ترامپ:دمکراتها«دیوانه»هستند!رئیس ستاد انتخابات ترامپ”منافورت “زندانی شد

ترامپ:دمکراتها«دیوانه»هستند!رئیس ستاد انتخابات ترامپ

ترامپ:دمکراتها«دیوانه»هستند!

ترامپ و مولر

درادامه ماجرای ماجرای  « پل مانافورت»رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکاخواهیدخواند+اتهامات ومدت زندانیش را

افشاگری وکیل سابق ترامپ«کوهن» علیه موکلش+

زندگینامه «رابرت مولر»بازرس ویژه دخالت روسیه درانتخابات ریاست جمهوری امریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند۱۳۹۷ در واکنش به آغاز تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره اتهامات نسبت داده شده به وی، مخالفان دمکرات خود را «دیوانه» خواند.


ترامپ توئیت‌ کرد: کمیته قضایی مجلس نمایندگان «به‌طور بی‌سابقه‌ای در تاریخ کشور پا را از حدود خود فراتر نهاده است».
وی گفت: این دمکرات‌ها هستند که «مانع اجرای عدالت شده‌اند» و «جرم واقعی آن چیزی‌ست که دمکرات‌ها انجام می‌دهند و انجام داده‌اند».
از راست: چاک شومر، رهبر دمکرات‌ها در سنا،  ترامپ، مایک پنس (معاون رئیس‌جمهوری) و نانسی پلوسی، رهبر دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان.

ماجرای کمیته قضایی مجلس نمایندگان چیست؟
تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از روز دوشنبه آغاز شده و این کمیته در گام اول از ۸۱ نفر از نزدیکان، مشاوران و افرادی که با رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه‌های مختلف همکاری کرده‌اند تحقیق می‌کند، از جمله پسران وی.
اتهامات رئیس جمهورامریکا
موضوع این تحقیقات اتهام «ممانعت از اجرای عدالت، فساد مالی و سوءاستفاده از قدرت» است که مخالفان آقای ترامپ به او نسبت می‌دهند،
اما ترامپ با رد این اتهامات در توئیت دیگری اقدام کمیته قضایی مجلس نمایندگان را به مثابه «مزاحمت و توهین به رئیس‌جمهوری» دانسته است.
این تحقیقات در شرایطی آغاز شده که گفته می‌شود از سوی دیگر تحقیقات رابرت مالر، مستشار ویژه دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته آمریکا، رو به پایان است، پرونده‌ای که در دو سال گذشته دولت دونالد ترامپ را با چالش‌های سنگینی مواجه ساخته است، اگرچه آقای ترامپ تاکید دارد که کمپین انتخاباتی وی با روس‌ها تبانی نکرده است.
اما از هم‌اکنون بحث درباره چگونگی انتشار نتایج تحقیقات رابرت مالر بالا گرفته است به طوری که دمکرات‌ها هشدار داده‌اند که کاخ سفید قصد لاپوشانی پرونده را دارد و از این رو کنگره امکان دارد که آقای مالر را برای ادای شهادت احضار کند.
ترامپ در توئیت دیگری عنوان کرده که ۹۳ رای‌دهندگان جمهوری‌خواه دولت وی را تایید می‌کنند.

/منبع: رادیوفردا۱۴اسفند۱۳۹۷ بنقل ازخبرگزاری فرانسه
***

« پل مانافورت»رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا زندانی می شود.

رئیس سابق کمپین انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا به تازگی با اتهاماتی جدید درباره فرار مالیاتی و فساد مالی مواجه شده که می‌تواند باعث شود باقی عمر خود را پشت میله‌های زندان بماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه« پل مانافورت» رئیس پیشین کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که در ماه آوریل ۷۰ ساله می‌شود پیشتر در ماه اوت در دادگاه ویرجینیا به جرایم مالی متعددی متهم شده است.
مانافورت یکی از نزدیکان ترامپ و دستیاران پیشین او است که در جریان بررسی‌های رابرت مولر به دست داشتن در ماجرای مداخله احتمالی روسیه در ارتباط با آمریکا متهم است. در حال حاضر احکام صادر شده برای مانافورت بین ۱۹ تا ۲۴ سال زندان را برای او در پرونده ثبت خواهد کرد.
قرار است امروز پنج‌شنبه حکم مربوط به این جرایم مانافورت به طور رسمی نهایی و صادر شود.
***

پل منافورت، ۶۹ ساله،با ویلچر در جلسه استماع دادگاه حاضر شده بود.

یک قاضی فدرال آمریکا روز پنجشنبه پل منافورت، مدیر پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، را به دلیل تخلفات مالی به ۴۷ ماه زندان محکوم کرد.
این تخلفات در جریان تحقیقات بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آشکار شد.


اعضای هیات منصفه این دادگاه پیشتر در ۳۰ مرداد پُل منافورت را در هشت اتهام از ۱۸ اتهام مطرح شده علیه وی مجرم شناخت. این هشت مورد عبارتند از ۵ اتهام مربوط به فرار مالیاتی، یک اتهام مربوط به اعلام نکردن حساب‌های بانکی خارج از کشور و دو اتهام دیگر نیز مربوط به تخلفات بانکی است.
گزارش ها حاکی است که دادستان‌ها با استناد به قوانین خواستار صدور حکمی بین ۱۹سال و نیم تا ۲۴ سال حبس برای پُل منافورت شده بودند، اما قاضی تی. اس. الیس وی را به ۴۷ ماه حبس و ۵۰ هزار دلار جریمه محکوم کرد.


پل منافورت،با ویلچر در جلسه استماع دادگاه حاضر شده بود.
یکی از محورهای اصلی اتهامات علیه آقای منافورت در این دادگاه به مخفی کردن بخش اعظم ۶۰ میلیون دلاری مربوط بود که از طریق یک حزب سیاسی طرفدار روسیه در اوکراین دریافت کرده بود. او متهم است این پول را در حساب‌های بانکی خارجی پنهان کرده و مالیات آن را پرداخت نکرده است.
قاضی الیس گفت، محاکمه پل منافورت در این دادگاه ارتباطی اتهامات مطرح شده درباره او در خصوص تبانی با روسیه در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ندارد.
پل منافورت نیز در دادگاه گفت، دوسال گذشته سخت‌ترین دوره زندگی برای من و خانواده‌ام بود.

پل منافورت با این حال در مقابل رئیس دادگاه از اقدامات خود ابراز پشیمانی نکرد.
قاضی الیس نیز در واکنش گفت، جای تعجب است که آقای منافورت از اقدامات خلاف خود ابراز تاسف نکرد.
گزارش ها حاکی است که حکم قاضی این دادگاه فدرال حتی ازدرخواست حبس وکلای آقای منافورت کمتر بود. وکلای پل منافورت خواستار چهار سال و سه ماه تا پنج سال و سه ماه حبس برای موکل خود شده بودند./رادیوفردا جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

قاضی دادگاه : بخاطر دروغگویی وفریب دادگاه منافورت را مستحق تخفیف نمی دانم

دفتر رابرت مالر، بازرس پرونده «دخالت» روسیه در انتخابات آمریکا به دادگاه گفته پال منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، «بارها و بی‌پروا» قانون‌شکنی کرده و مستحق تخفیف در مجازات نیست.

رابرت مولر
نامه دفتر بازرس مالر به قاضی دادگاه در تاریخ ۲۲ فوریه/سوم اسفند ماه و در حاشیه پرونده دادستانی برای محکومیت آقای منافورت به دادگاه ارسال شده و جزئیات آن روز چهارم اسفند ماه در اختیار همگان قرار گرفته‌است.
در نامه ارسالی از سوی مالر به دادگاه گفته شده «برای بیش از یک دهه، منافورت مکررا و بی‌پروا قانون را زیر پا گذاشته‌است».
در این نامه آمده‌است «اقدامات مجرمانه او کاملا مشخص بودند» و برخی از آن‌ها در زمانی که مدیریت کارزار انتخاباتی را برعهده داشته و نیز پس از آن‌که به قید وثیقه آزاد شده، صورت گرفته‌اند.
اعضای هیئت منصفه یک دادگاه در ویرجینیای آمریکا ۳۰ مرداد ماه، منافورت، را در هشت اتهام از ۱۸ مورد اتهام مطرح‌شده علیه او، از جمله اتهام مربوط به فرار مالیاتی، اعلام نکردن حساب‌های بانکی خارج از کشور و دیگر تخلفات بانکی، مجرم شناختند. او در ماه سپتامبر در دادگاهی دیگر در واشینگتن، اتهام توطئه علیه ایالات متحده را پذیرفت.
هر حکمی که از سوی دادگاه فعلی در واشینگتن اعلام شود، ممکن است به‌صورت پیوسته و یا هماهنگ با حکم دادگاه ویرجینیا اجرایی شود.

حکم پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ، قرار است ۱۳ مارس اعلام شود. بازرس ویژه خواستار ۲۳۵ تا ۲۹۳ ماه سلب آزادی، بر پایه محکومیت‌ها، و اتهام‌هایی که خود منافورت پذیرفته، شده‌است.
وزارت دادگستری آمریکا، آقای مالر، رئیس پیشین پلیس فدرال، را مسئول انجام تحقیقات در مورد اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ کرده‌است.

پل منافورت  درکناردونالدترامپ

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند برآوردهای آن‌ها نشان می‌دهد مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، دست به دخالت‌هایی به نفع دونالد ترامپ و به زیان هیلاری کلینتون، رقیب او از حزب دمکرات، زده‌است.
مقام‌های روسیه، از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری آن کشور این اتهام‌ها را رد کرده‌اند. آقای ترامپ بارها تاکید کرده بود هیچ‌گونه تبانی بین او و مسکو صورت نگرفته‌است. او در مواردی تحقیقات جاری را «تصفیه حساب سیاسی» توصیف کرده‌است.
پال منافورت مشاور و لابی‌گر سیاسی‌ست. او در جریان کارزارهای انتخاباتی مختلف در ایالات متحده مشاوره داده‌است و از ماه مارس ۲۰۱۶ تا ماه اوت همان سال، مدیر کارزار ترامپ بود.
قاضی ایمی برمن جکسون، ۲۴ بهمن ماه گفته بود، آقای منافورت به دادستان‌ها عمدا دروغ گفته و این موضوع ناقض توافقی‌ست که او با بازرس ویژه پرونده تحقیقات روسیه« رابرت مالر» کرده بود.
در همان زمان گزارش شده بود که نقض این توافق می‌تواند به محکومیت سنگین سلب آزادی منافورت بیانجامد./۰۵/اسفند/۱۳۹۷

افشاگری وکیل سابق ترامپ علیه موکلش

تسویه حساب «کوهن» با ترامپ/ افشاگری یا دروغ!

وکیل سابق ترامپ ابعاد جدیدی از شخصیت رئیس جمهوری آمریکا را فاش کرد حال آنکه دورنمای تاثیری که اظهارات وی بر سرنوشت ترامپ خواهد داشت؛ هنوز مبهم است.

روز گذشته(۸ اسفند ۱۳۹۷)، کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا جلسه‌ای با حضور «مایکل کوهن» وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برگزار کرد که به صحنه مشاجره دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در مورد تخلفات کارزار انتخاباتی ترامپ در رقابت ۲۰۱۶، تبدیل شد.

کوهن که خود به ۸ فقره جرم متهم است و از ماه میلادی می، دوران ۳ ساله حبس را آغاز می‌کند؛ در جریان جلسه استماع روز گذشته، رئیس جمهوری ایالات متحده را به «دروغ‌گویی» و «نژادپرستی» متهم کرد و گفت از اینکه به جای گوش کردن به ندای وجدان، به ترامپ مجال لاپوشانی قانون‌شکنی‌هایش را داده، شرمنده است.

شنیدن این اعترافات از زبان کوهن، جالب است چراکه وی بیش از ۱۰ سال برای ترامپ کار کرده و اسرار مگوی بسیاری را درباره وی می‌داند. گفتنی است وی در سال ۲۰۰۶ شروع به فعالیت در تشکیلات ترامپ کرد و در پایان به پست معاونت این تشکیلات دست یافت.

البته افشاگری‌های دیروز کوهن به صفات اخلاقی ترامپ مبنی بر شیادی، تقلب و عدم مصالحه ختم نشد و وی گریزی هم به موضوع مورد علاقه دموکرات‌ها مبنی بر همدستی رئیس جمهوری آمریکا با روس‌ها زد.

کوهن در این باره گفت: ترامپ از مذاکره با روسیه در دوران مبارزات انتخاباتی خبر داشت و آن را هدایت می کرد اما درباره آن دروغ گفت. او درباره آن ماجرا دروغ گفت زیرا هرگز انتظار نداشت در مبارزات انتخاباتی پیروز شود. او درباره این ماجرا دروغ گفت زیرا می خواست صدها میلیون دلار از پروژه‌اش در مسکو سود کسب کند.

وی همچنین مدعی شد ترامپ از تصمیم سایت افشاگر ویکی‌لیکس برای انتشار متن ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ باخبر بوده است.

ماجرای پروژه مسکو و ویکی‌لیکس چه بود؟

یکی از موضوعات جنجالی در تحقیقات پیرامون اتهام مداخله روسیه در انتخابات آمریکا به پروژه ناکام ساخت «برج ترامپ» در مسکو بازمی‌گردد که مذاکرات آن بین کوهن و مقام‌های روسی در سال ۲۰۱۶، ‌ همزمان با انتخابات آمریکا جریان داشت و حتی پس از تعیین ترامپ به عنوان نامزد منتخب جمهوریخواهان ادامه داشت.

با این حال، کوهن در شهادت خود تأکید کرد که از هماهنگی احتمالی بین کارزار ترامپ و دولت مسکو هیچ اطلاعی ندارد.

ترامپ پیشتر در دوره کارزار انتخاباتی خود گفته بود که هیچ پروژه ساخت و سازی در روسیه ندارد اما اکنون کوهن می‌گوید مسئله طور دیگری بوده و او مجبور شده برای دفاع از ترامپ دروغ بگوید.

در این میان، هک‌ کردن رایانامه‌های کمیته ملی دموکرات‌ها و انتشار ایمیل‌های به ‌سرقت ‌رفته در وب‌سایت ویکی‌لیکس یکی از موارد مهم در تحقیقات علیه ترامپ است.

«راجر استون» مشاور و دوست قدیمی ترامپ که چند هفته پیش به طور موقت بازداشت شد؛ به ارتباط با ویکی‌لیکس برای انتشار این ایمیل‌ها متهم شده است. اکنون پرسش تعیین‌کننده این است که ترامپ تا چه اندازه از این موضوع اطلاع داشته است.

پاسخ کوهن هم این است که ترامپ از کل ماجرا باخبر بوده است. وی حتی تاکید کرد که مکالمه تلفنی استون و ترامپ را دراین ‌باره شنیده است.

کوهن چه مدرکی را علیه ترامپ رو کرد؟

وکیل پیشین ترامپ در نشست مجلس نمایندگان آمریکا، تصویر چک ۱۳۰ هزار دلاری حق‌السکوت ترامپ به «استورمی دانیلز» بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی را منتشر کرد.

استورمی دانیلز ۳۹ ساله که نام واقعی اش «استفانی کلیفورد» است؛ می‌گوید که در سال ۲۰۰۶ میلادی در جریان یک مسابقه گلف افراد مشهور در لیک تاهوی ایالت نوادا، با ترامپ رابطه غیر اخلاقی برقرار کرده است.

این درحالی است که ترامپ که در سال ۲۰۰۵ میلادی با همسر سوم خود ملانیا ازدواج کرد، اظهارات استورمی دانیلز را یک ادعای بی اساس خوانده است.

استورمی دانیلز همچنین می‌گوید که تماس‌هایش با دونالد ترامپ تا سال ۲۰۰۷ میلادی از جمله در بورلی هیلز کالیفرنیا ادامه پیدا کرد اما آن مراودات مخفیانه نبود و ترامپ در حضور دیگران با وی تلفنی صحبت می‌کرد.

او می‌گوید به خاطر نگرانی از به خطر افتادن امنیت خودش و دخترش بود که ۱۱ روز پیش از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ در قبال دریافت ۱۳۰ هزار دلار از وکیل آقای ترامپ خیلی سریع تصمیم گرفت که با امضای یک قرارداد، از صحبت کردن با رسانه ها درباره رابطه ادعایی خودداری بکند.

واکنش ترامپ به اظهارات اخیر کوهن چیست؟

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش به اظهارت وکیل سابقش، دست به توئیتر برد و نوشت: او دروغ می‌گوید تا از طول دوران حبسش بکاهد.

از سوی دیگر، ترامپ طی سخنرانی که امروز در هانوی- پایتخت ویتنام- داشت؛ گفت: بخش‌هایی از جلسه شهادت کوهن را دیدم و باید بگویم که خیلی شرم آور بود.

وی ادامه داد: البته علیرغم اینکه کوهن دروغ‌ پردازی‌های زیادی کرد؛ نتوانست هیچ مدرکی مبنی بر همدستی من با روسیه رو کند. اما تعجب می‌کنم چرا مثل سایر موارد، درباره این موضوع هم دروغ نگفت. در واقع به جای اینکه ۱۰۰ درصد دروغ بگوید؛ فقط ۹۵ درصد دروغ گفت!

اریک کوهن پسر دوم ترامپ نیز در پیامی توئیتری نوشت: کسی که این حرف‌ها را علیه پدرم می‌زند؛ با هرکسی که سر راهش بود لابی کرد تا رئیس دفتر ترامپ شود.

پایان ماجرا چه می‌شود؟

کوهن قرار است امروز پنجشنبه نیز دیداری محرمانه با کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا داشته باشد و معلوم نیست در این دیدار چه افشاگری‌هایی علیه ترامپ انجام دهد.

اما همه جلسات استماع کنگره تنها با یک هدف انجام می‌شود و آن این است که رابطه ادعایی روسیه و ستاد انتخاباتی ترامپ فاش شود. این درحالی است که حداقل طی جلسه دیروز، کوهن هیچ مدرکی در این رابطه ارائه نداد.

همزمان، روسیه نیز خود را از هر اتهامی مبرا می‌داند و جدال‌های پیش آمده را تسویه حساب احزاب داخلی آمریکا تلقی می‌کند.

البته، این احتمال وجود دارد که به واسطه شهادت کوهن و اعمال فشار دموکرات‌ها، انتشار گزارش «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده روسیه به تعجیل بیفتد.

درخصوص اتهامات اخلاقی و نژادپرستانه علیه ترامپ نیز باید گفت که شاید این موارد طی رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ به چالشی  برای ترامپ تبدیل شود؛ اما در حال حاضر، خطر جدی برای او محسوب نمی‌شود.

گفتنی است کوهن طی جلسه دیروز گفته بود: با شناختی که از ترامپ دارم، نگرانم که اگر در سال ۲۰۲۰ در انتخابات شکست بخورد، قدرت به صورت مسالمت‌آمیز منتقل نشود!

همه این گمانه‌زنی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که خیلی‌ها هم امیدوار هستند با انتشار گزارش مولر و اعمال فشار علیه ترامپ؛ او هم مانند «ریچارد نیکسون» رئیس جمهوری اسبق آمریکا مجبور به استعفا شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: اقدامات رذیلانه ادامه دارد؛ اما (رابرت) مولر (بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا) و تیم وی متشکل از دموکرات های عصبانی تنها به یک سوی ماجرا نگاه می کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: باید صبر کرد تا وقتی که مشخص شود آن ها چقدر وحشتناک و مغرضانه با افردا برخورد می کنند، به نحوی که به دلیل ممانعت از دروغ گوئی آن ها زندگیشان را نابود می کنند.

وی در ادامه افزود: رسانه های منتشرکننده اخبار جعلی از مولر یک قدیس می‌سازند؛ در حالیکه واقعیت برعکس این ماجرا است. با نگاه یک‌سونگرانه وی، او ضربه سنگینی را به نظام حقوق جزا وارد می آورد.

این در حالیست که «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی پیشتر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرده است: منتظر (رابرت) مولر هستیم. اجازه دهید مولر کارش را انجام دهد. هیچ یک از جمهوری‌خواهان در سنا کاری برای متوقف ساختن این تحقیقات انجام نداده‌ اند.

وی در ادامه افزود که برخی شواهد و مدارک درباره مداخلاتی در کارزار انتخاباتی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در این کشور وجود دارد؛ اما وی ترجیح می‌ دهد منتظر بررسی‌ های بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در این انتخابات بماند.

«گراهام» از ترامپ خواست خروج نظامیان آمریکا را از سوریه بررسی کند

این درحالیست که «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی یکشنبه ۲۷ اسفند ماه سال گذشته  در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن اعلام کرده بود که اگر ترامپ، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات دخالت ادعائی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی این کشور را اخراج کند، مقدمه پایان ریاست جمهوری وی خواهد بود.

سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی ادامه داد: به نظر من هیچ دلیلی برای اخراج «رابرت مولر» وجود ندارد. به عنوان یک جمهوریخواه، به همه مردم آمریکا قول می دهم که مولر بدون هرگونه دخالتی به کار خود ادامه خواهد داد.

***

مدیریت سایت-پیراسته فر:ترامپ خیلی تلاش کرد «مولر»رااخراج کند،اما وقتی دیدنمیتواند گفت:هیچ برنامه ای برای برکناری رابرت مولرندارم

حمله توئیتری ترامپ به دموکرات‌ها

روز یکشنبه(۲۷ اسفند۱۳۹۷) ترامپ در صحفه توئیتری خود به تیم تحقیقاتی رابرت مولر هم کنایه زد. او می‌پرسد که چرا در این تیم ۱۳ دموکرات دوآتشه که برخی از آنها هوادار هیلاری حقه‌باز هستند وجود دارد اما جای جمهوری‌خواهان خالی است!؟

انتصاب مولر به عنوان بازرس ویژه این پرونده با موافقت فراحزبی نمایندگان کنگره صورت گرفته و در روزهای اخیر که شایعه تلاش ترامپ برای برکناری مولر داغ شده، چند نماینده جمهوری‌خواه هشدار داده‌اند که این اقدام به مثابه گذر از خط قرمز آنهاست و با واکنش نمایندگان کنگره روبرو خواهد شد.

“کاخ سفید” یکشنبه شب اعلام کرد که دولت ترامپ هیچ‌گونه تلاشی برای برکناری مولر انجام نمی‌دهد.

ترامپ ابتدا جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌‌‌‌بی ‌آی) را برکنار کرد و سپس دو روز مانده به بازنشستگی اندرو مک‌کیب، معاون اف بی آی، او را اخراج کرد. کاخ سفید برای این اخراج‌ها دلایل دیگری بیان کرده اما ناظران احتمال می‌دهند که دلیل این اخراج‌ها نقش کومی و مک‌کیب در پرونده روسیه بوده است.

حمله توئیتری به کومی و مک کیب

کومی مدعی شده بود که ترامپ در گفت‌وگوهای دوجانبه تلاش کرده او را متقاعد کند تا به تحقیقاتش علیه مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ پایان دهد، اما او به خواست‌رئیس‌جمهور توجهی نشان نداده است.

مک‌کیب هم گفته است که صحبت‌های شخصی‌اش با رئیس جمهور را یادداشت کرده و مایل است آنها را در اختیار مولر قرار دهد.

ترامپ روز یکشنبه(۱۸ مارس ۲۰۱۹/ ۲۷ اسفند۱۳۹۷) در پیام توئیتری خود نوشت: «من وقت زیادی صرف ملاقات با مک‌کیب نکرده‌ام، اما او هیچ‌وقت صحبت‌هایمان را یادداشت نمی‌کرد … درست مثل جیمز کومی دروغگو».

جان داود (John Dowd) وکیل دونالد ترامپ از وزارت دادگستری درخواست کرده است که پرونده‌ رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را ببندد. به اعتقاد او، این اقدام از ابتدا “اشتباهی بزرگ” بوده است.

دونالد ترامپ پرونده روسیه را “دسیسه‌ای فراگیر” علیه خودش می‌داند./دویچه وله فارسی

ترامپ دستور اخراج مولر را داده بود

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد،‌ رئیس جمهوری آمریکا در ژوئن سال گذشته میلادی دستور داد تا بازرس ویژه رسیدگی به پرونده ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا اخراج شود اما بعدا دستورش را پس گرفت.

به گزارش  خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از آن دستورش را مبنی بر اخراج رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به این پرونده پس گرفت که دونالد مک‌گان، مشاور کاخ سفید تهدید کرده بود به جای اجرای دستور، خودش کناره گیری می‌کند.

در میانه گزارش‌های رسانه‌ای که مولر به دنبال یافتن دخالت رئیس جمهوری در روند رسیدگی به پرونده ادعای دخالت روسیه در روند انتخابات‌ آمریکا بود، ترامپ به این مساله اشاره کرد که رئیس سابق اف.بی.آی سه مورد تضاد منافع را مرتکب شده که این مساله وی را از رسیدگی بر این پرونده رد صلاحیت می‌کند.

نخست ترامپ گفت که مناقشه چندین ساله بر دستمزدهای کلوب ملی گلف ترامپ در ویرجینیا باعث شد تا مولر عضویت را در آن پس بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که مولر نمی‌تواند بی‌طرفانه رفتار کند چون در یک کمپانی حقوقی کار می‌کرده که جارد کوشنر، داماد ترامپ در آن قبلا حضور داشته است. ترامپ گفته که مولر یک روز پیش از انتصاب به سمت مشاور ویژه در مه سال گذشته میلادی، برای بازگشت به سمت مدیر اف.بی.آی مورد مصاحبه قرار گرفته بود.

روزنامه نیویورک تایمز همچنین گزارش داد، دونالد مک‌گان، مشاور کاخ سفید پس از آنکه ترامپ دستور داد تا مولر اخراج شود، تهدید کرد که به جای اجرای آن خودش کناره گیری می‌کند.

وی با این تصمیم ترامپ مخالف بود و به مقام‌های ارشد کاخ سفید گفته بود که اخراج مولر تاثیر فاجعه‌آمیز بر ریاست جمهوری ترامپ می‌گذارد و سوالاتی را درباره این مساله مطرح می‌کند که آیا کاخ سفید تلاش می‌کند تا روند رسیدگی به پرونده ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را مخدوش و از مسیرش منحرف کند یا خیر.

مک‌گان همچنین به مقام‌های کاخ سفید گفته بود که با تهدیدش در کناره‌گیری، رئیس جمهوری آمریکا از تصمیمش منصرف شده است.

رابرت مولر در مه سال گذشته میلادی از سوی وزارت دادگستری آمریکا و پس از اخراج جیمز کومی، رئیس اف.بی.آی به عنوان بازرس ویژه رسیدگی به این پرونده منصوب شد./۶ بهمن ۱۳۹۶ایسنا

همان روزی که ترامپ مصمم بود«مولر»رااخراج کند،دفتروکیل ترامپ«کوهن»محاصره شد!

نیویورک تایمز گزارش داد، دونالد ترامپ دسامبر گذشته برای اخراج رابرت مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا تلاش کرد.

به گزارش پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از آن تصمیم به اخراج رابرت مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات گرفت که متوجه شد این کمیته دویچه‌بانک را برای دریافت اطلاعات مالی ترامپ احضار کرده است.

در گزارش تایمز آمده است، با این حال تیم مولر به کاخ سفید اعلام کرد این گزارش‌ها صحت ندارد و رئیس‌جمهوری آمریکا هم از اقدامش عقب‌نشینی کرد. وکلای ترامپ هم اعتقادی به صحت این گزارش‌ها نداشتند زیرا ترامپ پولش را در بانک مذکور نگه نداشته بود.

رابرت مولر و ترامپ.jpg

این گزارش در همان روزی منتشر شد که کاخ سفید گفت ترامپ معتقد است قدرت اخراج مولر را دارد. در همان روز عوامل اف‌بی‌آی با حمله به دفتر و اتاق مایکل کوهن، وکیل شخصی ترامپ در هتلی جنجال به پا کردند. واشنگتن پست دوشنبه گزارش داد، کوهن به اتهام جعل بانکی، جعلی اینترنتی و نقض‌های مالی در طول فعالیت در کمپین دونالد ترامپ تحت بازجویی قرار دارد.

تایمز سه‌شنبه گزارش داد، عوامل اف‌بی‌آی به دنبال اسنادی مرتبط با پرداخت‌ پول به دو زن بودند که ظاهرا سال‌ها پیش با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشتند. این بخش از تحولات مرتبط با کوهن، باعث شد ترامپ از کوره در برود و آن حمله را “شرم‌آور” و “حمله به کشورمان به معنای واقعی” توصیف کرد. ترامپ همچنین بابت اینکه راد روزنستاین، معاون دادستان کل آمریکا دستور این حمله را تایید کرده بود، خشمگین شد.

تهدید ترامپ برای اخراج مولر در ماه دسامبر اولین بار نبود. نیویورک تایمز پیشتر هم گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا ژوئن گذشته قصد اخراج مولر را داشت اما پس از آنکه دان مک‌گان، رئیس شورای کاخ سفید تهدید به استعفا کرد، ترامپ نهایتا کوتاه آمد.

کارشناسان حقوقی اما می‌گویند ترامپ این قدرت را ندارد که رئیس شورای ویژه را مستقیما اخراج کند. طبق قوانین وزارت دادگستری آمریکا، این اختیار در دست مقام ارشد مسوول تحقیقات است که در این مورد، روزنستاین است.

رابرت مولر یک سیاست‌مدار اهل آمریکاست که مدیر اجرایی اف‌بی‌آی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ بوده ‌است. او جمهوری‌خواهی است که توسط جورج بوش به مدت ۱۰ سال و با تمدید دو ساله باراک اوباما به این سمت گماشته و مشغول خدمت بوده ‌است. او پس از جی ادگار به عنوان طولانی‌ترین خدمت‌گزاران در مدیران اف‌بی‌آی شناخته می‌شود. او هم‌اکنون مسئول تحقیقات ویژه مداخلات ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست‌جمهوری ایالات متحده است.

در همین حال سناتور چاک گرسلی، از جمهوری‌خواهان ارشد کمیته قضایی سنا سه‌شنبه به سی‌ان‌ان گفت اگر دونالد ترامپ مولر را اخراج کند مرتکب خودکشی شده است. او گفت: اگر رئیس‌جمهوری آمریکا بخواهد مولر را اخراج کند برای او حکم خودکشی را دارد. گمان می‌کنم اگر رئیس‌جمهوری آمریکا کمتر سخن بگوید، برای او بهتر خواهد بود. همچنین معتقدم مولر فردی محترم است و من هم به او احترام می‌گذارم. لطفا اجازه دهید کارها جلو برود./۲۲ فروردین ۱۳۹۷ایسنا

رابرت مولرکیست؟

رابرت مولر در تاریخ ۷ اوت ۱۹۴۵ متولد شد. او فرزند نخست «آلیس سی.تروسدیل» (۲۰۰۷-۱۹۲۰) و «رابرت سوآن مولر» جونیور» (۲۰۰۷-۱۹۱۶) بود.

او چهار خواهر کوچک تر از خود داشت. پدرمولر مدیر اجرایی کمپانی آمریکایی «دوپونت» بود و در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی این کشور خدمت می کرد.

مولر اصالت آلمانی، انگلیس و اسکاتلندی دارد. جد پدری اوپزشک برجسته ای در «پیتسبورگ» بود که پدرش در سال ۱۸۵۵ از منطقه «پروس» که اکنون بین آلمان و لهستان تقسیم شده، به آمریکا مهاجرت کرد.

کاپیتات تیم فوتبال

مولر در حومه شهر «فیلادلفیا» در ایالت «پنسیلوانیا» بزرگ شد. او در سال ۱۹۶۲ از مدرسه «سنت پل» در شهر «کونکورد» ایالت «نیو همپشایر» دیپلم گرفت. او کاپیتان تیم های فوتبال، هاکی و لاکراس بود و در سال ۱۹۶۲۲ مدال عالی قهرمانی مدرسه را از آن خود کرد.

او در بازی هایی چون لاکراس و هاکی با «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا هم تیمی بود و با او چندین عکس یادگاری دارد.

مولر در سال ۱۹۶۶ در رشته علوم سیاسی از دانشگاه «پرینستون» فارغ التحصیل شد. او همچنان به بازی لاکراس ادامه داد و بعدها هم مرگ هم تیمی اش «دیوید اسپنسر» در جنگ ویتنام را دلیل تصمیم اش برای ورود به ارتش دانست.

او مدرک فوق لیسانی خود را در رشته روابط بین الملل از دانشگاه «نیویورک» گرفت  و پس از گذراندن یک دوره خدمات نظامی، از دانشکده حقوق دانشگاه ویرجینیا هم مدرک گرفت.

خدمت در ارتش

مولر برای آموزش افسران در نیروی دریایی ایالات متحده در سال ۱۹۶۸۸ پذیرفته شد.

در ژوئیه سال ۱۹۶۸، او به ویتنام جنوبی فرستاده شد و در آنجا به عنوان رهبر جوخه تفنگداران خدمت کرد. در دسامبر ۱۹۶۸، به دلیل تلاش هایش برای نجات یک نیروی دریایی زخمی زیر آتش بار دشمن در حالی که نیمی از نیروهایش زخمی شده بود، به او ستاره برنزی اهدا شد. او در آوریل ۱۹۶۹ از ناحیه ران دچار جراحت شد، اما پس از بهبودی دوباره به کار خود بازگشت و تا ژوئن ۱۹۶۹ به هدایت گروه خود ادامه داد. او برای خدمت در جنگ ویتنام چندین مدال دریافت کرد.

مولر در نهایت به عنوان آجودان ویژه ژنرال «ویلیام کی. جونز» فرمانده کل منطقه سوم نیروی دریایی آمریکا منصوب شد.

دفتروکالت

پس از دریافت مدرک حقوق خود در سال ۱۹۷۳، مولر تا سال ۱۹۷۶ به عنوان دادخواه در شرکتی در شهر «سانفرانسیسکو» مشغول به کار بود. او سپس برای ۱۲ سال در دفتر دادستان ایالات متحده خدمت کرد. مولر ابتدا در دفتر وکلای دادگستری ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا درسانفرانسیسکو مشغول به کار بود، که در آنجا او رئیس بخش جنایی شد و در سال ۱۹۸۲۲ به شهر «بوستون» رفت تا به عنوان معاون دادستان ایالات متحده در دفتر دادستان منطقه ای «ماساچوست» کار کند. او در آنجا پرونده های  کلاهبرداری های مالی، تروریسم و پرونده های فساد اداری، مواد مخدر و پولشویی های بین المللی را پیگیری می کرد.

او بعد از یک دوره خدمت به عنوان یک شریک در یک شرکت حقوقی در بوستون، به خدمات دولتی بازگشت. در سال ۱۹۸۹، او در وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا به عنوان دستیار «دیک تورنبرگ» دادستان کل و به عنوان معاون دادستان کل خدمت کرد.

در سال ۱۹۹۳، مولر به عنوان یک شریک در یک شرکت حقوقی در بوستون که متخصص در پیگیری پرونده جرائم اداری بود، همکاری کرد. او در سال ۱۹۹۵ به عنوان مشاور ارشد در بخشقتل دفتر دادستان کلمبیا ایالات متحده به خدمات عمومی بازگشت. در سال ۱۹۹۸۸، مولر به عنوان دادستان ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تعیین شد و این پست را تا سال ۲۰۰۱ در اختیارداشت.

ریاست اف بی آی

مولر در تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۰۱ توسط «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور وقت به عنوان رئیس اف بی آی کاندید شد. در آن زمان به جز او دو کاندیدای دیگر هم برای این پست در نظر گرفته بودند اما مثل همیشه، این مولر بود که پیروز شد. جلسات تأییدیه مولر در کمیته قضایی مجلس سنا برای ۳۰۰ ژوئیه یعنی تنها سه روز قبل از عمل جراحی سرطان پروستات او در نظر گرفته شد.

در جلسه رای گیری در سنا در تاریخ ۲ اوت ۲۰۰۱، او به اتفاق آرا، ۹۸-۰ رای آورد. او چند ماه قبل از رسیدن به سمت ریاست اف بی آی در ۴ سپتامبر ۲۰۰۱، یعنی تنها یک هفته قبل از حملات ۱۱ سپتامبر، به عنوان معاون دادستان کل وزارت دادگستری ایالات متحده خدمت می کرد.

در ماه مارس ۲۰۰۴ مولر و «جیمز کامی» معاون دادستان کل تهدید کردند در صورتی که کاخ سفید حکم وزارت دادگستری در مورد غیرقانونی بودن اقدام سرویس های نظارتی داخلی تحت برنامه نظارت تروریستی (TSP) را رد کند، استعفا خواهند داد.

مولر به عنوان مدیر اف بی آی، مأموران این نهاد را از همکاری باسازمان سیا در بازپرسی های پیشرفته منع کرد.

در ماه مه ۲۰۱۱، «باراک اوباما» رئیس جمهور وقت آمریکا از مولر خواست دو سال بیشتر از دوره ۱۰ ساله خود که در ۴ سپتامبر ۲۰۱۱ به پایان می رسید، به کار خود ادامه دهد. مجلس سنا این درخواست را در تاریخ ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۱ تصویب کرد. او پس از «جی ادگار »به عنوان طولانی ‌ترین خدمتگذاران در مدیران اف ‌بی ‌آی شناخته می ‌شود.

در نهایت، در ۴ سپتامبر ۲۰۱۳، مولر توسط جیمز کامی جایگزین شد.

استاد دانشگاه «استنفورد»​​​​​​​

بعد از خروج از اف بی آی در سال ۲۰۱۳، مولر در یک دوره یکساله به عنوان استاد مشاور و مدرس برجسته در دانشگاه «استنفورد» کار کرد. او در آنجا بر مسائل مربوط به امنیت سایبری متمرکز بود.

مولر همچنین در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک شریک به شرکت حقوقی «ویلمر هیل» در واشنگتن پیوست. در ژانویه سال ۲۰۱۶۶، او به عنوان وکیل در پرونده رسوایی فولکس واگن منصوب شد و در ۱۱ مه سال ۲۰۱۷، این رسوایی به پرداخت ۱۱٫۲۲ میلیارد دلارجریمه به مشتریان منتهی شد.

در ۱۹ اکتبر سال ۲۰۱۶، پس از آنکه یک کارمند شرکت دولتی «بوز آلن همیلتون» به سرقت اطلاعات گسترده از آژانس امنیت ملی آمریکا متهم شد، مولر یک بررسی خارجی از «امنیت، پرسنل و فرآیندهای مدیریتی و عملیات» این شرکت را آغاز کرد. در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۷، او بازرش ویژه پرونده اختلافات میانخودروسازان و مشتریان شد.

او در این مرحله از شغل خود هم جوایزی را دریافت کرد که یکی از آنها، جایزه بیکر به دلیل تلاش هایش در جهت تامین امنیت ملی و اطلاعاتی بود.

انتصاب به عنوان بازرس ویژه

در ۱۶ مه ۲۰۱۷ ترامپ مولر را برای خدمت مجدد در ریاست اف بی آی مورد مصاحبه کرد داد اما او را به این سمت منصوب نکرد.

یک روز بعد، در تاریخ ۱۷ مه ۲۰۱۷، «راد روزنستان» طی حکمی مولر را به سمت بازرس ویژه منصوب کرد.

وظیفه او تحقیق در مورد هرگونه دخالت احتمالی روسیه و تبانی این کشور با ترامپ در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶۶ بود.

انتصاب مولر در این سمت با حمایت گسترده هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مواجه شد.

در تاریخ ۱۴ ژوئن واشنگتن پست گزارش داد دفتر مولر شخص ترامپ را هم در مورد این پرونده و نقض احتمالی عدالت مورد بازجویی قرار خواهد داد. این گمانه زنی با واکنش شدید وکلای ترامپ مواجه شد. «جارد کوشنر» داماد ترامپ به شدت زیر ذره بین مولر قرار دارد.

در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷ «جان برنان» رئیس سابق سیا از مولر حمایت کرد و از اعضای کنگره خواست تا در برابر تلاش های ترامپ برای برکناری او مقاومت کنند.

در تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۷ مولر «پل مانافورت» و «ریک گیتس» و «جورج پاپادوپولوس» دستیاران پیشین ترامپ را متهم کرد. ۱۲ اتهام از جمله پولشویی، تخطی از قانون ثبت مسئولان خارجی ۱۹۳۸، دروغگویی و … متوجه آنها شد.

در ۱ دسامبر ۲۰۱۷ مولر توانست نظر مساعد «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی را برای همکاری جلب کند. او به دروغگویی به اف بی آی در مورد تماس با «سرگی کیسلیاک» سفیر روسیه متهم شده بود.

5

مولر در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۸، ۱۶ فرد و نهاد روسی را به دخالت در انتخابات آمریکا متهم کرد. این ۱۳۳ فرد متهم هستند که با سفر به آمریکا خود را به جای شهروندان آمریکایی جا زده ‌اند تا در شبکه ‌های اجتماعی وجهه عمومی ترامپ را در مقابل «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتی او بالا ببرند.

تاکنون ۱۹ تن از سوی مولر متهم به دخالت در این پرونده شده اند. تازه ترین و نوزدهین فرد، یک وکیل مقیم لندن به نام «آلکس ون در زوآن» است. او در جریان پاسخگویی به اف بی آی دروغ گفته است.

خانواده رابرت مولر

مولر با همسر خود، «آن کابل اسندیش» هنگامی که هر دو تنها ۱۷ سال داشتند، در یک میهمانی دوران دبیرستان دیدار کرد. اسندیش پیش از این که به عنوان معلم کودکان معلول کار کند، در مدرسه ای در ایالت «کانکتیکات» فعالیت داشت. در سپتامبر ۱۹۶۶، آنها در کلیسایی در شهر «سویکلی» در ایالت «پنسیلوانیا» ازدواج کردند.

GSPIA_Mueller-300x186

آنها دو دختر و سه نوه دارند. یکی از دختران آنها با بیماری مادرزادی مهره شکاف (شکاف مادرزاد مهره‌ ها به‌ صورت آشکار یا پنهان) متولد شد.

درباره نویسنده

2161مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما