تظاهرات عراق-انفجارات انبارتسلیحات «حشدالشعبی» کربلا،بغداد،بصره

تظاهرات دربصره .انفجاردربغداد،بصره وکربلا ودیگرشهرهای عراق-حمله تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران دربصره

نخست وزیرعراق(عبادی) رئیس الحشد الشعبی«فالح الفیاض» را از منصب مشاور امنیت ملی این کشور برکنار کرد

انفجارات پی درپی انبارتسلیحات «حشدالشعبی» کربلا

پهبادبیگانه عامل انفجار انبارتسلیحات حشدالشعبی

12 شهید در انفجار انبار تسلیحات در نزدیکی کربلا

 در انفجار انبار تسلیحات متعلق به نیروهای الحشد الشعبی در نزدیکی کربلا دست کم ۱۲ نفر شهید شدند.ظهر امروز (جمعه)

گردان العباس وابسته به الحشد الشعبی اعلام کرد درانفجارظهر امروز (جمعه۲۶  مرداد ۱۳۹۷) که دو پهپاد در زمان انفجار بر فراز انبار تسلیحات بودند.

این انبار تسلیحات در منطقه الرزازه در غرب کربلا منفجر شد و باعث ویرانی هایی در ساختان های اطراف شد.

اوایل ماه جاری نیز انفجار دیگر در یکی از انبارهای اسلحه در استان کربلا به کشته شدن چندین نفر از محافظان آن منتهی شده بود./۲۷ مرداد ۱۳۹۷تسنیم

***

 انفجار دومین انبار مهمات در عراق در یک روز

صبح امروز (دوشنبه ۱۵ مرداد۱۳۹۷)، یک انبار مهمات متعلق به نیروهای «الحشد الشعبی» در شمال استان «کربلاء» منفجر شد.

به نوشته پایگاه خبری «الفرات نیوز»، این انفجار صبح امروز در انبار مهمات لشکر رزمی «العباس» در تقاطع «العطیشی» واقع در ناحیه «الحسینیه» روی داد و تاکنون دلیل این انفجار یا میزان خسارات احتمالی جانی و مالی آن مشخص نیست.۱۳۹۷/۰۵/۲۷

انفجارانبارتسلیحات درتاریخ ۱۴ مرداد۱۳۹۷

بامداد امروز شبکه خبری «رووداو» کردستان عراق نیز از آتش‌سوزی در یک انبار تسلیحاتی در یکی از روستاهای نزدیک به «اربیل» خبر داد و اعلام کرد که  یک انبار سلاح و مهمات ساعت ۲۳ یکشنبه‌شب۱۴مرداد۱۳۹۷ در نزدیکی روستای «کانی قرجاله» منفجر شد و دلیل آن نیز هنوز روشن نیست.

سرتیپ «شوان عبدالقادر» مدیر دفاع شهری اربیل نیز به «رووداو» گفت که « انبار متعلق به بخش پشتیبانی نیروهای پیشمرگه است،عملیات اطفاء حریق انجام شد» اما -به گفته او- علت انفجار بدقت روشن نشده است.

 انفجارانبارتسلیحات درتاریخ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

طی چند ماه اخیر، چندین انبار تسلیحات و مهمات در استان‌های مختلف عراق که اغلب به نیروهای الحشد و پیشمرگه تعلق داشته، منفجر شده است که بزرگترین آنها مربوط به یک انبار مهمات در شهرک صدر واقع در شرق بغداد بود که در تاریخ ۶ ژوئن۲۰۱۸(چهارشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۷) روی داد و طی آن ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند و خسارات مادی زیادی وارد آمد.

تحقیقاتی که تاکنون درباره تکرار این حوادث در استانهای مختلف عراق، منتشر شده، حاکی از آن است که با بالا رفتن دمای هوا و به دلیل عدم انبار کردن مناسب این مهمات، این انفجارها روی می‌دهد./۳۹۷/۰۵/۱۵فارس

***

    وقوع انفجار در غرب کربلا
رسانه‌ها از وقوع انفجار در محله المعلمین در غرب کربلا خبر دادند.

انفجار در کربلابه گزارش  شبکه تلویزیونی الحدث، رسانه‌های محلی از وقوع انفجار در محله المعلمین در غرب شهر کربلا در عراق خبر دادند.

منابع خبری به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کردند این انفجار در پی آتش‌سوزی در مقر «سرایا السلام» رخ داده است.

محل حادثه در حال حاضر در محاصره نیرو‌های امنیتی است و تحقیقات در خصوص این حادثه آغاز شده است./جمعه، ۹ شهریور ۱۳۹۷

***

نخست وزیرعراق(عبادی) رئیس الحشد الشعبی را از منصب مشاور امنیت ملی این کشور برکنار کرد

حیدر عبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، فالح فیاض مشاور امنیت ملی و رئیس سازمان الحشد الشعبی را از کلیه سمت‌های خود برکنار کرد. در بیانیه دفتر عبادی که شامگاه پنجشنبه ۸ شهریور منتشر شده، آمده است که فیاض به دلیل ورود به فعالیت‌های سیاسی که با بی‌طرفی پست های امنیتی و اطلاعاتی سازگاری ندارد، از کلیه مقام‌های دولتی خود برکنار می‌شود./۸ شهریور ۱۳۹۷رادیوهای آنورآبی.

***

به گزارش فارس، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق رئیس الحشد الشعبی«فالح الفیاض» را از منصب مشاور امنیت ملی این کشور برکنار کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرده که با توجه به تمایل فالح الفیاض برای ورود به فعالیت سیاسی و حزبی، که طبق قانون اساسی با ماموریت مسئولان امنیتی تعارض دارد، او را از سمت مشاور امنیت ملی و ریاست الحشد الشعبی و ریاست دستگاه امنیتی کنار گذاشته است.

الفیاض ۶۲ ساله از ژوئیه ۲۰۰۹ در سمت مشاور امنیت ملی عراق بود. او مدرک مهندسی برق از دانشگاه موصل دارد و از شخصیت‌های امنیتی سرشناس عراق است.

ادعایی درباره نقشه حیدرالعبادی برای حشدالشعبی

اقدام العبادی در برکناری الفیاض در شرایطی صورت گرفته که رایزنی‌های گروه‌ها و ائتلاف‌های مختلف عراقی برای تشکیل دولت جدید این کشور همچنان ادامه دارد و حتی نام فالح الفیاض در میان اسامی احتمالی برای نخست‌وزیری مطرح شده بود.

پیشتر برخی کارشناسان در تحلیل‌‌هایی درباره انتخاب نخست‌وزیر جدید عراق، بر رقابت العبادی و الفیاض برای این سمت  تاکید کرده بودند./الف ۹ شهریور ۱۳۹۷

***

image.png

جمعی از رهبران ائتلاف النصر عراق امروز (جمعه۹ شهریور ۱۳۹۷) فالح الفیاض، رئیس سابق حشد الشعبی را کاندید تصدی پست نخست وزیری کردند.

منابع آگاه تصریح کرده بودند که اختلافات میان العبادی و الفیاض می‌تواند زلزله‌ای را در ائتلاف النصر ایجاد کند.

ائتلاف النصر در انتخابات پارلمانی اخیر عراق، ۴۲ کرسی را از آن خود کرد.

منابع گفته بودند، اختلاف در ائتلاف النصر و بیرون رفتن عده‌ای از رهبران آن به رهبری فالح الفیاض از این ائتلاف، می‌تواند حدود ۳۰ کرسی پارلمان را از این ائتلاف بگیرد./ایسنا، به نقل از سومریه نیوز

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درگردآوری اخباراصلاحاتی انجام گرفته است

حمله خمپاره‌ای به منطقه «الخضراء» و وقوع ۴ انفجار در مرکز بغداد

بصره عراق

 مقر الحشد الشعبی در استان کرکوک نیز پنجشنبه شب(۱۵ شهریور ۱۳۹۷) هدف حمله خمپاره ای قرار گرفت.

 یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد که منطقه «الخضراء» که مقر مراکز مهم دولتی و سفارتخانه‌ها محسوب می‌شود، پنجشنبه شب هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفته است.

منبع امنیتی افزود: پنجشنبه شب تعدادی خمپاره به الخضراء واقع در مرکز بغداد اصابت کرد که در نتیجه آن خسارت مالی زیادی به این منطقه وارد شده است.

منبع امنیتی تاکید کرد که در پی اصابت این خمپاره‌ها از منطقه «الکراده» بغداد شلیک شده است، آژیر خطر به صدا درآمده است.

وی اعلام کرد که یکی از خمپاره ها به نزدکی ساختمان بانک مرکزی در خیابان ابونواس اصابت کرد.

همزمان، شبکه المیادین به نقل از منابع محلی در بغداد اعلام کرد که صدای چهار انفجار در منطقه الکراده واقع در مرکز بغداد شنیده است.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری اعلام کردند که مقر الحشد الشعبی در استان کرکوک نیز پنجشنبه شب(۱۵ شهریور ۱۳۹۷) هدف حمله خمپاره ای قرار گرفت.

طبق گزارش رسیده، «چهار خمپاره به مقر فوج المغاویر در تل الورد استان کرکوک اصابت کرد، اما تلفات جانی نداشت.»/جمعه۱۶ شهریور ۱۳۹۷مشرق

***

***

حمله به درمانگاه حشدالشعبی دربصره

آخرین خبرها از اوضاع بصره| حمله مهاجمان ناشناس به مجروحان حشد شعبی/اعلام مقررات منع آمد و شد/تکذیب درخواست از اتباع ایرانی برای ترک بصره

 الفرات گزارش داد افراد ناشناس که ادعا می‌کردند تظاهرات‌کننده هستند، به ویران کردن مرکز مداوای مجروحان حشد شعبی در استان بصره پرداختند.

بر اساس این گزارش، حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرده است افراد ناشناس که نقاب به صورت خود زده بودند، به این مرکز حمله‌ور شدند و شماری از مجروحان حشد شعبی و پزشکان را به گروگان گرفتند و به سرقت تجهیزات این مرکز درمانی حشد شعبی دست زدند.

خبر دیگر اینکه السومریه به نقل از یک منبع در سفارت ایران گزارش داد خبر درخواست سفارت ایران از اتباع خود در بصره برای ترک فوری این  استان نادرست است.

برخی رسانه‌های عراقی پیشتر مدعی درخواست سفارت ایران از اتباع خود برای ترک فوری استان بصره شده بودند.

الفرات همچنین از برقراری مقررات منع آمد و شد در استان بصره در پی حوادث امروز تا  اطلاع ثانوی خبر داد.

این رسانه  همچنین از کشته شدن یک نفر در جریان حوادث امروز استان بصره و زخمی شدن یک نفر دیگر خبر داده است.

الفرات همچنین از حمله افراد ناشناس به دفتر هیئت شفا‌ف‌سازی در بصره و نگرانی‌ها از اقدام این افراد در آتش زدن پرونده‌های فساد خبر داد.این شبکه همچنین از حمله به دروازه‌های کاخ‌های ریاست جمهوری در بصره و به آتش کشیده شدن آن خبر داده است./۱۶ شهریور ۱۳۹۷ تسنیم

***

حمله تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران

در پی بروز برخی ناآرامی‌ها از شب گذشته در شهر بصره عراق، اکنون برخی منابع از تعرض به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر خبر می‌دهند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی عراق نوشت که آنچه این خبرگزاری معترضان  شهر بصره خوانده، شامگاه جمعه به کنسول‌گری ایران در این شهر حمله کرده‌اند. سلسله ناآرامی‌ها در شهر بصره عراق از روز سه‌شنبه آغاز شده و به خشونت گراییده است. ظاهرا خشونت‌ها در بصره در اعتراض به مشکلات موجود در خدمات‌رسانی صورت می‌گیرد.

برخی منابع مدعی شده‌اند که در اثر این تعرض، ساختمان کنسول‌گری به آتش کشیده شده است.

شبکه ماهواره‌ای «العهد» عراق با انتشار تصویر زیر نوشت که معترضان کنسولگری ایران در شهر بصره را آتش زده‌اند./جمعه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۷فارس

تظاهرکنندگان علاوه  برآتش زدن استانداری بصره وکنسولگرى  ایران، دفتر سازمان بدر، مقر گروه عصائب اهل الحق، مجلس اعلی، حزب الدعوه، مقر حزب “جنبش اراده” وابسته به حنان الفتلاوی، مقر حزب الفضیله، دفتر فالح الخزعلی، منزل رئیس شورای استانداری، دفتر شبکه العراقیه، منزل وزیر ارتباطات (حسن الراشد) از ائتلاف دوله القانون (نوری المالکی)، مرکز درمان مجروحان و معلولان «جعفر طیار» شهر بصره، شبکه الغدیر وابسته به سازمان بدر و بسیارى از اماکن سیاسى-نظامى عراق  راآتش زدند ویاتخریب کردند.

اعتراض‌ها در بصره و جنوب عراق، از تیرماه۱۳۹۷ گذشته آغاز شده وبهانه  شروع این اعتراض‌ها آلودگی آب شرب عمومی بود که نزدیک به سی هزار نفر را (ازجمعیت۲میلیونی استان بصره)دچار مسمومیت و روانه بیمارستان کرد،دشمنان دوملت عراق وایران ازاین اعتراض گسترده نهایت استفاده راکردند..سیبل حمله کنسولگری وانبارهای تسلیحاتی وامکانات بهداشتی وخدمات حشدالشعبی بوده

***

بزرگترین انفجارتروریستی عراق منطقه کراده

عدلیه محمود وزیر بهداشت عراق روز گذشته اعلام کرد: شمار کشته‌شدگان حمله تروریستی که سوم جولای ۲۰۱۶(۱۳ تیر ۱۳۹۵) در الکراده در مرکز بغداد رخ داد، به ۳۲۴ نفر رسیده است.

شمار کشته‌شدگان انفجار الکراده بغداد به 324 نفر رسید

بامداد یکشنبه سیزدهم تیرماه گذشته در پی دو انفجار تروریستی در یک منطقه تجاری و بازار در الکراده در مرکز بغداد دهها  تن کشته و زخمی شدند که گروه تروریستی داعش، مسئولیت این انفجارها را به‌عهده گرفت.

نخست‌وزیر عراق”عبادی” همچنین در پی انفجار تروریستی خونین بغداد، سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

انفجار تروریستی در الکراده از سال ۲۰۰۳ تاکنون خونین ترین انفجار در بغداد به شمار می رود.

انفجاربعدی

۹خرداد ۱۳۹۶ (٣٠ مه۲۰۱۷) انفجار شدیدی در یکی از محله‌های تجاری مرکز بغداد روی داد که به گفته مقامات پلیس، دست کم سیزده نفر را کشت و بیش از سی تن دیگر را زخمی کرد.

محله کرّاده که از محله‌های عمدتا شیعه نشین پایتخت عراق است.

***

معترضان ساختمان استانداری را آتش زدند

در پی کشته شدن چندین تن در اعتراضات، معترضان به ساختمان استانداری بصره در جنوب عراق یورش برده و این ساختمان را به آتش کشیدند.

معترضان استانداری بصره را آتش کشیدند

به گزارش  راشاتودی، صدها معترض با نیروهای امنیتی در بصره برای دومین روز پیاپی از اعتراضات درگیر شدند. معترضان با انداختن کوکتل مولوتف ساختمان استانداری بصره را به آتش کشیدند. آنها همچنین تلاش کردند تا مسیرهای منتهی به این ساختمان را ببندند.

تعداد کشته‌های درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بصره به شش تن افزایش یافته و تعداد افراد زخمی نیز به بیش از ۶۷ تن رسیده است.در میان زخمی ها ۳۳ نیروی امنیتی وجود دارند؛ برخی از امدادگران نیز در تظاهرات مورد حمله قرار گرفتند

تشدید درگیری‌ها باعث شده است که مسئولان این استان مقررات منع آمد و شد را در بصره اعمال کنند.

منابع محلی گفتند که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان گلوله هوایی شلیک کرده و همچنین از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق دستور بازرسی اتفاقات رخ داده در بصره را داده است.

نخست وزیر عراق سه‌شنبه بر عزم کابینه برای حل مشکل آب شرب در استان بصره تاکید کرد. او در نشست فوق‌العاده‌ای با تعدادی از اعضای نمایندگان استان بصره با حضور اسعد العیدانی،‌ استاندار بصره به بررسی استان بصره و وضعیت خدمات رسانی و تحولات اخیر این استان پرداخت.

العبادی افزود: کابینه مصوبه‌های صادر شده از نشست‌ها و دیدارهای برگزار شده در استان بصره، بغداد یا دیگر استان‌های را که روز پنجشنبه انجام گرفتند، اجرا خواهد کرد. مصوبه‌ها و تصمیمات جلسه امروز نیز  طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده اجرا می‌شوند.

نخست وزیر عراق نسبت به کشته شدن جوانی در استان بصره در جریان تظاهرات ابراز تاسف کرد و به منظور ممانعت از هرگونه تلاش برخی برای ایجاد برخورد بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان دستور تحقیقات داد.

العبادی افزود: ما دستور صریحی درباره عدم استفاده از گلوله واقعی در جریان تظاهرات‌ها داده‌ایم و متاسفیم برای فرد کشته شده اما مشکل آب بصره به شوری شط العرب مربوط است و این پدیده به دهه هشتاد قرن گذشته بازمی‌گردد و به طور آزمایشی طی ماه آینده تصفیه خانه آب الهارثه در بصره راه‌اندازی خواهد شد.

مقتدی صدر نیز در واکنش گفته است: شاهد مصیبت مردم در بصره هستیم. چیزی که مرا خشمگین کرده است، حمله ناحق برخی از نفوذکنندگان در نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان بی‌دفاع است؛ کسانی که تنها دنبال یک لقمه نان حلال هستند. همه باید تلاش کنند تا بصره را از چنگ فساد و قوم‌گرایی نجات دهند. بصره عزت و افتخار ماست. این شهر قلب تپنده عراق است. حمله به بصره را پایان دهید و صبر ما را آزمایش نکنید.

ائتلاف البناء وابسته به نوری مالکی – هادی العامری نیز در بیانیه‌ای از دولت مرکزی خواست وزیران مربوطه را به بصره بفرستد تا در جریان اوضاع قرار بگیرند.

این ائتلاف خواستار خویشتنداری نیروهای امنیتی استان بصره در برخورد با معترضان شد.

براساس بیانیه این ائتلاف، استان بصره شاهد تنش و تظاهرات خشمگین ساکنان با درخواست برای بهبود اوضاع خدماتی است و استان در حال حاضر در وضعیتی به سر می‌برد که قابل تحمل نیست و خدمات ضروری نظیر آب‌رسانی و برق با مشکل روبه‌رو شده و شاهد کمبود است./۱۴ شهریور ۱۳۹۷ایسنا+العالم

***

تظاهرات وآشوب در بصره

لغو ممنوعیت آمد و شد در بصره

یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که مسئولان امنیتی استان بصره تصمیم ممنوعیت آمد و شد در این استان را پیش از اجرایی شدن لغو کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، یک منبع در پلیس عراق که خواست نامش ذکر نشود، عنوان کرد: فرماندهی عملیات بصره از تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت آمد و رفت، دقایقی پیش از اجرایی شدن آن منصرف شد.

منبع مذکور افزود: مسئولان امنیت این تصمیم را در نتیجه اعتراض نیروهای الحشد الشعبی لغو کردند، چرا که این نگرانی وجود داشت که میان نیروهای امنیتی و نیروهای الحشد الشعبی درگیری به وجود آید.

فرماندهی عملیات بصره تصمیم به ممنوعیت کامل آمد و رفت در استان بصره گرفت، قرار بود این تصمیم از ساعت ۱۵ به وقت بغداد تا اطلاع بعدی اجرایی شود.

تظاهرات ساکنان استان بصره عراق در اعتراض به اوضاع بد خدمات رسانی طی روزهای اخیر تشدید شد و معترضان در واکنش به کشته و زخمی شدن شماری از معترضین، ساختمان استانداری را به آتش کشیدند.

اعتراضات خشونت بار در بصره در جنوب عراق در حالی وارد سومین روز خود می شود که بر اساس یک آمار رسمی تاکنون ۹ کشته و ۱۰۴ مجروح بر جای گذاشته است/۱۵ شهریور ۱۳۹۷ شهریور خبرگزاری مهر

***

 نزاع استاندار بصره با العبادی: ۱۰۰ بار گفتم فرمانده پلیس بصره رشوه گرفته، ولی دولت تحمیل کرد

جلسه پارلمان عراق روز شنبه به شکلی ویژه به بررسی شرایط استان بصره اختصاص داشت و طی آن درگیری لفظی سنگین میان استاندار بصره و نخست وزیر عراق پیش آمد.

به گزارش خبرگزاری السومریه نیوز، در این جلسه علاوه بر العبادی، قاسم الاعرجی، وزیر کشور، عرفان الحیالی، وزیر دفاع و وزرای منابع آب، بازسازی، بهداشت و استاندار بصره حضور داشتند.

در این جلسه درگیری لفظی نیز میان العبادی و استاندار بصره شکل گرفت. به نحوی که استادار بصره رسما دولت العبادی را متهم و مسئول وضعیت نا امن بصره دانست.

این درگیری لفظی پس از آن آغاز شد که العیدانی، استاندار بصره به انتقاد از چهره‌های سیاسی عراق پرداخت و گفت: صحبت‌های سیاسیون به دور از واقع بوده و بصره در حال حاضر در آتش می‌سوزد.

استاندار بصره در ادامه یک مسئول امنیتی بصره را به فساد متهم کرد که پس از این امر العبادی وارد صحبت‌های او شده و خشمگینانه گفت، تو رئیس کمیته امنیتی استان هستی چرا اقدامی انجام نداده‌ای که العیدانی تقصیر را به گردن آن مسئول امنیتی انداخت.

العیدانی افزود: تصمیماتی که العبادی در جلسه پارلمان برای حمایت از بصره از آنها صحبت می‌کند دو ماه قبل نیز گفته شد اما هیچ کدام از آنها اجرایی نشد و دولت اقدامی در راستای بهبود شرایط استان بصره انجام نمی‌دهد.

اظهاراتی که خشم العبادی را دو چندان کرد این بود که استاندار بصره گفت:  ١٠٠ بار گفتم فرمانده پلیس بصره رشوه دریافت کرده است و دریافت مى کند اما از جانب بغداد این شخص به ما تحمیل شد. پس از آن العبادی پاسخ او را با تندی می دهد.

پس از این جلسه نخست وزیر عراق ضمن ابراز تاسف از اینکه از جلسه روز شنبه پارلمان “برای هدفی غیر از هدف اولیه، استفاده شده”، گفت، به شکلی آشکار از این جلسه به عنوان فرصتی برای براندازی استفاده شده است.

به گزارشسایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی بیانیه‌ای اظهار داشت: با وجود اینکه واقعیات و آمار را توضیح دادیم و با وجود ارائه برنامه‌های کابینه به پارلمان اما از جلسه پارلمان در راستای هدفی متفاوت از آنچه برای آن تشکیل شده بود یعنی بررسی مشکل بصره و خدمات و اقدامات دولت و نیز دستیابی به راه‌حل‌هایی برای این بحران با توجه به درخواست مقتدی صدر استفاده شد و ما از این امر به شدت متاسفیم.

العبادی افزود: به شکلی آشکار از این جلسه به عنوان فرصتی برای براندازی دولت و ایجاد شرایط جدیدی برای ائتلاف‌هایی استفاده شده که براساس آنها دولت آتی تشکیل می‌شود.

نخست وزیر عراق گفت: این اقدام برخلاف درخواست‌های ما از همه طرف‌ها برای دور نگه داشتن مشکل خدمات رسانی به ساکنان بصره از اوضاع سیاسی انجام شد.

در این جلسه علاوه بر العبادی، قاسم الاعرجی، وزیر کشور، عرفان الحیالی، وزیر دفاع و وزرای منابع آب، بازسازی، بهداشت و استاندار بصره حضور داشتند.

نخست وزیر عراق در ادامه به شدت از العیدانی انتقاد کرده و به مخالفت او در اجرای دستورش مبنی بر ماندن در بصره در دوره بحران اشاره کرد و گفت: تو استاندار بصره هستی از تو خواستم در بصره بمانی که العیدانی پاسخ داد بنا بر درخواست یک رهبر عراقی که جایگاه بالایی در محافل سیاسی عراق دارد یعنی آقای مقتدی صدر بصره را ترک کردم، اگر او از تو دعوت کند تو نیز می‌روی که در این زمان العبادی بار دیگر بر لزوم حضور العیدانی در بصره تاکید کرد./خبرآنلاین سه شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

 

درباره نویسنده

1999مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما