ماجرای”گم شدن ۹ میلیارد دلار”چیست؟صحّت وسُقم

گم شدن ۹ میلیارد دلار صحت ندارد– نماینده «کذابی»که اینوگفته به دادسرای احضارشد

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای در یکصد و بیست و نهمین نشست خبری

خبرگزاری فارس: گم شدن ۹ میلیارد دلار صحت ندارد/ احضار نماینده مجلس به دادسرای تهران

 درخصوص ماجرای گم شدن ۹ میلیارد دلار نیز گفت: اصلا این تعبیر که نماینده فعال مجلس که به دنبال مفاسد است مطرح کرده درست نیست، دادستان تهران وی را احضار کرد و از این به بعد هم قرار است این گونه باشد و از افراد در مورد صحبت خود توضیح بخواهیم.

محسنی اژه‌ای افزود: یقینا چنین چیزی درست نیست، متاسفانه برخی در دولت های گذشته هم در مورد گم شدن پول حرف می زدند. این حرف ها و تعابیر درست نیست./یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

***

مدیریت سایت-پیراسته فر:چراباید یک نماینده یک حرف نسنجیده ای بزند وجامعه راملتهب کند،مردم را نسبت به مسئولین نظام بدبین کند وهمه خیال کنند که مسئولین«دزدند»
یکی مدیران قوه قضائیه را دزدمی داند ویکی مجلس را ویکی هم دولت را!

سرنوشت نامعلوم 9 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی
عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اختصاص ۱۱ میلیارد دلار ارز دولتی(۴۲۰۰ تومانی) اشاره کرد و اظهار داشت: از این مقدار تنها ۲ و نیم میلیارد دلار افشا شده و متاسفانه مشخص نیست نزدیک به ۹ میلیارد دلار چه شده است.۱۸ مرداد ۱۳۹۷ تسنیم
اگریک نفر ازاین«کذابان»نقره داغ شوند،بقیه مواظب حرف زدنشان می شوند.

این خبر کلی سوژه رسانه های داخلی وخارجی شد ودشمنان دربوق وکرنا کردند که مسئولین ایران فاسدند وهمه دزد

البته این نماینده  نفهم  روزبعد در مصاحبه  با صداوسیما با توضیح صحبت‌های قبلیش گفت: منظور من از گم شدن، شفاف نبودن موضوع است چرا که درباره دلارهاى بانرخ دولتى شفاف سازى کامل صورت نگرفته ومجلس منتظر لیست واردکنندگان است.

***

 یک ریال هم گُم نشده

۹ میلیارد دلار یا یک سوم درآمد نفت کشور ناگهان مفقود شده مثل این است که رسماً مردم را به خیابان فرابخوانیم

واقعیت این است که این مسئله حقیقت ندارد.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تکذیب اخبار مربوط به مفقود شدن ۹ میلیارد دلار ارز دولتی، تاکید کرد که حتی یک ریال هم گم نشده و در عین حال گفت: نوبخت برای اولین بار گزارشی بی‌سابقه از جزئیات تخصیص ارز به کمیسیون بودجه مجلس ارائه کرد و مواردی را در اختیار نمایندگان گذاشت که تا به حال مطرح نمی‌شدند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به انتشار اخباری درمورد «گُم شدن ۹میلیارد دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی» در یک خبرگزاری اصولگرا و به نقل از یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، این مسائل را نادرست دانست و گفت: آن‌چنان که در اطلاعیه اخیر بانک مرکزی هم مورد تاکید قرار گرفته، واقعیت آن است که از مجموع حدود ۱۱ هزار میلیارد ارز دولتی که در ماه‌های اخیر تخصیص یافته، درباره تنها چیزی بیش از ۲ میلیارد آن شفاف‌سازی دقیق شده و جزئیات نحوه تخصیص این میزان اعلام شده و درباره نحوه تخصیص باقی این مبلغ که همان حدود ۹ میلیارد دلار باشد، به جزئیات اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است.

اتفاقاً آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، روز سه‌شنبه همین هفته گذشته به‌همراه تعدادی دیگر از مسئولان اجرایی در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حضور یافته و در اقدامی کم‌نظیر جزئیاتی دقیق از نحوه تخصیص این ۱۱ میلیارد دلار ارز دولتی به نمایندگان مردم ارائه کرد و واقعیت این است که حتی یک دلار هم مفقود نشده است.

مقداری ازارزهای دولتی جاهای -امنیتی-خرج شده که قابل گفتن برای عموم نمی باشد

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: طبیعتاً برخی مسائل دفاعی و امنیتی وجود دارد که در هیچ کشور و دولتی اعلام نمی‌شود. اسناد و جزئیات این گزارش در اختیار بنده و باقی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد. جالب این‌که این مسائل معمولاً با این جزئیات حتی به نمایندگان هم گفته نمی‌شد و اتفاقاً این بار جزئیاتی دقیق در اختیار مجلس قرار گرفته است و به‌جز جزئیات مربوط به هزینه‌کرد معمول کشور، حتی بخشی از جزئیات بودجه‌های مربوط به مسائل امنیتی‌تر نیز به اطلاع مجلس رسید.

همین کاری که دشمن میخواهد(کشوررافاسد ومسئولین رادزدمعرفی کردن)

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به شرایط خاص و حساس کشور و فشارهای خارجی برای تضعیف دولت و نیز برخی نارسایی‌های داخلی، یادآور شد: ما نباید ذهن مردم را مخدوش کرده و در تله فسادسازی آمریکا بیافتیم. این واقعیت نیست که همه اجزای دولت را فساد فراگرفته و همه به فکر خود هستند. این سیاست‌های آمریکا است که به‌دنبال تلقین این است که سر مردم کلاه رفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هرگز نمی‌گویم که هیچ فسادی در کشور وجود ندارد و حرفم این نیست که همه امور بر وفق مراد است. بنده به نمایندگی از مردم به برخی معضلات انتقاد دارم و معتقدم مفاسدی نیز وجود دارد اما این سطح از مفاسد در هر کشور و سیستمی وجود دارد. علاوه بر آن می‌پذیرم که شاید به‌خاطر برخی مشکلات و فشارهای اقتصادی، میزان فساد در کشور ما بیشتر است اما اینکه بگوییم ناگهان «۹ میلیارد دلار در کشور گُم شده» و این تصور را ایجاد کنیم که «هیچ نظارتی وجود ندارد»، کاملاً نادرست و دور از واقعیت است.

قرار نیست همه مسائل را به بهانه شفاف‌سازی افشا کنیم

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به شرایط خاص کشور و قرار گرفتن در یک «جنگ اقتصادی»، گفت: شاید حتی برخی این فضاسازی‌های رسانه‌ای برای آن است که ما دست‌مان را به‌طور کامل رو کنیم و متعاقباً حتی بخش خصوصی خودمان را در معرض خطر قرار دهیم. ما نباید دست‌مان را رو کنیم.

وی خبرنگار ایلنا را خطاب قرار داد و گفت: باتوجه به این‌که خبرنگاران امین حاکمیت و مردم هستند، حاضرم جزئیات اسنادی که از طریق رییس سازمان برنامه و بودجه در اختیار کمیسیون بودجه مجلس قرار گرفت، در اختیار شما به نمایندگی از اصحاب رسانه قرار دهم و شما صحت و کذب ادعای ما را به اطلاع مردم برسانید. واقعیت این است که ما قادر به افشای همه این جزئیات نیستیم و قرار هم نیست چنین کنیم.

هیچ کشوری بودجه امنیتی را نمیادعلنی کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس بار دیگر خاطرنشان کرد: آن‌چه در این مقطع باید بر آن تاکید کنم این است که حتی ۹ میلیارد دلار و حتی یک دلار که هیچ، یک ریال هم گُم نشده است. کشور درگیر یک جنگ اقتصادی سخت است و امروز سعی می‌کنند با جوسازی رسانه‌ای ما را وادار کنند که به بهانه شفاف‌سازی، این جزئیات را افشا کنیم و طبیعتا‌ً ما نباید در راستای خواست آن‌ها اقدام کنیم. دولت آمریکا و پنتاگون هم در همه امور شفاف نیست و بسیاری از مسائل را تحت عنوان موضوعات امنیتی مسکوت نگاه می‌دارد.

مملکت «گُل وبُلبُل”نیست ولی فاسدنیست

او گفت: دولت باید تا حد امکان شفاف عمل کند. ضمن آن‌که کسی منکر مشکلات این بحث نیست و به هر حال تخلفاتی هم انجام شده است. اتفاقاً حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان از این مبلغ مورد سوءاستفاده قرار گرفت که هم‌اکنون همه شرکت‌های متخلف در حوزه گوشی تلفن‌همراه، ارزاق و … شناسایی شده‌اند و دادگستری و قوه قضاییه نیز به‌خوبی مشغول برخورد با متخلفان است./۲۰ مرداد ۱۳۹۷عصرایران

درباره نویسنده

1874مطلب نوشته است .

One Comment on “ماجرای”گم شدن ۹ میلیارد دلار”چیست؟صحّت وسُقم”

  • مناقصه wrote on ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷, ۸:۴۲

    مطالبتون واقعا برای بنده گیرا و جذاب بود

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما