۴ روزبعدازآتش زدن” کنسولگری ایران دربصره”عراقی ها خرابگی هاراشستند

۴ روربعداز آتش زدن کنسولگری ایران دربصر

جوانان عراقی، کنسولگری ایران را آب و جارو کردند

گروهی از جوانان بصره در حرکتی نمادین و به منظور نشان دادن عمق برادری دو ملت، محل هجوم آشوب گران در ساختمان قبلی کنسولگری ایران را آب و جارو کردند.

به گزارش رسانه های محلی بصره، گروهی از جوانان و مردم بصره روز چهارشنبه با حضور در ساختمان قبلی کنسولگری جمهوری اسلامی که عصر جمعه مورد هجوم عوامل اجیر شده توسط کنسولگری آمریکا قرار گرفت، در حرکتی نمادین اقدام به آب و جاروی آن کردند.

این جوانان همچنین با برافراشته کردن و نصب پرچم جمهوری اسلامی و نیز تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی در نقاط مختلف این ساختمان، همبستگی خود را با دولت و مردم ایران به نمایش گذاشتند.

حرکت امروز جوانان بصره در حالی است که پیشتر کمیته برگزار کننده تظاهرات در این شهر در بیانیه ای از اقدام اغتشاگران در حمله به مراکز دولتی، بسیج مردمی و نیز کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اعلام برائت کرده  و گفته بود عده ای نفوذی وابسته به حزب بعث و داعش اقدام به کارهای تخریبی کردند و این اقدامات از سوی معترضان اهل بصره نبوده است.

اقدام امروز جوانان بصره همچنین یک روز پس از افتتاح محل جدید کنسولگری ایران در بصره با حضور ‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و مسوولان محلی صورت می گیرد.

***

۱۳۹۷ش  ۱۶شهریور

حمله تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران

در پی بروز برخی ناآرامی‌ها از شب گذشته در شهر بصره عراق، اکنون برخی منابع از تعرض به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر خبر می‌دهند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی عراق نوشت که آنچه این خبرگزاری معترضان  شهر بصره خوانده، شامگاه جمعه به کنسول‌گری ایران در این شهر حمله کرده‌اند. سلسله ناآرامی‌ها در شهر بصره عراق از روز سه‌شنبه آغاز شده و به خشونت گراییده است. ظاهرا خشونت‌ها در بصره در اعتراض به مشکلات موجود در خدمات‌رسانی صورت می‌گیرد.

برخی منابع مدعی شده‌اند که در اثر این تعرض، ساختمان کنسول‌گری به آتش کشیده شده است.

شبکه ماهواره‌ای «العهد» عراق با انتشار تصویر زیر نوشت که معترضان کنسولگری ایران در شهر بصره را آتش زده‌اند./جمعه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۷فارس

تظاهرکنندگان علاوه  برآتش زدن استانداری بصره وکنسولگرى  ایران، دفتر سازمان بدر، مقر گروه عصائب اهل الحق، مجلس اعلی، حزب الدعوه، مقر حزب “جنبش اراده” وابسته به حنان الفتلاوی، مقر حزب الفضیله، دفتر فالح الخزعلی، منزل رئیس شورای استانداری، دفتر شبکه العراقیه، منزل وزیر ارتباطات (حسن الراشد) از ائتلاف دوله القانون (نوری المالکی)، مرکز درمان مجروحان و معلولان «جعفر طیار» شهر بصره، شبکه الغدیر وابسته به سازمان بدر و بسیارى از اماکن سیاسى-نظامى عراق  راآتش زدند ویاتخریب کردند.

اعتراض‌ها در بصره و جنوب عراق، از تیرماه۱۳۹۷ گذشته آغاز شده وبهانه  شروع این اعتراض‌ها آلودگی آب شرب عمومی بود که نزدیک به سی هزار نفر را (ازجمعیت۲میلیونی استان بصره)دچار مسمومیت و روانه بیمارستان کرد،دشمنان دوملت عراق وایران ازاین اعتراض گسترده نهایت استفاده راکردند..سیبل حمله کنسولگری وانبارهای تسلیحاتی وامکانات بهداشتی وخدمات حشدالشعبیبوده

***

سه۳روزبعداز آتش زدن کنسولگری ایران دربصره

پرچم ایران بر فراز «کنسولگری جدیدایران در بصره» به اهتزاز در آمد

عصر امروز با حضور ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق،ساختمان جدید کنسولگری ایران در بصره افتتاح شد.

  ساختمان جدید کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره با حضور سفیر ایران در بغداد ، استاندار بصره و جمعی از نمایندگان مجلس عراق و سران قبایل و علمای شیعه و سنی افتتاح شد و پرچم ایران بر فراز آن به اهتزاز درامد.

بر اساس این گزارش عصر روز جمعه تعداد از معترضان عراقی در بصره در اقدامی مشکوک و خرابکارانه به  کنسولگری  ایران در بصره حمله کردند و آن را به آتش کشیدند موضوعی که با محکومیت گسترده مقامات ایرانی و عراقی همراه شد.

ساختمان قبلی کنسولگری ایران در بصره استیجاری بود و در مالکیت ایران قرار نداشت.

عراق

بر اساس این گزارش سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد  که برای افتتاح ساختمان جدید کنسولگری ایران در بصره به این استان سفر کرده بود در هنگام ورود به این استان مورد  استقبال  آقای« العیدانی» استاندار بصره و سران عشایر این استان جنوبی عراق  قرار گرفت .

 ایرج مسجدی همچنین  در جریان این سفر از نیروگاه  ۳۰۰ مگاواتی ( شامارا ) که توسط یک شرکت ایرانی در حال ساخت است ، بازدید کرد .

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:ماخوشحالیم که  این اتحاد واتفاق ،نقشه دشمنان رابربادداد واما یک ضرب المثل ایرانی   از قول یک پرنده عزای وعروسی است«مُرغ» که می گوید«نه سرم راببُرید ونه تو شکمم گردو بریزید.

درباره نویسنده

1997مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما