بازداشت مدیران ۴موسسه مالی « آرمان،کاسپین،والعصر،ثامن الحجج»+عکس

بازداشت مدیران ۴موسسه مالی « آرمان،کاسپین،والعصر،ثامن الحجج»+عکس

بازداشت مدیران ۴موسسه مالی « آرمان،کاسپین،والعصر،ثامن الحجج»

روزنامه جوان به نقل ازحسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نوشت:مدیران موسسه والعصر، آرمان و کاسپین بازداشت شدند و به زودی مراحل برگزاری دادگاه آن‌ها انجام خواهد شد.

حسن نوروزی

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه در حال حاضر پرونده موسسه ثامن‎الحجج در دادگاه در حال بررسی است قطعا بعد از اتمام این پرونده دستگاه قضایی برای بررسی سایر پرونده‎ها وارد عمل خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: اخیرا طبق اطلاعات بنده مدیر موسسه والعصر نیز بازداشت شده است و پرونده وی در دستگاه قضایی در حال بررسی است.
نوروزی تاکید کرد: تحقیقات بازپرس از این مدیران آغاز شده است و بعد از صدور قرار مجرمیت از سوی دادستان روند محاکمه متهمان شروع خواهد شد.۱۷ مرداد ۱۳۹۷خبرآنلاین
فردای انتشارخبر

تکذیب بازداشت مدیران موسسه کاسپین

خبر بازداشت مدیر موسسه اعتباری کاسپین  تکذیب شد./۱۸ مرداد ۱۳۹۷

***
توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:
مدیرعامل موسسه  مالی اعتباری «آرمان» آقای حمیدرضاحجازی است .ضمناً ازآقای »آزاد»هم اسم برده شده که مدیرعامل هستند
مؤسسه اعتباری آرمان ،اسم قبلیش (تعاونی وحدت)بوده وبانکی هم بنام «ایران زمین”برپاکردند
البته تاتابستان  ۱۳۹۶ دراخبارآن مؤسسه آمده بوده که مدیرعامل آقای حمیدرضاحجازی می باشد.
علی نعیمی مدیرعامل موسسه مالی کاسپین
علی نعیمی، مدیرعامل موسسه کاسپین
***

مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج سید ابوالفضل میرعلی متولد ۳ مرداد ۱۳۴۳ در سبزوار است. از سوابق وی ریاست بر مجتمع کشت و صنعت دامپروری محبان امام رضا (ع) و ریاست هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری “غدیر کوثر” ذکر شده است.

براساس آگهی روزنامه رسمی مورخ ۱۳۸۰/۴/۴، «شرکت تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج دانش‌آموختگان سبزوار با شماره ثبت ۹۹۵» با سرمایه اولیه ۶۳ میلیون ریال (منقسم به ۲۱۰ سهم ۳۰۰۰۰۰ ریالی) و ۴۲ نفر عضو (شخص حقیقی) در تاریخ ۱۳۸۰/۳/۱۶ در اداره ثبت اسناد شهرستان سبزوار (خراسان رضوی) به ثبت رسید.

مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

ثبت تعاونی مزبور به موجب تأییدیه شماره ۱۳۷۸/۸۰ مورخ ۱۳۸۰/۳/۱۲ اداره تعاون شهرستان سبزوار صورت پذیرفته است.

احمد توکلی در دی ماه ۱۳۹۴ در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: باید مشخص شود که چه‌کسانی از این فرد حمایت می‌کنند که هرچه می‌گذرد به تخلفات‌‌‌‌شان ادامه می‌دهند. وی با بیان “در سال ۹۳ که عضوی از شورای پول و اعتبار بودم، پرونده مؤسسه مالی ثامن‌الحجج مطرح شد” گفت: در آن زمان با توضیحات مسئولان قرار بر بسته شدن این مؤسسه گذاشته شد، اما از آن تاریخ یعنی از ۱۰ تیرماه ۹۳ تاکنون کار این مؤسسه بین زمین و هوا مانده و بانک مرکزی در این رابطه به هر مرجعی که لازم بوده نامه‌نگاری کرده و در حال حاضر نیز تلاش‌ها ادامه دارد.

او با بیان اینکه ولخرجی‌های بسیار مؤسسه ثامن‌الحجج در امور ورزشی و تبلیغات گسترده، امکان پاسخگویی به تمامی سپرده‌گذاران را سلب کرده است، افزود: این مؤسسه در همه‌جا نفوذ کرده و با استفاده از بیلبوردهای رسمی شهرداری‌ها و استفاده از نام امام رضا(ع) سوءاستفاده کرده است.

توکلی با اشاره به نسبت مؤسس مؤسسه غیرمجاز ثامن‌الحجج با امام جمعه سبزوار، گفت: هرچند وی داماد امام جمعه سبزوار است، اما با ملاقات‌هایی که با امام‌جمعه این شهرستان داشتم، ایشان را آدم معقولی می‌دانم و نمی‌دانم که از نفوذ وی در تخلفات استفاده شده یا خیر.ابوالفضل میرعلی قبلا در تیرماه ۱۳۹۵ به عنوان متهم اصلی ماجرای ثامن الحجج بازداشت شده بود./خبرآنلاین

ابوالفضل میرعلی(مدیرعامل موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج )نفرسمت راست- درکنار وزیرصنعت (شریعتمداری)درتاریخ  ۲۵ تیر ۱۳۹۷ بازداشت شد

***

علی نعیمی مدیرعامل موسسه مالی کاسپین

علی نعیمی، مدیرعامل موسسه کاسپین
البته در سال ۱۳۹۶ محمد جعفر افتخار(متولد۱۳۳۰ در تهران) زمزمه مدیرعاملی کاسپین بود که منتفی شد.
***
موسسه مالی اعتباری والعصر با موسسه مالی اعتباری کوثر ادغام شدند (شهریور۱۳۹۱)

 با تشکیل کمیته امنیت شورای تامین در فرمانداری و توافق بین مدیران عامل قرض الحسنه والعصر و موسسه مالی اعتباری کوثر، مشکل بوجود آمده برای صندوق والعصر با ادغام برطرف شد.

موسسه قرض الحسنه والعصر از سال ۱۳۷۶ با دو شعبه متمرکز در شهرستان قدس فعالیت خود را شروع کرد.مدیرعامل  «والعصر » آقای کولایی است./ضمناًمدیرعامل موسسه مالی اعتباری کوثر آقای دکتر عیسی رضایی است.

***

۱۵ سال حبس  برای «ابوالفضل میرعلی» مدیرعامل این موسسه ثامن الحجج

رای دادگاه رسیدگی کننده به پرونده موسسه ثامن الحجج روز پنج شنبه در سامانه سنا در اختیار سپرده گذاران قرار گرفت که بر اساس رای صادره، «ابوالفضل میرعلی» مدیرعامل این موسسه به ۱۵ سال حبس تعزیزی با در نظر گرفتن کسر دوران حبس قبلی محکوم شد.

بر اساس این دادنامه که در ۴۴ صفحه صادر شده، رسیدگی تقاضای تعدادی از شاکیان مبنی بر محکومیت مدیرعامل موسسه ثامن الحجج به رد مال و بازپرداخت سپرده ها، مستلزم تقدیم دادخواست با رعایت تشریفات قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی است. رای صادره، حضوری محسوب شده و ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ در دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

متهم ردیف اول این پرونده تاکنون با قرار وثیقه چهار هزار میلیارد تومانی در زندان به سر می‌برده و متهمان ردیف دوم و سوم نیز به قید وثیقه آزاد بودند./۸ شهریور ۱۳۹۷ الف بنقل ازایرنا

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما