حوزه علمیه امیرالمؤمنین-رشت ازافتتاح۴مهر۱۳۹۲ تاکنون

حوزه علمیه امیرالمؤمنین-رشت ازافتتاح۴مهر۱۳۹۲  تاکنون
 افتتاح حوزه علمیه امیرالمؤمنینرشت

مدیریت سایت-پیراسته فر:خلاصه وعصاره اظهارات دست اندرکاران 

ظرفیت پذیرش طلاب در حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) رشت ۲۰۰۰ نفر است که در فاز نخست ۳۰۰ نفر طلبه پذیرش می‌شوند که ۱۵۰ طلبه غیرایرانی و از کشورهای مختلف مانند چین، روسیه، آسیای میانه و قفقاز هستند

زیربنای این حوزه به بیش از ۷۱هزار مترمربع می‌رسد

حوزه امیرالمومنین (ع) در زمینی به مساحت ۴۰هکتار احداث شده و برای تامین هزینه‌های جاری دارای یک‌هزار و ۲۰۰مغازه سرقفلی در مجتمع آدینه رشت که در حال ساخت می‌باشد، است و یک جایگاه سی‌ان‌جی دارد.

 این حوزه۳۹۶ حجره، ۲۲کلاس ۵۰نفره و چهار کلاس ۲۰۰نفره بوده و کتابخانه‌ای با زیربنای یک‌هزار و ۱۰۰ متر مربع و گنجایش ۳۶ هزار جلد کتاب دارد

مسجدبزرگ هم  درکنار  حوزه  علمیه امیرالمومنین خواهیم ساخت

برای نخستین بار در جهان اسلامی  بزرگ‌ترین حوزه در خاورمیانه و جهان اسلام تاسیس شده !

حدود ۱۰۰طلبه در حوزه علمیه امیرالمومنین (رشت) تحصیل می کنند۲۴شهریور

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در تشریح برنامه های افتتاح فاز نخست حوزه بزرگ علمیه امیرالمومنین رشت اظهار داشت: این مراسم ساعت ۱۵ پنجشنبه هفته جاری (چهارم مهرماه) با حضور آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از ائمه جمعه و جماعات برگزار می شود.

حوزه علمیه امیرالمؤمنین رشت


وی همچنین به حضور جمعی از بزرگان حوزه علمیه قم و میهمانانی از مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت اشاره کرد.

آیت الله قربانی وجود این حوزه علمیه را موجب خیر و برکت خواند و افزود: با راه اندازی این حوزه، زمینه مساعدی برای بهره مندی مردم منطقه و آسیای میانه و کسب علوم دینی فراهم می شود.

امام جمعه رشت ادامه داد: با راه اندازی این حوزه؛

حدود یکصد نفر از ۲۰ کشور آسیای میانه و ۳۰۰ نفر از داخل ایران در مرحله نخست پذیرش طلاب در این مدرسه تحصیل می کنند.

وی اضافه کرد: امیدواریم در مراحل بعدی زمینه تحصیل جمعیت بیشتری تا یک هزار و ۶۰۰ نفر و بالاتر در این مدرسه فراهم شود.ساخت این حوزه بین المللی و بزرگ از سال ۸۹ آغاز شده و مرحله اول آن ۲۵ هزار متر مربع وسعت دارد.۲ مهر ۱۳۹۲ایرنا

آخرین مسئولیتهای آقای مجرد تاقبل ازبازداشت-رئیس دفترآیت الله نوری همدانی دراستان گیلان بود(علاوه برریاست دفترنماینده ولی فقیه استان ومدیریت حوزه علمیه امیرالمؤمنین ،نماینده تام الاختیارآیت الله قربانی درهمه اموردراستان،حتی عزل ونصب های ادارات وسازمانها)

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از رشت، مهدی مجرد امروز در نشست خبری با اشاره به افتتاح فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) در رشت بیان داشت: حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت

برای نخستین بار در جهان اسلامی تاسیس شده و بزرگ‌ترین حوزه در خاورمیانه و جهان اسلام است.

وی افزود: زمین این حوزه ۴۰ هکتار و مربوط به سازمان مسکن و شهرسازی است.

مدیر اجرایی دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: ساخت حوزه علمیه با زیربنای ۷۱ هزار متر مربع است که فردا ۲۵ هزار متر از این زیربنا افتتاح می‌شود.

مجرد، فاز نخست حوزه علمیه را شامل اتاق‌های اساتید، کلاس‌های درس، نمازخانه، قرائت‌خانه، موتورخانه، سلف سرویس، خوابگاه‌های مجهز، دارالشفا، سالن‌های کنفرانس اجتماعات و سالن درس خارج ذکر کرد.

وی فازهای بعدی حوزه علمیه را شامل کتابخانه بزرگ‌تر، سالن آمفی‌تئاتر با تمام امکانات ورزشی‌ و رفاهی عنوان کرد.

مدیر اجرایی دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در گیلان گفت: در روز مراسم افتتاح فاز نخست این حوزه از مراجع تقلید آیت‌الله جعفر سبحانی، آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام احمد مروی، حجت‌الاسلام حسینی‌بوشهری، آیت‌الله استادی، آیت‌الله رسولی محلاتی، حجت‌الاسلام تقوی، حجت‌الاسلام اعرافی و علی لاریجانی حضور می‌یابند.

مجرد، خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش طلاب در حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت ۲۰۰۰ نفر است که در فاز نخست ۳۰۰ نفر طلبه پذیرش می‌شوند که ۱۵۰ طلبه غیرایرانی و از کشورهای مختلف مانند چین، روسیه، آسیای میانه و قفقاز هستند.۰۳ مهر ۱۳۹۲

افتتاح حوزه علمیه امیرالمومنین رشت

***

۱۵۰طلبه غیر ایرانی از ۱۶ کشور دنیا و ۱۵۰طلبه ایرانی از ۱۵مهرماه جاری تحصیلات حوزوی خود را در این حوزه آغاز می‌کنند.

احداث حوزه امیرالمومنین (ع) از سال ۸۹ آغاز شده و فاز نخست این حوزه با ۲۵هزار متربع زیربنا به بهره‌برداری رسید و با اتمام فاز دوم و سوم که بدون وقفه در حال اجراست زیربنای این حوزه به بیش از ۷۱هزار مترمربع می‌رسد.

این حوزه در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، خدماتی با تمام تجهیزات کامل مانند مجتمع آموزشی بوده و دارای منازل سازمانی برای اساتید و طلاب است.

حوزه امیرالمومنین (ع) در زمینی به مساحت ۴۰هکتار احداث شده و برای تامین هزینه‌های جاری دارای یک‌هزار و ۲۰۰مغازه سرقفلی در مجتمع آدینه رشت که در حال ساخت می‌باشد، است و یک جایگاه سی‌ان‌جی دارد.

ساخت اقامتگاه برای طلاب، مسجد اعظم و کتابخانه بزرگ حوزه علمیه گیلان در فازهای بعدی مجتمع حوزه امیرالمومنین (ع) گیلان لحاظ شده است.

این حوزه دارای امکانات و تجهیزات کامل از جمله ۳۹۶ حجره، ۲۲کلاس ۵۰نفره و چهار کلاس ۲۰۰نفره بوده و کتابخانه‌ای با زیربنای یک‌هزار و ۱۰۰ متر مربع و گنجایش ۳۶ هزار جلد کتاب دارد.

علاوه بر تلاش‌های ویژه آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله سیستانی از مراجع اعظام تقلید، شورای حوزه علمیه قم، مردم ولایتمدار گیلان و کشور برای ساخت این حوزه کمک مالی داشته‌اند.

این حوزه ظرفیت پذیرش دوهزار طلبه را پس از پایان فاز دوم و سوم دارد و از امکانات رفاهی، خدماتی، بهداشتی، ورزشی وغیره برخوردار بوده و بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام می‌شود.

کلاس‌ها، اتاق‌های اساتید، نمازخانه، کتابخانه، فضای آموزشی، خوابگاه، سالن کنفرانس، سلف‌سرویس، دارالشفا و مراکز پژوهشی را از امکانات فاز نخست این حوزه است./۰۴ مهر ۱۳۹۲تسنیم

احمدی نژاد -حوزه علمیه امیرالمؤمنین رشت

***

مسجدبزرگ هم  درکنار  حوزه  علمیه امیرالمومنین خواهیم ساخت

مهدی مجرد رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در گیلان در نشستی با اصحاب رسانه در تشریح برنامه های افتتاح فاز نخست حوزه بزرگ علمیه امیرالمومنین رشت با اشاره به اینکه این حوزه علمیه یک پروژه بین الملی است وسعت  زمین آن را ۴۰ هکتار عنوان کرد و با اشاره به اینکه زمین این حوزه متعلق به مسکن و شهرسازی است افزود: در این ۴۰ هکتار زمین ۷۰ هزار متر ساختمان بنا میشود که در ۴ مهرماه سال جاری ۲۵ هزار متر از ان افتتاح خواهد شد.

وی حضورچهره های شاخص و علمای بزرگ در افتتاح این پروژه ملی را مایه برکت و خیر دانست و به حضور آیت‌الله جعفر سبحانی ،ایت الله گلپایگانی ، حجت الاسلام حسینی بوشهری ،ایت الله استادی جت‌الاسلام احمد مروی،

آ یت‌الله رسولی محلاتی، حجت‌الاسلام تقوی، حجت‌الاسلام اعرافی و علی لاریجانی در مراسم افتتاح این حوزه اشاره کرد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در گیلان افتتاح کلاسهای درس ،اتاقهای اساتید ،نمازخانه ،قرائت خانه ،کتابخانه ،موتور خانه ،سلف سرویس خوابگاه های اقامتی و سالنهای کنفرانس را از جمله مواردی عنوان کرد که آماده بهره برداری هستند.

وی با این توضیح که جمع طلابی که این حوزه برای تحصیل جذب خواهد کرد ۲ هزار نفر است اظهارکرد: در فاز اول این حوزه ۳۰۰ طلبه پذیریش می شوند که ۱۵۰ نفر از این طلبه ها غیر ایرانی هستند.

مجرد با اشاره  به اینکه طلاب غیرایرانی از ۲۰ کشور دنیا برای تحصیل در حوزه امیرالمونین پذیرش  خواهند شد گفت : ان شاء الله دو روز بعد از افتتاح سال تحصیلی در حوزه بزرگ علمیه امیرالمومنین رشت آغاز می شود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه بخشی از این حوزه به عنوان مکان تجاری ساخته شده است به وجود نانوایی ۳ کاره ،میوه فروشی ،آرایشگاه ،سوپر مارکت و… برای رفاه حال طلاب  در این حوزه اشاره کرد و ابراز نمود: در این مجموعه یک سالن سلف سرویس ۱۷۰۰ متری تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به وجود ۳۹۶ حجره (سوئیت) در حوزه امیر المونین افزود: ۱۳۲ حجره اماده بهره برداری است.

وی خاطرنشان کرد: وسعت کتابخانه حوزه بزرگ علمیه امیرالمومنین رشت ۱۱۰۰ متر است که ۳۶ هزار جلد کتاب را در خود جای می دهد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در گیلان با بیان این که حدود ۱۰ خانه ویلایی برای اساتید حوزه آماده شده است، ، حوزه بزرگ علمیه امیرالمومنین رشت را بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام دانست.

وی از ساخت یک مسجد بزرگ در مجاورت حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت خبر داد و افزود: در این مسجد مراسم‌های بزرگ مانند نماز عید فطر برگزار می‌شود./۸دی-تاریخ۲ مهر ۱۳۹۲

حجت الاسلام حسن خیرخواه، معاون آموزش حوزه امیرالمومنین(ع) رشت

عصر امروز(۲۵ اسفند) در مراسم افتتاح سایت اطلاع رسانی حوزه علمیه امیرالمومنین(علیه السلام) رشت حجت الاسلام حسن خیرخواه، معاون آموزش حوزه امیرالمومنین(ع) رشت با بیان اینکه این حوزه فعالیت خود را در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ با پذیرش ۲۵ نفر طلبه آغاز کرد، افزود:‌ در سال تحصیلی ۹۴-۹۳، ۲۱ طلبه در چهار مقطع سیکل، دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس جذب کردیم./۱۳۹۳/۱۲/۲۵شبستان

***

آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه

حدود ۱۰۰طلبه در حوزه علمیه امیرالمومنین (رشت) تحصیل می کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان دراین مراسم با تبریک آغازسال تحصیلی حوزه های علمیه به طلاب گفت : طلاب باید به سلاح تقوا و اخلاق مسلح بوده تا بتوانند پاسخگوی شبهات دینی جوانان باشند.
آیت الله زین العابدین قربانی از طلاب خواست فرصت تحصیل در حوزه ها را غنیمت شمرده و با تلاش و ممارست پله های علم و دانش را طی کنند تا در آینده منشاء برکاتی زیادی برای نظام اسلامی باشند.
وی به موقعیت بین المللی حوزه علمیه  بزرگ امیرالمومنین رشت اشاره کرد و گفت: راه اندازی و گشایش این حوزه علمیه می تواند گیلان را به قطب فرهنگی و مرکز تربیت علما و پژوهشگران علوم دینی حاشیه دریای خزر تبدیل کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم فراهانی معاون حوزه های علمیه کشورنیز دراین مراسم با تجلیل از تلاش های آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان برای ساخت حوزه بین المللی امیرالمومنین رشت گفت :  با توجه به ضرورت نشر و ترویج تعالیم اسلامی ساخت چنین حوزه هایی ضروریست./منبع:صداوسیمای گیلان۲۴شهریور

***

کلینیک | سایت اختصاصی مشاور پیراسته فر

به گزارش واحد مرکزی خبر-مهر ۱۳۹۲(صداوسیمای رشت) ،آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و بانی ساخت حوزه علمیه بزرگ و بین المللی رشت گفت : حوزه علمیه امیرالمومنین رشت از نظر وسعت بزرگترین حوزه علمیه خاورمیانه است .
این حوزه در زمینی ۴۰ هکتاری با ۷۱ هزار متر مربع زیربنا ساخته شده که مرحله اول آن با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه امروز افتتاح شد .
حوزه علمیه بین المللی امیرالمومنین رشت مجهز به کلاس های درس ، اتاق استادان ، نمازخانه  ،کتابخانه ، قرائت خانه ، سالن پذیرایی ، خوابگاه  ، سالن های کنفرانس ، ۴ سالن برای دروس خارج و امکانات ورزشی است

حجت الاسلام اسحاقی مدیر حوزه های علمیه گیلان شد

صبح امروز (۲۴ آبان ۱۳۹۴)در جلسه شورای عالی حوزه های علمیه استان گیلان که به ریاست آیت الله زین العابدین قربانی برگزار شد، حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی با رای اعضای این شورا بعنوان مدیر جدید حوزه های علمیه استان گیلان معرفی شد.

سید عبدالباقی اسحاقی

پیش از این حجت الاسلام محمد لاکانی رئیس حوزه های علمیه گیلان بود.

حجت الاسلام محمد لاکانی

حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی از اساتید حوزه و امام جماعت مسجد خاتم الانبیا شهرستان رشت و مدیر مسئول یک هفته نامه استانی”کادح” است.

***

حجت الاسلام حسین انصاری-مدیر جدید حوزه های علمیه استان گیلان بجای”اسحاقی” معرفی شد

تودیع ومعارفه مدیران حوزه های علمیه گیلان حجت الاسلام انصاری بجای حجت‌الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی

ظهر شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶باحضورحجت الاسلام حبیب الله غفوری قائم مقام حوزه علیمه در امور استان ها و آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه گیلان، «حجت الاسلام حسین انصاری»  به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه این استان معرفی شد واززحمات حجت‌الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی تقدیرشد./ گیلان آنلاین بنقل ازخبرگزاری مهر

علی نوروزی

معاون پژوهشی حوزه های علمیه گیلان حجت الاسلام علی نوروزی است

حجت الاسلام حسین حق پسند،معاون امور طلاب حوزه علمیه گیلان

خبرها از این است که حوزه  علمیه امیرالمومنین رشت هنوز فاقد”کد”است!

مدیری که بعداز۳۰سال جدایی ازحوزه علمیه “ملبس” به لباس روحانیت شده بود

مهدی مجرد(مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین)  : ۳۰ ماه با چکمه در محوطه این حوزه زحمت کشیدم تا ساخته شود، از اعتمادی که آیت الله قربانی به بنده نموده است افتخار و تشکر می کنم./منبع:خزرآنلاین۲۶اسفند

اختلاس مدیرحوزه علمیه امیرالمومنین  مهدی مجرد محرزشد

از۹ بهمن ۱۳۹۵محکومیت حبسش اجرایی  شد،یعنی معرفی به اوین

درحکم صادره به یک سال زندان و۲سال تبعیدمحکوم شده است

جمعه۲۳مهر۱۳۹۵-برابربا۱۲محرم۱۴۳۸″رشت یک “نمازجمعه بی مجرد“راتجربه کرد

درباره نویسنده

1844مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما