اگرمردم در صحنه نباشند رهبرانقلاب، حضرت علی هم باشد شکست قطعی خواهد بود

اگرمردم در صحنه نباشند رهبرانقلاب، حضرت علی هم باشد شکست قطعی خواهد بود

اگرمردم در صحنه نباشند رهبر، ولوحضرت علی باشد “شکست” قطعی خواهد بود

آیت الله العظمی جوادی آملی:
مردم دورویی و اختلاس و نجومی ببینند صحنه را ترک خواهند کرد

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: وظیفه داریم آنچه را دین به ما گفته عمل کنیم، اگر چنین کنیم مردم خود حافظ این نظام خواهند بود، اما اگر از ما دورویی و اختلاس و نجومی ببینند صحنه را ترک می کنند و در این شرایط که مردم در صحنه نباشند رهبر ولو علی بن ابیطالب(ع) باشد شکست قطعی خواهد بود.

 حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از علما، طلاب و روحانیون حوزه علمیه همدان و فضلای همدانی مقیم قم  که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء درقم برگزار شد، با اشاره به سابقه تاریخی و علمای بزرگ همدان اذعان داشتند: شما در کناره مائده و مادبه بزرگی نشسته اید؛ همدان دارای تمدنی کهن و علمای نامی و مفاخر بزرگی است که شما در کنار سفر آنها نشسته اید، لذا از شما طلاب همدانی بسیار توقع وجود دارد که راه آنها را بروید و بیش از گذشته بدرخشید.

ایشان ادامه دادند: همدان از جمله شهرهایی است که می تواند حوزه علمیه دوازده ماهه داشته باشد که شهرهای دیگر نیز از این حوزه بهرمند شوند.

معظم له خطاب به طلاب جوان بیان داشتند: هرگز نگوییم فارغ التحصیل شده ایم، ما تا نفس می کشیم باید با علم و تحقیق باشیم، هرگز از تدریس و تألیف و مباحثه دست بر ندارید.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشتند:

این نظام به آسانی به دست نیامده است، تنها عامل پیروزی ما در انقلاب و دوران دفاع مقدس خدا و اهل بیت علیهم السلام بودند، اگر این سرمایه از ما گرفته شود هم دنیا و هم آخرت خود را از دست می دهیم

لذا وظیفه داریم آنچه را دین به ما گفته عمل کنیم، اگر چنین کنیم مردم خود حافظ این نظام خواهند بود، اما اگر از ما دورویی و اختلاس و نجومی ببینند صحنه را ترک می کنند و در این شرایط که مردم در صحنه نباشند رهبر ولو علی بن ابیطالب باشد شکست قطعی خواهد بود.

این مرجع تقلید تاکید داشتند: باید صد در صد طیب و طاهر باشیم، چراکه تنها عاملی که مردم را جذب می کند طهارت ماست.

اگر ما آنچه را گفتیم عمل کردیم و خود در صف اول جهاد و شهادت بودیم هرگز مردم ما را تنها نخواهند گذاشت. روحانیت دو وظیفه دارد اول اینکه خود طیب و طاهر باشد و دوم راهنمایی و هدایت مردم و همه مسئولین است.

ایشان با اشاره به وضعیت فضای سایبری کشور و برخی نابسامانی ها در این فضا اظهار داشتند: هر که غافل از خطرات و آسیب های فضای مجازی است، باید بداند این فضا، فضای حقیقی است و نه مجازی! هر جا فکر و اندیشه منتقل شود فضای حقیقی است و این فضای حقیقی الان سمی است و اگر درمان نشود به هم از جمله خود مسئولین آسیب خواهد زد.

معظم له تصریح داشتند: البته باید بدانیم که نصیحت، سخنرانی، موعظه و نقد نیست؛ نصیحت، خیاطی است، این سوزن خیاط را منصحه و خیاط را ناصح می گویند چرا که در هنگام نصیحت باید جامعه تقوا بدوزیم و بر پیکر خود و مردم بپوشانیم، اگر این توانایی را داشتیم آنگا نصیحت کرده ایم، این قلم باید مانند آن سوزنی که لباس می دوزد جامع تقوا بر تن جامعه بدوزد.

 خبرگزاری«حوزه»۱۳۹۷/۲/۵

****

اعتراض آیت الله جوادی آملی نسبت به خبرنادرست«دریاریختن»خبرگزاری تسنیم

اختصاصی تسنیم|انتقاد شدید مسئول دفتر آیت‌الله جوادی از انعکاس نادرست سخنان ایشان در دیدار وزیر کار

حجت‌الاسلام جعفریان مسئول دفتر آیت‌الله جوادی‌ آملی از مراجع معظم تقلید در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره سخنان اخیر آیت‌الله جوادی که در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشت، توضیح داد: این سخنان در دیدار وزیر کار بوده و صدر و ذیلی داشته اما متاسفانه رسانه‌ها گاهی کار بدی کرده و یک قسمت از سخنان یک عالم یا شخصیت را که می‌توانند بهره‌برداری کنند انعکاس داده و همان را پخش  و تیتر می‌کنند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله جوادی نزدیک ۴۰ دقیقه صحبت کردند، گفت: ایشان در اثنای صحبت اشاره‌ای به وضعیت اقتصادی و مدیریتی، اختلاس، رشوه و فساد اداری داشته و با استناد به آیه‌ای از قرآن فرمودند که خدای متعال با کسی تعارف ندارد.

حجت‌الاسلام  حسین جعفریان با تأکید بر اینکه این صحبت‌ها کامل پخش نشده، گفت: از طریق بنیاد اسرا می‌توانید مهم‌ترین مطالب و صحبت‌های حضرت آیت‌الله جوادی را مطالعه و انعکاس دهید.

به گزارش تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخیرا با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا، با  آیت‌الله جوادی آملی دیدار و گفت‌و‌گو کرده بود. آیت‌الله جوادی آملی در این دیدار کهمشروح آن در سایت اسرا منتشر شده، گفته‌اند “مردم دشواری‌های اوایل انقلاب و جنگ هشت ساله و بمباران شهرها را تحمل کردند، اما همین مردم، اختلاس، نجومی و بی عرضگی را تحمل نمی‌کنند. باید این غده‌های بدخیم را بفهمیم و در جهت رفع آنها درست عمل کنیم.”

جمله‌ای که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و حتی روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد آن را تیتر صفحه اول خود در شماره امروز(شنبه۸اردیبهشت) کرده بود مبنی بر اینکه آیت‌الله جوادی در این دیدار گفته “اگر ملت قیام کند، همه ما را به دریا خواهد ریخت” در سایت رسمی این مرجع تقلید نیامده است./۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

***

انتقاد-روزنامه جمهوری-به آیت الله مصباح که گفته است: «نسل جدید تا چشم باز کرده حکومت عدل را دیده است»

جمهوری اسلامی : از یاد می‌برند که حداقل ۸ سال دولت پاک دستان! را تقویت و تایید کردند. فراموش کرده‌اند که آن روزگار می‌گفتند: «امام عصر برای احمدی نژاد دعا می‌کند و انتخاب او از کرامات و معجزه است» و حتی مرتبه کامل او را، در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) محقق می‌دانستند. از سخنان گهربار! دیگر آقایان می‌گذریم که حتی تکرار آنها نیز آزار دهنده است.

پرونده آن دولت مورد حمایت همه جانبه که روز به روز سیاه‌تر می‌شود و آن فرد آسمانی(احمدی نژاد) و ماورایی و هاله نورش، امروز در مقابل کل نظام اسلامی ایستاده و خواهان محاکمه رئیس قوه قضائیه است.

به راستی اگر در پیشگاه خداوند متعال و مردم شریف، حاضر به استغفار و عذرخواهی نیستیم. دیگر اینگونه سخن نگوئیم. آن هم در شرایطی که رهبر این نظام از عقب ماندن در عرصه عدالت می‌گوید، شما حداقل پیروی بفرمائید.

با مرحوم هاشمی رفسنجانی که این اوضاع را به روشنی می‌دید و دلسوزانه در مسیر اصلاح امور و تقویت نظام اسلامی می‌کوشید چه کردیم و چه کردند؟ هاشمی رفت ولی نهضت او زنده است و بهترین مراتب تجلی آنرا در سخنان اخیر مرجع بزرگ و واقع نگر می‌توانید شاهد باشید که واقع بینانه می‌فرماید: «اگر مردم دورویی و اختلاس نجومی را ببینند صحنه را ترک می‌کنند و در چنین شرایط که مردم در صحنه نباشند، رهبر ولو علی بن ابیطالب(ع) باشد، شکست، قطعی خواهد بود.» آیا این هشدارها کفایت نمی‌کند. مطمئن باشید ندیدن واقعیت، وجود آن را نفی نمی‌کند و گناه این همه غفلت و بی‌کفایتی، را به گردن دشمنان انداختن. هیچ دردی را دوا نمی‌نماید./بنقل از ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷/فرارو

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما