جلسه رسیدگی به سه متهم پرونده بانک سرمایه

جلسه رسیدگی به سه متهم پرونده بانک سرمایه

بترتیب ازراست: علی بخشایش ،پرویز کاظمی ، محمدرضا توسلی

جلسه رسیدگی به سه متهم پرونده بانک سرمایه

جلسه رسیدگی به سه متهم پرونده بانک سرمایه

متهمان بانک سرمایه:سید مهدی موسوی نژادحسین هدایتی دولابی

پسر۸ ساله ای که ۲۴۲ حساب بانکی دارد

رسول امیر قهرمانی(نماینده دادستان) روز یکشنبه در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و سایر متهمانی که از بانک سرمایه تسهیلات گرفته بودند و در پاسخ به وکیل موسوی‌نژاد افزود: یکی از اتهامات موسوی‌نژاد پولشویی است.

موسوی نژاد برای فرزند ۸ ساله خود در یک روز ۲۴۲ حساب باز کرده تا پول ها را جابجا کند در حالی که فرزند هشت ساله وی از نظر قانونی قدرت تصمیم گیری ندارد./۱۹ اسفند ۱۳۹۷ایرنا

دومین جلسه دادگاه متهمان سرمایه

سید مهدی موسوی‌نژاد در ادامه دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده گروه موسوم به حسین هدایتی در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی اظهار کرد: هدایتی به‌راحتی دروغ می‌گوید و ایجاد شبهه، تنها حربه دفاعی او است.

وی اضافه کرد: شبهه فرمایشی بودن دادگاه نیز به همین دلیل از سمت وی مطرح شده و من به استقلال و سلامت قوه‌ قضاییه ایمان و اعتقاد راسخ دارم و به قانونمندی و سلامت بازپرسان در این پرونده گواهی می‌دهم.

متهم ردیف دوم پرونده ادامه داد: هدایتی به‌علت اینکه نتوانسته در بازپرسان پرونده اعمال نفوذ یا آنها را تطمیع کند، اقدام به بیان آن سخنان در جلسه قبلی کرد.

موسوی‌نژاد افزود: کتمان حقیقت و رابطه غیر‌سالم با مدیران ارشد بانک سرمایه، عمق اعتماد به‌نفس کاذب هدایتی را نشان می‌دهد؛ از او استدعا می‌کنم صادقانه و با سند صحبت کند و بداند فرار از مسئولیت مشکلی را حل نخواهد کرد.

متهم اظهار کرد:‌ آقای هدایتی! من نیز در جبهه حضور داشتم و برادرم شهید شده اما آیا این دادگاه برای این است که درمورد مقدسات صحبت کنیم.

وی بار دیگر خطاب به هدایتی گفت: اینجا حاشیه فوتبال نیست که در قبال بذل سکه شاهد طرفداران اجاره‌ای خود باشی.

متهم با بیان اینکه حواله امر به امور مجعول، شگرد هدایتی برای انحراف ذهن مردم و دادگاه است، افزود: حاصل و  تاوان اقدامات شما را حاکمیت پرداخته است؛

آقای هدایتی!شما در بازداشتگاه به من گفتیدهزینه بازداشتم برای حاکمیت گران تمام می شود!

من یک میلیون و ۲۰۰ هزار فالور و طرفدار دارم و همانطور که کارگران لوله نورد اهواز را به خیابان آوردم، این یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را نیز به خیابان می‌آورم،

آقای هدایتی دوران پدرخواندگی تمام شده است.

موسوی‌نژاد ادامه داد: تمام اظهارات هدایتی خارج از چارچوب عقلی و منطقی است؛ هدایتی اعلام کرده که املاک را بدون بازدید خریداری کرده در حالیکه قبل از قرارداد وجهی به حساب سهامی به منظور خرید بلیت رفت و برگشت هواپیما واریز شده است تا هدایتی و کارشناسان به محل  پروژه‌ها بروند و بازدید کنند.

وی افزود: همچنین در مبایعه‌نامه قید شده بود که مورد مبایعه‌نامه مورد بازدید حضوری طرفین قرار گرفت که اکنون تمامی این قراردادها را به محضر دادگاه تقدیم می‌کنم.

متهم یادآور شد: هدایتی در مورد پروژه کارسان ولیان اعلام کرد که این پروژه ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که این ادعا کذب است؛ او در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ به همراه مدیرعامل وقت بانک سرمایه برای خرید و اخذ مجدد تسهیلات از هر دو پروژه بازدید حضوری و در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پروژه‌ها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است./۱۳ اسفند ۱۳۹۷تسنیم

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌ مقام برگزار شد.

متهمان بانک سرمایه چهارمین بار در دادگاه

رئیس دادگاه گفت: در جلسه قبل تعدادی از کارکنان بانک سرمایه در دادگاه حاضر شدند که برای برخی از وکلا ابهاماتی در جهت اینکه این اقدام برای اثبات گناهکاری متهمین است، ایجاد شده بود.

قاضی افزود: حضور تعدادی از کارکنان بانک سرمایه برای افکار عمومی بوده و نظر به اینکه متهمان دائما کار خود را طوری جلوه می‌دهند که خلافی نکرده‌اند و زیر مجموعه آن‌ها مرتکب خلاف شده است، دادگاه تعدادی از کارکنان بانک سرمایه را احضار کرد و توضیحات این افراد هیچ اثری در بیگناهی یا گناهکاری متهمین ندارد.

در این هنگام قاضی از محمدرضا توسلی خواست در جایگاه حاضر شود و بعد از تفهیم اتهام به او گفت: به عنوان آخرین دفاع هر گونه مطلبی دارید بفرمایید.

وی گفت: بنده مهندس راه و ساختمان هستم و در طول عمرم در بانک کار نکرده بودم. در سال ۹۱ و ۹۲ که من بودم اتفاقی نیفتاد و فکر می‌کردم فضا مثل فضای قبل است.

وی ادامه داد: روزی که بازپرسی رفتم تازه متوجه شدم آقای هدایتی در بانک است در حالی که سال ۹۰ او را ممنوع المعامله کرده بودیم. من الان هم او را نمی‌شناسم این اقا کلاهبردار است.

متهم توسلی افزود: در ارتباط با برخی ضمانتنامه‌ها بانک وصول کرده است و واقعا اگر قانونی بود بانک نباید وصول می‌کرد.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: کارشناس شعبه، مدیر اعتباری شعبه، رئیس شعبه، حوزه اعتباری و کمیته اعتباری باید وظیفه خود را انجام دهد و همگی مسئول هستند، در مرحله آخر هیئت مدیره مسئولیت دارد، این پروسه باید طی شود چرا که هر کاری ۹۰ درصد آن پروسه کارشناسی دارد و ۱۰ درصد آن مربوط به مدیریت است.

مالک بانک سرمایه کیست؟
وی ادامه داد: بانک مرکزی در جلسه‌ای گفت که آقای «قندالی »نباید در جلسات هیئت مدیره بانک شرکت کند، بنده یک روز به بانک مراجعه کردم و وقتی ایشان را دیدم به وی گفتم که نباید در جلسه حاضر شود. اما قندالی به من گفت: (به تو ربطی ندارد من مالک بانک(سرمایه) هستم و تو باید بروی نه من) و بنده تمام این مسائل را به مراجع ذی ربط گزارش دادم.

قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: شما که می‌گویید انسان انقلابی و متدینی هستید، چرا این اسناد را امضا کردید؟ چک‌های برگشتی، مالیات و معوقات و … در پرونده‌های این شرکت‌ها موجود بود؛ چرا این موارد را بررسی نکردید؟

آیا گروه هدایتی و شاملویی را می‌شناسید؟

محمدرضاتوسلی پاسخ داد: تا آن روزی که بازپرسی من را احضار کرد نمی‌دانستم هدایتی کیست. اما می‌دانستم ۱۴.۵ درصد بانک ملل برای گروه آقای جهانبانی است، پرونده شاملویی در زمان بنده مطرح نبوده است.

قاضی خطاب به متهم پرسید: شما اعلام کرده‌اید که تخصص بانکی هم ندارید. اگر تخصص نداشتید چرا وارد این کار شدید؟

متهم پاسخ داد: در هر هیئت مدیره دو نفر غیر بانکی هم می‌توانند باشند.

قاضی گفت: خوشبختانه وضع مالی‌تان که خوب است اگر تخصص کاری را ندارید چرا به کاری وارد می‌شوید که در نتیجه آن یک شرکت و سازمان را به بیراهه ببرید؟

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و خطاب به متهم توسلی افزود: آقای توسلی کار شما مثل کار یک پزشک است که تحصیلات پزشکی ندارد؛ اما تیغ جراحی در دست می‌گیرد و با عمل جراحی کسی را قربانی می‌کند و بعد می‌گوید شما نباید تیغ جراحی به دست من می‌دادید و در اینجا نیز می‌گویید بانک مرکزی مسئول است.

متهم پاسخ داد: بانک مرکزی نباید این کار را می‌کرد.

قهرمانی نماینده دادستان گفت: کار بانک مرکزی اشتباه بوده است؛ اما شما چرا پذیرفتید. حتی در گزارش حسابرسی آمده است که فلان شرکت مشکل دارد. چرا ادعا می‌کنید که اطلاع نداشتید.

نماینده دادستان افزود: آقای قندالی به عنوان یک فرد زائد در جلسات هیئت مدیره شرکت می‌کرد، شما ادعا می‌کنید که با بانک مرکزی نامه نگاری کرده‌اید که این فرد به جلسه نیاید. حرف شما قابل توجیه نیست. می‌توانستید اسناد را امضا نکنید، ما می‌دانیم که پول‌ها کجا رفته است؛ اما مسئله این است که چرا این مشکلات را ایجاد کردید، نهاد‌های نظارتی، سپاه، نیروی انتظامی، بخشی از وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی به خاطر اقدامات شما معطل شدند، آیا این کار‌ها خدمت به انقلاب است؟

قهرمانی افزود: شما می‌گویید ارکان زیرمجموعه تخلف می‌کردند؛ اما شمایی که عضو هیئت مدیره ده‌ها شرکت بودید، آیا گردش مالی و اعتبار شرکت‌ها را چک نمی‌کردید و در جلسات هیئت مدیره فقط امضا می‌زدید.

نماینده دادستان افزود: تخلف آقای قندالی محرز است و ایشان تحت تاثیر آقای امامی بودند؛ اما آیا آقای قندالی در شرکت‌های شاملویی و حاج محمدجواد نیز سفارشی کردند؟

در این بخش از دادگاه وکیل مدافع متهم با کسب اجازه از محضر قاضی به بیان دفاعیات پرداخت.

درادامه دادگاه، قاضی از وکیل متهم خواست برای دفاعیات پایانی در جایگاه حاضر شود.

وکیل متهم گفت: بانک مرکزی غایب بزرگ این جلسه است و ناتوانی این بانک باعث بوجود آمدن این هزینه‌ها شده است. قانونگذار باید دراین باره بیشتر توجه داشته باشد و مسئولیت امضای مدیران را باید در قانون به صورت جدی مطرح کنیم که اگر امضا کردید، باید پاسخ بدهید.

وکیل ادامه داد: این دادگاه به عنوان دادگاه ویژه اخلالگران نسبت به این پرونده ظرفیت بالایی دارد، این افراد نهایتا زیان زدن را مرتکب شده‌اند.

در این لحظه قاضی درباره دفاعیات وکیل توضیح داد و گفت: ما باید اول جرایم اقتصادی را بشناسیم و بعد دفاع کنیم، اخلال در نظام اقتصادی را بنده بار‌ها توضیح دادم. در سیاست‌های پولی – بانکی خلق مجرمانه پول یا حبس مجرمانه پول (پولشویی و …) می‌تواند و جود داشته باشد. وقتی که به امثال آن‌ها ورود می‌کنیم باید دقت کرد که در چه جایی این تمثیل وجود دارد.

قاضی افزود: وقتی پولی در چارچوب سیاست بانک مرکزی به نفع کسی خارج می‌شود که باید در مصرف واقعی قرار بگیرد؛ اما در نحوه دریافت و مصرف و مشروعیت، روند قانونی را ندارد و سر از بازار‌های مختلف در می‌آورد که موجب اختلال در موارد مختلف می‌شود، از آن جهت است که دادسرا اخلال در نظام اقتصادی را مطرح کرده است.

وی افزود: نکته بعد سوءنیت است که در این سوءنیت ارجاع به کارشناسی معنا ندارد. شما باید در دفاع خود به این نکات توجه داشته باشید. اینکه دستگاه قضا مورد هجمه است برای هیچ کس پوشیده نیست، اما آراء صادره را منتشر می‌کنیم در اختیار همه مردم قرار می‌دهیم و آن‌ها می‌توانند عملکرد دادگاه‌ها را در برائت یا محکومیت ارزیابی کنند.

وی گفت: امروز همه جلسات دادگاه پوشش رسانه‌ای داده می‌شود که قطعا نگاه مردم در این باره تغییر کرده است و این ۴ شعبه اسیر جو، شهرت و معروفیت نیستند؛ چرا که همه این مراحل را طی کرده‌اند.

قاضی بیان کرد: همچنین در فرآیند دادسرا پرونده متهمین در آیین نامه برای ما مهلت کوتاه پیش بینی کرده است؛ اما به خاطر تضییع نشدن حقوق افراد ما مهلت دادیم و می‌دهیم. اینجا ما بی طرف هستیم و الان بحث ما کیفری است و به این موضوع رسیدگی می‌کنیم.

پرونده علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت در دست رسیدگی است.بدهی این سه متهم حدود ۳ هزار میلیارد تومان است./۰۹ بهمن ۱۳۹۷شبکه خبرتلویزیون

قاضی مسعودی‌مقام در پایان جلسه دوم رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و تعدادی دیگر از بدهکاران بانک سرمایه اظهار کرد: آقای یقینی از متهمان این پرونده که با وثیقه آزاد بود متواری شده و ضمن صدور دستور ضبط وثیقه ۵ میلیاردی دستور دستگیری و جلب متهم صادر شده است./۱۳ اسفند ۱۳۹۷مشرق

سردار ناصر کاظمی متولد۱۲ خرداد۱۳۳۵تهران -فرمانده سپاه کردستان

بنا به پیشنهاد شهید محمد بروجردی ( فرمانده وقت سپاه کردستان) به همراه چند نفر در روز ۱۷ دی ماه ۱۳۵۸ به پاوه رفت باهمکاری شهید دکتر مصطفی امنیت رادرآن مناطق ناامن برقرارکردند.

سردارکاظمی-سمت راست امام خمینی

ناصر رشادتی که درمبارزه باضدانقلاب منطقه کردستان انجام دادوی اگرچه مجروح شده بود ولی بعلت توانمدیهایش درمدیریت ، فرمانداری و فرماندهی سپاه پاوه راهمزمان عهده دار شد.

سردارناصرکاظمی درتداوم همین موفقیت ها پس از یک سال و نیم مجاهدت در پاوه ، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کردستان شد.

این فرمانده دلاوردر تاریخ ۱۳۶۱/۶/۶ در محور پیرانشهر – سردشت در یکی از روستاهای سردشت ،غافلگیرانه مورداصابت تیرهمان ضدانقلابیون قرارگرفت وبه شهادت رسید.

شهیدکاظمی قبل ازکردستان، سابقه چهار ماه فعالیت در شهرستان زابل راداشته است.

مدیریت سایت-پیراسته فر:در۲۰ آبان ۱۳۹۷خبردستگیری پرویزکاطمی وعلی بخشایش منتشرشد

باروکردنش سخته که «پرویز کاظمی» اختلاس کرده باشدوبه بیت المال دست درازی کرده باشد!امیدواریم ازاتهامات وارده تبرئه شود،وی برادر وهمرزم برادرش«سردار شهید احمد کاظمی»می باشد.

این جمله ایشان رابخوانید(وقتی که بخاطرانتقاداتش ازاحمدی نژاد،درشهریور۱۳۸۵ ازوزارت رفاه عزل شد،دست به افشاگری زد):آقای احمدی‌نژاد یک کاغذ مقابل ما گذاشت که تحت عنوان میثاق آن را امضا کنیم. ،من گفتم :از نظر من این یک کاغذ است.

بنده میثاقم را، ۲۵ سال پیش هنگامی که برادرم شهید شد،بستم. خودم او را غسل دادم و در قبر گذاشتمآن میثاق راامضاکردم که به مراتب ارزش بالاتری دارد، اگر اخوی-ناصر- من و دیگران شهید شدند به خاطر ارزش‌ها رفتند، بعد ما این ارزشها را زیر پایمان بگذاریم!؟/۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ایسنا بنقل ازمصاحبه پرویزکاظمی بانامه نیوز/۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ایسنا بنقل ازمصاحبه پرویزکاظمی بانامه نیوز

پرویزکاظمی می گوید:وقتی مهدی هاشمی(دوست برادرشهیدم)بمن پیشنهادوزارت داد،من مدیرکاروان حج بودم گفتم بنده هیچ احتیاجی به وزیر شدن ندارم. اگر وزیر شوم امکاناتم ( عشق و زندگی‌ام که در حج خلاصه می‌شود)را از دست می‌دهم. 

وزیری که میخواست برودبامینی بوس مسافرکشی کند

در یک جلسه ای احمدی نژاد گفت آقای کاظمی! ما نمی‌توانیم با هم کار کنیم. من هم گفتم همین احساس را دارم. من استعفایم را می‌نویسم. گفت ما می‌خواهیم از وجود شما استفاده کنیم. گفتم شما اصلا نگران من نباشید. من گواهینامه رانندگی دارم. مینی‌بوس می‌خرم، از میدان آزادی تا ونک می‌روم  مسافر کشی.. خلاصه استعفادادم.

من خودم کار-پول درآوردن را-بلدم،همان موقع که از دولت بیرون آمدم از «دوبی پیشنهاد داشتم »چرا که زبان انگلیسی بلدم، کار بین‌الملل و تجاری بلد بودم. اقتصاددان هستم. آن زمان ماهی ۳۰ میلیون تومان به من می‌دادندکه نرفتم.

وسرانجام..کاظمی  زندان رفت.

جلسه رسیدگی به سه متهم پرونده بانک سرمایه

مسعودی مقام ،رییس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی در پاسخ به این سوال که آیا حکم سه تن از مدیران بانک سرمایه اجرا شد؟

مسعودی: زمانی که متهمان برای اجرای حکم(شلاق) احضار شدند، نمیدانم چرا هر سه نفر همزمان سکته کردند و در بیمارستان بستری شدند.

در حال حاضر پرویز کاظمی به زندان رفته است و در خصوص دو محکوم دیگر، معالجات در حال انجام است و گفته ایم اگر محکومان توانایی تحمل حبس را ندارند باید در بهداری تحمل حبس کنند که این موضوع هم در دست بررسی است./۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

 میثاق نامه احمدی نژادچیست؟ 

جدای از بحث هدفمند شدن یارانه‌ها که از چالش‌های مهم دوره وزارت پرویز کاظمی بود، بحث برکناری رییس سازمان تامین اجتماعی نیز رویداد مهم دیگری بود که در اوایل دوره وزارت کاظمی اتفاق افتاد. روز دوشنبه ۲۸ آذرماه ۱۳۸۴ پرویز کاظمی، وزیر رفاه با صدور حکمی که به رسانه‌ها فرستاده شده بود، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را به دلیل «سرباز زدن از تدابیر و سیاست‌های ابلاغ شده و استنکاف از دستورات» عزل و علی بهشتیان را به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی معرفی کرد.
در حکم عزل وزیر رفاه و تامین اجتماعی خطاب به مهندس مددی آمده بود:
«با توجه به اینکه از زمان تصدی شما در جایگاه ریاست هیات مدیره و مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی از اجرای تدابیر و سیاست‌های ابلاغی سرباز زده و از دستورات مربوطه استنکاف ورزیده‌اید، با توجه به لزوم هماهنگی، همکاری و همدلی مجموعه‌های تحت پوشش وزارتخانه به جهت تامین مصلحت مربوطه و نقش و جایگاه حساس وزارتخانه، از تاریخ این ابلاغ، از ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی برکنار می‌شوید. امیداست در سایر مسوولیت‌های آینده موفق و موید باشید.»
اما هنوز یک روز از حکم برکناری مددی از سوی وزیر رفاه نگذشته بود که کاظمی در جمع خبرنگاران گفت که از آقای مددی خواسته تا به کارش در سازمان تامین اجتماعی ادامه دهد، زیرا مشکل موجود بین دو طرف در حال رفع شدن است و آقای مددی همچنان در این سمت باقی خواهد ماند.
برخی محافل برکناری مددی از سوی کاظمی را به دلیل اختلاف نظر سیاسی میان آن دو دانستند. اما برخی دیگر اختلاف‌نظرها را به تغییر مدیران شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) مربوط دانسته و آن را عامل برکناری مددی اعلام کردند. ظاهرا رییس سازمان تامین اجتماعی، احمد کبورانی را به مدیرعاملی شرکت شستا منصوب کرده بود و وزیر رفاه به دنبال انتصاب «هاشم یکه زارع» بود. سرمایه ثبت شده شرکت شستا دو هزار میلیارد تومان است و نقش تاثیرگذاری در بورس تهران دارد. گفته می‌شد که وزارت رفاه معتقد است، شرکت‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی باید زیر نظر وزیر فعالیت کنند، اما مدیر سازمان تامین اجتماعی چنین نظری را قبول نداشت.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:پرویزکاظمی درمصاحبه ای می گوید:هنوز۱۰روزنگذشته بود که دخالتهای احمدی نژاددرکارم شروع شد

من ۱۰ روز پس از وزارتم دیدم که «مددی »نا هماهنگ نیست و ساز خودش را می‌زند. مددی از سوی احمدی‌نژاد سرپرست تامین اجتماعی شده بود، مددی هم به جای اینکه به من پاسخگو باشد، دائم پیش رئیس‌جمهور بود. بعد از ۱۰ روز سریع حذفش کردم. آقای احمدی‌نژاد من را صدا زد و گفت که عزل مددی کار بدی بود، سریع این بساط را جمع کن تا آبروریزی نشده. من گفتم من بلدم چگونه کار را جمع کنم اما مشروط به اینکه آقای مددی نیروی زیردست من باشد، نه اینکه دائم بخواهد من را دور بزند. احمدی نژاد قبول کرد. من هم گفتم بسیار خوب، برگردید سر کارتان. خودم هم مصاحبه کردم که موردی نبوده اما باز دیدم همان قضیه ادامه دارد-ازمن حرفشنوی ندارد.

یک روز نزد احمدی‌نژاد رفتم و گفتم نمی‌توانم با او کار کنم. احمدی‌نژاد دو لفظ در مورد مددی به کار برد که من در مصاحبه نمی‌توانم مطرح کنم. گفتم من چه کار کنم؟ گفت خودت یک کاری بکن. منظورش این بود که باید تحمل کنی. یک جلسه من، رئیس‌جمهور، مجتبی ثمره هاشمی و مددی داشتیم. بحث‌ها را باز کردیم و قول داد که تابع من باشد. نزد آقای ثمره هاشمی هم قول داد که هماهنگ شود. از اتاق که بیرون آمدیم، به من گفت که من اصلا این کارها را انجام نمی‌دهم. شوکه شدم. در پشت در اتاقی که قول داده بود با من هماهنگ باشد همه چیز را انکار کرد. من همه اینها را به آقای احمدی‌نژاد منعکس کردم. اگر قرار است من پاسخگو باشم باید بتوانم برخورد کنم. آقای احمدی‌نژاد اصلا علم، فهم و سواد مدیریت ندارد. نمی‌دانست در جایگاه یک رئیس‌جمهور چگونه باید رفتار کند. تعاملات مدیریت را نمی‌دانست. مثلا یک بار در جلسه دولت گفت سیستم بانکی که کاری ندارد، دریافت و پرداخت است دیگر. گفتیم پس تحصیلات PhD چیست که برای سیستم بانکداری می‌گذرانند؟ گفت نه بابا. اینها چیزی نیست. همین تفکر باعث می‌شود که قطعنامه سازمان ملل، کاغذپاره شود،اصلاًاین آدم-احمدی نژاد- انسجام فکری نداشت،براحتی دروغ میگفت.

ادامه  توضیحات مدیرسایت،دریک مصاحبه ای خواندهبودم-ازیمی ازصحابی احمدی نژاد-که علت وامداربودن احمدی نژادبه مددی،این بود که درجریان انتخابات ۱۳۸۴آقای مددی خانه اش را برای هزینه احمدی نژلدفروخته بود.

رییس‌جمهوری در پایان میثاق یکساله خود با وزیران در اولین گام با وزیر رفاه و تامین اجتماعی خداحافظی کرد.سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۸۵دنیای اقتصاد بنقل ازفارس
در جلسه یکشنبه( ۲ مهر ۱۳۸۵) هیات دولت، احمدی‌نژاد در حضور دیگر وزرا از زحمات یکساله وزیر رفاه تشکر و قدردانی کرد و تاکید کرد که کاظمی در یکی از بخش‌های صنعت کشور مشغول به کار خواهد شد.
سایت  دولت نهم نوشت: پرویز کاظمی که در بررسی عملکرد وزارتخانه متبوع خویش نمره قابل قبولی کسب نکرده بود، به همین دلیل تقاضای‌ترک دولت را داشت و احمدی‌نژاد این درخواست را قبول کرد.
وزیر رفاه از نزدیکان خود در این وزارتخانه خداحافظی کرده است و قرار است تا چند روز آینده کارهای اداری محوله را انجام دهد.

انتخابات  نهمین دوره ریاست جمهوری دو مرحله در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۸۴و ۳ تیر  ۱۳۸۴ برگزار شدواحمدی نژادتوانست با۱۷میلیون رأی ازرقبش(هاشمی) که ۱۰میلیون رأی داشت، پیشی بگیرد وششمین رئیس جمهورایران شود.

*اکبر هاشمی رفسنجانی با ۶ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۱۲۲ رای

محمود احمدی نژاد با ۵ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۲۹ رای

سوم: حجت الاسلام مهدی کروبی با ۵ میلیون رأی

چهارم وپنجم : خلبان شهردار،محمدباقر قالیباف  ومصطفی معین با ۴میلیون رأی

ششم دکتر علی لاریجانی با یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای

هفتم: محسن مهرعلیزاده با یک میلیون

«هاشمی رفسنجانی» درمرحله اول ۴۷۲هزار رأی  ازاحمدی نژاددجلوبود

احمدی نژاددرتاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۸۴ -بعدازمراسم تنفیذ-رسماً بعنوان  نهمین رئیس جمهورایران آغازبکارکرد.

۲۳مرداد ۱۳۸۴کابینه رابه مجلس معرفی کرد

یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴ آغاز شد بررسی کابینه درمجلس شورای اسلامی شروع شدو ۴ روز ادامه یافت درنهایت ۲ شهریور ۱۳۸۴کابینه رأی اعتمادگرفت.

چهاروزیر(پیشنهادی احمدی نژاد)رأی اعتمادنگرفتند: علی اکبراشعری( آموزش و پرورش)، علی‌احمدی(تعاون)،سید مهدی هاشمی(رفاه و تأمین اجتماعی) وعلی سعیدلو (نفت).

۱۸ آبان ۱۳۸۴از۴وزیرباقیمانده محمود فرشیدی‌(وزارت آموزش و پرورش)، محمد ناظمی اردکانی(وزارت تعاون) ، سید پرویز کاظمی(وزارت رفاه و تامین اجتماعی) ، سید صادق محصولی(وزارت نفت) .(غیرازنفت)۳تارأی اعتمادگرفتند-یعنی پرویزکاظمی در۱۸ آبان ۱۳۸۴رسماً وزیرکابینه دولت نهم شد.ده ماه ونیم عمروزارت آقای «پرویزکاظمی»بود.

اولین جلسه هیئت دولت نهم باریاست دکترمحمود احمدی نژاد  در روز پنجشنبه 

۳ شهریور ۱۳۸۴درحرم امام رضا(ع)درمشهدبرگزارشد.

افرادحاضردراولین جلسه هیئت دولت-مشهد:۳ شهریور ۱۳۸۴

منوچهر متکی( وزارت امور خارجه)
دکترکامران باقری لنکرانی(وزیربهداشت)
 محمد سلیمانی( ارتباطات و فناوری اطلاعات)
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای( وزارت اطلاعات)
داوود دانش‌جعفری( وزارت امور اقتصادی و دارایی)
 سیدمسعود میرکاظمی(وزارت بازرگانی )
محمدرضا اسکندری(وزارت جهاد کشاورزی)
جمال کریمی‌راد( وزارت دادگستری)
مصطفی محمد نجار(وزارت دفاع )
 محمد رحمتی( وزارت راه و ترابری)
علیرضا طهماسبی( وزارت صنایع و معادن)
محمدمهدی زاهدی(وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)
 محمدحسین صفارهرندی( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
محمد جهرمی( وزارت کار و امور اجتماعی)
مصطفی پورمحمدی(وزارت کشور)
محمد سعیدی‌کیا ( وزارت مسکن و شهرسازی)
سید پرویز فتاح(وزارت نیرو)
کادری ها
دکترغلامحسین الهام(رئیس دفترریاست جمهوری)
عبدالرضاشیخ الاسلامی(رئیس نهادریاست جمهوری)
مسعودزریبافان(دبیرهیئت دولت)

رییس‌جمهوری درشروع کابینه اش سال ۱۳۸۴ میثاق‌نامه‌ای را با وزرا به امضا رسانده بود که بر اساس آن مقرر شده بود در صورت عدول از آن درباره ادامه کار وزیران در سال آینده (۱۳۸۵) تصمیم‌گیری شود.
متن کامل میثاق‌نامه رییس‌جمهور با وزیران پیشنهادی به این شرح بود:
«بسم ا… الرحمن الرحیم
الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ ﴿۴١حج)
اللَّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ النَّصْر واجْعَلْنا مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه‏ و احفظ قائدنا

«میثاق‌نامه دولت اسلامی»
اینجانب با امضای این میثاق‌نامه در پیشگاه الهی و در محضر حضرت ولی عصر(عج) به قرآن مجید سوگند یاد می‌کنم تا زمانی که در دولت اسلامی مسوولیت دارم پاسدار و مجری تعهدات زیرباشم و با همه توان در تحقق آن بکوشم:
۱ – همه توان خود را صرف تحقق اهداف و برنامه‌های دولت اسلامی به ویژه اصول عدالت‌گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور که برخاسته از اصول انقلاب اسلامی است، نمایم.
۲ – با همه توان از ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی از جمله ولایت مطلقه فقیه،
دین مداری، ایثارگری، شهادت طلبی، جانبازی در راه خدا، آزادی و آزادگی، ساده زیستی، پاکدستی، پاکدامنی، صداقت در گفتار و سلامت در عمل و رعایت شعائر اسلامی دفاع کرده و در راه‌ترویج آن بکوشم.
۳ – مدت زمانی را که در دولت اسلامی حضور دارم، وقف خدمت صادقانه و متواضعانه به مردم و رفع مشکلات آنان و پیشرفت کشور نموده و از حقوق مردم دفاع نمایم و در مقابل بدخواهان ملت و متجاوزان به حقوق عمومی با قدرت بایستم.
۴ – در گزینش همکاران، شایسته‌سالاری و معیار تقوا، مجاهدت در راه خدا، شجاعت، مردمداری، کاردانی و کارآمدی، ساده زیستی، روحیه خدمت‌گزاری و عشق به مردم را بر هر معیار دیگری‌ترجیح دهم و از هر نوع رابطه‌‌بازی، گروه‌گرایی و جناح بازی به شدت خودداری کنم.
۵ – با همه توان در جهت موفقیت دولت تلاش کنم، موفقیت خود را در موفقیت و پیروزی دولت بدانم، از تصمیمات دولت به طور کامل تبعیت نمایم و در اجرای آنها بکوشم و از هر اقدام ناهماهنگ جدا خودداری نمایم.
۶ – همراهی و همدلی و وحدت اعضای دولت و کار جمعی را یک اصل خدشه‌ناپذیر دانسته و از هر اقدامی که این اصل را خدشه‌دار کند، خودداری نمایم. با شجاعت نظرات خود را در دولت مطرح کنم، همه امور را در درون مجموعه دولت بررسی کرده و تصمیم نهایی را ولو مغایر با نظر خودم باشد با جدیت و صداقت اجرا نمایم و از طرح مسائلی که موجب وهن دولت در اذهان مردم شود، اجتناب کنم.
۷ – در مدتی که در دولت حضور دارم از هر نوع فعالیت اقتصادی شخصی و تلاش برای جمع آوری ثروت بپرهیزم و به دریافتی از دولت در زندگی شخصی اکتفا کنم.
۸ – در حفظ بیت‌المال و کاهش هزینه‌های دولت و جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها و مصارف غیرضرور و اسراف با همه توان بکوشم.
۹ – در ارتقای کیفیت کار و تحقق برنامه‌های دولت در افزایش بهره‌وری تلاش کنیم.
۱۰ – با همه توان با اشرافیگری دولتی، تجمل‌گرایی، فقر، فساد و تبعیض مبارزه کنم.
۱۱ – خدمت به محرومان و مناطق محروم را در سرلوحه اقدامات خود قرارداده و آن را یک ارزش بی بدیل بدانم.
۱۲ – همه جای ایران عزیز و همه ایرانیان گرامی را شایسته خدمتگزاری دانسته و در راه آبادانی و رفع محرومیت از همه آنان با تمام توان بکوشم.
این میثاق یک تعهد الهی است و عدول از آن به هر ‌ترتیب به منزله نقض تعهدات اسلامی است.»
میثاق نامه مذکور پیش از ارائه اسامی وزرای پیشنهادی به مجلس توسط آنان امضا شده بود.

وضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:راه دانامی نویسدایت دعا«ترکیبی»است،ازمخلوط ۲دعااست :این دو دعا از امام صادق (ع)نقل شده است.

وَ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعَافِیَهَ وَ النَّصْر (مصباح المتهجد،صفحه ۵۸)

در دعای اول امام صادق(ع)  در تعقیب نمازهامی خواندند که در آن تعجیل در فرج ولی خداوند همراه با عافیت وپیروزی از خداوند در خواست شده وسخنی از امام زمان به میان نیامده ولیّ خدا که در این دعا برای او درخواست فرج شده است میتواند مصداقش بر هر یک از ائمه اطهار(علیهم السلام) باشد

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّینَ عَنْهُ وَ الْمُسَارِعِینَ إِلَیْهِ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِهِ وَ الْمُحَامِینَ عَنْهُ وَ السَّابِقِینَ إِلَى إِرَادَتِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه‏ (بحارالانوار،جلد۵۳،صفحه ۹۵)

در دعای دوم امام صادق میفرماید هر کس میخواهد قائم ما را درک کند این دعا را بخواند.

اللهم عجل لولیک الفرج والنصر و اجعلنا من انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه و احفظ قائدنا(دعای احمدی نژاد)

البته رئیس دولت نهم چندتاابتکارعمل هم انجام دادند،بعضی ازکلمات راحذف کرده وبعضی راهم اضافه نموده اند،ضمائررا هم تغییرداده اند.