وقتی”قاضی”پرونده ،راباپول واعمال نفوذ”عزل”می کنند!

اختلاس درنیروی انتظامی و"شایعه"زندانی شدن فرمانده نیروی انتظامی

شاید بد نباشد به ریشه های این مسئله اشاره کنیم. ما در ۴ ماه پایان دوره تصدی یک پرونده فساد اقتصادی در بنیاد تعاون برخوردیم. آقای منتظر المهدی گفت شرکتها بوده، ولی نه، یک شرکت بوده، یک شرکت سرمایه گذاری به نام قدر. این شرکت نباید جایی را اداره کند. زیر ۵۰ درصد سهام می خرد یا در بورس کار می کند. نباید مدیریت کند. متوجه شدیم آقایان سواستفاده کرده اند شرکتهایی را در بیرون تاسیس کرده اند و در شرکتهای خودشان سرمایه گذاری می کنند. به آقایان گفتیم این کار خلاف است و شما اموال را برگردانید و ما هم مسامحه می کنیم. اول قبول کردند و بعد گفتند کارشناسی کنیم. بعد دیدند این شرکتها سودآور بوده و گفتند باید بخرید. دیدیم ده ها میلیارد تومان باید پول بدهیم این شرکتها را بخریم.

پرونده را بردیم به مرجع قضایی دادیم، دیدیم اعمال نفوذ کردند. قاضی وسط پرونده رفت کنار. به مجلس رفتند و وکیل گرفتند و به ما هم گفتند اگر با ما در بیفتی ما خودمان را هم با تو می کشیم پایین. فیلم گرفته ایم و می گذاریم در اینترنت تا مردم بریزند در موسسه قوانین. موسسه قوانین هر جایی زمین می خورد، می رود کمک ولی آنها گفتند ما فیلم درست کردیم و می گذاریم در فضای مجازی.

وقتی فرمانده نیروی انتظامی کشورازدادگاه ناامیدمی شود

گفتیم حالا که تهدید می کنی "بلغ ما بلغ" دنبال می کنیم. من از دادگاه ها ناامید شده بودم. رفتم سراغ آقای آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه حاج آقای خلفی هم تشریف داشتند.

ایشان نامه من را خواند

و گفت مگر می شود در وسط پرونده قاضی را انتقال داد؟ طبق قانون، هنگام رسیدگی قاضی قابل انتقال یا انفصال نیست. باید این پرونده را با قاضی ویژه اداره کرد. دستور دادند پرونده از مسیر عادی به دادسرای نظامی برود. قاضی و وبازپرس ویژه منصوب شد و با قوت پرونده رسیدگی می شود.

من وارد جزئیات نمی شوم. شخص قاضی منع کرده جزئیات را بگوییم ولی همان آدمها تهدید خودشان را عملی کردند. خیرخواهان گفتند شما که دارید می روید، بعد از رفتن شما هر کسی آمد پیگیری کند. گفتم من هر آسیبی ببینم مانعی ندارد. باید کارانه برخورد کرد. آن هم برای نیروی انتظامی که خودش برخورد با پرونده ها می کند. برخورد شد و من از آن روز تا امروز دو بار قاضی پرونده دو نامه برایم فرستاده، در آن نامه نوشته شده متهمان ادعا کرده اند با مجوز شما برخی از معاملات را کرده ایم. قاضی پرسیده این حرف راست است یا نه. نه بنده احضار شدم نه متهم هستم. بی تقوایی ها برخی افراد سر جای خودش!

پسر و دامادتان چطور؟

من همانروز که منصوب شدم روز شنبه ۱۸ تیر۸۴ بود. من روز جمعه قبلش در خانه بیوگرافی نوشتم و تمام دارایی های خودم را نوشتم و تقدیم حضرت آقا کردم. روز پایان هم خدمتم نزدیک به اتمام بود، یک نامه نوشتم به حضرت آقا و تشکر کردم به خاطر حمایتهایشان در طول دوران خدمت. تشکر کردم و از قصور خودم عذرخواهی کردم و دارایی های خودم را نوشتم. هیچ فرقی با دارایی روز اولم ندارد. دو دختر دارم که یکی شان دانشجواست و دیگری دانش آموز است و در سن کار اقتصادی نیستند. پسرم وکیل است و توصیه کردم وکالت هیچ کار دولتی نپذیر و برو آن پشت ها. هم پسرم هم دخترانم هر سه مستاجر هستند در خانه های زیر ۱۰۰ متر زندگی می کنند و هیچ کار اقتصادی ندارند.

هیچ کس از خانواده شما، پسرتان یا دامادتان در زندان نیست؟

کسانی که شایعه می کنند باید بگویند کدام دادگاه، کدام محکمه، کدام بازداشتگاه هستند. در حقوق داریم البینه علی المدعی! وقتی سخنگوی قوه قضاییه جناب آقای اژه ای می گوید چنین چیزی کذب محض است و قابل شکایت، چه می شود گفت. هر چند من دیگر شکایت نکردم. هر کسی قبلا کرده، از او می گذرم و طبعا من راضی به گناه کسی نیستم. اگر کسی حرفی می زند دلیلی را باید اقامه کند. البینه علی المدعی.

یعنی آنها (متهمان) اینقدر قدرتمندند و قاضی را جابجا کردند؟

نه، پول معجزه می کند. می روند با پول کار می کنند. به قوه قضاییه نمی خواهم اتهام بزنم. روش قبلی (دادگاه عمومی با قاضی معمولی) چند سال طول می کشید. ولی اموال تلف می شد. قاضی سابق اختیار اموال را از آنها گرفته بود و به بنیاد تعاون داده بود، ولی با روش معمول به جایی نمی رسیدیم.

منبع:پارسینه۲۰خرداد۹۴/برنامه نیمه شب سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴ شبکه یک که مجری"ضیاء"بوداسماعیل احمدی مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی که بدون فرم لباس نظامی و با کت و شلوار سیاه در این برنامه حضور یافت

***

 

کامنت برگزیده ی الف:۱۹خرداد۹۴
برخی از فرمایشات برادر گرامی جناب آقای عباس جعفری دولت آبادی دادستان محترم تهران درباره کامنت های سایت الف که به حکم مجرمیت آقای دکتر توکلی منجر شده است، محل درنگ و تامل است.

برخی از کامنت هایی که مسئله ایجاد کرده اند، بیشتر به سوء تفاهم شباهت دارند تا توهین. به عنوان مثال در یکی از کامنت ها که دادستان محترم به آنها اشاره فرموده اند، آمده است: « … می‌دونی چرا قوه قضاییه توانایی برخورد با غول‌های فساد را نداره چون غول‌ها قوی هستند مدارکی دارند که اگه رو بشه برای خیلی‌ها بد می‌شه … » یا « … آیا با این قوه قضاییه می‌شود جلوی فساد را گرفت جایی که خودش درگیر فساد است، چگونه می‌خواهد جلوی فساد را بگیرد »

چندین سال پیش، رئیس وقت قوه قضائیه در نماز جمعه تهران فرمودند: « والله که در قوه قضائیه یک حکم ناروا صادر نشده است. » چندی بعد ایشان کرسی ریاست را به شخص محترم دیگری تحویل دادند. رئیس جدید فرمودند: « من ویرانه تحویل گرفته ام. » چندی بعد، تعدادی از قضات از سمت خود عزل شدند. چندی بعد کرسی قاضی القضات به شخص محترم دیگری واگذار شد. چندی بعد، تعداد دیگری از قضات از کار بر کنار شدند. چندی قبل تر از همه ی اینها مقام معظم رهبری فرمودند: « با دستمال آلوده نمی توان آلودگی را پاک کرد. ( نقل به مضمون )». چندی خیلی بعد فرمودند: « مسئولین برای مبارزه با فساد اقتصادی یک کاری بکنند با دزد دزد گفتن که دزد از دزدی دست بر نمی دارد … »

رئیس محترم قوه قسم جلاله یاد می کنند که حکم ناروا صادر نشده اما رئیس محترم بعدی همان قوه می فرمایند: « من ویرانه تحویل گرفته ام. »
نه رئیس محترم قبلی و نه رئیس محترم بعدی بعد از تحویل پست خود، هیچگاه از سوی مدعی العموم احضار نشدند تا درباره ی اظهارات خود توضیح بدهند که چطور والله حکم ناروا صادر نشده لکن تعدادی از قضات به علت فساد ( اعم از اخلاقی یا اداری و یا هر مدل دیگرش ) از قضاوت بر کنار و مجازات می شوند.

هیچ شخص محترمی هم به رئیس محترم قوه نگفته بود که چرا از تریبون عمومی اعلام می کنید که ویرانه تحویل گرفته اید. اگر ویرانه نیست چرا می گوئید هست و اگر هست چرا به افکار عمومی آن را انتقال می دهید. فکر نمی کنید که « به تمامی قضات توهین شده است. » ؟؟؟!!!
نه سوگند جلاله یاد کردن به عدم صدور حکم ناروا در قوه قضائیه کار درستی بوده، نه ویرانه تحویل گرفتن قوه قضائیه، عبارت بجائی بوده و نه این برداشت که هر انتقادی ولو غلط، توهین به تمامی قضات است.
نکته اینجاست که همه باید به آن فکر کنیم: یک و فقط یک نفر قاضی ناسالم در حکومت اسلامی نه تنها زیاد نیست بلکه خیلی خیلی زیاد است. ذهنیت و انتظار هر شهروند در قلمروی حکومت اسلامی نسبت به دادرسان و دادگران کمتر از این نیست. حال اگر بر اساس این انتظار قابل احترام و بزرگ منشانه، شهروندی کامنتی بگذارد که از این ذهنیت سرچشمه گرفته باشد، چه جای نگرانی خواهد بود؟! و چرا آن را توهین به همه ی قضات تلقی کنیم؟! قطعاً دادستان محترم به فرمایش مولای مان حضرت علی(ع) آشنائی و وقوف کامل دارند که فرموده است: « حکومت به کفر می ماند اما به ظلم نه. »
چه اشکالی دارد که شهروندان دغدغه های خود را از ناپاکی ولو اندک در قوه قضائیه بازگو کنند و مسئولین محترم قوه قضائیه بر سعی و تلاش در مبارزه ی با فساد از درون و برون همت گمارند تا حقیقت، خود آشکار شود. بازگویی این مطالبه نباید این سوء تفاهم را ایجاد کند که به همه ی قضات توهین شده است.

قوه قضائیه بجای بر نتابیدن کامنت های ولو ناصحیح عده ای مخاطب که قلب شان همچون قلب دادستان محترم برای بقاء و آبروی جمهوری اسلامی ایران می تپد، تلاش کند تا ریشه های این سوء ظن را بخشکاند.
سال های زیادی گذشته تا بالاخره کار بدین جا رسیده است که این مطالبه ی بر حق مردم با این ادبیات عتاب آلود گفته شود: « مسئولین برای مبارزه با فساد اقتصادی ( دانه درشت ها ) یک کاری بکنند با دزد دزد گفتن که دزد از دزدی دست بر نمی دارد … ».

برادرم! دادستان محترم تهران! می توان در سایت الف را گل گرفت. مدیر مسئول آن را هم دوباره به دادگاه فرا خواند و او را به اشد مجازات رساند. به خوانندگانی را هم که کامنت های تلخ و با ادبیات ناخوشایند می گذارند به دیده ی پدرانه نگاه نکرد و سعه صدر را به فراموشی سپرد اما چندی بعد چی؟!!!

و…وجود شخصی به نام مرتضوی برای سالیان متمادی در سمت دادستانی تهران به خودی خود بیانگر واقعیات موجود در کشور است
***
 
دادستان: اظهارات جدید توکلی قابل تعقیب است بخاطراینکه چراگفتی "بیان آزادی"کاربران

دادستان تهران اظهارات احمد توکلی در مورد این را که انتساب اتهام توهین از باب انتشار نظرات مردم بوده، قابل تعقیب دانست. احمد توکلی در پاسخ به این اظهارات گفت که پاسخ به اظهارات دادستان تهران را موکول به پایان روند رسیدگی به پرونده الف می کند.

به گزارش مهر، عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به اظهارات احمد توکلی مبنی بر این که انتساب اتهام توهین از باب انتشار کامنت‌ها و نظرات مردم و در جهت دفاع از حق آزادی بیان برای مردم بوده اظهار داشت: محکومیت احمد توکلی مطابق قانون از جمله بر اساس حکم مندرج در تبصره‌ی ماده‌ی ۳ قانون مطبوعات است که مقرر می‌دارد: «انتقاد سازنده مشروط به دارا بودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب می‌باشد».

دادستان تهران در ادامه به چند نمونه از کامنت‌هایی که در سایت مذکور درج شده و جنبه‌ی توهین و افترا به مقامات قضایی و مسوولان کشوری داشته است، اشاره کرد و گفت: درج کامنت‌های مندرج در سایت از جمله: «در تمام دنیا پلیس و قوه قضاییه همیشه مورد نقد آزادانه مردم قرار می‌گیرند اینجا انتقاد از این دو نیرو شما را روانه زندان خواهد کرد»، «نهادهای نظارتی خودشان آلوده شده‌اند … می‌دونی چرا قوه قضاییه توانایی برخورد با غول‌های فساد را نداره چون غول‌ها قوی هستند مدارکی دارند که اگه رو بشه برای خیلی‌ها بد می‌شه … از سیستمی که دست آفتابه دزد را قطع می‌کنه و توانایی برخورد با غول‌های فساد را ندارد باید بر حذر بود … خیالتان جمع باشد این قوه (قضاییه) هیچ وقت درست نخواهد شد… آیا با این قوه قضاییه می‌شود جلوی فساد را گرفت جایی که خودش درگیر فساد است، چگونه می‌خواهد جلوی فساد را بگیرد»؛ به نوعی باز نشر مفاد توهین‌آمیز مطرح از سوی دیگران بوده و جنبه‌ مجرمانه دارد.

جعفری دولت آبادی خاطر نشان کرد: در بخشی از مطالب درج شده در سایت مذکور، با کنایه به لزوم وارد کردن قاضی از چین و ذکر این مطلب سخیف که «ما که همه آت و آشغال از چین وارد می‌کنیم، چهار تا قاضی مرد هم وارد کنیم»، به تمامی قضات توهین شده است.

وی افزود: طبق تبصره‌ی هفت ماده‌ی ۹ قانون مطبوعات مدیر مسوول پایگاه خبری مسوولیت مقالات و مطالبی که در آن پایگاه منتشر می‌شود عهده‌دار است. ضمن این که درج کامنت‌هایی واجد مفاد توهین‌آمیز، رکن مادی جرم توهین از سوی نشر دهنده‌ی این مطالب را تشکیل می‌دهد و از آقای توکلی به عنوان نماینده‌ی مجلس انتظار می‌رود مرز میان انتقاد و توهین را تشخیص دهد. وی خاطر نشان کرد: اصرار بر اظهاراتی که موید عناوین مجرمانه باشد قابل تعقیب مجدد خواهد بود.

پاسخ دادستان تهران را به زمان پایان رسیدگی به پرونده‌ام موکول می‌کنم 
احمد توکلی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص اظهارات دادستان تهران در مورد وی اظهار داشت: پاسخ ایشان را به زمان پایان رسیدگی به پرونده‌ام موکول می‌کنم، همین‌قدر می‌گویم که اظهارات ایشان ناشی از عدم آشنایی با کارکرد رسانه‌های جدید است، اگر تفاهم بین قضات دادسراها و دادگاه‌ها، اصحاب رسانه و اساتید این فن بیشتر شود، اینگونه دعاوی کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: تحولات شگرفی که رسانه‌های دیجیتال پیدا کرده‌اند به هر فرد این امکان را داده است که خود به یک رسانه تبدیل شود و همه را وادار می‌کند که قضاوت خویش را در این حوزه تصحیح کنند.

مدیرمسئول سایت الف گفت: ان‌شاءالله در آینده نشان خواهم داد که چرا این موضع‌گیری دادستان تهران با قانون ناسازگار است./الف۱۹خرداد۹۴

 

درباره نویسنده

1577مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما