مذاکره عجیب ترامپ باکُنگره:اگربودجه دیوارمکزیک راندهیدجلسه رابهم می زنم!

مذاکره عجیب ترامپ باکُنگره:اگربودجه دیوارمکزیک راندهیدجلسه رابهم می زنم!

سومین جلسه بی نتیجه مجلس کنگره و رئیس جمهوری آمریکا

درادامه ماجرای مذاکره ناموفق ترامپ با رهبرکره شمالی را خواهیدخواند

ترامپ:گاهی لازم است مذاکره رابهم بزنیم

برای گرفتن بودجه(۵ میلیاردوهفتصدمیلیون دلار )ساخت دیوار مکزیک و پایان دادن به تعطیلی دولت فدرال.

دمکراتهای کنگره می گویند،ترامپ قیمت راخیلی گران گفته،بایک میلیارد و۳۰۰میلیون دلارمی شودساخت وما آنقدربودجه نمیتوانیم بدهیم.

طول «مرزامریکابامکزیک»  ۳۲۰۰ کیلومتر  است

درادامه مذاکره ازنوع «ترامپی»رامشاهده خواهیدکرد و«شرایط اضطراری »درامریکا چگونه است،چه اتفاقی می افتد؟

توئیت ترامپ چهارشنبه ۹ژانویه ۲۰۱۹(۱۹ دی۱۳۹۷):

همین حالا از دیدار با چاک (شومر) و نانسی (پلوسی) آمدم، که به کل وقت من را تلف کردند.

من به آن‌ها گفتم اگر دولت را سریع باز کنم، بعد از یک ماه بودجه دیوار را می‌دهید یا نه؟

 نانسی(رئیس مجلس) گفت نه. من هم گفتم خداحافظ،دیگر هیچ کاری باشماندارم.

Donald J. Trump
 @realDonaldTrump

Just left a meeting with Chuck and Nancy, a total waste of time. I asked what is going to happen in 30 days if I quickly open things up, are you going to approve Border Security which includes a Wall or Steel Barrier? Nancy said, NO. I said bye-bye, nothing else works!

نانسی پلوسی رئیس  مجلس نمایندگان و چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات مجلس سنا پیش از منتشر شدن پیام پرزیدنت ترامپ در توئیتر، به خبرنگاران گفتند:

ترامپ پرسید با من موافق هستید یا نه؟

وقتی ما گفتیم«نه»، جلسه را ترک کرد.باعصبانیت

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۱۹ دی و پس از دیدار با نمایندگان جمهوری‌خواه سنا گفت:‌چند تا از نمایندگان جمهوری‌خواه صحبت از استراتژی‌های متفاوتی کردند ولی همه با ما تا پایان راه همراه هستند.

۳دمکراتهابامن هستند

پرزیدنت ترامپ گفت:‌ ما حزبی متحد داریم. آسوشیتدپرس در گزارشی گفته بود سه نماینده جمهوری‌خواه سنا – «لیسا مورکاوسکی» از آلاسکا، «کوری گاردنر» از کلرادو و «سوزان کالینز» از مین – خواهان پایان دادن به تعطیلی و رای دادن به لایحه بودجه هستند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه و در کاخ سفید گفت:

«حتی کسانی که به دلیل تعطیلی دولت درآمد خود را از دست داده‌اند، از من می‌خواهند موضع خود را سرسختانه نگه دارم»

احتمال «شرایط اضطراری»

دیدار پرزیدنت ترامپ با خبرنگاران به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا پخش شد. وی همچنین گفت تا وقتی که بدانم می‌شود توافق کرد، از اختیار اعلام شرایط اضطراری استفاده نمی‌کنم.

پرزیدنت ترامپ بعد از این جلسه، به همراه معاون خود مایک پنس، راهی کنگره شد تا با نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس سنا دیدار کند.

پخش مستقیم سخنرانی ترامپ-برای گرفتن بودجه دیوارمکزیک

پرزیدنت دونالد ترامپ شامگاه سه‌شنبه (صبح چهارشنبه به وقت ایران) در یک سخنرانی کوتاه از کاخ سفید گفت:

امشب برای این صحبت می‌کنم که یک بحران امنیتی و انسانی در مرز جنوبی ما قرار دارد و هر روز نگهبانان مرزی از هزاران مهاجر غیرقانونی که وارد کشور می‌شوند جلوگیری می‌کنند. ما جایی برای نگهداری آن ها نداریم. ما با افتخار سالانه هزاران مهاجر قانونی را می پذیریم. ولی مهاجر خارج از قانون اوضاع را به هم می‌زند.

از مرز جنوبی قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان می‌شود. همان مواد مخدری که سالانه جان بسیاری از شهروندان آمریکایی را می‌گیرد.

ماه گذشته ۲۰ هزار کودک مهاجر به صورت غیرقانونی به مرز آمریکا آورده شدند. دار و دسته‌ها از این کودکان سوءاسفتاده می‌کنند. در میان زنان و یکی در سه زن، قربانی تعرض جنسی در راه عبور از مرز می‌شود. این یک سلسله رنج و عذاب انسانی است که من می‌خواهم به آن پایان دهم.

دولت من پیشنهاد کاملی به کنگره داد که جلوی قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان گرفته شود. این پیشنهاد از سنجش مجریان قانون و ماموران وزارت امنیت داخلی گذشته است. قصد این است که آمریکا را از همیشه امن‌تر، نگه دارد.

اینترنت بلای جان ترامپ

در طرح ما استفاده از فناوری-اینترنت- برای ردیابی اسلحه و مواد غیرقانونی گنجانده شده است. همچنین حضور مامورانی بیشتر و قاضی‌هایی زیادتر برای این که به اوضاع مرزی سریع کمک کنند. در طرح ما، کمک انسانی و مراقبت‌های پزشکی هم آورده شده است.

مدیریت سایت:ترامپ دراینجا گفت:قاچاقچیان موادمخدربااینترنت برای توسعه وفروشش استفاده می کنندوبرای مامشکل آفرینی می کنند.

کارشناسان گفتنددیوارلازم است

یک دیوار یا حائل – چه بتونی و چه فولادی – باید باشد و کارشناسان ما گفته‌اند که داشتن آن ضروری است. حتی منطق حکم می‌کند که دیوار داشته باشیم. هزینه ساخت این دیوار به صورت غیرمستقیم از قرارداد تجاری جدید ما با مکزیک، تامین می‌شود.

دمکراتهابامن دشمنی دارند

ترامپ گفت: دموکرات‌ها هم پیش از این همراه این طرح بودند ولی از وقتی من رییس جمهوری شدم، با آن مخالفت کردند.

به کارمندان بیکاروبی پول کمک میکنم

دولت فدرال تعطیل است و آن هم به یک دلیل: دموکرات‌ها تامین مالی دولت را متوقف کرده‌اند. دولت من تمامی تلاش خود را می‌کند که به کسانی که تحت تاثیر این تعطیلی قرار گرفته‌اند، کمک کند.

کاری که با۴۵ دقیقه‌ تمام می شود۲۰روزطول کشیده ۸۰۰ نفرآواره شدند

تنها راه چاره همکاری کنگره در تامین بودجه است. این را می‌شود در یک جلسه‌ ۴۵ دقیقه‌ای تمام کرد. من رهبران کنگره را دعوت کردم که فردا به کاخ سفید بیایند.

سیاستمدارن حرف بزنند،شلوغش کنند!

 بدترین کار این است که سیاستمداران دست روی دست بگذارند و کاری نکنند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:دراین سخنرانی رامستقیماً ازصدای امریکاVOA می دیدم که درقسمتی ازاین سخنرانی،خطاب به امریکایی ها می گفت:شما به کنگره زنگ بزنید -آنهاراتحت فشاربگذارید-بگویدساخت دیوارلازم است،حق باترامپ است!

کلک رابکنید،لفتش ندهید

ترامپ خطاب به کنگره :‌پیام من این است که لایحه را تصویب کرده و این بحران را تمام کنید.

ترامپ:من کوتاه نمی آیم،قسم خوردم!

ترامپ درپایان گفت:‌من سوگند خوردم که از مردم کشور حفاظت کنم و این کار را خواهم کرد.

پلوسی رئیس مجلس امریکا طرح مارا«ترامپ »قبول ندارد

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا دقایقی پس از پایان پیام پرزیدنت ترامپ، به گفته‌های او واکنش نشان دادند.

ابتدا خانم پلوسی گفت: ما در اولین اقدام در کنگره جدید، طرحی تصویب کردیم که هم بودجه دولت در آن است و هم امنیت مرزی در نظر گرفته شده است. ولی پرزیدنت ترامپ آن را رد کرد.

نانسی پلوسی که رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان است، گفت:‌

پرزیدنت تصمیم گرفته برای دیواری که گفته بود پول ساخت آن را مکزیک می‌دهد، دولت را گروگان بگیرد. حتی «ترامپ گفته این تعطیلی ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها طول بکشد»،ما می‌دانیم امنیت مرزی برای همه لازم است. ما می‌توانیم راه‌های تازه‌ای پیدا کرده و جلوی عبور غیرقانونی از مرز را بگیریم. زن‌ها و کودکان در مرز خطر امنیتی نیستند؛ این‌ها چالش‌هایی انسانی هستند.

اول ترامپ دولت رابازگشایی بکندبعدحرف بودجه

چاک شومر هم گفت: ما به این دلیل این جا صحبت می‌کنیم که بگوییم اول باید دولت را باز کرد. تلاش رییس جمهوری آمریکا در تامین بودجه ساخت دیوار از مکزیک ناکام بوده و او دولت را تعطیل کرده است. مشکلات ما با چالش‌های اخلاقی حل نمی‌شود.

باترامپ هیچ جورنمی شودکنارآمد!

ما همه خواهان امنیت مرزی هستیم ولی با پرزیدنت تفاهم نداریم که چطور به این مسئله برسیم.

ما لوایحی داریم که توافق هر دو حزب (جمهوری‌خواه و دموکرات) را دارد و می‌تواند به تعطیلی دولت پایان دهد.

دلیلی نداردبرای دیوارمکزیک میلیون هاامریکایی راازکاربیکارکند

شومر گفت:‌دلیلی ندارد میلیون‌ها آمریکایی را با مشکل روبرو کنیم. ما می‌توانیم دولت را بازگشایی کرده و بدون ساخت دیواری گران، امنیت مرز را تامین کنیم. نماد آمریکا باید مجسمه آزادی باشد و نه یک دیوار بلند.

آقای ترامپ دولت را بازگشایی بکن

تقاضای ما ساده است:‌‌ آقای رییس جمهوری دولت را بازگشایی کن و ما همکاری لازم را خواهیم داشت.

سومین جلسه رهبران کنگره و پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی دولت آمریکا نیمه کاره رها شد. جمهوریخواهان و دموکرات‌های حاضر در این جلسه بعد از پایان آن دو روایت متفاوت را به خبرنگاران گزارش کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه پس از دیداری کوتاه با رهبران دموکرات کنگره در پیامی در توئیتر گفت: همین حالا از دیدار با چاک [شومر] و نانسی [پلوسی] آمدم،

مذاکره ازنوع ترامپی:وقت تلف نکن، یابگو نه،یابله

که به کل وقت من را تلف کردند. من به آن‌ها گفتم: اگر دولت را سریع باز کنم، بعد از یک ماه اقدامات تامین بودجه دیوار یا حائل را می‌دهید یا نه؟

نانسی گفت نه. من هم جلسه را ترک کردم.

نانسی پلوسی، رئیس اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، و چاک شومر، رئیس اقلیت دموکرات مجلس سنا، پیش از منتشر شدن پیام پرزیدنت ترامپ در توئیتر، به خبرنگاران گفتند:

«رئیس جمهوری پرسید با من موافق هستید یا نه و وقتی ما جواب منفی دادیم، جلسه را ترک کرد

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری، و کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، هم در گفت‌وگو با خبرنگاران گفتند که رئیس جمهوری آمریکا به دنبال دستیابی به نوعی توافق است؛ ولی رهبران دموکرات فقط بلد هستند بگویند«نه»

آقای پنس گفت: «ما چندتا راه حل را به دموکرات‌ها پیشنهاد کرده‌ایم که یکی از آن‌ها دیوار یا حائل است. ولی حاضریم تمامی اقدامات دیگر را هم بررسی کنیم.»

کرستن نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا، هم به صورت کوتاه اشاره کرد:‌ «دیوار  کارایی دارد. هرجا که مشکل عبور غیرقانونی مرزی وجود دارد، با نصب دیوار بین ۹۰ تا ۹۵ درصد کاهش را شاهد هستیم. ما نیاز داریم تا در جاهایی که مرز بدون حصار است، دیوار داشته باشیم.»

با این حساب تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال که از ۱۹ روز پیش شروع شده است، ادامه خواهد داشت. پرزیدنت ترامپ پیش از دیدار با رهبران دموکرات کنگره، با جمهوری‌خواهان مجلس سنا دیدار کرد و بعد از آن گفت: «همه موضعی متحد دارند.»

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه راهی ایالت تگزاس می‌شود و از شماری از نواحی مرز جنوبی با مکزیک،‌ دیدار می‌کند.

 

پیش از سخنرانی کاخ سفید

پرزیدنت ترامپ ظهر سه‌شنبه شماری از خبرنگاران تلویزیونی را به کاخ سفید و برای صرف ناهار دعوت کرد. این رسمی است که طبق معمول رییس جمهوری در مراسم ایراد گزارش سالانه انجام می‌دهد و خبرنگاران پیش از حضور رییس جمهوری در کنگره، به کاخ سفید دعوت می‌شوند.

همچنین آقای ترامپ، مایک پنس معاون رییس جمهوری را راهی کنگره کرد که به نمایندگان جمهوری‌خواه پیام دهد که در موضع دولت هم‌پا و ثابت‌قدم باشند.

در«شرایط اضطراری»چه اتفاقی می افتد؟

پرزیدنت ترامپ همچنین در حال بررسی امکان استفاده از اختیارات ریاست جمهوری برای اعلام وضعیت اضطراری و حل قضیه دیوار مرزی است. اگر رییس جمهوری آمریکا دست به چنین اقدامی بزند، می‌تواند از محلی دیگر بودجه ساخت دیوار را تامین کند و نیازی به مذاکره با کنگره نخواهد داشت.

آقای ترامپ در جریان آخرین کنفرانس خبری خود روز جمعه پیش گفته بود «اختیار استفاده از شرایط اضطراری را دارد و مشغول بررسی این امکان است.»

او گفته بود: «داریم استفاده از شرایط اضطراری را بررسی می‌کنیم چرا که با وضعیتی اضطراری روبرو هستیم. این امکان وجود دارد که شرایط اضطراری اعلام کرد و سریع دیوار را ساخت

آسوشیتد پرس در گزارشی نوشته احتمال استفاده رییس جمهوری از شرایط اضطراری، امکان دارد بحث‌های حقوقی و قانونی زیادی در پی داشته باشد.

پرزیدنت ترامپ حتی مارس سال گذشته میلادی (فروردین ماه سال جاری خورشیدی) گفته بود این اختیار را در دست بررسی دارد که از نیروهای دفاعی بخواهد این دیوار را بسازند.

طبق قانون اساسی ایالات متحده، هرگونه دخل و خرج قوه مجریه باید با تصویب و مجوز کنگره باشد. به عبارت دیگر، تعیین و تکلیف در مورد بودجه و چگونه خرج کردن آن، وظیفه‌ای است که برای کنگره تعریف شده است.

شرایط اضطراری، برای این تعریف شده که در شرایط خاص و در نیاز فوری، قوه مجریه بتواند به سرعت عمل کند تا از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کند.

حدود اختیاراتی شرایط اضطراری، به رییس جمهوری این اجازه را می‌دهد که از نیروهای مسلح کمک گرفته و از آن‌ها بخواهد پروژه‌ای را تحت نظارت روسای قوای نظامی و به عنوان طرحی نظامی اجرا کنند.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون مشغول بررسی است که ببیند اگر رییس جمهوری آمریکا این دستور را داد، این بودجه را از چه راهی می‌تواند تهیه کند. قانون محدودیت‌هایی برای این استفاده وزارت دفاع گذاشته است.

اگرترامپ شرایط اضطرای اعلام کندچالش بوجودمی آید

منتقدان این تصمیم به آسوشیتدپرس گفتند شرایط اضطراری باید چیزی باشد که همین الان باید مشکل آن حل شود. اگر رییس جمهوری دست به شرایط اضطراری برای ساخت دیوار استفاده کند، به حوزه «سوءاستفاده از قدرت» وارد شده است.

این گزارش می‌گوید اگر پرزیدنت ترامپ دست به چنین اقدامی بزند، چند مشکل حقوقی پیش می‌آید: اول این که مشکل دیوار در مرز جنوبی را نمی‌توان «بحران ضروری» تعریف کرد. دوم این که آمریکا در حال جنگ با مکزیک به سر نمی‌برد که ساخت دیوار به نیروهای نظامی سپرده شود.

ترامپ می‌تواند اعلام شرایط اضطراری کندولی نه برای ساخت دیوار

آدام اسمیت، رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان به آسوشیتدپرس گفت: «از من پرسیدند آیا پرزیدنت می‌تواند اعلام شرایط اضطراری کند؟ که پاسخ آن می‌شود بله. ولی در این مورد خاص استفاده از شرایط اضطراری اشتباهی بزرگ است.»

***

ترامپ بعدازجلسه ناموفق چهارشنبه ۱۹دی۱۳۹۷باکنگره،روزبعد(پنجشنبه۲۰دی ۱۳۹۷)عازم مرزجنوبی(مکزیک)شد

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ که برای بازدید از مرزهای جنوبی آمریکا با مکزیک به ایالت تگزاس سفر کرده به خبرنگاران گفته است: ما می‌توانیم اعلام وضعیت اضطراری ملی بکنیم. هرچند نمی‌بایست چنین کاری کرد.

دونالد ترامپ به شبکه فاکس نیوز گفته است، اگر نتوانیم با کنگره به توافق برسیم، به احتمال زیاد چنین کاری خواهیم کرد. من -فعلاً-دلیلی نمی‌بینم که این کار را نکنم.

ترامپ گفت که صددرصد حق اعلام وضعیت اضطراری ملی دارم ولی تا چند روز آینده صبر میکنم تاکنگره چه کار خواهد کرد.

اگراعلام وضعیت اضطراری شود؟

رویترز می‌گوید، در صورتی که دونالد ترامپ اعلام وضعیت اضطراری ملی بکند، دموکراتها فورا تلاش خواهند کرد تا این تصمیم را به لحاظ حقوق و قانونی به چالش بکشند، اما آقای ترامپ پیشتر گفت که در صورت بروز چنین اقدامی، او در این چالش حقوقی به پیروزی خواهد رسید.

طرح جدیدمجلس کنگره برای بازگشایی دولت

در همین حال، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه برای بازگشایی برخی از وزارتخانه‌ها، دو طرح تصویب کرد. این طرح‌ها شامل تامین بودجه وزارتخانه‌های ترابری و مسکن و کشاورزی است. این مجلس همچنین روز گذشته طرحی برای بازگشایی وزارت خزانه داری تصویب کرد.

این در حالی است که کاخ سفید هشدار داده است، در صورت تصویب این طرح‌ها در سنای آمریکا و ارسال آنها برای امضای رئیس جمهوری، آقای ترامپ آنها را وتو خواهد کرد.

جلسه داووس لغو

در همین حال، رئیس جمهوری آمریکا سفر خود به نشست« داووس »در سوئیس در ۲۲ ژانویه (۱۲ روز دیگر) لغو کرده است.لغو سفر به داووس، بمثابه آمادگی آقای ترامپ برای اصرار بر تامین بودجه ساخت دیوار و تداوم تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال ارزیابی شده است.

سناتور جمهوریخواه« لیندسی گراهام» در این زمینه گفته است: هیچ وقت به این اندازه نسبت به حرکت به جلو افسرده نبوده ام. من روزنه ای برای حرکت به جلو نمی بینم.

سناتور گراهام گفته است، زمان آن فرا رسیده است که رئیس جمهوری فرمان وضعیت اضطراری ملی را اعلام کند.

دونالد ترامپ همچنین گفته است که وکلای او معتقدند که از قدرت قانونی لازم جهت اعلام وضعیت اضطراری ملی برای تامین مالی ساخت دیوار برخوردار است.

رویترز میگوید،با اعلام وضعیت اضطراری توسط رئیس جمهوری آمریکا او می‌تواند کنگره را دور بزند و از بودجه وزارت دفاع هزینه لازم برای ساخت دیوار مرزی استفاده کند.

«جو منشن»، سناتور میانه رو دموکرات که رابطه خوبی با دونالد ترامپ دارد، گفته است، صدور فرمان وضعیت اضطراری اقدام اشتباهی خواهد بود، اما این تنها راه حل باقیمانده برای حرکت به جلو است./منبع:جمعه، ۲۱ دی ۱۳۹۷رادیوفردابنقل ازرویترز

سوابق  تعطیلی درامریکا

از سال ۱۹۷۶ تاکنون، ۲۰ مورد اتفاق افتاده که بر سر اختلاف میان کاخ سفید و کنگره، دولت به تعطیلی کشانده شده است. از میان این ۲۰ مورد، در ۸ مورد آن کارکنان فدرال به دلیل فقدان بودجه، دستور گرفتند به خانه رفته و سر کار نیایند.

از هشت مورد تعطیلی یاد شده، سه مورد آن طولانی مدت بوده است. دو مورد در سال های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ و در پی اختلاف بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت آمریکا از حزب دموکرات، با رئیس وقت مجلس نمایندگان، نیوت گینگریچ از حزب جمهوری‌خواه، روی داد که ۲۷ روز طول کشید.

یکی دیگر در سال ۲۰۱۳ و بین باراک اوباما رئیس جمهوری قبلی آمریکا از حزب دموکرات و اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان بر سر تامین بودجه برای قانون مراقبت مقرون به صرفه یا اوباماکر بود که ۱۳ روز طول کشید.

وزارتخانه هایی که تعطیل شده اند

وزارت کشاورزی، وزارت بازرگانی،  وزارت کشور، و وزارت خارجه ،حوزه دادگستری،‌ امنیت داخلی، بخش‌‌هایی هستند که در پی نبود بودجه، تعطیل موقت شده‌اند.

کارکنان و کارمندان «غیرضروری» دولت فدرال در جریان این تعطیلی به خانه فرستاده می‌شوند و کارمندان «ضروری» فعلا بدون دریافت حقوق، به کار خود ادامه می‌دهند.

کارمندان اضطراری کدامند؟

نزدیک به ۴۲۰ هزار کارمند دولت فدرال به عنوان ضروری شناخته شده و به کار خود ادامه می‌دهند

این کارمندان بایدکاربکنند ولی بدون حقوق

ولی در جریان تعطیلی دولت، پرداختی نخواهند داشت و مجاز به استفاده از هیچ‌گونه مرخصی – حتی استعلاجی – نیستند.

حدود ۳۸۰ هزار کارمند دولت هم بدون دریافت حقوق، به خانه فرستاده شده‌اند. حتی از میان نیروهای گارد ساحلی ایالات متحده ۴۴ هزار نیرو بدون دریافت حقوق، فعال هستند و به شش هزار نیرو گفته شده سرکار نیایند.

شرگت گازامریکا:می دانیم پول ندارید.بیکارید،بیاییدقسطی هزینه رابپردازید

با ادامه تعطیلی دولت فدرال آمریکا، «واشنگتن گس» یکی از بزرگترین شرکت های گاز فعال در پایتخت آمریکا و حومه آن، به کارمندان دولت که از نظر مالی به مشکل برخورده اند کمک می کند تا در هوای سرد زمستان بی گاز نمانند.

به گزارش رادیوی محلی WTOP در روز سه شنبه، شرکت گاز واشنگتن، که بیش از یک میلیون مشتری در واشنگتن دی سی و ایالت های ویرجینیا و مریلند دارد، به کارمندان دولت گزینه های مختلفی را برای پرداخت قبوض گازشان ارائه می دهد؛ از جمله قسط بندی و امکان پرداخت تا پایان سال.

از زمان تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال آمریکا – به دلیل اختلاف با کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی – ۲۰روز می گذرد و حدود ۸۰۰ هزار کارمند تحت تأثیر قرار گرفته و هنوز حقوق خود را دریافت نکرده اند./پنج شنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۷

مذاکره دوم ترامپ با رئیس مجلس کنگره وآقای جاک شومر

نانسی پلوسی و چاک شومرگفتند: لایحه بودجه برای تعطیل نشدن دولت و تامین امنیت بیشتر مرزی از تصویب هر دو مجلس نمایندگان و سنا بایدبگذرد،

ترامپ گفت:  بودجه ساخت دیوار اصلی امری ضروری است.

از راست: چاک شومر، رهبر دمکرات‌ها در سنا،  ترامپ، مایک پنس (معاون رئیس‌جمهوری) و نانسی پلوسی(رئیس مجلس -کُنگره-نمایندگان امریکا)، رهبر دمکرات‌ها  

سناتور شومر گفت: شما می‌گویید یا آن مبلغی که من گفتم، یا اینکه دولت تعطیل خواهد شد.

ترامپ جواب داد:  امنیت مرزی ضروری است و دیوار برای تامین این امنیت لازم است.

رئیس‌جمهوری آمریکا خطاب به شومر گفت: بله، اگر چیزی که می‌خواهیم به ما داده نشود… من دولت را تعطیل می‌کنم.

پلوسی گفت: (مانمیتوانیم هرچه شماگفتیدانجام بدهیم(این یک مسیر پر پیچ و خم است).

وقتی ترامپ جواب منفی شنید،محکم زد روی میزمذاکره وباناراحتی جلسه راترک کرد.

آسوشیتدپرس می نویسد: ترامپ مرتب به میان حرف رهبران دمکرات‌ها می‌پرید، با آنهاجر و بحث میکرد که بودجه ساخت این دیوار می‌تواند بدون نیاز به رای دمکرات‌ها هم در مجلس نمایندگان و هم سنا تصویب شود./۲۰آذر۱۳۹۷ رادیوفردا

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:تمام مطالب این مقاله-پُست-ازمنابع خارجی-رایوفرداوصدای امریکاست،فقط انتخاب بعضی ازتیترهاازاینجانب است.

واما همین رئیس جمهوردیوانه که بلدنیست با مقامات کشورخودش مذاکره بکند(می گوید وقتو تلف نکنید بانطرمن مخالفین یانه!؟)برای ایران پیام می فرستد:بیاییدمجدداً درموردبرجام ازاول شروع به مذاکره کنیم!

خُب معلومه که مذاکره باترامپ چگونه خواهدبود«قبول می کنیدکه انرژی هسته ای راتعطیل کنید؟..تعطیل کنید تابعداً تصمیم بگیرم که تحریمهارا لغوکنم یانه…یک کلمه بگوید«اره یانه»..وقتم را تلف نکنیدکاردارم،میخام برم دیوارمکزیک راتکمیل کنم،شنیدم مهاجران ازبالای دیوارواردامریکامی شوند،این بدجنس های دمکرات دیوارراکوتاه ساختند!

***

ترامپ:گاهی لازم است مذاکره رابهم بزنیم

دومین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام بدون توافق و پیشتر از مهلت اعلام شده، به پایان رسید. پرزیدنت ترامپ در یک کنفرانس خبری خواسته های زیاد کره شمالی را دلیل عدم توافق دو رهبر اعلام کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون چهارشنبه شب و پنجشنبه دیدار کردند. از پیش اعلام شده بود دو رهبر ساعت دو عصر پنجشنبه(۹ اسفند ۱۳۹۷)۲۸فوریه ۲۰۱۹ توافق مشترک امضا می کنند و بعد قرار بود پرزیدنت ترامپ در یک نشست خبری شرکت کند. ظهر پنجشنبه پرزیدنت ترامپ برنامه ناهار با رهبر کره شمالی را لغو کرد و به جای ساعت چهار، ساعت دو به همراه مایک پمپئو وزیر خارجه ایالا متحده در یک کنفرانس خبری با خبرنگاران شرکت کرد.

ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی

ترامپ با تاکید بر اینکه گاهی لازم است که از مذاکره خارج شد،‌ گفت: آنها خواسته های زیادی داشتند و به همین دلیل من تصمیم گرفتم که با آنها توافق نکنم.

رئیس جمهورامریکا گفت : کره شمالی خواستار برداشته شدن همه تحریم های بین المللی به رهبری آمریکا در مقابل برچیدن تاسیسات هسته‌ای «یونگ‌بیون» شد.

ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود تا زمانی که کره شمالی اقدامات مشخصی برای توقف برنامه هسته‌ای و موشکی خود برندارد، تحریم ها را لغو نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر می خواستم، می توانستم امروز یک توافق با آنها امضا کنم اما من حاضر نیستم یک توافق بد را امضا کنم.

با اینکه در این دور از دیدارها اگرچه توافقی به امضا نرسید اما پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از روند مذاکرات ابراز رضایت کرده و گفتند که به آینده مذاکرات دو کشور خوشبین هستند؛ هرچند زمانی برای مذاکره بعدی اعلام نشد.

پرزیدنت ترامپ این دو روز را «بسیار سازنده» توصیف کرد و تاکید کرد: «ما هیچ امتیازی از دست نداده‌ایم.»

مدیریت  سایت-پیراسته فر:قابل توجه ترامپ! هیچ امتیازی هم بدست نیاوردید!وهرتوافقی راکه ترامپ نپسندید«توافق بد»است،یکی ازاین «بدها»برجام است.

آمریکا و کره شمالی از هم چه می خواهند

خواسته های دو طرف از مدت ها پیش مشخص بود.

آمریکا خواستار خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و همچنین پایان برنامه موشکی پیونگ یانگ است و وعده داده است در صورت اقدام کره شمالی در این زمینه،‌ پیونگ یانگ از کمک های اقتصادی واشنگتن بهره مند می شود.

خواسته های کره شمالی : رفع تحریم‌های بین المللی، امضای توافقنامه نهایی صلح بر مبنای پایان جنگ کره، خروج نیروهای نظامی و تسلیحات آمریکا از شبه جزیره کره و ایجاد کانال مستقیم دیپلماتیک برای حل و فصل مسائل.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری پس از دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در خصوص دلایل عدم دستیابی به توافقی در نشست هانوی گفت که آنها در ازای از بین بردن تاسیسات مورد نظر ما، خواستار لغو همه «تحریم‌ها بودند.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اضافه کرد که رهبر کره شمالی می‌گفت در ازای لغو تحریم‌ها تاسیسات هسته ای یانگ بیون را از بین خواهد برد.

این در حالی است که ری یونگ هو گفته است که کره شمالی تنها خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی شده و این پیشنهادی واقع بینانه برای آغاز فرایند خلع سلاح هسته‌ای بود.

ری یونگ هو اضافه کرده که خواست کره شمالی لغو تحریم‌های شورای امنیت در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بود، یعنی پنج قطعنامه از ۱۱ قطعنامه شورای امنیت که علیه پیونگ یانگ صادر شده است.

وزیر امور خارجه کره شمالی در خصوص پیشنهاد کشورش تصریح کرد: «این بزرگترین گام در جهت عاری‌سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای است که ما می‌توانیم بر اساس سطح فعلی اعتماد بین دو کشور برداریم.»

وی افزود: «خیلی سخت است که بگویم می‌شود پیشنهاد بهتری از آنچه که ما پیشنهاد کردیم ارائه کرد. چنین فرصتی ممکن است دیگر پیش نیاید. ما به یک گام اولیه برای عاری‌سازی هسته‌ای نیاز داریم. موضع اصولی ما هرگز تغییر نخواهد کرد، حتی اگر ایالات متحده به دنبال مذاکرات بیشتری باشد.»

چو سون هوویی، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی، هم به خبرنگاران گفته است، آمریکا با نپذیرفتن پیشنهاد ما فرصتی را از دست داد که در هزار سال فقط یک بار پیش می‌آید.

در همین زمینه، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در آلاسکا و به هنگام سوختگیری هواپیمای رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت، اظهارات وزیر امور خارجه کره شمالی به اطلاع رئیس جمهوری آمریکا رسانده شده است.

این دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون بود. این دو هشت ماه پیش در سنگاپور برای نخستین بار دیدار کرده بودند.

رادیوفردا و صدای امریکا ورویترز /جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷

برای اطلاع از چندوچون دیوارمکزیک به این لینک مراجعه کنید:

نفتا» چیست + دیوارمکزیک+طول دیوار وهزینه وعلت اصرارترامپ به دیوارکشی

درباره نویسنده

1876مطلب نوشته است .

One Comment on “مذاکره عجیب ترامپ باکُنگره:اگربودجه دیوارمکزیک راندهیدجلسه رابهم می زنم!”

Trackbacks

  1. نفتا» چیست + دیوارمکزیک+طول دیوار وهزینه وعلت اصرارترامپ به دیوارکشی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما