حیدر العبادی و عبدالله دوم
یر عراق از عبدالله دوم پادشاه اردن برای مشارکت در نشست بین المللی بازسازیعراق که در کویت برگزار می‌شود، دعوت به عمل آورد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله دوم پادشاه اردن دعوتی از حیدر العبادی نخست وزیر عراق برای شرکت در نشست بین المللی بازسازی عراق که قرار است ماه آینده میلادی در کویت برگزار شود، دریافت کرد.

بر اساس این گزارش؛ مصطفی الکاظمی رئیس دستگاه استخبارات عراق در دیدار با ملک عبدالله دوم، این دعوتنامه را به شاه اردن برای مشارکت در نشست بین المللی بازسازی عراق که در ۱۲ تا ۱۴ فوریه آینده به میزبانی کویت برگزار می‌شود، داد./۱۳۹۶/۱۱/۰۳ افکارنیوز

 

دیدار نخست وزیر عراق و شاه اردن

نخست وزیر عراق و شاه اردن در دیدار با یکدیگر در امان، پیرامون روابط دوجانبه و موضوعات مختلف رایزنی کردند.

به گزارش  شبکه سومریه، نخست وزیر عراق و شاه اردن دیدار و رایزنی کردند.

در همین راستا، دفتر نخست وزیر عراق اعلام کرد که حیدر العبادی روز یکشنبه در امان با عبدالله دوم پادشاه اردن دیدار کرد و در این دیدار تقویت روابط دوجانبه بین عراق و اردن، جنگ با باندهای تروریستی داعش و همچنین اوضاع منطقه مورد بحث قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، عبدالله دوم در دیدار با العبادی بر حمایت اردن از وحدت عراق و اقدامات قانونی و مبتنی بر قانون اساسی دولت عراق تاکید کرد.

از سوی دیگر، حیدر العبادی تاکید کرد که اولویت در عراق همچنان مبارزه با داعش و نابودی این گروه تروریستی است./دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶خبرگزاری مهر