فتنه۸۸پیشنهاد”درخواستهای عجیب” مقام عالیرتبه به رهبرانقلاب +درائت رهبری

فتنه۸۸پیشنهاد

پیشنهادفاجعه بار ازیک مقام عالیرتبه به رهبرانقلاب 

مهندسی انتخابات

در دوره آقای خاتمی در جلسه‌ای به رهبر انقلاب می‌گویند: صداوسیما در اختیارمان است و با کمک آن می‌توانیم دوازده میلیون رأی داشته باشیم و فرد موردنظرمان به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود. توصیه‌ای که همواره با مخالفت رهبری روبرو شده است./منبع:کتاب«تغلب»

مدیریت سایت-پیراسته فر:درهمان زمان ،رهبرانقلاب دریک جلسه ای عنوان کردند،بمن گفتند«شمانظرت به کدام کاندیدااست» که من گفتم انتخابات بایدآزادباشد ومتکی به آرای مردم-نقل به مضمون-۲کاندیدای مطرح آقای ناطق نوری بود وسیدمحمدخاتمی 

خُب آن بدبخت موسوی (که سالهادرسطح عالیترین مسئولیتهای کشوربوده)اینگونه مسائل رادیده بود،که امربراش مشتبه شد،فکرکرد که امسال(۱۳۸۸) مسئولین انتخاباتی دست به کارهای-جابجایی آراء- زده اند.

انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ یکشنبه، ۲ خرداد ۱۳۷۶برگزار شد.

در این دوره ۳۶میلیون۴۶۶هزارو۴۸۷ نفرواجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که از این تعداد ۲۹ میلیون۱۴۵هزارو۷۴۵ نفر(۷۹.۹۲درصد) در انتخابات شرکت کردند.

تعداد۴ نفر توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شدند.

حجت الاسلام سید محمد خاتمی با ۲۰میلیون۱۳۸هزارو۷۸۴ رأی (۶۹درصد)، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری با ۷میلیون و۲۴۸هزارو۳۱۷ رأی، محمد محمدی ری شهری با ۷۴۴ هزارو۲۰۵رأی،سید رضا زواره‌ای با ۷۷۲هزار و۷۰۷ رأی.

حکم تنفیذ حجت الاسلام سید محمد خاتمی در روز یکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۷۶ از سوی مقام معظم رهبری صادر و وی به عنوان پنجمین رئیس جمهور ایران معرفی شد.

مسئولیت‌های «میرحسین موسوی» : 
میرحسین موسوی(متولد۱۳۲۰) :عضو شورای انقلاب اسلامی ۱۳۵۹- ۱۳۵۸/عضو شورای مرکز ی حزب جمهوری اسلامی ۱۳۶۱-۱۳۵۷/رییس دفتر سیاسی حزب جمهوری اسلامی ۱۳۶۰- ۱۳۵۸/قائم مقام دبیرکل حزب جمهوری اسلامی  ۱۳۶۰- ۱۳۵۸/ سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی  ۱۳۶۰- ۱۳۵۸/ وزیر امور خارجه ۱۳۶۱- ۱۳۶۰/نخست وزیر ۱۳۶۸- ۱۳۶۰/رییس ستاد انقلاب فرهنگی  ۱۳۶۰/ رییس بنیاد مستضعفان ۱۳۶۸- ۱۳۶۰/رییس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلحعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه دارد-۱۳۶۸/ مشاور سیاسی رییس جمهور ۱۳۷۶-۱۳۶۸/مشاور عالی رییس جمهور ۱۳۸۴-الی۱۳۷۶.

حجت الاسلام «مهدی کروبی» هم کم کسی نبود:

چهار دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ۲ دوره ریاست مجلس شورای اسلامی، یک دوره نایب رئیسی مجلس، عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی، رئیس کمیته امداد امام خمینی ، رئیس بنیاد شهید، نمایندگی امام در امور حج و مناصب سیاسی غیرحکومتی نظیر عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، عضویت در شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، تاسیس و عهده داری سمت دبیر کلی مجمع روحانیون مبارز تا سال ۱۳۸۴و.. //پایان توضیحات مدیرسایت./پایان توضیحات مدیرسایت.

برای فیصله دادن۵ میلیون آرا راباطل کنید!

در همان سال ۱۳۸۸ یکی از افراد شناخته‌شده به رهبر انقلاب پیشنهاد می‌دهد برای فیصله دادن ماجرا، پنج میلیون از آراء فرد منتخب باطل شود تا نتیجه انتخابات در مرحله دوم مشخص شود. به‌رغم اینکه با توجه به واقعیت‌های جامعه و ازجمله نظرسنجی‌های مراکز داخلی و خارجی، این مسئله تغییری در طرف پیروز در انتخابات به وجود نمی‌آورد اما چون فاقد حجت شرعی و وجاهت و مستندات قانونی بود، از سوی رهبر انقلاب پذیرفته نشد. ناگفته نماند بی‌اعتنائی به رأی مردم در نزد عده‌ای و اصرار رهبری بر لزوم واقعی و نه نمایشی بودن انتخابات مسبوق به سابقه بوده است؛ همچنان که همین افراد چون معتقد به انتخابات با مشارکت حداکثری مردم نبودند

زندانی کردن «فله ای»ممنوع

دغدغه‌ دوم این بوده که نهادهای انتظامی و امنیتی اطمینان داشتند بخشی از دستگیرشدگان مجرم‌اند ولی معلوم نبوده کدام‌یک از آن‌ها تا چه حدی مرتکب جرم شده‌اند و حداقل اینکه اطمینان نداشتند همه‌ بازداشت‌شدگان گناهکارند؛ به تعبیر علما، بین المحذورین بودند.

دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی موضوع را با آقای حجازی مطرح می‌کند و او نیز پاسخ را موکول به پرسش از رهبر انقلاب می‌کند. آقای حجازی از رهبر انقلاب سؤال می‌کند و پاسخ رهبر انقلاب خطاب به دبیر شورای عالی امنیت ملی این بود؛ اگر شما احتمال می‌دهید یکی از این افراد هم بی‌گناه‌اند، همه را باید آزاد کنید.

«در دوران فتنه و در چند نوبت، نهادهای امنیتی بر اساس گمان‌ها و شواهد اطلاعاتی به این نتیجه رسیده بودند که عده‌ای را دستگیر کنند. هرگاه رهبر انقلاب از آن آگاه شدند تأکید کرده بودند باید مشخص شود به چه دلیل و استنادی می‌خواهند افراد را دستگیر کنند؟ اگر مستندات متن و قانونی دارند اشکالی ندارد ولی بر اساس ظن و گمان نباید کسی دستگیر شود.»

*

«یکی از معاونین وقت شورای عالی امنیت ملی نقل می‌کند پس از طی کردن دوران فتنه و حاکم شدن شرایط عادی بر جامعه، آقا پیامی برای دو تن از مسئولین دستگاه‌های اطلاعاتی فرستادند و فرمودند ضرورت‌های زمان فتنه نباید اشاعه پیدا کند؛ باید مشخص شود که هر اقدام اطلاعاتی بر اساس چه ضابطه‌ای انجام می‌شود و چگونه مسائل شرعی رعایت می‌شود. آقای مصلحی و آقای طالب مسئولیت شرعی دارند که هیچ کار خلاف شرع و خلاف قانونی انجام نشود.»/

*حجت الاسلام  مهدی طائب رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار

حجت الاسلام مصلحی جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا شد

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر  اطلاعات کابینه احمدی نژاد-دوردوم(ازشهریور۱۳۸۸) وهم اکنون- درشهریور ۱۳۹۷-به عنوان جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوامنصوب شد

واکنش رهبرانقلاب درباره افراطیون مبارزین علیه« فتنه»

 «در شرایطی که بزرگ‌ترین دروغ تاریخ انقلاب به نام تقلب مطرح‌شده بود و فتنه‌ای خانمان‌سوز بخشی از جامعه و کشور را در بر گرفته و همه‌ حساسیت ها متمرکز بر نفی فتنه‌گری‌ها بود، یکی از روزنامه‌ها علیه فتنه گران تیتری را میزند که از خون‌خواهی از فتنه گران خبر می‌داد. هرچند این تیتر برخی از افراد را خوشحال کرده بود، لیکن در فردای همان روز، رهبر انقلاب با اشاره به نادرست بودن این کارها تأکید می‌کنند شما باید مسائل را برای مردم تبیین کنید؛ دقیق حرف بزنید. نیازی نیست که اغراق شود و حرفه‌ای دروغ زده شود؛ این کارها بی‌برکتی می‌آورد.»

واکنش رهبرانقلاب به اخبارنادرست درباره یک «نوچه فتنه»

«مورد دیگر مربوط به خبری بود که یکی از روزنامه‌ها درج کرده بود و یکی از خبرگزاری‌های مخالف فتنه آن را بازنشر داده بودند. در خبر و عکس منتشره ادعا شده بود که برجی مثلاً  دوازده طبقه دریکی از نقاط تهران متعلق به خانم فائزه هاشمی است. به گفته‌ یکی از فعالان رسانه‌ای مرتبط با دفتر رهبر انقلاب، آقا پس از ملاحظه این خبر در روزنامه، دستور پیگیری می‌دهند. پس از بررسی معلوم می‌شود خبر نادرست است، به دستور ایشان، یکی از مسئولین دفترشان همه‌ روزنامه‌ها و خبرگزاری‌هایی را که این خبر را منتشر کرده بودند دعوت به جلسه می‌کند و به آن‌ها متذکر می‌شود آقا فرموده‌اند چرا مطلبی که خلاف است باید بنویسید؛ شمایی که متعهد هستید، شمایی که متشرع هستید چرا باید یک چنین کاری کنید، آقا در ادامه‌ نقد و اعتراضشان تأکید می‌کنند در مورد دشمنانمان هم حق نداریم خلاف بگوییم.»

واکنش رهبرانقلاب مفابل اتهام زنندگان «انگ منافق»

«مورد دیگر، اینکه حدود آذرماه سال ۱۳۸۸ جمعی از نخبگان و برگزیدگان بسیج با آقا دیدار می‌کنند. در این دیدار یک برادر بسیجی از وسط جمعیت دستش را بلند می‌کند و می‌گوید آقا من یک مطلبی دارم؛ چرا شما در مقابل افراد منافقی که به‌نظام ظلم کردند سکوت می‌کنید؟ آقا پاسخ می‌دهند کسانی که با اشاره و کف زدن دشمن می‌خواهند با این نظام و قانون اساسی مبارزه کنند سرشان به سنگ خواهد خورد، اما نمی‌شود هرکس را که اندک اشتباهی کرد منافق گفت؛ اگر اندک مخالفتی کرد به او ضد ولایت‌فقیه بگوییم.»

مردی که درفتنه کمرشکن وخانمان برانداز ۱۳۸۸سربلندشد-رضایت رهبرانقلاب را کسب کرد

خاطره دیدار خانواده‌ روح‌الامینی با آقا

« چه امتحان سختی این خانواده داد و چه سربلند از آن امتحان بیرون آمد که به زبان آوردنش آسان است و از پس آن امتحان‌ها برآمدن، بسیار مشکل؛ همچنان‌که دیدیم در سال ۱۳۸۸ افرادی از خواص در امتحان فتنه رفوزه شدند و به تعبیر رهبر انقلاب وقتی خواص رفوزه شوند، این‌گونه نیست که فقط یک سال عقب بیفتند، بلکه سقوط می‌کنند. آقا در آن دیدار خطاب به این خانواده‌ داغدار که فرزندشان به قتل رسیده بود می‌گویند:

رهبرانقلاب:من لازم می‌دانم برای چندمین بار به شما تسلیت بگویم. آنچه مسلم و واقعی است، وضع شما است. شما صبر کردید و خداوند فرموده «وبشر الصابرین» و این صبر در مقابل مصیبت است. امتحان سختی را دادید. با سوابق شما آشنا هستم. هم شما و هم خانمتان امتحان خوبی دادید و این جلوی چشم ما است. حوادث پی‌درپی می‌آید، مهم این است که این اجر را حفظ کنید.

خانواده‌ روح‌الامینی دو مطلب را به آقا می‌گویند: گلایه از اینکه کار اما خوب دنبال نمی‌شود و با عناصر سطح بالا برخورد نمی‌شود. رهبر انقلاب علاوه بر آنچه قبل انجام‌شده بود از مسئولین دفترشان می‌خواهند مسئله را پیگیری کنند.

و اما دومین ناراحتی‌شان را این‌گونه مطرح می‌کنند: عده‌ای اهانت‌هایی به شما روا می‌دارند و این تحملش برای ما سخت است و ما را زجر می‌دهد.

پاسخ آقا، حسن ختم این روایت است تا بیندیشیم پیامدهای اساسی اینکه تپنده‌ای صادق خداترس در جایگاه قدرتمند رهبری نظام قرار گیرد چیست؟

آقا متذکر می‌شوند آدم اگر خودش را به این چیزها مشغول کند از مبانی و اصول دور می‌شود. ما دنیا را تکان دادیم، انقلاب همان خطی را که شروع کرده تداوم می‌دهد و هنوز دنیا را تکان می‌دهد. اینکه گفته می‌شود مثل مرگ بر فلان، برای ما بد نیست و چیز تازه‌ای هم در انقلاب نیست. منافقین تابلوهایی را علیه امام بر سر چهارراه‌ها نصب می‌کردند. من خدمت امام رسیدم. به امام گفتم بد نیست به‌جای این دروغ‌پردازی‌هایی که درباره‌ شما می‌کنند بعضی از این شعارهای مرگ بر فلان را برای تعدیل نفس، علیه ما سرده‌اند. این فحش‌ها برای نفس ما خوب است.»

«علیرضا شعبان شمیرانی» که با عنوان «روایتی برای اندیشیدن» در کتاب «فتنه تغّلب» منتشر شده است، ابعادی از مدیریت حکیمانه رهبر انقلاب در کوران فتنه ۸۸ را به تصویر می‌کشد.بنقل ازخبرگزاری فارس ۱۹ دی ۱۳۹۷

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:آن قسمتهایی که مربوط به نقل وقول ازخبرگزاری فارس دررابطه باکتاب-تغلب-بود،پاراگراف ها در«..» گذاشته ام وبقیه توضیحات اینجانب ویا اطلاعات منابع دیگربوده است.

معرفی کتاب«فتنه تغلب»

کتاب "فتنه تغلب" به چاپ سوم رسید

تَغَلَّبَ/تَغَلُّباً .یعنی پیروزی باتوسل به زور،«غَلَبَ عَلى البلد» : با زور شهر را تصرّف کرد

این معانی درفرهتگ لغات آمده

تغلب در اینجا به معنای چیرگی با اعمال زور است

این کتاب شامل روایت‌هایی است از متن و فرامتن فتنه‌ ۱۳۸۸ که انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) آن را منتشر کرده است.

روایت‌هایی از برخی سخنان و کنش‌های رهبر انقلاب را در بر میگیرد که دیگران آن‌ها را بیان نموده‌اند؛ از جمله حجت‌الاسلام حمید پارسانیا شرحی از جلسه‌ صمیمانه و گفتگو‌های صریح تعدادی از فضلای حوزه‌ علمیه با رهبر انقلاب اسلامی در اواخر تیرماه ۱۳۸۸ را ارائه نموده است. بخش کوتاهی از فیلم دیدار فضلای حوزه نیز چهارشنبه هفته گذشته /تسنیم

آقای مصطفی غفاری، گردآورنده «فتنه تغلب»

ایران می نویسد:حسن رحیم‌پور ازغدی، خطبه‌ ۲۰ شهریور ۱۳۸۸ آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه‌ تهران را که به دسته‌بندی مخالفان سیاسی و روش برخورد با آن‌ها مطابق سیره‌ اهل‌بیت (ع) اختصاص داشته، تحلیل کرده است.

علاوه بر این دو مصاحبه، کتاب حاوی بخشی از خاطرات منتشرنشده‌ علی آقامحمدی است که همراه با گروهی از دوستانش -که همگی مورد اعتماد مهندس موسوی بوده‌اند- در دو مقطع از سال ۱۳۸۸ به رایزنی برای رفع ابهامات و حل مناقشات پرداخته است؛ روندی که هم مورد توافق ارکان نظام مانند رهبر انقلاب و شورای نگهبان و هم مورد حمایت کسانی همچون مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی بوده است.
محسنی اژه‌ای و سیدمهدی خاموشی نیز که گفت‌وگوهایی نزدیک و فشرده در چند برهه از سال۱۳۸۸ با نامزدهای انتخابات داشتند، مذاکرات خود را در این کتاب تشریح کرده اند. روایت مذاکرات این دو تن که از دو موضع مختلف با سران معترض انجام شده، هم نشانگر زاویه دید آقایان موسوی و کروبی و هم نشانگر ریشه‌های تردیدها و تصمیم‌های ایشان است.
یادداشتی بلند با عنوان «چرا؟» در ۱۶ بند به قلم آقای علیرضا شمیرانی، از دیگر مطالب این کتاب است. وی تلاش می‌کند تا با کنار هم قرار دادن سطور گفته و ناگفته‌ای از رخدادها و کنش – واکنش‌های سال ۱۳۸۸ که دربرگیرنده‌ بیانات رهبر انقلاب در کنار اظهارات دیگرانی همچون مقامات مسئول کشور، برخی اعضای دفتر رهبری و چهره‌های سیاسی هوادار نامزدها است، مخاطب را با تبیینی استفهامی به تأمل درباره‌ آنچه رخ داده، برانگیزد.
بازخوانی زمینه‌ها و پیامدهای خطبه‌ ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ و روایت‌هایی از چند گفت‌وگوی رودرروی رهبر انقلاب اسلامی با برخی منتقدان عملکرد نظام در جریان فتنه‌ ۱۳۸۸، بخش‌های دیگری از این کتاب به قلم آقایان مصطفی غفاری و حسین شهسواری است.
بخش پیوست «فتنه تغلب» شامل پنج خرده‌روایت است که بیانات و مواضع رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ این موضوع را از یکم فروردین ۱۳۸۸ تاکنون تلخیص و تنظیم کرده و می‌تواند راهنمایی برای علاقه‌مندان به فهم دقیق‌تر منظومه فکری و عملکردی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ فتنه باشد.
اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کتاب، بازنشر متن کامل نشست رهبر معظم انقلاب با نمایندگان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است که این روزها برخی رسانه‌ها آن را -که احتمالاً از نسخه‌ پیش‌نویس کتاب برداشت شده- منتشر کرده اند. این موضوع با واکنش دستپاچه‌ رسانه‌های بیگانه و حامی فتنه مواجه شد. آن‌ها نه‌فقط به تفسیر بلکه به روایت متن و حاشیه‌ آن به‌زعم خود پرداختند؛ درحالی‌که با فرض صحت، هیچ کدام نفی‌کننده‌ آنچه از مضامین صریح این دیدار منتشر شده، نیست.
«فتنه تغلب» به کوشش مصطفی غفاری گرد آمده و انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) آن را در ۴۶۰ صفحه به بهای ۳۲ هزار تومان روانه‌ بازار کتاب کرده است.

برای اطلاع ازجزئیات«جلسه دیدارنمایندگان ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری  بارهبرانقلاب» ۱۳۸۸ (نمایندگان موسوی،کروبی،احمدی نژاد ومحسن رضایی) به این لینک  مراجعه کنید-گزارش مشروح:

جلسه رهبری با نمایندگان ستادهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ 

درباره نویسنده

2079مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما