فوتبال یک طرح خاخام “یهودی”برای مقابله با«امام زمان»است!؟

فوتبال یک طرح خاخام

فوتبال یک طرح “یهودی”برای مقابله با«امام زمان»است؟

با اینکه فوتبال یک ورزش است و باید مثل ورزش‌های دیگر مورد اقبال و استفاده عموم باشد، متاسفانه این ورزش به دلایل گوناگون دچار سرنوشت بدی شده است.

درادامه ۲پیام رهبری بمناسبت موفقیت تیم ملی فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیهراخواهیدخواند.

با اینکه فوتبال یک ورزش است و باید مثل ورزش‌های دیگر مورد اقبال و استفاده عموم باشد، متاسفانه این ورزش به دلایل گوناگون دچار سرنوشت بدی شده است.

عده‌ای با فوتبال بازی سیاسی می‌کنند، عده‌ای با آن بازی تجاری می‌کنند و عده‌ای هم آن را وسیله‌ای برای شرط بندی و قمار قرار داده‌اند. این قبیل بازی‌ها با فوتبال از ده‌ها سال قبل رواج داشته و هرچه زمان می‌گذرد، پیشرفته‌تر می‌شود ولی اصل و ریشه آن برجاست و تغییری نمی‌کند و کشورهای مختلف درگیر آن هستند.
در ایران متاسفانه علاوه بر این سه نوع سوءاستفاده از فوتبال، در سال‌های اخیر نوع دیگری نیز رسم شده که بسیار خطرناک است؛ بازی دینی با فوتبال.
به این دو نمونه از اظهارنظر دین‌مداران درباره مسابقات جام جهانی فوتبال که این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود توجه نمائید. امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته:
«ورزش به آن نقطه‌ای رسید که توفیق صعود به جام جهانی برای ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار برای اسلام بود، یک افتخار برای اسلام بود، یک افتخار برای نظام بود. یک حرکت قوی عظیم در مقابل دشمنی بود که می‌خواهد ما را بایکوت کند. این جشنش مال نظام است، جشنش مال اسلام است… پیروزی مان مال اسلام بوده، پیروزی مال نظام بوده…»
در مقابل، یک روحانی شناخته شده که در میان نیروهای متدین وابسته به مجموعه‌های نظامی جایگاه ویژه‌ای دارد گفته:
«خاخام یهودی در کنیسه یهودی‌ها سخنرانی می‌کند و می‌گوید ما باید یک کاری بکنیم اینها نتوانند امام زمانشان را بیاورند. اینها می‌خواهند امام زمانشان را بیاورند. اگر اینها امام زمانشان بیاید بساط ما را جمع می‌کند. ما باید یک کاری بکنیم که نتواند یباید. ما طرح‌هائی را درست کردیم فرستادیم تا ایران مشغول بازی بشود. ما فوتبال را توی دنیا داریم اوج می‌دهیم. یک کاری بکنید اینها غافل بشوند…»
ملاحظه می‌کنید که یک روحانی پیروزی در فوتبال را متعلق به اسلام می‌داند و آن دیگری آن را درست در نقطه مقابل قرار می‌دهد و می‌گوید خاخام‌های یهودی از فوتبال برای جلوگیری از آمدن امام زمان (علیه السلام) بهره‌برداری می‌کنند!
این دو نگاه متضاد، با صراحت توسط دو فرد روحانی به اسلام نسبت داده می‌شوند درحالی که هیچ ربطی به اسلام ندارند. اسلام با ورزش نه تنها مخالف نیست بلکه مسلمانان را به ورزش کردن و تعلیم دادن بعضی از ورزش‌ها به فرزندان خود توصیه هم کرده است. فوتبال هم ورزشی است که در عصر جدید ابداع شده و طرفداران زیادی هم دارد و اسلام نیز با آن مخالف نیست و همچون سایر ورزش‌ها با اصل آن و برخورد متعارف با آن موافق است اما کسی حق ندارد اسلام را برای برد و باخت در آن و یا هر ورزش دیگری هزینه کند. وقتی مسابقه ایران و مراکش در سن پترزبورگ برگزار شد، عده‌ای پیروزی ایران بر مراکش را خواست خدا دانسته و گفتند و نوشتند که چون خدا ملت ایران را دوست دارد، کاری کرد که فوتبالیست‌های ایران برنده شوند!
افراد عاقلی هم بودند که همان روز از این افراد پرسیدند مگر مردم مراکش مسلمان نیستند؟ خدا چه مشکلی با مردم مراکش دارد که نگذاشت آنها پیروز شوند؟
سوال مهم‌تر این بود که اگر در مسابقه بعدی که میان ایران و اسپانیا برگزار می‌شود ایران برنده نشود، چه خواهید گفت؟ آیا می‌پذیرید که خدا اراده فرموده ایران مسلمان به اسپانیای مسیحی ببازد؟ حالا که فوتبالیست‌های اسپانیا پیروز شدند، آن کسی که گفت پیروزی فوتبالیست‌های ایرانی پیروزی نظام و اسلام بود، چگونه می‌خواهد این واقعه را به اسلام و نظام بچسباند؟
واقعیت این است که مسابقه، برد و باخت دارد و این برد و باخت به عوامل مختلفی مربوط است که هیچ ربطی به اسلام ندارند. دین، چه اسلام و چه مسیحیت و یا هر دین دیگری هیچ دخالتی در برد و باخت‌ها در فوتبال و کشتی و وزنه‌برداری و شنا و سایر ورزش‌ها ندارد و کسانی که دین را برای این امور هزینه می‌کنند به اعتقادات مردم لطمه می‌زنند. اینکه پیروزی ورزشکاران ما موجب خوشحالی ما بشود، قابل قبول است. طبیعی است که هر کسی نسبت به موفقیت ملت خود احساسات مثبت نشان بدهد و از عدم موفقیت‌ها خوشحال نشود. آنچه مهم است اولاً دخالت ندادن دین در این امور است و ثانیاً نباید با فضاسازی‌های کاذب جامعه را دچار حالت غیرعادی کرد. این دستور اکید قرآن است که می‌فرماید در موفقیت‌ها اسیر شادی‌های بی‌حد و مرز نشوید و در ناکامی‌ها روحیه خود را نبازید «لکی لا تاسوا علی مافاتکم ولاتفرحوا بما آتاکم».
در جهان امروز، دولت‌ها فوتبال را وسیله‌ای برای سرگرم کردن مردم قرار داده‌اند و از فرصتی که اینگونه به دست می‌آورند برای عبور از خارج شدن از زیر سوال‌های فراوانی که در ذهن مردم وجود دارد استفاده می‌کنند. حتی همزمان با رویدادهائی از قبیل مسابقات جام جهانی، اهداف خائنانه‌ای همچون اشغال یک سرزمین یا کشتار یک ملت مظلوم را محقق می‌سازند کما اینکه اکنون همزمان با جام جهانی روسیه، یکسره کردن کار بندر الحدیده یمن در دستور کار آمریکا، صهیونیست‌ها و آل سعود قرار دارد.
متاسفانه در ایران، دستگاه‌های تبلیغاتی به جای تبلیغ ورزش، به تبلیغ هیجان مشغولند. تاسف بالاتر اینکه به فوتبالیست‌ها امکانات و امتیازاتی می‌دهند که به نخبه‌های علمی نمی‌دهند. نخبه‌های علمی ما نه تنها چنان امتیازاتی ندارند بلکه در پیچ و خم ادارات سرگردانند و از بی‌تفاوتی مسئولین رنج می‌برند. همین روش غلط باعث شده در فرهنگ عمومی جامعه ما تب فوتبال جای فوتبال را گرفته بطوری که حتی یکی از گزارشگران صدا و سیما در گزارشی که از خیابان‌های اطراف استادیوم ورزشی سن پترزبورگ روسیه در روز شروع مسابقات می‌داد با تعجب اعلام می‌کرد که جوانان آن شهر در پاسخ به این سوال او که در اینجا چه خبر است، از برگزاری جام جهانی اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند ولی در ایران، همه چیز تحت الشعاع واقعه‌ای قرار دارد که در شهر همین افراد درحال اتفاق افتادن است.
مردم ایران که از یکطرف نسبت به سرنوشت ملت‌های مسلمان حساس هستند و از طرف دیگر در داخل کشور نیز با مشکلات زیادی مواجهند، باید هوشیارتر از این باشند که برد و باخت‌های ورزشی موجب غفلتشان از این امور شود و تبلیغات پرحجم و حساب شده و هدفدار فوتبال، آنها را از مسائل اساسی غافل نماید.
یادداشت جمهوری اسلامی/۰۲ تیر ۱۳۹۷تسنیم
***
ماجراچیست؟
 با سرگرم کردن جوانان شیعه به فوتبال و فیس بوک،  ظهور امام زمان(عج) به تأخیر بیندازیم

 

مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب تاسوعای حسینی بار دیگر مباحثات جنجالی درباره این ورزش، به ویژه سخنرانی های برخی ها علیه فوتبال و فوتبالیست‌ها را زنده کرد. یکی از مشهورترین آن ها، بحث دور شدن جوانان از اسلام توسط فوتبال یا استفاده «صهیونیسم» از این ورزش بوده است.

در سال‌های اخیر رسانه‌های کوشیده‌اند از این ماجرا به عنوان مدرکی برای اثبات ادعای خود، یعنی «استفاده صهیونیسم و یهود از فوتبال در جهت منحرف کردن جوانان شیعه» استفاده کنند.

اصل ماجرا به انتشار کلیپی باز می گردد که گویا در آن یک روحانی یهودی می‌گوید که باید با استفاده از فوتبال و فیس بوک، جوانان شیعه را سرگرم کرد و بدین‌ترتیب ظهور امام دوازدهم شیعیان را که به معنای جمع شدن بساط یهودیان است، به تأخیر انداخت.

این کلیپ برای نخستین بار با اشاره حجت‌الاسلام «مهدی طائب» بر سر زبان‌ها افتاد. دو سال پیش بود که رییس «قرارگاه راهبردی عمار» در یک سخنرانی به این سخنان خاخام یهودی اشاره کرد. کوتاه‌مدتی بعد، کلیپی با عنوان «نیرنگ یهود» که با سخنان طائب علیه یهودیان (و نه اسراییل) آغاز می شود، منتشر شد و با ویدیوی زیرنویس‌شده منسوب به یک ربای یهودی ادامه ‌یافت.
براساس زیرنویس فارسی در این کلیپ، به نظر می‌رسد که این ربای یهودی می‌گوید باید با سرگرم کردن شیعیان، جلوی یاری رساندن آنان به امام زمان را گرفت. در پایان نیز سرودی با این مضمون که یهودیان باید ماجرای «خیبر» و کشتار یهودیان در صدر اسلام را به خاطر داشته باشند، پخش و از تکرار قریب‌الوقوع چنین رخدادی صحبت می‌شود.

اما این ربای یهودی کیست و ماجرای این سخنرانی چیست؟ هاراو (ربای) «امنون ییتسخاک»، روحانی خارِدی (اولترا-اورتوکس) یهودی است که عمده فعالیت او در زمینه جذب یهودیان سکولار به سوی مذهب است. ییتسخاک که از یمنی‌تباران ساکن اسراییل است، خود تا اواسط دهه سوم عمر، یک یهودی سکولار بود.
او بنیان گذار سازمانی به نام «شوفار» است که در اسراییل و دیگر نقاط جهان یهودیان سکولار را به دین‌داری دعوت می کند.

هاراو ییتسخاک یک چهره جنجالی در عرصه سیاست و مذهب اسراییل به شمار می رود. او که خود زاده تل‌آویو است، از دشمنان صهیونیسم  بوده و «تئودور هرتصل»، بنیان گذار صیونیسم سیاسی را هم‌رده هیتلر می‌داند. او گفته است که هیتلر قصد نابودی فیزیکی یهودیان را داشت و هرتصل خواهان نابودی روحانی یهودیان بود.

ییتسخاک که هم‌اکنون ساکن شهر «بِنِی بِراک» در مرکز اسراییل است، این سخنان ضداسراییلی را در سخنرانی‌های خود در اسراییل و دیگر نقاط جهان بیان می‌کند. با وجود این سخنان ضدصیونیستی، امنون ییتسخاک در جریان انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۳ اسراییل، حزبی تأسیس و در انتخابات شرکت کرد. اما در نهایت، پس از یک کمپین انتخاباتی پرحاشیه که گاه با درگیری با دیگر حزب منتسب به یهودیان مذهبی شرقی‌تبار (حزب شاس) همراه بود، حزب ییتسخاک تنها ۲۵ هزار رأی آورد و از راه‌یابی به «کنست» (پارلمان اسراییل) بازماند.

ورای ضدیت با صیونیسم، هاراو امنون ییتسخاک سخنان جنجالی دیگری نیز بیان کرده است؛ برای نمونه، او در سال ۲۰۱۳ رانندگی زنان را شرعاً حرام دانست و خواهان ممنوعیت آن شد. به گفته ییتسخاک، همانطور که در دوران باستان زنان درشکه‌رانی نمی‌کردند، امروز نیز نباید رانندگی کنند.

این سخنان با واکنش شدید مسوول کمیته زنان پارلمان اسراییل روبه رو شد که او را دعوت کرد پیش از به عقب راندن اسراییل به قرون وسطی، خودروی لوکس خود را با یک درشکه عوض کند.

این ربایِ جنجالی چندی پیش نیز دلیلِ اصلی موج جدید حملات فلسطینیان با چاقو علیه یهودیان در اسراییل را خوردن غذای «غیرکاشر» (حلالِ یهودی) توسط یهودیان عنوان کرد. به گفته او، وقتی مسوولان کشتار حیوانات از چاقوهای نامناسب (از نظر دینی) برای ذبح استفاده می‌کنند، نتیجه آن را در کشتار مردم با چاقو می‌بینند.

اما کلیپی که از دو سال پیش در رسانه‌های عمدتاً اصول گرا و هم چنین برخی شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان از امنون ییتسخاک منتشر شده، بریده‌ای است از یک سخنرانی تقریباً دو ساعته او با عنوان «زندگی چیست» که در آن از مسایلی هم‎چون «حق‌الله» و «حق‌الناس» سخن می‌گوید.

در این بریده کوتاه دو دقیقه‌ای، ربای ییتسخاک که لحظاتی قبل در حال سخن گفتن از لزوم بخشایش بوده، می‌گوید که انسان مؤمن نیز می‌تواند از مواهب جهان لذت ببرد؛ حتی از مسایل مادی و فانی هم‏چون اغذیه و مشروبات خوش طعم و رقص. به شرطی که شکرانه آن ها را به جا آورد.
وی سپس با اشاره به داستان فرشتگانی که در لباس انسان، میهمان ابراهیم خلیل‌الله شدند و پذیرایی مبسوط ابراهیم از آنان، از لزوم مهربان بودن یهودیان می‌گوید (در تورات، سفر پیدایش؛ ۱۸:۲ تا ۱۸:۱۱ و در قرآن، در سوره‌های هود، حجر، عنکبوت، صافات و ذاریات).

صحت زیرنویس فارسی این کلیپ چند روز بعد از انتشار اولیه آن در مرداد ماه سال ۱۳۹۳ توسط وبسایت «علی‌اکبر رائفی پور»، صاحب پژوهشگاه «مصاف» که خود را به عنوان «آنتی صهیونیزم» معرفی می‌کند، رد شد.

در تکذیبیه‌ای که همان زمان در وبسایت «مصاف» منتشر شد، رائفی پور تأکید کرده بود پس از تماس طائب، کلیپ را مشاهده کرده و متوجه نادرستی زیرنویس فارسی آن شده است و پس از مشورت با فردی که زبان عبری می‌دانسته، اطمینان حاصل کرده که این زیرنویس ارتباطی با سخنان ربای یهودی ندارد.

با وجود این که رائفی پور می‌گوید زیرنویس فارسی از نسخه‌ای عربی ترجمه شده، بار دیگر صهیونیست‌ها را متهم می‌کند که خود به انتشار این کلیپ دروغ دامن زده‌اند.

دو سال پس از انتشار و تکذیب این ویدیوکلیپ، در آستانه مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی شب تاسوعا – ٩ محرم ١۴٣٨(سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۵) که حتی برگزار شدن آن به امنیت ملی جمهوری اسلامی گره خورد و جناح‌های مختلف رژیم را رو در روی یک دیگر قرار داد، بار دیگر عده ای  از این ویدیوی «ساختگی» در جهت اثبات حقانیت خود استفاده کردند. جالب این که تکذیبیه‌ رائفی پور نیز از وبسایت مصاف حذف شده و امروز تنها نسخه بایگانی شده آن در گوگل قابل دسترس است.

***

تکذیبه «رائفی پور» در باره  فتنه «صرخی »توسط خاخام یهودی

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام چند وقت پیش پیرامون کلیپی که در آن یک خاخام یهودی درباره فتنه های صهیونیست ها در کشورهای اسلامی صحبت میکرد با شما صحبت کردیم ، که شما تکذیب فرمودید ، جریان از چه قرار بود؟

ماه رمضان گذشته بود حجه الاسلام مهدی طائب با بنده تماس گرفتند و گفتند که چند وقتی است کلیپی از یک خاخام یهودی در فضای مجازی پخش شده که در آن ، او اعتراف می کند که در کشورهای اسلامی جوانان را درگیر فوتبال و فیس بوک کرده اند و حتی “الصرخی” را در عراق آنها  سر کار آورده اند و ایشان فرمودند که در یکی از سخنرانی هایشان به این مسئله اشاره کرده اند ، و برای اطمینان با وجود اینکه خیلی از سایت ها به آن اشاره کرده بودند خواستار بررسی بنده شدند.

موضوع از دو جهت برای بنده جالب بود ، یکی اینکه در سخنرانی “یمانی دروغین” فتنه “الصرخی” را در عراق پیش بینی کرده بودم و دیگر اینکه به هر حال ما در موسسه مان بر روی صهیونیزم کار می کنیم لذا بنده هم در اینترنت جستجو کردم و در سایت های زیادی که برخی از آنها معتبر هم بودند با آن مواجه شدم .

کلیپ ، زیر نویس عربی شده  صحبت های خاخام “اسحاق آمنون” بود که بنده او را می شناختم . که یک بار دیگر آن زیر نویس عربی را دوباره زیر نویس فارسی کرده بودند .

ترجمه فارسی با ترجمه عربی کاملا منطبق بود ، اما از آنجایی که بنده اندکی عبری میدانم متوجه شدم که بین صحبت های عبری «اسحاق آمنون» که به لهجه سفارادی است و ترجمه و زیر نویس عربی اصلا هم خوانی وجود ندارد .

و از آنجا که زیر نویس فارسی هم بر مبنای زیر نویس عربی بود طبعا آن هم نباید صحت داشته باشد.

برای اطمینان بیشتر از یکی از دوستانم که به زبان عبری تسلط دارد خواستم این کلیپ را ببیند که ایشان هم نظر بنده را تایید فرمودند که ترجمه عربی کاملا با صحبت های عبری در تضاد و در واقع بی ربط است.

بنده «رائقی پور»هم ضمن اینکه به حاج آقای طائب اطلاع دادم بلا فاصله با مصاحبه با سایت “مصاف” این کلیپ را تکذیب کردم تا بیشتر از این پخش نشود.

در واقع یکی از برنامه های همیشگی صهیونیست ها این است که یک خبر دروغ درباره خودشان پخش می کنند و بعد از اینکه خوب بر آن دامن زده شد ، با آن بازی تبلیغاتی می کنند.

بنده در خواستم این است که خبرگزاری های ما هنگام انعکاس چنین اخباری تا حد ممکن آن را بررسی کنند چون آنها به عنوان منبع خبری مردم هستند و مردم با اعتماد به آنها نقل خبر میکنند ، یعنی اینکه مردم نه توانایی بررسی کردن اخبار را دارند نه فرصت این کار را و کمتر کسی هم پیدا می شود که مانند حاج آقای طائب پیگیر مسئله بشود./۵مرداد۱۳۹۳ مصاف

آنها با این کار قصد دارند مردم را به جایی برسانند که فکر کنند تمام نسبت هایی که به صهیونیست ها داده می شود دروغ است و اغلب تهمت است.

پس باید در این عرصه هوشیار بود تا بازی نخوریم ، من از عزیزان درخواست میکنم سخنرانی “باید ها و نباید های کار در عرصه دشمن شناسی ” را حتما گوش کنند.

و جا دارد از برادرم حاج آقای طائب هم که با پیگیری شان باعث آشکار شدن این ماجرا شدند تشکر کنم

***
سید محمود صرخی کیست؟

منابع غیر رسمی از کشته شدن شش نفر در درگیری میان طرفداران سید محمود صرخی و نیروهای امنیتی خبر دادند. مسوولان حرم های مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) برای حفظ امنیت درهای این مکان های مطهر را به طور موقت بسته بودند.
در این درگیری دست کم بیست و پنج نفر زخمی و یکصد نفر از طرفداران صرخی دستگیر شدند. منابع غیررسمی همچنین اعلام کردند که ، دفتر محمود صرخی تعطیل شد.
صدای تیراندازی در کربلا که از ساعات پایانی دیشب به گوش می رسید تا ساعاتی پیش همچنان به صورت پراکنده ادامه داشت. برخی از منابع اعلام کردند که در این درگیری ها  از آر پی جی و خمپاره انداز نیز استفاده شده است.  درگیری مسلحانه در کربلا به دنبال کشته شدن دو پلیس در اطراف منزل صرخی در منطقه سیف سعد اغاز شد.
مسوولان حرم های مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) برای حفظ امنیت درهای این مکان های مطهر را به طور موقت بسته بودند.
نوری المالکی نخست وزیر عراق که فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نیز است به نیروهای امنیتی عراقی دستور داده است عامل ناآرامیهای کربلا و مدعی مرجعیت را دستگیر کنند.
محمود حسنی صرخی که خود را یکی از مراجع دینی شیعه در عراق می‌خواند پس از چندین سال پنهان شدن ، همزمان با تحولات اخیر عراق و ماجراجویی گروههای تکفیری-بعثی مانند گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش)  علیه تمامیت ارضی این کشور از دیروز سه‌شنبه امنیت بخش‌هایی از کربلا را مختل کرده است.
یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت نوری مالکی به نیروهای امنیتی در کربلا دستور داده است به سرعت صرخی را دستگیر کنند و اگر در اجرای فرمان دستگیری صرخی تأخیر کنند شخصا به کربلا خواهد رفت.
به گفته این خبرگزاریها بررسی سابقه صرخی نشان می دهد وی از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث منحله عراق بوده که اکنون با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی با هدف تخریب مرجعیت شیعه پا به عرصه گذاشته است.
هم اکنون در کربلا مقررات منع رفت و آمد برقرار و تردد خودروها ممنوع است. خیابان های شهر نیز به ویژه اطراف محله های درگیری خالی است. مسوولان والی کربلا گفته اند اوضاع تحت کنترل قرار دارد.  نیروهای ویژه برای حمایت از نیروهای مستقر در کربلا به این ولایت اعزام شدند.

۲پیام رهبری بمناسبت موفقیت تیم ملی فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

پس از نمایش دلاورانه(دیشب-چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل اسپانیا، دفتر مقام معظم رهبری پیغام ایشان را به گروه تیم ملی ایران حاضر در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رساند.

پیام رهبری به تیم ملی فوتبال کشورمان پس از بازی دیدنی مقابل اسپانیا این بود« بازی دیشب شما عالی بود. خدا قوت»

امیدواریم این تیم روز دوشنبه ۴ام تیر ماه باز هم قدرتمند و شجاعانه به میدان آمده و این بار با دست پر مستطیل سبز را ترک کند و ما در وطن جشن صعود را بگیریم./پنجشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ 

تبریک مقام معظم رهبری به تیم ملی فوتبال

تبریک دوم 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما(۰۵تیر۱۳۹۷ ) به نقل از سایت وزارت ورزش و جوانان، در پی درخشش تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی شب گذشته مقابل تیم ملی فوتبال پرتغال، دفتر مقام معظم رهبری در تماس با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در روسیه، پیام رهبر معظم انقلاب را به ملی پوشان فوتبال ایران ابلاغ کرد.
متن پیام به این شرح است:

«به تیم ملی ایران بگویید شما پیروز و سرافراز برگشتید. آفرین. انشاالله موفق باشید

بازی اول بامراکش بودکه ایران یک گُل زد -گل خوردی باسانت حاج صفی دقایق آخر/۲۵ خرداد ۱۳۹۷

بازی دوم بااسپانیا-ایران یک گُل خورد که تقریباً گُل بخودی بود(درهنگام دفع توپ،رحمان رضایی زدبه پای تیم حریف که درنهایت منجربه گُل شد.

بازی سوم باپرتغال یک ،یک شد ضمن اینکه درنیمه دوم :کاپیتان تیم ملی پرتغال دقیقه ۵۳ در یکی از حملات عمقی چسبیده به محوطه جریمه توسط سعید عزت اللهی سرنگون شد که داور در نهایت با کمک ویدیویی اش آنرا خطای پنالتی اعلام کرد. ضربه پنالتی را کریستیانو«رونالدو» به سمت راست دروازه ایران زد و علیرضا بیرانوند با جهشی تماشایی آنرا مهار کرد.

در دقیقه ۷۵ کریم انصاری‌فرد جایگزین سعید عزت‌اللهی شد.که در دقیقه ۹۰ ضربه سر سردار آزمون در محوطه جریمه پرتغال به دست بازیکن این تیم خورد که پس از ویدئو چک صحنه توسط داور، پنالتی به نفع ایران اعلام شد و کریم انصاری‌فرد در دقیقه ۹۲ گل مساوی ایران را با یک ضربه جانانه به دروازه پرتغال دوخت.

 ***

روحانی نمای شیعه‌ای که با داعش همکاری می‌کند!/ فتنه «الصرخی» با چه اهدافی در کربلا صورت گرفت؟

محمود الحسنی الصرخی از شخصیت‌های دینی شیعه در کربلا است که داعیه مرجعیت دارد و در کربلا، بصره و چند شهر شیعی عراق هوادارانی دارد. جالب اینجاست که درحالی که عراق درگیر جنگی تمام عیار علیه داعش است و خطر این گروهک تروریستی با توجه به حمایت‌های فراوان مالی و لجستیکی کشورهای مرتجع منطقه از این گروه تروریستی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود، وی به مخالفت با آیت الله سیستانی اشتهار و با فتوای جهاد آیت الله سیستانی برای جنگ با داعش نیز مخالفت کرده است.

فردامی نویسد: درحالی که عراق در حال جنگ علیه تروریست‌های داعش است، کشورهای غربی سعی دارند با نادیده گرفتن عناصر تروریستی جنگ عراق را یک جنگ داخلی فرقه‌ای سنی و شیعه قلمداد کنند. در این راستا ائتلاف دولت قانون به رهبری نور المالکی که بخش اعظم کرسی‌های مجلس این کشور را در انتخابات اخیر از آن خود کرده است، هدف این سیاستگذاری قرار گرفته است. غربی‌ها مدعی هستند که نوری المالکی سنی‌های عراق را از قدرت کنار گذاشته و همین موضوع عامل پیوستن سنی‌ها به گروهک داعش است و از این رو فشار بر نوری المالکی برای انصراف از سمت نخست وزیری آینده عراق در دستور کار این کشورها قرار گرفته است. 

درواقع حوادثی که در آخرین جلسه مجلس این کشور برگزار شد نیز موید این مساله است. اسامه النجیفی” رییس سابق مجلس عراق پس از درخواست استراحت نیم ساعته، ساختمان مجلس را به همراه دیگر نمایندگاه ائتلاف متحدون ترک کرد و با خروج نمایندگان عراق از مجلس این جلسه برای انتخاب ریاست‌های سه گانه به حد نصاب نرسید.

اما فرقه گرایی و بر هم زدن وحدت عراق تنها در زمین سنی‌ها صورت نمی‌گیرد. در این زمینه اخیرا حوادثی در شهر کربلا رخ داد که نشان دهنده پی‌گیری این مساله در میان شیعیان نیز هست. فردی به نام «‌ محمود حسن الصرخی»‌ که ادعای ارتباط با  امام زمان (عج) را دارد عامل این فتنه بود که طی این غائله در درگیری‌های بوجود آمده حدود ۳۰ نفر کشته و زخمی شده و بسیاری از هواداران وی دستگیر شدند.

محمود الحسنی الصرخی از شخصیت‌های دینی شیعه در کربلا است که داعیه مرجعیت دارد و در کربلا، بصره و چند شهر شیعی عراق هوادارانی دارد. جالب اینجاست که درحالی که عراق درگیر جنگی تمام عیار علیه داعش است و خطر این گروهک تروریستی با توجه به حمایت‌های فراوان مالی و لجستیکی کشورهای مرتجع منطقه از این گروه تروریستی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود، وی به مخالفت با آیت الله سیستانی اشتهار و با فتوای جهاد آیت الله سیستانی برای جنگ با داعش نیز مخالفت کرده است.

محمود الحسن الصرخی کیست؟

اما حسن الصرخی کیست و چه ماموریتی دارد؟

سید محمد بن عبدالرضا بن محمد الصرخی” معروف به ” آیت الله سید محمود حسنی الصرخی” متولد کاظمین و روحانی نمایی است که ‍‍‍‍‍پس از سقوط رژیم منحله بعث سابق عراق برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاعام ظاهر شد و ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع اعلای شیعیان، مدعی ارتباط با امام زمان شد! البته برخی شایعات نیز وجود دارد که گفته می شود نام اصلی وی “محمود التمیمی” از عشایر سنی مذهب بنی تمیم در استان دیالی عراق است.

وی همچنین مدعی شده که از شاگردان حضرت آیت الله سید محمد باقر صدر و سید محمد صادق صدر بوده که البته این ادعا از سوی دیگر شاگردان این دو مرجع عالیقدر شهید، مانند حضرت آیت الله سید کاظم حائری، که چندین سال است از عراق به ایران هجرت کرده و در قم سکونت دارد – ایشان پدر معنوی جنبش صدر عراق به شمار می رود – تکذیب شده است.

او که پس از ظاهر شدن به سرعت مورد توجه رسانه‌های خبری جهان به ویژه رسانه‌های ضد ایرانی و ضد شیعی قرار گرفت، در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام “سید حسنی” شهرت یافت.

چند روز پس از اولین ظهور وی، او اظهارات شدید اللحنی علیه نیروهای آمریکایی بیان کرد و آنان را اشغالگر خواند و خواستار خروج فوری اشغالگران از عراق شد.

دو روز پس از اظهارات ضد آمریکایی “الصرخی” که در آن زمان در شهر کربلا مستقر شده بود، هوادارانش با حمله به تعدادی از نیروهای امریکایی موفق شدند ۳ نفر را بکشند. بلافاصله پس از آن عملیات نیروهای امریکایی به کمک ارتش عراق به دفتر او حمله کردند، اما وی پیش از آن ناپدید شده بود.

از آن زمان تا سال گذشته یعنی نزدیک به ۴ سال از “الصرخی” خبری نبود. شایعات در مورد محل پنهان شدن وی افزایش یافت. برخی می گفتند به لبنان فرار کرده زیرا در آنجا رؤیت شده اما عده ای دیگر معتقد بودند در مناطق جنوب عراق پنهان شده است. اما برخی افراد زودباور که ادعاهای الصرخی درباره ی دیدار با امام زمان را باور کرده بودند، معتقد بودند که او غیبت کرده و نزد امام زمان رفته است.

اما بررسی‌های دقیق انجام شده و سیر تحرکات، اقدامات، موضع گیری ها و اضهار نظرهای ۲ سال اخیر الصرخی، یعنی پس از ظهور مجدد وی، حکایت از آن دارد که او از سوی یکی از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی منطقه – که به احتمال زیاد عربستان سعودی است – به طور کامل حمایت و پشتیبانی مالی و… می شود.

جالب توجه این است که اظهارات و موضع‌گیری‌های منطقه‌ای الصرخی نیز در “تمامی موارد” بر علیه مواضع شیعیان و منافع انان در منطقه است.

وی تاکنون بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران و همچنین حکومت بشار اسد را مورد انتقادات شدید خود قرار داده است.

وی همچنین بارها انقلابیون بحرین را، که مشاهده ظلم آل‌خلیفه علیه آنان، قلب هر شیعه‌ای را به درد می‌آورد، شورشی و فتنه‌گر نامیده است!!

تمام اینها در حالی است که در بحران اخیر عراق، الصرخی، از داعش و شورشیان استان فلوجه، که بارها و به صراحت علیه تمامی شیعیان جهان موضع‌گیری کرده‌‌اند، حمایت کرده است!
حسن الصرخی چه ماموریتی دارد؟

به نظر می‌رسد حسن الصرخی ماموریت ایجاد جنگ فرقه‌ای در میان شیعیان را برعهده دارد. با توجه به اینکه بیشترین جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند و بعد از شیعیان کردها و بعد از آن سنی‌ها در اقلیت قرار دارند، ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در این کشور نمی‌تواند اهداف کشورهای مرتجع عربی و همچنین همپیمانان غربی آنان درعراق را محقق کند. اینکه فردی شیعه نسبت به خطری که داعش در عراق برای عراقی‌ها ایجاد کرده است سکوت می کند و جهت بی اثر کردن فتوای آیت الله سیستانی اقدام می‌کند خود به خوبی نشان از اهداف فتنه « الصرخی »‌ در کربلا دارد. چراکه وقایع عراق نشان می‌دهد که گروهک تکفیری داعش در عراق به هر لحاظ خصومت خود را با شیعیان بیش از پیش نشان داده است و تنها در یک فقره ۳۰۰ زندانی یکی از زندان های این کشور را که عموما به زعم داعشی‌ها جرم‌شان شیعه بودن و یا حمایت از حمایت از دولت و مردم عراق بوده را اعدام کرده است.

به هر جهت مشخص است که فتنه « الصرخی»‌ برای تداوم حضور داعش در عراق و همچنین بی دفاع نمودن عراق در مقابل حملات این گروهک تروریستی انجام پذیرفته و این فتنه به دنبال سیاست بی کفایت نشان دادن دولت نور المالکی برای ساقط کردن دولت وی انجام گرفته است. ۱۴تیر۱۳۹۳

درباره نویسنده

1942مطلب نوشته است .

۳ Comments on “فوتبال یک طرح خاخام “یهودی”برای مقابله با«امام زمان»است!؟”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما