جنبش”من هم” #MeToo # چیست؟

جنبش

بنیانگذار جنبش  #MeToo # کیست؟

یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۶(۱۵اکتبر۲۰۱۷)به دعوت یک خانم هنرپیشه امریکا که خودازقربانیان تجاوزجنسی بود«الیسامیلانو»فراخوانی درفضای مجازی(توئیت)می کند،ازهمه زنانی که موردتجاوزقرارگرفته اند می خواهدبه این جنبش بپیوندند وبگوید«من هم»یعنی من هم همینطور.

هشتگ Me Too را می چسبانند پای نوشته های پرسوز و گدازشان تا بگویند «ما هم با قربانیان آزار جنسی هستیم» یعنی باشماهم‌دردیم؛ تا قلب دنیا را با شرح روزگاری که از سر گذرانده اند، به درد بیاورند.

«الیسا میلانو»،بازیگر آمریکایی از همه خواسته بود با هشتگ #MeToo یا #من_هم درباره تجربه شان بنویسند. 

در دو روز گذشته موج هشتگ های #MeToo یا #من_هم توییتر را در بر گرفته و تبدیل به صدای زنان آزاردیده سراسر دنیا شده است. صدها زن با دو کلمه «من هم»، از تجربه های شخصی خود از آزار و اذیت جنسی نوشتند.

این جنبش در واکنش به رسوایی تهیه کننده بزرگ هالیوود «هاروی واینستین» که به آزار جنسی متهم شده، راه افتاد.

واینستین که پیش از این اتهامات، یکی از موفق ترین تهیه کننده های سینما بود، ناگهان همه چیز، از همسرش گرفته تا شرکتی که آن را تأسیس کرده و عضویت آکادمی اسکار را از دست داد.

روز یکشنبه، پانزدهم اکتبر، «آلیسا میلانو» بازیگر آمریکایی در توییتی نوشت :«پیشنهاد یک دوست: اگر همه زنانی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند در استاتوس خود بنویسند «من هم»، وسعت این معضل به چشم خواهد آمد.»

الیسااز هوادارانش خواست تا اگر تجربه ای با آزار جنسی داشته اند زیر پست او بنویسند «من هم».

توییت او بیش از ۳۷ هزار کامنت دریافت کرد و این هشتگ، تبدیل به ترند نخست توییتر در بریتانیا و آمریکا شد.

از چهره های شناخته شده ای چون «دبرا مسینگ» و «لیدی گاگا» که پیش از این نیز در مورد تجربه تلخ تجاوز در جوانی اش صحبت کرده تا زنان عادی با این هشتگ، تجربه خود از آزار و اذیت جنسی را با دیگران در میان گذاشتند.

Lady Gaga

 @ladygaga

#MeToo

۳۲K

۲:۲۷ AM – Oct 16, 2017
Twitter Ads info and privacy
۹,۴۱۱ people are talking about this

حتی «خاویر مونوز» بازیگر و خواننده آمریکایی که بیشتر با نقشش در موزیکال «همیلتون» شناخته می شود این هشتگ را استفاده کرد و نوشت: «نمی دانم به عنوان یک مرد همجنسگرا این حرف معنایی دارد یا نه ولی بارها برایم اتفاق افتاده است.»

Alyssa Milano

 @Alyssa_Milano

If you’ve been sexually harassed or assaulted write ‘me too’ as a reply to this tweet

Javier Muñoz

 @JMunozActor

Me too. I don’t know if means anything coming from a gay man but it’s happened. Multiple times.

۵,۹۱۸
۱۲:۲۸ AM – Oct 16, 2017
Twitter Ads info and privacy
۱,۰۶۱ people are talking about this

در فیس بوک نیز تا بعدازظهر دوشنبه، هفت میلیون نفر، «من هم» را به بحث گذاشتند.

«میلانو» می گوید نوشتن از «هاروی واینستین» و تجربه ای که با او داشته سخت است چرا که با همسر پیشین او دوست صمیمی است. خانم «میلانو» تأکید می کند که آزار جنسی در محیط کار منحصر به این مورد خاص نیست و زنان باید دست به دست هم بدهند و با این معضل مقابله کنند.

جنبش «من هم» زنان فرانسوی را نیز درگیر کرد. «انیس دنت»، تهیه کننده رادیو نوشت: «اولین کارآموزی روزنامه نگاری که در پاریس داشتم ۱۸ سالم بود. سردبیر مرا علی رغم خواسته ام بوسید. او تازه بچه دار شده بود.»

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه در نخستین مصاحبه اش با تلویزیون ملی فرانسه گفت که با پس گرفتن نشان «لژیون دونوار» که در سال ۲۰۱۲ و پس از اهدای جوایز اسکار به فیلم فرانسوی «آرتیست» به تهیه کنندگی شرکت واینستین به او داده شد، موافق است.

تعدادی از فعالان ایران حقوق زنان هم از ایرانی ها خواسته اند تا با پیوستن به این جنبش، بدون احساس شرم و گناه تجربه خود از آزار و اذیت جنسی را با دیگران به اشتراک بگذارند./منبع:۲۵ مهر ۱۳۹۶ صدای امریکا

 زندگینامه میلانو
آلیسا جین میلانو بازیگر آمریکایی متولد ۱۹ دسامبر ۱۹۷۲ (۲۸ آذر ۱۳۵۱) در بروکلین نیویورک است. مادرش طراح لباس و پدرش تدوینگر سینمایی بود. او برادر کوچک‌تری دارد. خانواده میلانو اصالتی ایتالیایی دارند. آلیسا در کودکی دچار بیماری دیسلکسیا (خوانش پریشی یا اختلال در خواندن) بود که بر آن غلبه کرد.
وی در سال ۲۰۰۸ با همسر کنونی اش دیوید بولیاری که صاحب یک موسسه هنری است ازدواج کرد و این خانواده ساکن نیوجرسی شدند. آنها طی سال‌های اخیر یک دختر و یک پسر شده‌اند.
از جمله فیلم‌های مشهور میلانو می‌توان به «محدوده سرعت»، «خواهر کوچک»، «شمعی در تاریکی»، «برخورد منافع»، «گناهان مرگبار»، «ایوی سمی»، «ترس»، «ساعت غمبار»، «پاتولوژی» و «شب سال نو» اشاره کرد. وی همچنین بازیگر سریال تلویزیونی «رئیس کیست؟» و «پیش خدمت‌ها» بوده است.

***

۲۷ مهر ,۱۳۹۶شفقنا)روزنامه شهروندبنقل ازواشنگتن پست می نویسد:

 استقبال زنان امریکا واروپا برای بازگویی ازتجاوزشان

میلانو بازیگر فیلم‌های«رئیس کیست؟» «ساختمان مالروز» و سریال «افسون‌شده» و اجرای برنامه «برترین‌های پروژه مد» معروف است، می‌نویسد:

«اگر تمام زنانی که به آنها تجاوز شده یا مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند، وضع خود را با Me too بیان کنند، می‌توانیم بزرگی و گستردگی این مسأله را نشان دهیم
میلانو در سریال «افسون‌شده» در کنار هنرپیشه دیگری به نام رز مک‌گوآن ایفای نقش کرده است. مک‌گوآن یکی از افرادی است که‌ هاروی واینستین، تهیه‌کننده ‌هالیوودی را متهم کرده است. میلانو همچنین دوست «جورجینا چپمن» همسر واینستین است و در وبلاگی نوشته که چپمن از شنیدن اتهامات نگران‌کننده سوءاستفاده جنسی علیه واینستین ابراز انزجار می‌کند.
زنان بسیاری به این پیشنهاد عمل کردند. در عرض چند ساعت، پیام‌های بسیاری با کلمات «من هم همین‌طور» توییت شد. درطول یک شبانه روز، بیش از ٢٠٠هزار پیام با هشتگ metoo# به توییتر میلانوواصل شد.

داستان‌های به اشتراک گذاشته شده به فیس‌بوک هم منتقل شد و گویا نزدیک به ٨٠هزار نفر در ساعات اولیه دوشنبه درباره این موضوع صحبت کرده‌اند.
تعداد بی‌شمار روایت‌ها و شیوه بیان ساده آنها بسیار قابل توجه است. این دو کلمه خیلی زود به کلیدواژه تبدیل شد و در لیست بیشترین موضوعات توییت‌‌شده در سراسر کشور قرار گرفت. در عین حال این کلیدواژه زنان – و مردانی – را گردهم آورد که به نوعی آزار و اذیت جنسی یا تجاوز را تجربه کرده‌اند.
افراد بسیاری داستان‌ تجربه‌های شخصی کوتاه اما دردناکشان را مطرح کردند.

برخی دیگر از خاطرات خود در نوجوانی گفتند؛ عده‌ای هم از خاطرات بد آزار جنسی در محل کارشان که هیچ‌وقت بازگو نکرده‌اند. افرادی هم از مشاهده اذیت و آزار و یا تجاوز در اطراف خود و از سکوت در برابر آن می‌گویند.
یکی از زنان در توییتش می‌نویسد: «من هم همین‌طور وقتی که در ارتش خدمت می‌کردم، بیش از چند بار؛ برای حفظ جانم سکوت کردم. هر روز از این سکوتم پشیمانم.» دیگری می‌گوید: «فکر می‌کنم دختران نوجوانی وجود دارند که به پدر و مادر خود نگفته‌اند که تهدید شده‌اند، مورد تعرض جنسی قرار گرفته‌اند یا حتی اتفاقی خیلی بدتر از اینها برایشان افتاده، همان‌طور که من نگفتم.»
زنی دیگر توییت می‌کند: «در زندگی‌ام دو بار به من تجاوز شده. وقتی که ١۴سالم بود و سعی داشتم در این‌باره حرف بزنم، چهاربار دنبالم کرده‌اند و تهدید شده بودم اگر حرفی بزنم زندگی‌ام به خطر می‌افتد

زنی هم گفته که مردی به او تعرض جنسی کرده که تظاهر کرده در «انجمن مسیحی محلی مردان جوان» (YMCA) کار می‌کند.

دیگری گفته است که مردی در آسانسور به او تعرض جنسی کرد که حدودا دو برابر او سن داشت. او می‌گوید: «هیچ‌وقت به هیچ‌کس نگفتم».
دیگری تعریف می‌کند که چگونه وقتی در کلاس ششم مدرسه بود، گروهی از پسران او را به دیواری چسباندند «تا با من شوخی کنند

مردان هم  به این جنبش پیوستند،چون موردتجاوزقرارگرفتند
چندین مرد هم داستان‌هایشان را بیان کردند، مانند یکی که می‌گوید:

«دو مرد در دبیرستان به او تجاوز کردند» و هیچ‌وقت با این موضوع کنار نیامده است. دیگران حمایت خود را اعلام کرده‌اند. بعضی دیگر از داستان‌ها ساده‌تر بیان شدند:
یک نفر توییت کرده: « دوست مادرم بمن تجاوزکرد»
دیگر می‌گوید: «وقتی ٨ساله، ١۴، ١٢ و ١٩ساله بودم. metoo#»
دیگری می‌گوید: «هم من، هم مادرم، هم خواهرم، هم مادربزرگم .موردتجاوزقرارگرفتیم»
افراد سرشناس هم مانند روساریو داوسون، بازیگر، دبرا مسینگ و آنا پکین به این جنبش پیوستند و تأیید کردند که آنها هم با تجربیات مشابهی دست‌و‌پنجه نرم کرده‌اند. گبریل یونیون و لیدی گاگا هم این هشتگ را توییت کرده‌اند.
طوفان توییتری metoo# از زمانی که اتهامات سال‌ها آزار و اذیت جنسی ‌هاروی واینستین، تهیه‌کننده فیلم، شروع شد دومین کمپین از این نوع است. ۵ اکتبر، روزی که نیویورک‌تایمز ادعاهای مربوط به واینستین را افشا کرد، هزاران نفر در توییتر از تجربه‌های خود را درباره آزار و اذیت جنسی در محل کار با کلیدواژه MyHarveyWeinstein# به اشتراک گذاشتند. سال گذشته عکس‌العمل مشابهی با کلیدواژه Notokay# به معنی «درست نیست» در واکنش به ویدیویی مربوط به ‌سال ٢٠٠۵ که از «Access Hollywood» لو رفت به وجود آمد. در این ویدیو دونالد ترامپ درباره تعرض جنسی‌اش به زنان صحبت می‌کند.
هر بار که اتفاقی از نوع اذیت و آزار جنسی و تجاوز افتاده، وقتی که بر رفتارهای آزاردهندگان جنسی سرپوش گذاشته شده‌ و هنوز در بسیاری از مواقع با آنها برخوردی نمی‌شود، این موضوع عمومی‌تر شده است. با انتشار این بحث‌ها قربانیانی که در سکوت زجر کشیده‌اند احساس رهایی بیشتری می‌کنند؛ حالا آنها می‌دانند که تنها نیستند.
بعضی از زنان و قربانیان آزار جنسی گفته‌اند که خواندن سلسله توییت‌های شب یکشنبه به آنها قدرت داده‌ است. برای دیگران، تعداد چشمگیر توییت‌ها –فراگیر‌بودن این مسأله‌- نگران‌کننده بوده است. همان‌طور که ناتالی گوش، استاد رسانه‌های اجتماعی، در فیس‌بوک نوشته است:
همین‌طور که پیام‌‌های metoo# را می‌خوانم قلبم، می‌شکند. به بسیاری از زنان تجاوز شده و برای بسیاری دیگر این اتفاق در دوران جوانی افتاده است. همان‌طور که با خودم فکر می‌کنم «هیچ‌وقت این اتفاق برای من نیفتاده است.» می‌فهمم که درست است که به من تجاوز نشده، اما بارها مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌ام. متاسفانه این داستان بسیاری از زنان است که در مرحله‌ای از زندگیشان اتفاق افتاده، درسته؟ مشاهده این‌که بسیاری از زنان درباره تجاوز یا آزار جنسی صحبت می‌کنند، به زنان بیشتری این جرأت و شجاعت را می‌دهد تا داستان خود را بگویند، درباره آن با کسی صحبت کنند و خجالت نکشند.
فردی در توییتر می‌نویسد: «ما نباید از خودمان به ‌عنوان قربانی صحبت کنیم تا مردم بفهمند که تجاوز و آزار سیستماتیک چگونه‌اند.»
چند روز پیش، کمپین توییتری متفاوتی در جواب تعلیق موقت حساب کاربری رز مک‌گوآن هنرپیشه شروع شد، بعد از این‌که او درباره واینستین توییت کرد. تعدادی از زنان عهد کردند برای همبستگی روز جمعه با استفاده از کلیدواژه WomenBoycottTwitter# از توییتر خارج شوند.
توییتر پاسخ داد که دسترسی مک‌گوآن را قطع کرده چون او شماره تلفنی شخصی را توییت کرده که شروط استفاده توییتر را نقض کرده است. بعد از این واکنش، توییتر حساب کاربری مک‌گوآن را از تعلیق درآورد و اعلام کرد که «درباره قوانین و تصمیم‌ها در آینده روشن‌تر عمل کند.»
میلانو هم به تحریم توییتری پیوست و توییت کرد که جمعه نخستین روز در ۱۰‌سال گذشته خواهد بود که او توییت نخواهد کرد.
مک‌گوآن هم شبانه به جنبش Metoo# پیوست.

میلانو به دست شوهردوستش«واینستین»موردتجاوزقرارگرفته
میلانو در روز ۹ اکتبر، چهار روز قبل از آن‌که داستان نیویورک‌تایمز چاپ شود در وب‌سایت خودش موسوم به «میهن‌پرست، پارتیزان نیست» درباره واینستین صحبت کرده بود.
او می‌گوید که توضیح این موضوع به دلایل شخصی سخت بوده چون با زن واینستین دوستی نزدیکی دارد. همسر واینستین از همان اول اعلام کرد که از شوهرش جدا می‌شود. میلانو می‌نویسد که آنها دو فرزند دارند که فرزندان میلانو تمام عمرشان با آنها همبازی بوده‌اند.
میلانو می‌نویسد: «این به خاطر عشق من» به همسر واینستین و فرزندانشان است که «تا حالا در فضای عمومی اظهارنظری نکرده‌ام. لطفا سکوت مرا با هیچ چیزی جز احترام برای دوستم و فرزندان زیبایش اشتباه نگیرید.» او اضافه می‌کند: این اتفاق غیر معمولی نیست.

«این فرهنگی مریض است. مردانی مانند ‌هاروی واینستین همه جا حضور دارند. مردانی که قدرت و توانایی و ذکاوت زنان را دست‌کم می‌گیرند، همه جا وجود دارند

مدیریت سایت-پیراسته فر:خانم میلاناعلاوه برافشاگری تجاوزات بخود،دوستانش هم که موردتجاوزقرارگرفته اندرا افشاگری کرده ازجمله دکترکریستین بلاس وآنیتا هیل که توسط دادستان امریکا«برت کاوانا»موردتجاوزقرارگرفته است.

«میلانا» بدشناسی دیگرهم درسال پیش داشت وآن اینکه  درآتش سوزی کالیفرنیا  درنیمه دوم آبان ۱۳۹۷شهر-ملیبو(Malibu) ویلاهای لاکچری هنرمندان امریکاسوخت ،یکی خانه ایشان بود ودیگر خانه لیدی گاگا.

صدای امریکاVOA(جمعه، ۲۱ دی ۱۳۹۷)می نویسد :

خانم «کامرون دیاز» ستاره سینما:سال ۱۹۹۸ رفتم -دفترسینمایی- «پیتر فارلی» و برادرش «تست بازیگری »دادم تا در فیلم -یه چیزی راجع به مری هست- بازی کنم.فارلی آلت تناسلیش رابمن نشان داد.
خانم دیاز نوشت: «وقتی یک کارگردان در اولین ملاقات با شما آلت تناسلی اش را به شما نشان می دهد، باید بدانید که نابغه خلاقی است!»

«لیدی گاگا» و «آر کلی» در صحنه ای از یک ویدئوی مشترک
«لیدی گاگا» به تازگی از همکاری با «آر کلی» خواننده سرشناس آمریکایی ابراز برائت کرده است. گاگا در سال ۲۰۱۳ با «آر کلی» در یک ترانه همکاری کرده بود و بابت این همکاری عذرخواهی کرد.

«لیدی گاگا» خواننده سرشناس آمریکایی و «پیتر فارلی» کارگردان هالیوود، در دو رویداد جداگانه عذرخواهی کرده اند. هر دو این عذرخواهی ها به خاطر بحث آزار جنسی و از ادامه پس لرزه های جنبش «من هم همینطور» یا «می تو» صورت گرفته است.

دویچه وله(یکشنبه۱۴ مرداد ۱۳۹۷) می نویسد:

ارتباط جنسی دادستان کل نیویورک با۴زن

اریک اشنایدرمن از سال ۲۰۱۱ دادستان کل ایالت نیویورک بود. شب دوشنبه  چند تن از پارتنرهای(دوستان خانم) دادستان ایالت نیویورک در مجله «نیویورکر» او را متهم به تعرض فیزیکی کرده‌اند. یکی از نویسندگان مقاله -نیویورکر- «رونان فارو» پسر میا فارو و وودی آلن است که در فاش کردن تعرضات جنسی «هاروی واینستین» نقش مهمی بازی کرده است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:پارتنر(partner) یعنی دوست اجتماعی،شریک

تأمل شود،موضوع فقط دعوا وبزن بزن نبوده،بلکه روابطه آقای دادستان بااین دوستان اجتماعیش آنقدرصمیمی وخودمانی بوده که میتوانستند به اتاق خواب ورختخواب هم ورودکنند!

یکی ازاین ۴زن می گوید :اریک ما را پس از نوشیدن الکل و در رختخواب کتک زده است. دو نفر از زنان نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود. یکی از این زنان گفته ‌است که اریک اشنایدرمن به سر و صورت او زده، دیگری گفته است که می‌خواسته خفه‌اش کند و یکی دیگر هم گفته است که اشنایدرمن تهدیدش کرده که اگر او را ترک کند، او را خواهد کشت.

در مقاله-نیویورکر- همچنین آمده است که اریک اشنایدرمن در ماه‌های گذشته یکی از طرفداران کمپین “#من هم” (Me Too)بوده و به طرفداری از حقوق زنان شهرت پیدا کرده است.

او فوریه سال جاری (۲۰۱۸) هاروی واینستین، تولیدکننده قدرتمند فیلم در هالیوود را به اتهام آزار جنسی تحت پیگرد قرار داد. حال خود او مجبور به استعفا شده است. در پی انتشار مقاله -نیویورکر- اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک، از اریک اشنایدرمن خواست که استعفا دهد./پایان

نقل از بی‌بی‌سی، اریک اشنایدرمن، دادستان ایالت نیویورک در پی ادعاهای تعرض فیزیکی از طرف چهار زن از مقامش استعفا داده است.

این ادعاها در شرایطی علیه دادستان کل نیویورک مطرح شده است که وی از حامیان مشهور حقوق زنان در جنبش «من هم» علیه آزار جنسی بوده است.

اشنایدرمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در چند ساعت اخیر ادعاهایی جدی علیه من مطرح شده که قویا آنها را رد می‌کنم».

او افزود: «هرچند این ادعاها به رفتار حرفه‌ای من یا عملکرد دفترم مربوط نیست، مانع خواهد شد به طور موثر امور دادستانی را در این مقطع حساس هدایت کنم».

شریه -نیویورکر- گزارشی به نقل از چهار زن که آقای اشنایدرمن را به زدن خود متهم می کنند منتشر کرده بود.

استعفای دادستان نیویورک در پی ضرب‌و‌شتم چهار زن

دو نفر ازشاکیان می گویند زمانی دوست دختر آقای اشنایدرمن بودند.

آقای اشنایدرمن از حامیان صریح اللهجه حقوق زنان در جنبش (من هم)علیه آزار جنسی بوده است.

دادستان در بیانیه ای که دوشنبه شب(۱۵ مرداد ۱۳۹۷) منتشر شد نوشت: در چند ساعت اخیر ادعاهایی جدی علیه من مطرح شده که قویا آنها را رد می کنم .

او افزود: هرچند این ادعاها به رفتار حرفه ای من یا عملکرد دفترم مربوط نیست، مانع خواهد شد به طور موثر امور دادستانی را در این مقطع حساس هدایت کنم.

«اندرو کومو »فرماندار نیویورک در پی اتفاق از  اشنایدرمن خواسته بود استعفا دهد.

او گفت: هیچ کس بالاتر از قانون نیست، حتی بلندپایه ترین مقام حقوقی ایالت نیویورک.

فرماندارگفت: معتقدم که اشنایدرمن دیگر توانایی خدمت  درمقام دادستان ایالتی را ندارد.

او به عنوان دادستان کل این ایالت در ماه فوریه «هاروی واینستین »تولیدکننده قدرتمند فیلم که با ادعاهای آزار جنسی روبرو بود را تحت پیگرد قرار داد.

اریک اشنایدرمن بعد از آن اقدام در توییتی علیه آزار و ارعاب جنسی حرف زده بود.

اشنایدرمن علاوه بر موضوع شکایت دادستانی نیویورک از بنیاد ترامپ به انبوه مشکلات حقوقی رییس جمهوری آمریکا ،ازجمله درگیر پرونده تحقیقات ویژه بازرس مولر است که به دنبال رابطه احتمالی دولت روسیه با مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ است.

***

تابناک(۱۲ مهر ۱۳۹۷) می نویسد:

کاترین می گوید: از این اتفاق آسیب دیده و پس از زندگی در گمنامی، حالا به عنوان جزئی از جنبش # MeToo (من هم همینطور) به شهرت رسیده است.

کاترین ادعا می کند، مدتی است استرس پس از حادثه و افسردگی بزرگ را سپری کرده و حتی تا پای خودکشی هم پیش رفته اما برای زنده ماندن مبارزه کرده است.

گفتنی است، این جنبش می خواهد به قربانیان آزار جنسی این جرأت را بدهد که با صدای بلند، از تجاوز یا آزار جنسی حرف بزنند، فرد متجاوز را افشا کنند و بدون نگرانی از این که چه برچسبی قرار است به آنها بخورد، حاشیه امنیت افراد متجاوز را، از این که مطمئن باشند همه چیز در سکوت سپری خواهد شد، بر هم بزنند.

هشتگ «من هم همینطور» پس از آن مطرح شد که در پی افشای آزار جنسی یک تهیه کننده هالیوود، الیسا میلانو بازیگر مشهور سینمای آمریکا در توئیترش خواستار اعلام تجربیات دیگران درباره آزار یا تجاوز جنسی با استفاده از کلمه MeToo شد. در پی این فراخوان، این هشتگ به شکل گسترده ای مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفت و کاربرانی از سراسر جهان به بیان خاطرات خود درباره آزار جنسی پرداختند.

آیا رونالدو آخرین سلبریتی قربانی جنبش # MeToo خواهد بود؟

هر چند این جنبش مخالفان زیادی را دارد که آن را نوعی ریختن قبح اینگونه مسائل عنوان می کنند، انگار چنین افشاگری هایی و مقابله با تجاوز با تمسک به این راه حل همچنان ادامه دارد.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:برای اطلاع اززنان مشهورامریکا که موردتجاوز رئیس جمهور ودیگرمقامات امریکاقرارگرفتند به این لینک مراجعه کنید:

شکایت زنانی که موردتجاوزجنسی”ترامپ”ودیگرمقامات امریکایی قرارگرفتند

درباره نویسنده

2025مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما