تجمع طلاب فیضیه”استخرفرح درانتظارت”واکنش آیت الله مکارم۲۵ مرداد ۱۳۹۷

تجمع طلاب فیضیه

حاشیه های تجمع برخی از طلاب حوزه علمیه قم

تهدیدرئیس جمهور به «سردرآب کردن»همچون مرگ هاشمی دراستخر!

روزنامه ایران در گزارشی با عنوان شعارهای ضددولت در فیضیه قم نوشت: در این مراسم البته یک بار دیگر هم رئیس جمهوری با کنایه‌ای غیرمستقیم با این شعار که

فرمانده تیپ 83 امام جعفر صادق(ع) قم: پلاکارد مراسم فیضیه با هدف حاشیه سازی تصویربرداری شد

 حجت الاسلام والمسلمین حسین طیبی فر -فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) قم

«بنی صدرها همیشه فرصت فرار ندارند»

با رئیس جمهوری معزول ایران در دهه شصت مقایسه شد، مقایسه‌ای که قبلاً هم صورت گرفته و بسیار حاشیه‌ساز شده بود. اما این تجمع شعارهایی عجیب‌تر از این هم داشت.

«ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت»

چیزی که بیش از بقیه مورد توجه قرار گرفت نوشته‌ای به این عنوان بود؛ «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت». بازنشر گسترده تصویر این پلاکارد در شبکه‌های مجازی تفسیرهای مختلفی در پی داشت. از جمله کاربران زیادی آن را تهدید آشکار به قتل و دارای قابلیت پیگرد قضایی عنوان کردند.

ای ملت! به نیت امر به معروف از رئیس جمهوری بخواهید در این گرانی‌ها یارانه هر نفر را تا ۲۰۰ بالا ببرد

اما نوشته پراهمیت دیگری که کمتر به چشم آمد پلاکاردی بود که روی آن این جمله به چشم می‌خورد؛

«ای ملت! به نیت امر به معروف از رئیس جمهوری بخواهید در این گرانی‌ها یارانه هر نفر راتا ۲۰۰ بالا ببرد

چیزی که به وضوح سیاست افزایش مطالبات عمومی از دولت و بالا بردن فشارها بر شانه دستگاه اجرایی را خواستار شده بود. آن هم در روزهایی که خود دولت نیز به شکل‌های مختلفی زیر بار فشارهای اقتصادی قرار دارد.

معنی این پلاکارد این است که دستهایی در قتل هاشمی درکار بوده است

روزنامه اعتماد: طلاب قم (پنج شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷)با برگزاری تجمع و در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعار‌هایی نسبت به دولت و وقوع فساد در کشور واکنش نشان دادند. تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهایی از جمله :

«حوزویان بیدارند از مفسدان بیزارند»

«امت ما بیدارند از مفسدان بیزارند»

«سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن»

«ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت»

اعتراض خود را به برخی مسوولان که نسبت به عدالت اقتصادی در کشور بی‌اعتنا هستند اعلام کردند…اما حاشیه اصلی این تجمع مربوط به عکس یک پلاکارد در دستان یک طلبه بود. در این تصویر یک طلبه جوان پلاکاردی با شعاری بسیار عجیب در دست داشت. روی این پلاکارد نوشته شده بود: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت». مقصود از این شعار معمای پیچیده‌ای نیست که نتوان منظور آن را متوجه شد اما سوال این است، در شرایط کنونی که تمامی مسوولان کشور بر حمایت از دولت تاکید دارند استفاده از چنین شعار‌هایی چه معنایی می‌دهد؟ در این شعار مقصود از فردی که شعارش مذاکره عنوان شده، حسن روحانی رییس‌جمهور قانونی ایران است اما نکته مهم این پلاکارد مصرع دوم شعار است؛ جایی که عنوان شده استخر فرح در انتظار رییس‌جمهور است و سرگذشتی شبیه به مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی… در روزهای نخستین فوت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رسانه‌های بیگانه تلاش داشتند فوت مرحوم هاشمی را مشکوک جلوه دهند و سناریو‌هایی در این باره مطرح کردند. سناریو‌هایی که خالی از واقعیت بود اما متاسفانه این پلاکارد در راستای همان سناریو‌ها طراحی شده و طراح آن به عواقب این موضوع فکر نکرده است. انتظار تفکر از طراح این پلاکارد کار دشواری است زیرا او حتی نمی‌داند استخری که مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در آن رحلت کرد، مربوط به فرح نبوده و صرفا برای آنکه قافیه شعار خود را تکمیل کند چنین شعاری ساخته است. مرحوم رفسنجانی در استخری فوت کردند که پس از انقلاب ساخته شد و محل آن متعلق به لیلا امامی همسر امیر‌عباس هویدا بود نه فرح پهلوی.

علاءالدین بروجردی به ایسنا می گوید: اینها ادبیات دشمن است، چون فوت آقای هاشمی رفسنجانی اتفاق طبیعی بود که ممکن بود هر کسی دچار چنین عارضه‌ای شود، ولی استفاده از این ادبیات باعث سوء‌استفاده دشمن می‌شود، چون دشمن به دنبال القای این موضوع است که نگاه ملت به حاکمیت، دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران با دهه‌های اول و دوم متفاوت است و مردم فاصله گرفته‌اند… این کاملا غیرواقعی و ظلمی به نظام است، چون شرایطی ایجاد می‌شود که این دیدگاه و القای تفکر را در دشمن تقویت می‌کند و آنها موفق می‌شوند که این را به خرد افکار عمومی بدهند.

محمدعلی پورمختار، عضو اصولگرای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم، در پاسخ به این که این سوال که آیا شعار نوشته شده بر روی این پلاکارد به نوعی تهدید علیه رئیس جمهور تلقی نمی شود؛ به دیده بان ایران گفت: این شعار بیش از این که تهدید باشد، شباهت به کنایه دارد. بنده هم با از سردادن این قبیل شعارها موافق نیستم اما متاسفانه در برخی از شرایط و مواقع افراد  با استناد به این شعارها اقدام به اعتراض می کنند…. ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷الف

***

اتفاقات رخ داده در تجمع فیضیه قم یک فاجعه بود

‌آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای اتفاقات رخ داده در تجمع طلاب در فیضیه قم را یک فاجعه دانست.

 متن بیانیه آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

توهین به حوزه علمیه در کانون حوزه علمیه

حادثه‌ای که در مدرسه فیضیه کانون حوزه علمیه در چند روز پیش رخ داد به تمام معنا یک فاجعه بود.

متأسفانه جمعی از طلاب و اساتید محترم را به آنجا دعوت کرده بودند تا دربارۀ مسائل اقتصادی مردم صحبت کنند، سپس ورق برگشت، گوینده‌ای را که هیچ اطلاعی از وضع حوزه‌های علمیۀ شیعه نداشت، دعوت کرده و بدترین اهانت‌ها را به حوزه علمیه و مراجع شیعه کرد

و پلاکاردی را در دست گرفتند که رئیس جمهور محترم را تهدید به مرگ می‌کرد و اعتراف ضمنی به مطالب دیگری داشت.

آیا صحیح است در کانون حوزه علمیه این‌گونه سخنان گفته شود؟حوزه علمیه‌ای که محل پرورش امام،بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب بوده است، حوزه علمیه‌ای که بیشترین شهیدان را نسبت به سایر مردم تقدیم انقلاب نموده، حوزه علمیه‌ای که در سال ده‌ها هزار نفر برای تبلیغ به اقصی نقاط در داخل یا خارج کشور برای دفاع از اسلام و مذهب اهل‌بیت(علیهم السلام) می‌فرستد، حوزه علمیه‌ای که در سال صدها کتاب برگزیده درباره علوم اسلامی و مسائل مورد نیاز مردم و مسائل اقتصادی و سیاسی می‌نویسد و منتشر می‌کند، حوزه علمیه‌ای که مراجع آن هزاران مدرسه،مسجد، خانه عالم و مراکز خیریه در نقاط محروم کشور ساخته‌اند،

مسئولین محترم حوزه علمیه باید روشن سازند که این برنامه زیان‌بار با اجازه چه کسی صورت گرفته و مسئولین محترم سپاه نیز روشن سازند، آیا با اجازه آنها گروهی از سپاهیان در این برنامه شرکت داشته‌اند؟!

به هر حال،در شرایط حساسی که در آن قرار داریم، تضعیف حوزه علمیه و مرجعیت و تهدید رئیس‌جمهور بر اساس چه ضابطه‌ای بوده؟

آیا همه اینها آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟!

اگر گروهی از طلاب و اساتید می‌خواستند نسبت به برنامه‌های اقتصادی انتقاد کنند، مانعی نداشت که با بیان منطقی سخنان خود را بازگو کنند و راه‌کار برون‌رفت نشان دهند،

چه کسانی دستور داشتند افتخارات شیعه را به این آسانی زیر سؤال ببرند و دشمن را که گفته تا مرجعیت و عاشورا در میان شیعیان وجود دارد، نفوذ در انقلاب اسلامی ممکن نیست، خوشحال کنند؟

خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

قم ـ ناصر مکارم شیرازی.دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

***

واکنش آیت الله نوری همدانی 

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: متاسفانه قسمتی از مطالب سخنران جلسه و بعضی از شعار ها و دست نوشته ها در تجمع چندروز گذشته مدرسه فیضیه دقیقا در راستای اهداف دشمن بود.
این مرجع تقلید صبح امروز در مشهد مقدس ضمن اظهار تاسف از این موضوع اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور نیاز به تفکر و کمک برای حل مشکلات مردم دارد و این تجمع هم ظاهرا برای همین موضوع بود اما چطور می شود کسی بیاید سخن بگوید و حوزه علمیه و خدمات علما و مراجع را زیرسوال ببرد. او ادامه داد: حوزه علمیه که در طول تاریخ در مقابل ظلم ماند استکبار ستیز بود حال این گونه قضاوت بی انصافی است؛ حوزه هیچ گاه سکولار نبوده و نیست و نخواهد بود، چرا باید کسی را به حوزه بیاورند که از حوزه بی اطلاع باشد؟ آیت الله نوری همدانی شعارهای دست نوشته شده را در این تجمع بسیار ناراحت کننده دانسته و عنوان داشت: کسانی که این شعارها را نوشتند خواسته بحق طلاب و علما را منحرف کردند. علما و مراجع خواستار کمک به مردم هستند. او تاکید کرد: بخشی از سخنان سخنران و بعضی از شعار ها نادرست و موجب تاسف بود و اجازه نخواهیم داد کسی خدمات مراجع و علما بزرگ و حوزه علمیه را زیر سوال ببرد. از مسوولان محترم حوزه می خواهم که سریعا موضوع پیگیری شود./۲۹ مرداد ۱۳۹۷
***
توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:کمتررسانه اصولگرایی بود که  سخنان این ۲مرجعفوق الذکررا پوشش دادند،فارس ازجمله ازبایکوت کنندگان بود! فقط دیدارمسئولین سپاه با آیت الله مکارم شیرازی راپوشش داد  اینگونه:

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، در پی حواشی پیش آمده در تجمع جمعی از طلاب در روز پنجشنبه گذشته که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد و درخواست پاسخگویی آیت الله مکارم شیرازی از فرماندهان سپاه در مورد حضور احتمالی جمعی از پاسداران در این گردهمایی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری، مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، حجت الاسلام طیبی‌فر، فرمانده تیپ امام صادق(ع) و جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.

اکبری در این دیدار با تاکید برنقش روحانیت در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و تلاش براى دفاع از اسلام و مذهب اهل‌بیت(ع) و حضور ویژه و به موقع در صحنه‌های حساس نظام اسلامی و مبارزه در عرصه جنگ سخت و نرم در مورد مسائل پیش آمده در اجتماع طلاب در مدرسه فیضیه توضیحاتی را ارائه کرد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم گفت: سپاه در شکل گیری و برگزاری این تجمع هیچگونه نقشی نداشته و هیچ یک از نیروهای این نهاد در این برنامه حضور نداشتند و تصاویری که در بعضی رسانه‌ها از حضور اعضاء سپاه در این برنامه منتشرشده مربوط به مراسم دیگری بوده و انتشار این عکس‌ها اقدامی ناشیانه در راستای تخریب نهاد مقدس سپاه بوده است.

در ادامه حجت الاسلام طیبی فر فرمانده تیپ امام صادق(ع) به تشریح موضوع پیش آمده در تجمع طلاب پرداخت و بیان کرد: با توجه به تاکید بنده، پلاکارد‌های غیر سخنان مقام معظم رهبری جمع آوری شد و پیشگیری لازم در مورد بروز اتفاقات ناگوار انجام شد.

آیت الله مکارم شیرازی هم ضمن تشکر از توضیحات ارائه شده گفت: ناراحتی بنده از بعضی مسائل مطرح شده در این مراسم است.

این مرجع تقلید در ادامه با انتقاد از حاشیه سازی بعضی با در دست گرفتن پلاکاردهایی با مضامین توهین و تهدید اظهار کرد: به زودی اعلام می کنیم که این موضوع ربطی به سپاه و پاسداران نداشته است.

در پایان این دیدار نامه (سردار غلامرضا احمدی)فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) به آیت الله مکارم شیرازی تقدیم شد./۱۳۹۷/۰۵/۳۰فارس

***

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بسم الله الرحمن الرحیم

تحرکات ناشایست، ناآگاهانه و بعضاً مغرضانه برخی در حاشیه‌ی تجمع طلاب و روحانیون که در راستای مطالبات اقتصادی مردم در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزارشده بود؛ دانسته یا ندانسته، ضربه و خدشه‌ای بر حوزه و روحانیت وارد ساخت که منجر به واکنش مراجع معظم تقلید و دیگر بزرگان حوزه شده است.

همگان می‌دانند حوزه‌های علمیه، مراجع و بزرگان حوزه عمیقاً و صمیمانه هم درد مردم و در کنار آن‌ها بوده و تاکنون خدمات گوناگونی در عرصه‌های مختلف برای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند، بنابراین نباید گذاشت با برخی بی‌توجهی‌ها و بی‌حرمتی‌ها این خدمات ارزشمند توسط برخی مورد بی‌مهری قرار گیرد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تمجید و همراهی با مواضع آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی و دیگر علمای حوزه‌های علمیه، چون همیشه از مطالبات به‌حق روحانیت و دیگر اقشار مختلف مردم در ارتباط با مسائل اقتصادی حمایت نموده و توجه همگان را به توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری«مدظله‌العالی»، مراجع معظم تقلید «دامت برکاتهم» و علمای اعلام مبنی بر حفظ وحدت و انسجام برای عبور از گردنه‌های سخت جلب نموده و اعلام می‌دارد: مسئولان و مدیران مجموعه‌های حوزوی باید با هوشیاری و دقت، نظارت لازم را به عمل‌آورند تا برخی افراد ناآگاه یا مغرض نتوانند با تحرکات، شعارها و نوشته‌های انحرافی مطالبات حوزه‌های علمیه و شأن آن را خدشه‌دار کنند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته/محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

مدیریت سایت-پیراسته فر:آنچه از اخبارمنتشره دریافت می شود ،این بیانیه درشب گذشته صادرشده:۲۹ مرداد ۱۳۹۷تسنیم

البته مانفهمیدیم این بیانیه درمدح چه کسانی بود ودرذم چه کسان!وحدت کدام بود وتفرقه کدام واینکه چگونه بین ۲بیانیه علما وتجمع مذکورقابل جمع است،اللهُ اعلم

ضمناً چندروزقبل ازمراسم خودجوش «پیامک”هایی برای افرادی ارسال شده بود به این مضمون:

«تجمع بزرگ روحانیون ومردم
موضوع: اجرای عدالت اقتصادی
سخنران: استاد رحیم‌پور ازغدی
پنجشنبه ۹۷.۵.۲۵ ساعت ۱۰:۳۰ صبح، مدرسه فیضیه
دبیرخانه تشکل اساتید.»

***

سردار شریف

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: در پی واکنش مراجع تقلید به حواشی مراسم مدرسه فیضیه، سپاه بیانیه ای صادر می کند و به سوالات و ابهامات پاسخ می دهد.

صبح امروز آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید با انتشار بیانیه‌ای، حادثه‌ای را که در مدرسه فیضیه رخ داد «به تمام معنا یک فاجعه» دانست و تأکید کرد که از یکسو مسئولان حوزه علمیه باید روشن سازند این برنامه زیان‌بار با اجازه چه کسی صورت گرفته و از سوی دیگر مسئولان سپاه نیز باید روشن کنند آیا با اجازه آنها گروهی از سپاهیان در این برنامه شرکت داشته‌اند یا خیر.

به گزارش ایرناپلاس، در تجمعی که روز پنج‌شنبه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، به جز حسن رحیم پورازغدی؛ یکی از فرماندهان سپاه نیز سخنرانی کرد. حسین طیبی‌فر، فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) قم در سخنانش در این مراسم، برای دولت خط و نشان کشید که این تجمع برای اخطار به آنان بوده است.
همچنین آیت الله سید احمد خاتمی از اعضای شورای عالی حوزه علمیه به ایرناپلاس اعلام کرد که این موضوع در شورای عالی حوزه بررسی و درباره آن موضع گیری می شود./۲۹ مرداد ۱۳۹۷خبرآنلاین

***

«سرنخی» که مطهری از شعارهای تجمع حوزه علمیه قم گرفت

تجمع بزرگ علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع روز گذشته(پنج شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷) حوزه علمیه و سردادن برخی شعارها در این تجمع خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزارت اطلاعات شد.

 علی مطهری در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری دانشجویان قرار داد، نوشت:

«شعارهای طلاب علوم دینی در تجمع آخر هفته گذشته در مدرسه فیضیه قم موجب نگرانی برای حوزه علمیه قم از نظر سطح فکر و سیاست بخشی از طلاب این حوزه شد، همان چیزی که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موضوع نگرانی شهید آیت‌الله مطهری بود که مبادا سیاسی شدن طلاب حوزه علمیه قم منجر به انحطاط علمی و فکری و سیاسی آنها شود و به همین جهت حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که هفته ای دو سه روز در این حوزه تدریس می‌کرد قصد مهاجرت دائم به قم و تربیت طلاب و اصلاحات در حوزه علمیه قم را داشت و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و اندکی قبل از شهادت نیز از امام خمینی  درخواست کرد که مسئولیت شورای انقلاب را رها کند و به کار اصلی خود یعنی تحقیق و تعلیم و تربیت طلاب و خصوصا مهاجرت به حوزه علمیه قم بپردازد.

امروز می‌بینم نگرانی آن شهید به‌جا بوده است. شعارهایی که در تجمع مدرسه فیضیه قم سر داده شد یا روی تابلوها حمل  می شد، نشان می‌دهد که لااقل بخشی از حوزه علمیه قم از نظر بینش اجتماعی و سیاسی دچار انحطاط شده است. در نهادی که مرجع فکری و دینی مردم شناخته می‌شود شعارهایی متناسب با اقشار فرومایه جامعه سر داده شد و تاسف انسان افزایش می‌یابد زمانی که در می‌یابیم که این افراد ابزار دست یک گروه سیاسی واقع شدند و روی دسته پلاکاردهای آنها نوشته شده بود: « لطفا تابلوها را بعد از مراسم تحویل دهید

تاسف بیشتر زمانی به انسان دست می‌دهد که می‌بیند یکی از شعارهایی که روی تابلو حمل می شد، این بود: ای آنکه مذاکره شعارتاستخر فرح در انتظارت، اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی.

این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آن مرحوم باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همانطور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد.

وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند. شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.»/۲۷ مرداد ۱۳۹۷ایسنا

***

منصور ارضی در مراسم روز عرفه: اون یارو در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد

 روزنامه ایران نوشت: کمتر از یک هفته پس از برگزاری تجمع پر سر و صدای برخی از طلاب قم در مدرسه فیضیه، ماجرای «استخر فرح» و تهدید حسن روحانی به قتل این بار در تهران تکرار شد.

 خبرگزاری فارس: حاج منصور ارضی دعای عرفه را در حسینیه لباس‌فروشان زمزمه می‌کند

این مراسم در روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۷  همزمان به نهمین روز ماه ذی‌الحجه در حسینیه صنف لباس‌فروشان برگزار شد.

بر اساس فیلمی که از سخنرانی حاج منصور ارضی منتشر شده، وی با اشاره به اقدامات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و برنامه‌های دولت حسن روحانی می‌گوید: «اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد.»/شنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۷خبرانلاین

***

علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تجمع طلاب علیه دولت در مدرسه فیضیه قم نوشت: «شعار‌های طلاب علوم دینی در تجمع آخر هفته گذشته در مدرسه فیضیه قم موجب نگرانی برای حوزه علمیه قم از نظر سطح فکر و سیاست بخشی از طلاب این حوزه شد، همان چیزی که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موضوع نگرانی شهید آیت‌الله مطهری بود که مبادا سیاسی شدن طلاب حوزه علمیه قم منجر به انحطاط علمی و فکری و سیاسی آن‌ها شود و به همین جهت حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که هفته‌ای دو سه روز در این حوزه تدریس می‌کرد قصد مهاجرت دائم به قم و تربیت طلاب و اصلاحات در حوزه علمیه قم را داشت و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و اندکی قبل از شهادت نیز از امام خمینی (ره) درخواست کرد که مسئولیت شورای انقلاب را رها کند و به کار اصلی خود یعنی تحقیق و تعلیم و تربیت طلاب و خصوصا مهاجرت به حوزه علمیه قم بپردازد.
مطهری گفت:امروز می‌بینم نگرانی آن شهید به‌جا بوده است. شعار‌هایی که در تجمع مدرسه فیضیه قم سر داده شد یا روی تابلو‌ها حمل می‌شد، نشان می‌دهد که لااقل بخشی از حوزه علمیه قم از نظر بینش اجتماعی و سیاسی دچار انحطاط شده است. در نهادی که مرجع فکری و دینی مردم شناخته می‌شود شعار‌هایی متناسب با اقشار فرومایه جامعه سر داده شد و تاسف انسان افزایش می‌یابد زمانی که در می‌یابیم که این افراد ابزار دست یک گروه سیاسی واقع شدند و روی دسته پلاکارد‌های آن‌ها نوشته شده بود: «لطفا تابلو‌ها را بعد از مراسم تحویل دهید.»
 نماینده تهران : تاسف بیشتر زمانی به انسان دست می‌دهد که می‌بیند یکی از شعار‌هایی که روی تابلو حمل می‌شد، این بود:‌ای آنکه مذاکره شعارت/ استخر فرح در انتظارت، اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی.
این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آن مرحوم باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همانطور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد. وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند. شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.»
واکنش علی مطهری به پلاکارد جنجالی طلاب در قم؛ این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آیت‎الله هاشمی باشد
 روز پنجشنبه(۲۵ مرداد ۱۳۹۷) تجمعی در مدرسه فیضیه قم با هدف اعتراض به سیاست‌های دولت برگزار شد که وجود یک تابلو با مضمونی تهدیدآمیز نسبت به رئیس جمهور، توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی را جلب کرد. بر روی این تابلو نوشته شده بود: «ای آنکه مذاکره شعارت – استخر فرح در انتظارت».

رحیم پور ازغدی:  ریشه سکولاریسم در حوزه است

سخنران مراسم رحیم پور ازغدی بود، از جمله مباحث او که اعتراض علما و روحانیت را در پی داشت کنایه هایش به درس های خارج فقه حوزه بود، او گفت «فقه بی ربط با زندگی، زندگی بی ربط با فقه، درس خارج هایی که به جای تئوریزه حکومت و تمدن دینی، عملا فقه سکولار می سازند؛ فقه فردی، عبادی طهارت و نجاست. اما درباره اقتصاد، سیاست، بانک و روابط بین الملل حرفی ندارند.

سکولاریسم یعنی همین است. همه می گویند سکولاریسم در دانشگاه است، بگذارید بگویم ریشه سکولاریسم در حوزه است. سکولاریسم یعنی تفکیک دین از حکومت، دولت و تمدن. تفکیک نظری وقتی است که حرفی ندارید. ۵ درس خارج از فقه نه، یک درس خارج فقه در قم، مشهد، نجف و اصفهان دارید که پرسش هایش را از بیرون بگیرد و همین الان در مسائل حکومتی بیاید براساس آنها ادله را پیدا کند و بحث کند. یعنی از ذهن نیاید به عین، از عین بیاید به ذهن. چندتا هستند؟

هنر نیست هی طهارت، نجاست و طواف بگویند، هزار بار گفته شده و برای هزار و یکم هم می گویند. به قول مطهری می گوید اجتهاد تکرار حرف های مکرر نیست. جواب مسائل حل شده نیست اجتهاد یعنی جواب مسائل حل نشده. مسائل حل نشده را جواب بده، مسائل حل شده را که همه بلدند جواب بدهند.

شنیدم ۷۰۰-۸۰۰ رساله می خواهند در قم بدهند، ما اصلا ۷۰۰ تا مرجع می خواهیم؟ این جور که کارخانه انبوه تولید مرجع تقلید شروع شده کاری نیست. کسی ۴ شرح و حاشیه بخواند و همان را بگوید مرجع می شود؟ حساسیت سر مسائل جزیی درجه ۶، عدم حساسیت درباره مسائل درجه یک.

۴ سئوال جدی در حوزه فقه اداری، فقه حکومتی، فقه روابط بین الملل، فقه اقتصادی، فقه بانکی مطرح می شود، اغلب اینهایی که می خواهند رساله بدهند هیچی برای گفتن ندارند. یک علت اینکه بگویند جمهوری اسلامی ناکارآمد است، سیستمش درست نیست برای این بی سوادی هاست. سوادهای به درد نخور. بی سوادی حوزه.

الان ۱۰۰مسئله مطرح می کنم در یک درس خارج فقه به اینها نمی پردازند، در حالیکه ۸۰ مسئله از ۱۰۰ مسئله جزء مسائل اصلی جامعه ماست. علت آن است که اکثر اینها اصلا جواب ندارند. اصلا نمی دانند مظان پاسخگویی به این مسائل در کدام بخش قرآن و حدیث است»./سه شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷خبرآنلاین

***

به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی، کاربران، با دیدن این شعار گفتند این، علاوه بر آنکه تهدیدی علیه رئیس‌جمهور است، نوعی اعتراف به فعال بودن دست‌هائی در ماجرای جان باختن آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در استخر است. البته انتساب آن استخر به فرح دروغی است که معاندان ساخته‌اند. نکته جالب اینکه روی دسته تابلوهای این مراسم نوشته شده بود «بعد از مراسم تابلوها را برگردانید» جمله‌ای که برنامه ریزی شده بودن این تجمع توسط یک جریان خاص را برملا کرد./۲۷ مرداد ۱۳۹۷آفتاب نیوز
***

رحیم پور ازغدی:  ریشه سکولاریسم در حوزه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ریشه سکولاریسم در حوزه است، گفت:

درس خارج  هایی برگزار می شود که به جای این که تمدن دینی را تئوریزه کنند فقه سکولار می سازند .

دکترحسن  رحیم پورازغدی پیش از ظهر پنجشنبه( ۲۵ مرداد ۱۳۹۷) در تجمع طلاب و تشکل های طلبگی در حمایت از بیانات رهبر انقلاب و مراجع تقلید و با هدف پیگیری عدالت اقتصادی که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: حوزه و روحانیت یکپارچه در کنار توده های مردم ایستاده و خود را از طبقات محروم جدا نمی داند.

او با بیان اینکه اغلب طلاب نیز خود از اقشار پایین جامعه هستند گفت: همین طلاب با شهریه های پایینی که دارند در این مشکلات اقتصادی همراه گروه های مختلف مردم زندگی می کنند و همدرد با مردم هستند.

ازغدی گفت:این نشست و  تجمع به این معناست که حوزه و روحانیت در کنار مستضعفین و حامی نظام است و انقلاب و نظام جدا از هم نیستند .

رحیم پورگفت: حوزه با این تجمعات اعلام می دارد که در برابر تخلفات مسؤلین می ایستد و وظیفه خود می داند که اگر تخلفی مشاهده می کند مسؤلین را در سه قوه امر به معروف و نهی از منکر نماید.

رحیم پور ازغدی : درست است که اقلیتی از مسؤلین دچار فساد شده اند اما دشمن اینگونه القا می کند که همه مسؤلین این  نظام فاسد هستند در حالی که اکثریت افرادی با ایمان، تقوا و همدرد مردم هستند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه دشمن می خواهد روحانیت شیعه، قوای سه گانه، نظام و حکومت را فاسد نشان دهد و مقصر آن را متوجه اصل ولایت و ریشه نظام کند، افزود: بنای بر تضعیف و براندازی دولت و مجلس نیست بلکه باید اینها بمانند تا پاسخگو باشند و به وظایف و قول هایی که دادند عمل کنند؛ آیا تضعیف سه قوه دامن زدن به وضع موجود، ندیدن مشکلات، ترک امر به معروف  و نهی از منکر و دفاع نکردن از اقشار محروم است؟

نهضت ادامه دارد!

ازغدی گفت: این تجمعات باید ادامه داشته باشد و حوزه از مرجعیت تا طلبه وظیفه دارد هم به لحاظ هم نظری و هم عملی حمایت نماید.

رحیم پور ازغدی گفت: بیت المال توسط برخی میل و توسط برخی حیف می شود

اسامی قضات فاسد زودتر اعلام شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: چرا چند گانه با مردم سخن گفته می شود و این همه شبهاتی که در رسانه ها مطرح می شود پاسخ داده نمی شود. رؤسای قوا اگر اتهاماتی به آنها می شود چه درست چه غلط باید پاسخ دهند و برای مردم توضیح دهند که این از مطالبات جدی مردم است.

او افزود: اگر رئیس قوه قضاییه اعلام می نماید اسم قضات فاسد را اعلام می دارد هرچه زودتر اعلام کند تا مردم اطمینان پیدا کنند و زمانی مردم به قوه شک می کنند که دادگاه های برخی مفسدین غیرعلنی برگزار می شود.

رحیم پور ازغدی گفت: اگر انحرافی ایجاد می شود حوزه های علمیه مقصرند چرا که عطش معنویت وجود دارد و لذا باید حوزه ها پاسخگوی شبهات باشند و این عطش را رفع نمایند.

او با بیان اینکه دهه  چهارم انقلاب دهه خطر انحراف نظام است و اکنون در سر پیچ انحراف انقلاب قرار داریم

او توضیح داد: نمی شود مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندانمان هم در آمریکا و انگلیس باشیم، گرچه اینها اقلیت هستند اما چون برخورد نشده مردم فکر می کنند همه همینطور هستند.

ازغدی : قرار بود شعارها و دانش هسته ای را کنار بگذاریم که اقتصاد درست شود اما همه را کنار گذاشتیم ولی اقتصادمان بدتر شد.

هر۳قوه خائنند!

ازغدی گفت: مرفهین بی دردی که از هردو جناح وارد هر سه قوه شدند و جهاد گریزان ترسو که مدام در حال عقب نشینی در برابر استکبارند تن به این خیانت ها می دهند.

آقایی که گاف داد ولی دیگران رابه بی عقلی متهم کرد!

عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه عقلانیت اقتصادی در کشور کجاست و چه مقدار از این تصمیمیات که گرفته می شود عقلانی است، افزود: بازرسی های بی فرجام، دادگاهای طولانی و فرساینده که علنی هم نیستند چه معنایی می تواند داشته باشد.

او با بیان اینکه حوزه غیر از اعتراضات و تبلیغ دین وظیفه ی اجتهاد اقتصادی را هم بر عهده دارد  گفت: درس خارج هایی برگزار می شود که به جای این که تمدن دینی را تئوریزه کنند فقه سکولار می سازندو در مورد بانک ها و روابط اجتماعی و این دست مسائل حرفی نمی زنند.

ازغدی تصریح کرد: ریشه سکولاریسم در حوزه است، سکولاریسم یعنی تفکیک دین از حکومت و دولت و تمدن؛ حوزه به جای این همه رساله مسائلی که حل نشده است را پاسخ دهید.

بیسوادی!

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید به گونه ای باشد که حوزویان و دانشگاهیان را بی سواد بخوانندعنوان کرد: با وجود این همه دانشگاهی متخصص در کشور نباید این مقدار مشکل در جامعه باشد و در فقه حکومتی نیز حوزه هنوز در مسائل اصلی جوابی ندارد؛ حوزه هنوز بعد از ۴۰ سال دارد بحث می کند بانک ها ربوی هستند یا خیر!؟./: ۲۵ مرداد۱۳۹۷شفقنا

***

 حجت الاسلام والمسلمین حسین طیبی فر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به حاشیه‌های به وجود آمده درباره تجمع جمعی از طلاب در  روز پنج شنبه گذشته که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: تجمع  یاد شده به صورت کاملاً خود جوش برگزار شد وپس از آن حوزه علمیه ورود کرد که وضعیت تجمع را کنترل کند که موفق به این کار نیز شد.

 حوزه در مقابل برخی افرادی که قصد داشتند تجمع را به بیرون از مدرسه فیضیه هدایت کنند، مقاومت کرد و اجازه خروج از مدرسه فیضیه به آن‌ها داده نشد.

فرمانده تیپ 83 امام جعفر صادق(ع) قم: پلاکارد مراسم فیضیه با هدف حاشیه سازی تصویربرداری شد

فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق (ع) تصریح کرد: سالن مدرسه فیضیه مملو از جمعیت بود که از طلاب و روحانیون سخنران جلسه  نیز حضورپیدا نکرده بودند لذا با در خواست برخی از دوستان حوزوی بنده برای اینکه شخص دیگری تریبون را در دست نگیرد و جلسه از کنترل خارج نشود چند دقیقه ای سخنرانی کردم تا سخنران جلسه به مراسم برسد.

 در همان چند دقیقه ای که بنده برای پر کردن خلأ به دلیل دیر آمدن سخنران صحبت کردم اعلام کردم پلاکاردهای غیر از سخنان رهبری و مضمون سخنان رهبری در شأن جلسه طلاب و روحانیون نیست و با اصرار گفتم آن‌ها را جمع کنید.

 با توجه به تاکید بنده، پلاکاردهای غیر سخنان مقام معظم رهبری جمع آوری شد و الباقی پلاکاردها را سخنران هنگام صحبت خواندند.

این فرمانده گفت: چنین تابلویی اصلاً هنگام سخنرانی وجود نداشت به نظر می‌رسد یا فردی نفوذی یا شیطنت در کار بود که از یک پلاکارد خاص که بلافاصله جمع شده برای حاشیه سازی تصویر برداری شود./۲۹ مرداد ۱۳۹۷تسنیم

***

 فرمانده سپاه  قم تغییرکرد

درآیین تودیع ومعارفه فرمانده سپاه قم که امروز(یکشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۷) برگزارشد، آیات سید هاشم حسینی بوشهری و عباس کعبی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، سید مهدی صادقی، استاندار، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و شماری دیگر از مسئولان نظامی و اجرایی حضور داشتند

 از تلاش های سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه امام علی بن ابی طالب قم قدردانی و سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی به عنوان فرمانده جدید سپاه استان معرفی شد.(عینکی)/ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ایرنا

غلامرضا احمدی شهریورماه ۱۳۹۴ به فرماندهی سپاه قم منصوب شده بود

حجت الاسلام حسین طیبی‌فر فرمانده  «تیپ امام صادق»سخنران تجمع طلاب دهه اول مهر ۱۳۹۷از فرماندهی تیپ به  معاونت امور روحانیون در کل سپاه تغییرمسئولیت یافته بود.

***

خونخواهی دختر«غریق»استخرفرح 

تجمع بزرگ علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم

 «فاطمه هاشمی»، دختر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در یادداشتی با عنوان «اثبات شبهات مرگ پدر؟» می‌گوید: «این مهم علاوه بر این که شبهات و ابهامات اعلام شده توسط اعضای خاندان در مورد مرگ مشکوک پدرم را که تاکنون بی‌پاسخ مانده است قوت می‌بخشد». اما حمید رسایی با رد تهدید، آن تابلو را کج‌سلیقگی کسانی خوانده که به قول او بهتر بود مشکلات اقتصادی را مطرح می‌کردند.

متن یادداشت فاطمه هاشمی که در اختیار انصاف‌نیوز قرار داده شده است، در پی می‌آید:

«روز پنجشنبه ۲۵ مردادماه، جمعی از به اصطلاح‌ طلاب حوزه علمیه قم، با تجمع، شعارهای تهدیدآمیزی علیه دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور سردادند و به طور ضمنی و تلویحی او را به ترور و قتل به شیوه قتل مرحوم آیت‌الله هاشمی و خفه کردن در استخر تهدید کردند.

شعارهایی که این جمع (لابد مجوز از وزارت کشور هم داشته‌اند) آزادانه علیه دولت سر دادند یا نوشته‌هایی که بر سر چوب‌های عاریه‌ای که باید بلافاصله بعد از انجام ماموریت، به صاحبانش پس می‌دادند، دارای چندین شبهه و پیام‌های معنادار است که در صورت پیگیری مسئولان ذیربط، البته اگر اراده‌ای برای این کار داشته باشند یا بتوانند، می‌تواند روشن‌کننده‌ ابهامات مرگ مشکوک مرحوم پدرم باشد که تاکنون علیرغم پیگیری‌های خانواده، هنوز بی‌پاسخ مانده است.

اولا سکوت معنادار مسئولان رده‌بالای نظام و قضایی کشور، در مورد ادعای کاملا کذب «استخر فرح» که تاکنون بارها و بارها، توسط عوامل و محافل شناخته‌شده‌ تندرو و افراطی، مطرح شده و می‌شود به خودی خود، شبهات را در مورد طراحی یک ترور، آن هم در محلی که بعدها بتوان به عنوان «استخر فرح» در اذهان جا انداخت، تقویت می‌کند. ثانیا، تهدید رییس‌جمهوری منتخب مردم در حوزه‌ علمیه که باید منادی وحدت و انسجام در کشور باشد به قتل شبیه مرحوم پدرم، صراحتا، مرگ ایشان را ترور و قتل، آن هم خفه کردن در آب اعلام می‌کند!

این مهم علاوه بر این که شبهات و ابهامات اعلام شده توسط اعضای خاندان در مورد مرگ مشکوک پدرم را که تاکنون بی‌پاسخ مانده است، قوت می‌بخشد، وظیفه‌ دستگاه‌های قضایی و امنیتی را یک بار و همیشه برای پاسخ به سوالات و ابهامات مردم که مدام از ما سوال می‌کنند و روشن شدن ابعاد این موضوع دو چندان می‌کند. اگر بخواهند البته کار سختی نیست. کافی است از شعاردهندگان یا گردانندگان و روسای آنان سوال کنند چگونه و با چه روشی می‌خواهند تهدید خود را عملی کنند؟»

حمید رسایی: تهدید نبود کج‌سلیقگی بود

اما حمید رسایی(مدیرمسئول هفته‌نامه‌ ۹دی)، سیاست‌مدار اصولگرا، با بیان این که آن شعارها در قم تهدید کسی نبوده است، گفت: استفاده از چنان تابلویی کج‌سلیقگی بود اما رسانه‌های حامی و مدافع دولت قصد دارند با شانتاژ و بزرگنمایی موضوع، مردم سرگرم شوند و مشکلات دیگر مانند گرانی سرسام آور و فشار اقتصادی را فراموش کنند و به این حاشیه‌های غیر واقعی مشغول شوند.

رسایی در به «انصاف‌نیوز» گفت: من متن آن تابلو را دیدم و القای این که از آن تهدید به قتل رییس‌جمهور برداشت می‌شود، واقعا احمق فرض کردن مخاطب است./۲۹ مرداد ۱۳۹۷ایسنا

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درتنظیم-جمع آوری-اخباراصلاحات اتدکی انجام شد،مثل جملات تکراری وانتخاب تیتروافزودن تصاویر

تهدیدی در «اربعین”  رئیس جمهور«استخرفرح» ویا محاکمه مردمی 

«ان ربک لب الاستخر»
وقتی تهدید جانی رئیس جمهوری راحت‌تر از آب خوردن است
دادستان تهران : توهین به رییس جمهور جرم مشهوداست.
 
سعید قاسمی از فعالان سیاسی ومخالفان دولت اخیراً در سخنانی با جملات تند رئیس جمهوری را تهدید به محاکمه توسط «حزب الله» و حذف در «لب استخر» کرده است.
او در قسمت‌هایی از یک فیلم تقریباً ۴۰ دقیقه‌ای که گفته می‌شود در حاشیه مراسم راهپیمایی اربعین در عراق تهیه شده است تأکید دارد:
 حسن روحانی در واکنش به پیشنهاد ترامپ: مذاکره همزمان با تحریم معنایی ندارد
حسن روحانی (رئیس جمهور)دروغگو است
 تمام آمارها و سخنان حسن روحانی و دولتمردان او «دروغ» است. سعید قاسمی می‌گوید:
«سر فرصت این‌ها را محاکمه می‌کنیم.» او در ادامه با فرض اینکه
«اگر دستمان نرسد محاکمه کنیم» با تحریف یک آیه قرآن می‌گوید
: «قبلاً هم گفته‌ام که آیه جدیدی داریم؛ آن ربک لب الاستخر، خدای ما همان خدایی است که لب استخر خفت‌گیری می‌کند». او در ادامه گفته است: «آقای روحانی! تقریباً در طول استخر هم همه دعایت کرده‌اند.
دعای معکوس !
از لب مرز دعایت می‌کرده‌اند تا همینجا، همه دعاگویت هستند و این دعاهایی که کردند تو را،
« من بعید می‌دانم که مولا، مولایی باشد که تو تا عید دوام بیاوری».
با این دعاهایی که مردم کردند کارت با کرام الکاتبین است که چه بشود تا عید دوام بیاوری.»
/شنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۷ایران

 فرازهایی از سخنان آقای قاسمی درسفرزیارتی اربعین:

سعید قاسمى,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

آقای احمدی نژادخوب بود،روحانی خوب نیست!

در دولتی که اینها اعلام کردند در طول تاریخ احمدی‌نژاد مقصر بوده و بعد از ختم رُسُل هم احمدی‌نژاد مقصر است ما زلزله ورزقان را درک کردیم. در زلزله ورزقان تبریز این بزرگوار ماهی دو نوبت سر می‌زد، آقای نیکزاد وزیر شهرسازی هر ۱۰ روز یک بار پای کار به صورت مستقیم بودند و بدون واسطه و مستقیما سرکشی می‌کردند تا ببیند قفل کار کجاست تا آن را باز کند.

…اینجا که الان آقایان به طور کل تعطیل هستند و بعد هم آنها برداشتند و البته اگر دستمان هم برسد محاکمه می‌کنیم آقای آخوندی را. اگر دست حزب‌ا… به جناب آقای آخوندی برسد او را محاکمه می‌کند…البته آقای رئیس‌جمهور! شما هم باید جوابگو باشید قبلا صحبت کردیم. اما این وزرایی که برمی‌داری و این ترکیبی که به بیرون داده‌ای بیرون که نمی‌روند؛ به ما رکب نزنید چرا که بیرون می‌روید دوباره با یک ترکیب جدید برای انتخابات جدید است…

جهانگیری روحانی

الان بحث‌شان آن است که آقای جهانگیری باید تشریف ببرند و آقای جهانگیری فرمودند که یک منشی هم نمی‌توانم تغییر دهم بدون اجازه ایشان.

خب باید گفت:« مردک اگر نمی‌توانی کاری کنی غلط کردی که رفتی آنجا» تو که ادعای سازندگی داری و آمارهای دروغی را اعلام می‌کنی تو که نمی‌دانی، پس چرا دروغ می‌گویی؟ تقریبا همه شما-دولت- دروغگو هستید و باید جواب خدا را بدهید

ضمن آنکه سر فرصت این افراد را محاکمه می‌کنیم و اگر دستمان هم برای محاکمه آنها نرسد قبلا هم اعلام کردیم

آیه جدیدی که برسعیدقاسمی نازل شده!

آیه جدیدی هم داریم؛ «ان ربک لب الاستخر». خدای ما همان خدایی است که لب استخر خفت‌گیری می‌کند…

من هر جایی رفتم آقای روحانی را دعا کردند از لب مرز تا اینجا همه دعاگوی تو هستند و این دعاهایی که کردند بعید می‌دانم تا عید دوام بیاوری این دعاهایی که این مردم دارند کارت با کرام‌الکاتبین است و چه شود اگر تا عید دوام بیاوری.محتوای ویدئو

سعیدقاسمی کیست؟

مهندس سعید قاسمی، استاد معماری دانشگاه شهید رجایی است.
وی تحصیلکرده فرانسه و  دانشگاه علم و صنعت می باشد.
حاج سعید«ماجراجو»ازرزمندگان وفرماندهان جبهه های جنگ بوده، مسئولیتهای مختلفی داشته  ازرئیس دفتر شهیدبروجردی تا جانشینی فرماندهی اطلاعات و عملیات قرارگاه نجف.
***
دادستان تهران : توهین به رییس جمهور  جرم مشهود است
صدور کیفرخواست برای ۸ متهم پرونده محیط زیستی
عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره ورود دادستانی به موضوع توهین به رئیس جمهور گفت: دادستانی تهران مانند سایر مواردی که تکلیف قانونی دارد به موضوع ورود می‌کند. در رابطه با حادثه روز گذشته(جمعه، ۲ تیر ۱۳۹۶)روزقدس( مصادف با ٢٨ رمضان ١۴٣٨) چون جرم مشهود بوده و در منظر ماموران اتفاق افتاده، پلیس مکلف به ارائه گزارش خود به دادستانی بوده است.دادستان گفت: امروز هم نامه‌ای به فرماندهی پلیس تهران و معاون وزیر اطلاعات ارسال کردم و درخواست شد نسبت به شناسایی عوامل حادثه دیروز اقدام شود./جمعه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ تابناک

برای اطلاع ازچگونگی فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی به این لینک مراجعه کنید:

درگذشت هاشمی رفسنجانی«خلاصه گزارش»ازاستخرتاقبر+حواشی

درباره نویسنده

1999مطلب نوشته است .

۲ Comments on “تجمع طلاب فیضیه”استخرفرح درانتظارت”واکنش آیت الله مکارم۲۵ مرداد ۱۳۹۷”

  • نوین پمپ wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۷, ۱۰:۳۳

    خدا عاقبتمون را بخیر کنه ان شا الله

Trackbacks

  1. درگذشت هاشمی رفسنجانی«خلاصه گزارش»ازاستخرتاقبر+حواشی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما