اعتراض کشاورزان اصفهانی درنمازجمعه-پشت به امام جمعه+شعار

اعتراض کشاورزان اصفهانی درنمازجمعه-پشت به امام جمعه+شعار

اعتراض کشاورزان اصفهانی درنمازجمعه-پشت به امام جمعه+شعار

رو به میهن، پشت به دشمن

شعارکشاورزان  اصفهانی در نماز جمعه(پشت به خطیب نماز جمعه نشستند و فریاد زدند)

کشاورزمی میرد ذلت نمی پذیرد
مسئول اگر ندارین برین قبرس بیارین
هیهات منا الذله
نصر من الله وفتح الغریب مرگ براین دولت مردم فریب
عزا عزاست امروز زندگی کشاورز روی هواست امروز

صدها نفر از کشاورزان منطقه ورزنه در شرق اصفهان پیش از ظهر روز جمعه (۱۸ اسفند۱۳۹۶) در اطراف تاسیسات انتقال آب در اطراف روستای باقرآباد، از توابع ورزنه، تجمع کرده بودند.

کشاورزان به انتقال آب زاینده‌رود به یزد معترض بودند.  کشاورزان معترض قصد داشتند تاسیسات انتقال آب زاینده‌رود به یزد را تخریب کنند که نیروی انتظامی از این کار جلوگیری کرده است.

در مراسم نماز جمعه شعارهایی نیز علیه حسن روحانی، رئیس‌جمهور داده شد. کشاورزان از جمله شعار می‌دادند: «روحانی دروغگو، زاینده رود ما کو». «صدا و سیمای ما، ننگ ما، ننگ ما».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هم‌اکنون ۹۰ میلیون متر مکعب از آب زاینده‌رود به یزد منتقل می‌شود. این در حالی است که ابتدا قرار بوده است تونل سوم کوهرنگ و سد آن به بهره‌برداری برسد و از مازاد آب زاینده‌رود، آب به یزد انتقال یابد.

 

خطیب جمعه اصفهان: برای نزول باران کار را به خدا بسپارید

امام جمعه موقت اصفهان، مجتبی میردامادی، با بیان اینکه مسئولان عالی استان در روزهای اخیر تلاش مستمری برای حل مشکل داشته‌اند، افزود: «جدای از لزوم حل مشکلات ناشی از بی‌عدالتی لازم است کشاورزان عزیز با صبر بیشتر و نظاره تلاش همه دستگاه‌ها از خدا نیز برای نزول باران و حل مشکل درخواست داشته باشید و کار را به او بسپاریم.»

***

حجت الاسلام مجتبی میردامادی گفت:غذا بر سر سفره دشمن نگذارید.

امام جمعه اصفهان برای دلداری کشاورزان گفت:خداوند صدای ناله کشاورزان را خواهد شنید و با بارش رحمت الهی شما را سیراب خواهد کرد.

روحانی دروغگو، زاینده‌رود ما کو؟

کشاورزان: عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کشاورز روی هواست امروز

  کشاورزان تادقایقی  باشعارهای پی درپی مانع ازشروع خطبه های نمازجمعه شدند

کشاور زمی میرد ذلت نمی پذیرد
مسئول اگر ندارین برین قبرس بیارین
هیهات منا الذله
نصر من الله وفتح الغریب مرگ براین دولت مردم فریب
عزا عزاست امروز زندگی کشاورز روی هواست امروز

هرکدام ازاین شعارهاراچندین بارتکرارمی کردند ودیگرنمازگزان مات ومبهوت نظاره گراین صحنه هابودند

***

تعداد زیادی از کشاورزان شرق اصفهان که در ماه گذشته بار‌ها نسبت به مشکل کم آبی و انتقال آب زاینده رود دست به اعتراض زده بودند، روز جمعه ۲۵ اسفند پس از تجمع در کنار پل‌خواجو وارد مصلای شهر اصفهان شدند.کشاورزان چند روز گذشته نیز با حضور در مقابل استانداری و دستگاه‌های مرتبط خواستار رسیدگی به وضع بحرانی آب در شرق اصفهان شدند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام‌جمعه اصفهان با اشاره به حضور کشاورزان در نماز جمعه قبلا گفته بود: این مهمانان گرامی برای طلب حق خود اینجا آمده‌اند، اگر بر فرض هم حق آب نداشتند یکی از افتخارات استان اصفهان کشاورزی آن است، بدون شک باید از این عزیزان حمایت شود چراکه همواره پای انقلاب ایستاده‌اند./۲۶ اسفند ۱۳۹۶خبرگزاری دانشجو
***
صبح روز شنبه۱۹اسفندماه ۱۳۹۶ مردم در حمایت از کشاورزان معترض ورزنه و اژیه و زیار به وضعیت بی آبی   زاینده رود؛ شروع به تجمع در محل پل خواجو نموده اند
روزپنجشنبه ۲۵ اسفند  ۱۳۹۶نیزتظاهراتی درسطح شهر کرده بودند
***
پاسخ سخنگوی قوه قضائیه  درباره کشاورزان معترض اصفهانی

محسنی اژه‌ای در ارتباط با مشکل کشاورزان اصفهان و برخورد با آنها نیز ابراز داشت: کوتاهی‌هایی در حوزه توزیع آب انجام شده است و مشکلاتی نیز در ارتباط با مدیریت آب در بخش های مختلف وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی‌هایی رفع شود.

وی ادامه داد: مردم شرق اصفهان همگی متدین و از خانواده‌های شهدا هستند و اجازه نمی‌دهند افرادی میان صفوف آنها وارد شده و از اعتراض به حق آنها سوءاستفاده کنند و یا رسانه‌های بیگانه از این نمد کلاهی برای خود ببافند.

امیدواریم کشاورزان صبر و حوصله کنند تا پیام خود را به شکل منطقی به گوش مردم برسانند و از راه‌های قانونی موضوع را دنبال کنند که در حال اقدام در این ارتباط نیز هستیم.

هیچکس از کشاورزان بازداشت نیست

اژه ای: من به شخصه بسیاری از این کشاورزان را می شناسم که خون دل می‌خورند تا دشمن سوءاستفاده‌ای نکند، افزود: نیروی انتظامی نیز آنها را اغتشاشگر نمی داند اما نباید برخلاف قانون دست به کار تخریبی بزنند، در حال حاضر نیز فردی از کشاورزان در بازداشت به سر نمی‌برد./یکشنبه۲۷ اسفند ۱۳۹۶مصاحبه بارسانه ها

***

چهارشنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۷-اعتراض  کشاورزاناصفهان +خانواده  به عدم دریافت حق‌آبه

درباره نویسنده

1824مطلب نوشته است .

۲ Comments on “اعتراض کشاورزان اصفهانی درنمازجمعه-پشت به امام جمعه+شعار”

  • الکترود ایساب wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۶, ۵:۲۵

    ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

  • دانلود فیلم آینه بغل wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۵

    ممنون از سایت خوبتون مرسی تشکر

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما