۳۰۰۰دروغ یک رئیس جمهور درطول ۱۸ماه:برنی سندرز

۳۰۰۰دروغ یک رئیس جمهور درطول ۱۸ماه:برنی سندرز

سندرز: ترامپ تاکنون سه هزار بار دروغ گفته

خبرگزاری فارس: سندرز: ترامپ تاکنون سه هزار بار دروغ گفته

 ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده تاکنون بیش از سه هزار بار دروغ گفته است.

 برنی سندرز سناتور ارشد آمریکایی در حساب توئیتر خود نوشت؛ دونالد ترامپ از زمانی که به کاخ سفید راه یافته تا به امروز بیش از ۳ هزار بار دروغ گفته است،اما جمهوریخواهان از گفتن اینکه ترامپ دروغگو است همچنان طفره می‌روند./منبع:خبرگزاری فارس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

***

۳۰۰۰دروغ رئیس جمهورامریکا درطول یک ونیم سال ریاست جمهوری

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:  دونالد ترامپ در۸نوامبر۲۰۱۶(۱۸ آبان ۱۳۹۵) رئیس جمهوری آمریکا شد. ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که توانست بر رقیب خود هیلاری کلینتون از حزب دموکرات پیروز شود و به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری کشورش انتخاب شود.

درادامه با دیدگاه ها ،عملکرد وزندگینامه «برنی سندرز»آشناخواهیدشد

۳ماه بعداز ریاست جمهوری ترامپ:ترامپ تمام مدت دروغ می‌گوید

برنی سندرز در(۲۱ اسفند ۱۳۹۵ )۱۱ مارس ۲۰۱۷مصاحبه با “گاردین” : «ترامپ تمام مدت دروغ می‌گوید و من عقیده دارم که این از روی سهو نیست، بلکه او دلیلی برای این کار دارد. او دروغ می‌گوید تا پایه‌های دمکراسی آمریکا را ضعیف کند.»

***

آمار «واشنگتن پست»ازدروغ های ترامپ 

داده‌های آماری «فکت چکر» که همه اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را دسته بندی و بررسی می‌کند، نشان می‌دهد که او در مدت ۴۶۶ روزی که در کاخ سفید ریاست کرده، ۳۰۰۱ ادعای دروغ و یا غیرواقعی بیان کرده است. این بدان معناست که دونالد ترامپ در هر روز ۶.۵ ادعای نادرست و دروغ به زبان آورده است.

دروغ های ترامپ در۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری

روزنامه واشنگتن پست در۱ماه می ۲۰۱۸نوشت: زمانی که پروژه بررسی دروغ‌های ترامپ را در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری او انجام دادیم، تعداد دروغ‌های ترامپ، روزانه به ۴الی۹ مورد رسید. حدود دو ماه پیش هم تعداد دروغ‌های او روزانه ۹ مورد بود.

دونالد ترامپ این عادت بد را دارد که ادعا‌های دروغ و غیرواقعی خود را بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌کند. در واقع رئیس جمهور آمریکا ۱۱۳ مورد از ادعا‌های دروغین خود را دست کم ۳ بار تکرار کرده است.

به عنوان مثال، دونالد ترامپ ۷۲ بار مدعی شده است که بزرگترین برنامه کاهش مالیاتی تاریخ را امضا کرده است که این یک ادعای دروغ است.

وی همچنین ۴۱ بار مدعی شده است که دموکرات‌ها به هیچ وجه به طرح حمایت از مهاجران غیرقانونی که از کودکی وارد آمریکا شده اند (داکا) اهمیتی نمی‌دهند.

۳۴ بار مدعی شده است که ساخت دیوار مرزی مکزیک می‌تواند مانع از قاچاق مواد مخدر به کشور شود.

این در حالی است که اداره مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده است که این دیوار هیچ تأثیری بر کاهش سطح قاچاق مواد مخدر در آمریکا ندارد.

ترامپ در ۵ هفته اخیر ۱۳ بار مدعی شده است که دیوار مرزی مکزیک در دست ساخت است؛ اما گزارش‌ها حاکی از آن است که کنگره با پرداخت بودجه لازم برای ساخت آن مخالفت کرده است.

به نوشته واشنگتن پست، دونالد ترامپ حتی در یک روز (۲۵ ژوئیه ۲۰۱۷) ۵۳ ادعای دروغ مطرح کرد! به طور معمول در روز‌هایی که او سخنرانی و یا مصاحبه دارد، آمار ادعاهای دروغینش بالاتر می رود.

***

۱۰دروغ دررزوخروج ازبرجام

«رئیس‌جمهوری آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد، شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف‌های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می‌کنم. بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید.»چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷رهبرمعظم انقلاب آیت الله خامنه ای

***

سندرز درآذر ۱۳۹۶ خواستاراستعفای ترامپ شد

سناتور برنی سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت پس از آنکه دید سناتور ال فرانکن از ایالت مینه سوتا در واکنش به اتهامات مربوط به سوء رفتار جنسی، استعفا کرده است، از دونالد ترامپ خواست که استعفا بدهد.

دلیل مخالفت «برنی ساندرز» باتحریم برجامی ایران

روزنامه هافینگتون پست نوشت، سناتور «برنی ساندرز» که با انتقادهایی به دلیل دادن رای منفی به لایحه تحریم های ایران و روسیه مواجه شده است با انتشار پیامی در توئیتر عنوان داشت: من به شدت از تحریم روسیه و کره شمالی حمایت می‌کنم با این حال، بسیار نگران موضع ترامپ در قبال ایران هستم. این تحریم های جدید می‌تواند برجام را تهدید کند.

سنای آمریکا روز پنجشنبه با اکثریت قاطع آرا طرح تشدید تحریم های روسیه را تصویب کرد. طرحی که واکنشی به اتهامات جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در مورد «مداخله» روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و همچنین الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه  و یا مسائلی در پیوند با حقوق بشر است. در این طرح که نام اصلی آن «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» است، تحریم هایی علیه ایران و کره شمالی نیز در نظر گرفته شده‌است.

روزنامه هافینگتون پست در تشریح دلیل همراهی دموکرات ها با جمهوریخواهان در تصویب لایحه تحریم های ایران و روسیه می نویسد: اکثریت دموکرات ها بدون توجه به تاثیر این تحریم ها بر برجام بخاطر آن موافقت کردند که خواستار مجازات روسیه بودند آن هم بخاطر دخالت انتخاباتی روسیه به نفع ترامپ در مقابل کلینتون.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: اما واقعیت آن است که ساندرز برخلاف دیگر قانونگذاران درک کرده که حمایت باید از قوانین سودمند سیاسی باشد نه از طرح هایی که هزینه بالایی دارند. ممکن است این اقدام یکی از مهمترین توافقنامه‌های بین‌المللی (برجام) را نابود کنند. اگرچه ابهام در مورد این که آیا تحریم های اخیر ایران ناقض برجام هستند یا خیر وجود دارد اما واضح است که روح برجام را تضعیف می‌کنند و انگیزه‌ای به دست ایران می‌دهند تا آن را اجرا نکند.

در پایان این مطلب آمده است: بدون لغو واقعی تحریم ها، ایران هیچ انگیزه و دلیلی برای پیروی از برجام ندارد و احتمالا برنامه هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد. این موضوع آنجایی خطرناک تر می‌شود که ترامپ گفته احتمالا در گزارش ماه اکتبر آینده رای به انطباق اقدامات ایران با برجام نخواهد داد.

ضروری است که قانونگذاران به ساندرز در حفاظت از توافق هسته‌ای بپیوندند. بدون برجام تنش ها افزایش می یابند و تمام پیشرفت های دیپلماتیک دوران اوباما خنثی می شوند و جنگی دیگر در خاورمیانه روی می‌دهد./۹ مرداد ۱۳۹۶

***

برنی سندرز و ترامپ

برنی سندرزکیست؟

برنی سندرز، یکی از دو سناتوری بود که در جریان رای گیری در خصوص تحریمهای ضد ایرانی سنای آمریکا، به این طرح رای منفی داد. سندرز که هم اکنون بیشتر از وی به عنوان سناتوری مستقل یاد می شود،  بعد از رأی مخالف به طرح جامع تحریم‌های ایران در صحن مجلس سنا تصریح کرد که دلیل رأی منفی او مخالفت با تحریم‌های ایران بوده و نه تحریم کره شمالی و روسیه. سندرز علنا نگرانی خود را در خصوص رویکرد سلبی ترامپ نسبت به ایران اعلام کرده است.

سناتور برنی سندرز اعلام کرد که حاضر است برای جلوگیری از راه یافتن «دونالد ترامپ» به کاخ سفید و رئیس جمهور شدن وی، با هیلاری کلینتون همکاری کند.

سندرز در جریان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا حضوری فعال داشت، اگر سندرز به دور نهایی رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه پیدا می کرد، می توانست با اختلاف ۱۵ درصد بر دونالد ترامپ غلبه پیدا کرده و راهی کاخ سفید شود.

* سنای آمریکا طرح تحریمهای ایران، روسیه و کره شمالی را با ۹۸ رای موافق به تصویب رسانده است. سندرز و راند پال دو سناتوری بودند که به این طرح رای منفی دادند.

***

زندگینامه: برنی سندرز

برنی سندرز (Bernie Sanders) هشتم سپتامبر ۱۹۴۱ در محله بروکلین نیویورک در خانواده‌ای یهودی متولد شد، پدرش از یهودیان مهاجر لهستانی و مادرش اهل نیویورک بود.

او  که در مدرسه عبری نیویورک تحصیل کرده سابقه حضور در فلسطین اشغالی (۱۹۶۳و ۱۹۶۴) و کار در مزارع اشتراکی (کیبوتص) را دارد.

برنی سندرز  که در دانشگاه شیکاگو تحصیل کرده در همان دانشگاه به اتحادیه سوسیالیستی خلق جوان، شاخهٔ جوانان حزب سوسیالیست آمریکا پیوست و به عنوان یک سازمانده دانشجویان برای کنگره برابری نژادی و جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا فعال شد.

سندرز حرفهٔ سیاسی خود را در ۱۹۷۱ به عنوان عضوی از حزب اتحادیه آزادی که منشأ آن جنبش ضد جنگ و حزب خلق بود شروع کرد و در سال‌های ۱۹۷۲ و ۱۹۷۴ برای فرمانداری ورمانت و در ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ برای سناتوری ایالات متحده رقابت کرد. در انتخابات ۱۹۷۴ سنا او پس از پاتریک لیهی دادستان کل ۳۳ سالهٔ شهرستان چیتندن و دیک ملری نمایندهٔ جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ورمانت سوم شد.

مسئولیتها

سندرز در سال ۱۹۸۰ به شهرداری برلینگتون، ورمانت، پرجمعیت‌ترین شهر این ایالت، برگزیده شد. در ۱۹۹۰ او به نمایندگی حوزه انتخابیه کلی ورمونت در مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا برگزیده شد. واشنگتن پست پیروزی او را به عنوان نخستین راهیابی یک سوسیالیست به مجلس نمایندگان توصیف کرد. سندرز تا زمان انتخاب به سنا در سال ۲۰۰۷ در مجلس نمایندگان فعالیت کرد.

او نخستین سیاستمدار مستقلی بود که پس از ۴۰ سال به نمایندگی مجلس آمریکا برگزیده می‌شد. وی به مدت ۱۶ سال در مجلس نمایندگان فعالیت کرد و جز در انتخابات سال ۱۹۹۴ موسوم به انقلاب جمهوریخواهانه که با اختلاف ۳٫۳٪ برنده شد، سایر انتخابات‌ها را با اختلاف بالا برنده شد.

سندرز در سال‌های ۱۹۹۱ و ۲۰۰۲ علیه قطعنامه‌های صادر کنندهٔ مجوز استفاده از زور علیه عراق رای داد و با اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ مخالفت کرد. او به اجازهٔ استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها در سال ۲۰۰۱ که اغلب از آن به عنوان توجیه قانونی اقدامات نظامی مجادله برانگیز از حملات ۱۱ سپتامبر به بعد یاد شده است رای موافق داد.

سندرز در سال‌های ۲۰۱۳-۱۴ رئیس کمیته امور کهنه سربازان سنای آمریکا بود.

***

درخواست سندرز از ترامپ برای امداد رسانی به زلزله‌زدگان ایران

سناتور برنی سندرز ضمن ابراز همدردی با حادثه‌دیدگان زلزله غرب کشور از رئیس‌جمهور آمریکا خواست تا با وجود افزایش تنش‌ها میان دو کشور سیاست‌های سخت‌گیرانه‌اش را کنار بگذارد و به ایران کمک کند.

برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی، با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود به زلزله یک‌شنبه شب در مناطق غربی کشورمان واکنش نشان داد.

سندرز نوشت: خرابی ناشی از زلزله ایران وحشتناک است. من با قربانیان، عزیزان آنها و گروه‌هایی که باید به این فاجعه رسیدگی کنند، ابراز همدردی می‌کنم.

وی در پیامی دیگر نوشت: من امیدوارم و از آمریکا انتظار دارم که به تلاش‌های امداد رسانی در ایران کمک کند، همان‌گونه که ما در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ چنین کردیم. در شرایطی که تنش میان دو کشور افزایش می‌یابد، این کار می‌تواند یک اقدام دوستانه مهم باشد.

سناتور سندرز که در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا از حزب دموکرات رقابت می‌کرد، یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کشورش در امور داخلی و خارجی، از جمله تصمیم ترامپ برای تایید نکردن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.۲۳ آبان ۱۳۹۶ 

***

«سندرز» محبوب ترین سیاستمدار امریکا

روزنامه ایندیپندنت در۲۵آگوست۲۰۱۷(۳ شهریور ۱۳۹۶): براساس نظرسنجی هاروارد – هریس که به صورت آنلاین و از ۲۲۶۳ تن صورت گرفت، مشخص شد که برنی سندرز ۷۲ ساله و سناتور ایالت ورمونت که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ رقیب هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها بود، محبوب‌ترین سیاستمدار آمریکایی است.
برنی سندرز کیست؟
وی توانست ۵۴ درصد آرا را به دست آورد و محبوبترین سیاستمدار از نظر مردم آمریکا شود.

 سناتور برنی سندرز، نخستین عضو سنای آمریکا است که پیش از سخنرانی نتانیاهو در کنگره اعلام کرده بود در این سخنرانی شرکت نمی کند.

این سناتور یهودی آمریکایی در صفحه شخصی خود اعلام کرد در این سخنرانی شرکت نمی کند. وی با انتقاد از سیاست های نتانیاهو اثرات این سخنرانی را برای سیاست خارجی آمریکا مخرب دانست.۱۲ اسفند ۱۳۹۳

سندرز از حامیان جنبش وال استریت  است.

درباره نویسنده

2050مطلب نوشته است .

۲ Comments on “۳۰۰۰دروغ یک رئیس جمهور درطول ۱۸ماه:برنی سندرز”

  • ساندویچ پانل wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۴:۴۴

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

  • باربری wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۷, ۴:۰۴

    سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قراردادید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما