وقتی دلقک ها سیاستمدارمی شوند”کمدین اوکراینی”رئیس جمهورشد

وقتی دلقک ها سیاستمدارمی شوند

وقتی دلقک ها رئیس جمهورمی شوند!

درادامه خواهیدخواند:نمایندگان مجلس (افخمی ودهقان)ونمایندگان شورای شهری که بخاطر«سلبریتی»بودنشان رأی آوردند،ازمجری وکمدین تا ورزشکاروخواننده

این فقط اوکراین نیست که  یک دلقک» رئیس جمهورشده بلکه درامریکاهم یک «دلقک» رئیس جمهورشده-ترامپ– است.

+چندین سناتو روفرماندار امریکا..که اشاره ای خواهیم داشت .

یک کمدین رئیس‌جمهور غربگرای اوکراین را شکست داد

«ولودمیر زلنسکی» کمدین اوکراینی در مقابله «پترو پروشنکو» رئیس جمهور کنونی اوکراین پیروز شده است.

نتایج نظرسنجی داخل شعب اوکراین پیروزی قاطع زلنسکی را نشان می‌دهد و بر اساس این نتایج ۷۳.۲ درصد شرکت‌کنندگان در این رای‌گیری به زلنسکی رای داده و تنها ۲۵.۳ درصد از شرکت کنندگان به پوروشنکو رای داده‌اند.

از سوی دیگر با مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات، پترو پروشنکو شکست در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را پذیرفت اما اعلام کرد که صحنه سیاست را ترک نمی‌کند.

زلنسکی در سال ۲۰۱۵ در فیلمی با عنوان «خادم ملت» نقش رئیس‌جمهور اوکراین را بازی کرده بود. او بعدا حزبی به همین نام تشکیل داد و وارد سیاست شد. وی از گفت‌وگو با روسیه حمایت کرده، اما گفته کی‌یف باید از مسکو مستقل باشد.

شکست پروشنکو در حالی صورت می‌گیرد که او در سال ۲۰۱۴ بعد از ناآرامی‌های مورد حمایت اروپا و با وعده بهبود وضعیت اقتصادی به پشتوانه کشورهای غربی روی کار آمد، اما نتوانست به وعده‌هایش عمل کند.

این نتیجه ۵ سال پس از آن رقم خورد که دولت وقت اوکراین در ناآرامی‌های مورد حمایت غرب مجبور به کناره‌گیری شد و «پترو پروشنکو» با وعده بهبود وضعیت اقتصادی به پشتوانه کشورهای غربی روی کار آمد.

کمدین اوکراینی برنده دور اول انتخابات ریاست جمهوری شد

پترو پروشنکو  بانکدار و سرمایه‌دار بوده، دوره ریاست‌جمهوری‌ای مملوء از تنش لفظی با روسیه داشت، با این وجود کمک‌های مالی و حمایت‌های بی‌قید و شرط کشورهای غربی هم نتوانست از میزان مشکلات اقتصادی اوکراین بکاهد.

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:

«اوکراین»با مساحت ۷۰۰/۶۰۳ کیلومتر مربع  ۵۵ میلیون نفرجمعیت دارد.

پایتخت «اوکراین» : شهر کیف با ۵/۳ میلیون نفر جمعیت

دین رسمی : مسیحیت شاخه ارتودکس(پروبسلاو)

واحد پول : کوپک

هر ۱۰۰ کوپک برابر ۱ گریونا- هر ۵ گریونا معادل با ۱ دلار آمریکا

image.png

«ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی» شومن، بازیگر، مجری، تهیه‌کننده و نویسنده متولد ۱۹۷۸ در اوکراین است. زلنسکی سرپرست یگ گروه هنری به نام «کوارتال ۹۵» بوده که بسیاری از تولیدات هنری خود را از طریق آن انجام داده است.

انتخابات ریاست جمهور اوکراین روز یکشنبه ۳۱ مارس۲۰۱۹ (۱ اردیبهشت ۱۳۹۸)در این کشور برگزار شد.

به دلیل بسته شدن مکان های رای گیری در روسیه و عدم برگزاری انتخابات در دنباس که تحت کنترل کی یف نمی باشد، ۷  میلیون نفر از شهروندان اوکراین نتوانستد در انتخابات شرکت کنند./۱اردیبهشت ۱۳۹۸اسپوتنیک

ازجمعیت ۵۵ میلیونی اوکراین۳۰ میلیون نفر واجد شرایط رأی دادن بودند.

پس از زلنسکی، پترو پروشنکو رئیس جمهوری فعلی اوکراین  قرار دارد. یولیا تیموشنکو، نخست‌وزیر سال‌های گذشته اوکراین و رهبر حزب میهن  در مکان سوم جای گرفت. تیموشنکوی محافظه‌کار سال ۲۰۱۰ در محاکمه‌ای جنجالی به اتهام سوء استفاده از قدرت و اختلاس به هفت سال زندان و ۱۸۸ میلیون دلار پرداخت غرامت محکوم و در فوریه ۲۰۱۴ از زندان آزاد شد.

«ترامپ اوکراین» کیست؟

زلینسکی در زمان انتخابات کوشید از طریق جلب آرای شهروندان روس‌تبار در مناطق شرق اوکراین، پیروزی خود در انتخابات را تضمین کند.

زلینسکی فاقد تجربه سیاسی است و با وجودی که در کارزار انتخابات هیچ برنامه مدونی برای دوران ریاست جمهوری خود نداده است، اما اقبال مردم شرق و غرب اوکراین به او امیدها را برای آغاز دورانی جدید و کم تنش‌تر در عرصه سیاست داخلی و خارجی اوکراین، بیشتر کرده است.

نتیجه انتخابات اخیر اوکراین با استقبال دولت مسکو مواجه شده و زلینسکی نیز که هوشمندانه از کارت بازی مسکو در انتخابات بهره  گرفته بود در نخستین سخنان خود پس از اعلام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری با وعده آتش‌بس و صلح با جدایی طلبان شرق اوکراین، کار خود را آغاز کرد.

این وعده برای روسیه که حامی خارجی جدایی‌طلبان در شرق اوکراین بوده، دلگرم کنننده است و نشان می‌دهد دولت اوکراین پس از آنکه با پشت‌گرمی کشورهای غربی  بیش از ۵ سال را با روابط تنش‌آلود با همسایه بزرگ خود روسیه گذرانده بود، حالا امیدوار است با بهبود رابطه، از سطح تنش در روابط دوجانبه با روسیه بکاهد.

زلینسکی شب پس از اعلام نتایج اولیه آرا در سخنان خود گفت:” من هنوز رییس جمهوری رسمی اوکراین نشده‌ام و به همین خاطر از جایگاه یک شهروند اوکراینی به جمهوری‌های عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق می‌گویم به ما نگاه کنند و ببینند هر چیزی ممکن است.”

پروشنکو نیز که  شکست در انتخابات را پذیرفت اما از زدن نیش و کنایه به رقیب انتخاباتی خود کوتاهی نکرد و در توییتی کنایه‌آمیز نوشت:

با پیروزی زلینسکی در کاخ کرملین جشن برپا خواهد شد.

رئیس جمهورشکست خورده نوشت: روس‌ها بر این باورند که با این رییس جمهوری تازه کار و ناشی در سیاست، اوکراین دوباره و به سرعت به مدار نفوذ روسیه بازخواهد گشت.

رسانه ها «زلینسکی»رابه دلیل نداشتن پیشینه سیاسی و  طرح شعارهای جنجالی در دوران کارزار انتخاباتی،  لقب « ترامپ اوکراین » داده اند.

مدیریت سایت -پیراسته فر: شباهت «زلینسکی»به رئیس جمهورامریکا«دونالدترامپ» بیش ازفقدان تجربه سیاسی «لودگی » وسخنان بی منطق  واحمقانه شان می باشد.

«زلینسکی» یک  سلبریتی(celebrity) است که در یک سریال تلویزیونی نقش رئیس جمهوری را بازی کرده بود.غلاوه براین ، در پیشینه بازیگری این کُمدین، بازی درنقش «گیج و کودن» در یک سریال تلویزیونی  اوکراین را نیز دیده می شود.

وگرایش کثیری ازمردم به اینچنین چهره ها«سلبریتی»است،چه بسادرایران اگررامید جوان،مهران مدیری،محمدرضاگلزار ،هدیه تهرانی،و یاورزشکاران بنام..کاندیداشوند،برنده انتخابات شوند،همانطورکه تاحالاشدند:

«ولی نعمتی» کمدین  استان اردبیل – نفر اول شورای شهر اردبیل انتخاب شد.

«هدایت ممبینی» داور  فوتبال ایران، در انتخابات شورای شهر اهواز به عنوان نفر دوم  شورای شهر  خوزستان شد.

در اصفهان«مهدی باقربیگی» بازیگر نوجوان -قصه های مجید – درچهارمین شورای اسلامی شهر اصفهان نفر دوم شورا شد.
ورزشکاران  وهنرمندان  درشورای شهرتهران
 برادران خادم ( کشتی گیر) حمید سوریان(کشتی گیر)، عباس جدیدی(کشتی گیر)، آرش میراسماعیلی(جودوکار)، حسین رضازاده(وزنه بردار) ،علیرضادبیر(کشتی گیر)

سیدابوالحسن مختاباد (خواننده)-نماینده دوره چهارم شورای شهرتهران

«علیرضادهقانی»در بخش ورزشی سیما به گویندگی اخبار ورزشی مشغول بوده  در انتخابات دوره هشم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه  ایذه و باغملک.

بهروز افخمی(مدیرمدیر فیلم و سریال تلویزیون وسازنده فیلم میرزاکوچک) در مجلس ششم «نماینده تهران»مجلس شورای اسلامی شد.

خبرآنلاین درمورخه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷می نویسد:

اقخمی:ترامپ بهترین رئیس جمهور آمریکا بعد از جنگ دوم جهانی است،« سگِ ترامپ به هیلاری کلینتون شرف دارد».

وحتی آن بازیگری که برای رضایت هوادارنش می گوید «حاضرم شلوارم رابرای هوادارنم دربیارم»

خبرگزاری مهردرگزارش (نشست خبری دست اندرکاران «فیم طبقه حساس»۲۱ بهمن ۱۳۹۲ سالن سعدی کاخ جشنواره)می نویسد:

رضا عطاران برای حندادندن مردم گفت:

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برای خنداندن مردم دست به هر کاری می‌زند و گاهی «قبح شکنی» می کند، گفت:  همگی از من می خواهند که مردم را بخندانم،روز منتقدی نوشته بود که «عطاران برای خنداندن مردم حاضر است شلوارش را هم از پا در بیاورد»؟

جواب من  این است که می گویم: «بله من برای این مردم هر کاری لازم باشد می کنم»

کارگردان این فیلم«کمال تبریزی» در مورد بازی عطاران در فیلم «طبقه حساس» گفت: به همه کارگرانان پیشنهاد می کنم که حتما باعطاران کار کنند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:این فقط اوکراین نیست که  یک دلقک» رئیس جمهورشده بلکه درامریکاهم یک «دلقک» رئیس جمهورشده است. نمایندگان بعضی ازکشورها ازکمدین هاهستند.

کمدین های  امریکا وهند

ریگان

باانقلاب ایران و درگیری با انقلاب،تهدید امام خمینی ،کارتر(سمت چپ)نتوانست دردوره دوم پیروزشود که  «ریگان»رئیس جمهورشد.

 «ریگان» درسن ۲۱سالگی به عنوان «گزارشگر ورزشی» واردهنرشد و پس ازآن به هالیوودپیوست.

سال ۱۹۳۷، برای ورود به هالیوود تست بازیگری داد و پس از پذیرفته شدن، با کمپانی برادران وارنر قراردادی ۷ ساله امضا کرد،اولین فیلمی که بازی کرد«عشق روی هواست»بود.

درطول ۲۷سال۶۰ فیلم بازی کرده که آخرین آنها «مرگ یک قاتل» به کارگردانی «دان سیگل»

در سال ۱۹۶۴ بود.

اگرچه مثل ترامپ درسن بالا واردسیاست شد ولی یک تفاوت داشت که ،سیاست رابا فرامانداری شروع کردانتخابات فرمانداری ایالت کالیفرنیا شرکت کرد وپیروزشد(۱۹۶۶تا۱۹۷۵ فرمانداربود)

»ˈرونالد ریگانˈ »رییس جمهوری اسبق آمریکا

«رونالدریگان» متولد۱۹۱۱میلادی(۱۲۹۰شمسی) در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا سال ۱۹۸۰(۱۳۵۹شمسی) به پیروزی رسید۲دوره رئیس جمهورامریکابود که بعداز ده سال مبتلاشدن به بیماری آلزایمر سرانجام در  پنجم ژوئن سال ۲۰۰۴(۱۶ خرداد ۱۳۸۳) در گذشت.

هند

«آمیتا باچان»بازیگر، تهیه‌کننده، خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود(سات،دیوار ،شعله وزنجیر) در کشور هند 

.

باچان در سال ۱۹۸۴میلادی(۱۳۶۳شمسی)  در انتخابات برای کنگره  هندشرکت کردو«نماینده مجلس» شد  ولی حودش حال وحوصله مجالس  رسمی رانداشت،درسومین سال استعفادادوهمسرش «چابا بهادوری»جایگزنش شد.

رسانه های هندی،حتی تلویزیون هنددرفروردین ۱۳۹۵گزارش دادند«نارندرا مودی» نخست وزیر هند درصدد است «آمیتا باچان» را بعدازاتمام دوره ریاست جمهوری «پرناب مُکرجی»، برای ریاست جمهوری هند نامزد کند،اما خودش نپذیرفت وگفت درحدواندازه ریاست جمهوری نیستم.

***

رسانه های امریکا هم ترامپ را  یک «دلقک» می دانند

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:این فقط اوکراین نیست که  یک دلقک» رئیس جمهورشده بلکه درامریکاهم یک «دلقک» رئیس جمهورشده است.

جیمی کار می گوید، ترامپ یک فرد مسخره و دلقکی تمام عیار است و برای این منظور” ریاست جمهوری” مناسب نیست

به گزارش اسپوتنیک، سازمان غیر دولتی (Project Veritas ) ویدیو ای را در صفحه خود در یوتیوب گذاشته که در آن جیمی کار کارگردان شبکه تلویزیونی “سی ان ان ” در مورد روابط کارمندان این شبکه با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا صحبت می کند.

مجله هفتگی نیویورکر با تصویری از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در چهره ای یک دلقک “خطرناک ” که از جنگل بیرون می آید، مزین شده است.
سایت« مجله نیویارکر »سخنان  نقاش تصویر را نقل قول نموده است. او گفته است:زندگی به سرم خراب شد. این یک کابوس در سطح ملی است،


شماره اخیرش- نیویورکر در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۷ در آستانه جشن هالووین منتشر می کند. برخی رسانه ها و کاربران میکروبلاگ توییتر گفته اند که تصویر ترامپ شبیه دلقک Pennyvize قهرمان فلم ترسناک —it می باشد.
رییس جمهور آمریکا بار ها در جلد مجله «نیویارکر»در تصاویر مختلف زنده ظاهر شده است

«جیمز اوکیف» رئیس این سازمان می گوید، جیمی کار در این ویدیو در مورد ترامپ صحبت می کند، اما از ذکر نامش خودداری می ورزد. به گفته « آقای کار» همه ما بر این باوریم که او(ترامپ) شخص مسخره و دلقکی تمام عیار است و برای این منظور« ریئس جمهوری مناسبی نیست». او واقعا ضعیف کار می کند و کارش به نفع امریکا نمی باشد.

وی افزود: ۹۰ درصد کارمندان CNN به این باور اند که ترامپ یک فرد دیوانه است.
وی در این ویدیو میگوید: این فرد که حتی جمهوریخواه هم نمی باشد، و تنها شرایط شان را پذیرفته، چرا که به عقیده او با پیوستن به این حزب می توانست، پیروز انتخابات گردد.

ترامپ دانشمندان را «دلقک»می داند

به گزارش هافینگتن پست، پس از آنکه کارشناسان آب و هوایی چهارشنبه شب اعلام کردند که در هفته جاری با آغاز جشن شکرگزاری برخی مناطق آمریکا با سرمای سختی مواجه خواهد شد، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به مسئله «تغییرات آب و هوایی» واکنش نشان داد و آن را به سخره گرفت.

ترامپ در حساب توییتر خود با طعنه زدن به این مسئله نوشت: «سرمای سخت و بسیار شدید ممکن است رکورد بزند. پس گرمایش جهانی چه شد؟»

این در حالی است که دانشمندان به این اظهارات دونالد ترامپ که معتقد است آب و هوای سرد به معنای آن است که تغییرات آب و هوایی رخ نمی دهد، واکنش نشان دادند.

به دنبال این توییت ترامپ، تعدادی از دانشمندان اعلام کردند سرد شدن آب و هوا در ماه نوامبر به هیچ وجه مسئله ای «غیرمعمول» به نظر نمی رسد.

«مایکل من» استاد ومحقق دانشگاه پنسیلوانیا اعلام کرد: «این مسئله یکبار دیگر نشان می دهد که دونالد ترامپ شخصی است که هیچ موضوعی را جدی نمی گیرد. حتی مسائلی به مهمی تغییرات آب و هوایی را« او یک دلقک است، یک دلقک خطرناک»

ناسا اعلام کرد آب و هوا یک رویداد کوتاه مدت است (باران، ابر، رطوبت و غیره)؛ اما «تغییرات آب و هوایی» به معنای اندازه گیری وضع آب و هوایی در طول زمان است. در بیشتر مکان ها، آب و هوا لحظه به لحظه تغییر می کند. اما اقلیم میانگین وضع آب و هوا در طول زمان است. معنای واضح‌تر آن این است که اقلیم آن چیزی است که شما انتظار دارید مثل یک تابستان گرم یا یک طوفان.

کارشناسان آب و هوایی پیش بینی کرده اند که مردم بخشهایی از شمال شرق آمریکا سردترین ماه نوامبر را تجربه خواهند کرد و میلیونها آمریکایی با سردترین جشن شکرگزاری در یک قرن گذشته مواجه خواهند شد.

دانشمندان سراسر جهان بارها اعلام کرده اند که وضع اقلیم به سرعت در حال تغییر است و کره زمین به دلیل فعالیت های انسانی به سمت گرم شدن پیش می رود. این در حالی است که ترامپ بارها درباره گرمایش جهانی ابراز تردید کرده است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:

آتش سوزی کالیفرنیا-از «کمپ فایر» ۱۷ آبان ۱۳۹۷  شروع شد  و بعداز۲هفته در  ۰۲ آذر ۱۳۹۷ آتش سوزی را آتش نشانان باکمک باران مهارکردند.

آتش بعداز۲هفته  باسوزاندن مناطقی به وسعت۱۵۴ هزارهکتار با ۸۵کشته  ونابودی حدود ۱۴هزار واحدمسکونی(ساختمان) مهارشد

در جنوب کالیفرنیا آتش دیگری به سوی منطقه مالیبو که میزبان خانه‌های بسیار لوکس هنرپیشگان هالیوود است رفته است.

شهر-ملیبو(Malibu) یک شهر ساحلی در حومه غربی لس آنجلس، کالیفرنیا در ایالت کالیفرنیای آمریکا می‌باشد این منطقه ویلایی بامساحت ۲۰هزارکیلومترمربع وجمعیتی ۱۳هزارنفر، ۳۴ کیلومترنوارساحلی در امتداد اقیانوس آرام قرار گرفته و به دلیل داشتن آب و هوای معتدل، سواحل شنی و ویلاهای بسیاری از ستاره‌های هالیوود و دیگر سرشناسان صنعت سرگرمی، شهرت پیدا کرده است.

سلبریتی‌های ثروتمند هالیوودی  که دراین آتش سوزی ویلاهای گراتقیمتشان خاکستر شد.

«جرارد باتلر» هنرپیشه فیلم  “چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» با انتشار عکسی نشان داده که خانه اش به طور کامل در آتش سوخته است./پایان توضیحات.

ترامپ مقامات امنیتی امریکارا«دلقک» می داند

دونالد ترامپ « پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی »را در ارتباط با پرونده ادعایی دخالت روسیه دلقک خوانده است.

هنگامی که ترامپ مقامات امنیتی آمریکا را دلقک می‌خواند

ترامپ در تازه‌ترین اظهارات توئیتری خود ضمن آن که اعلام کرده است که تا کنون پلیس اف.بی.آی بدلیل عملکرد نامناسب افرادی همچون جیمز کومی، آندرو مک کیب و چند تن از مقامات امنیتی درگیر در پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات، آسیب دیده، افزوده است: بسیاری از مردان و زنان بزرگ آمریکا از این دلقک‌ها آسیب دیده‌اند.

ترامپ در ادامه اظهارات خود خواستار آن شده تا پیام‌های اندرو مک کیب، قائم مقام سابق رییس پلیس فدرال آمریکا که دو سال پیش از مقام خود استعفا داد، در اختیار مقامات قضایی قرار داده شوند.

اشاره ترامپ به جیزکومی، به عنوان رئیس سابق اف.بی.آی با توجه به اظهارات سابق او علیه ترامپ صورت می‌گیرد و همچنین نقش آندرو مک کیب، از دیگر روسای سابق اف.‌بی.‌آی که پس از کومی برای مدت کوتاهی سرپرستی این نهاد امنیتی امریکا را برعهده گرفت اما خیلی زود او نیز از سوی ترامپ اخراج شد.

از سوی دیگر اشاره ترامپ به پیام‌های مک کیب به گزارشی اشاره دارد که گفته شد مک کیب پس از اخراجش از ریاست اف.بی.آی در اختیار بازرس پرونده دخالت روسیه در انتخابات قرار داده است. در آن زمان  برخی رسانه‌های آمریکایی از وجود گزارش‌هایی خبر دادند که توسط مک‌کیب و بعد از دیدارهایش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نوشته شده است و مک‌کیب بعد از اخراجش از اف‌بی‌آی، این گزارش‌های شخصی را در اختیار رابرت مالر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶، قرار داده است./۲۰ مرداد ۱۳۹۷ خبرگزاری مهر

***

هنرپیشگانی ،ورزشکارانی که سیاستمدار شدند( رئیس جمهوریانخست وزیر)

پاکستان-«عمران خان»قهرمان  ورزش کریکت  بود، در۲۶ مرداد۱۳۹۷ ازسوی پارلمان به عنوان نخست وزیر پاکستان برگزیده شد.

عمران خان در غرب بیشتر به عنوان یک ورزشکار و ستاره “پلی بای” شناخته می‌شود.  او هنوز هم به عنوان بهترین «کریکت باز» در تاریخ کشورش شناخته می‌شود و از همین خاطر میلیون ها نفر طرفدار دارد.

تیم ملی کریکت پاکستان بامربی گری عمران خان  درسال ۱۹۹۲ قهرمان جهان شد

پس از آنکه عمران خان از ورزش دست کشید، چند سال به عنوان “پلی بای” از جمله در کاباره ها (کلب های شبانه) در لندن کار می‌کرد، تا آنکه در سال ۱۹۹۵ با جمیما گولدسمیت، دختر جیمی گولدسمیت سرمایه دار بزرگ فرانسوی ازدواج کرد. جمیما گولدسمیت دین اسلام را پذیرفت، دو فرزند به دنیا آورد‌، پس از آن در سال ۲۰۰۴ این زوج از هم جدا شدند.


عمران خان دو بار دیگر ازدواج کرد، آخرین بار در آغاز سال ۲۰۱۸ با یکی از مشاورانش ازدواج کرد..

 فیلیپین: «جوزف استرادا» ستاره فیلم‌های اکشن که در حدود ۱۰۰ فیلم بازی کرده بود در سال ۱۹۶۹ (باول شهرداردشد وبعدسناتور)  در سال ۱۹۹۸ رئیس جمهور شد.

لیتوانیویتائوتاس لندسبرگیس» موسیقی‌دان و پیانیست  بود که در سال ۱۹۹۰ ریئس جمهور شد.

 هائیتیمیشل مارتلی» خواننده محبوب کارناوال که  به «میکی بامزه» معروف بود در انتخابات سال ۲۰۱۱ هائیتی  رئیس جمهور شد.

مجارستانپال اشمیت»  قهرمان شنا، در سال ۲۰۱۰ پیروزانتخابات ریاست جمهوری مجارستان  شد.

افریقاژرژ وه‌آ» ستاره فوتبال لیبریایی ،در سال۲۰۱۷ به عنوان رئیس جمهور کشور غربی آفریقا انتخاب شد.

سالوادور– «دل سولار»بازیگرو ستاره‌ سینما و تئاتر است  بود که در۲۰۱۶ وزیر شد وبعددرسال  ۲۰۱۹ نخست وزیر این کشور شد.

گواتمالا– «جیمی مورالس» چهره کمدی معروف تلویزیون بدون آنکه تجربه‌ای در سیاست داشته باشد  در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۵ پیروزانتخابات شد.

برزیل -ادسون آرانتس دو ناسیمنتو ملقب به «پله» وزیرورزش برزیل شد.

جورج مورفی» سناتور آمریکا:

«جورج مورفی»، فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۲۷ با رقص و آواز در برادوی (تئاتر آمریکا) شروع کرد.

او اولین بار در سال ۱۹۳۴ با بازی در فیلم «حادثه مرزی» به کارگردانی «آنتونی مان» وارد هالیوود شد و خیلی زود به شهرت رسید.

او که تا سال ۱۹۵۲ در بیش از ده‌ها فیلم بازی کرد، در دهه ۴۰ به عنوان رئیس اتحادیه بازیگران آمریکایی انتخاب شد

«مورفی» در سال ۱۹۶۴  به مجلس سنای آمریکا راه یافت و تا سال ۱۹۷۱ در این سمت باقی ماند

کلینت ایستوود»بازیگر، آهنگساز، تهیه‌کننده و کارگردان مشهور هالیوود( سال ۱۹۳۰ سانفرانسیسکو) درسال در سال ۱۹۸۶  شهردار «کارامل» کالیفرنیا – شهر محل اقامت خود (زمان ریچاردنیکسون)شد ولی شخصیت لودگیش موجب شد که بیش۲سال دوام نیاورد و به عالم سینما بازگشت.

فرد گراندی» کمدین امریکایی، اولین بار در سال ۱۹۸۶ و در سن ۳۸ سالگی وارد دنیای سیاست(نماینده مجلس سنا) شد.

بن جونز»۱۹۴۱ در آمریکا متولد بازیگرفیلم های سینمایی درسال ۱۹۹۳ به عنوان نماینده ناحیه ۴ ایالت جورجیا وارد مجلس سنای آمریکا شد.

آلن فرانکلن »یک کُمیدین بودکه در سال ۲۰۰۹ میلادی در انتخابات سنای آمریکا بعنوان نماینده واردمجلس شد.

آرنولد شوارزنگر»(متولد۱۹۴۷اتریش) دررشته بدنسازی فعالت داشته در۲۰سالگی  قهرمان جهان بود در۱۹۶۸به امریکامهاجرت کرد ازبازیگران سینمایی هالوودبود ،

ورودبه سیاستش با فعالیت درستادانتخاباتی بوش شروع شد ودرسال ۲۰۰۳  فرماندار کالیفرنیا شد.

جس ونچرا»، شهردار و فرماندار ایالت مینه‌سوتا

سال ۱۹۹۱ با برگزیده شدن به عنوان شهردار «بروکلین پارک» مینه‌سوتا، فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد

فرد تامپسون»، سناتور امریکایی نیز قبلاً بازیگرسینمابود.

درباره نویسنده

2025مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما