کره شمالی”تیم مذاکره کننده باامریکا”رااعدام کرد+تکذیب شد

کره شمالی

اعدام مذاکره کنندگان باامریکا….خبری که تکذیب شد.

 مذاکره‌کننده ارشد کره‌شمالی و مقامات مسؤول برگزاری نشست هانوی اعدام شده‌اند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر: نه اعدامی ونه تبعیدی ونه عزل…درادامه خواهیدخواند…

کره شمالی فرستاده ویژه خود به آمریکا را اعدام کرد

روزنامه «چوسون ایلبو» کره‌ جنوبی روز جمعه ۳۱ مه۲۰۱۹(۹ خرداد ۱۳۹۸) به نقل از یک منبع آگاه در کره شمالی نوشت: «کیم هیوک چول به همراه چهار مدیر وزارت امور خارجه کره شمالی در فرودگاه میریم پیونگ یانگ در ماه مارس ۲۰۱۹  اعدام شدند. این افراد متهم به جاسوسی برای ایالات متحده آمریکا شده بودند.»

مذاکره کننده ارشد کره شمالی که گفته می‌شود اعدام شده است

مذاکره کننده ارشد کره شمالیکیم هیوک چول

یک روزنامه کره جنوبی مدعی شد، کره شمالی فرستاده ویژه این کشور به آمریکا را به همراه مقام‌هایی از وزارت خارجه این کشور که مسؤول مذاکرات کاری برای نشست دوم ترامپ و اون بودند، اعدام کرده و آنها را مقصر شکست نشست هانوی دانسته است.

به گزارش  خبرگزاری رویترز، روزنامه چوسون ایلبو کره جنوبی گزارش داد، گفته می‌شود کیم یونگ چول، وزیر خارجه کره شمالی نیز در معرض کار اجباری و آموزش‌های ایدئولوژیکی قرار گرفته است؛ وی در نشست میان کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به همراه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا حضور داشت.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبران آمریکا و کره شمالی

این روزنامه در ادامه نوشت، گمان بر این است که رهبری کره شمالی قصد انجام یکسری اعدام‌ها را برای منحرف کردن اذهان بین‌المللی از ناآرامی‌ها و نارضایتی‌های داخلی دارد.

کیم هیوک چول، فرستاده ویژه کره شمالی به آمریکا در فرودگاه “میریم” به همراه چهار تن از اعضای ارشد وزارت خارجه این کشور در مارس سال جاری میلادی مورد بازجویی قرار گرفته و اعدام شدند.

رویترز

کیم یونگ چول (وزیر خارجه)عزل شد

«کیم یونگ چول» وزیر خارجه کره شمالی نیز پس از انفصال از خدمت در استان جاگانگ به کار اجباری گمارده شده است. همچنین کیم سونگ هایه، یکی از مقام‌های همکار وی نیز که در مذاکرات کره شمالی با آمریکا حضور داشت، به اردوگاه زندانیان سیاسی منتقل شده است.

مترجم  تیم مذاکره زندانی شد

بر اساس گزارش این روزنامه کره جنوبی«شین هایه یونگ» مترجم کیم جونگ اون در نشست هانوی نیز به اتهام تضعیف اختیار و قدرت رهبری کره شمالی با« ترجمه‌های نادرست» در یک زندان سیاسی بازداشت شده است.

خواهر رهبری کره شمالی(تیم مذاکره) عزل شد

«کیم یو جونگ» خواهر رهبری کره شمالی که به وی در هانوی کمک می‌کرد نیز برکنار شده است. اما از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

روزنامه چوسون ایلبو همچنین نوشت که کیم جونگ هایه یکی از مقام‌های همکار با کیم یونگ چول و سین هایه یونگ مترجم نشست هانوی هم بازداشت شده‌اند و در اردوگاه زندانیان سیاسی نگهداری می‌شوند.

مدیریت سایت-پیراسته فر:یورونیوز درپنجشنبه(۹ خرداد ۱۳۹۸)می نویسد:

پیش از این، یک نماینده مجلس کره‌جنوبی در ماه آوریل به رویترز گفته بود که کیم یونگ چول از سمت کلیدی خود حذف شده است.

دیدار دوم رهبران امریکا و کوریای شمالی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه درهانوی پایتخت ویتنام برگزار می‌شد۸ اسفند ۱۳۹۷

سخنگوی وزارت خانه وحدت در سئول حاضر به اظهار نظر درباره گزارش روزنامه چوسون ایلبو نشد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که به آلمان سفر کرده است در یک کنفرانس خبری درباره این خبر گفت: ما حتما صحت این خبر را چک خواهیم کرد.

صدای امریکا(VOA)اینگونه می نویسد:تیم مذاکره کننده به دنبال ناکامی مذاکرات هسته‌ای میان امریکا و کره شمالی، به جاسوسی به امریکا محکوم شده بودند.

صحت وسقم خبرهنوزمعلوم نیست، مقامات «کره شمالی» نیز، معمولا در این زمینه‌ها اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهند./جمعه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید شد

سخنگوی کاخ سفید(سارا سندرز) روز جمعه ۱۰ خرداد در واکنش به پرسش خبرنگاران درباره خبر اعدام فرستاده کره شمالی در مذاکرات هسته‌ای دو کشور گفت، ما اوضاع را زیر نظر داریم و تمرکز بر هدف عاری سازی اتمی را ادامه خواهیم داد.صدای امریکا(VOA) بنقل ازرویترز

یورونیوز(پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷)نتیجه مذاکرات رااینگونه گزارش می کند:دومین نشست رئیس جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی در هانوی، پایتخت ویتنام صبح روز پنجشنبه زودتر از آنچه پیش‌بینی شده بود بدون امضای هرگونه توافق خلع سلاح هسته‌ای پایان یافت.

پیونگ یانگ می گوید بر خلاف آنچه دونالد ترامپ اعلام کرده پیشنهاد مطرح شده از سوی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا در هانوی «واقع گرایانه» بوده است.

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون در جریان این ملاقات تنها خواستار برداشته شدن بخشی از تحریم های اقتصادی بر ضد کشورش شده است.

واکنش پیونگ یانگ به بن بست گفتگوهای ترامپ-اون: پیشنهاد ما واقع گرایانه بود

این اظهارات به کلی با سخنان رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به بن بست کشیده شدن گفتگو با طرف کره ای پس از طرح پیشنهاد لغو کامل تحریم ها در تضاد است.

به گفته وزیر امور خارجه کره شمالی به موجب پیشنهاد مطرح شده، کیم جونگ اون در جریان مذاکرات تاکید کرده که کشورش حاضر است در قبال لغو بخشی از تحریم ها مجمتع هسته ای یونگ بیون را به کلی برچیند.

این درحالی است که خبرگزاری کیودو پیش ازاین اغلام کرده بود که  رئیس جمهوری آمریکا برچیده شدن مجتمع هسته ای یونگ بیون را برای پیشبرد مذاکرات و رسیدن به هدف مورد نظر واشنگتن مبنی بر هسته ای زدایی کامل این کشور کافی نمی داند۲۸فوریه۲۰۱۹یورونیوز

***

گزارش-خبر- روزنامه  «چوسان ایلبو» کره جنوبی دروغ بود.

اعدامی ،زنده شد!

خبرگزاری «کی‌سی‌اِن‌اِی» که رسانه رسمی کره‌شمالی محسوب می‌شود، روز دوشنبه گذشته تصاویری را از شرکت مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی این کشور در یک کنسرت منتشر کرد که در آن« کیم یونگ چول» نیز حضور داشت.

«کیم یونگ چول» ردیف وسط و نفر آخر از سمت راست.

« کیم یونگ چول» هم تبعیدنشده

با توجه به تصاویر خبرگزاری کره‌شمالی از مذاکره‌کننده ارشد این کشور، منابع رایپلی گفته‌اند که« کیم یونگ چول» به اردوگاه کار اجباری فرستاده نشده بلکه «در دفترش وادار به سکوت و مجبور به نوشتن بیانیه‌هایی در انتقاد از خود» شده است.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبری کره شمالی پیداشد!

خواهر کیم جونگ اون پس از ۵۰ روز در انظار عمومی ظاهر شد

خواهر رهبری کره شمالی برای نخستین بار طی ۵۰ روز گذشته در انظار عمومی ظاهر شده است.

رسانه دولتی کره شمالی امروز (سه شنبه۱۴ خرداد ۱۳۹۸) تصویری از خواهر رهبری کره شمالی را در حالی منتشر کرد که در کنار برادرش، همسر وی و سایر مقام‌های ارشد این کشور در استادیوم ۱۵۰ هزار نفری May Day در حال دست زدن است.

***

درموردکذب بودن  خبرروزنامه «چوسان ایلبو» کره جنوبی:امروز(۲۲ خرداد ۱۳۹۸) خواهررهبره کره شمالی  به مأموریت رفت.

خواهر کیم جونگ اون

کیم یو جونگ(خواهر کیم جونگ اون)  امروز چهارشنبه(۲۲ خرداد ۱۳۹۸) به منطقه غیرنظامی (روستای پانمونجوم) در مرز دو کره رفته و در دیداری با مقامهای سئول، مراتب تسلیت خود را از بابت درگذشت «لی هی هو»بانوی اول اسبق کره جنوبی ابراز کرد.

 خواهر رهبر کره شمالی از منطقه حائل بین ۲ کره بازدید می‌کند

«لی هی هو، بانوی»،همسر بیوه اولین رهبرکره جنوبی(کیم دائه جونگ)روز دوشنبه(۲۰ خرداد ۱۳۹۸) درگذشت.

خواهر کیم جونگ اون از مقام‌های ارشد حزب حاکم کره شمالی است و گمان می‌رود که از طرف‌های مورد اعتماد برادرش باشد. وی در نشست‌های برادرش با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی داشت، همراه وی بود و در المپیک زمستانی سال گذشته میلادی در کره جنوبی در کنار سایر مقام‌های پیونگ یانگ در بازی‌ها حضور داشت.

مذاکرات دوردوم درنشست هانوی، دومین نشست بین کیم جونگ اون و ترامپ که

در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد

دیداراولیه ترامپ واون در شهر سنگاپورخرداد ۱۳۹۷

***

دیدار-دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی۱۲ ژوئن۲۰۱۸(سه شنبه۲۲خرداد ۱۳۹۷)سنگاپور

زبان بدن Body Language

رئیس جمهورامریکا-ترامپ آنقدرازاین ملاقات ذوق زده بود که درروزبعدازملاقات- بامداد چهارشنبه۱۳ژوئن۲۰۱۸(چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷) پس از بازگشت از نشست سنگاپور در توئیتر خود نوشت :دیگر هرگز تهدید هسته‌ای کره شمالی وجود ندارد آسوده بخوابید.

مون جه‌این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی، باابرازخوشحالی می گوید  مهم‌ترین نتیجه  دیدار ترامپ واون این است که شر موشک‌های دوربرد، از سر مردم آمریکا،برداشته شد!.

***

بازهم ترامپ زیرقولش رازد!

اون می گوید توافق کردیم گام بگام تحریم برداشته شود(اززمان شروع برچیدن تجهیزات هسته ای کره،امریکاهم -گام بگام-تحریم هارابردارد)

ترامپ می گوید:اینطوری نگفتم!گفتم تاکامل خلع سلاح نشدی-۲سال طول می کشد-مال دست به لغوتحریم نمی زنیم

درپی تحریم مشاورعالی رهبرکره شمالی ازسوی امریکا صورت گرفت:

هشدارکره شمالی به امریکااحتمال رویارویی نظامی

کره شمالی روز یکشنبه ۲۵ آذر۱۳۹۷(۱۷دسامبر۲۰۱۸) تشدید تحریم‌های ایالات متحده و فشار بر این کشور اتمی را محکوم کرد و هشدار داد که به «تبادل آتش» روی خواهد آورد و اینکه خلع‌سلاح پیونگ یانگ می‌تواند برای همیشه متوقف شود.(ترامپ! بااین کارت،خلع سلاح هسته ای راازکله ات بیرون کن،بجای خلع سلاح،منتظرآتش سلاح های اتمی باش )

این واکنش تند کره شمالی پس از آن صورت گرفت که واشینگتن روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد تحریم‌هایی علیه سه مقام این کشور به دلیل نقض حقوق بشر وضع کرده است. یکی از این مقامات مشاور ارشد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، است.

خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی از زمان دیدار تاریخی ماه ژوئن کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در سنگاپور پیشرفت اندکی داشته است. دو کشور قرار است مذاکرات کاری میان مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، و کیم یونگ چول، مقام ارشد کره شمالی، را دوباره برنامه‌ریزی کنند که در ماه نوامبر لغو شده بود.

پیونگ یانگ روز یکشنبه(۲۵ آذر ۱۳۹۷) در حالی که از ترامپ به خاطر «تمایلش» به بهبود روابط با کره شمالی تمجید کرد، در عین وزارت خارجه آمریکا را متهم کرد که «قصد دارد روابط جمهوری دمکراتیک خلق کره و ایالات متحده را به وضعیت سال گذشته بازگرداند که با مفهوم “تبادل آتش” توصیف شده است».

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای گفته است: واشینگتن «برای هشتمین بار تحریم‌هایی را علیه شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و کشتی‌های نه تنها کره شمالی بلکه همچنین روسیه، چین و سایر کشورها وضع کرده است».

این بیانیه می‌افزاید: اگر دولت آمریکا فکر می‌کند با تشدید تحریم‌ها و فشار می‌تواند پیونگ یانگ را به دست کشیدن از سلاح‌های اتمی وادار کند، «بزرگترین خطای محاسباتی‌اش را مرتکب شده است، و مسیر خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره را برای همیشه مسدود می‌کند- نتیجه‌ای که دلخواه هیچ کس نیست».

بیانیه وزارت خارجه کره شمالی را مدیرکل تحقیقات خارجی موسسه مطالعات آمریکا صادر کرده است.

ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که دارایی‌های چو ریونگ هائه، مشاور ارشد رهبر کره شمالی، و دو تن دیگر به نام‌های جونگ کیونگ تائه، وزیر امور امنیت، و پاک کوانگ هو، مقام تبلیغاتی، به دلیل نقش آنها در نقض حقوق بشر ضبط خواهد شد.

رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در این زمینه گفته است:‌ «نقض حقوق بشر در کره شمالی از جمله بدترین موارد در جهان به شمار می‌رود و شامل قتلِ خارج از نظام قضایی، کار اجباری، شکنجه، بازداشت خودسرانه طویل‌المدت، تجاوز، سقط جنین اجباری و سایر خشونت‌های جنسی می‌شود».

دو کشور ابراز تمایل کرده‌اند که رهبران پیونگ یانگ و واشینگتن مجددا با هم دیدار کنند. آقای ترامپ از این ایده استقبال کرده است ولی گفته که عجله‌ای برای این کار ندارد./۲۵/آذر/۱۳۹۷رادیوفردابنقل ازرویترز

***

کره شمالی موشک آزمایش کرد

عبور موشک از آسمان ژاپن

کره شمالی یک فروند موشک شلیک کرد که از فراز ژاپن عبور کرد و به دنبال آن دولت ژاپن به شهروندانش هشدار داد که پناه بگیرند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کره شمالی یک فروند موشک از نزدیکی پیونگ یانگ پایتخت به سمت شرق شلیک کرد.

این موشک که از نوع بالستیک دوربرد بوده، با گذر از فراز جزیره هوکایدو ژاپن در ساحل شرقی کیپ اریمو در جنوب این جزیره فرود آمده است.

در پی آن دولت ژاپن از طریق پیامک و اعلان تلویزیونی به شهروندان خود هشدار داد که پناه بگیرند.

رئیس جمهوری کره جنوبی جلسه اضطراری شورای امنیت ملی برای بررسی ابعاد این شلیک تشکیل داده است.

ارتش کره جنوبی و آمریکا در حال تحقیق برای جزئیات بیشتر این پرتاب هستند.

این دومین موشک کره شمالی در ماه های اخیر است که به سمت ژاپن شلیک می شود. پیونگ یانگ در اقدامی مشابه در ماه گذشته یک فروند موشک قاره پیما شلیک کرد که در آبهای منطقه ویژه اقتصادی ژاپن فرود آمد.

پیونگ یانگ هفته پیش نیز از تولید کلاهک هسته ای هیدروژنی جدید خبر داد که کیم جونگ اون رهبر این کشور از نصب آن بر روی یک موشک قاره پیما بازدید کرده بود.

این کشور جنوب شرقی آسیا همچنین یکشنبه هفته گذشته همزمان با اعلام ساخت کلاهک هسته ای جدید، اقدام به آزمایش یک بمب هیدروژنی کرد که به گفته کارشناسان ۱۶ برابر قوی تر از بمب هیروشیما است. /عصرایران۲۴ شهریور ۱۳۹۶

***

هدف ما رسیدن به درجه‌ای از قدرت نظامی است که آمریکا جرات صحبت کردن درباره گزینه نظامی را نداشته باشد

رهبر کره شمالی اعلام کرد، کشورش در آستانه تکمیل توانمندی هسته‌ای و نظامی خود است.

خبرگزاری کره شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی متعهد شده قدرت هسته‌ای کشورش را تکمیل کند.

این سخنان را تلویزیون رسمی کره‌شمالی به نقل از کیم جونگ اون و تنها ساعاتی پس از جدیدترین پرتاب موشکی این کشور پخش کرد؛ موشک بالستیک میان‌بردی که صبح جمعه با عبور از آسمان شمال ژاپن رکوردهای برنامه موشکی کره‌شمالی را توسعه بخشید.

وی افزود، آزمایش موشکی جدید کره شمالی در راستای تقویت توانمندی نظامی هسته‌ای برای ایجاد توازن در قدرت نظامی کشورش با آمریکاست و اینکه سردمداران آمریکایی جرات نکنند درباره راهکار نظامی علیه پیونگ یانگ صحبت کنند.

اون تاکید کرد: ما باید به طور واضح به ابرقدرت‌های خودپرست نشان می‌دادیم که چه طور به رغم تحریم‌های بی‌انتهای آنها توانسته‌ایم به قدرت اتمی مورد هدف‌مان دست پیدا کنیم.

در گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی به نقل از کیم جونگ اون آمده است: هدف نهایی ما رسیدن به توازن واقعی قوا با آمریکاست.

این بیانیه یک روز بعد از شلیک موشک بالستیک جدید بود که از فراز ژاپن عبور و در اقیانوس آرام سقوط کرد. در حالی که آزمایش موشکی جدید از سوی شورای امنیت محکوم شد.

به گزارش شبکه روسیا الیوم، شورای امنیت در جلسه روز جمعه خود آزمایش موشکی اخیر کره شمالی را اقدامی شدیدا تحریک‌آمیز خواند.

این شورا در بیانیه‌ای بعد از نشست اعضا تاکید کرد، این اقدامات کره شمالی نه تنها منطقه بلکه تمام کشورهای عضو سازمان ملل را تهدید می‌کند.

رهبر کره شمالی هدف نهایی این کشور را ایجاد «توازن قوای واقعی» با آمریکا دانست.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هدف نهایی این کشور از آزمایش های موشکی را ایجاد «توازن قوای واقعی» با آمریکا عنوان کرد.

 هدف نهایی ما رسیدن به نقطه ای است که آمریکا جرأت صحبت کردن درباره گزینه های نظامی علیه کره شمالی را نداشته باشد.

رهبر کره شمالی در ادامه بر ضرورت ادامه برنامه های نظامی این کشور در راستای تقویت توان کیفی پیونگ یانگ برای پاسخ به حمله اتمی آمریکا تأکید کرد و گفت:باید به شوونیست ها نشان بدهیم چگونه کشور ما با وجود تحریمهای بی وقفه می تواند قدرت هسته ای خود را کامل کند.

ارتش کره جنوبی صبح روز جمعه به وقت محلی کره شمالی اعلام کرد که یک موشک را از منطقه سونان در پایتخت کره شمالی به سوی شرق شلیک کرده است. این موشک با عبور از فراز جزیره هکایدو مسافت ۳۷۰۰ کیلومتری را طی کرده و بیشترین ارتفاع آن ۷۷۰ کیلومتر بوده است.

خبرگزاری کره جنوبی(یونهاپ) از مقامات کره جنوبی خواست که نشست فوق العاده امنیت ملی به دنبال آزمایش موشکی جدید کره شمالی برگزار کنند.

تلویزیون ژاپن نیز درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی هشدار داد و از ساکنان استان های شمال شرقی خواست که به پناهگاهها بروند و احتیاطات لازم را به عمل آورند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ساعاتی پیش شلیک یک فروند موشک بالستیک توسط کره شمالی را اقدامی تحریک‌آمیز خواند و آن را محکوم کرد.

رهبر کره شمالی هدف نهایی این کشور را ایجاد «توازن قوای واقعی» با آمریکا دانست.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هدف نهایی این کشور از آزمایش های موشکی را ایجاد «توازن قوای واقعی» با آمریکا عنوان کرد.

وی تاکید کرد که هدف نهایی ما رسیدن به نقطه ای است که آمریکا جرأت صحبت کردن درباره گزینه های نظامی علیه کره شمالی را نداشته باشد.

رهبر کره شمالی در ادامه بر ضرورت ادامه برنامه های نظامی این کشور در راستای تقویت توان کیفی پیونگ یانگ برای پاسخ به حمله اتمی آمریکا تأکید کرد و گفت:باید به شوونیست ها نشان بدهیم چگونه کشور ما با وجود تحریمهای بی وقفه می تواند قدرت هسته ای خود را کامل کند.

ارتش کره جنوبی صبح روز جمعه به وقت محلی کره شمالی اعلام کرد که یک موشک را از منطقه سونان در پایتخت کره شمالی به سوی شرق شلیک کرده است. این موشک با عبور از فراز جزیره هکایدو مسافت ۳۷۰۰ کیلومتری را طی کرده و بیشترین ارتفاع آن ۷۷۰ کیلومتر بوده است.

خبرگزاری کره جنوبی(یونهاپ) از مقامات کره جنوبی خواست که نشست فوق العاده امنیت ملی به دنبال آزمایش موشکی جدید کره شمالی برگزار کنند.

تلویزیون ژاپن نیز درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی هشدار داد و از ساکنان استان های شمال شرقی خواست که به پناهگاهها بروند و احتیاطات لازم را به عمل آورند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ساعاتی پیش شلیک یک فروند موشک بالستیک توسط کره شمالی را اقدامی تحریک‌آمیز خواند و آن را محکوم کرد. /۲۵ شهریور ۱۳۹۶عصرایران

***

کره‌شمالی، آمریکا را به «ویرانی خفت‌بار»تهدید کرد

رهبر کره شمالی

کره شمالی به آمریکا هشدار داد که تبدیل به یک “غول نظامی جهانی” شده و آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد.

به گزارش پایگاه اکسپرس، کره شمالی اعلام کرد، آماده دست زدن به حمله نابودگری است که برای دشمنانش “ویرانی نهایی و خفت بار” به ارمغان خواهد آورد.

این پیام در حالی از سوی کره شمالی ابراز شده که نگرانی‌ها از بابت وقوع جنگ جهانی سوم در اثر بحران شبه جزیره کره افزایش پیدا کرده است.

چند روز پیش نیز دولت کره شمالی هشدار داد که در هر زمان ممکن است یک جنگ هسته‌ای سر بگیرد. هشدار مذکور در حالی از سوی رسانه رسمی کره شمالی منتشر شد که چند روز پیش کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مجددا در یک اقدام چالش طلبانه دست به شلیک آزمایشی یک موشک بالستیک قاره پیما به سمت ژاپن زد. این موشک ۲۴ ساعت بعد از آن شلیک شد که پیونگ یانگ به ژاپن هشدار داد که باید در زیر آب‌های دریا مدفون شود.

در مقاله‌ای که در روزنامه رسمی رودونگ سینمون کره شمالی منتشر شد آمده است که آمریکا به دنبال توجیه جنایاتش علیه کره شمالی با دست آویز قرار دادن سلاح‌های دفاعی این کشور است.

این نشریه عنوان کرد: تحریم‌ها، تحلیل‌ها، فشارها و ارعاب‌های خنده‌دار و غیرمحتاطانه کشورهای دیگر تنها کره شمالی را به استفاده هرچه بیشتر از سلاح‌های مرگبارش تحریک خواهد کرد. آمریکا بازدارندگی هسته‌ای جمهوری دموکراتیک خلق کره را که تنها برای دفاع شخصی است “بزرگترین تهدید علیه صلح” خوانده است.

نشریه رودونگ سینمون ادامه داد: جمهوری دموکراتیک خلق کره به هرچیزی دسترسی داشته و به رغم سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهایی که نیروهای متخاصم اعمال کردند هر آنچه که می‌توانست به دست آورده است و این چیزی جزء خیال پردازی نیست که فکر کنیم جمهوری دموکراتیک خلق کره متزلزل می‌شود تا رفتارش را در مواجهه با تحریم‌های جدید تغییردهد. /۲۶ شهریور ۱۳۹۶ایسنا

***

کره شمالی: ترامپ مثل سگ« واق واق» می کند!

ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود در مجمع عمومی ملل متحد دولت پیونگ یانگ را تهدید به نابودی کامل کرده بود.

دولت کره شمالی به تهدیدات ترامپ در سخنرانی خود در اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد واکنش نشان داد.

به گزارش وب سایت شبکه خبری بلومبرگ آمریکا، وزیر امور خارجه کره شمالی که برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک به سر می برد دیروز در مصاحبه ای در این شهر تهدید ترامپ مبنی بر نابودی کره شمالی را به«واق واق» سگ تشبیه کرد.

«ری یونگ هو» وزیر امور خارجه ۷۴ ساله کره شمالی دیروز در جمع خبرنگاران در نیویورک گفت: اگر او (ترامپ) فکر می کند که می تواند ما را با واق واق سگ بترساند باید بداند که این تنها رویای یک سگ است!

«ری یونگ هو» وزیر امور خارجه کره شمالی

وزیر امور خارجه کره شمالی در نیویورک: ترامپ مثل سگ

وزیر امور خارجه کره شمالی یک روز پس از سخنرانی روز سه شنبه(۲۸ شهریور ۱۳۹۶) ترامپ در مجمع عمومی ملل متحد این موضع را اتخاذ کرد. ترامپ در جریان سخنرانی خود تهدید کرده بود اگر دولت پیونگ یانگ به تهدیدات خود علیه واشنگتن ادامه دهد چاره ای جز نابودی کامل این کشور نمی ماند.

ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی بر خلاف رویه ثابت روسای جمهور پیشین آمریکا در ۷ دهه گذشته عمل کرده و بدون حتی یک بار اشاره به موضوع فلسطین، حکومت های ۵ کشور کره شمالی، ایران، کوبا، ونزوئلا و سوریه را با تندوتیزترین عبارات به باد انتقاد گرفت.

ترامپ در سخنرانی خود کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» خطاب کرد و حکومت ایران را یک دیکتاتوری فاسد خواند که پشت یک دموکراسی دروغین پنهان شده است.

وزیر امور خارجه کره شمالی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره لقب «مرد موشکی» که ترامپ به رهبر کره شمالی داده؛ گفت: او برای مشاوران ترامپ بسیار متاسف است./پنج شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۶عصرایران

***

آلمان: رهبر کره شمالی دیوانه نیست،بلکه برای امنیت کشورتجهیز می شود

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان تأکید کرد که رهبر کره شمالی بمب اتمی را ضامن بقای حکومتش می‌داند.

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در گفت‌و گو با روزنامه «بیلد» آلمان، درباره «کیم جون اون» رهبر کره شمالی، گفت: او دیوانه نیست و باید در مقابل وی استراتژی خونسردی را در پی گرفت.

او در ادامه گفت: رهبر کره شمالی اعتقاد دارد که اگر بمب اتمی داشته باشد، حکومتش در امنیت خواهد بود و هیچ کس نمی‌تواند تهدیدش کند.

گابریل تأکید کرد: تنش درباره برنامه هسته‌ای کره شمالی را جز از طریق مذاکرات مستقیم نمی‌توان حل و فصل کرد و باید سه قدرت روسیه، آمریکا و چین در یک میز مشترک با کره شمالی بنشینند و این مسأله نیازمند سیاستی هوشمندانه و شجاعانه است.

وزیر خارجه آلمان همچنین ابراز امیدواری کرد که تحریم‌ها بر کره شمالی تأثیر بگذارد و مدعی شد: شاید کمی زمان ببرد اما تحریم‌ها تأثیر خواهد گذاشت، همان‌طور که در مسأله ایران شاهد بودیم./ ۲۷ شهریور ۱۳۹۶عصرایران

***

North-South Korea

جمعیت کره شمالی   ۲۳،۸۰۰،۰۰۰ نفر

مساحت کره شمالی    ۱۲۰،۰۰۰کیلومترمربع

جمعیت پایتخت( پیونگ‌یانگ )معادل ۳ میلیون نفر است

پول کره شمالی

وون کره شمالی (به انگلیسی: North Korean won) (به زبان بومی: 조선민주주의인민공화국 원) با کد ایزوی KPW، یکای پول رایج در کشور کره شمالی است.

ارزش پول ملی کره شمالی در مقابل دلار ۱۳۵۰۰۰به یک است. هر ۱۳۵۰۰۰وون معادل یک دلار آمریکا ارزش دارد.کمترین پول ۵وون است

درباره نویسنده

2025مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما