خاطره وزیر دفاع پیشین آمریکا از درخواست ملک عبدالله برای جنگ با ایران

خاطره وزیر دفاع پیشین آمریکا از درخواست ملک عبدالله برای جنگ با ایران

خاطره وزیر دفاع پیشین آمریکا از درخواست ملک عبدالله برای جنگ با ایران

«گیتس» در کتاب خاطرات خود نوشت: «او (ملک عبدلله) خواستار یک حمله تمام عیار به اهداف نظامی ایران بود؛ نه فقط به مواضع هسته‌ای. (عبدلله) از آمریکا می‌خواست که پسران و دخترانش را به جنگ با ایران بفرستد تا از موقعیت عربستان در خلیج فارس و منطقه حفاظت کنند. او از ما می‌خواست که خون «آمریکایی‌ها» را بریزیم اما تا بحال هیچ پیشنهادی درباره ریختن خون سعودی‌ها مطرح کرده؟ هرچه بیشتر او حرف می‌زد من عصبانی‌تر می‌شدم.»

نشنال اینترست در گزارشی به تاریخ اقدامات آمریکا در اثر اطلاعات جعلی گروه‌های نفوذ به ویژه اعراب اشاره کرده و «جان بولتون» را «نفوذی منافقین در کاخ سفید» خواند.

به گزارش ، مجله «نشنال اینترست»، نقش محرک‌ها و تئوری توطئه در حمله آمریکا به عراق تحلیل کرده و نوشت: ادعای «دیک چینی» درباره روابط القاعده عراق و «صدام حسین»، کنفرانس خبری «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع وقت آمریکا درباره آگاهی از آنچه ناشناخته بوده و همچنین سخنرانی «جرج بوش» درباره محور شرارت، از جمله این محرک‌ها بود.

این رسانه به نقش «احمد چلبی» سیاست مدار عراقی مخالف صدام و رییس کنگره عراق هم اشاره کرده و نوشت: اطلاعات جعلی و منافع شخصی «چلبی» و کنگره ملی عراق هم در این حمله موثر بود. درخواست‌های امروز بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها برای تغییر نظام در ایران و اطلاعات جعلی مجاهدین خلق برای فربه کردن این پرونده و تزریق پول‌های هنگفت به نفوذی‌ها در واشنگتن دی سی، نمونه امروزی پرونده حمله آمریکا به عراق است.
«نشنال اینترست» به ادعای سعودی‌ها درباره پناه دادن ایران به اعضای القاعده قبل از حادثه یازدهم سپتامبر اشاره کرد و نوشت: همین مساله در مورد آلمان و در واقع دولت آمریکا که به هواپیما‌ربایان این حادثه اجازه زندگی، کار و تحصیل در فلوریدا و کالیفرنیا را داده بودند، قابل اطلاق است.
بر اساس این گزارش حرفه‌ای‌ها همواره از آزادی نسبی آمریکا برای نفوذ در جدل‌های عمومی استفاده می‌کنند. «جرج واشنگتن» نگران ماموران بریتانیا و فرانسه بود که سعی داشتند این کشور را وارد جنگ‌های اروپایی کنند. در واقع جریان پول‌های خارجی به سمت نشست‌های اتاق فکر آمریکایی و خبرگزاری‌های این کشور خبر جدیدی نیست. با این حال تلاش‌های جدی دشمنان و جنگ‌طلبان علیه ایران برای سوءاستفاده از ترس سعودی‌ها و ترافیک اطلاعات جعلی مجاهدین خلق چشمگیر است.

«نشنال اینترست» تصریح کرد: بسیاری از آمریکایی‌ها گول اطلاعات «چلبی» را خوردند و مالیات‌دهندگان آمریکایی برای این اطلاعات هزینه پرداخت کردند. برخی انتظار دارند که روزنامه‌نگاران این زمانه با استفاده از تجربه عراق دقت بیشتری بر بازیافت اخبار و ادعاهای غلط عربستانی‌ها و مجاهدین خلق علیه ایران داشته باشند.

این رسانه آمریکایی به ژست‌های آزادی‌خواهانه سعودی‌ها اشاره کرد و نوشت: اینها همان سعودی‌هایی هستند که همیشه برای حفظ سلطنت قرون وسطایی خود تا کشته شدن آخرین آمریکایی مبارزه کرده‌اند. آنها خواستار مبارزه آمریکایی‌ها با ایرانی‌ها برای خودشان هستند.

«نشنال اینترست» به اظهارات «رابرت گیتس» وزیر پیشین دفاع در آمریکا اشاره کرده که از خاطراتش درباره دیدار با «ملک عبدلله» تعریف می‌کرد.

«گیتس» در کتاب خاطرات خود نوشت: «او (ملک عبدلله) خواستار یک حمله تمام عیار به اهداف نظامی ایران بود؛ نه فقط به مواضع هسته‌ای. (عبدلله) از آمریکا می‌خواست که پسران و دخترانش را به جنگ با ایران بفرستد تا از موقعیت عربستان در خلیج فارس و منطقه حفاظت کنند. او از ما می‌خواست که خون «آمریکایی‌ها» را بریزیم اما تا بحال هیچ پیشنهادی درباره ریختن خون سعودی‌ها مطرح کرده؟ هرچه بیشتر او حرف می‌زد من عصبانی‌تر می‌شدم.»
نویسنده این گزارش ابراز تاسف کرده که چنین خشمی یک مساله نادر است و شرمساری در واشنگتن رنگ باخته است. مقامات دولت اوباما منطقه ماساچوست آمریکا را قلمرو اعراب می‌دانستند. اما به رغم وعده‌های ترامپ برای تخلیه این منطقه، واشنگتن دی سی همان قدر ضعیف است که بود.
مریم رجوی+سناتور مک کین-امریکا

این رسانه به گزارش چند ماه پیش «آسوشیتدپرس» درباره رفت و آمدهای «جرج نادر» و «الیوت بردوی» و جریان کمپین چند میلیون دلاری به نفع عربستان و امارات اشاره کرد و نوشت: در آن زمان «برودی» بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها را قانع کرد که کنفرانسی علیه قطر ترتیب دهد. او به بنیاد اطمینان داده بود که پولی از سوی دولت‌های خارجی داده نمی‌شود و هیچ قراردادی با کشورهای خلیح فارس وجود ندارد. اما بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از اینکه متحد عربستانی‌ها به نظر برسد، ابایی نداشت.

نویسنده این مقاله همچنان ابراز امیدواری کرده که برخی آمریکایی‌ها از اشتباهاتشان درس بگیرند و وارد جنگ دیگران در خاورمیانه نشوند.

این رسانه، جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ را «نفوذی منافقین» در کاخ سفید خواند و وعده داد که در هفته‌های آتی جزییات بیشتری درباره حمایت او از این گروهک منتشر کند./۱۸ تیر ۱۳۹۷عصرایران بنقل از ایلنا

***

   یک منبع آگاه در انگلیس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اظهارات ترکی فیصل وزیر اطلاعات سابق آل‌سعود مبنی بر مرگ مسعود رجوی گفت: این جناب رئیس مخابرات یک کشور و سفیر در واشنگتن و معروف به خبرگی و زرنگی است و معروف به اینکه حرف‌هایش را حفظ کرده می‌گوید و لذا اینکه سوتی داده باشد خیلی بعید است. مضافا اینکه تاکنون واکنشی نشان نداده که اشتباه کرده است.

وی ادامه داد: واژه مرحوم هم که دو بار محض احتیاط تکرار کرده دلیل بر تأکیدش است. از قیافه مریم رجوی مشخص است که نمیدانسته که میخواهد این حرف را بزند و ماستمالی سازمان بعد از آن که مرحوم برای احترام گفته شده این را نشان می‌‌دهد. ۲۴ ساعت از موضوع گذشته است و ترکی فیصل زحمت یک تلفن به العربیه را به خود نداده است که اشتباه کرده است. همه اینها نشان می‌دهد که این حرف را عامدا و بدون اطلاع مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) گفته است.

این منبع آگاه اظهار داشت: مریم رجوی برای عربستان با بُز فرقی ندارد و داخل آدم نبوده است که با او از قبل مطرح کند. حالا چرا این حرف را زده است فقط یک چیز را نشان می‌دهد که رجوی را به عربستان برده‌اند و هم‌اکنون دست عربستان سعودی است و اگر تاکنون می‌توانست حرف مستقلی بزند، الان سازمان دربست در خدمت سعودی نبود و باید حرف گوش کند. پیام به مریم این است که الان زنده و مرده رجوی برای عربستان فرقی ندارد و خبر مرگت را از حالا داده‌ایم و اگر حرف گوش نکنی جنازه‌ات را هم تحویل می‌دهیم.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون رجوی برای سیا و اسرائیل یک مهره مرده است و حالا باید دید عربستان چه استفاده‌ای می‌تواند از فرقه‌اش بکند. واکنش مجاهدین خلق (منافقین) باز به همین ترتیب بیش از حد است و حتی گفته‌اند که تلقی شیخ این طور بوده که درست نیست. ظاهرا رجوی رو دست خورده است و اول فکر کرده‌اند که جای صدام را با ملک سلیمان پر کرده‌اند، اما حالا فهمیده‌اند که رودست خورده‌اند و نمی‌دانند چه واکنشی نشان بدهند. اشتباه را بلافاصله می‌شود با یک اطلاعیه تصحیح کرد، اما مسئله فراتر از این حرف‌هاست. واکنش فرقه رجوی از سر ترس است و تازه فهمیده‌اند که چه کلاهی سرشان رفته‌ و توی دست عربستان گیر افتاده‌اند. موساد و سیا رجوی را رها کرده‌اند و دست کسی داده‌اند که از حالا خبر مرگش را اعلام کرده است.

لازم به ذکر است ترکی بن فیصل وزیر سابق اطلاعات عربستان سعودی در گردهمائی مریم رجوی در بورژه پاریس دو بار در تجلیل از مسعود رجوی عنوان فقید را استفاده کرد و بعد از آن دیگر خبری نبود.

عضو سابق گروهک تروریستی منافقین چند احتمال برای مرگ مسعود رجوی برشمرد و اظهار داشت: چند حالت وجود دارد. اول اینکه او اشتباه لفظی کرده باشد. دوم اینکه او از مرگ مسعود رجوی به عنوان رئیس اطلاعات سابق عربستان اطلاع داشته و گاف داده است. سوم اینکه مسعود رجوی مرده است و می‌خواهند به این طریق شرایط را برای اعلام مرگ او آماده کنند. چهارم اینکه یک شگرد تبلیغاتی برای مطرح کردن مسعود رجوی باشد که فراموش نشود چون الان به شدت مطرح شده است.

این عضو سابق گروهک تروریستی منافقین گفت: از آنجا که خود سازمان(گروهک تروریستی منافقین) در این خصوص سکوت کرده است حالت چهارم کاملا محتمل است. این گروهک همه را در ابهام باقی خواهد گذاشت تا همچنان مسعود رجوی مطرح باشد. واقعیت این است که مسعود رجوی عملا از صحنه حذف شده است و حضوری ندارد و این گروهک تروریستی به شدت نیازمند حضور او حتی به صورت یک اسم می باشد.

شایان ذکر است؛ ترکی الفیصل شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان روز شنبه در سخنرانی خود در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در پاریس، از مرگ «مسعود رجوی»، سرکرده این گروهک تروریستی خبر داد.

وی در جریان سخنرانی خود چندین بار از لفظ «فقید» و «درگذشته» برای اشاره به رجوی استفاده کرد. پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر فرار سرکرده منافقین از عراق به عربستان، پس از حمله آمریکا به این کشور، منتشر شده بود.

فیصل همچنین خطاب به منافقین گفت: «ما با شما ایستاده‌ایم و از شما حمایت می‌کنیم.»

نکته جالب در تجمع روز گذشته منافقین این بود که ترکی الفیصل خطاب به مریم رجوی گفت: ” شما خانم مریم رجوی و شوهرتان مرحوم مسعود رجوی” که مترجم واژه مرحوم را در ترجمه همزمان به فارسی برای تلویزیون این گروهک تروریستی حذف می‌کند.

تصور بر این است که این فرد(ترکی الفیصل) یا آنقدر نسبت به گروهک تروریستی منافقین بیگانه بوده که تصور می کرده مسعود رجوی که غایب است مرده. پس یا گاف داده یا عمدی در کار بوده که این سرکرده تروریست مطرح شود.  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

1905مطلب نوشته است .

One Comment on “خاطره وزیر دفاع پیشین آمریکا از درخواست ملک عبدالله برای جنگ با ایران”

  • میلگرد میانه wrote on ۲۳ تیر, ۱۳۹۷, ۱۰:۴۷

    با تشکر از مطالب آموزنده شما

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما