درکدام کشورها”ازدواج همجنسگرایان ” قانونی شده ؟

درکدام کشورها

ازدواج همجنسگرایان درکشورهای مختلف

پارلمان تایوان به عنوان اولین کشور آسیایی ازدواج همجنسگرایان را قانونی اعلام کرد.

همزمان هزاران نفر از حامیان ازدواج همجنسگرایان با تجمع در بیرون ساختمان پارلمان در تایپه، در انتطار رای پارلمان بودند.

 

در سال ۲۰۱۷، دادگاه قانون اساسی این کشور اعلام کرد که زوج‌های همجنسگرا حق دارند قانونا ازدواج کنند.

پس از آن به پارلمان دو سال فرصت داده شد تا حداکثر تا ۲۴ مه ۲۰۱۹ با اعمال تغییرات ضروری، این قانون را تصویب کند.

اما واکنش‌های عمومی دولت را تحت فشار قرار داد تا همه‌پرسی‌ در این باره برگزار کند.

نتایج این رفراندوم نشان داد که اکثریت رای دهندگان با قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان موافق نبوده و گفتند که تعریف “ازدواج” منحصر به زناشویی یک مرد و یک زن است.

در نتیجه، دولت اعلام کرد که تعریف کنونی ازدواج در قانون مدنی خود را تغییر نخواهد داد و در عوض، قانون جدیدی را برای “ازدواج افراد همجنس” تصویب خواهد کرد.

نمایندگان پارلمان برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان سه لایحه متفاوت را بررسی کردند و در نهایت لایحه دولت، که پیشرفته ترین آن بود به تصویب رسید.

در دو لایحه‌ای که توسط محافظه‌کاران ارائه شده بود به زندگی شرکای جنسی با عناوین “روابط خانوادگی همجنس ” یا ” وصلت همجنسان” اشاره شده بود، اما لغت “ازدواج” به کار نرفته بود.

اما لایحه دولت تنها لایحه‌ای بود که در آن حقوق محدودی برای فرزندخواندگی توسط زوج‌های همجنس پیش‌بینی شده بود.

این لایحه با ۶۶ رای در مقابل ۲۷ رای تصویب شد.

 

اعضای حزب دمکراتیک پیشرو بیشترین رای را به این لایحه دادند./جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

تایوان را بخشی ازکشورچین است.

دولت چین روز چهارشنبه(۸ خرداد ۱۳۹۸) نشانه‌هایی بروز داد که نشان می‌دهد این کشور همانند تایوان ازدواج همجنس‌گرایان را به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش رویترز، آن فنگ‌شن سخنگوی دولت چین در امور تایوان گفته است که طبق قانون چین و در «سرزمین اصلی» ازدواج میان یک مرد و یک زن اتفاق می‌افتد

تایوان ماه گذشته و با رای اعضای مجلس، تبدیل به نخستین کشور آسیایی شد که ازدواج همجنس‌گرایان را قانونی اعلام کرده است.

دادگاه عالی تایوان حدود دو سال پیش در حکمی اعلام کرده بود که جلوگیری از ازدواج همجنس‌گرایان مخالف قانون اساسی این کشور است./چهارشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۸صدای امریکاVOA

***

ازدواج همجنسگرایان در«آلمان» قانونی شد

نمایندگان مجلس آلمان به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رای داده‌اند.

شادی نمایندگان حزب سبز آلمان پس از تصویب ازدواج همجنسگرایان در مجلس

به این ترتیب زوج‌های همجنسگرا از حقوق کامل از جمله حق فرزندخواندگی برخوردار خواهند بود./جمعه، ۹ تیر ۱۳۹۶

آنگلا مرکل

بیشتر احزاب سیاسی آلمان از این مساله حمایت کردند اما شماری از متحدان محافظه‌کار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با آن مخالفت کردند.

خانم مرکل مدت‌ها با ازدواج همجنسگرایان مخالف بود و دلیل آن را نگرانی از شرایط زندگی کودکان می‌دانست.

اکثریت نمایندگان مجلس آلمان چند روز پس از آن که خانم مرکل از مخالفت با طرح ازدواج همجنسگرایان در مجلس دست برداشت، از قانونی کردن این ازدواج حمایت کردند.

۳۹۳ نماینده به این طرح رای مثبت و ۲۲۶ نفر به آن رای منفی دادند و ۴ نفر نیز رای ممتنع دادند.

خانم مرکل خود به این طرح رای منفی داده و گفته است رای منفی او به ازدواج همجنسگرایان به خاطر باور شخصی‌اش بوده اما ابراز امیدواری کرده که رای امروز مجلس به صلح اجتماعی در کشورش منجر شود.

صدراعظم آلمان هفته پیش به یک مجله زنان در آلمان گفت دلیل تغییرنظرش، مشاهدات شخصی‌اش بوده است. او چندی پیش شام را با یک زوج همجنسگرای زن صرف کرد. این زوج از هشت بچه که به فرزندخواندگی قبول کرده بودند، مراقبت می‌کردند.

***

ازدواج همجنسگرایان درامریکا قانونی شد

دیوان عالی آمریکا ازدواج همجنسگرایان را در همه ایالت‌های این کشور قانونی اعلام کرد./جمعه، ۵ تیر ۱۳۹۴

پیش از این همجنسگرایان می‌توانستند در ۳۶ ایالت به اضافه ناحیه کلمبیا (واشنگتن دی سی) رسما ازدواج کنند و حال با حکم دیوان عالی ۱۴ ایالت دیگر نیز که ازدواج همجنسگرایان در آنها ممنوع بود باید به زوج‌های هم‌جنس اجازه ازدواج بدهند.

این حکم دیوان عالی آمریکا به یک دهه مبارزه حقوقی در زمینه ازدواج همجنسگرایان در آمریکا پایان می‌دهد. عده‌ای این تصمیم را جشن گرفته‌اند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «عدالت همچون آذرخشی فرود آمده است

دیوان عالی آمریکا در ژانویه امسال اعلام کرده بود مجموعه‌ای از پرونده‌های مرتبط با منع ازدواج همجنسگرایان را در ایالت‌های باقیمانده بررسی خواهد کرد.

این دیوان پیشتر با نسخ یکی از قوانین این کشور، زوج‌های همجنسگرا را محق دانست که اگر در ایالت خود ازدواج کرده‌اند، ازدواجشان از سوی دولت فدرال به رسمیت شناخته شود.

در پی این اقدام، موجی از صدور احکام دادگاه‌های تجدید نظر فدرال در ایالات مختلف به وجود آمد که به منع ازدواج همجنسگرایان در آن ایالت‌ها خاتمه داد.

قضات دیوان عالی در فرایند تصمیم‌گیری خود که از ماه آوریل آغاز شده بود، به بررسی دو سوال پرداختند: اینکه آیا قانون اساسی آمریکا ایالت‌های این کشور را ملزم به صدور سند ثبت ازدواج به زوج‌های همجنسگرا می‌کند؟ و اینکه ایالت‌ها در چه شرایطی باید ازدواج‌های ثبت شده در ایالت‌های دیگر را به رسمیت بشناسند؟

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:BBC درادامه این گزارش می نویسد«مشخص نیست ازدواج همجنسگرایان در ۱۴ ایالتی که تاکنون به رسمیت شناخته نمی‌شد، از چه زمانی به ثبت قانونی خواهد رسید.»

***

ازدواج همجنسگرایان درفرانسه قانونی شد

نمایندگان پارلمان فرانسه اولین و مهم‌ترین بند لایحه‌ ازدواج همجنس‌گرایان را تصویب کرد.۱۴ بهمن ۱۳۹۱

بر اساس این ماده، ازدواج همجنس‌گرایان در فرانسه به رسمیت شناخته خواهد شد.

مجلس فرانسه

نمایندگان راست‌گرای فرانسه صدها اصلاحیه برای لایحه ازدواج همجنس‌گرایان پیشنهاد کرده‌اند که بررسی آنها دو هفته طول می‌کشد

این لایحه، اساسی‌ترین تغییرات اجتماعی است که دولت فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری سوسیالیست فرانسه پیشنهاد داده است.

۲۴۹ نماینده مجمع ملی پارلمان فرانسه به ماده اول لایحه رأی مثبت و ۹۷ نماینده رأی منفی داده‌اند. برای اجرایی شدن قانون ازدواج همجنس‌گرایان، مجلس سنای فرانسه هم باید آن را تأیید کند.

یکی دیگر از ماده‌های این لایحه، اعطای حق سرپرستی فرزند به همجنس‌گرایان است. یعنی زوج‌ها فارغ از جنسیت اجازه می‌یابند به صورت رسمی فرزندخوانده داشته باشند. احتمال می‌رود این بند از لایحه هم در پارلمان به تصویب برسد.

قانون ازدواج همجنس‌گرایان باعث کلیک اعتراض‌های گسترده‌ای در فرانسه شده است. ماه گذشته صدها هزار نفر برای مخالفت با پیش‌نویس لایحه اطراف برج ایفل پاریس تظاهرات کردند. طرفداران لایحه هم از سوی دیگر با تظاهرات موافقت خود را نشان دادند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد جامعه فرانسه ازدواج همجنس‌گرایان را می‌پذیرند؛ هرچند فقط ۵۰ درصد آنان موافق به رسمیت شناخته شدن حق پذیرفتن فرزندخوانده یا حق سرپرستی فرزند توسط همجنس‌گرایان هستند.

پیش‌بینی می‌شود بحث بر سر لایحه جنجالی و تصویب بندهای آن در مجلس فرانسه بیش از یک هفته دیگر طول بکشد. حزب راست میانه فرانسه صدها اصلاحیه برای ماده‌های مختلف این لایحه پیشنهاد داده‌ که مجلس باید آنها را بررسی کند./شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۱

سنای فرانسه روز جمعه (۱۲ آوریل۲۰۱۳/ ۲۳ فروردین۱۳۹۲) لایحه جنجال‌برانگیز ازدواج هم‌جنس‌گرایان را تصویب کرد.

پس از مجمع ملی پارلمان فرانسه سنای این کشور نیز در رأی‌گیری نهایی این لایحه را تصویب کرد.

لایحه ازدواج‌هم‌جنس‌گرایان برای تصویب نهایی باید در شور دوم مجلس سنا نیز به بحث گذاشته شود.

ماده اصلی لایحه ازدواج هم‌جنس‌گرایان سه‌شنبه شب (۹ آوریل۲۰۱۳/ ۲۰ فروردین۱۳۹۲) در مجلس علیای پارلمان فرانسه تصویب شد.

…پارلمان فرانسه پس از بحث و جدل‌های طولانی با ۳۳۱ رأی موافق، ۲۲۵ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع “قانون حق ازدواج هم‌جنس‌گرایان” را به تصویب رساند. تصویب این قانون، یکی از قول‌هایی بود که رئیس‌جمهور وقت فرانسه، فرانسوا اولاند اجرای آن را در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری خود نوید داده بود.

پس از تصویب این قانون، نمایندگان چپ پارلمان فرانسه شعار “برابری، برابری” سر دادند و گروه‌های موافق آن، این اقدام پارلمان را در خیابان‌ها جشن گرفتند./چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، قانونی را برای اجرا ابلاغ کرده است که در چارچوب آن ازدواج همجنسگرایان در آن کشور قانونی می‌شود.

دیروز (جمعه، ۱۷ مه) شورای قانون اساسی فرانسه، موارد اعتراضی مخالفان راستگرای دولت با این لایحه را رد کرد و مسیر برای ابلاغ قانونی این مصوبه توسط رئیس‌جمهور هموار شد.

آقای اولاند گفت: اکنون، زمان احترام به قانون است.

اولین مراسم ازدواج رسمی و قانونی همجنسگرایان در فرانسه می‌تواند ۱۰ روز بعد از تایید و امضای این مصوبه برگزار شود.

لایحه ازدواج همجنس‌ها و حق پذیرش فرزند توسط آنها، به دنبال بحث‌هایی سخت در مجلس سنا و مجلس ملی فرانسه تصویب شد. اما خیلی زود حزب راستگرای(یوام‌پی)مفاد آن را از نظر قانون اساسی زیر سوال برد.

اما دیروز(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲) شورای قانون اساسی اعلام کرد: ازدواج همجنس‌ها با هیچ‌یک از اصول قانون اساسی فرانسه مغایر نیست./شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:۱۴ بهمن ۱۳۹۱نمایندگان پارلمان(سنا) اصلی ترین بندلایحه «ازدواج همجنسگرایان راتصویب کردنددر۲۳ فروردین۱۳۹۲ «شوراول مجلس سنا»این قانون راتصویب کرد ودر ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲«شوردوم درمجلس سنا» بتصویب رسید که با تصویب شوردوم ،نهایی می شودوقابلیت اجرایی  پیدامی کند(چیزی مثل تأییدشورای نگهبان کشورما) وبدین ترتیب فرانسه نهمین کشور اروپایی و چهاردهمین کشور در جهان است که ازدواج همجنسگرایان قانونی می‌شود.

***

ازدواج همجنسگرایان در«آرژانتین» قانونی شد

آرژانتین روز پنج شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۸۹ (۱۵ ژوئیه۲۰۱۰)، اعلام کرد که همجنسگرایان این کشور اجازه دارند با یکدیگر ازدواج کنند.

آرژانتین اولین کشور آمریکای لاتین است که ازدواج همجسنگرایان را قانونی کرده است.

هلند، سوئد، پرتغال و کانادا از جمله معدود کشورهایی هستند که ازدواج همجنسگرایان را قانونی می دانند.

مجلس سنای آرژانتین پس از بحثی که نزدیک به شانزده ساعت طول کشید، این لایحه قانونی را با سی و سه رای موافق در برابر ۲۷ رای مخالف تصویب کرد.

فعالان طرفدار حقوق همجنسگرایان در آرژانتین از نتیجه رای گیری روز پنجشنبه با جشن و پایکوبی استقبال و آن را لحظه ای تاریخی برای جامعه آرژانتین توصیف کرده اند.

موضوع ازدواج همجنسگرایان، آرژانتین را به دو دسته چپ و راست، محافظه کار و لیبرال تفکیک کرده است.

کلیسای کاتولیک و گروه های پیرو کلیسای انجیلی در مخالفت با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در آرژانتین، حرکتی دسته جمعی را آغاز کرده و گفته اند این قانون باعث از بین رفتن ساختار خانواده می شود.

در آستانه رای گیری در مجلس سنا، دهها هزار تن از هواداران کلیسای کاتولیک و کلیسای انجیلی در اعتراض به این قانون مقابل ساختمان کنگره آرژانتین در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور، تجمع کردند.

اکنون کریستینا فرناندز کرشنر، رئیس جمهوری آرژانتین که از ازدواج رسمی همجنسگرایان حمایت می کند، پس از بازگشت از سفر این قانون را امضا خواهد کرد.

با تصویب این قانون، توصیف ازدواج در قوانین مدنی آرژانتین که تا کنون ازدواج را میان یک مرد و یک زن می دانست، به دو نفری که در کنار هم یک زندگی مشترک را می سازند، تبدیل خواهد شد.

این قانون جدید همچنین به همجنسگرایان حق ارث و بیمه اجتماعی می دهد. همجنسگرایانی که در آرژانتین ازدواج می کنند همچنین می توانند با پذیرفتن سرپرستی کودکان، دارای فرزند شوند.

بسیاری از شهرها و کشورهای منطقه اتحاد مدنی زوج های همجنسگرا را به رسمیت می شناسند.

اروگوئه یکی از این کشورهاست.

مجلس سنای شیلی نیز بزودی بررسی لایحه اتحاد مدنی همجنسگرایان در این کشور را آغاز خواهد کرد.

دولت مکزیک اواخر سال ۲۰۰۹میلادی(دی ۱۳۸۸) ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرد./پنج شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۸۹

***

ازدواج همجنس‌گرایان در انگلستان و ولز قانونی شد

مجلس عوام بریتانیا روز سه شنبه(۲۵ تیر ۱۳۹۲) لایحه ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد. به این ترتیب همجنسگرایان انگلستان و ولز می توانند از سال ۲۰۱۴میلادی(۱۳۹۳شمسی) بطور قانونی و رسمی ازدواج کنند.

به گزارش ساندی تایمز، ۵۴ درصد بریتانیایی ها با ازدواج همجنسگرایان موافقند.

این لایحه که روز دوشنبه(۲۴ تیر ۱۳۹۲) به تصویب مجلس اعیان بریتانیا رسیده بود حمایت دو حزب کارگر و دموکرات لیبرال و مخالفت حزب محافظه کار را به همراه دارد.۱۷جولای۲۰۱۳(چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۲)یورونیوز

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، روز شنبه با انتشار پیامی با حمایت از این قانون گفت: نمی‌توان به دلیل جنسیت افراد، مانع ازدواج آنها شد.

ازدواج همجنسگرایان در«اسکاتلند» قانونی شد

«اسکاتلند» خرداد ۱۳۹۲، ازدواج همجنسگرایان را قانونی دانست .

***

قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در استرالیا 

وارن انچ و لیندا بورنی، دو نماینده از دو حزب مخالف در پارلمان استرالیا پس از رای گیری یکدیگر را در آغوش کشیدند.پنج شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۶

با رای تاریخ ساز پارلمان استرالیا ازدواج همجنسگرایان در این کشور قانونی می‌شود.

اکثریت قاطع اعضای این پارلمان به تغییر قانون ازدواج در این کشور رای داده‌اند تا ازدواج همجنسگرایان نیز به رسمیت شناخته شود.

حامیان ازدواج همجنسگرایان که در پارلمان حضور داشتند پس از رای‌گیری آوازی ملی خواندند و نمایندگان از خوشحالی یکدیگر را درآغوش کشیدند.

با این حال عده‌ای از نمایندگان نیز با این تغییر مخالفت کردند. بارنابی جویس، معاون نخست وزیر گفت ازدواج رابطه‌ای ویژه میان زن و مرد برای آوردن فرزند است.

در پی این رای‌گیری اعضای پارلمان به جشن و شادی و آواز خواندن پرداختند.

مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا در واکنش به این رای امروز را «روز عشق برابری و احترام» نامیده است.

چندی پیش  مردم استرالیا با شرکت در یک همه‌پرسی داوطلبانه از ازدواج همجنسگرایان حمایت کردند پارلمان بدون افزودن متممی با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان موافقت کرد.

مدیریت سایت-پیراسته فر:طبق قانون استرالیا مصوبات مجلس بایدبه تأیید فرماندار کل استرالیا برسد تا رسما قابلیت اجرایی داشته باشد که معمولاً یک هفته بطول می انجامد.

درآستانه تصویب این قانون ،برای زمینه سازی بیش از صد عضو پارلمان درباره این مصوبه در مجلس سخنرانی کردند.

یک نماینده مرد محافظه‌کار استرالیایی ، در آستانه طرح لایحه قانونی شدن ازدواج همجنس‌‌گرایان در استرالیا در صحن پارلمان از همکار مرد خود خواستگاری کرد.

این نماینده استرالیایی که «تیم ویلسون» نام دارد، هدف از این اقدام خود را ترغیب همکارانش برای رای دادن به لایحه قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان اعلام کرد.

این دو نماینده استرالیایی در اقدام نمادین  حلقه‌های ازدواجشان را به یکدیگر دادند، اما برای برگزاری مراسم رسمی «ازدواج» منتظر تصویب نهایی قانون مذکور هستند.

***

دادگاه قانون اساسی اتریش حق ازدواج برای همجنس‌گرایان را در این کشور به‌رسمیت شناخت. بنا بر حکم این دادگاه ازدواج دگرباشان جنسی از ژانویه سال ۲۰۱۷ در این کشور مجاز است.

دادگاه قانون اساسی اتریش روز یکشنبه (۵ نوامبر۲۰۱۷( آذر۱۴ آبان ۱۳۹۶) “حق ازدواج برای همه” را در این کشور برسمیت شناخت و تصویب کرد.

تصمیم دادگاه قانون اساسی اتریش بر مبنای اصل “ممنوع بودن تبعیض” در قانون اساسی این کشور گرفته شد. دادگاه اعلام کرد: «در این دوران عملا تمایزی بین ازدواج و زندگی مشترک به ثبت رسیده وجود ندارد، مگر اینکه بخواهیم در مورد زوج‌های همجنس‌گرا که با هم زندگی می‌کنند، تبعیض قائل شویم.»

طبق حکم عالی‌ترین دادگاه اتریش، از ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ همه شهروندان “حق ازدواج” دارند. در آلمان “حق ازدواج برای همه” در ماه اکتبر در بوندس تاگ به تصویب رسید.

***

 دانمارک ازدواج همجنسگرایان راتصویب کرد

اکثر نمایندگان مجلس این کشور در نشست امروز به ازدواج همجنسگراها که شامل ازدواج در کلیساها نیز می‌شود، رای دادند.۱۳۸خرداد۱۳۹۱

لایحه ازدواج همجنسگراها توسط دولت سوسیال دموکرات این کشور به پارلمان ارائه شده بود.

دانمارک اولین کشوری بود که در سال ۱۹۹۹میلادی(۱۳۷۸شمسی) پیوند مدنی میان زوج‌های همجنسگرا را به رسمیت شناخت .

ازدواج همجنسگرایان در«هلند» قانونی شد

مدیریت سایت -پیراسته فر:هلندازاولین کشوری بوده که به ترویج همجنسگرایی پرداخت،این کشور در  فروردین ۱۳۸۰(آوریل۲۰۰۱)ازدواج همجنسگرایان قانونی کرد واما بامخالفت قلیلی ازفعالین اجتماعی مواجهه شدند وبعضاً موردحمله نیزقرارگرفتند لذاسیاستمداران هلندی برای هراس زُدایی کمپینها وهشتگهاراه انداختند وتصاویرهمجنسبازی خودرادرصفحات شبکه مجازی منتشرمی کنند

دو عضو حزب دمکرات هلند در لاهه برای اعلام همبستگی با همجنسگرایان دست در دست در یک مجلس شرکت کردند./ فروردین ۱۳۹۶

***

کارناوال(رژه) همجنس‌گرایان  درکشورفیلپین ۲۲ آذر ۱۳۹۳

***

ازدواج همجنسگرایان در«ایرلند» قانونی شد

مردم ایرلند در رفراندوم امروز، ۲۳ مه، با بیش از ۶۲ درصد رای موافق، به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رای مثبت دادند.

به این ترتیب، ایرلند اولین کشوری است که ازدواج دو زوج همجنس را از طریق رفراندوم قانونی اعلام می‌کند.

موافقان قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در میدان اصلی دوبلین، پایتخت کشور ایرلند جمع شده‌اند و شادمانی می‌کنند.

در این رفراندوم از بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار ایرلندی سوال شد که آیا با تغییر قانونی اساسی و صدور اجازه ازدواج دو زوج همجنس موافقند یا نه.

دو زوج همجنسگرا بعد از خروج از حوزه رای‌گیری در ایرلند

بعضی وزرای کابینه که موافق تصویب قانونی شدن ازدواج زوج‌های همجنس بوده‌اند، تغییر قانونی اساسی در این روز را اتفاقی تاریخی خوانده‌اند.

بسیاری از مخالفان تصویب تغییر قانون اساسی هم به موافقان تبریک گفته‌اند.

بیش از دو دهه پیش همجنسگرایی در ایرلند جرم محسوب می‌شد اما حدود ۲۲ سال پیش ایرلند همجنسگرایی را از فهرست جرایم مدنی خارج کرد.

جشنواره سالانه همجنسگرایان درشهر استکهلم در شرق کشور سوئد 

 

***

کارناوال همجنس‌گرایان  دراسرائیل ۲۴ خرداد۱۳۹۸

پلیس و رسانه‌های اسرائیل ارزیابی کرده‌اند که در بزرگ‌ترین کارناوال همجنس‌گرایان در تاریخ این کشور که روز جمعه،‌۲۴ خردادماه،‌ در شهر تل‌آویو برگزار شد بیش از ۲۵۰ هزار تن مشارکت کردند.

امسال بیست و یکمین سال برگزاری کارناوال همجنس‌گرایان در کشوری بود که خود را «دولت یهود» می‌خواند.

چند روز پیش از آن نیز در شهر« اورشلیم» ده‌ها هزار تن در رژه همجنس‌گرایان حضور داشتند.

همزمان،« امیر اوخانا»( اوحنا) ۴۳ همجنسگرا از از حزب حاکم لیکود(حزب بنیامین نتانیاهو)-در۱۶ خرداد ۱۳۹۸  در پست وزارت دادگستری اسرائیل مشغول به کار شده است.

کارناوال «جامعه رنگین‌کمانی» از ساعت ۱۲ ظهر جمعه(۲۴ خرداد۱۳۹۸) در بلوار بن‌تسیون تل‌آویو در حالی که از هفته‌ها پیش از آن، پرچم‌های این جامعه برسر در بسیاری از خانه‌ها و اماکن عمومی در اهتزاز بود، به حرکت درآمد.

در حالی که صدها هزار تن دیگر از ساکنان تل‌آویو و سایر شهرهای مرکزی اسرائیل برای حضور در شادی همجنس‌گرایان صف کشیده بودند، کارناوال آنها با یک تجمع عظیم در پارک چارلز کلور در جنوب شهر، با اجرای هنرمندان مختلف و با رقص و موسیقی‌های شاد به پایان رسید..

«اوهاد خیزکی» رئیس جامعه رنگین‌کمانی اسرائیل به روزنامه هاآرتص گفت: «رژه تاریخی امروز ما برای تاکید بر تحقق حقوق مساوی ما در جامعه است.»

آقای خیزکی به‌ویژه بر حقوق همجنس‌گرایان مرد تاکید کرد و گفت: «مشکلات آنها نادیده گرفته شده و کمتر درباره آنها حرف زده شده است؛ اکنون زمان اقدام است.»

شماری از سیاستمداران اسرائیلی از احزاب مختلف با سخنرانی‌ در این تجمع بر لزوم حمایت قانونی جدی‌تر از شهروندان همجنس‌گرا تاکید کردند./۲۵خرداد۱۳۹۸رادیوفردا+یورونیوز

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر: BBCفارسی درادامه این گزارش می نویسد«تاکنون ازدواج همجنسگرایان  در ۱۹ کشور دنیاقانونی شده  است(شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۴)

خبرگزاری« شفقنا» اسامی کشورهایی راکه درآن همجنسگرایان قانونی است را اینچنین می نویسد:

کدام کشورها یی که همجنسگرایان قانونی است:

در میان ۲۵ کشور در جهان که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته اند، اکثریت کشورهای اروپایی هستند: آلمان (۲۰۱۷)، کلمبیا (۲۰۱۶)، ایالات متحده، گرینلند، ایرلند، فنلاند (۲۰۱۵)، لوکزامبورگ، اسکاتلند (۲۰۱۴)، انگلیس و ولز، برزیل، فرانسه، نیوزلند، اوروگوئه (۲۰۱۳)، دانمارک (۲۰۱۲)، آرژانتین، پرتغال، ایسلند (۲۰۱۰)، سوئد، نروژ، مکزیک (۲۰۰۹)، آفریقای جنوبی (۲۰۰۶)، اسپانیا، کانادا (۲۰۰۵)، بلژیک (۲۰۰۳)، هلند (۲۰۰۰).

درباره نویسنده

2079مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما