توریست درفضا “ایستگاه فضایی” هزینه هرشب ۳۵ هزار دلار

توریست درفضا

توریست فضایی

هزینه هرشب اقامت درفضا«ایستگاه فضایی» ۳۵ هزار دلار

ناسا برای اولین بار اعلام کرد که به شهروندان عادی امکان بازدید از «ایستگاه فضایی بین المللی» را می دهد.

 هتل فضایی پذیرای مسافران درفضا ۸۰۰ هزار دلار

آزمایش ژاپن

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ناسا این موضوع را روز جمعه ۱۷ خرداد۱۳۹۸ اعلام کرد. ایستگاه فضایی بین المللی تنها جایی است که در حال حاضر، انسان ها بیرون از کره زمین، در آن زندگی می کنند.

بلیط سفربه فضا

به نوشته نیویورک تایمز، ناسا تور سفر به ایستگاه فضایی بین المللی را به طور مستقیم نمی فروشد اما به شرکت های تجاری اجازه می دهد ترتیب چنین سفرهایی را بدهند.

رویای سفر به ایستگاه فضایی با پرداخت شبی ۳۵۰۰۰ دلار محقق می‌شود

ناسا قصد دارد که برای هر شب اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی، ۳۵ هزار دلار آمریکا دریافت کند که شامل استفاده از امکانات آن از جمله هوا و آب می شود.

شرکت های توریستی رقم بسیار بیشتری از مسافران دریافت خواهند کرد تا هزینه راکت مورد استفاده برای اعزام مسافران و همچنین سودآوری را نیز در بر بگیرد./۱۷خرداد۱۳۹۸(VOA

ناسا: توریست‌ها می‌توانند در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت کنند

خبرگزاری فارس وپارسینه به نقل از دیلی‌میل درباره همین خبر اینچنین نوشته:

دو شرکت «اسپیس‌ایکس» ایلان ماسک با کپسول دراگون، و« بویینگ» با فضاپیمای ستاره‌پیما در این پروژه مشارکت خواهند کرد و احتمالا از فضانوردان شخصی حدود ۶۰ میلیون دلار “کرایه” می‌گیرند.

رویای سفر به ایستگاه فضایی با پرداخت شبی ۳۵۰۰۰ دلار محقق می‌شود

فضانوردان بخش خصوصی می‌توانند تا ۳۰ روز در این ایستگاه فضایی اقامت کنند./پایان

قیمت هر لیتر آب در فضا ۴۵۰۰ دلار

آبی که از زمین به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود باید ارتفاعی ۴۰۰ کیلومتری از زمین را طی کند که قیمت هر لیترآن برای سازمان های فضایی بین المللی حدود ۴۵۰۰ دلار است.

قیمت هر لیتر آب در فضا

سیستم  بازیافت آب در فضا
به این ترتیب آب ماده بسیار ارزشمندی در فضا به حساب می آید. به دلیل نایاب و گران بودن قیمت آب در فضا، بعد از پرتاب اولین ایستگاه های فضایی، بررسی تصفیه و بازیافت آب در فضا در برنامه کار فضانوردان قرار گرفت. آن ها تا به امروز تلاش می کنند این کار را از طریق سامانه ‌های پیشرفته‌ ای انجام دهند.
در حال حاضر پیشرفته ‌ترین سامانه بازیافت آب در ایستگاه فضایی بین ‌المللی وجود دارد.

این سامانه  ۶۵ درصد آب مصرف ‌شده در ایستگاه فضایی بین‌المللی را بازیافت کند.

سامانه بازیافت آب در ایستگاه فضایی قادر است رطوبت و عرق بدن فضانوردان را جذب کند و آن را پس از تصفیه به چرخه مصرف برگرداند.


این سامانه « ادرار فضانوردان را نیز تصفیه ‌کند». آندره کویی ‌پرز، فضانورد اروپایی در یکی از گفت ‌و گوهای تلویزیونی خود در این مورد گفت: آبی که امروز فضانواردان مصرف می کنند ممکن است ادرار روز قبل دوستان‌ شان باشد!.
سامانه بازیافت آب در ایستگاه فضایی توانایی چنین کاری را دارد و آبی که تصفیه می کند نیز بسیار شفاف و تمیز است.

سه فضانورد آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

فضانوردان امریکایی که هم اکنون درفضاهستند
بخش مهمی از این آب بازیافت ‌شده از ادرار فضانوردان به سمت پیل ‌های الکتریکی ایستگاه فضایی هدایت می ‌شود. این پیل‌ ها بخشی از سامانه تولید برق در این ایستگاه هستند. به گفته الکساندر لازوتکین، فضانورد روس،  هر چه تعداد دفعاتی که فضانوردان به دستشویی می روند بیشتر باشد برق بیشتری هم در ایستگاه فضایی تولید می ‌شود./آذر۱۳۹۵العالم

***

 هتل فضایی پذیرای مسافران درفضا  سال ۲۰۲۲ میلادی( ۱۴۰۱شمسی)

هر شب اقامت ۸۰۰ هزار دلار

شرکت اوریون اسپن می گوید قصد دارد یک هتل فضایی بسازد که اواخر سال ۲۰۲۱ به فضا فرستاده می شود.

این هتل در سال ۲۰۲۲ پذیرای میهمان خواهد بود. دوازده روز اقامت در ایستگاه فضایی اوریون حداقل ۹ میلیون و ۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

این هتل فضایی به اندازه یک جت خصوصی است و در مدار ۳۲۲ کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت. این هتل می تواند ۴ میهمان و دو خدمه را در خود جای دهد./۱۸ فروردین ۱۳۹۷(VOA

هزینه سفر به فضا۳۰۰ هزار دلار-بدون تخت

کمپانی متعلق به «جف بزوس»، ثروتمندترین مرد حال حاضر جهان، قرار است اولین توریست فضایی را از طریق تشکیلات فضایی «بلواورجین» به هوا بفرستد اما تاکنون اظهارنظر رسمی درباره قیمت بلیت فضایی نکرده است.

اما منابع نزدیک می‌گویند مابین ۱۵۰ هزار تا ۲۳۰ هزار پوند (حدود ۳۰۰ هزار دلار) هزینه در بر خواهد داشت و فضاپیمای New Shepard قادر به حمل ۶ توریست بر فراز ۶۲ مایلی کره زمین خواهد بود.

کارشناسان معتقدند قیمت بلیت بسیار کمتر از رقم واقعی است و کمپانی شاید میلیون‌ها دلار ضرر بدهد.البته کمپانی رقیب، Virgin Galactic، متعلق به ریچارد برانسون تاکنون ۶۵۰ بلیت سفر به فضا، هرکدام ۲۵۰ هزار دلار فروخته است.

بلواورجین در ۳۲ کیلومتری جنوب سیاتل واقع‌شده و در سال ۲۰۰۰ توسط جف بزوس تأسیس شد./۲۴ تیر ۱۳۹۷خبرآنلاین

جف بزوس۵۵ساله(بنیانگذارشرکت آمازون)+همسرسابقش(مکنزی)،همکارهمیشگی

«آمازون»یکی از قدرتمندترین رهبران تجاری و تکنولوژیک دنیاست

آزانس مسافرتی «فضایی» ۵روزه هزینه ۱۵۰ میلیون دلار

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یک منبع در بخش راکتی — فضایی«شرکت انرگیا» از چندین سال بدینسو روی این پروژه کار می‌کند. منبع گفت: در حال حاضر قیمت تکت افزایش یافته است و از ۱۵۰ الی ۱۸۰ میلیون دلار امریکایی می‌باشد.

وی یادآور شد که از ابتدا شرکت روسی “انرگیا” و شرکت امریکایی “اسپیس ادونچرز” (Space Adventures) با پیشنهاد سفر توریستی به دورادور کره مهتاب، وارد بازار تجاری شدند. قیمت یکی از دو چوکی (چوکی سوم برای فرمانده راکت — فضانورد حرفوی در نظر گرفته شده) ۱۵۰ میلیون دلار بود. در سال بعدی بنابر عدم تقاضا قیمت یک تکت تا ۱۲۰ میلیون دلار کاهش یافت.

این سفر حدود یک هفته را در بر خواهد گرفت. گردشگران می‌توانند در فاصله چند صد کیلومتری از سطح مهتاب پرواز می کند.

انتظار می‌رود که شرکت روسی برای این سفر از راکت “سایوز — ۲” که از ایستگاه فضایی “بایکانور” به فضا پرتاب خواهد شد، استفاده نماید.

قابل ذکر است که شرکت “اسپیس ایکس” چند سال قبل سفر دورادور مهتاب را با استفاده از کشتی فضایی (Dragon 2) توسط دو گردشگر در اخیر سال ۲۰۱۸، اعلام نموده بود. هفته گذشته این شرکت اعلام کرد که نخستین مسافر تجاری که به مهتاب فرستاده خواهد شد، میلیاردر جاپانی، یوساکو مایدزاوا، خواهد بود.

به گفته رئیس SpaceX، این سفر چهار — پنج روز را در بر خواهد گرفت. وی درباره زمان این سفر چیزی نگفت، اما به گفتهٔ خود گردشگر فضایی، این سفر در سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود. شرکت فضایی امریکایی مبلغی را که مایدزاوا در بدل این سفر خواهد پرداخت، افشا نکرده است./۱ مهر ۱۳۹۷

درباره نویسنده

2079مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما