آمارنظامیان امریکایی درعراق+آمار”پایگاه های امریکا”درحوزه خلیج فارس

آمارنظامیان امریکایی درعراق+آمار

آمارامریکایی های “موجود”درعراق+تجهیزات

۸۰۰۰ هزار نیروی نظامی آمریکا در عراق+پایگاه وهواپیما وتانک

«ابو مهدی المهندس» نایب رئیس الحشد الشعبی بامداد روز یکشنبه۹سپتامبر۲۰۱۸(۱۸ شهریور ۱۳۹۷) در یک نشست خبری اعلام کرد که «اطلاعات و مستندات کاملی در دست داریم که نشان می دهد سفارت آمریکا و کنسولگری این کشور عامل ناآرمی‌های بصره است.»

خبرگزاری فارس: ابو مهدی المهندس: سفارت آمریکا عامل ناآرامی‌های بصره است

المهندس(عضو ارشد الحشد الشعبی) گفت: دولت آمار درستی ارائه نمی‌دهد، اما اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، نشان می دهد ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰  نیروی نظامی آمریکا در عراق وجود دارد و آنها حتی چندین فرودگاه اختصاصی در بغداد و عین الاسد دارند./(۱۸ شهریور ۱۳۹۷)فارس

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر: خبرگزاری روسی-اسپوتنیک(sputnik) درمورخه ۲۸نوامبر۲۰۱۷(۷ آذر ۱۳۹۶) به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت:(طبق اطلاعات مربوط به تاریخ ۳۰سپتامبر۲۰۱۷)پنتاگون تعداد نیروهای ایالات متحده آمریکا در  عراق  را ۸۹۰۰ نفراعلام کرد.

البته کلنل شان رایان (فرمانده نظامی ایالات متحده)که یکی از سخنگویان ائتلاف بین‌المللی آمریکا علیه داعش ، روز یکشنبه  در یک کنفرانس خبری در ابوظبی (امارات) گفت، افزود: «در حال حاضر ما ۵۲۰۰ نیروی نظامی در عراق داریم. اما اینکه چه تعداد از این افراد ممکن است کاهش یابد، به اضافه شدن نیروهای نظامی دیگر اعضای ناتو بستگی دارد.»

خبرگزاری الوقت  درمورخه ۱۳اسفند۱۳۹۰،بنقل از روزنامه العربی الجدید  نوشت:

بیش از ۱۱ هزار نظامی آمریکا در پایگاه‌هایی در غرب، شمال و مرکز عراق هستند.

این نظامیان بغیراز نیروهای انگلیس، استرالیا، بلژیک، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، ترکیه‌،  سوئد و مجارستان (متحدین) هستند/پایان توضیحات مدیرسایت

خبرگزاری فارس: ورود نیروهای تازه آمریکایی به پایگاه «عین الاسد» عراق

پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی واقع در ۹۰ کیلومتری غرب الرمادی(مرکز استان الانبار) قراردارد

یک افسر ارتش عراق روز یک شنبه در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی ترکیه (AA) اعلام کرد که دو هزار نیروی آمریکایی وارد پایگاه هوایی «عین الاسد» در شمال استان مرزی الانبار در غرب عراق شدند تا از نیروهای این کشور در عملیات پیش رو علیه گروهک تروریستی داعش پشتیبانی کنند.

بر اساس این گزارش، افسر مذکور که خواسته نامش فاش نشود، با اعلام این که نیروهای آمریکایی در چارچوب ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری این کشور وارد پایگاه عین الاسد شدند که در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شهر رمادی، مرکز استان الانبار قرار دارد، اذعان کرد که در مورد مکان قبلی این نیروها و این که پیشتر نیز در خاک عراق مستقر بودند و یا این که از کشور دیگری آمده اند، اطلاعات دقیقی در دست ندارد./۲۳ اسفند ۱۳۹۵

شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع خود اعلام کرده است که دسته جدیدی از نیروهای آمریکایی برای شرکت در عملیات آزادسازی مناطق «عنه»، «راوه» و «القائم» وارد پایگاه هوایی «عین الاسد» در غرب استان الانبار شده‌اند.

پایگاه هوایی «عین الاسد» از زمان اشغال عراق از سوی آمریکا، محل حضور نیروهای آمریکایی بوده است. /۲۹فروردین ۱۳۹۶

ورود نیروهای ویژه آمریکا به پایگاه عین الاسد در غرب عراق

برخی منابع عراقی از ورود نیروهای ویژه آمریکا به پایگاه عین الاسد در غرب این کشور بدون ذکر تعداد این نیروها خبر دادند.

به گزارش  النهرین، یک مسئول نظامی عراقی از ورود نیروهای ویژه آمریکا به پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی واقع در ۹۰ کیلومتری غرب الرمادی برای مشارکت در آزاد سازی شهرهای غربی استان الانبار از داعش خبر داد.

این منبع بدون ذکر تعداد این نیروها بیان کرد: شمار زیادی از نیروهای ویژه آمریکا به پایگاه مذکور رسیده اند. این نیروها از پایگاه هوایی البکر در شمال بغداد به عین الاسد وارد شده اند. این نیروها با تجهیزات و ادوات نظامی کامل آماده مشارکت در آزاد سازی هستند./۲۹ فروردین ۱۳۹۶مهر

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق اعلام کرد جنگنده‌های آمریکایی سلاح‌های پیشرفته و متعددی را به پایگاه هوایی عین الأسد در غرب این استان منتقل کردند، نیرو‌های آمریکایی مستقر در نزدیکی سد حدیثه بلافاصله این سلاح‌ها را مورد آزمایش قرار دادند./۲۰ مرداد ۱۳۹۷

مدیریت سایت-پیراسته فر:یکی ازدوستان عراقیم که مسئولیتی درعراق دارد می گفت،عراق یک معاهده ۳۰ساله باامریکامنعقدکرده است،اززمان حضور۲۰۰۴میلادی(۱۳۸۳شمسی) به بهانه مهارصدام،ایشان می گفت که ثلثی ازوزارت دفاع عراق دراختیارنیروی هوایی امریکااست.

آمارپایگاه هاو نظامی های آمریکا در کشور‌های مختلف 

ازبین ۷۵۰پایگاه نظامی امریکادرکشورهای محتلف، هفت پایگاه نظامی امریکادر حوزه خلیج‌فارس دارد که شامل پایگاه هوایی العدید قطر، پایگاه تومریت عمان، پایگاه ناوگان پنجم بحرین، پایگاه هوایی علی السالم کویت، پایگاه هوایی شیخ عیسی بحرین، پایگاه هوایی احمدالجابر کویت، پایگاه هوایی الظفره امارات است ،افزون بر این هفت پایگاه، پایگاه‌های بگرام در افغانستان و لِمُونیر در جیبوتی هم در فاصله‌ای نه چندان دور از منطقه خلیج فارس از پایگاه‌های عمده آمریکا محسوب می‌شوند.

اگرچه آمریکا همیشه از درز اطلاعات دقیق درخصوص پایگاه‌ها و شمار نیرو‌های نظامی خود در سراسر جهان طفره می‌رود با این حال پایگاه شبکه خبری «الجزیره» درگزارشی در اول ماه «می» سال ۲۰۱۲ مدعی شده که براساس اطلاعاتی که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) در اختیارش قرار داده نزدیک به ۱۲۵ هزار نیروی نظامی آمریکا در کشور‌های نزدیک به ایران حضور دارند؛ نزدیک به ۹۰ هزار نیروی نظامی در یا اطراف افغانستان، ۲۰ هزار نظامی دیگر در منطقه خاور نزدیک و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر نیز در نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه حضور دارند. منطقه خاور نزدیک شامل کشور‌های فلسطین، اردن، سوریه، ترکیه، قبرس، و عراق است.

پایگاه «هریتیج» در گزارشی با ادعای اینکه تا اکتبر ۲۱۰۵ نزدیک به ۳۵ هزار نیرو‌ی نظامی آمریکا در خاورمیانه حضور دارد می‌نویسد: اگرچه شمار دقیق نیرو‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه به علت حساسیت‌های سیاسی در منطقه عمومی نمی‌شود،

کدام پایگاه‌های آمریکا در تیررس موشک‎های ایران هستند؟ +عکس

کویت: نزدیک به ۱۵ هزار نیروی نظامی آمریکا در کویت حضور دارد. این نیرو‌ها در پایگاه‌های هوایی علی السالم، احمد الجابر، و کمپ اریفجان مستقر هستند و اسکادران هواپیما‌های جنگی و سامانه‌های موشکی آمریکا معمولا در پایگاه‌های کویت مستقر می‌شوند.

امارات: براساس اظهارات مقامات اماراتی و آمریکایی نزدیک به ۵ هزار نیروی نظامی عمدتا از نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی «الظفره» امارات حضور دارند. مأموریت اصلی این نیرو‌ها هدایت عملیات‌های هوایی جنگنده‌ها، پهپادها، هواپیما‌های سوخت‌گیری و هواپیما‌های شناسایی است. آمریکا همچنین معمولا هواپیمای جنگی F-۲۲ را در پایگاه الظفره مستقر می‌کند و سامانه‌های دفاع موشکی «پاتریوت» به منظور دفاع موشکی و هوایی در این پایگاه مستقر هستند.

عمان: گفته می‌شود از سال ۲۰۰۴ تاکنون در عملیات‌های ارتش آمریکا در افغانستان یا عراق از تأسیاست نظامی عمان هیچ استفاده‌ای نشده‌است و حتی شمار نیرو‌های نظامی آمریکا در عمان تا ۲۰۰ نفر کاهش یافته‌ است. با این حال آمریکا می‌تواند از فرودگاه‌های نظامی خود در مسقط، مصیره، و ثمریت برای اهداف استفاده کند.

بحرین: قدیمی‌ترین پایگاه هوایی آمریکا در خاورمیانه در بحرین قرار دارد. هم‌اکنون نزدیک به ۷ هزار نیروی نظامی در این پایگاه حضور دارند. بیشترین نیرو‌های هوایی آمریکا در پایگاه هوایی «شیخ عیسی» حضور دارند. در پایگاه هوایی «شیخ عیسی» سامانه‌های موشکی پاتریوت، هواپیما‌های شناسایی و جنگنده‌های اف-۱۶ و اف-۱۸ نیز مستقر شده‌اند.

پایگاه هوایی شیخ عیسی در ۲۳۸ کیلومتری سواحل کشورمان قرار دارد.

محل استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین تنها ۲۰۰ کیلومتر از سواحل کشورمان فاصله دارد. در این پایگاه چندین فروند ناوشکن و ناو آمریکایی با تجهیزات و تسلیحات مستقر است.

عربستان سعودی: آمریکا درسال ۲۰۰۳ بخش زیادی از نیرو‌های خود را از عربستان خارج کرده‌ است. اطاعات چندانی در خصوص شمار کنونی نیرو‌های نظامی آمریکا در عربستان وجود ندارد. بخش عظیم نیرو‌های آمریکا در پایگاه هوایی روستای اسکان در ۱۳ مایلی شهر ریاض پایتخت قرار دارد.

اردن: آمریکا اگرچه هیچ پایگاه نظامی در اردن تأسیس نکرده‌ است، اما سال‌های طولانی است که در این کشور به تمرین‌های آموزشی در این کشور مشغول است. آمریکا پس از آغاز جنگ سوریه، بیش از ۱۵۰۰ سرباز، یک اسکادران از جنگنده‌های اف-۱۶، سامانه موشکی پاتریوت، و سامانه‌ها موشکی متحرک در اردن مستقر کرده‌ است.

عراق: در دسامبر ۲۰۱۱ شمار نیرو‌های نظامی آمریکا در عراق تا ۱۵۰ نفر برای حفاظت از سفارت کاهش یافت. با این حال پس از حضور گروه داعش در شمال‌ غربی عراق، شمار نیرو‌های نظامی آمریکا به تدریج افزایش یافته‌ است. تا مارس ۲۰۱۶ نزدیک به ۵ هزار نیروی آمریکایی در یک پایگاه نظامی موقت اسکان داده شده‌اند.

قطر: به نوشته پایگاه «فوربس» بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در قطر حضور دارد. پایگاه هوایی «العدید»(تأسیس سال ۲۰۰۵) در ۲۰ کیلومتری جنوب‌غربی شهر دوحه قرار دارد و نزدیک به ۱۰ هزار نیروی نظامی در این پایگاه هوایی مستقر شده‌اند که پس از پایگاه آمریکا در کویت بیشترین تراکم جمعیتی نظامیان را در خود جای داده‌است. این پایگاه ظرفیت گنجایش ۱۲۰ هواپیما را دارد و مرکز فرماندهی عملیات هوایی آمریکا در العدید قرار دارد که توانایی فرماندهی و کنترل نیروی هوایی آمریکا و کشور‌های متحد در منطقه، به‌ویژه عراق، سوریه و افغانستان را دارد./گزارش العالم ۱۹مهر۱۳۹۶

ارتش آمریکا پایگاه جدیدی برای خود در عراق تاسیس کرد

یک منبع محلی در «الانبار» اعلام کرد که ارتش آمریکا برای خود پایگاه جدیدی را در این استانِ عراق ایجاد کرده است و این امر، سیطره نیروهای آن بر صحرای غربی واقع در میان الانبار و نینوا را تسهیل می‌کند.

به گزارش مشرق ۱۹ آذر ۱۳۹۷ به نقل از السومریه‌نیوز، «فرحان محمد الدلیمی» عضو شورایالانبار در غرب عراق اعلام کرد که نیروهای آمریکایی مقر جدیدی برای خودشان در این استان افتتاح کرده‌اند، که این امر به این نیروها امکان سیطره بر صحرای غربیِ واقع در میان الانبار و نینوا را می‌دهد.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

۳ Comments on “آمارنظامیان امریکایی درعراق+آمار”پایگاه های امریکا”درحوزه خلیج فارس”

  • قیمت مایکروفر ال جی wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۷, ۱۷:۲۸

    محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست

  • سطل زباله wrote on ۱۰ مهر, ۱۳۹۸, ۱۴:۴۵

    سپاس از مطالب آموزنده و مفیدتون

  • تولید زغال wrote on ۱۳ مهر, ۱۳۹۸, ۱۷:۰۵

    سپاس

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما