محققی  که«آمارسوراخ موش ها»ی تهران  رامی داند! 

محققی  که«آمارسوراخ موش ها»ی تهران  رامی داند! 

محققی  که «آمارسوراخ موش ها»ی پایتخت  رامی داند! 

شناسایی ۲۲۷۰ سوراخ موش در تهران!

مدیریت سایت-پیراسته فر:

اطلاعاتی اززندگی موش ها

موش جونده ای است که در سراسر جهان تقریباً در همه نوع آب و هوایی پیدا می شود.

طول عمر موش شش سال است.

بیشتر موش ها لانه هایی در گوشه ها و برآمدگی های امن می سازند. اما بعضی ها سوراخی در زیر زمین حفر می کنند. بسیاری از موش ها بیشتر در شب فعالیت می کنند.

اندازه موش ها

طول موش ها از۷ تا ۵۰ سانتی متر می رسد. وزن آنها ۷ تا ۶۰ گرم می باشد.

رنگ پوشش بدنشان  قهوه ای یا خاکستری یاسفید است. بیشتر موش ها یک پوزه تیز و نوک دار با سبیل های بلند، گوش های گرد و دم های باریک دارند. بسیاری از موش ها به سرعت بر روی زمین حرکت می کنند. اما بعضی می توانند جست و خیزهای کوچکی انجام دهند یا بپرند. دندان های جلویی موش در طول زندگی او به رشدش ادامه می دهد. موش ها باید چیزهای سفت را بجوند تا جلوی رشد بی رویه دندان هایشان را بگیرند.

غذای موش ها

 موش یک جانور همه چیزخوار است. یعنی تقریباً همه چیز می خورد. موش ها دانه، بذر، میوه، ریشه، ساقه و جانوران کوچک مثل کرم ها، ملخ ها ودیگرحشرات و عنکبوتیان  را می خورند.

زادوولدموش ها

موشها ۵  بار در سال آبستن می شوند و هر بار ۵ تا ۲۰ بچه می زایند.

حاملگی موش هاتقریبا۳ هفته طول می کشد. نوزادان نیر ۳ هفته شیر می خورند و به وزن ۱۰ گرم می رسند.  نوزادان نیز بعد از ۴ ماه  به بلوغ می رسند  و توانایی  جفت گیری و تولید مثل پیدامی کنند. /

«مهرداد زنگنه‌فر »معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ تهران از شناسایی ۲۲۷۰ منفذ فعال موش و ۱۷۰ منفذ غیر فعال طی سه ماه نخست سال خبر داد.

زنگنه‌فر  گفت: محل‌ها و محورهای وفور موش و منافذ ورود و خروج آنها در معابر و نهرها طی بازدید کارشناسان اداره ساماندهی شناسایی و در قالب اکیپهای مختلف در نواحی پنجگانه شناسایی و طعمه گذاری شد ضمن اینکه نسبت به اجرای عملیات مبارزه با موش بهطور مستمر اقدام می‌شود.

وی افزود: آموزش و ارائه خدمات بهینه به عموم شهروندان درخصوص روش‌های مبارزه با جانوران موذی بسیار مؤثر است که طی آن ۲۳ دوره کارگاه آموزشی با هدف اطلاعرسانی و هشدار جهت مبارزه با جوندگان در اماکن عمومی با توزیع بروشور آموزشی برگزار شده است.

زنگنه فرد ادامه داد: مبارزه مکانیکی با جوندگان موذی در اولویت قرار دارد و در این راستا ۸۵۵ عدد تله چسبی نیز به شهروندان متقاضی تحویل و تعداد ۲۰۵ دریچه یک طرفه روی لوله‌های خروجی آب فاضلاب نصب شد.

وی با تأکید بر فعالیت اکیپ‌های کنترل جانوران مضر شهری گفت: این اکیپ‌ها آموزش‌های لازم در این زمینه را فرا گرفته اند و با حضور در نواحی پنجگانه نسبت به زنده گیری ۲۳۲ قلاده سگ ولگرد اقدام کرده‌اند.

معاون شهردار منطقه ۱۹ تهران، با اشاره به ثبت ۲۶۱ پیام در سامانه ۱۳۷ در خصوص مبارزه با جانوران مضر شهری یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده نقطه آلوده به جانوران مضر شهری می‌توانند با تلفن ۱۳۷ تماس بگیرند و این مکان‌های آلوده را اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد./جام جم ۲۱ تیر ۱۳۹۷بنقل ازایسنا

درباره نویسنده

1588مطلب نوشته است .

۳ Comments on “محققی  که«آمارسوراخ موش ها»ی تهران  رامی داند! ”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما