اروپاکجاست”شنگن چیست”اسامی کشورهای اروپایی ​​​​​​​USV

اروپاکجاست

اروپاکجاست « شنگن »چیست؟ اسامی کشورهای اروپایی 

اروپاکجاست؟USV چیست؟

قاره اروپا در نیم‌کره شمالی قرار گرفته و پس از اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته‌اند و با یک‌دیگر اوراسیا را تشکیل می‌دهند.

مرز میان اروپا و آسیا را کوه‌های آرال تشکیل می‌دهند. مساحت اروپا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است وبا وجود مساحت نسبتاً کم خود، اروپا پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است.

اروپا در اصل شبه جزیره‌ای در شمال غرب اوراسیا و در شمال قاره آفریقا است. اروپا که به دلیل قرار گرفتن در منطقهٔ معتدل شمالی به قاره سبز معروف است بین آب‌های دریای خزر و دریای سیاه در جنوب شرقی، مدیترانه در جنوب، اقیانوس اطلس در غرب و دریای آدریاتیک در شمال قرار دارد. اروپا هم‌چنین جزایر بسیاری دارد که از جزایر بزرگ آن می‌توان به جزایر بریتانیا و ایسلند اشاره کرد.

کشور پایتخت
 اتریش وین
Flag of Belgium.svg بلژیک بروکسل
 بلغارستان صوفیه
 قبرس نیکوزیا
 جمهوری چک پراگ
 دانمارک کپنهاگ
 استونی تالین
 فنلاند هلسینکی
 فرانسه پاریس
 آلمان برلین
 یونان آتن
 مجارستان بوداپست
 ایتالیا رم
 لتونی ریگا
 لیتوانی ویلنیوس
 لوکزامبورگ لوکزامبورگ
 مالت والتا
 هلند آمستردام
 لهستان ورشو
 پرتغال لیسبون
 رومانی بخارست
 اسلواکی براتیسلاوا
 اسلوونی لیوبلیانا
 اسپانیا مادرید
 سوئد استکهلم
 کرواسی زاگرب

کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اتریش- بلژیک- بلغارستان- قبرس- جمهوری چک- دانمارک- استونی- فنلاند- فرانسه- آلمان- یونان- مجارستان- ایرلند- ایتالیا- لتونی- لیتوانی- لوکزامبورگ- مالت- هلند- لهستان- پرتغال- رومانی- اسلواکی- اسلوونی- اسپانیا- سوئد- بریتانیا

« پارلمان اروپا »کجاست؟

استراسبورگ: محل استقرار پارلمان اروپا و نیز محل برگزاری نشستهای عمومی سالانه‌است که ۱۲ هفته به طول می‌انجامد. این شهر همچنین محل استقرار شورای اروپا و دادگاه حقوق بشر اروپاست، این دو نهاد از اتحادیه اروپا جدا شده‌اند.

«دادگاه اروپا »

لوکزامبورگ: محل استقرار دادگاه اروپا، دبیرخانه پارلمان اروپا و بانک سرمایه‌گذاری اروپاست.

« پیمان شنگن » چیست؟

پیمان شنگن موافقت نامه‌ای است که به برداشته شدن مرز بین چندین کشور اروپایی انجامید و امکان مسافرت بدون روادید بین این کشورها را فراهم کرد. این پیمان در سال ۱۹۸۵میلادی(۱۳۶۴شمسی) بین پنج کشور اروپای غربی به امضاء رسید، و کشورهای دیگر به تدریج به این پیمان ملحق شدند. در حال حاضر پیمان شنگن شامل ۲۵ کشور اروپایی است.

گرجستان نیز در سال ۲۰۱۵میلادی(_۱۳۹۴شمسی) در راستای پیوستن به اتحادیهٔ اروپا و اصلاحات اقتصادی و قوانین به دستور کمیسرای اروپا و شورای اروپا به پیمان شینگن پیوست.

ویزای شنگن اروپا (EU Schengen Visa) «ویزای اتحادیه‌ی شینگن» (Uniform Schengen Visas)که دارنده این ویزامی تواند به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کند.

زمان حداقل وحداکثر دریافت «شنگن»+هزینه

شرایط جدید صدور روادید شنگن

شورای اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه افزایش ۳۳.۳ درصدی هزینه صدور روادید (ویزا) شنگن را تصویب کرد.

به گزارش یورونیوز، بر پایه مصوبه این شورا، متقاضیان ویزای شنگن از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی (دی ۱۳۹۸)باید به جای ۶۰ یوروی فعلی ۸۰ یورو برای اخذ این ویزا پرداخت کنند.

شورای اتحادیه اروپا هدف از تصویب این قانون را حصول اطمینان از پوشش هزینه صدور روادید توسط کشور‌های عضو اتحادیه و طراحی مکانیزمی برای افزایش هر سه سال یکبار نرخ صدور ویزای شنگن اعلام کرده است.

این مصوبه ۶ ماه پس از انتشار از طریق روزنامه رسمی اتحادیه اروپا قابل اجرا خواهد شد. با توجه به این که انتشار رسمی مصوبه شورای اتحادیه اروپا معمولا یک ماه به طول می‌انجامد، پیش‌بینی می‌شود که اجرای قانون جدید صدور ویزای شنگن از ابتدای ژانویه سال آتی میلادی اجرایی شود.

اصلاحات صورت گرفته در خصوص قوانین صدور روادید شنگن، سال گذشته و توسط کمیسیون اروپا با هدف تسهیل اخذ ویزا توسط مسافرانی که به طور مکرر به کشور‌های عضو پیمان شنگن سفر می‌کنند، ارائه شده بود.

به همین منظور در مصوبه روز پنجشنبه شورای اتحادیه اروپا مقرر شده که حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر به ۱۵ روز کاهش یابد و نیزحداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه فعلی به ۶ ماه افزایش یابد.

همچنین در چارچوب این مصوبه رویه مشخص و هماهنگی در مورد تمامی افرادی که سفر‌های پرشمار به کشور‌های عضو پیمان شنگن دارند، اتخاذ خواهد شد تا بر اساس سوابق مثبت پرونده سفر‌های آن‌ها امکان صدور ویزا برای دوره ۱ تا ۵ سال وجود داشته باشد.

البته این مصوبه به کشور‌های عضو پیمان شنگن این امکان را می‌دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشور‌های ثالث، در خصوص شهروندان آن‌ها تسهیلات صدور سهل‌تر ویزای طولانی مدت‌تر و کم‌هزینه‌تر را اعمال کنند.

پیمان شنگن نخست در سال ۱۹۸۵ در میان پنج کشور به امضا رسید و امروز ۲۶ کشور اروپایی عضو آن هستند. این پیمان علاوه بر ایجاد امکان مسافرت بدون روادید میان این کشورها، اجازه مبادله آزاد کالا، سرمایه و نیروی کار را در میان کشور‌های عضو می‌دهد./۱۷ خرداد ۱۳۹۸ عصرایران

***

انواع ویزای شنگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود

ویزای نوع A 

ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

ویزای نوع B 

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.

ویزای نوع C  

نوع C تک بار ورود

ویزای شینگن نوع C تک بار ورود، اجازه یک بار ورود به منطقه شنگن در مدت زمان بازدید مجاز که در ویزا ثبت شده است را صادر می کند. حتی اگر ویزای  C یکبار ورود هنوز اعتبار داشته باشد، پس از خروج از کشور های حوزه شنگن، این ویزا باطل خواهد شد.

ویزای نوع C بامحدودیت۲بار ورود

این نوع ویزا به دارنده این مجوز را می دهد که تا دو بار به منطقه شنگن ورود داشته باشد و اعتبار آن در ویزا نشان شده است. پس از خروج دوم، حتی اگر ویزا معتبر باشد، دارنده ویزا مجاز به ورود به منطقه شنگن نمی باشد.معمولاً ایرانیان با«نوع C» ویزای توریستی  وارد شنگن می شوند.

بهترین ومطمئن ترین برای اخذ ویزای نوع C:  اقدام از طریق تور مسافرتی است.

ویزای نوع C «مولتیپل»

این نوع ویزا، تعداد ورودی های مجاز در منطقه شنگن را محدود نمی کند. با این حال، اعتبار آن محدود به ۹۰ روز در عرض ۶ ماه است.

روز اول ورود به منطقه شنگن به عنوان اولین روز اعتبار ویزا محسوب می شود. در صورت اقامت کوتاه مدت و ورود مجدد به منطقه شنگن، تعداد کل روز های اقامت به حداکثر ۹۰ روز رسیده است.

ویزای نوع D 

ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

نکته:

*اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای -حجدد-شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید.

* اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنیدالااینکه  دلایل خاص داشته باشید تابتوانیدبرای  یکسال دیگر ویزای شنگن دریافت کنید.

دارندگان ویزای شنگن هم ممکن است دچارمشکل شوند

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند.

بهترین ومطمئن ترین برای اخذ ویزای نوع C:  اقدام از طریق تور مسافرتی است.

مدارک لازم برای  اخذ ویزای نوع C

بهمراه داشتن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد.

یا دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک همایش،کنسرت و نمایشگاه بین المللی می باشند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:بعدازآمدن ترامپ برای ایرانیان مشکلات متعددی ایجادشده،حتی علیرغم داشتن مدارک قانونی  ایرادواشکالهای بنی اسرائیلی گرفته می شود.اخیراً(خرداد ۱۳۹۸) سفارت امریکااعلام کرده ایرانیان برای گرفتن ویزای امریکاباید اطلاعات آدرس همه شبکه های مجازی(تلگرام،واتساپ،اینستاگرام،توئیترو…) که درآن عضویت داشته اندرا درهنگام درخواست مکتوب کنند+شماره های موبایلشان را.برای شنگن  یک سری مشکلات دیگری وجوددارد.

۲نکته ویک جوابیه

*منطقه ی شینگن شامل ۲۶ کشور است که با یکدیگر توافق کرده اند شهروندان شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند. از میان ۲۶ کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، ۲۲ کشور عضو اتحادیه ی اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند.

*منطقه ی شینگن اکثریت کشورهای اروپایی را به جز بریتانیا و کشورهایی نظیر رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند در بر می گیرد، که به زودی این کشورها نیز عضو شینگن خواهند شد. با این حال، کشورهایی نظیر نروژ، ایسلند، سوییس، و لیختن اشتاین عضو اتحادیه ی اروپا نیستند، ولی جزء کشورهای منطقه شینگن هستند و از مزیت مسافرت آزاد در این منطقه بهره مندند.

جوابیه سفارت فرانسه ..مشکلات مراجعه کنندگان وهزینه های اضافی

روند اخذ روادید شنگن برای شهروندان ایرانی همواره دارای پیچیدگی های خاص خود بوده است و در برهه هایی از زمان بر دشواری های آن افزوده شده است. اخذ روادید از سفارت فرانسه در تهران هم از جمله موارد دشواری بود که متقاضیان در تهران دستکم از ابتدای سال جاری خورشیدی به طور خاص با آن درگیر شدند.

از جمله دشواری هایی که متقاضیان ویزای فرانسه از اوایل بهار با آن روبرو بودند می توان به قرار ملاقات های دیرهنگام، لغو یکجانبه و بدون توجیه این قرار ملاقات ها و عدم پاسخگویی و در دسترس بودن مسئولان سفارت فرانسه در ایران اشاره کرد. این مشکلات در برهه ای تا جایی پیش رفت که شایعاتی مبنی بر خرید و فروش وقت ویزا آنهم به قیمت های گزاف داغ شد. عدم توانایی سفارت فرانسه در پاسخگویی به این شایعات نیز بر شائبه وجود بازار غیرقانونی افزود. در همین راستا نه تنها پای جراید و مطبوعات داخلی هم به موضوع باز شد بلکه وزارت خارجه ایران هم تلویحا نسبت به وجود شبکه‌های پیچیده در کنار برخی سفارتخانه‌ها واکنش نشان داد. این وزارتخانه ضمن هشدار نسبت به اخذ ویزا یا دادن نوبت سریع‌تر در ازای طلب پول هنگفت تاکید کرد که رسیدگی به این موضوعات را به نهادهای ذی‌ربط ارجاع خواهد داد.

سفارت فرانسه در تهران تابستان گذشته مانند بسیاری از سفارتخانه های این کشور در سطح جهان رسیدگی اداری به درخواست های روادید را به یک شرکت خصوصی واگذار کرد. اما با ورود بخش خصوصی هم اوضاع دستکم در هفته های اولیه سامان نیافت و گزارشاتی مبنی بر هزینه های گزاف و غیرقابل قبول صدور ویزا در رسانه ها منتشر شد. دریافت هزینه های حاشیه ای، عدم امکان دسترسی به نسخه فارسی پایگاه اینترنتی شرکت خصوصی مسئول دریافت پرونده درخواست روادید و سردرگمی هزاران ایرانی از جمله مواردی بود که بر نگرانی ها افزود. هر چند بنا به گفته متقاضیان ویزا از آن زمان تاکنون برخی مشکلات برطرف شده اما پاره ای از این معضلات همچنان پابرجا است.

یورونیوز حدود ۱۰ روز پیش در گزارشی به بررسی مشکلات دریافت روادید فرانسه در تهران پرداخته بود. در آن گزارش به واگذاری مدیریت درخواست های دریافت ویزا به یک شرکت خصوصی اشاره شده بود.

وزارت خارجه فرانسه روز چهارشنبه این هفته با ارسال جوابیه ای به گزارش یورونیوز از مشکلات ایرانیان برای دریافت ویزای فرانسه واکنش نشان داد.

در جوابیه وزارت خارجه فرانسه به یورونیوز هدف از واگذاری تشکیل پرونده متقاضیان روادید به یک شرکت خصوصی افزایش سرعت بررسی پرونده ها و کاهش مهلت زمانی دریافت قرار ملاقات عنوان شده است.

وزارت خارجه فرانسه به نقل از سفارت این کشور در تهران خبر از افزایش ۲۸ درصدی تعداد پرونده های بررسی شده در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل از آن داده است. امری که به گفته این سفارتخانه نتیجه واگذاری مسئولیت پرونده ها به یک شرکت خصوصی است.

به گفته سفارت فرانسه در ایران واگذاری مسئولیت دریافت پرونده متقاضیان ویزا به شرکت خصوصی پیش از این از سوی سفارتخانه های بریتانیا، هلند، دانمارک، نروژ و جمهوری چک در تهران نیز انجام شده است.

سفارت فرانسه در تهران همچنین ضمن تائید انتظار طولانی مدت برخی متقاضیان روادید در مرکز شرکت خصوصی در ابتدای روند جدید از بهبود شرایط سخن گفته است. بنا به اعلام این سفارتخانه نسخه فارسی پایگاه اینترنتی ویژه درخواست ویزا به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

سفارت فرانسه دروغ می گوید/ مراجعه کننده«متقاضی»چه می گوید؟

سفارت فرانسه در ایران : هزینه تقاضای روادید ۲۵ یورو است و برای سایر خدمات ارائه شده توسط شرکت خصوصی هزینه های جداگانه دریافت می شود. با این حال به گفته سفارت فرانسه متقاضیان روادید اجباری به دریافت این خدمات ندارند.

این در حالی است که یکی از متقاضیانی که یورونیوز با آنها در تماس داشت هزینه روند رسیدگی به درخواست ویزای خود را ۲۳۵ یورو اعلام کرده است.

به گفته این متقاضی وی ۶۰ یورو برای ویزا، ۲۵ یورو برای تشکیل پرونده، ۵۰ یورو برای شرکت استفاده از خدمات ویژه ارائه شده در شرکت خصوصی، ۹ یورو برای دو قطعه عکس و ۹۱ یورو برای ترجمه مدارک پرداخت کرده است.یورونیوز۳۱ژانویه ۲۰۱۸(۱۱ بهمن ۱۳۹۶)

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما