یک‌بار در محضر استاد بزرگوار و پیر و مراد و مرشدمان مرحوم آیت‌الله حاج آقا مجتبى تهرانی رضوان‌الله علیه نمی‌دانم به چه مناسبتی صحبت از آقای احمدی‌نژاد شد که به من فرمودند: تا حالا بارها تلاش کرده که پیش من بیاید ولی من زیر بار نرفته‌ام! بعد با قاطعیت و لحن خاصی ادامه دادند که:

تا زنده‌ام نخواهم گذاشت بیاید!

عبارات تند دیگری هم داشتند که چون گفت‌وگوی من محضرشان خصوصی بود نمی‌دانم می‌توانم بقیه اش را بنویسم یا نه. ولی به هر حال لحن و موضع ایشان این قدر تند بود که خیلی تعجب کردم، مخصوصا از این جهت که در آن سال‌ها ( فکر می کنم سال ٨۵ بود) هنوز ویژگی‌های شخصیتی آقای احمدی‌نژاد و ابعاد گوناگون رفتارهای او این قدر واضح و آشکار نبود.

مدتی بعد این سخنان حضرت استاد را به یکی از اصحاب سرّ ایشان گفتم. آن بزرگوار (که چون نمی‌دانم راضی به این نقل هست یا نه اسمشان را نمی‌آورم) گفتند: این که چیزی نیست! من مدت‌ها قبل از این شلوغی‌ها و مشکلات سال ٨٨ خدمت حاج آقا صحبتی داشتم، فرمودند(نقل به مضمون) که:

این فرد در کشور فتنه‌ای خونین به‌پا خواهد کرد و همه را به جان هم خواهد انداخت! ایشان می‌گفت: بعد از حوادث سال ٨٨ یک‌بار خدمت حاج آقا عرض کردم که عجب پیش‌بینی شما درست درآمد و فلانی این فتنه را درست کرد، حاج آقا نگاهی کردند و فرمودند: من این را نگفتم که! این که چیزی نیست! حالا مانده هنوز! (بقیه سخنان حاج آقا تلخ‌تر و نگران‌کننده است و نمی‌خواهم نقل کنم) و عجیب این بود که آن مرد الهی تا پایان حیات شریف خود علی‌رغم فشارهای زیاد برای ملاقات رییس سابق جمهوری با ایشان به هیچ‌وجه زیر بار نرفتند و دقیقا او وقتی به دیدار حاج آقا آمد که آن بزرگوار از دنیا رفته بود و ادعای “مگر سر جنازه‌ام بیاید!” صادق شد.

این روزها همه‌اش خدا خدا می‌کنم که پیش‌بینی حاج آقا درست درنیاید و خداوند کشور ایران و نظام اسلامی را از فتنه جدید حفظ کند. فتنه‌ای که سال‌های اخیر بارها در نوشته‌های خود از نگرانی درباره آن گفته بودم، اما نکته آخر را نمی‌دانم بنویسم یا نه؟!…

احمدی نژادسرقبر آقامجتبی تهرانی

خیرآنلاین ۲۳ فروردین ۱۳۹۶بنقل ازوبلاگ  محمدرضا زائری