ابرهای ایران را می‌دزدند/آفت محصولات ما کاردشمن است!صحت وسُقم؟

ابرهای ایران را می‌دزدند/آفت محصولات ما کاردشمن است!صحت وسُقم؟

 آنفلوآنزا پرندگان+آفت زیتون رودبار+واردات بذرهای عقیم+تغییرات اقلیمی کارامریکاواسرائیل است

ابرهای ایران را می‌دزدند

هندوانه طرح صهیونیستی است! +آفت زیتون رودبار،کارامریکاست+ابرمارا اسرائیل باکمک افغانستان می دزدند+آنفولانزای مرغی کاراستکباره+زلزله هم مربوط به«هارب»ه+مرغ همسایه تخم نمی کنه +دشمن دان عقیم شده داده!+درختنان ما میوه نمی دهند مربوط به بذرهای عقیم شده وارداتیه،همه اینها  کارتکنولوژیه!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تغییرات اقلیمی در ایران مشکوک به دخالت خارجی‌هاست؛ مراکز علمی که در کشور وجود دارد مطالعه‌ای در این خصوص انجام داده‌اند که نتیجه مطالعات این موضوع را تأیید می‌کند.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی که امروز (دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ )در موسسه تولید و اصلاح نهال و بذر برگزار شد گفت: آسیب‌پذیری محل اثر تهدیدات است بنابراین اگر آسیب‌پذیری وجود ندشته باشد چیزی هم نمی‌تواند تهدید کننده باشد.

جلالی با بیان اینکه رابطه تنگاتنگی میان پدافند غیرعامل و تهدید وجود دارد؛ افزود: پدافند غیرعامل براساس سه عنصر شناسایی تهدید، رصد و بررسی تهدید و مقابله با تهدید یا کاهش پیامدهای آن در سطح قابل تحمل عمل می‌کند.

وی با اشاره به تهدیدات طبیعی و نقش پدافند غیرعامل در برابر این مخاطرات گفت: نوع مخاطرات طبیعی به علت ثابت بودن به گونه‌ای است که دانش بشری می‌تواند بر آن مسلط شود؛ به عنوان مثال زلزله‌های ۱۰۰ سال پیش با زلزله‌های کنونی فرقی ندارد و امروز می‌توان با احداث ساختمان‌های مقاوم با این تهدید مقابله کرد.

ممکن است با تهدیدات بیوسایبری مواجه شویم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: اما تهدیدات در حوزه مخاطرات انسان‌ساز اینگونه نیست؛ چون این تهدیدات دائماً در حال تغییر است؛ به عنوان نمونه تا چند سال پیش ما تهدیدات سایبری نداشتیم اما امروز وجود دارد یا ممکن است تا چند سال دیگر تهدیدات بیوسایبری بر پایه بیولوژیک و فضای سایبری شکل بگیرد.

این مسئول با تاکید بر اهمیت مطالعه مداوم استراتژی‌ و دکترین‌های تهدیدگر علیه کشور گفت: بخشی از تهدیدات انسان‌ساز ممکن است بر تکنولوژی مستقر شود و به کارگیری آن علیه ما تهدیداتی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه تکنولوژی به خودی خود می‌تواند هم تهدید داشته باشد هم فرصت افزود: مثلاً در بحث شناسایی از راه دور به وسیله ماهواره اگر این تکنولوژی در اختیار ما باشد فرصت است اما شناسایی امکانات ما برای دشمن را نیز ممکن کند؛ بنابراین فناوری می‌تواند علیه ما تهدید شکل دهد.

جلالی یکی دیگر از نمونه‌های این موضوع را شبکه‌های اجتماعی عنوان و تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی زیرساخت‌های این قابلیت در اختیار دشمن قرار گیرد می‌تواند آن را به تهدیدی علیه ما تبدیل کند.

وی با بیان اینکه عمده تهدیدات انسان‌ساز دانش‌پایه است گفت: نگاه ما به فناوری می‌تواند فرصت صرف یا تهدید صرف باشد اما نگاه هوشمندانه به فناوری بهترین نگاه است که می‌تواند با شناسایی فرصت‌ها حداکثر استفاده را از آن ببرد و با تهدیدات آن نیز مقابله کند.

منشأ آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشخص نیست

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تهدیدات حوزه زیستی و بیوتروریسم و ارتش‌های بیولوژیک نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امروز جنگ زیستی با هدف آسیب زدن به اقتصاد در دستور کار برخی کشورها قرار دارد و کشورهایی هستند که حملات زیستی هدفمندی انجام می‌دهند.

جلالی ادامه داد: سه سال پیش زیتون‌های رودبار دچار حمله زیستی شد و بخش زیادی از محصول از دست رفت؛ اینکه منشأ این حمله انسانی بود یا خیر مشخص نشد ولی در هر حال نتیجه آن آسیب اقتصادی بود.

وی آسیب به مرغداری‌ها به خصوص در استان البرز که مرکز تولید بخش زیادی از تخم مرغ کشور است را نیز از همین جنس دانست و گفت: در چهار سال گذشته دو بار این اتفاق رخ داده و در هر دو بار هم دامپزشکی مرغ‌های درگیر را معدوم کرده است؛ ریشه و منشأ این اتفاقات پیدا نشده اما همواره وجود دارد.

سردار جلالی

عدم تمایل به خداباتغذیه حرام

جلالی ادامه داد: علاوه بر اینها، تهدیداتی در حوزه غذایی به خصوص دستکاری غذایی، تغییر الگوی مصرف و … نیز وجود دارد که می‌تواند قابلیت‌های یک ملت را تغییر دهد؛ یکی از اساتید دامپزشکی در این خصوص به بنده گفت که غذای حرام مثل گوشت خوک اثرات زیستی بالایی بر انسان دارد و تمایلات خدایی را در انسان از بین می‌برد.

بذرهای عقیم

این مسئول خطرات ناشی از وابستگی کشور به بذرهای عقیم را نیز گوشزد کرد و افزود: امروز انتقاداتی از تولید مواد غذایی در کشور می‌شود اما در هر حال آن اقلام غذایی که راهبردی است و غذای اصلی کشور را تشکیل می‌دهد باید در کشور تولید شود و اگر کمبودی در آن وجود داشت فقط در حد رفع کمبود وارد شود.

 «هندوانه »محصول غیرضروز

وی ادامه داد: تعجب‌آور است که چرا این انتقادات متوجه کاشت هندوانه و یا دیگر محصولاتی که غذای اصلی کشور نیست نمی‌شود؛ در هر حال در کنار لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در کشاورزی، به تولید اقلام اساسی در کشور نباید آسیبی وارد شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: سبد اصلی مصرف از مزرعه تا سفره باید مصون باشد و وابستگی جدی در این مورد نباید داشته باشیم؛ درست نیست که بذر از خارج وارد و در داخل کشت شود و یا واکسن دامی از خارج وارد شود.

وی با بیان اینکه بذر یکی از گلوگاه‌های جدی کشور است افزود: واکسن نیز اهمیت زیادی دارد؛ نگاه ما به واکسن همچون نگاه وزارت دفاع است؛ باید واکسن‌سازی رازی را به حدی ارتقا دهیم که هم سطوح حاکمیتی حفظ شود و هم از تصدی‌گری دست برداریم تا بخش خصوصی هم بتواند در حد قابل قبولی واکسن تولید کند و ذخایر مناسبی داشته باشیم.

نقش اسرائیل درتغییرات اقلیمی 

جلالی در ادامه به معضلات تغییر اقلیم در ایران نیز اشاره و اعلام کرد: تغییرات اقلیمی در ایران مشکوک به دخالت خارجی‌هاست؛ مراکز علمی که در کشور وجود دارد مطالعه‌ای در این خصوص انجام داده‌اند که نتیجه مطالعات این موضوع را تأیید می‌کند.

اسرائیل وافغانستان «ابر»های مارا می دزدند!

وی خاطرنشان کرد: تیم‌های مشترکی از اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه، ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند؛ علاوه بر این ما با بحث ابردزدی و برف دزدی نیز مواجه هستیم.

جلالی افزود: در این مطالعه طی چهارسال گذشته ارتفاعات افغانستان تا مدیترانه مورد بررسی قرار گرفته است؛ نتیجه اینکه همه ارتفاعات بالای دو هزار و ۲۰۰ متر در این محدوده پر از برف ولی ارتفاعات ما خشک بوده است./۱۱ تیر ۱۳۹۷ایسنا

برخی کشورها از ایران «ابردزدی و برف دزدی» می‌کنند، طی چهارسال گذشته، همه ارتفاعات بالای دو هزار و ۲۰۰ متر از افغانستان تا مدیترانه «پر از برف»بوده ولی ارتفاعات ایران «خشک» بوده است

***

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:روزنامه شرق هم  بابازخوانی پرونده های بایگانی شده ! اولین کاشف  سارقان ابر را «احمدی نژاد»می داند،اظهارات سردارجلالی تتمه کشفیات رئیس جمهور دوره نهم ودهم است با«ورژن جدید»!

اردیبهشت سال ۱۳۹۰محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت کشور، در افتتاح یک سددر استان مرکزی ازکشفیاتش می گوید:

«براساس اخباری که صحت آن درباره وضع آب‌وهوا تأیید شده است، کشورهای اروپایی با استفاده از تجهیزاتی خاص به‌گونه‌ای عمل کرده‌اند که ابرها تخلیه شود و ابرهای بارش‌زا به کشورهای منطقه ازجمله ایران نرسد»

احمدی نژاد آن راپروژه«  جنگ آب»می داند.

روزنامه شرق دربایگانی اش به ماجرای مشکوک بودن ،شبیه مشکوک بودن سردارجلالی اشاره می کند:

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱  سیدحسن موسوی(رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی و گرشگری)  در مراسم معارفه معاون هواشناسی ستاد تسهیلات سفرهای کشور می گوید:

خبرگزاری فارس: به خشکسالی جنوب کشور مشکوکم/تاثیر استکبار بر شرایط اقلیمی

«بنده به خشک‌سالی‌های نیمه ‌جنوبی کشور مشکوکم، استعمار و استکبار جهانی با تکنولوژی در شرایط اقلیمی ایران تأثیر می‌گذارند. سازمان هواشناسی باید ریشه این مفسده را کشف کند چون این میزان خشک‌سالی در کشور طبیعی به نظر نمی‌رسد».

این اکتشافات منحصربه دوره احمدی نژادنبوده!دردولت  تدبیرامید-روحانی-هم چنین اختراعاتی وجود داشته!

این خبردرگزارش خبرگزاری فارس هم  درهمین تاریخ (۲۶ تیر ۱۳۹۱)منتشرشده است.

رییس‌جمهور در حکمی ضمن تشکر از خدمات اسفندیار رحیم مشایی، سیدحسن موسوی را به عنوان رییس جدید دفتر خود منصوب کرد.۱۱ آذر ۱۳۹۱ 
شرق می نویسد:

براساس گزارشی که خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا منتشر کرده است، مهرماه سال۱۳۹۶  «فرید گلکار»، مدیرعامل مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها، به ابردزدی اشاره داشته :

«سالانه ۱۰  میلیارد مترمکعب آبِ با کیفیت، سوار بر ابرها از کشور ما خارج می‌شود و ما همچنان نسبت به فرصتی که از دست می‌رود»

پایان بایگانی های روزنامه شرق

***

 براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد، وجود ندارد.

احد وظیفه (مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی) در واکنش به اظهارات اخیر رییس پدافند غیرعامل مبنی براینکه تیم‌های مشترکی از اسرائیل با همکاری یکی از کشورهای همسایه ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند و همچنین ما با ابردزدی و برف دزدی در کشور مواجه هستیم، گفت: نمی‌دانم ایشان برچه اساسی این موضوعات را مطرح کرده است، احیانا ایشان اسناد و مدارکی در این زمینه دارند!؟

اما براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد، وجود ندارد.

وی افزود: کشوری نمی‌تواند، ابر بدزد، اگر اینگونه بود پلیس آب در آمریکا ایجاد نمی‌شد، چراکه ابرها را از دیگر کشورها می‌دزدیدند و دیگر نیازی به پلیس آب نبود و آن را حذف می‌کردند.

وی با بیان اینکه اگر ابری رطوبت کافی داشته باشد، برف و باران ایجاد می‌شود و در صورتی که نداشته باشد اصلا بارشی نخواهد داشت، ادامه داد: ایران دچار خشکسالی‌های ممتد است و این روند جهانی است و فقط شامل ایران نیست.

مدیر کل هشدار سریع و پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه کشورهای عراق و ترکمنستان، ازبکستان و آسیای میانه درگیر خشکسالی هستند، تاکید کرد: خشکسالی موضوعی نیست که فقط کشور ما با آن مواجه باشد.

وظیفه با بیان اینکه این‌ها مسائلی است که باید در محیط‌های علمی مطرح شود، تاکید کرد: مطرح کردن این مباحث نه تنها مشکلی را از ما حل می‌کند، بلکه باعث می‌شود از چاره‌اندیشی درست منحرف شویم. اگر فکر کنیم کشوری برف‌ها و ابرهای ما را می‌دزد و این موضوع صحت نداشته باشد به خطا رفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه هنوز تکنولوژی وجود ندارد که بتواند جو را تغییر دهد، گفت: تولید گازهای گلخانه‌ای توانسته جو را به نوعی تغییر دهد که با تغییر اقلیم مواجه شویم و دمای کره‌ زمین یک درجه گرمتر شود که همین یک درجه باعث بروز خشکسالی‌های متمادی برای کشورها شده است.

/جوابیه درهمان روزاظهارات سردارجلالی بوده

 سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی  درمورخه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ازسوی رهبری به عنوان رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور منصوب کردند.

***

تخلیه ابرها با فاصله کشورها از ایران امکان ندارد
مقامات دولتی بارها تلویحاً و تصریحاً به بیان نقش دشمنان در خشکسالی های کشور پرداخته اند که در این میان، حتی برخی از آنها همچون رئیس سازمان محیط زیست که تلاش دارد به عنوان متولی امور آب و هوا و اقلیم در کشور، وجهه علمی بودن اظهار نظرهای خود را در این باره از دست ندهد، باز هم همان حرف های سایرین را بدون ارائه هیچ مستنداتی، تکرار می کند.

پروفسور پرویز کردوانی، جغرافیدان و بنیانگذار مرکز تحقیقات مناطق کویری و بیابانی ایران به عنوان شخصیت علمی که سال های متمادی پژوهش و تحقیق در زمینه خشکسالی های ایران داشته است، درباره اظهارنظرهای دولتمردان کشور در خصوص تخلیه ابرها توسط دشمنان به خبرنگار فارس می گوید: این چه حرفی است که دشمنان ابرها را تخلیه می کنند و ابر خشک را برای ما می فرستند؟ دشمنان این کار را کجا انجام می دهند؟چطور می توانند صدها کیلومتر ابر را راهنمایی کنند؟

وی ادامه داد: بارور کردن ابرها درست است اما اصول دارد همین طوری نیست که ابرها را صدها کیلومتر خارج از کشور ما بارور کنند و ابر تخلیه شده را برای ما بفرستند. باید این عمل در منطقه ای انجام شود که سیستم باروری ابر وجود داشته باشد.

نویسنده کتاب «خشکسالی و راه‌های مقابله با آن» افزود: حتی اگر دشمنان در کشورهای اطراف هم بخواهند ابرها را بارور کنند کشورهایی مثل عراق و عربستان که اصلاً قابلیت باروری ابر ندارند از سوی دیگر کدام کشور حاشیه ای ما، باران های شدید دارد که بگوییم ابرهای ما را دشمنان در آنجا بارور کرده اند تا ما باران نداشته باشیم.

پروفسور کردوانی تصریح کرد: تخلیه ابرها از باران با تزریق «یدید نقره» به ابرها انجام می شود که بسیار گران قیمت است و این اتفاق در شرایط خاص دمایی، سرعت ویژه باد و … رخ می دهد.

امکان تغییر در آب و هوای هیچ کشوری وجود ندارد
وی افزود: اگر تمام این شرایط در کنار هم با توجه به فاصله دشمنان با خاک کشور ما فراهم باشد شاید یک دفعه امکان انجام تخلیه ابرها از باران وجود داشته باشد که آن یک دفعه هم هیچ تأثیری بر بارندگی های سالانه و شرایط عادی جو نخواهد داشت.

این جغرافیدان تأکید کرد که خشکسالی در کشور ما ریشه های طبیعی دارد و به هیچ وجه هیچ کشوری با هر قدرتی که باشد نمی‌تواند تغییر در آب و هوای کشورها ایجاد کند./۲۶ شهریور ۱۳۹۱ انتخاب

مدیریت سایت-پیراسته فر:بااستفاده ازمنابع معرفی شده بااندکی اصلاحات وافزودن تصاویروانتخاب بعضی تیترهاانجام گرفته است

 سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی  درمورخه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ازسوی رهبری به عنوان رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور منصوب کردند.

مدیریت سایت-پیراسته فر:بااستفاده ازمنابع معرفی شده بااندکی اصلاحات وافزودن تصاویر

درباره نویسنده

1905مطلب نوشته است .

۳ Comments on “ابرهای ایران را می‌دزدند/آفت محصولات ما کاردشمن است!صحت وسُقم؟”

  • کفپوش عایق برق wrote on ۱۲ تیر, ۱۳۹۷, ۵:۱۲

    به جای اینکه دنبال مقصر باشید دنبال راه حل باشید

  • خرید ورق wrote on ۱۲ تیر, ۱۳۹۷, ۱۱:۲۳

    طراحی سایت خوبی دارید موفق و پیروز باشید

  • خوشخواب wrote on ۱۳ تیر, ۱۳۹۷, ۵:۵۸

    چرا جلوشون رو نمیگیرین اگه میدزدن

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما