“ایران”موبایل سران اسرائیل”اهودباراک وبنی گانتز”راهک کرد

موبایل ولپتاپ  نخست وزیراسرائیل«اهودباراک»هک شد ویامحتوایس به ایران فروخته شد؟

رسانه‌های اسرائیل نوشته اند: ایران موبایل رقیب نتانیاهو را هک کرده است

درادامه خواهیدخواند:هک سد(سد Bowman “بومن اونیو”)نیویورک توسط هکرایرانی+هکرهای ایرانی که امریکا آنهارانحریم کرد 

مصاحبه با « کالین اندرسون » محقق ومتخصص علوم کامپیوتری آمریکای، دربار هکرهای ایران 

دادگاه امریکابرای ۷هکرایرانی

رسانه‌های اسرائیل نوشته اند: ایران تلفن رقیب نتانیاهو را هک کرده است

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد تلفن همراه و رایانه اهود باراک، که در زمانی« نخست‌وزیر، وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش اسرائیل بود»هک، و محتوای آن به ایران فروخته شده است.

تلفن همراه ایهود باراک هک شده و اطلاعات آن به ایران فروخته شده است!

موبایل بنی گانتز، رئیس-سابق- ستاد ارتش نیزهک شد

این شبکه یکشنبه شب ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ افزود: ناداو آرگامان، رئیس شباک، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، خود در دیدار با آقای باراک، او را از این امر که چند ماه پیش رخ داده است، آگاه کرد.

این گزارش می‌گوید، ایران خود عامل هک نبوده بلکه عواملی که تلفن همراه و کامپیوتر اهود باراک را هک کردند، محتوای آن را به ایران «فروختند».

محتوای تلفن همراه و رایانه اهود باراک «Ù‡Ú©ØŒ و به ایران فروخته شده است»

اهود باراک و رئیس شباک تاکنون واکنشی به این گزارش نشان نداده‌اند.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل هفته گذشته نیز خبر داده بود تلفن همراه بنی گانتز، رئیس پیشین ستاد ارتش و یکی از دو نامزد اصلی نخست‌وزیری در انتخابات ۲۰ فروردین، «توسط ایران هک شده است».

آقای گانتز و ائتلاف آبی- سفید که او رهبر آن است، بر سر رسانه‌ای شدن این خبر، به شدت با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر درگیر شده‌اند.

چگونه این راز برملاشد؟

نظر به این‌که آقای نتانیاهو مافوق روسای شباک، موساد و ستاد سایبری اسرائیل نیز هست،

ژنرال موشه یعلون، حامی آقای گانتز گفته است که نتانیاهو در افشای این خبر به رسانه‌ها دست داشته  است.

«ائتلاف آبی- سفید »خواهان تحقیق نهادهای اسرائیلی در خصوص این ماجرا شده و در نامه به دادستان کل ورود او به این تحقیقات را الزامی دانسته است.

علت افشاگری نتانیاهو

آقای گانتز و فعالان حزب او مدعی شده‌اند، نتانیاهو و کسانی که برای او فعالیت می‌کنند، برای باقی ماندن در مسند قدرت، پای ایران را به میان کشیده‌اند.

ایران چه دخالتی درانتخابات اسرائیل دارد؟

واکنش نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو با رد دخالت خود در افشای خبر ماجرای تلفن همراه آقای گانتز، گفته است که «حمایت ایران» از رقیبان او در این دوره از انتخابات، «روشن است».

رسانه‌های اسرائیل نوشته اند: ایران تلفن رقیب نتانیاهو را هک کرده است

نتانیاهو:من آنقدرباهوش هستم که اسنادهسته ایران را به اسرائیل آوردم ولی گانترآنقدرکودن است که توانایی داشتن موبایلش راندارد!

​​آقای نتانیاهو دوشنبه شب نیز گفت: «من توانستم آرشیو حقیقی اسناد هسته‌ای ایران را به اسرائیل بیاورم اما گانتز که حتی نتوانست از تلفن همراه خودش محافظت کند، چطور می‌تواند مدافع اسرائیل باشد!؟»

اهود باراک که «فروش محتوای تلفن هک شده‌اش به ایران» فاش شده، حامی آقای گانتز و از مخالفان سرسخت بنیامین نتانیاهو است.

۲مصیبت اسرائیل :از دادن اطلاعات به دشمن(ایران)،مصیبت بزرگتر«برملاکردن این راز»است

برخی از شخصیت‌های اسرائیلی گفته‌اند، هر چند این امر که اسرائیل می‌داند ایران چه اطلاعاتی از مقامات اسرائیلی دارد، می‌تواند نشان توان اطلاعاتی اسرائیل باشد اما این امر که اِشراف خود به آگاهی‌های «دشمن» را فاش می‌کند، یک ضربه به نهادهای اطلاعاتی اسرائیل محسوب می‌شود.

احتمالاً «ایران» بیشترازاینهارادارد

رسانه‌های اسرائیل گفته‌اند اگر ایران اطلاعات گانتز و باراک را دارد، حتما آن‌ دو تنها نیستند.

این رسانه‌ها یکشنبه خبر داده بودند، یک وزیر ارشد اسرائیلی نیز در معرض حمله هک تلفن همراهش بوده اما این تلاش موفق نبوده است؛ نام این وزیرِ عضو کابنیه امنیتی اعلام نشد.

شاید«روسیه»بوده

یک مقام پیشین شباک که ستاد سایبری را برپا کرده است، روز یکشنبه به رادیو دولتی تل‌آویو گفت، این نوع اقدامات با عملکرد ایران همخوانی ندارد و احتمال این‌که روس‌ها پشت آن باشند، جدی‌تر است.

به گزارش وای.نت، تامیر پاردو، رئیس پیشین موساد، سازمان جاسوسی اسرائیل، روز ۲۷ اسفند گفت این ماجراها فراتر از مسئله رقابت‌های انتخاباتی است و باید تحقیقات جامعی در مورد آن انجام شود.

مدیریت سایت-پیراسته فر:منبع این خبر«رادیوفردا»۲۸ اسفند ۱۳۹۷است واما اصلاحات درانتخاب تیترها انجام گرفته است.

***

 

ایران «گوشی موبایل» نخست وزیر ورئیس  ستاد مشترک ارتش اسرائیل را هک کرد

ایران به اطلاعات تلفن همراه نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی دسترسی دارد

منابع آگاه در گفت‌وگو با رسانه صهیونیستی مدعی شده‌اند «ناواد آرگامان»، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک یا شین بت) چند ماه پیش باراک را از این موضوع مطلع کرد.

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی و شین‌بت به درخواست رسانه‌های این رژیم برای اظهارنظر پاسخ نداده‌اند.

کانال ١٢ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه(۲۳ اسفند ۱۳۹۷) هم گزارش داده بود دستگاه‌های اطلاعاتی ایران توانسته‌اند گوشی همراه «بنی گانتز»، رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرده و به اطلاعات حساس موجود در آن دسترسی پیدا کنند. /۲۷ اسفند ۱۳۹۷تسنیم

***

محتوای گوشی موبایل « بنی گانتز»در اختیار ایران قرار گرفته است

اسپوتنیک(۲۳ اسفند ۱۳۹۷) به نقل از شبکه ١٢ تلویزیون اسرائیل، گوشی  «بنی گانتز، رئیس حزب -انعطاف برای اسرائیل» که رقیب نتانیاهو در انتخابات نخست وزیری اسرائیل است، هک شده است.

تلفن همراه ایهود باراک هک و اطلاعات آن به ایران فروخته شد

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت) به گانتز اطلاع داد که محتوای گوشی او از جمله اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس موجود در موبایل در اختیار ایران قرار گرفته است

خبرگزاری فارس (۲۷ اسفند ۱۳۹۷)اینگونه می نویسد: هکرهای ایرانی تلفن همراه بنی گانتز رهبر حزب «کاحول لاوان»، رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو در انتخابات ماه آوریل، را نیز هک کرده‌اند.

این درحالیست که موشه یعلون وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی و هم ائتلافی گانتز بلافاصله اعلام کرد، ایران در پشت پرده هک تلفن همراه بنی گانتز نیست و نتانیاهو این قصه را به رسانه‌ها داده است تا از آن سوء استفاده انتخاباتی کند.

بنا بر گزارش «تایمز اسرائیل»، گانتز روز یکشنبه درباره ادعای هک شدن تلفن همراهش، نامه‌ای به دادستان کل رژیم صهیونیستی نوشته و از او خواسته درباره دست داشتن احتمالی نتانیاهو در انتشار این ادعا تحقیق کند.

نفوذهکرهای ایرانی درخانه نتانیاهو

مشرق ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ – نوشت:پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر هک تلفن همراه «بنی گانتز» رئیس ائتلاف «کاحول لاوان» (آبی سفید) و نیز «ایهود باراک» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی توسط ایران، حالا روزنامه‌ای سعودی خبری جدیدی در این باره منتشر کرد.

نتانیاهو

«ایندیپندنت عربی» مدعی شد، ایران تلفن همراه «ساره» و «یائیر» همسر و پسر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرد تا مکالمات نتانیاهو را در منزلش شنود کند.

یک روزنامه سعودی مدعی شد، ایران تلفن همراه همسر و پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرده و هک تلفن بنی‌گانتز که اخیرا فاش شده، مربوط به چند سال پیش است.

***

«ایران »موبایل همراه همسر و فرزند نخست وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرده است

نتانیاهو

روزنامه ایندپندنت عربی چاپ لندن مدعی شد که در پی هک شدن تلفن همراه بنی گنتس، رئیس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی و رقیب انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، چند وقت پیش نیز تلفن همراه ساره، همسر نتانیاهو و یائیر، پسر او توسط ایران هک شده است تا از این طریق بتوانند نتانیاهو را از خانه شنود کنند.

ادعای ایندیپندنت عربی: ایران تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو را هک کرد

برخی منابع اعلام کردند که هک تلفن همراه همسر و فرزند بنیامین نتانیاهو چند ماه پیش اتفاق افتاده است و این مساله امنیت سایبری رژیم صهیونیستی را زیر سوال برده است. تاکنون مشخص نشده است که ایران به چه اطلاعاتی از این طریق دست یافته است.

این روزنامه نوشت که برخی منابع ایرانی اعلام کردند که تلفن همراه بنی گنتس سال‌ها پیش اتفاق افتاده است و مطرح کردن این مساله در وقت حاضر با اهداف انتخاباتی است. اما اسرائیلی‌ها سکوت اختیار کردند و اکنون در این رابطه موضعی اتخاذ نکردند.

بر اساس این گزارش، تامیر پاردو رئیس پیشین موساد در این رابطه اعلام کرده است که مسأله افشای هک تلفن بنی گنتس توسط ایران مانند “عملیاتی تخریبی”در زمان انتخابات است و در صورت کشف هک تلفن مقامی عالی‌رتبه، مصالح امنیتی در آن است که این موضوع مخفی بماند زیرا به امنیت اسرائیل ضربه وارد می‌کند.

ایران تلفن همراه همسر و فرزند نتانیاهو را هک کرده است

نتانیاهو در ویدئویی که در صفحه توئیتر خود در این باره منتشر کرد گفته بود: دروغ‌های لاپید کارساز نخواهد بود. شین بت (آژانس امنیت داخلی اسرائیل) تأیید کرده و همچنین خبرنگاران ارشد می‌گویند که نخست‌وزیر اطلاعی از هک شدن گوشی نداشته است. این تلاشی از جانب گنتس و لاپید است تا این واقعیت را که حکومت ایران به طور آشکارا از آن‌ها حمایت می‌کند، مخدوش کنند و این در حالی است که آن‌ها از توافق هسته‌ای ایران دفاع می‌کردند اما نتانیاهو با آن مبارزه کرد”.

همچنین یک رسانه صهیونیستی دیروز (دوشنبه) مدعی شد که عاملان دشمن به تلفن همراه ایهود باراک، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونستی نفوذ کرده و آژانس امنیتی سرزمین‌های اشغالی (شین بت) نگران است که اطلاعات این تلفن همراه به ایران رسیده باشد.

این رسانه می‌نویسد: طبق گزارش روز یکشنبه برنامه “اوودا” که از شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل پخش می‌شود، ناداو آرگامان، مدیر شین بت در ماه جولای گذشته برای دیداری غیر عادی به خانه باراک رفته بود که در این دیدار آرگامان هشدار داده بود که ایرانی‌ها اطلاعات تلفن همراه و کامپیوتر باراک را در دست داشتند.

آروزتزشوا ادعای این گزارش را مطرح کرده و می‌نویسد که ممکن است ایرانی‌ها خودشان به این تلفن همراه نفوذ نکرده باشند اما این اطلاعات را از طریق هکرهای خارجی که این نفوذ را انجام داده‌اند، خریده‌اند./۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ایسنا

***

واکنش ایران:تکذیب می شود(ما کاری به موبایل مقامات اسرائیل نداریم)سیستم پارلمان استرالیارا هم ایران هک نکردیم،تکذیب می کنیم.

نشست بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امورخارجه-بهرام قاسمی: آنان علاوه بر تولید دروغ، سعی دارند با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی، هر اتفاقی در جهان را ناشیانه به ایران مربوط نمایند؛ البته بی هیچ تردیدی، ایرانیان در حوزه های متنوع فن آوری، با اتکای به جوانان، از توانمندیهای بی بدیل و غیر قابل تصوری برخوردارند  ولی این توانمندی ها صرفا به منظور رفع نیازهای داخلی و در جهت ارتقا جایگاه علمی این سرزمین و کاهش و قطع وابستگی های علمی و فن آوری به دیگران صورت می پذیرد.(قسمتی ازاطلاعیه)

قاسمی همچنین  ادعای نقش ایران در هک سیستم های پارلمان استرالیا رانیزتکذیب کرد./۲۸ اسفند ۱۳۹۷

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد(جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸)١۵ رجب ١۴۴٠ است،اولین نمازجمعه درسال ۱۳۹۸: طی چند روز گذشته قدرت سایبری کشور(ایران) توانست اطلاعات گوشی تلفن همراه نامزد نخست وزیری اسرائیل را بیرون بکشد و وقتی ما این قدرت را داریم چگونه نمی‌توانیم شبکه بومی اجتماعی ایجاد کنیم؟

رهنمودهای مقام معظم رهبری برای ما تکلیف‌ساز است

در همین چند روز گذشته تهاجم سایبری ایران در فضای مجازی گوشی تلفن توی جیب نامزد نخست‌وزیری اسرائیل در برابر نتانیاهو را هک کرد و تمام اطلاعات آن را بیرون کشید و به دست گرفت و باز روز گذشته رسانه‌های صهیونیستی گفتند کاری که با گوشی تلفن همراه نامزد نخست‌وزیری اسرائیل سایبری ایران کرد، همین کار را با خانواده نتانیاهو کرد و تمام تلفن‌های آن‌ها را هک کرد و اطلاعات آن‌ها را بیرون کشید. وقتی ما چنین قدرتی در زمینه تسلط بر فضای مجازی داریم، آیا این جوانان دانشمند روشن‌اندیش ما نمی‌توانند شبکه بومی اجتماعی ایجاد کنند که ما اینگونه اسیر دست دشمن باشیم و فرهنگ خودمان و عزیزان‌مان را آن‌ها آلوده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری درادامه گفت: بارها اعلام کردیم مسئولان وزارت ارتباطات پای کار بیایند و با ایجاد شبکه‌های اجتماعی بومی ،در فضای مجازی ما را از اسارت فرهنگی نجات دهند.

***

هکرهای ایرانی که امریکا آنهارانحریم کرد :

وزارت خزانه داری آمریکا، نام عوامل سایبری در ایران را که به صدها دانشگاه حمله کرده اند و مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اند، روز جمعه ۳ فروردین ۹۷ منتشر کرد.

موسسه مبنایک شرکت مستقر در ایران که برای سرقت اطلاعات شخصی و اقتصادی به منظور دستیابی به سود مالی، حملات سایبری گسترده ای را انجام داده است. این شرکت در سال ۲۰۱۳ یا حدود آن زمان تاسیس شد تا به دانشگاه های ایران و مراکز پژوهشی و علمی کمک کند. اما این شرکت پیمانکار نهادهای دولتی و خصوصی در ایران نیز بوده است تا حملات سایبری و فعالیت های مخرب دیگر انجام دهد. مبنا دست کم به حدود ۱۴۴ دانشگاه در آمریکا و ۷۶ دانشگاه در ۲۱ کشور دیگر از جمله اسرائیل، کانادا، چین، دانمارک، ژاپن، مالزی، نروژ، ترکیه، بریتانیا، کره جنوبی و…حمله سایبری کرده است و حساب های کاربری اینترنتی بسیاری را هک کرده است. اطلاعات به سرقت رفته سپس برای منافع سپاه پاسداران مورد استفاده قرار گرفت و داخل ایران از طریق دست کم دو وب سایت به فروش رفت.

غلامرضا رفعت نژاداز بنیانگذاران موسسه مبنا که حملات سایبری مبنا را سازماندهی کرده است.

احسان محمدیاز بنیانگذاران موسسه مبنا که همراه رفعت نژاد، به سازماندهی حملات سایبری مبنا علیه دانشگاه ها کمک کرده است.​

سیدعلی میرکریمی: هکر و پیمانکار در موسسه مبنا بوده است. میرکریمی در بخش های مختلف کمپین هک دانشگاه ها که موسسه مبنا آن را به راه انداخت، فعال بود.

مصطفی صادقیهکر و وابسته به موسسه مبنا بوده است. صادقی به حساب کاربری حدود هزار نفر از استادان دانشگاه نفوذ کرد و دست به حملات دیگر سایبری زد و از این راه نفع مالی برده است.

سجاد طهماسبیپیمانکار موسسه مبنا بوده است. او به هدایت و تسهیل کمپین حملات سایبری به دانشگاه ها کمک کرده است و قربانیان این حملات را تحت نظر داشته است.

عبدالله کریماتاجری که مالک و اداره کننده شرکتی بود که از طریق یک وبسایت، اطلاعات دزدیده شده دانشگاهیان را فروخت. مرتبطان موسسه مبنا به طور مرتب اطلاعات به سرقت رفته دانشگاهیان را به کریما ارائه می دادند.

ابوذر گوهری مقدماستاد دانشگاه و وابسته به موسسه مبنا بوده است. گوهری مقدم اطلاعات دزدیده شده را با بنیانگذاران مبنا، «رفعت نژاد» و «محمدی»، رد و بدل کرده است.

روزبه صباحیپیمانکار موسسه مبنا بوده است و به اجرای بخش های مختلف کمپین هک دانشگاه ها کمک کرده است.

محمدرضا صباحیاز پیمانکاران موسسه مبنا بوده است که در هدایت حملات سایبری به دانشگاه ها مشارکت داشته است.

بهزاد مصریاداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، علاوه بر افراد فوق، یک شهروند دیگر ایرانی به نام بهزادمصری را نیز به خاطر فعالیت های عمده مخرب سایبری از جمله سرقت اطلاعات با ارزش یک شرکت رسانه ای در آمریکا، تحت تحریم قرار داد.

مصری کسی است که آبان ماه گذشته فاش شد که در پرونده هک سریال «بازی تاج و تخت» نقش داشته است. در کیفرخواست بهزاد مصری آمده بود:

وی عضو یک گروه هکر به نام «کلاه‌ سیاه‌های ترک» است و در استخدام نظامیان ایران برای حملات سایبری علیه اسرائیل است.

گفته شده او غیر از سریال بازی تاج و تخت، سعی در دسترسی به سه سریال دیگر این شبکه را داشته است.

مصری پس از سرقت اطلاعات سعی کرد از شرکت رسانه ای ۶ میلیون دلار باج بگیرد.

بهزاد مصری از تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۷ به دستور یک دادگاه آمریکا در شهر نیویورک، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است./VOA۳ فروردین ۱۳۹۷

***

هک سدنیویورک توسط هکرایرانی

این سد در ۳۵ کیلومتری شمال شهرنیویورک و در حومه Rye Brook واقع شده و وظیفه اصلی آن، کنترل جریان آب در این منطقه است

حمید فیروزی ۳۴ساله در فاصله زمانی آگوست تا سپتامبر سال ۲۰۱۳ اقدام به اتخاذ دسترسی غیر مجاز به سیستم کنترل و فرمان این سد کرده که از طریق آن موفق به دریافت اطلاعات اساسی در مورد وضعیت و عملیات سد شده است. این اطلاعات شامل دمای آب، سطح آب و همچنین وضعیت دریچه سد بوده که مستقیم سطح آب را کنترل می کرده است.

هکر ایرانی سد نیویورک کیست؟
سد Bowman “بومن اونیو” که در ۲۰ مایلی( ۳۵ کیلومتری) شهر نیویورک قرار دارد
نکته جالب آنکه بر اساس کیفرخواست مطرح، دردادگاه نیویورک هرچند دسترسی فیروزی به سیستم کنترل سد به وی اجازه می داده که به شکل Remote اقدام به کنترل و باز و بسته کردن دریچه سد کند، یک اتفاق مانع از این امر شده است. در تاریخی که وی به سیستم کنترل سد نفوذ کرده بوده، مکانیزم کنترل دریچه دستی و برای تعمیرات قطع شده بوده است!
همچنین کیفرخواست ادعا کرده است که هزینه های بازگشت کنترل سد برابر با ۳۰ هزار دلار بوده و در صورت اثبات دعاوی مطرح در کیفرخواست حمید فیروزی به ۱۵ سال حبس محکوم خواهد شد.
این در حالی است که این ادعاها علیه دولت ایران، تنها مربوط به شخص «حمید فیروزی» نیز نشده است و ایالات متحده ادعا می کند، هفت تن به شکل کلی در حملات سایبری به زیرساخت های این کشور دخیل بوده اند.

حمید فیروزیردیف  بالا-دومین نفر-سمت چپ

به ادعای مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده، این هفت نفر برای دو شرکت ایرانی با نام های ITSecTeam و MERSAD (مرصاد) کار می کنند.
این مقامات مدعی شده اند که حمید فیروزی به همراه احمد فتحی ۳۷ ساله، امین شکوهی ۲۵ ساله، صادق احمدزادگان ۲۳ ساله، امید غفاریان ۲۵ ساله، سینا کیسار ۲۵ ساله و نادر سعیدی ۲۶ ساله متهم به انجام حملات سایبری از نوع DDoS طی فاصله زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳میلادی

(۱۳۸۹الی ۱۳۹۱شمسی)به نهادهای آمریکایی هستند.
البته این برای نخستین بار نیست که مقامات آمریکایی، اتهاماتی علیه ایران و هکرهای ایرانی به این شکل دست و پا کرده و مطرح می کنند. چندی پیش نیز اتهامی مشابه علیه ایران برای هک گسترده اطلاعاتی در ایالات متحده عنوان شده بود./۰۶ فروردین ۱۳۹۵تابناک

آمریکا هفت هکر ایرانی را به جرم نفوذ در سیستم بانکی این کشور مورد پیگرد قضایی قرار داد. بر همین اساس، احمد فاطی، حمید فیروزی، امین شکوهی، محمد صادق احمدزاده، امید غفاریان، سینا کیسر و نادر ساعدی به دلیل آنچه که مقامات آمریکایی حمله به ۴۶ نهاد مالی و سد نیویورک عنوان می‌کنند، مورد پیگرد از طریق FBI قرار گرفتند.


دادگاه امریکابرای ۷هکرایرانی
مقامات امنیتی اف بی آی مدعی هستند به احتمال فراوان این افراد در داخل ایران هستند و برای سازمان اطلاعات تهران کار می کنند. این هکرها به زیرساخت های آمریکا حمله و قصد انجام عملیات خرابکارانه در شهرهای بزرگ این کشور مانند نیویورک داشتند. یکی از مقامات ارشد اف بی آی مدعی شد این هفت هکر ایرانی از طرف سپاه پاسداران ایران مورد حمایت هستند. این هکرهای ایرانی از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ دهها حمله سایبری به نهادهای مالی آمریکا انجام دادند. با این وجود، مقامات امنیتی آمریکا اعلام کردند به احتمال فراوان آنها در بدست آوردن اطلاعات ناکام مانده اند. حملات هکرهای ایرانی میلیون های دلار به شرکت های مالی آمریکا برای بازسازی خود هزینه تحمیل کرد.
احتمال نابودی سد ومرگ خیلی هابود
حمید فیروزی، یکی از بهترین هکرهای ایرانی موفق شد به سیستم نگهداری سد “بومن اونیو” که در ۲۰ مایلی شهر نیویورک قرار دارد نفوذ کند. این نفوذ سایبری می توانست به فیروزی (به وسیله تغییر سطح آب) برای نابودی سد و ایجاد فاجعه انسانی کمک کند.

بر طبق این ادعا این افراد برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار می‌کرده‌اند و موسسات مالی از جمله بانک مرکزی آمریکا، شرکت و بورس اوراق بهادار نیویورک، بورس نیویورک و نزدک، و همچنین AT & T و سد نیویورک را هک کرده‌اند.

دو هفته پیش گزارش‌هایی منتشر شد که از اقامه دعوای دادستان‌های آمریکایی علیه هکرهای ایرانی در پرونده سد نیویورک حکایت داشت. اما پرونده پیچیده‌تری که وزارت خارجه آمریکا تنظیم کرده‌است، در زمانی مطرح می‌شود که تنها چند ماه از امضا و اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران می‌گذرد.

۷هکر ایرانی که امریکاراخسته کردند!

وزارت دادگستری آمریکا با ارائه کیفرخواستی علیه هفت ایرانی مدعی شد که این افراد مجری حملات سایبری به ده‌ها بانک آمریکایی بوده و همچنین سعی کرده‌اند که کنترل یک سد کوچک در ایالت نیویورک را در اختیار بگیرند.

دادستان‌های آمریکایی اسامی این افراد را که مدعی شده‌اند برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند احمد فتحی، حمید فیروزی، امین شکوه، امید جعفرنیا، سینا قیصر، نادر سعیدی و صادق احمدزادگان معرفی کرده‌اند.۶ فروردین ۱۳۹۵خبرآنلاین

 

***

مصاحبه با « کالین اندرسون » محقق آمریکایی دربار هکرهای ایران 

یکی گروه «آی تی سِک» و دیگری «مرصاد». بنا بر گفته مقام‌های آمریکایی، هر دو شرکت زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌هستند.
بخش بیشتر کیفرخواست منتشر شده، که علیه این هفت شهروند ایران اعلام جرم می‌کند، به حملات هکری‌ای می‌پردازد، که از آن در دنیای اینترنت با عنوان «دی داس» یاد می‌شود. در چنین حملاتی، هکرها با افزایش شدید بازدید به یک وبسایت،‌ عملا آن را از دسترس خارج می‌کنند.

 هفت هکر ایرانی متهم شده‌اند که در یک بازه زمانی ِ حدودا دو ساله، بیشتر بین روزهای سه شنبه تا پنجشنبه فعالیت ۴۶ هدف را با این حملات، مختل کرده‌اند.

اهدافی که بیشتر بانک‌های آمریکایی یا شرکت‌های مرتبط با حوزه اقتصاد،‌ سهام و بورس بوده‌اند. البته اتهام دیگری هم متوجه هکرهای ایرانی شده است و آن، نفوذ به سیستم کنترل و دریافت اطلاعات سد بومن در ۳۵ کیلومتری شهر نیویورک است که حدود سه سال پیش انجام شده بود.
هفت ایرانی‌ای که آمریکا علیه آنها اعلام جرم کرده: احمد فتحی، حمید فیروزی، امین شکوهی، صادق احمدزادگان، امید غفاری نیا، سینا کی‌سر و نادر سعیدی هستند.

کالین اندرسون، محقق علوم کامپیوتری
در تازه‌ترین تحولات دراین‌باره روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال به نقل از برخی منابع می‌گوید یکی از این هکرها با استفاده از یک قابلیت ِ گوگل موفق شده که به این سیستم نفوذ کند و کار خارق‌العاده ای انجام نداده است.
رادیو فردا درباره توانایی‌های هکرهای ایرانی‌ با « کالین اندرسون » محقق آمریکایی در زمینه امنیت سایبری گفت‌وگو کرده‌ است. آقای اندرسون در واشینگتن چند سالی‌ست که درباره فعالیت‌های هکرهای مرتبط با حکومت ایرانی تحقیق می‌کند.
آقای اندرسون ارزیابی شما از اهمیت اعلام مقام‌های آمریکایی چیست؟ اعلام جرم علیه هکرهایی که دستگاه قضایی آمریکا و پلیس فدرال این کشور دسترسی ای به این افراد ندارد؟
به نظر من این اقدام اولا یک قدم دور شدن از روندی‌ست که این افراد همیشه مصون باشند. چرا که اگر به تاریخچه اقدامات سایبری ایرانی‌ها و هک کردن‌هایشان نگاه کنید،

این کشور(ایران) دردهه اخیر یکی از قوی‌ترین گروه‌ها را برای حمله به وبسایت‌ها داشته است. از اواخر سال ۲۰۰۹ میلادی این اقدامات به شدت سیاست زده شدند و حمله به وبسایت‌های تجاری با هدف‌های سیاسی انجام می‌شد، و ضررهای اقتصادی سنگینی به بار آوردند.

پس از آن در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ ما شاهد اقدامات تلافی جویانه از سوی این هکرهای ایرانی بودیم. می‌گویم «تلافی جویانه» چون در این زمان ایران درگیر یک نوعی از جنگ سایبری با آمریکا و اسراییل بود.

در این دوره شاهد حملاتی نامنظم هستیم و حملات طرف مقابل، موجب حملات بیشتر شده است. به نظرم جالب است که حال این موضوع به عرصه قانونی رسیده و گفته شده که عاملان حملات دیگر مصون نیستند. و در کنار اعلام جرم علیه هفت نفر، یک اطلاعیه نیز به پلیس بین‌الملل (اینترپل) داده شده، که به این معناست که اگر این افراد ایران را ترک کنند و در کشوری باشند که توافق استرداد با آمریکا داشته باشد، به این کشور تحویل داده می‌شوند. حتما خاطرتان هست که یکی از افرادی که در تبادل اخیر زندانیان بین ایران و آمریکا گنجانده شد، فردی به نام نیما گلستانه بود که در ترکیه و به دلیل اتهاماتی درباره هک کردن یک شرکت آمریکایی، به آمریکا تحویل داده شده بود. درنتیجه به نظرم موضوع این است که بگویند ما شما را می‌شناسیم و اقدامات شما پیامدهایی خواهد داشت.

در همین باره ، ‌آقای اندرسون، پیش از این گفت‌وگو، من در جست‌وجویی اولیه در وبسایت‌های فارسی، به نام افراد برخوردم و شاید حدود سه سال پیش، برخی منابع ایرانی درباره فعالیت‌های آنها، افشاگری کرده بودند. چرا دستگاه قضایی آمریکا در این روزها و پس از چند سال که از اقدامات آنها می‌گذرد این را اعلام عمومی‌ می‌کند؟

به نظرم ما در زمانی قرار داریم که موضوع تهدید زیرساخت‌های آمریکا توسط هکرهای خارجی، خیلی بیشتر سیاسی شده است. در اینجا گفتمان‌های زیادی درباره نحوه برخورد با هکرهای چینی یا هکرهای کره شمالی در جریان است. خصوصا پس از فاش شدن نفوذ هکرهای ایرانی به یک سد در نیویورک، ‌این تبدیل به یکی از موضوعات اصلی در زمینه سیاست‌های ایران و آمریکا شده است. در نتیجه به نظرم افشای هویت این افراد کمی ‌با موضوع سیاست‌های کلی در باره ایران همزمان و در هم تنیده شده است.

روزنامه وال استریت جورنال می‌گوید، هکری با نام «حمید فیروزی» با استفاده از یک قابلیت ِ گوگل موفق شده که به این سیستم نفوذ کند و کار خارق‌العاده‌ای انجام نداده است. نظر شما در این‌باره چیست؟
وقتی به توانایی‌های فنی ایران در زمینه حمله به سرویس‌های خارجی و مختل کردن آنها، نگاه کنیم ، بیشتر این حملات پیچیدگی خاصی ندارند… اما خسارت جدی متفاوت از پیچیدگی فنی است.
این معناست که از جستجوگر گوگل برای این استفاده کنید که وبسایت‌هایی که ضعف‌هایی دارند که می‌توان از آن سوء استفاده کرد را بیابید. این اصلا از لحاظ فنی کار پیچیده ای نیست و حتی باید بگویم نوعی تنبلی است. اما حملات به بخش بانکی متفاوت بود و زیان زیادی بر جا گذاشت.

عاملان این حملات تعدادی کامپیوتر پیدا کردند که با آنها، به ترافیک این شرکت‌ها حمله می‌کردند تا جایی که این وبسایتها از کار می‌افتاد.

شاید این کار پیچیده به نظر برسد اما اینطور نیست. این افراد از ضعف‌های آشکار وبسایت‌ها استفاده کردند و از ابزاری استفاده کردند، که معمول هستند. وقتی وارد وبسایت‌ها شدند، کنترل آن را در دست گرفتند که این هم کار خیلی پیچیده‌ای نیست ،

و سیل ترافیک آنها را روانه بانک‌ها و موسسات مالی کردند. حمله‌ای کم‌هزینه که پیچیده هم نیست.

شما می‌گویید این حملات آنچنان پیچیده نبوده است اما چند سالی‌ست که فعالیت هکرهای ایرانی که متصل به دستگاه‌های قدرت هستند را زیر نظر دارید. کلا توانایی فنی این گروه هکرهای ایرانی در چه سطحی است و آیا آنها می‌توانند خسارتی جدی به بار بیاورند؟

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درحالی که مسئولین اعتراف می کنندکه هکرهای ایرانی درهمه سیستمهای مالی ونظامی نفوذکرده اند وخسارتهای مالی وحیثیتی به امریکا زده اند (نماینده دولت امریکادردادگاه می گوید:کمی مانده بود که حمیدفیروزی سدراتخریب کند وفاجعه انسانی بباربیاورد)اما نمیخواهندبپذیرند که ایرانیان ابرقدرتند،می گویند«کارمهم وپیچیده ای نکردند»!یعنی می گویند-ضععف سیستمهای امریکاست،نه توانایی هکرهای ایرانی!،اگرچه همین همین هم به نوعی اعتراف است که «ایران برترازامریکاست»./پایان توضیح مدیرسایت.
ادامه مصاحبه آقای اندرسون…خسارت جدی متفاوت از پیچیدگی فنی است. اگر به مورد حمله به موسسات مالی نگاه کنیم، آن مورد خسارت جدی به باور آورد. میلیون‌ها دلار به دلیل در دسترس نبودن این وب‌سایتها از دست رفت. در سال ۲۰۱۲ وقتی به وبسایت شرکت آرامکوی عربستان حمله شد، و کامپیوترهای بخش فروش از کار افتاد، صدها میلیون دلار به دلیل توقف فعالیت این بخش از شرکت آرامکو از دست رفت. شما می‌توانید بدون آنکه توانایی فنی بالایی داشته باشد، خسارت زیادی وارد کنید، خصوصا وقتی قربانی شما، آمادگی مقابله نداشته باشد. در مورد این شرکت سعودی مثلا، هکرها، با هک کردن کامپیوتر یک نفر، توانستند به کل سیستم وارد شوند.
در مورد یک میلیونر آمریکایی به اسم «شِلدون ادِلسون» که صحبتی درباره حمله هسته‌ای به کویری در ایران کرده بود هم همین اتفاق افتاد.

به وبسایت‌های برخی از شرکت‌هایش به این شکل حمله شد،‌ که یکی از افراد مسئول در شبکه که توانایی اعمال تغییرات در چند وبسایت را داشت، هک شد و از آن طریق راه برای نفوذ به بقیه وبسایت‌ها و دزدین اطلاعات از آنها باز شد.

حملات پیچیده فنی دنیای دیگری‌ست!. مثلا باید ضعف‌های یک نرم افزار را شناسایی کرد و با سوءاستفاده از این ضعف‌ها، برای نفوذ به یک سیستم استفاده کرد و اهداف پیشرفته‌تری مانند مراکز دولتی را هدف قرار داد. و ایرانی‌ها در این بخش خیلی خوب عمل نکرده‌اند و به سیستم‌هایی که آمادگی بیشتری دارند حمله نکرده‌اند. مثلا آنطور که هکرهای حکومتی در چین و روسیه، به مراکزی چون وزارت خارجه آمریکا حمله کرده‌اند، ایرانی‌ها فعال نبوده‌اند.

آیا مشخص است که دلیل این مسئله چیست؟ یعنی ممکن است که توانایی را دارند اما از آن استفاده نکرده‌اند؟
اندرسون:به نظرم ممکن نیست که آنها علمش را داشته باشند و از ‌آن استفاده نکرده باشند.

یک اعتراف آقای اندرسون

ادامه پاسخ اندرسون:فکر می‌کنم که ایران یکی از بهترین دانشگاه‌های فنی در دنیا را دارد. و کیفیت علمی ‌کسانی که از این دانشگاهها فارغ‌التحصیل می‌شوند بی‌نظیر است.

مهاجرت نُخبگان-فکر می‌کنم خیلی از این افراد کشور(ایران) را ترک می‌کنند. و از همین نظر فرار مغزها، به این روند کمکی نمی‌کند. همچنین فضا ایجاب نکرده است که اینگونه حملات را انجام دهند.

اگر هکرهای ایرانی می‌توانند با استفاده از یک توانایی نسبی مثلا به وبسایت سیستم آرامکو حمله کنند، احتیاجی به استفاده از پیچیدگی‌های فنی بیشتر ندارند. در نتیجه برایشان کافی بوده است.

البته دستیابی به فناوری‌های پیشرفته در عرصه جنگ سایبری ساده نیست، هزینه‌بر و زمان‌بر است و احتیاج به مدیریت دارد.

و هنوز برای من روشن نیست که مثلا دولت ایران بخواهد سرمایه گذاری ِ سنگینی در زمینه صنعت امنیت سایبری داخلی بکند که با صنایع بین المللی رقابت کند.
وقتی از دولت ایران صحبت می‌کنید،‌می‌خواستم دقیقا به این موضوع بپردازیم. چرا که ما در ایران ارکان متعدد قدرت داریم. آیا شما نتیجه گیری ای درباره این دارید که کدامیک از این ارکان قدرت، در زمینه امنیت سایبری و هک کردن، فعال‌تر عمل می‌کند؟
به نظر من بر مبنای برخی از منابع عمومی، اعلام جرم اف بی آی و برخی دیگر از اقدامات، بیشتر فعالیت‌های ایرانی‌ها در زمینه جنگ سایبری با دستور بخش امنیتی اطلاعاتی« سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌» انجام می‌شود.

مدیریت سایت-پیراسته فر:برای اینکه آقای « کالین اندرسون » محقق آمریکایی ثابت بکنیم که ایران چقدردرجنگ سایبری»موفق بوده،اطلاعات لازم -لینک-رامیگذارم تا بیشتربیندیشند./پایان
آنچه که ما در زمینه فعالیت‌های هکرهای ایرانی شاهد هستیم، ‌این است که تنها اهداف خارجی را هدف قرار نمی‌دهند، بلکه اهداف داخلی نیز طعمه این حملات می‌شوند. مثلا ما گزارش‌های متعددی داشتیم درباره کسانی که پس از بازداشت، متوجه شدند دستگاه امنیتی به همه اطلاعات آنلاین آنها دسترسی داشته است.
به نظرم شما به مورد مهمتری اشاره کردید. آنچه هکرهای ایرانی مشخصا در آن تبحر دارند، پدیده‌ای به نام « مدیریت اجتماعی» است. آنها با استفاده از اعتماد جلب کردن، ضعف‌های شخصی افراد را هدف می‌گیرند تا به ایمیل افراد دسترسی پیدا کنند. و همین افرادی که متهم به تلاش برای هک کردن وبسایت‌های دفاعی غربی هستند، همان‌هایی هستند که تلاش می‌کنند به «اطلاعات شخصی، مخالفان حکومت ایران دسترسی پیدا کنند».

ارتباط مستقیمی‌ بین این دو وجود دارد و شواهد فنی بی‌شماری هست که این موضوع را اثبات کند. آنچه که معمولا این هکرها انجام می‌دهند جعل هویت است یا اینکه خود را به جای جنس مخالف جا زدن. افراد در این موقعیت‌ها گارد دفاعی خود را راحت‌تر کنار می‌زنند و سیستم‌هایشان راحت‌تر مورد حمله قرار می‌گیرد. و مهاجمان ایرانی در این زمینه خوب عمل می‌کنند و تخصصی ویژه در این زمینه دارند./منبع:پنج شنبه۱۳ اسفند ۱۳۹۴مصادف با۳ مارس ۲۰۱۶/پنج شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۴خبرگزاری اسپوتنیک

مدیریت سایت-پیراسته فر:ازآقای اندرسون وهمفکران ایشان  میخواهیم این  لینک را بازکنن وبادقت بخوانند:

هکرهای جهان +ایرانی ” گروه آشیانه” مصاحبه بایک هکر

درباره نویسنده

1998مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما