تشکر”سردارسلیمانی” از رئیس جمهور+اگر دولت نباشد،کشور بهتر اداره خواهد شد:سردارصفوی

تشکر

گاهی به نظر می‌رسد که اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد. سرلشکرصفوی ۳ تیر ۱۳۹۷

درادامه واکنش سردارجعفری ،حجت الاسلام رسایی ،حجت الاسلام نقویان وامام جمعه تهران (آیت الله امامی کاشانی)راخواهیدخواند.

رحیم صفوی

دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.۱۳ تیر ۱۳۹۷

رئیس جمهور( دکترحسن روحانی) در سخنان شامگاه دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ در برن- پایتخت سوئیس- دردیدار با گروهی از ایرانیان مقیم سوئیس-به دولت آمریکا  به خاطر تلاش برای وادار کردن سایر کشورها با قطع خرید نفت از ایران هشدارداد.«آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که میخواهند به طور کامل جلوی صادرت نفت ایران را بگیرند، آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود، اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه اش را ببینید».

این همان دکتر روحانی است که ما شناخت داشتیم و داریم و می بایست باشدشما با سخنان حکیمانه ارزشمند و قدرتمندانه خودتان رهبر عزیز، ملت بزرگوار ایران اسلامی و مسلمانان جهان را سرافراز نمودید..

*سخنان رئیس جمهور در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام است. وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است./@Khamenei_fa

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظّم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه ۳۰ تیر) در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه:

 سخنان رئیس جمهور را در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظاماست، وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است.

***

به نوشته فارس، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل‌قوا در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت داخلی کشور و مشکلات موجود‌اشاره کرد و در پاسخ به سؤال یکی از حاضران در مورد اینکه چرا رهبری در موضوع برجام دخالت مستقیم نکردند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری یک فرد قانون‌مدار است، دولت را نیز مردم بر سر کار می‌آورند، بنابراین ایشان در چارچوب قانون اساسی به مسائل نگاه می‌کنند.

سردارصفوی گفت : مقام معظم رهبری از همان ابتدا به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نبودند و این مسئله را اعلام کردند، اما به دلیل همان پایبندی به قانون اساسی کشور به دولت اجازه دادند وارد مذاکرات برجام شوند؛ حالا اگر دولت راه‌اشتباه رفته است گناه حضرت آقا چیست؟ خُب این دولت انتخاب مردم بوده است.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما در دولت‌سازی مشکل داریم، خاطرنشان کرد: گاهی به نظر می‌رسد که اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد.

سرلشکر رحیم‌ صفوی تبیین کرد: مردم به ادارات و سازمان‌ها و شهرداری‌ها مراجعه می‌کنند و مشکلاتشان برطرف نمی‌شود و همین مسائل ایجاد نارضایتی کرده و ضدانقلاب نیز بلافاصله سوءاستفاده می‌کند و مردم را ناراضی جلوه می‌دهد که بخشی از این نارضایتی‌ها به دلیل ناکارآمدی مسئولان است/العالم

سخنان(یکشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷) سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی در جمع پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس استان فارس در حسینیه ثارالله

آفتاب‌‌نیوز  نوشت:سردار رحیم صفوی در جمع پیش‌کسوتان و رزمندگان دفاع مقدس استان فارس، گفته بود: «گاهی به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد. بخشی از این نارضایتی‌ها، به دلیل ناکارآمدی مسئولان است». در ابتدا این سخنان او را روز دوشنبه(۴ تیر ۱۳۹۷) «روزنامه کیهان» و «روزنامه خراسان» به نقل از «فارس» منتشر کرده بودند.

***

رئیس جمهور( دکترحسن روحانی) در سخنان شامگاه دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ در برن- پایتخت سوئیس- دردیدار با گروهی از ایرانیان مقیم سوئیس-به دولت آمریکا  به خاطر تلاش برای وادار کردن سایر کشورها با قطع خرید نفت از ایران هشدارداد.«آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که میخواهند به طور کامل جلوی صادرت نفت ایران را بگیرند، آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود، اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه اش را ببینید».

دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می بوسم :سرلشکر سلیمانی در نامه‌ای به روحانی

 در پی اعلام موضع قاطع حسن روحانی در قبال اظهارات سلطه طلبانه و تهدیدات و زیاده‌خواهی‌های مقامات آمریکایی و صهیونیستها، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی از سخنان عزتمندانه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

متن پیام فرمانده نیروی قدس سپاه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر بزرگوار جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
آنچه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد، مبنی بر اینکه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی که در موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.

حقیر به عنوان سرباز ولایت و این ملت سرفراز و با همه جان به حضور جنابعالی عرض می‌کنم:  این همان دکتر روحانی است که ما شناخت داشتیم و داریم و می بایست باشدشما با سخنان حکیمانه ارزشمند و قدرتمندانه خودتان رهبر عزیز، ملت بزرگوار ایران اسلامی و مسلمانان جهان را سرافراز نمودید..

دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.
برادرتان قاسم سلیمانی/چهارشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۷خبرگزاری فارس

مدیریت سایت-پیراسته فر:رئیس جمهور( دکترحسن روحانی) در سخنان شامگاه دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ در برن- پایتخت سوئیس- دردیدار با گروهی از ایرانیان مقیم سوئیس-به دولت آمریکا  به خاطر تلاش برای وادار کردن سایر کشورها با قطع خرید نفت از ایران هشدارداد.«آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که میخواهند به طور کامل جلوی صادرت نفت ایران را بگیرند، آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود، اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه اش را ببینید».

***

واکنش مقام آمریکایی به سخنان روحانی درباره بستن تنگه هرمز!

«آسوشیتدپرس»، اظهارات یک مقام ارتش آمریکا در روز چهارشنبه که گفته واشنگتن «آماده تضمین آزادی تردد دریایی» است را واکنش به سخنان اخیر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران تعبیر کرده است.

«بیل اربن»، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا روز چهارشنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت نیروهای آمریکایی و متحدان منطقه‌‌ای این کشور

«آماده تضمین آزادی تردد دریایی و گردش آزاد تجارت حسب مجوزهای قوانین بین‌الملل هستند

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۱۸ اردیبهشت‌ماه کشورش را از توافق هسته‌ای برجام خارج و فرمانی را برای احیای تحریم‌ها علیه ایران پس از دوره‌های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه امضا کرد. تحریم‌های مربوط به محدود کردن فروش نفت ایران، جز تحریم‌هایی هستند که اجرای آنها ۱۸۰ روز بعد از خروج آمریکا از برجام، در تاریخ ۴ نوامبر (۱۳ آبان‌ماه) اجرایی خواهد شد.

این تحریم‌ها به موجب بند ۱۲۴۵ (د) قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا، ۲۰۱۲ اعمال می‌شوند که خزانه‌داری آمریکا را ملزم می‌کند علیه آن دسته از موسسات مالی خارجی که با بانک مرکزی ایران یا هر یک از دیگر موسسات مالی تحت تحریم ایران معامله انجام می‌دهند تحریم‌هایی اعمال کند، مگرآنکه کشورهایِ میزبانِ آن موسسات مالی در بازه ۱۸۰ روز گذشته خرید نفت خام از ایران را «به میزان قابل توجه» کاهش داده باشند.

در این قانون، تعیین اینکه «میزان قابل‌توجه» چه رقمی خواهد بود به عهده قوه مجریه گذاشته شده و دولت آمریکا می‌تواند بعد از ارزیابی وضعیت عرضه نفت در بازارهای جهانی، رقمی را برای کاهش خرید نفت از ایران تعیین کند.

دولت اوباما قبل از برجام کشورها را به کاهش ۲۰ درصد خرید نفت از ایران ملزم کرده بود، اما یک مقام دولت ترامپ چند روز پیش گفت واشنگتن قصد دارد این بار در روز اجرایی شدن تحریم‌ها میزان فروش نفت ایران را به صفر برساند. یک مقام دیگر دولت آمریکا یک روز بعد از این ادعا عقب‌نشینی کرد./ ۱۴ تیر ۱۳۹۷تابناک

***

 تنگه هرمز برای همه یا هیچکس

خبرگزاری فارس: می‌توان به دشمنان فهماند که استفاده از تنگه هرمز برای همه یا هیچکس چه مفهومی دارد

سرلشکر جعفری : با اشاره به مواضع قاطعانه رئیس‌جمهور برابر شیطنت اخیر امریکایی ها در طراحی تحریم های جدید نفتی علیه ایران و ابراز امیدواری نسبت به عملی شدن آن در صورت لزوم و تاکید بر همراه بودن آحاد مردم و مسئولین نظام در این زمینه، تصریح کرد: یقینا، در شرایط محتمل با عملی شدن مواضع اخیر مسئولین اجرایی کشور که در حال پیش گرفتن رویکرد و نگاه انقلابی در صحنه نبرد امروز با دشمن به ویژه امریکای مکار و جنایتکار هستند ، می توان به دشمنان فهماند که استفاده از تنگه هرمز برای همه و یا برای هیچ کس چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت استان تهران /پنج شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۷خبرگزاری فارس

مدیریت سایت:جناب سرلشکرازگفتن نام رئیس جمهور اباکردند وشایدازاینکه توفیق حضوردرمراسم تحلیف (۱۴ مرداد ۱۳۹۶)نتوانست شرکت کند،خجالت کشید مثل سردارسلیمانی باصراحت نام رئیس جمهورراببرد،بجایش گفتند«مسئولین اجرایی کشور »

البته ایشان گفتند:قصدآمدن داشتم ولی چون درمشهدبودم «تأخیرپرواز»علت عدم حضورم بود

***

واما واکنش حمیدرسایی

                 توهین نماینده (سابق)حمیدرسایی  به سرلشکرسلیمانی

حمیدرسایی که صلاحیت وی در انتخابات اخیر مجلس رد شد، به سردار سلیمانی توهین کرد.

 به تاریخ که نگاه می کنیم امثال اشعث کندی وابوموسی اشعری یک عمربه امام علی (ع)خون دل دادند،یکی دوبارهم درحرف،نه درعمل ،مواضع درست داشتند،امامالک اشتربرای دستبوسی ازآنهادستپاچه نشد

این اهانت بعد از نامه اخیر سردارسلیمانی به روحانی انجام شده است./۱۴ تیر ۱۳۹۷خبرآنلاین

***

حرف «رسایی»خلاف وحدت است وخدشه دارکردن سردارسلیمانی

نقویان: نباید با برخی ادعاها به حیثیت نظام خدشه وارد کرد

حجت الاسلام ناصر نقویان» امروز (جمعه۱۵ تیر ۱۳۹۷) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این ادعاها مخالف ندای وحدتی است که رهبر معظم انقلاب بارها بدان تاکید داشته اند. وی گفت: این گونه مطالب به منزله توهینی است به تصمیم های کلان نظام؛ زیرا سردار سلیمانی مورد اتفاق و وفاق همگان است و همه به این شخصیت بزرگ احترام می گذارند.

نقویان افزود: نباید جایگاه سردار سلیمانی را که برای دفاع از کشور و نظام جمهوری اسلامی همه وجوه شخصیت و شانیت خویش را به عرصه آورده است، با چنین ادعاهایی خدشه دار کرد.

مدیریت سایت-پیراسته فر:حجت الاسلام رسایی ،رئیس جمهوررابه «اشعث کندی وابوموسی اشعری»تشبیه کرده وسردارسلیمانی را به دستپاچگی متهم کرده است!

***

قدردانی امام جمعه تهران«سرلشکر قاسم سلیمانی» تشکررئیس‌جمهور

تقدیر آیت‌الله امامی‌کاشانی از سرلشکر سلیمانی به دلیل نامه به روحانی

آیت‌الله امامی‌کاشانی-خطیب نماز جمعه این هفته(۱۵ تیر ۱۳۹۷) تهران : در روایات بر روی وحدت کلمه و اتحاد بین امت اسلامی تأکید شده است و امام صادق(ع) فضا را برای حضور مسلمین باز کردند، پیوند بین مسلمین باید به‌گونه‌ای باشد که دشمن نتواند نفوذ کند، امروز، وحدت کلمه بین مسلمین خواست امام زمان(عج) است.

وی گفت: رهبر انقلاب همواره بر وحدت، انسجام و برداشتن تهمت‌ها و دروغ‌ها تأکید کرده‌اند؛ امروز فضا در برابر دشمن است، و باید با دشمن مقابله کنیم، رهبری می‌فرمایند که به هم تهمت نزنید، دشمن  سوء‌استفاده می‌کند.

خطیب نماز جمعه ضمن تقدیر از نامه تشکر سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به رئیس‌جمهور، افزود: از آقای سلیمانی تشکر می‌کنم به خاطر نامه گرمی که به آقای روحانی نوشتند، این در انسجام ملت خیلی مؤثر است، دشمن می‌ترسد و می‌گوید که کشور یک کاسه است؛ این مسئله‌ای عقلی، دینی و نقلی است، عقل و دین می‌گوید که اسلام یک سخن دارد./۱۵ تیر ۱۳۹۷تسنیم

***

ناگفته هایی از تهدید نفتی روحانی و نامه سردار سلیمانی

ابعاد جدیدی از نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور 

 این تحلیل گر سیاسی به سخنرانی تهدیدآمیز رئیس جمهور در هفته گذشته که خطاب به غربی ها گفته بود اگر می توانید جلوی فروش نفت ایران را بگیرید تا نتیجه اش را ببینید، اشاره کرد و گفت: نیاز بود کسی که می‌تواند آن تهدیدات را عملی کند از او پشتیبانی کند، بنابراین سردار قاسم سلیمانی برای خنثی‌سازی توطئه دشمن در یک نامه حساب شده از سخنان آقای روحانی حمایت و تشکر کرد و این پیام به دنیا ارسال شد که تهدیدات رئیس جمهور درباره صادرات نفت توخالی نیست و از سوی کسانی که در منطقه کارهای بزرگی انجام داده‌اند پشتیبانی می‌شود. به گزارش فارس این تحلیل گر مسائل بین المللی که در مسجد حضرت ولیعصر شهرک شهید محلاتی سخنرانی می کرد، با تأکید بر این که هدف آمریکا از اعمال تحریم‌های شدیدتر، تقسیم مسئولان جمهوری اسلامی به دو طیف و روبه‌روی هم قرار دادن آن هاست، گفت: هدف آمریکا این بود که کلاف را از دست جمهوری اسلامی خارج و در نهایت شهروندان را از مسئولان و نظام جدا کند، اما در بخش‌های درونی نظام که غرب آن ها را رقیب هم حساب می‌کند زمانی که پای منافع نظام وسط باشد با پیام امثال سردار سلیمانی اوج رفاقت دو طیف نشان داده می‌شود. وی افزود: این در حالی بود که دشمن از ماه ها قبل تبلیغ می‌کرد که سپاه رقیب و مخالف دولت و به دنبال زمین زدن آن است و متأسفانه این مثلاً رویکرد به داخل کشور هم رخنه کرده بود و حتی خود رئیس جمهور هم به این موضوع دامن می‌زد چرا که بازتاب سخنرانی‌اش در روز ۲۹ فروردین و روز ارتش این بود که آقای روحانی با سپاه درگیر شده و به آن طعنه زده است. این تحلیل گر مسائل سیاسی و بین‌المللی گفت: در روزهای اخیر هم شنیدید که می‌گفتند سپاه می‌خواهد علیه رئیس جمهور کودتا کند و امثال آقای تاج‌زاده و زیباکلام هم به این سخن دامن می‌زدند اما پیام خالصانه سردار سلیمانی این است که سپاه به عنوان قوی‌ترین حامی دولت در وقت لازم به کمک دولت می‌آید و این نامه بازتابش برای دشمنان و فتنه‌گران داخلی خیلی تلخ بود.

برخی نیروهای مخلص نظام درباره نامه سردار سلیمانی دچار خلط مبحث شده اند
زارعی با ذکر این نکته که برخی از نیروهای مخلص و بسیجی درباره نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور دچار خلط مبحث و سو‌ءتفاهم شدند، گفت: آن ها روی واژه‌هایی تمرکز کردند که از نظر شان در این نامه ضروری نبود اما توجه نکردند که نشان دادن این فضا میان دولت و سپاه اقدامی بود که برجک دشمن را زد. سعد ا… زارعی درباره انتقاد عده ای از نامه سردار سلیمانی به روحانی گفت:نباید برخی عبارات را برای کسی که رهبری می‌خواهد تا آخر بر سر کار بماند به کار ببریم چرا که ایشان می‌خواهند همین دولت کارهای غلط را اصلاح کند. وی ادامه داد: بعضی دوستان محل بحث را گم کرده‌اند چرا که ما الان در مواجهه با اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم نه مقام کسی که می‌خواهد امام حسن (ع) را پایین بکشد. زیرا اصلاً شرایط امروز جمهوری‌اسلامی ایران شرایط آن روز امام حسن (ع) نیست. از این‌رو نباید از اشعث به عنوان مثال سخن گفت.

روایتی از موضع گیری رهبری درباره نامه روحانی به سران اروپا 
وی تصریح کرد: عبارات نامه سردار سلیمانی همان عباراتی است که از سوی رهبر معظم انقلاب قبلاً بیان شده است همان طور که درباره نامه آقای روحانی به سران اروپا تعبیر ایشان این بود که اگر در انتهای نامه نام حسن روحانی نوشته نشده بود همه تصور می‌کردند که نامه من است.وی با یادآوری این که سهم اروپا در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ۱۷ میلیارد دلار است، اظهار کرد: این سهم باید مدیریت شود و اگر آن ها حاضر نباشند به تعهدات‌شان عمل کنند باید این رقم را بر کشورهای درجه دو و سه اروپایی سرشکن کنیم چرا که آن ها برعکس آلمان و فرانسه مبادلات‌شان با بانک‌های کوچک صورت می‌گیرد.

راهبرد نظام در نگاه به شرق
وی از راهبرد نگاه به شرق به عنوان دیگر ضرورت مسیر آینده اقتصادی جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و با اشاره به این که رهبر انقلاب از قدیم مطرح می‌کردند که ما در آسیا ظرفیت‌های بسیاری داریم و دشمن در این قاره نداریم، اظهار کرد: ‌براین مبنا رهبر معظم انقلاب می‌گفتند که اقتصاد و سیاست خارجی ما باید با نگاه به شرق طراحی شود. البته این نگاه در کشور غریب بود. به عنوان مثال برخی مقامات وزارت خارجه ما تا چندی پیش به روسیه به چشم همان روسیه تزاری نگاه می‌کردند در حالی که این کشور چندین بار چرخیده است.

این مقامات وزارت خارجه می‌گفتند روس‌ها قابل اعتماد نیستند ولی نمی‌گفتند چگونه انگلستان قابل اعتماد است؟ در حالی که انگلستان هم‌اکنون در حال توطئه علیه ایران است./ ۱۹ تیر ۱۳۹۷خبرآنلاین بنقل از روزنامه خراسان / سعد ا… زارعی تحلیل گر مسائل سیاسی و بین‌المللی ابعاد

درباره نویسنده

1942مطلب نوشته است .

۲ Comments on “تشکر”سردارسلیمانی” از رئیس جمهور+اگر دولت نباشد،کشور بهتر اداره خواهد شد:سردارصفوی”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما