دکترسارامهرمنش”دندانپزشک”۲بیمارش رااززندگی ساقط کرد+عکس

دکترسارامهرمنش

بلایی که «خانم دکتر» روی ۲بیمارش آورد

دکترهای بیسوادچه برسربیماران می آورند!؟

دندانپزشکی در اراک که در شهریورماه امسال روناک را در آستانه تولد سه‌سالگی به دست مرگ سپرد، بهمن‌ماه امسال امیرعلی را هم به کما برد.

روناک رضایی زاده

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

چشمهایم دوست نداشتند باز شوند…

یک چشمی شماره را نگاه کردم طبق معمول ناآشنا بود که با بی میلی گوشی را برداشتم تا پاسخ دهم. دلخور شدم  که از خواب بیدارم کردند، اما صدای مویه کنان زنی که صدایم می کرد دلم را فرو ریخت ” خانم نوری بچم را کشتند “.

خواب و بیداری ، دشنه ی دلهره را درقلبم فروبرد. بلند شدم به قول مادرم، دست و پا چلفتی شده بودم. در ذهنم مرور می کردم؛ در بیست سال کار خبری، این اولین بار است که این چنین هول شدم و ترسیدم. حتی روزی که تصاویر کشته شدن دختری توسط پدر معتادش را ویرایش می کردم چنین حالی نداشتم. احتمال دادم کیست، پرسیدم شما؟ گفت مادر امیرعلی ام، خانم نوری بچم را کشتند، کشتند.

با آه و ضجه حرف می زد. میان حرف هایشم رفتم سعی کردم دلداریش بدهم. با کلمه ها بازی می کردم که صدایش آرام ارام کم شد، و شد گریه گریه گریه…

حادثه دوم خانم دکترسارا.م          

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

خانم دکترسارامهرمنش درحال طبابت-فلج کردن-بیمار

چندی پیش دختربچه‌ای به نام «روناک »را به یکی از دندانپزشکی های اراک می برند که به گفته ی نسرین مادرش ؛

در زمان انجام درمان، روناک خون دماغ می‌شود، او از دکتر می‌خواهد اجازه دهد خون بینی روناک قطع شود و درمان را ادامه دهد،

اما خانم دکتر می‌گوید: نیازی نیست.

درمان به شیوه عهدحجر

همزمان سه نفر از دستیاران پزشک با گرفتن دست و پاهای دختر تلاش می کنند بچه از جایش تکان نخورد و سپس پنبه لوله‌ای را در بینی روناک می‌گذارند.

اما پس از پنج دقیقه صورت و بدن کودک رو به کبودی می رود و با نبود امکانات برای احیاء کودک ، چشمان کودک از حرکت می ایستد.

پزشک پنبه لوله‌ای را از بینی کودک خارج می‌کند، حجم زیاد خون از بینی روناک خارج می‌شود و بلافاصله از طریق اورژانس کودک را به بیمارستان امیرکبیر اراک منتقل می کنند.

مطب –قتلگاه– خانم دکترسارامهرمنش

کودک به کما رفته و بعد از ۳۸ روز در کمال ناباوری و پس‌ از آنکه سطح هوشیاری کودک کم و کمتر می‌شد ، اعضای حیاتی بدنش مثل قلب و ریه و … یکی‌یکی از کار می افتد و روناک تسلیم دستان سرد مرگ می شود.

قتل دیگرخانم دکتراحمق-بیسواد

حالا این اتفاق غمبار به شکل دیگری به فاصله پنج ماه از شهریور تا بهمن ماه دوباره تکرارشد و امروز با تایید قصور پرشکی از سوی پزشک ، همچنان کودک در کماست.

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

خطای پزشکی؛ جبران ناپذیر است...

صبح با چشم های پف کرده وارد تحریریه شدم . قرارم با خودم این بود بخشی از دردهایی که مادران روناک و امیر علی می کشیدند در قاب کلمات به تصویر کشم .

خطا‌ی پزشکی امری اجتناب ناپذیر در حوزه سلامت است و این حوزه در هیچ جای دنیا سالم و بی‌خطر نیست اما برخی خطاها آسیب رسان و در بعضی موارد غیرقابل جبران است.

دخترک شیرین زبان و پسرک شلوغ کار و دلربا  که منتظر فوت کردن شمع جشن تولد سه و چهار سالگی شان بودند ،  نمی‌دانستند درد دندان قرار است قصه ی زندگیش را ناتمام گذارد .

روایت ماجرای امیر علی…
قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

غلام ترابی پدر امیر علی است می گوید مادرش توان سخن گفتن ندارد و می گوید:

عصر۱۵ بهمن ۱۳۹۷همسرم امیرعلی را به مطب خانم دکتر “س. م” که بعد از حادثه روناک به خیابان خرم منتقل شده بود، برد تا از درد دندان امیرعلی بکاهد اما نمی دانست غمی بزرگ به غمش اضافه می شود.

آقای ترابی با غمی در چشم ها و لرزشی در صدا افزود: امیرعلی شش ماه قبل از این حادثه در مطب پزشک دیگری یکی از دندان‌هایش را پر کرده بود، اما برای اینکه دندان دیگرش را هم درمان کند برای فروردین ماه سال آینده نوبت داشت و چون نوبت طولانی بود، مجبورشدیم او را نزد دکتر دیگری ببریم .

برای این کار پزشکی که تبلیغات بسیاری داشت و حتی در مهدهای کودک به صورت رایگان دندان بچه‌ها را ویزیت می‌کرده انتخاب کردیم .

همسر«خانم دکتر مهرمنش» هم همکارش بودطبقه بالامطب داشت

ترابی گفت: وقتی دندانپزشک بعد از تزریق آمپول مشغول درمان می‌شود، پسرم بی‌قراری می‌کند، سه نفر از دستیاران پزشک دست و پای او را می‌گیرند و هنگامی که مادرش می خواهد مانع از ادامه کار آنان شود، به او می‌گویند شما دخالت نکن، ناگهان بعد از چند دقیقه امیرعلی دچار ایست شد و قلب و نبضش از کار می‌افتد، همسر خانم  دکتر که در طبقه بالا دندانپزشک بزرگ‌سالان بود، بلافاصله پایین آمد و پسرم را با خود به طبقه بالا برد، بعد از گذشت پنج دقیقه مجدد امیرعلی را پایین آورده، با اورژانس تماس گرفته و او را به بیمارستان امیرکبیرمنتقل می کنند ، و اکنون از ۱۵ بهمن ماه تاکنون در کماست.

حالا چالش پدر امیرعلی این است که ” چرا با اینکه مسئولان می‌دانستند این دندانپزشک چند ماه قبل موجب مرگ روناک شده باز اجازه داده‌اند به کار خود ادامه دهد “.

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

تایید قصور پزشکی در معالجه دو کودک

با فوت روناک خانواده اش از خانم “س .م ” دندانپزشک شکایت می کنند و از نظام پزشکی خواستار رسیدگی می شوند. پرونده گشوده می ماند و با کما رفتن امیرعلی ، فرآیند رسیدگی سرعت می گیرد .

بالاخره پس از ماهها بررسی پرونده توسط هشت کارشناس و گزارش پزشکی قانونی ، قصور دندانپزشک از سوی نظام پزشکی تایید می شود .

رئیس سازمان نظام پزشکی اراک در این باره گفت : کیفرخواست پرونده “روناک ” که در جریان عمل دندانپزشکی در یکی از مطب های خصوصی فوت شده بود از سوی دادستانی صادر شد و پرونده به دادگاه بدوی ارجاع شده است.

دکتر طاهر احمدی افزود : بر اساس آرای کارشناسان نظام پزشکی قصور دندانپزشک در این پرونده تایید شده و گام های بعدی در این زمینه با قوت دنبال می شود.

وی ادامه داد: این پرونده مربوط به نخستین شاکی دندانپزشک خاطی است که براثر قصور پزشکی جان خود را از دست داد و پرونده دوم مربوط به “امیر علی” همچنان در دست بررسی است.

طاهر احمدی گفت : براساس قانون شاکی و خوانده حق اعتراض در این کیفرخواست را دارند که در اخبار بعدی شهروندان در جریان کامل این مهم قرار می گیرند.

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

پلمپ مطب دندانپزشک خاطی خانم دکترسارا-م

قاسمی دادستان عمومی و انقلاب اراک هم از صدور قرار قانونی برای دندانپزشک اراکی و پلمپ داندانپزشکی از بهمن ماه خبر داد و گفت: با تشکیل پرونده قضائی برای این دندانپزشک اراکی علاوه بر صدور قرار قانونی وثیقه، قرار نظارت مبنی بر ممنوع الکاری و عدم خروج از کشور برای دندانپزشک نیز صادر شده است.

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

با خونریزی ، کار درمان باید متوقف می شد

با انتشار خبر فوت و به کمار فتن دو کودک در اراک صادقی مدیر کل درمان دندانپزشکی وزارت بهداشت نیز گفت: همکار دندانپزشک ، هنگام درمان متوجه خونریزی بینی می‌شود و برای بند آمدن خون یک تامپتون در مجاری بینی می‌گذارد و این مسئله باعث رفتن خون به داخل حلق کودکان و خفگی آنها می شود.

وی افزود: هنگامی که بینی دچار خونریزی می‌شود ، بر اساس دستور العمل باید کار درمان متوقف می‌شد ، اما این کار انجام نشده و همکار دندان پزشک اقدام به ادامه درمان می‌کند که منجر به کما رفتن کودکان می شود.

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

امیرعلی ترابی

قصه ی ناتمام روناک و امیرعلی در دندانپزشکی

صادقی تصریح کرد : در قصور پزشکی مراجع قضایی با فرد خاطی به شدت برخورد می‌کنند و به طور کلی ما و دانشگاه علوم پزشکی به دنبال احقاق حق خانواده کودکان هستیم.

حالا اخبار خانواده ی کودکان در فضای مجازی دست به دست می چرخد و با تایید قصور پزشکی، برخی شبکه های تلوزیونی و خبرگزاری ها برای بررسی موضوع رو به سمت اراک آورده اند.

اراکی هاازبردن بچه هایشان به پیش خانم دکترهامی ترسند!

با فوت روناک و به کما رفتن امیرعلی نوعی ترس از بردن کودکان به دندانپزشکی ها در اراک ایجاد شده است .

والدین «روناک رضایی زاده»سرمزاردخترشان-اراک

در جمع های مردمی لزوم مراقبت برای بردن کودکان به دندانپزشکی ها سینه به سینه منتقل می شود و به یکدیگر هشدار می دهند” مراقب باشید بچه ها را برای درمان کجا می برید “.

برخی خانواده ها نیز در تلاش برای شناسایی دندانپزشک و معرفی وی به یکدیگر برای مراجعه نکردن به وی در آینده هستند. اعتمادی که در صورت ادامه ی کم توجهی برخی پزشکان می تواند سلب شود و آسیب های بعدی ایجاد کند.

چشمهایم را می بندم صدای هولناک گریه های مادر امیر علی در خاطرم زنده می شود. دلم به حال سه مادر می سوزد مادر روناک ، مادر امیر علی و دندانپزشک .نویسنده و سردبیر:زهرا نوری

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:منبع این خبر«سایت صداوسیمای استان مرکزی»۰۶ اسفند ۱۳۹۷است  وبا اندکی ویرایش(گزینش تیتر)،ضمناً تصاویرهم افزوده شدند،همچنین درخبر خبرگزاری فارس،ضمناً نام دکتررا کامل نوشتم که تا مادران اراکی بدانندفقط این خانم«سارامهرمنش»صلاحیت طبابت نداشته،بیسوادبوده،دکترهای دیگرحتی شوهرش ،درکارخودشان تخصص وتبحردارند.

این دیگر از«قصورپزشکی»گذشته،جنایت بود!
درعصرحجر هم اینچنین طبابت نمی کردند،چراکه آن زمان، دست وپای بیماررامی بستند وبا«انبُر»دندانش را می کشیدند،برای بالغین بود،نه کودکان!

***

«دندانپزشکی که در شهریورماه امسال روناک را در آستانه تولد سه سالگی به دست مرگ سپرد، بهمن‌ماه امسال امیرعلی را هم به کما برد.»

تعلیق ۵ ساله دندانپزشکی که روناک را به کام مرگ فرستاد!

هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی اراک با صدور حکمی مجازات ۵ سال تعلیق از اشتغال به حرفه های پزشکی را برای دندان پزشکی که روناک سه ساله را به کام مرگ کشاند، در نظر گرفت.

فارس من| تعلیق 5 ساله دندانپزشکی که روناک را به کام مرگ فرستاد!

«دندانپزشکی که در شهریورماه امسال روناک را در آستانه تولد سه سالگی به دست مرگ سپرد، بهمن‌ماه امسال امیرعلی را هم به کما برد.»

عنوان گزارش تلخی بود که ۱۸ بهمن‌ماه امسال(۱۳۹۷) در خبرگزاری فارس منتشر شد.

این گزارش حکایتی بود که از سهل‌انگاری دندانپزشکی به نام «سارا. م»  در اراک که دختر سه‌ساله‌ای به نام روناک را به کام مرگ کشاند و پسربچه دیگری به نام امیرعلی را هم دچار معلولیت ذهنی کرد.

مادر روناک بعد از حادثه‌ای که برای فرزندش رخ می‌دهد بارها و بارها به‌نظام پزشکی مراجعه و با التماس از مسوولان می‌خواهد برای جلوگیری از تکرار این حادثه برای کودکی دیگر، مانع ادامه کار پزشک خاطی شوند، اما گویا هرچه بیشتر التماس می‌کرد، کمتر نتیجه می‌گرفت و شد آنچه نباید می‌شد.

مادر امیرعلی غافل از همه‌چیز و همه‌جا (هرچند سارا. م برای پاک کردن اشتباه خود اقدام به تغییر مطب از مکانی به مکان دیگر می‌کند)، پسر شیرین‌زبانش را به دست این دندان‌پزشک سپرد تا دستیارانش با نشستن روی پای او و گرفتن دست‌وپایش او را برای همیشه معلول ذهنی کنند، اتفاقی که مادر روناک شاید ماه‌ها پیش آن را پیش‌بینی کرده بود و هرچه تلاش کرد نتوانست مانع آن شود.

از شهریورماه دویدن‌ها و پیگیری‌های مادر روناک برای رسیدگی به پرونده‌اش آغاز شد تا اینکه بهمن‌ماه  کیفرخواست صادر شد که شاید اگر زودتر حکمی در این رابطه صادر و از فعالیت پزشک جلوگیری می‌شد، امروز امیرعلی دچار زندگی نباتی نبود و همچون دیگر هم سن و سال‌هایش می‌دوید و می‌خندید و خنده‌هایش زندگی را در رگ‌های پدر و مادرش جاری می‌کرد.

مادر روناک به خبرنگار فارس می‌گوید: کیفرخواست سارا. م بهمن‌ماه صادر شد و امروز حکم دادگاه بدوی بعد از مدت‌ها انتظار به دستمان رسید.

وی می‌افزاید: حکم دادگاه بدوی صادر شد که ای‌کاش نمی‌شد، دیدن این حکم از مرگ روناکم غم‌انگیزتر بود، پنج سال محرومیت از حرفه پزشکی برای سارا. م که اقدام او برخلاف اصول علمی، قانونی و اخلاقی، نظامات دولتی، صنفی و حرفه پزشکی بوده و به تائید رسیده، چنان آتشی است که هیچ واژه‌ای نمی‌گنجد.

مادر روناک افزود: دختر مرا به کشتن داده و برای همیشه حق حیات را از او گرفته است، امیرعلی را برای همیشه دچار معلولیت ذهنی کرده، به‌راستی ۵ سال محرومیت سخاوت زیادی است برای چنین پزشکی! ای کاش مهری بود و منشی./۱۳۹۷/۱۲/۲۸خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

1998مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما