عرضه “گوشت سگ”بجای گوسفنددرقصابی مشهد+”جشنواره خوراک گوشت سگ ” درچین

عرضه

عرضه گوشت«سگ»بجای گوسفنددرقصابی مشهد

روزنامه قدس به نقل از کارشناس اتحادیه گوشت دامی درباره این اتفاق نوشت:حدود یک هفته ای بود فعالیت واحد متخلف را که هیچ پروانه کسبی هم ندارد زیر نظر گرفته بودیم.

درادامه «جشنواره خوراک گوشت سگ وگربه» درچین چگونه است؟ را خواهیددید

گوشت سگ باثبت نام -صف انتظار

فروشنده هم که سر در مغازه بنری با عنوان «ران سر دست تعاونی ۳۶ هزار تومان» نصب کرده بود برای تحویل گوشت ها، از قبل ثبت نام می کرد.

دو سه روز هیچ گوشتی در محل تخلیه نشد تا اینکه صبح سه شنبه(۲ بهمن ۱۳۹۷) دوباره -مأموران-با عنوان خریدار به محل مراجعه کردیم که فروشنده عنوان کرد ساعت ۱۰گوشت می رسد.

لحظاتی بعد پسر فروشنده که سوار بر یک وانت پیکان بود به محل آمد و گوشت ها را که داخل چند کیسه قرار داشت از وانت تخلیه و به داخل مغازه منتقل کرد.

به محض رؤیت ماجرا وارد عمل شدیم، اما پسر فروشنده با چاقویی که در دست داشت به سمت ما حمله ور شد،

وقتی دید تعداد کارشناسان حاضر در محل زیاد است از محل فرارکرد و در همان حال که از مغازه دور میشد با کنترلی-ریموت– که در دست داشت، کرکره برقی مغازه را فعال کرد تا در مغازه بسته و مانع کشف گوشت ها شود که با این اقدام پدرش در محل محبوس شد.

کمی بعد هم پدر متهم مجبور شد کرکره را بالا ببرد که پس از ورود کارشناسان به محل چهار لاشه گوشت کشف شد که بررسیها مشخص کرد آنها متعلق به گوسفند نیست و برخی از آنها مشکوک به لاشه سگ می باشد.//چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷

درادامه نوشتند:صبح روز گذشــته شنبه(۲ بهمن ۱۳۹۷)باخبر شــدیم کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اســتان و بازرسان اتحادیه صنف گوشت دامی مشــهد طی کنترل نامحسوس و پوششــی چند روزه از یکی از فروشگاه‌های عرضه گوشت در خیابان عبادی، پی بردند که در محل به جای عرضه گوشت گوسفندی، گوشت مشکوک به سگ عرضه می‌شــود. بر همین اساس و برای کسب اطلاعات بیشتر راهی خیابان عبادی  شدیم. به محض حضور مشخص شد به جز کارشناسان معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای اتحادیه گوشت دامی، نماینده دامپزشکی و سرگرد فائزی فرمانده کلانتری رسالت نیز در محل حضور دارند.

یک روزبعد

تکذیب می شود«سگ نبود«بُز»بود!

عرضه گوشت سگ توسط یک قصابی در مشهد تکذیب شد.

روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی با اشاره به انتشار خبری در برخی رسانه‌ها ‌با موضوع عرضه گوشت سگ در یک واحد قصابی در خیابان عبادی مشهد اعلام کرد:

با توجه به حساسیت موضوع و لزوم اظهار نظر کارشناسی در این خصوص، در اولین اقدام و پس از نمونه‌برداری کارشناسان دامپزشکی، موارد به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان ارجاع شد.

بنا به این گزارش، بر اساس اظهار نظر واحد PCR آزمایشگاه مذکور گوشت کشف شده، گوشت «گوسفند و بز» بوده و احتمالا علت متواری شدن متصدی واحد یاد شده نیز عرضه گوشت‌های فوق خارج از چرخه نظارت دامپزشکی بوده است./۴ بهمن ۱۳۹۷

مدیریت سایت-پیراسته فر:اگرکارشناسان دامپزشکی ،خوب دقیقتر-نگاه می کردند مُهرروی لاشه رامیتوانستند ببینند ویاشاید باذره بین نگاه می کردند«مُهردامپزشکی» رامی دیدندکه کم رنگ بوده که درجابجایی ها «محو»شده !

آنهمه آدم(کارشناس،مأمور)که خودشان می گویند-روزحادثه-قصاب وقتی اینهمه جمعیت رادیدفرارکرد وهمه افرادحاضر متفقاً گفتند«لاشه سگ»است،آنوقت چگونه سگ «بُز»شد!؟

مگر«بُز» اینهمه ترس دارد که منجربه فرار و زدن «ریموت»باشد! ویا ممهورنشدن لاشه  اینهمه وحشت داشته که منجربه متواری شدن باشد!؟

ماهم امیدواریم« بُز»بوده باشد وحتی دعامیکنیم«گوسفند»باشد.

واما در«عید ۱۳۹۵» یک خبری درهمین مشهدسروصداکرد:

ماجرای تبدیل ۲۰۰۰کیلوگوشت سگ در یک کارخانه‌ تولید سوسیس در مشهد

که صحت وسُقم آن رادرادامه می خوانید
خلاصه اش:اصل خبرواقعیت داشته(عرضه گوشت سگ)واما درسوسیس سازی استفاده نشده-فقط کبابی«رستوران» بوده آنهم درسال ۱۳۹۲ نه درسال ۱۳۹۵

آیااستفاده از گوشت سگ در سوسیس و کالباس واقعیت دارد؟

پس از گذشت یک سال مجددا اخباری مبنی بر استفاده از گوشت سگ در یک کارخانه‌ تولید سوسیس از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

خبرگزاری فارس به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

«شایعه»

اخیراً اخباری مبنی بر استفاده از گوشت سگ در یک کارخانه‌ تولید سوسیس در شهر مشهد از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، نقل کنندگان همچنین مدعی شدند مسئولان متخلف این کارخانه دستگیر شدند!

«واقعیت»

این خبر که سال گذشته نیز در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، مربوط به ۳ سال گذشته(۱۳۹۲) است که در آن فرد متخلفی که در حاشیه شهر، حیوانات را کشته و گوشت آن را در رستوران‌ها به فروش می‌رسانده دستگیر شد.

 به گفته سعید کافی دبیر انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی این فرد دستگیر شده نه تنها رئیس کارخانه تولید سوسیس و کالباس نبوده بلکه ارتباطی با این کارخانه نداشته است.

از سوی دیگر دکتر محمد رشتی با معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در خصوص خبر مطرح شدن مجدد استفاده از ۲ هزار کیلو گوشت سگ در یک کارخانه تولید سوسیس در مشهد اظهار کرد: این مطلب تنها یک شایعه و کذب محض است که در حال حاضر نمی دانیم از کجا نشأت می گیرد، اما با آنها برخورد می کنیم.

هرسگ  ۱۲ کیلو گوشت دارد

وی تصریح کرد: با عقل جور در نمی آید و منطقی نیست که ۲ هزار کیلو گوشت سگ در تهیه ماده غذایی ای به کار برود، سگ در صورت پروارشدن حداکثر دارای ۱۰ تا ۱۲ کیلو گوشت است و در این خصوص چه تعداد سگ را باید بکشند تا این میزان گوشت از آنها استفاده کنند.

بررسی های خبرنگار فارس از تصاویر منتشر شده نیز نشان می‌دهد که تصاویر سلاخی شدن سگ ها مربوط به کشور چین است که سال های پیش در شبکه های اجتماعی به خصوص عرب زبان سر و صدای زیادی به پا کرده بود./۲۳ فروردین ۱۳۹۵

 

این ۲تصویر-بالاوپایین- مربوط به جشنواره سالانه عرضه گوشت سگ درکشورچین است.

 درخرداد ۱۳۹۴ نیزاین شایعه منتشرشد که همین خبرگزاری«فارس»به چندوچونش پرداخته است:

 

 

 

**واقعیت**

آیا خبر استفاده از گوشت سگ در سوسیس و کالباس در شهر مشهد صحت دارد؟

در پاسخ باید گفت این خبر صحیح است اما این موضوع مربوط می‌شود به دو سال گذشته، فرد متخلف نیز یک نفر بوده که در حاشیه شهر حیوانات را کشته و گوشت آن را در رستوران‌ها به فروش می‌رسانده، نه یک کارخانه‌دار! بنا به گفته سعید کافی دبیر انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی این فرد نیز دستگیر شده است.

همچنین «سعید کافی »خبر استفاده از گوشت‌های غیر مجاز در تولید سوسیس و کالباس در مشهد که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده را تکذیب کرده است./۲۰ خرداد ۱۳۹۴خبرگزاری فارس

توضیح مدیرسایت-پیراسته فر:

جشنواره گوشت «سگ وگربه» درچین چگونه است؟

« استیک» باگوشت سگ

هرساله در شهر «یولین »چین  جشنواره جشنواره ای بنام عرضه « گوشت سگ وگربه»

اعتراض مدافعان حقوق حیوانات به جشنواره گوشت سگ در چین

دراین جشنواره مدافعان حقوق حیوانات می آیندیک شلوغبازی می کنند ولی خیلی زودباگرفتن چندتاعکس بادخالت نیروهای دولتی بدون هرگونه درگیری تمام می شود-مدافعان حیوانات می روندوسگ خوران به خوردن -کله وپاچه-و« استیک»ودیگرخوراکی هایی که ازفراورده های سگ وگربه است،شکمی ازعزادرمیارند!

یکی از مدافعان حقوق حیوانات گفت: «همه این سگ ها و گربه ها دزدیده شده اند. آنها امنیت حیوانات و ایمنی غذایی مان را از بین برده اند و آیا این جرم نیست؟ می توانیم ببینیم که آنها کاری را که لازم است انجام نمی دهند و به جای آن شعارنوشته های را می گیرند.»

این روزها بازار خرید و فروش سگ ها در این شهر تبدیل به میدان جنگ میان مدافعان حقوق حیوانات و موافقان برگزاری این جشنواره شده و حتی در این باره، جدالی اینترنتی نیز در شبکه های مجازی به راه افتاده است.

یک شهروند چینی می گوید: «این منطقی نیست. آیا قانونی در این باره وجود دارد؟ شما« استیک »می خورید و اگر من به شما بگویم که نباید استیک بخورید، قبول خواهید کرد؟»

جشنواره عرضه گوشت سگ- شهر یولین کشورچین

در جشنواره امسال و برای طبخ غذا ۱۰ هزار سگ کشته شده اند و به گفته رسانه های دولتی چین، این سنتی صد ساله در این منطقه است./همشهری ۲۸ تیر۱۳۹۴  بنقل از گزارش یورونیوز،بااصلاحات واضافات

درباره نویسنده

2117مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما