چراکشورهای بی دین “حکومت داری”موفق ترند؟مقایسه چین وایران

چراکشورهای غیردینی در”رونق اقتصادی”  ازماموفق ترند!؟

آیت‌الله جوادی آملی : چگونه است که کشور ۸۰۰ میلیونی که نظامی کمونیستی و بی‌دین دارد می‌تواند کشور خود را اداره کند اما ما یک کشور ۸۰ میلیونی هستیم و این همه امکانات و آب و خاک مناسب داریم در مشکلات خود می‌مانیم؟

آن کشور با کفر ۸۰۰ میلیون را اداره می‌کند اما ما با داشتن امام حسین (ع) و امام علی (ع) نتوانسته‌ایم؛ یعنی از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم.

کشور هلند با اینکه کوچک‌تر از مناطق شمالی ایران است اما بخش عمده‌ای از لبنیات کشور دنیا را تامین می‌کند اما ما که نمی‌توانیم در این زمینه ظهور و بروز کنیم به خاطر بی‌عرضگی است .

حضرت آیت‌الله جوادی آملی

جوادی آملی گفت: اگر ما توانستیم مشکل پشت میز نشستن افراد پر ادا، فاصله طبقاتی و بانک‌های ربوی و … را حل کنیم ملت در برابر دیگر مشکلات تحمل خواهد کرد اما این مشکلاتی که گفته شد واقعا قابل تحمل نیست.

دانشگاه‌های ما میزنشین تربیت نکنند چراکه میزنشینی یعنی مفت‌خوری بلکه دانشکده‌های ما باید کارگر تربیت کنند. کشور آلمان در جنگ‌جهانی دوم با خاکستر یکسان شد اما با پشتوانه کار ملت خود مشکلات را برطرف کرد.

براساس آموزه‌های دین ملتی که آب و خاک مناسب دارد اما دستش را به سوی دیگران دراز کند از رحمت خداوند دور خواهد شد./۱۳۹۴/۲/۶

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:بنظرمی رسدمنظورآیت الله جوادی آملی کشور«چین»باشد

 فقط ۲کشوربالای ۵۰۰ میلیون جمعیت داریم  که یکی چین است ودیگری هند:

آشنائی با کشور چین

جمعیت کشور«چین »حدودیک میلیاردوچهارصدمیلیون نفر است،جمعیت هند که ۵۰میلیون کمترازچین است.پرجمعیت ترین کشوردرجهان همین چین است.

مساحت کشورچین : ۹.۶۴۰.۸۲۱میلیون کیلومتر مربع -پایتخت چین«پکن»است با۲۱ میلیون نفرجمعیت.

نرخ بیکاری  درچین زیر %۴ است.

طول مرزهای خشکی چین به حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر می‌رسد. چین از شرق با کره شمالی، از شمال با مغولستان، از شمال شرق با روسیه، از شمال غرب با قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، از غرب و جنوب غرب با افغانستان، پاکستان، هند، نپال، بوتان و چند کشور دیگر همجوار است و از شرق و جنوب شرق با کره‌جنوبی، ژاپن، فیلیپین، برونی، مالزی و اندونزی مرز دریائی دارد.

دین آئین مردم چین

طبق نظرسنجی انجام شده از سوی موسسات وین (Win) و گالوپ،  حدود ۴۵ درصد از مردم کشور چین دارای باور الهی هستند.

از سال ۱۹۴۹ «کمونیسم»ساختار حکومتی چین را تشکیل می دهد، مذهب را به عنوان ظلم کننده در حق طبقه کارگر معرفی کرده است و در دوران ۲۷ ساله حکومت مائو زدونگ، بنیان گذار کمونیسم در چین، همه جنبش های مذهبی سرکوب شدند،

مهمترین جهانبینی رایج در این کشور، آیین کنفوسیوس است.

دستورات اخلاقی کنفوسیوس درکتاب«لون یو» توسط شاگردانش گردآوری شده است.

محور-کلیدواژه-براین فرمول استواراست:شاه باید کشور را خوب اداره کند و مردم باید وفادار باشند که به این ترتیب کشور در محیطی آرام اداره می شود.

کنفوسیوس  یک حکیم است که مبارزات هم داشته وسابقه زندان،وی در پنجاه سالگی در دولت «چو» فروانروایی یکی از شهرهای چین رابعهده داشت.

دستورالعمل های کنفوسیوس کاری به دین ومعادندارد،یعنی دران زمینه ورودنکرده است.

درچین علاوه برکنفوسیوس‌گرایی، بودایی، و تائویی رو.اج دارد. در سنت‌های مذهبی و بومی عناصری از هر سه آن‌ها دیده می‌شود.مذهب اصلی مردم چین، تائوئیسم است.

در مکتب تائویسم توجه به طبیعت در زندگی مادی و شیوه‌های بهبود آن از اهمیت اساسی برخوردار است. حتی رهبران تائویسم بر این باورند که در فهم اندیشه‌های معنوی آنها نیز باید این نکته را به خوبی در نظر داشت که ارتباط و اتصال با طبیعت امری اصیل و ذاتی است

اماازکشوردیگری که آیت الله جوادی نام برده اند«هلند»است.

جمعیت کشورهلند ۱۷ میلیون نفر،با مساحت  ۴۱،۵۲۶ کیلومترمترمربع ،دین،مسیحی.

پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز زدایی بسیاری از وزارتخانه ها و سفارتخانه ها در شهر لاهه یااطراف آن مستقر شده اند

نیروی کار این کشور ۴۹/۷ میلیون نفر است و نرخ بیکاری آن ۵/۵درصد. ۵۰/۱ درصد از مردم آن در سال ۱۹۹۹ میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند.نرخ تورم درهلند۱/۱ درصد در سال است.

تقریبا ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند.

۲۵درصد مساحت آن، از عقب نشینی و  خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. هلند کوه ندارد

بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله هایی که دارد

همسایگان هلند:از شرق با آلمان همسایه است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا

مساحت کشور ایران: ۱,۶۴۸,۱۹۵ کیلومتر مربع وسعت (هجدهم درجهان)تقریبا یک‌هفتم قاره اروپا (۱۰ میلیون و ۱۸ هزار کیلومتر مربع) وسعت دارد.

نرخ بیکاری درایران:%١٢

درباره نویسنده

1904مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما