایی، “اشلی جاد” بازیگر و فعال سیاسی آمریکایی و “سوزان فولر” از مدیران و مهندسان سابق شرکت “اوبر” دیده می شود.

این زن ها در ماه های گذشته با افشای موارد آزارجنسی خود در گذشته، برخی از مطرح ترین شخصیت های سیاسی و هنری آمریکا را به آزار جنسی خود در گذشته متهم کرده اند.

سردبیر تایم با تجلیل از جنبش افشای موارد آزار جنسی گفته است: این جنبش سریع ترین تغییر اجتماعی بوده است که طی دهه های گذشته در آمریکا روی داده و صدها تن از زنان و مردان شجاع با افشای موارد آزارو اذیت جنسی خود در گذشته، اعتراض خود را به رواج این پدیده نشان داده اند.

بر اساس اعلام سردبیر تایم “دونالد ترامپ” و “شی جن پنگ” رقابت نزدیکی را برای صدرنشینی در لیست ۱۰ نفره شخصیت های امسال مجله تایم داشتند اما در نهایت در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته اند.

استعفای سومین عضو کنگره آمریکا به دلیل رسوایی اخلاقی

«ترنت فرنکس» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل افشای سوء رفتار جنسی اعلام استعفا کرد؛ این سومین استعفای اعضای کنگره در سه روز گذشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، «ترنت فرنکس» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا که متهم به آزار جنسی شده بود، اعلام کرد تا دو ماه دیگر از مقام خود استعفا خواهد کرد.

استعفای فرنکس در حالی است که کمیته اخلاق مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش از آن اعلام کرده بود که در زمینه اتهامات علیه این نماینده تحقیق خواهد کرد.

فرنکس که عضو کمیته قضایی و کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا است، از سوی دو تن از کارمندان زن دفتر خود متهم به آزار جنسی آن ها شده بود.

این سومین اعلام استعفا از سوی اعضای کنگره آمریکا به دلیل رسوایی اخلاقی در هفته جاری است.
«ال فرانکن» سناتور دمکرات نیز ساعاتی پیش از اعلام استعفای فرنکس، تحت فشار افکار عمومی و هم حزبی های خود اعلام کرد که ظرف چند هفته از سنا کناره گیری خواهد کرد.

همچنین، سه شنبه گذشته «جان کانیرز» با سابقه ترین عضو مجلس نمایندگان آمریکا پس از روبه رو شدن با اتهام های مشابه استعفای خود را اعلام کرد.

فرانکن در سخنرانی خود در صحن مجلس سنای آمریکا به افشای فایلی از سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت: طنز ماجرا اینجا است، من در حالی کناره گیری می کنم که مردی که درباره تاریخ تجاوزهای جنسی خود در نوار بلوف می زد در کاخ سفید نشسته است.

فرانکن همچنین به «مور» اشاره کرد و افزود: مردی که بارها دختران جوان را شکار کرده است با حمایت کامل از سوی حزب خود (جمهوریخواه) برای پیروزی در انتخابات سنا مبارزه می کند.

«روی مور» نامزد جمهوریخواه سناتوری از ایالت آلابامای آمریکا از سوی سه زن متهم به سوء رفتار و آزار جنسی شده و با وجود انتقادات گسترده حتی از سوی هم حزبی هایش، به شدت مورد حمایت ترامپ است.

در هفته‌های گذشته اتهام‌هایی مشابه گریبان‌گیر چهره‌های برجسته آمریکایی از جمله فعالان رسانه‌ای و سینمایی شده است.

«هاروی واینستین» تهیه کننده با سابقه هالیوود، «کوین اسپیسی» بازیگر سرشناس و «مت لاور» مجری شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی از جمله افرادی هستند که با اتهام آزار جنسی روبه رو شده‌اند./آذر ۱۳۹۶عصرایران

***

سوء استفاده از ۱۸۰ زن در یک مرکز ماساژ

شمار زیادی زن در آمریکا می‌گویند در شعبه‌های مختلف یک مؤسسه ارائه‌کننده خدمات ماساژ به آنها تعرض جنسی شده است. موارد تعرض در سطوح مختلفی بوده است. این افراد می‌گویند در موارد بسیاری به شکایت آنها بی‌توجهی شده است.

 بیش از ۱۸۰ مشتری زن «ماساژ اِنوی» (Massage Envy) اتهامات سنگینی علیه این مؤسسه مطرح کرده‌اند. به نوشته‌ پایگاه اینترنتی «بازفید»، این افراد می‌گویند در شعبه‌های مختلف این مؤسسه زنجیره‌ای در سطوح مختلف آزار جنسی دیده‌اند و با وجود این‌که به متصدی شعبه‌ها، پلیس، شرکت مادر یا کارمندان شکایت برده‌اند چندان اهمیتی به آن داده نشده است و از برخی شکایت‌ها سال‌ها می‌گذرد.

«ماساژ انوی» یک ارائه‌کننده‌ خدمات بهداشت و سلامت است که شعبه‌های مختلف آن به روش فرانشیز (استفاده از نام و الگوی تجاری مؤسسه مادر در ازای پرداخت حق فرانشیز) فعالیت می‌کنند. بیش از هزار و ۱۰۰ شعبه «ماساژ انوی» در ۴۹ ایالت آمریکا وجود دارد.

***

 افشای تعرض پزشک آمریکایی به قهرمان المپیک ریو

 سیمون بایلز ستاره المپیک ریو در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی‌گذارد لاری ناسار عشق و علاقه او نسبت به ژیمناستیک را از بین ببرد. او اعلام کرد که چنین تجربه وحشتناکی شخصیت او را تعریف نمی‌کند.

لاری ناسار در حال حاضر با توجه  به شکایت‌هایی که از او شده به ۶۰ سال زندان محکوم شده است.

سیمون بایلز، قهرمان ۴ دوره ژیمناستیک المپیک امریکابوده

یکی از ژیمناست‌های شاخص دیگری که از ناسار شکایت کرده است، گبی داگلاس بود که در المپیک ریو  مدال طلا کسب کرده است.

تجاوزبه  ۱۳۰ زن 

دکترلاری ناسار از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ پزشک تیم ژیمناستیک آمریکا بوده است.  در سال ۲۰۱۵ اخراج  شد.  تاکنون بیش از ۱۳۰ زن علیه او شکایت کرده‌اند.

به دلیل افشاگری‌های مختلفی که در ژیمناستیک آمریکا اتفاق افتاد استیو پنی، رییس فدراسیون ژیمناستیک این کشور در سال ۲۰۱۶ استعفا داد./۲۶ دی ۱۳۹۶روزنامه ایران

***

افشای آزار جنسی بازیگر هالیوود در۱۲ سالگی

«الایزا داشکو»، بازیگر آمریکایی می گوید زمانی که دوازده ساله بود، توسط هماهنگ کننده تیم بدلکاری فیلم «دروغهای حقیقی»، محصول سال ۱۹۹۴ مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

او در یک پست فیس بوکی، «جوئل کریمر» را که آن زمان ۳۶ ساله بود متهم کرده که او را به اتاق هتلی در میامی کشانده، ….. و در پایان تهدیدش کرده که به کسی چیزی نگوید./۲۶ دی ۱۳۹۶پارسینه

***

خشونت فیزیکی وآزارجنسی درغرب واروپا

سال گذشته میلادی، لیستی در رسانه‌ها منتشر شد، آنچه در این لیست قابل توجه است، وجود کشورهای توسعه‌یافته در رده‌های بالای این جدول است. آمریکا، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان و آلمان از جمله کشورهایی هستند که جزو ١٠ کشور پرتجاوز شناخته شده‌اند!

 «خشونت علیه زنان!»؛ این واژه‌ها را در کنار هم به کرات از رسانه‌ها شنیده‌اید. درباره خشونت علیه زنان، بارها در رسانه‌ها مطالبی منتشر شده و خبرهای متفاوت از این حوزه، روی خروجی خبرگزاری‌ها و دیگر منابع خبری قرار گرفته است. بیشتر مردم گمان دارند خشونت علیه زنان، صرفا به مواردی مانند برخورد فیزیکی(کتک‌زدن) یا شبیه آن محدود می‌شود اما دامنه خشونت علیه زنان را بیش از این می‌دانند. خشونت علیه زنان در چهار گونه خشونت فیزیکی، روانی، اقتصادی و جنسی، قابل تفکیک است.

این تفکیک از آن روی ایجاد شده که هر یک از خشونت‌های اعمال‌شده علیه زنان را می‌توان زیر یکی از این عنوان‌ها، نام برد. خشونت فیزیکی شامل انواع و اقسام برخورد فیزیکی با زنان است. خشونت روانی به آن نوع خشونت گفته می‌شود که با استفاده از ابزار کلام، روحیه زنان را نشانه گرفته و آنها را با عوارض گوناگون دچار می‌کند. خشونت اقتصادی هم با ابزار قدرت مالی و بیشتر در کشورهایی اعمال می‌شود که شیوه خاصی از زندگی سنتی رواج دارد. در میان تمام خشونت‌های اعمال‌شده علیه زنان، خشونت جنسی اهمیت ویژه‌ای دارد. این نوع خشونت، بیشتر به استفاده قهرآمیز و بدون رضایت زنان در ایجاد ارتباط جنسی گفته می‌شود. آسیب‌های ناشی از این نوع خشونت به‌ویژه اگر در سنین پایین صورت گیرد، حتی تا پایان عمر هم قابل مشاهده است!

سال گذشته میلادی، لیستی در رسانه‌ها منتشر شد که ١٠ کشور رکورددار در تجاوز جنسی را در خود جای داده بود، آنچه در این فهرست قابل توجه است، وجود کشورهای توسعه‌یافته در رده‌های بالای این جدول است. آمریکا، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان و آلمان ازجمله کشورهایی هستند که جزو ١٠ کشور پرتجاوز شناخته شده‌اند!

آمریکا

آمریکا مقام نخست همه گیری تجاوز را در جهان دارد. برابر گزارش دفتر آمارهای قضائی آمریکا، ۹۹‌ درصد متجاوزان را مردها تشکیل می‌ دهند و از میان قربانیان، ۹۱‌ درصد زنان و ۹‌ درصد مرد هستند.

طبق بررسی مرکز ملی خشونت علیه زنان، یک نفر از ۶ زن و یک نفر از ۳۳ مرد آمریکایی، یک مورد اقدام به تجاوز یا تجاوز کامل را در زندگی‌ شان تجربه کرده‌ اند. بیش از یک چهارم زنان در سن نوجوانی و اوائل جوانی اعلام کرده‌اند که بعد از ۱۴‌سالگی، مورد حمله به نیت تجاوز یا تجاوز کامل قرار گرفته‌اند. از این همه، فقط ۱۶‌درصد آنها گزارش شده‌اند. تجاوزهای علنی در آمریکا رایج نیست و بیشتر موارد تجاوز به صورت پنهانی انجام می‌شود.

آفریقای جنوبی

این کشور یکی از بیشترین آمارهای وقوع تجاوز را در دنیا دارد. در ‌سال ۲۰۱۲ حدود ۶۵۰۰۰ مورد تجاوز و سایر خشونت‌های جنسی در این کشور گزارش شده است. شیوع این جرم، آفریقای جنوبی را به «پایتخت تجاوز جهان» معروف کرده است. طبق نظرسنجی انجام شده توسط یک موسسه تحقیقاتی، یک نفر از ۳ زن در جامعه آماری ۳۰۰۰ نفری اعلام کرده بودند که در‌ سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفتند. بیش از ۲۵‌درصد مردان آفریقای جنوبی در پاسخ به سوال نظرسنجی منتشر شده توسط شورای تحقیقات پزشکی، انجام تجاوز را تأیید کردند که نیمی از آنها گفته‌اند که به بیش از یک زن تجاوز کرده‌اند. سه نفر از چهار نفر آنها تأیید کردند که در دوران نوجوانی‌شان قبلاً مورد حمله قرار گرفته‌اند.

سوئد

سوئد بیشترین میزان وقوع تجاوز گزارش شده در اروپا و یکی از بالاترین آمارها در جهان را به خود اختصاص داده است. یک نفر از چهار زن در سوئد قربانی تجاوز می‌شود. تا ‌سال ۲۰۱۰، پلیس سوئد بیشترین تعداد خشونت‌ها را به ثبت رسانده بود؛ ۶۳ مورد در ۱۰۰‌هزار ساکن. این کشور سومین رتبه میزان تجاوز در دنیا را داراست. در ‌سال ۲۰۰۹، ۱۵۷۰۰ مورد خشونت جنسی در سوئد گزارش شد که افزایشی ۸‌درصدی را در مقایسه با‌ سال ۲۰۰۸ نشان می‌دهد و ۵۹۴۰ مورد آنها تجاوز جنسی بوده (شامل تجاوزهای در ملأ عام) که عامل ۷۵۹۰ مورد از گزارشات بوده است. در آوریل ۲۰۰۹، گزارش شد که جرائم جنسی در ١٠‌سال منتهی به آن ۵۸درصد رشد داشته است.

هند

هند کشوری است که با آمار رو به رشد تجاوز جنسی روبه‌روست. تجاوز جنسی در هند یکی از رایج‌ترین جرائم علیه زنان محسوب می‌شود. طبق دفتر سوابق جرائم ملی در‌ سال ۲۰۱۲، ۲۴۹۲۳ مورد تجاوز جنسی در هند گزارش شد اما کارشناسان بر این باورند که تعداد موارد گزارش نشده خشونت‌های جنسی بسیار بیش از این حرف‌هاست. از این تعداد، ۲۴۴۷۰ مورد از سوی خانواده، والدین، بستگان، همسایه‌ها و سایر افراد آشنا رخ داده که بیانگر این است که ۹۸‌درصد موارد تجاوزهای گزارش شده توسط مردان آشنا انجام شده است. آخرین برآورد نشان می‌دهد که در هر ۲۲ دقیقه یک مورد تجاوز جدید در هند گزارش می‌شود.

انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای توسعه‌یافته است، با این حال خشونت‌های جنسی و تجاوز در آن رو به رشد است. در ژانویه ۲۰۱۳، وزارت دادگستری، دفتر آمار ملی و اداره داخلی این کشور، نخستین بولتن آماری مشترک و رسمی درباره خشونت‌های جنسی را با نام «نگاهی به خشونت جنسی در انگلستان و ولز» منتشر کردند. براساس این گزارش، حدود ۸۵‌هزار زن سالانه به‌طور متوسط مورد تجاوز قرار می‌گیرند. بیش از ۴۰۰‌هزار زن نیز سالانه با خشونت‌های جنسی مواجه می‌شوند. ۱ نفر از هر ۵ زن ۱۶ تا ۵۹ ساله چند نوع از خشونت‌های جنسی را تجربه کرده است.

آلمان

آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای توسعه‌یافته و اروپایی با تعداد کل تجاوزهای گزارش شده، ۶۵۰۷۳۹۴ مورد، رتبه ششم تجاوز جنسی را داراست. کاتولیک‌های آلمانی به قربانیان اجازه داده‌اند قرص‌های ضدبارداری مصرف کنند.

فرانسه

بررسی های دولت فرانسه نشان می‌دهد که سالانه ۷۵‌هزار تجاوز در این کشور رخ می‌دهد که فقط ۱۰‌درصد قربانیان آن را اطلاع‌رسانی و از آن شکایت می‌کنند. فرانسه با تعداد کل تجاوزهای گزارش شده ۳۷۷۱۸۵۰ مورد در مکان هفتم جهان قرار دارد.

کانادا

۲۵۱۶۹۱۸ مورد تجاوز در این کشور پهناور گزارش شده است که فقط ۶‌ درصد کل موارد تجاوز محسوب می‌شود. طبق گزارش‌ها، بیش از یک زن از هر سه زن تجربه حمله جنسی داشته و فقط ۶‌درصد خشونت‌های جنسی به پلیس گزارش شده‌اند. طبق اطلاع موسسه عدالت بریتیش کلمبیا، یک زن از هر ۱۷ زن در این کشور، مورد تجاوز قرار می‌گیرند، ۶۲‌درصد قربانیان تجاوز به صورت فیزیکی آسیب می‌بینند، ۹‌درصد مورد ضرب و شتم و آسیب جدی قرار می‌گیرند.

سریلانکا

گزارش سازمان ملل متحد درباره خشونت نشان می‌دهد که ۵/۱۴‌ درصد از مردان سریلانکایی در طول زندگی‌شان مرتکب عمل تجاوز می‌ شوند. در ‌سال گذشته ۹/۴‌ درصد مرتکب تجاوز شدند. از این میان، ۷/۲‌ درصد به یک مرد دیگر و باقی به زنان تجاوز کرده‌اند. ۶/۱‌درصد آنها نیز در تجاوز گروهی شرکت داشته‌اند. از تعداد تجاوزکنندگان، ۵/۹۶ آنها بعد از ارتکاب جرم نگران یا پشیمان نمی‌شوند. ۹/۶۴‌درصد متجاوزان بیش از یک بار مرتکب این عمل شده‌ اند و ۱/۱۱‌ درصد آنها به بیش از ۴ دختر یا زن تجاوز کرده‌اند.

اتیوپی

برآوردها حاکی است اتیوپی یکی از بالاترین نرخ‌های خشونت علیه زنان را در جهان داراست. طبق یک گزارش سازمان ملل، حدود ۶۰‌درصد زنان اتوپیایی در معرض خشونت جنسی قرار گرفته‌اند. تجاوز مشکلی جدی در اتیوپی است. این کشور به واسطه ازدواج با زنان از طریق ربایش بدنام شده است. در بسیاری از مناطق اتیوپی، این امری رایج است که یک مرد، همراه با دوستانش دختر یا زنی را بعضاً با استفاده از اسب می‌دزدند. فرد رباینده عروس مدنظر را پنهان کرده تا زمانی که او باردار شود. برابر گزارش‌ ها، دخترانی حتی با سن ۱۱‌سال با هدف ازدواج ربوده شده‌اند. همچنین، نیروهای نظامی این کشور، متهم به تجاوزهای نظام مند و برنامه ریزی شده به شهروندان هستند./جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳شبکه خبر
 ***

گزارش گاردین از خشونت جنسی در دانشگاه‌های انگلیس

بیش از ۱۰۰ فارغ‌التحصیل زن دانشگاههای انگلیس در گفتگو با گاردین از خشونت‌های جنسیتی و آزارجنسی در زمان تحصیل خود گفته و آن را به رسوایی‌های جیمی ساویل، مجری بدنام انگلیسی و کلیسای کاتولیک‌ها تشبیه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا۱۸ مهر ۱۳۹۵  به نقل از گاردین، داستان این زنان که شامل زورگویی کلامی، آزار و اذیت‌های ادامه‌دار، تعرض، حمله و تجاوز جنسی است، به افشای الگوی نگران‌کننده سوء‌استفاده و آزار و اذیت در دانشگاههای بریتانیا پرداخته که تا حد زیادی پنهان باقی مانده است.

برخی از این گزارش‌ها، این آزارها را مشابه رسوایی جیمی ساویل، مجری انگلیسی که به صدها کودک تجاوز کرده بود و کلیسای کاتولیک که افتضاح مشابهی داشت، دانسته‌اند.

بسیاری از زنان اظهار کرده‌اند که از ترس به مخاطره افتادن مشاغل دانشگاهی خود از این مساله شکایت نکرده‌اند. آن دسته از زنانی که شکایت کرده بودند، از احساس انزوا و بی‌محافظ بودن خود سخن گفتند و اینکه مردان قدرتمندتری که متهم شده بودند، اکنون بدون مشکل به زندگی خود ادامه می‌دهند.

داستان‌های این زنان در پی گزارش انحصاری نشریه گاردین در خصوص استفاده از “توافقنامه عدم افشای موارد آزار و اذیت جنسی دانشگاهی” منتشر شده است.

راشل کریس، از مدیران کمپین “به خشونت عیله زنان پایان دهید”، خواستار تغییر سریع در دانشگاهها به منظور جلوگیری از سوءاستفاده دانشگاهیان ارشد مرد از قدرتشان و ایجاد فرآیندهای بهتر برای گزارش گرفتن از آن‌ها شد.

بخش اعظمی از گزارش‌های ارسالی آزارها به گاردین، شامل دانشگاهیان ارشد مرد و اغلب استادان بوده که دانشجویان دکترای زن تحت نظارت خود را مورد آزار و سوءاستفاده قرار می‌دادند.

بسیاری از گزارش‌ها نشانگر عدم موفقیت دانشگاههای انگلیس در وظیفه ایجاد امنیت برای دانشجویان و اساتید در برابر آزار و اذیت است. یکی از دانشگاهیان زن که به جرم آزار جنسی از یکی از دانشگاهیان ارشد مرد شکایت کرده بود، از ساختمان دانشگاه اخراج شده و سه ماه تعلیق شده بود زیرا مرد مورد اتهام از وی برای ادعای دروغین شکایت کرده بود.

***

چند درصد از زنان غربی تجربه تجاوز جنسی را دارند؟

طبق آمار سازمان ملل قاچاق دختران و زنان رابطه مستقیم با تجاوز جنسی در ایالت متحده دارد، به طوری که همین دختران در اختیار ثروتمندان و قدرتمندان غربی قرار می‌گیرند.
به گزارش مشرق، در پی یک نظر سنجی که در واشنگتن به نام «پیو» صورت گرفت،  مشخص شد که اکثریت مردم تجاوز به عنف به ویژه دانشجویان را یک معضل بزرگ اجتماعی می‌دادند و آزادی عدالت کیفری دولت را  در گسترش آن اساسی تلقی می‌کنند. 
 
در این بررسی های ملی که توسط مرکز تحقیقات «پیو» صورت گرفت مشخص شد که خشم بیشتر مردم مربوط به  تجاوز جنسی و قتل هولناک دانشجو ۲۳ ساله به نام «رایان» در دسامبر ۲۰۱۲ است . 
 
در این تجاوز که به صورت گروهی صورت گرفته بود دانشجوی ۲۳ ساله زمانی که قصد بازگشت به منزلش را داشت  بر روی پل هوایی توسط چند جوان مورد حمله قرار می‌گیرد و پس از دقایقی تجاوز بی رحمانه با ضربات شیشه شکسته مشروبات به قتل می‌رسد و جسد عریان و خونینش از بالای پل بر روی خودرو‌های عبوری افتاده و تکه تکه می‌شود. 
 
پس از این تجاوز بی‌ر‌حمانه موجی از خشم در بین مردم به راه افتاد و بیشتر خانواده‌های آمریکایی به طور علنی خواستار مقابله با جرم تجاوز شدند و آن را به عنوان «مشکل بسیار بزرگ»  مطرح کردند. 
 
در این نظر سنجی که بین ۴ میلیون ۶۲۴ هزار نفر در ایالت متحده آمریکا صورت گرفت،  ۸۰ درصد معتقد بودند که آمار جرم و جنایت در ضمینه تجاوز به دانش آموزان و دانشجویان بیشتر شده است و والدین برای فرستادن فرزندان به مدرسه و دانشگاه‌ها دلهره دارند. 
 
  
ناگفته نماند در این جامعه آماری مردم بعد از تجاوز های وحشیانه که منجر به مرگ می شود، خشونت‌ خود را نسبت به اسید پاشی های وحشیانه بر روی دانشجویان زیبارو که مورد علاقه و مرکز توجه هستند اعلام کردند و زیبایی را نوعی خطر برای دختران و پسران بر شمردند. 
 
همچنین در برخی از مناطق نیوجرسی مردم اعلام کرده اند که مجازات ها در خصوص چنین جرائمی پیگیرانه نبوده و مردان و زنان شرور به راحتی اعمال مفسدانه خود را انجام می‌دهند  بی‌آنکه از تبعات قانونی هراسی داشته باشند.
 
در مرکز آمار دانشگاهی میشیگان نخبگان و جامعه شناسان به اتفاق نظر رسیده اند که باید یک سازمان و یا نهاد به نام ضد تجاوز برای مقابله و مبارزه با چنین مشکل بزرگی راه اندازی شود و اوضاع نابسمان در دانشگاه‌ها، مدارس و برخی محله‌های ایلات متحده را سامان بخشد. 
 
بر اساس گزارش «خبرگزاری دانشجو» ،‌ بر اساس گزارش آمار سازمان بین المللی که در سال گذشته اعلام شد ،‌مشخص شد از میان هر ۱۰۰ زن جوان حدود ۶۰ درصد تجریه حداقل یکبار تجاوز را دارند. که این آمار واقعا زنگ خطری برای جوامع غربی و به اصطلاح آزادیخواه است. 
 
گفتنی است مورد تجاوز جنسی در بعضی از مواقع یک مورد کاملا سازمان یافته است که با قاچاق دختران و زنان از کشور های ترکیه،‌ فرانسه ،‌اقیانوسیه، هلند، دانمارک ،‌تایلند و ایتالیا ارتباط دارد. به طوری این قاچاقچیان با ربودن زنان و دختران آنان را به بردگان جنیس تبدیل کرده و در مهمانی های شبانه و مراکز فساد که اغلب در آلمان، شبه جزیره و واشنگتن و ماساچوست وجود دارد به سرمایه داران و قدرتمندان می‌فروشند و یا اجاره می‌دهند. 
 
همچنین در این زمینه می‌توان به اعدام چندین متجاوز و قاچاقچی زنان و دختران در هند و دهلی اشاره کرد که با ربودن دختر عکاسی او را ماه‌ها پس از تجاوز به یکی از کشور های غربی به فروش رسانده بودند. 
 
به طور جد موضوع تجاوز جنسی و رابطه نامشروع  موجی از نا امنی را در دانشگاه‌ها و دانشجویان به وجود آورده است که به تبع آن علم و دانش نیز به تباهی خواهد کشیده شد.
منبع:مشرق۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ بنقل از باشگاه خبرنگاران
***

افزایش سوء استفاده جنسی کشیشان آمریکا

سوء استفاده جنسی در میان کشیشان آمریکایی افزایش یافته است.
 آخرین تحقیقات انجام شده در خصوص سوء استفاده جنسی توسط کشیشان کاتولیک حاکی از آن است که میزان این اقدام قبیح طی سال گذشته در میان کشیشان آمریکایی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، ۴۸۹ نفر در سال ۲۰۱۱ اعلام کرده اند که قربانی سوء استفاده جنسی کشیشان کاتولیک آمریکایی شده اند. سن ۲۵ درصد از افرادی که توسط کشیشان کاتولیک آمریکایی مورد آذار جنسی قرار گرفته اند، زیر ۱۹ سال بوده است.

کلیسای کاتولیک تاکنون ۱۴۴ میلیون دلار در رابطه با این رسوایی هزینه کرده است.گزارش های سوء استفاده جنسی کشیشان کاتولیک حدود ٩ سال پیش در آمریکا و سپس در اروپا شروع شد.

قربانیان می گویند کلیسا نه تنها توجه چندانی به چند دهه سوء استفاده جنسی نشان نداده است بلکه برعکس، از مجرمان حفاظت کرده بود.

انتقاد قربانیان سوءاستفاده های جنسی کشیش ها از پاپ

این گزارش در حالی است چند روز پیش نیز قربانیان سوء‌ استفاده های جنسی کشیش ها در مکزیک در بیانیه ای ” پاپ بندیکت شانزدهم ” را به تأخیر در تحقیق کلیسا درباره این پرونده متهم کردند.

” خوزه باربا “‌ یکی از قربانیان در این بیانیه خطاب به پاپ اعلام کرد : ” با وجود آزار و اذیتی که از جانب برخی کشیش ها به وجود آمد کسی به حرف ما گوش نکرد و ما سالها نادیده گرفته شدیم.”

سال گذشته یک شهروند مکزیکی کاردینال‌های کاتولیک در این شهر را به پنهان کردن سابقه یک کشیش مکزیکی که از کودکان سوء استفاده جنسی کرده ،‌ متهم کرد.
بر اساس این شکایت ، کاردینال راجر ماهونی و کاردینال نوربرتو ریورا از روی عمد موضوع سوء استفاده جنسی نیکلاس آگیلار یک کشیش همکار خود را پنهان کردند.
 
کلیسای کاتولیک در چند سال گذشته مواجه با افشای تجاوزات جنسی به کودکان در مدارس و محل نگهداری کودکان تحت پوشش و مدیریت کلیسا در اروپا و آمریکا است. در این افشاگریها اعلام شده است که صدها کشیش هزاران کودک را مورد ازار و اذیت جنسی قرار داده اند.

چندی پیش یک کمیسیون تحقیق در هلند از ابعاد گسترده بهره کشی جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک پرده برداشت. بر اساس این گزارش ، بین سالهای ۱۹۴۵تا ۱۹۸۱حدود ۱۰تا۲۰هزار کودک درنهادهای کلیسای کاتولیک مورد آزار قرارگرفته اند و شمار این کودکان زیرسن قانونی تا سال ۲۰۱۰ به چند ده هزار نفر رسیده است. این گزارش نتیجه مصاحبه با بیش از ۳۴۰۰۰ نفر است. تخمین زده شده که از هر پنج کودک و نوجوانی که در موسسات وابسته به کلیسای کاتولیک حضور داشته اند، یک نفر مورد تجاوز قرار گرفته است.

در گزارش کمیسیون تحقیق هلند درباره تجاوز به کودکان در کلیسای کاتولیک هلند آمده است: “بر اساس ۱۷۹۵ گزارش، کمیسیون می‌تواند نام ۸۰۰ سوءاستفاده کننده را که برای اسقف‌ها کار می‌کنند یا کرده‌اند، پیدا کند. در میان ۸۰۰ مباشر، ۱۰۵ نفر هنوز زنده هستند.”

این گزارش می افزاید که مقامات کلیسای کاتولیک در برخورد و مقابله با سوء رفتاری که در مدارس و یتیم خانه های وابسته به کلیسا رایج بوده،کوتاهی کرده اند. این تحقیقات در پی طرح اتهاماتی مبنی بر تجاوز به کودکان در مدرسه ای در شرق هلند انجام شده است.
افشای رسوائیهای اخلاقی کشیشان و کارکنان کلیسای کاتولیک در چند سال اخیر به یک معضل بزرک برای واتیکان به خصوص پاپ رهبر کاتولیکهای جهان تبدیل شده است.

بر اساس مدارک موجود ، قربانیان سوء استفاده های جنسی در مکزیک در سال ۱۹۹۸ میلادی ، شکوائیه خود را تنظیم کردند، اما تحقیقات درباره آن در سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شد.
درسال گذشته نیز یک شهروند مکزیکی کاردینال‌های کاتولیک در این شهر را به پنهان کردن سابقه یک کشیش مکزیکی که از کودکان سوء استفاده جنسی کرده ،‌ متهم کرد.

بر اساس این شکایت ، کاردینال راجر ماهونی و کاردینال نوربرتو ریورا ، آگاهانه موضوع سوء استفاده جنسی نیکلاس آگیلار یک کشیش همکار خود را پنهان کردند.

پاپ بندیکت شانزدهم به هر کشوری که سفر می کند موضوع رسوائیهای اخلاقی کشیشان همراه او است. رهبر کاتولیکهای جهان برای کاهش انتقادات در سفرهای خود با تعدادی از قربانیان تجاوزهای کشیشان دیدار و از انها دلجویی می کند. واتیکان همچنین با پرداخت غرامت به قربانیان رسوائیهای اخلاقی کشیشان می کوشد به نوعی صدای اعتراضات وانتقادات به کلیسای واتیکان را خاموش و یا ان را کم نور کند. این اقدامات واتیکان تاثیر بسیار کمی در کاهش انتقادات به کلیسای واتیکان داشته است.

با وجود این ، چندی پیش پاپ در سفر به مکزیک حتی حاضر نشد با قربانیان خشونت جنسی در این کشور دیدار کند.  در کوبا ، نیز مردم چندان از حضور پاپ رهبر معنوی کاتولیکها ، استقبال نکردند.

افشای یک رسوایی اخلاقی در یک کلیسا موجب طرح دهها رسوایی دیگر کشیشان در سالها و دهه های گذشته می شود. افشای رسوائیهای اخلاقی کشیشان کلسیای کاتولیک ضربه سنگینی به اعتبار و مشروعیت این کلیسا نزد پیروان کلیسای کاتولیک وارد کرده است.

 کشیشان که به عنوان پدران معنوی پیروان مسیحیت شناخته می شود ،به منبع ناامنی و تهدید برای کودکان تبدیل شده اند. تردیدی نیست که این به معنی نبود کشیشان پاک طینت در کلیسا نیست ولی ضربه ای که کشیشان فاسد به اعتبار و مشروعیت کلیسا وارد کرده اند به راحتی قابل پاک شدن نیست. اگر در دوره قرون وسطی جمود فکری و استبداد کلیسا موجب دین گریزی و ظهور مکتبهای اومانیسم و لائیسم شد. اکنون افشای فساد اخلاقی کشیشان موجب رویگرانی بسیاری از پیروان کلیسای کاتولیک از این کلیسا شده است. تنها در آلمان حدود ۱۸۰ هزار نفر، در پی افشاگری‌هایی در مورد رسوایی‌های اخلاقی کشیش‌ها، کلیسای کاتولیک را ترک کرده‌اند. چندی پیش افزایش رویگرادنی از کلیسای کاتولیک مقامات واتیکان و در راس انها پاپ بندیکت شانزدهم را بر ان داشت تا با گردهم اوردن مقامات کلیسای واتیکان از سرتاسر جهان به چاره اندیشی برای اعاده حیثیت از دست رفته کلیسای واتیکان بپردازند. واتیکان عنوان اجلاس چهار روزه مقامات کلیسای کاتولیک را «به طرف شفا و تجدید» نام نهاد.

 رهبر کاتولیکهای جهان در پیامی به مناسبت آغاز سال جدید میلادی با انتقاد از بی توجهی نسل جوان در اروپا به اعتقادات مذهبی ، مردم اروپا را به بازگشت به ایمان فراخواند. پاپ همچنین از بنیاد های مذهبی کشورهای اروپایی خواست به موضوع ” غیرت” ، در سال جدید میلادی توجه بیشتری نشان دهند. رهبر مسیحیان کاتولیک با اشاره به بحران اقتصادی در کشورهای اروپایی، تاکید کرد ، نقش کلسیا در بازگرداندن ایمان جوانانی که وضعیت وخیم مالی در کشورهایشان باعث سست شدن اعتقادات آنها شده ، بسیار مهم است.

جوامع غربی علاوه بر بحران اقتصادی ، با بحران اخلاقی نیز مواجه هستند. بروز بحران اقتصادی ، ناهنجاریهای اخلاقی و بی توجهی به ارزشهای انسانی را تشدید کرده است. بی توجهی به ارزشهای انسانی و مذهبی ، حتی سیاستمداران اروپایی را به واکنش برانگیخته است. دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس چندی پیش به مناسبت چهارصدمین سالگرد انتشار ترجمه انگلیسی انجیل موسوم به “انجیل پادشاه جیمز” در این کشور ، گفت اصل ” زندگی کن و بگذار دیگران زندگی کنند “، در انگلیس تبدیل شده به “هر کاری دوست داری انجام بده . ” نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی کم‌سابقه، با حمایت از مسیحیت و نیز اشاره به سقوط اخلاقی در این کشور گفت: انگلیس، کشوری مسیحی است و ما نباید بابت حمایت از ارزش‌های مسیحی در مقابله با این سقوط، ، نگرانی داشته باشیم.

در نگاه ریشه ای به علل بروز بحرانهای اجتماعی و اقتصادی در غرب ، دوری جوامع غربی از ارزشهای اخلاقی و دینی ، یکی از علل بروز این بحرانها است. ارزشهای دینی و انسانی در حوامع غربی هر روز در حال کمرنگ تر شدن است و در مقابل ما شاهد گسترش ناهنجاریهای اخلاقی و سقوط ارزشهای بنیادین خانواده هستیم. بحران اخلاقی ، اجتماعی و اخیرآ اقتصادی که جوامع اروپایی و ایالات متحده امریکا با آن مواجه اند ، یکباره به وجود نیامده است.

تاکید نظریه پردازان سیاسی در غرب بر نسبی بودن ارزشهای اخلاقی و دینی و قانونی کردن بسیاری از ناهنجاریهای اخلاقی مانند همجنس گرایی ، از دلایل بروز بحران اخلاقی در جوامع غربی است.

 آمار خودکشی ، تجاوز ، تولد فرزندان نامشروع، خشونتهای نژادی و رویگردانی مردم از مذهب ، نشانه های از هم گسیختگی جوامع غربی است. البته در این زمینه مقامات کلیسا نیز بسیار نقش داشته اند. نقش موعظه گرانه کلیسا نه تنها باعث توجه پیروان مسیحیت به ارزشهای معنوی و اخلاقی نشده است.

برعکس بی توجهی، مقامات کلیسا به خصوص کشیشان به همان ارزشهایی که مردم را به آن دعوت می کنند باعث رویگردانی بیشتر مسیحیان به کلیسا شده است. افشای رسوائیهای اخلاقی گسترده کشیشان که در چند سال گذشته دامنگیر کلیسای واتیکان شده است یکی از دلایل عمده افزایش رویگردانی از کلیسای کاتولیک در بسیاری از کشورهای اروپای و امریکا شده است./۲۳ فروردین ۱۳۹۱شفاف
***

پشت پردۀ استعفای پاپ بندیکت شانزدهم: فساد اخلاقی و کودک‌آزاری‌ کشیش‌ها

استعفای پاپ بندیکت شانزدهم

پاپ بندیکت شانزدهم که نام اصلی او جوزف راتسینگر(Joseph Ratzinger) است، ۲۶۵ مین پاپ کلیسای کاتولیک محسوب می شود. او در سال ۱۹۲۷ در ایالت باواریا در جنوب آلمان متولد شد و در حال حاضر ۸۶ سال سن دارد. بعد از فوت پاپ ژان پل دوم در سال ۲۰۰۵، او در سن ۷۸ سالگی توسط شورای کاردینال ها به عنوان پاپ جدید انتخاب شد و تا حدود هشت سال منصب پاپی را در اختیار داشت. این توضیح هم مفید است که در کلیسای کاتولیک، پاپ دارای دو نقش است: او هم رهبر کاتولیک های جهان محسوب می شود و هم به عنوان حاکم سیاسی کشور یا به عبارت بهتر «دولت شهر» واتیکان ایفای نقش می کند.

اعلام استعفا

پاپ بندیکت شانزدهم در مورخۀ یازدهم فوریۀ سال ۲۰۱۳، اعلام کرد که قصد دارد از مقام خود کناره گیری کند. این خبر به سرعت از طریق رسانه های جمعی منتشر شد و شگفتی بسیار زیادی را در میان عموم و همچنین نخبگان ایجاد کرد. حتی بعضی ها از آن به زمین لرزه تعبیر کردند. البته استعفای یک پاپ امر بی سابقه ای نبود و آخرین پاپی که قبل از راتسینگر این کار را انجام داده بود پاپ گریگوری دوازدهم بود که در حدود ۶۰۰ سال پیش از مقام پاپی کناره گیری کرده بود.

متن استعفانامه

در استعفانامۀ آقای راتسینگر تعارفات معمول رعایت شد و او عبارات زیبایی را به کار برد. او در این استعفانامه متذکر شد که بارها به وجدان خود مراجعه کرده و بالاخره به این اطیمنان رسیده است که به علت کهولت سن و ضعف جسمی و روحی و ذهنی و همچنین شرایط بسیار متغیر جهانی، دیگر قابلیت هدایت سفینه کلیسای کاتولیک را ندارد. و در نتیجه اعلام کرد که از ساعت ۲۰، روز ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۳ که برابر بود با دهم اسفندماه سال ۱۳۹۱ هجری شمسی، دیگر پاپ نخواهند بود و شورای کاردینال ها باید دست به کار انتخاب پاپ جدید بشوند.

علل استعفا

بعد از اعلام این استعفاء، گمانه زنی ها در مورد علل اصلی استعفای پاپ شروع شد و افراد و گروه های مختلف در سراسر جهان، متناسب با رویکردی که به پاپ و دستگاه واتیکانی داشتند، شروع به اظهار نظر در مورد علت یا علت های اصلی این کناره گیری کردند. طیفی از اظهار نظرهای مختلف در مورد استعفای پاپ وجود داشت: در یک سوی طیف، کسانی بودند که باید آن ها را ایمانداران خطاب کنیم. دلایلی که آن ها برای استعفای پاپ ارائه می دادند همان دلایلی بود که خود پاپ در استعفا نامه اش ذکر کرده بود، که شامل ضعف بدنی و خستگی روحی پاپ می شد. به علاوه اینکه آن ها وارد جزئیات می شدند و مثلاً می گفتند که پاپ در آن اواخر در نشست و برخاست ها و راه رفتن ها و صحبت کردن و غیره دچار ضعف مشهود شده بود، یا اینکه مثلاً داستان سفر پاپ به مکزیک را یادآور می شدند و اینکه او در آنجا در اتاق خودش در یک هتل، شب هنگام، وقتی که دنبال کلید برق می گشته سرش به یک شیء سخت برخورد کرده و آسیب جدّی دیده است، و از این قبیل مطالب؛ و اینکه او راضی نیستند با وجودی که افرادی می توانند بهتر از اداره امور برآیند همچنان بر مقام خود باقی بماند. این مطالب را گروه ایماندار مطرح می کرد. در منتهی الیه دیگر این طیف کسانی بودند که ما باید آن ها را با عنوان دشمنان سرسخت پاپ بشناسیم: کسانی که دشمنی دیرینه با پاپ و دستگاه واتیکانی دارند و پاپ را دجّال زمان قلمداد می کنند و مترصد کوچکترین فرصتی هستند تا به پاپ و واتیکان ضربه بزنند، و به نظر می رسد که از دروغ گفتن و تهمت زدن هم هیچ ابایی ندارند. مسائلی که این گروه به عنوان علت استعفای پاپ مطرح می کردند شامل فساد درون دستگاه واتیکان، از جمله فساد مالی و جنسی و اخلاقی عوامل درونی دولت واتیکانی، و همچنین فساد اخلاقی کشیش هایی بود که دستگاه واتیکان به اقصی نقاط جهان اعزام می کند. مساله این است که وجود و گسترش فساد در میان کشیش ها امری بدیهی است که حداقل در سال های اخیر همه دنیا شاهد آن بوده اند، ولی این گروه از مخالفان مطالبی را مطرح می کردند که به نظر می رسد به هیچ وجه معقول و منطقی نیست و بیشتر به تهمت و افترا شبیه است تا به واقعیت.

قبح این مطالب به قدری زیاد است که در یک رسانه جمعی قابل مطرح کردن نیست، ولی به عنوان یک نمونه کوچک، می توان اشاره کرد که یکی از این قبیل سایت ها نوشت که جاسوس هایشان در واتیکان مطلع شده اند که انگیزه پاپ برای استعفا این بوده است که بعد از کناره گیری از مسئولیت به اسپانیا سفر کند و با شریک جنسی اش که همجنس خودش می باشد ازدواج کند، و مطالبی از این قبیل که هرگز معقول و قابل باور نیست. این ها هم در منتهی الیه دیگر طیف قررا داشتند. ولی افرادی هم بودند که در میانه طیف قرار داشتند و ظاهرا بدون غرض حرف می زدند و انصاف را رعایت می کردند، و البته به هیج وجه مؤمنانه حرف نمی زدند و ظاهراً می شد به حرف های آن ها اعتنا کرد و در مورد آن فکر کرد.

این گروه علاوه بر ذکر مسأله بیماری و ضعف جسمی و خستگی روحی پاپ و یادآوری ضربه ای که در سفر به مکزیک به سر پاپ وارد شد، موارد دیگری را هم مطرح می کردند که می توانست علت تصمیم پاپ به استعفاء باشد. مثلاً مطرح می کردند که دو روز قبل از اعلام تصمیم پاپ به استعفاء، مشاجره تندی بین او و گروهی از کاردینال ها درگرفته بود و در آن گفتگوی تند، او مجبور شده بود که تصمیم به استعفاء بگیرد. یا این که افشای فساد مالی و پولشویی در بانک واتیکان باعث احساس شرمندگی پاپ شده بود. یا اینکه بر ملا شدن اقدام پاپ در سرپوش گذاری بر روی فساد اخلاقی و به خصوص کودک آزاری کشیش های کاتولیک و عدم مجازات عاملین این سوء استفاده های جنسی، باعث خجالت زدگی پاپ و تصمیم او به استعفا شده بود. همچنین می گفتند که گروهی از کاردینال ها قرار بوده است که در آینده نزدیک، ماجرای فضاحت بار و تکان دهنده ای که به رشوه دهی دستگاه واتیکان مربوط می شده است را گزارش بدهند و پاپ تصمیم گرفته بود قبل از افشای این گزارش، صحنه را ترک بکند. و بعضی ها می گفتند که استعفا از مقام پاپی ترفندی است تا راتسینگر بتواند در رأی گیری برای انتخاب پاپ بعدی شرکت و اعمال نفوذ کند تا پاپی انتخاب شود که مطلوب او باشد و بتواند سیاست های او را دامه بدهد.

کودک آزاری کشیش ها

در مورد سو‌ء استفادۀ جنسی کشیش های کاتولیک از کودکان باید گفت که بسیاری از این تجاوزها طی چند دهه گذشته اتفاق افتاده، ولی شواهد مربوط به آن ها چند سالی است که برملا شده است. مساله این است که آقای راتسینگر در دوران پاپ ژان پل دوم، دست راست این پاپ محسوب می شد. در سال ۱۹۸۱، پاپ ژان پل دوم او را به عنوان مسئول بخشی به نام «جماعت دکترین و ایمان» تعیین کرد که همان «ادارۀ تفتیش عقاید» قرون وسطی است که تغییر نام داده است. راتسینگر در دوران این مسئولیت خود، مامور شد که به حدود سه هزار پروندۀ سوء استفاده جنسی رسیدگی کند. تا قبل از این مسئولیت، هر اسقفی در قلمرو خودش، مسئول رسیدگی به این گونه جرائم بود ولی بعد از این اقدام، همۀ پرونده ها در یک جا به طور متمرکز مورد رسیدگی قرار می گرفت.

عمده اتهاماتی که در قضیه سوء استفاده های جنسی متوجه راستینگر است مربوط به همین دوران می شود. البته متهم اصلی، دستگاه واتیکان است ولی چون مسئولیت این قضایا به عهدۀ آقای راستینگر بوده است طبیعتاً انگشت اتهام به سوی او دراز می شود و او متهم می شود که درد و رنجی که کشیش های کودک آزار در طول چند دهه به کودکان بی گناه تحمیل کرده اند را نادیده گرفته، شواهد سوء استفاده های جنسی را مخفی کرده و روی جنایات بسیاری از کشیش های کودک آزار سرپوش گذاشته و به جای اینکه بسیاری از این کشیش ها را مجازات و خلع لباس کند صرفاً آن ها را از یک قلمرو اسقفی به قلمرو اسقفی دیگری انتقال داده و به اصطلاح سعی کرده است که این رویدادهای فضاحت بار را لاپوشانی کند و بدون هیچ گونه اقدام جدی، رفع و رجوع نماید. به گفته منتقدین، شواهد این نوع بی اعتنایی ها و تأخیرها در دهه های ۸۰ و ۹۰ ،یعنی در دورانی که آقای راتسینگر بعد از پاپ ژان پل دوم، دومین شخصیت واتیکان محسوب می شد، فراوان است. البته مواردی هم هست که در آن ها شخص آقای راتسینگر مورد اتهام قرار دارد.

مثلاً یک مورد هست که به سال ۱۹۸۰ برمی گردد، یعنی زمانی که راتسینگر اسقف اعظم شهر مونیخ در آلمان بود. در این ماجرا کشیشی به نام پیتر هولرمان که به او پدر هولرمان می گفتند نقش داشت. هولرمان به چند مورد سوء استفادۀ جنسی متهم شد. یکی از آن ها این بود که یک پسر یازده ساله را که در حال کوهپیمایی بود را گرفته، به او مشروبات الکلی خورانده و مستش کرده بود، بعد به داخل یک اتاق برده، درب را قفل کرده بود، پسر را عریان کرده و او را مجبور کرده بود که سکس دهانی انجام دهد. پروندۀ این آقای، به اصطلاح، پدر هولرمان به هر حال از دفتر آقای راتسینگر عبور کرد ولی تنها مجازاتی که برای او در نظر گرفته شد این بود که به منظور درمان، او را از یک شهر به شهر دیگر انتقال دادند، و حتی پس از چند روز، مجددا او را مسئول گروهی از نوجوانان قرار دادند و او دوباره مرتکب سوء استفاده شد. البته مدافعان آقای راتسینگر مدعی هستند که این قصور از ناحیه معاون راتسینگر بوده است، ولی شواهد نشان می دهد که خود راتسینگر در این داستان نقش داشته است.

نمونه دیگری که شخص آقای راتسینگر در آن متهم است به کشیشی به نام استفان کسیل در ایالت کالیفرنیای آمریکا مربوط می شود. ماجرا از این قرار بوده است که این آقای کشیش، دو پسر نوجوان را در اقامتگاه خودش زندانی می کند، دست و پای آن ها را می بندد و آن ها را آزار جنسی می دهد. در سال ۱۹۸۱، وقتی که مقامات بالاتر در کالیفرنیا متوجه این قضیه شدند به واتیکان نامه نوشتند و درخواست کردند که این کشیش مجرم خلع لباس شود، و هشدار دادند که اگر این کشیش در مسئولیت خود باقی بماند افتضاحات بیشتری به بار خواهد آورد. طبق شواهد موجود، آقای راتسینگر در واکنش به این نامه، نامه ای به آن ها نوشت و اطلاعات بیشتری خواست، و بعد از اینکه نامۀ حاوی اطلاعات بیشتر را دریافت کرد چهار سال طول کشید تا به آن جواب بدهد. جوابی که راتسینگر به مقامات روحانی کالیفرنیا داد به زبان لاتین بود. راتسینگر در این نامه نوشته بود که برای بررسی این قضیه به زمان بیشتری نیاز است.در این فرصت، کشیش کسیل در بخش خودش مشغول به کار بود و اتفاقاً مسئولیت نوجوان ها را برعهده داشت.

نمونه دیگری هم هست که به کشیشی به نام پدر لورنس مورفی در ایالات ویسکانسین آمریکا مربوط می شود. پدر لورنس که مسئولیت یک مدرسۀ ویژه ناشنوایان را برعهده داشت به پسران نوجوانی که تحت سرپرستی اش بودند گفته بود که خدا از او خواسته است که مسائل جنسی را به آن ها آموزش بدهد. این کشیش با این حیله، حدود ۲۰۰ نفر از این پسرهای ناشنوا را مورد سوء استفادۀ جنسی قرار داد. تا اینکه بالاخره اسقف اعظم میلواکی متوجه این داستان شد و به واتیکان نامه نوشت و درخواست کرد که در این مورد کاری انجام بشود. در این مورد هم راتسینگر هیچ اقدام جدی انجام نداد. البته بالاخره با اقدام معاون راتسینگر، محاکمۀ محرمانۀ این کشیش مجرم در سال ۱۹۹۶ شروع شد. ولی این محاکمه ناتمام ماند و دلیل ناتمام ماندن آن این بود که این کشیش مجرم نامه ای خصوصی به راتسینگر نوشت و از او درخواست کرد که اجازه بدهد که او باقیماندۀ عمرش را با عزت و احترام یک کشیش سپری کند. و البته راتسینگر هم موافقت کرد و پدر مورفی مجرم، با آرامش کامل به زندگی خودش ادامه داد و در آرامش مرد و با لباس روحانی هم دفن شد، و کسانی که در این بین حقشان ضایع شد و نادیده گرفته شد آن ۲۰۰ نوجوان ناشنوای بی گناهی بودند که به هیچ وجه توان دفاع از خودشان را نداشتند و قربانی محافظه کاری های بی جای آقای راتسینگر شدند.

 عده ای معتقد هستند که آقای پاپ بندیکت شانزدهم باید محاکمه شود و در همین دنیا پاسخگو باشد. و احساس شرم ناشی از این افشاسازی ها می تواند یکی از عوامل مهمی باشد که منجر به استفعای پاپ بندیکت شانزدهم از مقامش شد، اتفاقی که ۶۰۰ سال بود در کلیسای کاتولیک رخ نداده بود و باعث شگفتی همگان شد./۱۳۹۲/۰۳/۲۴سایت ادیان ومذاهب

فساد جنسی در امریکا، دولت و جامعه و نخبه نمی‌شناسد

همه‌ی این‌ها وقتی بیشتر مایه‌ی تأسف می‌شود که می‌بینیم عده‌ای خودباخته در ایران هستند که امریکا، با این شرایط وحشت‌بارش آرمان آنها محسوب می‌شود و این آرمان کذایی را در جامعه تبلیغ می‌کنند. خوب است قبل از پذیرش هر نوع تبلیغ چنین افرادی، به اهل موضوع مورد تبلیغ آنها نگاهی دقیق داشته باشیم تا ببینیم به سمت چه واقعیتی دعوت می‌شویم.

 فساد جنسی در امریکا، این روزها دیگر حکومت و جامعه و نخبگان نمی‌شناسد. در سطح دولت مردان، وزیر خارجه آمریکا‌ “رندی بری” را به عنوان نخستین نماینده ویژه منحرفان جنسی معرفی کرد. این دیپلمات آمریکایی مأموریت یافته از حقوق آنها در سراسر جهان دفاع کند!

دویچه وله با پوشش این خبر آورده است: «وزیر خارجه آمریکا در مراسم معرفی بری در واشنگتن تصریح کرد: دفاع و گسترش حقوق اولیه دگرباشان جنسی هسته اصلی وظایف این نماینده، در راستای دفاع از حقوق بشر است که قلب و وجدان سیاست ماست.»[!]

رندی بری که خود نیز همجنس‌باز است، تا کنون سرکنسول آمریکا در آمستردام بود. او به زبان‌های اسپانیایی و عربی تسلط دارد. وبسایت رسانه دولتی آلمان در ادامه نوشته است: «وزیر خارجه آمریکا در مراسم معرفی بری تأکید کرد که نماینده ویژه دگرباشان جنسی، برای دنیایی بدون خشونت و تبعیض علیه دگرباشان جنسی[!] تلاش خواهد کرد.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه از اینکه در ۷۵ کشور دنیا ‌همجنس‌بازی هنوز جرم است، ابراز تأسف کرد! کری در پایان اظهارات خود در حمایت از منحرفان جنسی، مدعی شد: «این نبرد هنوز به پیروزی نرسیده، اما اکنون زمان از دست دادن شهامت نیست.»[!]

اما برسیم به سطح مثلا نخبگان جامعه‌ی امریکایی. شاید نمونه‌ی خیلی واضح آنرا بتوان در بین هنرمندان و اهالی هالیوود دید. به طور مثال، اسکار امسال در نمایش عریانی و ابتذال نه تنها دست کمی از سنوات سابق نداشت بلکه برهنه شدن مجری مرد آن حاشیه ای بزرگتر از متن را رقم زد.

امسال نیز بزرگترین رویداد سینمایی با معرفی نامزدها به پایان رسید اما مثل همیشه برخی حاشیه ها پررنگ تر از متن بودند. آنچه در تازه ترین دوره اسکار بیش از همه خودنمایی می کرد ابعاد نمایش برهنگی از سوی بازیگران زن بود. در حالی که از زنان انتظار پوشش مناسب تری وجود دارد ناباورانه این مردان بودند که خود را در درون کت و شلواری با یقه کیپ حبس کردند!

علاوه بر پوشش نامناسب و مبتذل از سوی زنان در اسکار ۲۰۱۵ ، عرضه بدن های خالکوبی شده آنها امسال بیشتر به چشم می خورد. و بالاخره … بدتر از همه برهنه شدن مجری مرد این دوره از اسکار بود. البته سال گذشته نیز الن دیجنرس مجری همجنس باز آمریکایی اسکار ۲۰۱۴ را اجرا کرد. او که امروزه یکی از مطرح ترین چهره های تلویزیونی دنیاست یک بار هم در سال ۲۰۰۷، اجرای مراسم اسکار را بر عهده داشت.

در بین مردم امریکا هم فساد جنسی بی‌داد می‌کند. به طور مثال در بین دانشجویان این کشور که ویژه‌ترین قشر هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند، گزارش‌های وحشتناکی از فساد جنسی به گوش می‌رسد. به طور مثال چندی پیش، موسسه “Princeton Review“در رتبه‌بندی که اخیرا اعلام کرد، دانشگاه “آیوا” را با حدود ۱۲۶هزار دانشجو، از لحاظ برگزاری “پارتی‌های دانشجویی” به عنوان “فاسدترین دانشگاه آمریکا” معرفی کرده است.

این رتبه بندی بر اساس تعداد بار فروشی‌های محوطه دانشگاه و تعداد “پارتی‌های غیر اخلاقی” که بر گزار می‌شود صورت می‌گیرد. در این گزارش آمده است حدود ۷۵ درصد از دانشجویانی که در این پارتی‌ها شرکت می‌کنند بیش از حد معمول “مشروبات الکلی” مصرف می‌کنند.

رییس این دانشگاه در رابطه با مصرف بیش از اندازه الکل توسط دانشجویان در این دانشگاه اذعان کرد: “تلاش می کنیم فرهنگ حاکم بر این دانشگاه را اصلاح کنیم و از دانشجویان خواسته‌ایم در مصرف مشروبات الکلی زیاده روی نکنند”. در تحقیق موسسه Princeton Review بیش از ۱۲۶ هزار دانشجو مورد مطالعه قرار گرفت و بطور متوسط در هر دانشگاه از ۳۳۳ نفر درباره رفتار دانشگاه در زمینه‌های مختلف از جمله برگزاری پارتی‌ها دانشجویی سوال شد.

همه‌ی این‌ها وقتی بیشتر مایه‌ی تأسف می‌شود که می‌بینیم عده‌ای خودباخته در ایران هستند که امریکا، با این شرایط وحشت‌بارش آرمان آنها محسوب می‌شود و این آرمان کذایی را در جامعه تبلیغ می‌کنند. خوب است قبل از پذیرش هر نوع تبلیغ چنین افرادی، به اهل موضوع مورد تبلیغ آنها نگاهی دقیق داشته باشیم تا ببینیم به سمت چه واقعیتی دعوت می‌شویم./بولتن۰۶ اسفند ۱۳۹۳

***

***

افشای فسادجنسی زنان تفنگداردریایی امریکا

یک تفنگدار دریایی زن در آمریکا که قبلا در عراق حضور داشت هدف از انتشار عکس‌های برهنه تفنگداران دریایی زن را وادار کردن آنها به روابط جنسی بیان کرد.
فساد جنسی در آمریکا عکس زن برهنه عکس برهنه شدن زندگی در آمریکا زن آمریکایی رابطه جنسی در آمریکا اخبار آمریکا
خانم «ارین کرک کومو» با شبکه بی‌بی‌سی به صورت زنده گفتگو کرد.
وی اخیرا گروهی را تاسیس کرده است که هدفش بیان ماجراهای مربوط به تجاوزات و آزار جنسی در ارتش آمریکا است. مجری این شبکه انگلیسی از این تفنگدار سابق پرسید:
تاکنون گفته شده است که فقط ده نفر یا کمتر از این تعداد تفنگدار زن بوده‌اند که به صورت رسمی شکایت شان را مطرح کرده‌اند؟ اما به نظر شما این آمار فقط نوک کوه یخ محسوب می‌شود و بسیاری از افراد ماجراهای خود را بیان نکردند!
تفنگدار سابق زن ارتش آمریکا در پاسخ گفت: باورش برای من سخت است که فقط ده زن در این ماجرا بوده باشند. این موضوع ضرورتا به انتشار عکس‌های عریان مربوط نمی‌شود. بسیاری از این زنان که عکس های آنها در وب سایت‌ها و صفحات فیس بوک منتشر شده است، به طور کامل در پوشش لباس های متحد الشکل (یونیفورم) نظامی بودند و مشغول فعالیت های روزمره شان بودند که مخفیانه از آنها عکس گرفته شد و سپس در سایت ها منتشر شد تا آنها را وادار به روابط جنسی کنند.
ما باید این موضوع را به طور کامل تبیین کنیم. این موضوع به عکس های عریان زنان هم مربوط می شود.
مجری پرسید: چگونه این موضوع علنی شد؟
ارین کرک کومو گفت: این موضوع مدتی است که در میان تفنگداران دریایی و وزارت دفاع مطرح بوده است. خبرنگاران متعهدی بودند که در ۵ تا ۸ سال گذشته اخبار ارتش را پوشش می دادند و در این باره مطالبی را منتشر کرده بودند. این اولین بار نیست که این ماجرا در وزارت دفاع و درمیان تفنگداران مطرح بوده است، اما این مورد خاص در مورد صفحه «تفنگداران متحد» در فیس بوک، از طریق توماس برانن یک خبرنگار غیرانتفاعی و مستقل در نشریه «وار هورس» منتشر شد.
همچنین خبرنگار آزاد دیگر به نام «جیم لوپورتو» هم این اخبار را منتشر کرد. اخیرا هم نشریه بیزنس اینسایدر ماجرای گسترش این موضوع در کل ارتش را مطرح کرد.
مجری بی بی سی پرسید: شما هم عکس هایی دارید که هر چند عریان نیستند، اما منتشر شدند؟.
این تفنگدار زن گفت: من وقتی در سال ۲۰۰۸ در عراق بودم ماجرای مشابهی برای من رخ داد. یک تفنگدار دریایی عکسی معمولی از من را از صفحه فیس بوک من دانلود کرد و از این گونه عکس ها به عنوان عکسی در یک مهمانی استفاده کرد که جملات نوشته شده در زیر آن ادبیاتی جنسی داشت. فردی که عکس‌های من را منتشر کرده بود سایر تفنگداران را ترغیب می کرد که با من رابطه جنسی داشته باشند. وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» وعده تحقیق کامل درباره رسوایی مربوط به انتشار عکس‌های عریان نظامیان زن در نیروهای مسلح آمریکا را داده است.
این رسوایی زمانی آغاز شد که عکس‌های برهنه تفنگداران دریایی زن در فضای مجازی به وسیله همکاران مرد در ارتش آمریکا، منتشر شد.

فساد جنسی در آمریکا عکس زن برهنه عکس برهنه شدن زندگی در آمریکا زن آمریکایی رابطه جنسی در آمریکا اخبار آمریکا ژنرال «رابرت نلر»، فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا، اظهار امیدواری کرد زنان بیشتری ماجرای انتشار عکس‌های خود را بیان و به تحقیق وزارت دفاع در این باره کمک کنند./اسفند ۱۳۹۵

***

پس از افشاگری پنج زن درباره فساد اخلاقی چهل و یکمین رئیس‌جمهور آمریکا، «روزلین کاریگان» ششمین بانویی است که از آزار جنسی بوش پدر پرده برداشت

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، افشاگری درباره آزار جنسی «جرج ایچ دبلیو بوش»، رئیس جمهور اسبق آمریکا ادامه دارد. پس از افشاگری پنج زن از جمله دو بازیگر هالیوود درباره آزار جنسی چهل یکمین رئیس جمهور آمریکا، «روزلین کاریگان» ششمین بانویی است که از آزار جنسی بوش پدر پرده برداشت.

او در مصاحبه با مجله تایم گفت: در نوامبر ۲۰۰۳ مراسمی برای ماموران امنیتی و خانواده‌های آن‌ها در وودزلند تگزاس برگزار شد تا با رئیس جمهور پیشین دیدار کنند. در آن زمان، من ۱۴ سال داشتم و دیدار با رئیس جمهور را بهترین فرصت برای تحقق آرزوهایم که ورود به عرصه سیاست بود، یافتم.

وی ادامه داد: من فرصت یافتم با رئیس جمهور عکس بگیرم. در حالی که برای عکس گرفتن کنار رئیس جمهور ۷۹ ساله اسبق آمریکا ایستاده بودم، او مرا مورد آزار قرار داد. بدون شک، نخستین واکنش من به این حرکت وحشت بود. من واقعا از برخورد وی در این دیدار گیج شده بودم.

او که در حال حاضر ۳۰ سال دارد، به تایم گفت: نگاهی به مادرم انداختم، ولی تا زمانی که رئیس جمهور آنجا بود چیزی نگفتم. یک نوجوان در آن لحظه چه حرفی می‌توانست به رئیس جمهور اسبق آمریکا بگوید.

بر اساس گزارش مجله تایم، تاکنون ۷ نفر از جمله خانواده و دوستان روزلین، گفته وی را تایید کرده اند. این مجله همچنین در تماسی که با «جیم مک گراث»، سخنگوی بوش داشت خواستار توضیح درباره این اتفاق شد. گراث در پاسخ گفت: این اقدام بدون شک با نیت قبلی نبوده است و رئیس جمهور از این که نباید باعث آزار و ناراحتی اطرافیانش شود، آگاه است.

پیش از این «هیتر لیند»، بازیگر ۳۴ ساله و «جوردانا گرولنیک»، بازیگر زن هالیوودی فاش کردند آن‌ها نیز تجربه آزار جنسی از سوی «جرج ایچ دابلیو بوش» را داشته اند که مراتب عذرخواهی بوش را به دنبال داشت.۲۳ آبان ۱۳۹۶

***

نمایندگان کنگره وسیاستمداران امریکادرمظان ازارجنسی

 موضوع آزار جنسی زنان در کشورهای غربی همواره مورد بحث بوده است، با اینکه کشورهای غربی مدعی هستند قوانین آنها ساز و کارهای مناسب برای جلوگیری از خشونت و آزار جنسی زنان را دارا می باشد اما ظرف چند ماه گذشته موج دیگری از افشاگری ها درباره آزار و اذیت زنان در غرب به راه افتاده است. پس از افشای رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» تهیه کننده مشهور هالیوود، بسیاری از زنان لب به سخن گشوده اند.

دامنه آزار و اذیت جنسی که از هالیوود شروع شد امروز به کاخ سفید نیز راه پیدا کرده است. در همین رابطه علیه یک سناتور دموکرات و یک نامزد حزب جمهوری خواه اعلام شکایت شده است. سناتور دموکرات Mr. Conyers که برای مدت بیش از ۵۰ سال نماینده ایالت میشیگان بوده است، اکنون برای کناره گیری قبل از اتمام دوره اش تحت فشار قرار دارد.

Mr. Conyers حقوقدان برجسته آمریکایی و فعال در زمینه تبعیض نژادی است که به تازگی علیه او اعلام شکایت شده است. به گزارش NY TIMES یکی از شاکیان پرونده گفته است که به دلیل امتناع از رابطه جنسی از کار اخراج شده است. «نانسی پلوسی» رئیس حزب دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا، رسما از وی خواست که پیش از اتمام دوره اش کناره گیری کند.

گفتنی است از حدود یک ماه پیش و پس از افشای پرونده فساد اخلاقی هاروی واینستین، موجی از افشاگری ها درباره چهره های قدرتمند به راه افتاده است. اکنون طیف وسیعی از جامعه یعنی بازیگران،کاردگردانان،روزنامه نگاران، سیاستمداران و … درگیر این ماجرا شده اند.

در ادامه ماجرای رسوایی اخلاقی سیاستمداران در آمریکا و اروپا، یک نامزد حزب جمهوری خواه در ایالت آلاباما متهم شده است که با دو زن پیش از رسیدن به سن قانونی رابطه جنسی و خشونت آمیز داشته است. چهره های معروف در حزب جمهور خواه از این نامزد خواسته اند تا از ادامه کار صرف نظر کرده و رسما اعلام کناره گیری نماید.

کاتلین رایس [عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا] درباره رسوایی اخلاقی اخیر در کنگره آمریکا می گوید: «جای تاسف است که ما در کنگره نمی توانیم چهره های متهم به آزار و اذیت جنسی را اخراج کنیم؛ این شرم آور است».

***

یک قاضی آمریکایی در واکنش به جنجال‌ها در سطح ملی در مورد آزارهای جنسی در این کشور، روز جمعه در پیامی «به نمایندگی از همه مردان» در صفحه فیسبوک خود نوشت طی ۵۰ سال گذشته با ۵۰ زن رابطه داشته است.

بیل اونیل (Bill O’Neill) قاضی دادگاه عالی اوهایو در این پیام خود از ال فرانکن، سناتور دموکرات مینه سوتا دفاع کرد. ال فرانکن هفته گذشته به خاطر رفتار جنسی نامناسبی که بر خلاف میل یک مجری زن در سال ۲۰۰۶ با وی داشته است، عذرخواهی کرد.

بیل اونیل که برای انتخابات فرمانداری سال آینده نیز نامزد شده است، در این پیام نوشت: «حالا که همه از سناتور ال فرانکن انتقاد می کنند، وقت آن است که به نمایندگی از همه مردان سخن بگویم. من به عنوان نامزد انتخابات فرمانداری سال آینده، می خواهم به رقیبانم کمک کنم تا در وقتشان برای انجام تحقیقات درباره خودم صرفه جویی کنند.»

وی در پایان از خشم و جنجال ملی کنونی درخصوص شکاف‌های جنسی قدیمی چندین دهه پیش ابراز دلسردی کرد و خواستار رسیدگی به مسائل سیاسی مهمتری از قبیل بیمارستان‌ها و حشیش شد.

این اظهارات انتقادهای شدیدی را در اوهایو به خصوص از سوی رئیس دادگاه عالی اوهایو که خود یک زن است، به دنبال داشت. این مقام قضایی ایالت اوهایو گفت: «این تحقیر تکان دهنده برای زنان اعتماد عمومی به اقتدار دستگاه قضایی کشور را تضعیف می کند.»/آبان ۱۳۹۶باشگاه خبرنگاران

***

ه گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، این افشاگری‌ها در پی بالا گرفتن موج رسوایی‌های مربوط به آزار جنسی در آمریکا به ویژه در هالیوود مطرح شده‌اند. این افشاگری‌ها نشان می‌دهد که زنان در آمریکا حتی در ساختمان‌های دولتی و در سطوح بالای دولت نیز از اذیت و آزار جنسی ایمن نیستند.

بنابر صحبت‌های این نمایندگان زن سابق و فعلی، این اتفاقات سال‌ها و یا تا چند دهه پیش رخ داده و معمولا هنگامی که آنها در کنگره تازه وارد بوده‌اند اتفاق افتاده است.

این زنان شامل لیندا سانچز، نماینده فعلی کالیفرنیا و باربارا باکسر، سناتور سابق، مری بونو، نماینده سابق مجلس نمایندگان آمریکا و هیلدا سولیس، یک نماینده سابق دیگر این مجلس هستند./آبان ۱۳۹۶

***

ماجرای آزار جنسی به کنگره آمریکا کشیده شد

یک نماینده کنگره آمریکا از آزار جنسی دو عضو کنگره این کشور به کارکنانشان خبر داد.
جکی اسپایر، نماینده زن آمریکایی اعلام کرد که اعضای کنگره این کشور با کارکنان زن خود رفتار نامناسبی در ساختمان مجلس نمایندگان دارند. وی در جریان جلسه‌ کمیته مدیریت مجلس از آزار جنسی غیرقابل دفاع در کنگره خبر داد. اسپایر گفته که  پس از درخواست در رسانه‌های اجتماعی گزارش‌های بسیار زیادی از آزار جنسی در کپیتال هیل به دست او رسیده است.وی در ادامه گفت دو عضو کنگره را می‌شناسد – یک دموکرات و یک جمهوریخواه – که کارکنان خود را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.پس از این جلسه پاول رایان،  رئیس مجلس نمایندگان اعلام کرد که اعضا و کارکنان کنگره باید تحت آموزش موارد مربوط به آزار جنسی و عدم تبعیض قرار گیرند.بیش از ۵۰ حقوق دان، لابی کننده و مشاوران سابق اخیرا به نیویورک تایمز گفته‌اند که آزار جنسی باعث ایجاد صدمه شغلی در افرادی خواهد شد که در واشنگتن مشغول کار هستند.این روزها اخبار مربوط به آزار جنسی در میان سیاستمداران آمریکایی و اروپایی به شدت داغ است. در تازه ترین مورد روی مور، نامزد انتخابات سنای آمریکا از ایالت آلاباما به ۵ مورد آزار جنسی متهم شده است.این خبر درحالی منتشر شده که جمهوریخواهان به سرعت درحال قطع روابط با روی مور، سناتور جمهوریخواه نامزد سنا از ایالت آلاباما هستند. علت این مسئله نیز نگرانی از لکه دارکردن وجهه حزب و نامزدهای دیگر جمهوریخواه است که قصد پیروزی در انتخابات را دارند.

***

تجاوز سناتورامریکایی به مجری زن

فرانکن به آزار جنسی یک زن مجری رادیویی متهم شده است. لیان توییدن گفته است فرانکن در سفر سال ۲۰۰۶ به خاورمیانه (غرب آسیا) به بهانه تمرین برای آماده شدن برای مراسمی برای نظامیان این کشور رفتار خارج از عرف با وی داشته است.

این سناتور دموکرات در بیانیه ای گفته است: من مطمئنا آن تمرین را به آن صورت به یاد ندارم اما صمیمانه از لیان عذرخواهی می کنم.

وی درباره عکس نامناسبی که در هنگام خواب این مجری رادیویی در هواپیما گرفته است نیز گفت: این عکس به طور حتم برای سرگرمی بود اما اینگونه نشد. من نباید این کار را انجام می دادم.

روز پنجشنبه (۱۶ نوامبر ۲۰۱۷- ۲۵ آبان) خانم توییدن با حاضر شدن در برابر خبرنگاران یک بار دیگر ماجرای آن تور کمدی به خاورمیانه را بازگو کرد و از این که در آن زمان این احساس را داشته که مورد ظلم قرار گرفته سخن گفت.

او در پاسخ به خبرنگاران که به عذرخواهی رسمی آقای فرانکلین اشاره کردند گفت: “من عذرخواهی او را می‌پذیرم… هدف اصلی‌ام از علنی کردن ماجرای ۱۱ سال پیش این است که صدایی باشم برای زنانی که ممکن است در موقعیتی مشابه من قرار گرفته‌اند اما به هر دلیلی جرات اعتراض پیدا نکرده‌اند.”

هم‌زمان با انتشار عکس داخل هواپیمای ال فرانکلین، و بالا گرفتن اتهام آزار جنسی از سوی این سناتور شناخته شده، چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکا، ضمن غیرقابل قبول خواندن هرگونه آزار و اذیت جنسی، خواستار تحقیق کمیته اخلاقی در این باره شده است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فردرتور۲۰۰۷ لیان توییدن درحال امضاء به طرفدارانش-یکم وضعش را نگاه کنیدکه چی پوشیده ! خوب این رفتار”زبان بدن”جنس مخالف راطلب میکنه!

***

 

فیلم سازان هالیوود هم به بازیگران  زن تجاوزجنسی می کردند

هاروی واینستین از تهیه‌کنندگان فیلم‌های مشهوری مانند شکسپیر عاشق، سخنرانی پادشاه و پالپ فیکشن است و برنده اسکار هم بوده است.

هیئت مدیره شرکت واینستین یکشنبه شب (۸ اکتبر۲۰۱۷) اعلام کرد که آقای واینستین “در ارتباط با اطلاعات تازه درباره سوء استفاده از مقام” بلافاصله از سمت خود برکنار می‌شود.

هفته گذشته روزنامه نیویورک‌تایمز گزارشی جنجالی منتشر کرد که در آن ادعای آزار جنسی تعدادی از کارکنان و هنرپیشه‌های زن هالیوود علیه آقای واینستین مطرح شده بود. مواردی که در این گزارش آمده بود به سه دهه فعالیت او در سینما مربوط می‌شد.

بعد از انتشار این گزارش آقای واینستین ۶۵ ساله عذرخواهی کرد و گفت که مدتی به مرخصی خواهد رفت.

او گفت: “شیوه‌ای که من در گذشته با همکارانم رفتار کردم، باعث آزار بسیار شده و من صادقانه عذرخواهی می‌کنم.”

با وجود این او بعد از چند روز گفت که علیه گزارش نیویورک تایمز که در آن گفته شده بود او دست کم هشت مورد آزار جنسی را به صورت توافقی حل و فصل کرده، شکایت خواهد کرد.

***

افشای جزئیات بیشتری از رسوایی اخلاقی «هاروی واینستاین» تهیه کننده مشهور آمریکایی ادامه دارد و اظهار نظر تعدادی از ستاره های بزرگ هالیوود، او را با مشکلات تازه ای مواجه کرده است.

نشریه نیویورکر سه شنبه در گزارش مفصلی اطلاعات تازه ای از سوءاستفاده های جنسی هاروی واینستاین منتشر کرد، این گزارش جنجالی پس از ماهها تحقیق، پژوهش و گفتگو با زنان قربانی تنظیم شده و شامل جزئیات تکان دهنده ای از دهه ها رفتار ناشایست او در مقام یکی از تهیه کنندگان موفق سینما است.

نیویورکر به موارد متعددی از اذیت و آزار جنسی هاروی واینستاین پرداخته در چند مورد او را به تجاوز جنسی به بازیگران زن متهم کرده، اتهامی که در صورت اثبات پیگرد قانونی و مجازات زندان دارد.

نیویورکر در بخش دیگری از این گزارش تحقیقی به وجود نوار صوتی اشاره می کند که بصورت مخفیانه توسط پلیس نیویورک ضبط شده، هاروی واینستاین در جریان ملاقات با یک هنرمند جوان تلاش می کند با او همبستر شود و به تشریح درخواستهای جنسی خود می پردازد.

سخنگوی پلیس ضمن تأیید خبر گفت، این سازمان از مدتها پیش رفتارهای غیر اخلاقی هاروی واینستاین را تحت نظر داشته ولی موفق به گردآوری مدارک کافی و محکمه پسندی برای دستگیری وی نشده است.

در بسیاری از موارد، این تهیه کننده با پرداخت مبالغی کلان، موفق به جلب رضایت زنان شده و از پیگیری قضایی و رسانه ای شدن این ماجراها جلوگیری کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز سه شنبه با انتشار یک بمب خبری، «آنجلینا جولی» و «گوئینت پالترو» ستاره های بزرگ هالیوود را از قربانیان هاروی واینستاین معرفی کرد.

این دو بازیگر محبوب در گفتگوهایی اختصاصی با این نشریه، به بیان تجربیات تلخ خود از ملاقات با هاروی واینستاین پرداختند. آنها در جوانی و در ابتدای فعالیتهای هنری از سوی این تهیه کننده مورد اذیت و آزار قرار گرفتند.

به گفته آنجلینا جولی و گوئینت پالترو، هاروی واینستاین درخواستهای نامتعارفی داشته و به آنها پیشنهاد رابطه جنسی داده که البته با مخالفت این هنرمندان همراه شده است.

به این ترتیب آنجلینا جولی و گوئنیت پالترو هم به جمع قربانیان نامدار این تهیه کننده هالیوود اضافه شدند، در روزهای اخیر چهره های مشهور دیگری چون «اشلی جاد»، «آسیا آرجنتو»، «میرا سوروینو» و «روزن آرکت» نیز از سوءاستفاده های جنسی او شکایت کرده بودند.

***

۲بازیگری که “درفیلم” نقش “زن وشوهر”رابازی میکردند ،زن ازهمکارش بجرم تجاوزشکایت کرد

زنی جوان به پلیس مراجعه کرد و مدعی شد از سوی همکارش مورد آزار و اذیت قرار گرفته ‌است. این زن در توضیح آنچه اتفاق افتاده ‌بود، گفت: من و همکارم در یک نمایش نقش زوجی را بازی می‌کردیم و ارتباط نزدیک بین ما باعث شد همکارم به من علاقه‌مند شود و این موضوع را به من بگوید. اوایل ارتباط ما فقط تلفنی بود، مدتی بعد به من گفت قصد دارد با من ازدواج کند؛ چون فکر می‌کند خوب مرا شناخته و می‌توانیم زوج خوبی باشیم. بعد هم دعوتم کرد با هم به یک مسافرت برویم، من هم قبول کردم. از نظر من، ما نامزد بودیم؛ در مسافرت او به من تعرض کرد و بعد هم به من گفت ناراحت نباش؛ چون قصد دارم با تو ازدواج کنم اما چند روز بعد بی‌محلی‌‌هایش را شروع کرد و بعد هم گفت پشیمان شده ‌است و من آن زنی نیستم که او می‌خواهد. هنرپیشه جوان گفت: بعد از این ماجرا بود که تصمیم گرفتم شکایت کنم و موضوع را به دادگاه بکشانم. مرد هنرپیشه با شکایت این زن بازداشت و تحقیقات از وی آغاز شد./ ۱۸ آذر ۱۳۹۵الف بنقل ازروزنامه شرق

***

 الگوی زن غربی  برهنگی است

خصوصیّت و امتیاز عمده‌ی زن غربی امروز این است که بتواند نظر مردان را جلب کند و در معرض التذاذ(۷) مردان قرار بگیرد. لذا شما می‌بینید شاخصه‌‌ی زن غربی، امروز عبارت است از برهنگی.

الگوی وارونه!مردپوشیده،زن کمترین پوشش

در مجلس رسمی که مرد و زن شرکت میکنند، مرد باید کاملاً پوشیده باشد، زن بایستی هرچه ممکن است، به سمت عریانی پیش رفته باشد؛ [آن‌هم] در مجالس رسمی! حالا در محیط اجتماع که روشن است. این وضعیّت مربوط به این دوره‌های اخیر غرب -اروپا و آمریکا- است؛ در گذشته این‌جور نبوده. تا آنجایی که ما خبر داریم، و اطّلاع داریم، تا ۱۵۰ سال قبل یا ۱۲۰ سال قبل، البتّه حجاب به معنای اسلامی در آنجا نبود، امّا ولنگاری، برهنگی و بی‌بندوباری، مثل امروز در زن غربی وجود نداشت. اینکه این چه سیاستی است که جامعه‌ی غربی را به این سمت کشانده و هدفش چیست، جای بحثهای طولانی و مفصّل دارد؛ امّا الان واقعیّت این است:

زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری در مقابل مردان و وسیله‌ی هیجان جنسیِ نوع مرد و جنس مرد است. بقیّه‌‌ی حرفهایی که میزنند، مثل قضیّه‌ی عدالت جنسیّتی و این حرفها، همه حرف است و ظاهر قضیّه است، باطن قضیّه آن است.

شنیدید که تعداد قابل توجّهی از بانوان صاحب‌مقام غربی، در همین چند ماه قبل از این، یکی پس از دیگری اعلان کردند که در دوران جوانی، در جریان مسائل اداری‌ای که در آنجاها عضو بوده‌اند، با زور و با خشونت مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند؛ این را به زبان آوردند، گفتند. اینها زنهای معمولی نیستند؛ زنهای برجسته‌ی غربی‌اند. اسلام به‌وسیله‌ی حجاب در را بر روی آن مسیری که جنس زن را به این نقطه‌ی انحراف برساند بسته؛ اجازه نداده. حجاب اسلامی وسیله‌ی مصونیّت زن است؛ حجاب وسیله‌ی محدودیّت زن نیست./سخنان مقام معظم رهبری در دیدار مداحان اهل‌بیت در تاریخ  ۱۷ اسفند ۱۳۹۶بمناسبت روز زن

***

مقام ارشد شرکت فیلمسازی «وارنر برادرز» بخاطر پیام‌های جنسی (مجبورکردند)تااز سمت خود کناره‌گیری کند

کوین سوجیهارا (راست) رئیس هیئت مدیره شرکت فیلم‌سازی آمریکایی «وارنر برادرز» در کنار «ریس ویترسپون» بازیگر هالیوود

«کوین سوجیهارا»، رئیس هیئت مدیره شرکت فیلم‌سازی آمریکایی برادران وارنر (وارنر برادرز)، به دنبال اتهامات جنسی و سوء استفاده از موقعیت خود، کناره گیری کرد.

«جان استنکی»، مدیر عامل شرکت بزرگ فیلم سازی «وارنر میدیا» در بیانیه ای گفت که برای شرکت و کارمندانش مصلحت این بود که «سوجیهارا» استعفاء دهد.

وی افزود: «او در ۲۵ سال گذشته، نقش مهمی در موفقیت کمپانی داشته است و ما از این کار از او تشکر می کنیم.»

گفته شده «سوجیهارا» ۵۴ ساله با «شارلوت کیرک» بازیگر بریتانیایی «روابط خارج از زناشویی» داشت و به او در گرفتن نقش در چندین فیلم کمک کرد. از آقای «سوجیهارا» تکس هایی منتشر شده که محتوای جنسی دارد.

«شارلوت کیرک» در اولین اکران فیلم «هشت یار اوشن» در نیویورک

«شارلوت کیرک» بازیگر ۲۷ ساله در دو فیلم از شرکت وارنر برادرز «چگونه مجرد باشیم» ساخت ۲۰۱۶ و «هشت یار اوشن» ساخت ۲۰۱۸ نقش آفرینی کرد.

خانم کیرک هر گونه رفتار نامناسب از سوی سوجیهارا را انکار کرد و گفت: «آقای سوجیهارا به من هیچوقت قول چیزی را نداد.»/اسفند ۲۷, ۱۳۹۷صدای امریکا

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:منظوراز «روابط خارج از زناشویی» یعنی سکس داشتند درحالی که زن وشوهرنبودند

«شارلوت کیرک» هم میخواسته تجربه کند که سکس داشته باشیم ودرعین حال مجردبمانیم!«چگونه مجرد باشیم»!

درباره نویسنده

1965مطلب نوشته است .

۲ Comments on “شکایت زنانی که موردتجاوزجنسی”ترامپ”ودیگرمقامات امریکایی قرارگرفتند”

  • اصفهان آهن wrote on ۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۶

    بسیار عالی سپاسگزارم

Trackbacks

  1. جنبش”من هم” #MeToo # چیست؟

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما