اتحادیه اروپا به “سیل زدگان ایران” ۱.۵ میلیون یورو کمک کردند وبه” آنجلیناجولی”۴۰ میلیون یورو

اتحادیه اروپا به

 اتحادیه اروپا  ۱.۵ میلیون یورو به سیل زدگان کشورمان کمک کرددر حالی است که ۴۰ میلیون یورو به «آنجلیناجولی» که یک رقاصه است کمک کردند.

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:درسخنان رئیس کمیته امداد-فتاح- ویرایش(تخلیص،انتخاب تیتر،ردیف جملات)انجام گرفته است.ودرادامه چگونگی دعوت رهبرانقلاب وانتخابش به ریاست کمیته امدادراخواهیدخوند+زندگینامه آنجلیناجولی ودرپایان به زندگینامه آقای فتاح خواهیم پرداخت وچگونگی آشنایی بااحمدی نژاد..چگونه وزیر شد..چی شد که دوست دیرینه خودرا ترک کرد وخاطرات گمنامی حتی درزمان وزارت وحضورهشت ساله درجنگ وچگونه پرویزفتاحی که درحج خونین ازکشته شدگان بود،زنده شد!و…

بنظرمن وزارت امور خارجه باید این رقم ناچیز را  به صورت آنهامی‌زد.

 

 رهبر معظم انقلاب در ۴ مرحله، مبلغ چهار میلیارد تومان برای کمک به سیل‌زدگان به کمیته امداد امام خمینی پرداخت‌ کردند.(۲۶۰هزار یورو)

خیلی ازخانه های مددجویان دراین سیل خراب شد،ما  باید ۱۰ هزار خانه را بسازیم و ۲۰ هزار خانه را نیز بازسازی کنیم و همچنین تمام لوازم خانگی آن‌ها را تهیه کنیم.

پرویزفتاح: مردم ما در این حادثه ۱۱۶ میلیارد تومان به کمیته امداد برای کمک به سیل زدگان کمک کردند که این رقم خیلی بالایی است.

کمیته امداد در جریان وقوع زلزله کرمانشاه متعهد شد که ۵۴۰۰ خانه بسازد که تاکنون ۵۲۰۰ واحد آن ساخته شده است.

همچنین ۳۵ میلیون تومان خسارت خانه و ۱۵ میلیون تومان بابت خسارت لوازم منزل به مددجویان بیمه شده پرداخت می‌شود.

اگر همه مردم بیمه حوادث بودند امروز لازم نبود که آسیب دیدگان منتظر کمک‌های دولت و صندوق توسعه ملی باشند در هر حال عدم توجه به بیمه یک نقص است.

مسلماکمیته امداد به تمام تعهدات خود در قبال آسیب دیدگان در سیل عمل می‌کند. به خانوار‌های سیل زده هم دو برابر مستمری پرداخت شده و به هفت و هشت استان سیل زده نیز پول داده ایم. هم اکنون هم در حال خرید لوازم منزل برای مددجویان هستیم. البته تاکید کرده ایم که تمام لوازم باید ایرانی باشد تا تولید ملی نیز رونق پیدا کند.

کمیته امدادم امام خمینی درعراق

ما در عراق کمیته امداد داریم ،امروز نام امام خمینی در خیابان‌های بغداد بصره و کاظمین به واسطه فعالیت کمیته امداد مطرح است.

کمیته امداد در عراق به زنان عراقی که شوهران آن‌ها در جنگ کشته شده اند کمک می‌کند.

ما در هشت سال دفاع مقدس با عراق جنگیدیم، اما امروز شاهدیم که انقلاب تا کجا در عراق نفوذ کرده است و «مردم عراق به نام امام به مردم عراق کمک می‌کنند» و تصاویر رهبری و شهدا در ورودی شهر بصره است،

البته معاندین می‌گویند این پول‌هایی را که به عراقی‌ها می‌دهند پول ایران است در حالی که این گونه نیست.

فتاح: رهبر انقلاب 4 مرحله‌ به سیل‌زدگان کمک کردند/ بعد از سیل سپاه عزیزتر شد

کمیته امدادم امام خمینی درلبنان

فتاح گفت: مردم لبنان هم کمک‌های خوبی از طریق کمیته امداد به نیازمندان می‌کنند، لبنانی‌ها اصلا نیازی به پول ما ندارند البته پول‌ها را هم شرعا نمی‌توان جابه جا کرد. به هر حال حمله به کمیته امداد باعث شده که کمک‌ها به این نهاد افزایش یابد.

فتاح گفت: آمریکا اجازه نداد کمک‌های خارجی برای سیل زدگان به دست هلال احمر برسد، البته بنده معتقدم که اتحادیه اروپا با کمک یک و نیم میلیارد یورویی که رقم ناچیزی است نیز به ملت ایران اهانت کرد.

کمک های دولتی به کمیته امداد

رئیس کمیته امداد گفت: کمیته امداد در سال ۹۸ بیست هزار میلیارد تومان از محل کمک‌های دولتی، مردمی، صندوق توسعه ملی و دیگر درآمد‌ها برای جامعه هدف خود هزینه می‌کند،

«سدسازی»خوب است یابد!؟

پرویزفتاح: آنچه که در خوزستان موجب آب گرفتگی شد سیل نبود بلکه عدم مدیریت منابع مخزنی بود، اما در لرستان به دلیل توقف احداث چند سد از جمله سد بختیاری که در این دولت اتفاق افتاد شاهد سیل بودیم.

وزارت را نپذیرفتم اما ریاست کمیته امدادرا قبول کردم

رئیس کمیته امداد: در این دولت به بنده اصرار شد که به وزارت رفاه بروم با این وجود رهبر معظم انقلاب نظر دیگری داشتند و بنده در کمیته امداد ماندم. من می خواهم سرباز ولایت باشم.

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در سی امین همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با عنوان « جوان پیشرو در مسیر تمدن سازی»پنج شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

آقای پرویزفتاح درمورخه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴به ریاست کمیته امدادبرگزیده شد.

چطور رئیس کمیته امداد شدید؟

فتاح: سال پنجم در بنیاد تعاون سپاه مسئولیت داشتم، کار هم رونق داشت. از دفتر حضرت آقا –آقای حجازی-تماس گرفتند که کار دارند. من هم خدمت ایشان رفتم و گمان می‌کردم حتما تذکر یا نکته‌ای باشد زیرا گاهی بحث های این چنینی با دفتر پیش می آمد، وقتی رفتم گفتند حضرت آقا چنین نظری برای کمیته امداد دارند. واقعا برای من تغییر زیاد این فضا از نظر درونی برای من سخت بود. من فردی عمرانی و اجرایی بودم.

*خیلی ها معتقدند روحیه شما به آن می‌خورد.

فتاح: گفتم در این زمینه مطمئن هستید و وقتی دیدند من سوال مطرح کردم گفتند فردا بیایید و خدمت ایشان بروید. این توفیق حاصل شد و روز بعد رفتم و حضرت آقا گفتند ما منتظر شنیدن صحبت های شما هستیم. وقتی متوجه شدم نظر ایشان این است سمعا و طاعتا ما یاد گرفتیم.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به تغییراتی که در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است؛ حضرات آقایان حجت‌الاسلام حاج شیخ محسن کازرونی، مهندس پرویز فتاح، حسین انواری، حمیدرضا ترقی، سید مرتضی بختیاری، مهندس سید منصور برقعی و خانم دکتر مرضیه وحیددستجردی را به‌عنوان اعضای هیأت امنا و جناب آقای مهندس پرویز فتاح را به‌عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب می‌کنم.

رجاء واثق دارم مجموعه فوق و رئیس محترم این نهاد انقلابی با استعانت از پروردگار متعال و بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند موجود، در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی که همانا توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه‌ی خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی می‌باشد، گام‌های اساسی و تکمیلی بردارند.

بی‌شک مسئولین سابق کمیته امداد امام خمینی  و در رأس آنها جناب آقای عسگراولادی رحمه‌الله‌علیه و در سال‌های اخیر اعضای شورای مرکزی و جناب آقای انواری زحمات با ارزشی را در شکل‌گیری این نهاد مؤثر و موفق در مبارزه با فقر و محرومیت کشیده‌اند که ضمن تقدیر از تلاش‌های مخلصانه‌ی آنان، برای همه‌ی آنها اجر و پاداش الهی را مسألت دارم. گرچه تکیه اصلی کمیته امداد امام خمینی بر کمک‌های کمّی و کیفی مردم عزیز کشورمان باید باشد، اما ایفای نقش توسط دولت و مجلس و دستگاه قضایی در پشتیبانی‌های همه‌جانبه از این نهاد انقلابی در جهت انجام مأموریت‌های مقدس آن، امری انکارناپذیر است. مزید توفیقات همه آقایان را از خداوند متعال خواستارم.

سید علی خامنه‌ای۱۶ فروردین ۱۳۹۴

آنجلینا جولی کیست؟

آنجلینا جولی متولد ۱۴ خرداد ۱۳۵۴ در آمریکا، بازیگر است

فارغ التحصیل لیسانس رشته تهیه کنندگی و نویسندگی از دانشگاه نیویورک است، بجز بازیگری، مدل و خیر سازمان ملل بوده و بارها زیباترین و جذاب ترین زن جهان انتخاب شده است

پدرومادروبرادر«هنرپیشه»

پدرآنجلینا «جان ویت »بازیگر مشهور آمریکایی هست که موفق به کسب اسکار هم شده، مادرش «مارچلین برتراند» نیز بازیگر و تهیه کننده آمریکایی با اصالت، هلندی و فرانسوی کانادایی است، تنها برادر ش«جیمز هیون»  نیز بازیگر است.

آنجلینادرموردمادرش می گوید:مادرم در رشته بازیگری درس خوانده بود،با پدرم ازدواج کرد و در سن ۲۸ سالگی با دو بچه از پدرم جدا شد.

مادر جولی در سال ۲۰۰۷میلادی(۱۳۸۶شمسی)به دلیل سرطان تخمدان درگذشت. وآنجلینا بخاطر ترس ازوراثت سرطان،هردوپستانش راتخلیه کرد.

در سن ۱۶ سالگی به دلیل چهره زیبایش با آژانس مدلینگ finesse model management قرارداد بست، او در شهرهایی مثل لندن و لس آنجلس مدل مشهوری شد

آنجلینا جولی یکی از پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود است او در سال‌ های ۲۰۰۹میلادی(۱۳۸۸شمسی) و ۲۰۱۱میلادی(۱۳۹۰شمسی) بالاترین دستمزد را بین بازیگران زن هالیوود دریافت کرد

ملکه زیبایی

او در سال ۲۰۰۷میلادی(۱۳۸۶شمسی) لقب جذاب ترین فرد جهان را از آن خود کرد

او خودش را به یک قانون خیلی مهم متعهد می‌ کند : یک سوم درآمدت را خرج کن، یک سوم آن را ببخش و در نهایت یک سومش را پس‌ انداز کن

آنجلینا جولی«سفیر»شد!

آنجلینا  از سال ۲۰۰۱میلادی(۱۳۸۰شمسی) از سوی کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان «سفیر حُسن نیّت» تعیین شد

او با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است

ازدواج آنجلینا دردوران افسردگی واعتیاد

مادرش برای جلوگیری از شرکت آنجلینا در پارتی و گرایش به مواد مخدر در ۱۴ سالگی به او اجازه داد دوست پسرش در اتاق خواب با او زندگی کند و و خود در اتاق کناری بخوابد واین رابطه دو سال بیشتر طول نکشید.

ماجرای اعتیاد «جولی» از زبان فروشنده مواد

«فرانکلین میرز»، یک فروشنده مواد مخدر سال ۲۰۰۵ در مصاحبه‌ای جنجالی با مجله «لایف اند استایل»، گفت: اولین بار فوریه سال ۱۹۹۷ میلادی در هتل چلسی با آنجلینا جولی ملاقات کردم فکر کنم حدود ۲۱ سال داشت.

ما هفته‌ای دو تا سه بار همدیگر را می‌دیدیم، او از من کوکائین و هروئین می‌خرید، هر بار به طور متوسط حدود ۱۰۰ دلار (نیم گرم کوکائین و یک دهم گرم هروئین).

ازدواج اول(جانی لی میلر)

در سال ۱۹۹۵میلادی(۱۳۷۴شمسی) وقتی ۲۰ ساله بود با جانی لی میلر همکار بازیگرش در فیلم هکرا که بریتانیایی تبار بود ازدواج کرد این دو بعداز۴سال از هم طلاق گرفتند

ازدواج دوش با بیلی باب تورنتون در سال ۲۰۰۰میلادی(۱۳۷۹شمسی) بود که این رابطه هم بیش از سه سال دوام نیاورد و به جدایی انجامید

ازدواج با برد پیت

در سال ۲۰۰۵ در فیلم آقا و خانوم اسمیت او و «برد پیت »وارد یک رابطه عاشقانه شدند،

این دو در سال ۲۰۰۶ صاحب دختری بنام «شیلو »شدند این زوج در سال ۲۰۱۴ با هم بصورت رسمی ازدواج کردند

این زوج سال ۲۰۰۸ نیز صاحب دو فرزند دوقلو بنام های کناکس (پسر)  ویوین (دختر) شدند

آنجلینا جولی و همسرش برد پیت + بیوگرافی کامل و علت طلاق

آنجلینا جولی+برد پیت

رفت وآمدمشکوک به هتل جولی(امریکا) و هدیه باران فرزندانش  مسئله سازشد!

تقاضای طلاق

در ۱۹ سپتامبر۲۰۱۷( ۲۸ شهریور ۱۳۹۶) ،یعنی چهار روز پس از درگیری مرموزی که بین «مدوکس» پسر ۱۵ ساله جولی و «برد پیت »در یک هواپیما خصوصی پیش آمد، جولی تقاضای طلاق کرد.

«برد پیت» پدرمناسبی برای فرزندانم نیست

جولی تا مدتها از دلیل تقاضای طلاقش خودداری کرده بود اما بعد از مدتی گفت که برد پیت پدر مناسبی برای ۶ فرزندشان نمی‌داند+۲ازفرزندانش بچه های بی سرپرست هستند،فرزندخوانده.

اوایل این ماه آنجلینا جولی با فرزندانش به کامبوج سفر کرد.

اف‌‌ بی‌ آی‌ یا پلیس فدرال آمریکا پس از ادعای جولی برای درگیری فیزیکی بین پیت با پسرشان، به بررسی‌ این مساله پرداخت اما شواهد کافی‌ برای این ادعا یافت نشد.

رجوعآشتی

آنجلینا جولی در مصاحبهٔ اخیرش، با با BBC، برد پیت را «بهترین پدر» نامید و گفت آنها برای همیشه خانواده یکدیگر باقی‌ خواهند ماند.

***

پرویزفتاح کیست؟

سید پرویز فتاح در سال ۱۳۴۰ در ارومیه (روستای قره باغ) متولدشد وی تحصیل‌کرده رشته عمران دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد گرایش سیستم‌ها از دانشگاه امیرکبیر است.

همسر پرویز فتاح، “معلم” بود که به گفته خودش «به دلیل مشغله‌های زیاد» همسرش دست از کار کشید اما برای پر کردن اوقات‌اش، به تحصیل در رشته “مترجمی زبان انگلیسی” روی آورد.

فرزندان او نعیمه فتاح قره باغ ( دانش آموخته رشته حقوق دانشگاه تهران) و امیرحسین فتاح قره باغ (دانش آموخته نرم‌افزار) هستند.

فتاح در دولت نهم-دوره اول احمدی نژاد- به عنوان وزیر نیرو فعالیت داشت.

سوابق تحصیلی فتاح

۱- فارغ التحصیل رشته مهندس عمران از دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۶۸

۲- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیستم ها از دانشگاه امام حسین (ع) و صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۷۲

سوابق مدیریتی و اجرایی

۱ فعالیت در جهاد سازندگی در سال‌های ۱۳۵۹ -۱۳۵۸ جزء مؤسسان جهاد استان و مسئول کمیته فرهنگی جهاد استان آذربایجان غربی

۲- حضور در عرصه‌های مختلف جنگ تحمیلی از اول تا آخر جنگ در مسئولیت‌های مدیریتی و مهندسی

۳- مسئول ستاد نیروهای سازمان ملل در ایران در سال‌های ۱۳۷۰ – ۱۳۶۸

۴- مدیر امور قراردادی پروژه‌های عمرانی در امور سازندگی به مدت ۳ سال و عقد قراردادهای پروژه ملی در سطح کشور

۵- قائم‌مقام شرکت مهندس سپاسد و معاون فنی ۱۱ سال

۶- مدیر پروژه سدهای کرخه و گتوند ۴ سال

۷- وزیر نیرو در دولت نهم

۸- مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه

سوابق علمی

۱- عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) ۱۳۷۷-۱۳۷۲

۲- معاون تحصیلات تکمیلی و عضو شورای دانشگاه امام حسین (ع) ۱۳۷۵-۱۳۷۴

حضوردرجبهه وهمرزمی بارئیس جمهورعراق-جلال طالبانی

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در پی درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق در صفحه شخصی خود با ذکر خاطرات خود از حضور در عراق و رفاقت با طالبانی نوشت: ما در زمان دفاع مقدس یک مدت در داخل عراق به‌عنوان نیروی برون‌مرزی بودیم، در کردستان عراق ماه‌ها مهمان آقای طالبانی بودیم.

ما شنیده بودیم که می‌گفتند آقای طالبانی افکار خاص دارد اما ما آنجا دیدیم که ایشان  در ماه رمضان روزه می‌گیرند و اظهار می‌کردند که من مسلمانم و روزه می‌گیرم.

در آن شرایط سخت بمباران‌ها منزل ایشان بودیم، آن زمان حتی اگر نان خالی هم گیر می‌آوردیم باید خدا را شکر می‌کردیم، یادم می‌آید یک روزی ایشان به دلیل موفقیتی که در برابر صدام به دست آورده بودند جشن پیروزی گرفتند و دوتا بوقلمون را برای غذا مهیا کردند.

من رو به روی ایشان نشسته بودم و کلاً چون کم غذا هستم مقدار کمی غذا کشیدم اما ایشان با دست ران بوقلمون را کند و در بشقاب من انداخت و گفت: کاکا تو بخور، چگوارا میگه چریک هر جا رسید باید تا می‌تواند بخورد چون ممکنه دیگه گیرش نیاد و درست هم می‌گفت.

من شدم وزیر ایران وهمرزمم شدرئیس جمهورعراق

آن روز گذشت تا اینکه من وزیر شدم و ایشان رئیس‌جمهور، روزگار کاملاً چرخید، من از طرف دولت مأموریت پیدا کردم به عراق سفر کنم، من وزیر بودم و درست این بود وزیر هم‌تراز از من پذیرایی کند، به کاخ ریاست جمهوری که رفتم دیدم آقای طالبانی به احترام من تا دم در کاخ آمده درحالی‌که کاملاً خلاف آداب دیپلماتیک بود، دست من را گرفت و یک ناهار بسیار مفصل به من داد.

زمان جنگ در عراق رفت وآمدهای زیادی به منزل ایشان داشتم و زندگی کاملاً چریکی و پنهانی داشتیم، هم سفره بودیم و در سخت ترین شرایط زمان صدام، در منزل ایشان بودم.  به هر حال روزگار این طور شد که نزدیک ترین دوست ما در عراق رئیس جمهور شود و من اینجا وزیر شوم و هیچ کدام چنین فکری نمی کردیم. هر وقت آقای طالبانی در دولت نهم به ایران می آمد، من به عنوان نماینده دولت برای استقبال بودم و تعداد سفرهای من به عراق، بیش از دیگر اعضای دولت بود و هر بار که می رفتم آقای طالبانی خیلی گرم استقبال می کردند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:جلال طالبانی هفتمین رئیس‌جمهوری  عراق است.

جلال طالبانی  در سال ۱۹۳۳(۱۳۱۲شمسی) در اربیل،به دنیا آمد. او نخستین رییس‌جمهوری غیرعرب عراق بود که در سال ۲۰۰۵(۱۳۸۴شمسی) و دو سال پس از سقوط حکومت صدام حسین به این مقام انتخاب شد

طالبانی نخستین رئیس جمهوری عراق بود که پس از عبدالرحمن عارف در۵تیر ۱۳۸۶ به ایران سفرکرد.

جلال طالبانی در پنجمین سفربرون مرزی درمقام ریاست جمهوری، عصر سه شنبه ۵تیر ۱۳۸۶ وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد از سوی رفیق زمان مبارزه علیه صدام(پرویزفتاح) وزیر نیرو مورد استقبال قرار گرفت.

مرگ جلال طالبانی(۸۳ساله) سه‌شنبه ۱۱ مهرماه۱۳۹۶در بیمارستانی در شهر برلین آلمان درگذشت.

قبادطالبانی- پسرجلال طالبانی، هم اکنون معاون نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق است.

ساده زیستی وبلندنظری فتاح 

پرویزفتاح می گوید:روز اول جنگ که سی و یکم شهریور ۵۹ بود بنده تهران بودم و با چند نفر از دوستان دانشگاهی جمع شدیم تا در حوزه علمیه فیضیه ثبت‌نام کنیم اما با پیام امام راحل به ارومیه بازگشته و به آموزش نظامی کنار دریاچه ارومیه پرداختیم، شهید حمید باکری و شهید مهدی باکری هر دو آموزش خمپاره به ما دادند.

فتاح اول میخواست «روحانی »بشود وبعدشد«جهادگر » وبعدرفت «سپاه»

فتاح در سال‌های ۱۳۵۸ و۱۳۵۹ جزو مؤسسین جهاد استان و مسئول کمیته فرهنگی جهاد استان آذربایجان غربی بود.

فتاح در طول ۸سال جنگ ،حضورمستمر  در جبهه، مسئولیت‌های مختلف نظامی را تجربه کرد. آخرین مسئولیت وی «قائم مقام فرماندهی لشکر ویژه سپاه پاسداران» بود.

پرویزفتاح می گوید:سال ۱۳۵۹به جبهه رفتم دانشجو بودم. صنعت شریف درس می خواندم، ما دانشگاه را رها کردیم و به جبهه رفتیم. تا پایان جنگ هم برنگشتیم. آنهایی که همدوره ما بودند فارغ‌التحصیل شدند. به ما واحدهای بیشتر دادند و درس‌ها را فشرده‌تر خواندیم.

در دوره دفاع مقدس هم چون مهندس بودیم و قدری درس خواندیم وارد فضای مهندسی و نقشه‌برداری شدیم که فکر می‌کردند قدری در این زمینه مهارت داریم.

به دلیل آشنایی با فنون نقشه‌برداری و مهندسی، در سال ۱۳۶۸ از سوی آیت الله  خامنه‌ای به عضویت ستاد ۹ نفره نظامی برای اجرای قطعنامه ۵۹۸ درآمد تا خطوط مرزی دو کشور ایران و عراق با حضور کارشناسان و بازرسان سازمان ملل تعیین شود.

فتاح می گوید:ما پس تعیین آخرین میله مرزی و رفتن نیروهای سازمان ملل و اتمام ماموریت به وادی سازندگی قدم نهادیم.

فتاح درحج خونین  ۱۳۶۶ ازکُشته شدگان بود!

فتاح اما یک بار از مرگ حتمی گریخت؛ در حج خونین سال ۱۳۶۶ وی از جمله افرادی بود که در میان زائران حضور داشت؛ به شدت مریض و در یکی از بیمارستان‌ها بستری شد و در جریان حمله به زائران ایرانی وی نیز در میان دهها کُشته و زخمی قرار داشت و حتی زیر دست و پای این افراد نزدیک بود جانش را از دست بدهد اما یک روحانی(آیت الله سیدمحمودعلوی) ناگهان به دادش رسید؛ دستش را گرفت و وی را از میان آوار جنازه‌ها بیرون کشید،علوی (وزیراطلاعات دولت روحانی)درحج ۶۶ روحانی کاروان زیارتی آقای فتاح بود.

آشنایی فتاح بااحمدی نژاد از استانداری اردبیل

احمدی نژاددر دولت آقای هاشمی،  استاندار اردبیل بود و از ما دعوت کرد که او را کمک کنیم و من دو بار به اردبیل رفتم. وقتی شهردار تهران شد دوباره ما را برای معاونت عمرانی دعوت کرد که معاون وی شوم اما چون بنده مشغول «سد کرخه» بودم نتوانستم اجابت کنم که در دولت نهم وی از من دعوت کرد.

دعوت به وزارت 

مدتاهابود که من واحمدی نژادباهم روابطی نداشتیم، مرداد سال ۱۳۸۴ بودمن مشغول کارهای سد‌سازی و عمرانی بودم؛ پسرم« امیر‌حسین» که عمره دانش‌آموزی می‌رفت را به فرودگاه بردم در راه ساعت ۷ صبح زنگ زدند که آقای رئیس‌جمهور با شما کار دارد. همان تلفن را جواب دادم و گیر افتادم و وی گفت که کارت دارم آب دستت است بگذار و بیا، همین.»

رفتیم خدمت آقای رئیس جمهوری. ایشان یک جمله گفت: دیروز جمعه عصر من لیست را بسته بودم، بعد گفتم یک بار دیگر نگاه کنم و امروز (شنبه) آن را بفرستم مجلس که عکس شما را دیدم و احساس کردم جای شما خالی است.

گفتم:گفتم شوخی نکنید، من آماده نیستم، برنامه ندارم. گفت اسمت را می‌نویسم برو و مقدمات کار را فراهم کن.

من اصلا برنامه نداشتم. گفت اجازه نداری منزل بروی، همین جا بنشین و کارت را شروع کن و برنامه بنویس، ما هم همین طور رفتیم مجلس.

این پیشنهادرا به همسرم گفتم، اول باور نکرد و گفت قبول نکن، چون زندگی ما روال دیگری داشت و ما در وادی این چیزها نبودیم و به زندگی در گمنامی بسیار راضی بودیم.

ساده زیستی وگمنامی فتاح 

روز اول که به مجلس رفتم و خبرنگاران حضور داشتند، من از میان خبرنگاران رفتم،هیچکس مرانشناخت.

خاطرم هست روز اول که بنده به همراه محافظان و همراهان به مجلس رفتم،

نمی‌دانستم از کدام در باید به سمت صحن بروم. اولین بار هم که در کمیسیون رفتم، سه نفر بودیم،

از ما سئوال شد «کدام یک از شما کاندیدا برای وزارت نیرو هستید؟» و مرا نمی‌شناختند.

وسرانجام  با ۱۹۴شدم وزیرنیرو

خاطره اولین  روز وزارت فتاح

فتاح می گوید: نگهبان در ورودی وزارت نیرو نیز وی را نمی‌شناخت

روز اول کار در وزارت  که شنبه بود، صبح زود به ساختمان بلند وزارت نیرو در تقاطع خیابان‌های ولیعصر- نیایش تهران رفتم. آن زمان شروع به کار وزارتخانه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح بود و من خودم رفتم(بدون محافظ وهمراه) نگهبان از من پرسید شما؟

گفتم: بنده حقیر قرار است که وزیر باشم.

نگهبان که این جمله راشنید،خودش را جمع و جور کرد.

رابطه پرویز فتاح و محمود احمدی‌نژاد

بین وزیرنیرو ورئیس جمهور هیچ حائلی نبود،فتاح برخلاف سایر وزرای کابینه نخست دولت احمدی‌نژاد «سرزده»  وقت وبی وقت »برود، حتی هنگام صرف نهار می‌توانست به دیدار دوست دیرینش  برود.

با رئیس جمهورهمسفره بودیم

آقای احمدی نژاد در ریاست جمهوری ناهار میل می‌کردند، من ندیدم سایر وزرا سرزده به اتاق وی بروند و با او ناهار بخورند، اما من می‌رفتم. بدون اینکه زنگ بزنم، سرزده می‌رفتم. من هم سر سفره می‌نشستم و ناهار می‌خوردیم و صحبت هم می‌کردیم. سایر وزرا این رعایت حریم را داشتند، در دولت نیز همین بود. آقای رئیس جمهور چون مرا دوست داشتند، با نگاه و خطابش و روابطش معلوم بود که ملاحظه مرا می‌کنند،من با رئیس جمهور جزء صمیمی‌ترین‌ها بودم.

البته بعضا با حفظ حرمت، گلایه‌ای از ایشان داشتم و می‌گفتم«ببخشید دکتر، چرا شما این حرف را زدید نمی‌شد طور دیگری بگویید»برخی اوقات نیز ایشان جدی‌تر یا به تعبیر من تندتر با من صحبت و خطاب می‌کرد.

دردوره دوم  ریاست جمهوری  سال ۱۳۸۸اولین کسی بودم که به دیدارش رفتم.

بعد از انتخاب شدن ایشان، بنده اولین فردی بودم که در دفتر نزد آقای رئیس جمهور رفتم. یعنی اولین وزیر که نزد رئیس جمهور رفتم؛ صبح روز شنبه بعد از انتخابات… ایشان خیلی ابراز لطف کردند. همان جا ایشان با همسر بنده تلفنی صحبت کرد. شاید همسر من جزء اولین افرادی بود که بعد از انتخابات مستقیم با آقای رئیس جمهور صحبت کرد و تبریک گفت و ایشان نیز تشکری از همسرم داشت که آقای فتاح در این مدت خیلی تحت فشار بود و اذیت شد.

آخرین جمعه قبل از انتخابات را به خاطر دارم که صبح منزل بودم که ایشان تماس گرفت و حدود ۱۰ دقیقه با هم صحبت کردیم. این صحبت‌ها به جایی کشیده شد که پشت تلفن هم من گریه کردم و هم آقای رئیس جمهور متاثر شد.

 فتاح در کابینه دوم محمود احمدی‌نژادهیچ پستی نپذیرفت.علتش را اینچنین می گوید:

ترکیب دولت نهم و دهم با هم متفاوت بود. چینشی که رئیس جمهور انجام داد و افرادی را که آورد، از بحث آقای مشایی که شروع شد و مباحث دیگر، نشان داد که مسیر قدری متفاوت است.

شناختی که از احمدی‌نژاد داشتم با احمدی‌نژاد آخر دولت دهم بسیار متفاوت بود و این نشان می‌دهد که سیاستمداران با تجربه هم در کنش و واکنش واقعیت‌های سیاسی تغییر می‌کنند.

قبل از انتخابات هم برای من مسلم بود که دیگر همکاری نخواهم داشت و این بحث را با همکاران وزارت نیرو هم در میان گذاشتم. از یک ماه قبل از انتخابات به بعد نه مصاحبه‌ای کردم، نه بازدیدی داشتم و نه افتتاحی انجام دادم و کاری نکردم که امور وزارت نیرو به خاطر آن مختل شود، ولی معلوم بود که چه تصمیمی دارم و این موضوع برای آقای احمدی نژاد هم مسلم شده بودکه دردولت بعدنیستم.

فتاح می گوید:البته رابطه کاری مان قطع شده واما همچنان رابطه عاطفی مان برقراراست:

لزوما هر جدایی به معنای اختلاف نیست آن هم از نوع سیاسی. گاهی پدر و پسر، دو برادر یا دو دوست نمی‌توانند با هم کار کنند.

پرویز فتاح

زمین خوردن «فائزه کابلی» خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان که در حال عکاسی از مناطق سیل‌زده-گلستان-  بود که «پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد امام خمینی به کمکش شتافت.۸فروردین۱۳۹۸

درباره نویسنده

2025مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما