توافق هسته‌ای موسوم به برجام، در مجلس نهم و در تاریخ ۲۱ مهر۱۳۹۴ تصویب شد. آن روز از ۲۵۰ نماینده حاضر، ۱۶۱ نماینده رأی موافق دادند و فقط ۵۹ نماینده  رأی مخالف دادند.

۳ سال بعد با وجود این که بسیاری از همان نمایندگان متعهد و خوشفکر در مجلس دهم حضور ندارند، در رأی‌گیری بر سر لایحه مربوط به الحاق به کنوانسیون CFT، از میان ۲۷۱ نماینده، ۱۴۳ نفر رأی موافق و ۱۲۰ نماینده رأی مخالف دادند. بدین ترتیب فاصله ۱۰۱ نفری به فاصله ۲۳ نفری کاهش یافته که حاصل روشنگری نیروهای انقلابی متعهد و صاحب‌نظر است./اقتصادآنلاین۱۳۹۷/۰۷/۱۶

***

قسمتی ازمقاله کیهان بنقل ازفرارو۱۶ مهر ۱۳۹۷

کیهان نوشت: موافقان پیوستن به کنوانسیون CFT دست رد به سینه فراکسیون ولایی زدند و به رای علنی و شفاف در مورد این لایحه «نه» گفتند.
 دیروز تقابل دو جریان فکری را در مجلس به وضوح دیده می‌شد؛
تقابلی که ریشه‌های آن را دست کم از دوران قاجاریه می‌توان دید. جریان مخالف پیوستن به کنوانسیون CFT، پیش از این هم نشان داده بود که خواهان نگاه به درون است .
جریان بیگانه پرست !
در مقابل جریان فکری دیگری قرار داشت که برای بهبود اوضاع و شرایط نگاهش را بیگانگان دوخته و نهادها و سازمان‌های ساخته دست آنها. این گروه مخالف شفافیت برای مردم هستند و موافق شفاف‌سازی برای بیگانگان!
***
دوهفته قبل ازتصویب CFTتصویب FATF خیانت به خون شهداء است

آیت الله سید احمد علم‌الهدی(امام جمعه مشهد)  در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: نمایندگان ما بفهمند در مجلس چه چیزی را تصویب می‌کنند، به چه تن می‌دهند، ملت را به چه چیزی می‌اندازند و ما را عضو چه کنوانسیونی می‌کنند که پول می‌گیرند تا ملت ما را بکشند. آیا آنها در آینده جلوی آزادی‌های ما را نمی‌گیرند؟ تصویب FATF حداقل خیانت به خون شهدای اهواز است/۱۳۹۷/۰۷/۰۶ایلنا

***

امام جمعه قزوین:موافقین CFT  همان منافقانند

«آیت الله عبدالکریم عابدینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۰ مهر ۱۳۹۷)قزوین، ضمن انتقاد جدی از تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی گفت باتصویب این لایحه، نمایندگان « دل همه مومنان و انقلابی ها را به درد آوردند»، اما باید دانست که نفوذ یک عده منافق در مجلس بسیار ناراحت کننده است»؛ اشاره او به نمایندگانی بوده که رأی موافق به تصویب FATF داده اند.

وی درادامه انتقادش با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم و نمایندگانی که به این لایحه رأی مثبت داده اند، تأکید کرده است: «کسانی که این قرارداد را امضا کردند، خود را ذلیل کرده تا جایی که می توان گفت این گروه از امضا کنندگان همان منافقان هستند.» به کارگیری لفظ منافق برای نمایندگان موافق با یک لایحه موضوعی است که بیان آن از سوی یک امام جمعه بعید است!/۲۲ مهر ۱۳۹۷تابناک

روزبعد

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین( آیت‌الله عبدالکریم عابدینی) روز شنبه(۲۱ مهر ۱۳۹۷) در مراسم تودیع و تکریم امام جمعه اسفرورین:  امام جمعه  باید نقش فرماندهی قرارگاه بصیرتی راداشته باشد.!خبرگزاری مهر

…«بصیرت»یعنی نیمی از -نُخبگان کشور-نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،که ریاست مجلس ودیگرانسانهای صالح  درآن لیست هستندرا  درتریبون نمازجمعه «منافق»معرفی کنید!

کریمی قدوسی: ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد ،این مطلب را در صفحه شخصی خود در توییتر درباره هدف نیمی از مجلسی ها، نوشت،ضدانقلابند وحامیان فتنه/منبع:۱۸ آذر ۱۳۹۷سایت مشرق

***

تسنیم:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه۲۱ مهر ۱۳۹۴) پارلمان جزئیات طرح “اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام” را به تصویب رساندند.

وکلای ملت ماده واحده و بندهای این طرح را با ۱۶۱ رأی موافق، ۵۹  رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر تصویب کردند.