تهیه خودرو(کرایه)درزمان جنگ باتوسل به”قوای قهریه”اجتناب ناپذیربود

تأمین "ماشین"مینی بوس،اتوبوس،کامیون(درزمان جنگ)باقوه قهریه

من خودم دو بار این تجربه را داشته‌ام. کسی پیدا نمی‌شود که این را تکذیب کنم، من خودم دو بار با امام ملاقات داشتم و مطمئن هستم این دو بار ضبط نشده است.یعنی در جنگ احتیاج داشتم که ماشین‌ها و کفی‌های مردم را بگیریم و به کرمانشاه بفرستیم و آنجا تانک و نفربر و بولدوزر بار بزنند و به اهواز ببرند و حداقل باید هزار تا از اینها را از مردم می‌گرفتیم.

*۴ شرط امام برای رفیقدوست

من برای این کار خدمت امام رفتم و از ایشان اذن ولایی گرفتم که این کار را بکنم یعنی زمانی که معلوم شد چاره‌ای نیست و دولت نمی‌‌تواند و ما مجبوریم و زمان هم نداریم و ظرف ۱۵ روز مجبور بودیم این کار را انجام دهیم، به من گفتند با ۴ شرط اجازه می‌دهم.

آن ۴ شرط امام چه بود؟

اول گفتند که به اندازه نیاز خود ماشین‌های مردم را بگیرید، دوم اگر راننده‌اش نخواست بیاید، او را نبرید، سوم اینکه بیش از حد معمول به او کرایه دهد و چهارم اگر وسیله‌اش عیبی پیدا کرد به بهترین صورت جبران کنید.

من هم به برادری که بعدها شهید شد، شهید صنیع‌خانی حکم دادم و او هم در همه پاسگاه‌های پلیس آدم گذاشت و هر کس که رد می‌شد شماره ماشین او را می‌کندیم و می‌گفتیم با این نامه به کرمانشاه می‌روید تا پلیس راه جلوی شما را نگیرد، سپس یک تانک نفربر بار کنید و به اهواز ببرید و آنجا هم شماره‌تان را بگیرید و هم کرایه‌تان را. بعد که توجه کردم دیدم زمانی که نزد امام رفته بودم نه دوربینی بود و نه ضبطی و امام داشت وضو می‌گرفت و من در این حال با او صحبت کردم.

مصاحبه بامحسن رفیق دوست/۱۹خرداد۹۴سایت مشرق

توضیح خانه مشاور:

من خودم شاهدبودم زمانی که درخوزستان بودیم برای انتقال نیروها ازجنوب به عرب ماشین نبود"سپاه نداشت"فرماندهان می رفتنددرشهرباتوسل به"قوه قهریه"مینی بوس واتوبوس تهیه کردند ومارابه به کردستان منتقل کردند،"شهید"علی خلوص دهقانپور یکی ازاین فرماندهان بود

درباره نویسنده

1501مطلب نوشته است .

One Comment on “تهیه خودرو(کرایه)درزمان جنگ باتوسل به”قوای قهریه”اجتناب ناپذیربود”

  • شاهد wrote on ۱۱ آبان, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۴

    بر پدر و مادر هر چی دروغگوئه لعنت

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما