“پلمپ مراکز درمان متخصصان طب سنتی”توطئه پزشکان+واکنش بیماران

ماجرای پُشت پرده

پلمپ مرکزحجامت آیت الله  تبریزیان+مرکزطبابت دکترروازاده +مطب دکترخیراندیش.

توطئه پزشکان-وزارت بهداشت-غفلت رسانه ملی

درادامه واکنش مردم (بیمارانی که پیش این متخصصان طب سنتی مراجعه کرده ودرمان شده اند) را منتشرمی کنم که خیلی جالب است.

پلمپ عطاری «دکتر روازاده» از چهره های مشهور «طب سنتی»

روازاده:من دکترهستم(مدرک دانشگاهی دارم)مطب دارم،نه مغازه

حکیم  روازاده دکترهست؟

در یکی از آیتم های بخش خبری ۳۰ :۲۰  شبکه۲تلویزیون درمورخه ۲۸ دی۱۳۹۲ پخش شد، ماموران وزارت بهداشت، یک عطاری را که به زعم آنان در امور پزشکی دخالت بی مجوز می کرد، تعطیل و پلمب کردند.
نظام پزشکی دکتر روازاده
در بخشی از این گزارش کوتاه، صاحب مغازه عطاری که با اعتراض ماموران مواجه شده بود خطاب به آنان گفت:من ادعای تخصص پزشکی ندارم ولی مردم به من مراجعه می کنند و من هم برایشان گیاهان دارویی تجویز می کنم.

پیگیری های خبرنگار پارسینه نشان داد شخص مذکور(حسین روازاده)  از چهره های مشهور جریان طب سنتی بوده است.

حسین روازاده مشهور به دکتر روازاده به دیدگاههای جنجالی و خاص در حوزه سلامت مشهور است که سی دی های سخنرانی های وی در سطح کشور و حتی شبکه های ماهواره ای پخش می شود، برخی از دیدگاههای خاص وی بدین شرح است:

-درخت کاج را آمریکائی‌ها به ایران آورده‌اند و هرجا دیدید آنرا از ریشه در آورید زیرا کاج نه سایه دارد نه میوه، و هر جا کاج باشد گیاه دیگری رشد نمی‌کند و آب را به عمق زمین می‌دهد که این برای کشور ایران بسیار مضر است.

-بچه‌هایی که آدامس می‌خورند به دلیل الکل موجود در اسانس آن عینکی می‌شوند و به علت اینکه به الکل عادت می‌کنند در آینده مشروبات الکلی را به راحتی می‌پذیرند.

از دیگر نظرات او می‌توان به این موارد اشاره کرد: ادعای تهیهٔ مارگارین (کره گیاهی) از فاضلاب، ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ‌ها به مزارع آن و ..اشاره کرد.

متن جوابیه دکتر روازاده به شرح ذیل است:

مطب دارم نه عطاری

در پی درج خبری در ستون شنیده‌ها در مورد پلمب عطاری آقای روازاده جوابیه‌ای از سوی ایشان به دفتر روزنامه ارسال شده است که به شرح ذیل است:

پیرو درج یک خبر مغشوش و کاملا غیرحرفه ای در مورد اینجانب دکتر حسین روازاده، گوشزد چند نکته مهم را ضروری می بینیم:
۱-    اینجانب دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۵۸۲۹۰ می باشم. به نظر می رسد خبرنگارتان که در پیگیری هایش زحمت تماس با تنها مرجع صدور شماره نظام پزشکی یک فرد یعنی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران را به خود نداده و حیثیت ژورنالیستی سایت خود را خدشه دار کرده است، نیاز به گذراندن بازآموزی های حرفه ای در زمینه کاری خود دارد.

۲-    در خبرتان ذکر کرده اید: « از چهره های مشهور جریان طب سنتی» ،‌مردم شریف ایران بنده را به خوبی می شناسند و از خدمات اینجانب به امر سلامت و تغذیه شان آگاهند و همین مردم نیز شیطنت های خبری گاه و بیگاه معاندان احیای طب ایرانی را به خوبی می شناسند چه در ماهواره های دشمنان اسلام و ایران باشد و چه در رسانه های بی اطلاع داخلی.

۳-    در خبر۳۰ :۲۰ نه از دکتر روازاده نامبرده شده و نه از پلمپ آن عطاری، دکتر روازاده عطاری ندارد بلکه یک مطب فعال در خیابان جمهوری اسلامی دارد که هر روز پذیرای بیماران محترم می باشد.

۴-    اینجانب افتخار می کنم که از میراث گرانقدر نیاکان خردمند ملت ایران یعنی طب ایرانی اسلامی دفاع می کنم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد. قضاوت در مورد سه نکته ای که از قول من نقل کرده اید باید به صورت علمی و براساس مستندات علمی صورت گیرد. ردکردن کورکورانه نکاتی که یک پزشک عنوان نموده و برای آن نیز مستندات قوی دارد، در هیچ کجای قاموس اخلاق حرفه ای رسانه نمی باشد.

۵-    توجه داشته باشید که تا وقتی ما می توانیم از کلمات ایرانی و اسلامی از افتخارات خود یاد کنیم، چرا از  کلمه سنتی که در میان مردم بوی کهنه پرستی به آن داده شده است، استفاده کنیم؟

۶-    چند سایت و نشریه کوچک نیز این خبر مخدوش را نقل کرده اند. شما و این رسانه ها بنا به وظایف قانونی و اخلاق رسانه ای خود باید نسبت به درج جوابیه و اصلاحیه خبرتان اقدام نمایید.

اینجانب راه و روش احقاق حق خود از طریق قوه محترم قضائیه را به خوبی می شناسم.
دکتر حسین روازاده/۰۸ بهمن ۱۳۹۲پارسینه

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:اولاً درخبربالا اندکی اصلاحات انجام گرفته است.

واما درپای این خبر:عده زیادی کامنت گذاشتند،بعضی که نه پیش آقای«دکترروازاده»مراجعه کرده بودن ونه میشناختن نظراتی داده بودند درمذمت طب سنتی، که بیشترحدسیات خودشان بود بعضی هم که ویزیت شده بودند،اعلام رضایت داشتند.

ودیگراینکه حکیمان وطبیبان قدیم با همین شیوه مبادرت به درمان می کردند؛حکیم نامدارجهانی که نظریه هایش دردانگشگاه های اروپا وامریکا تدریس می شود(بوعلی سینا)باطب سنتی درمان می کرده،نه داروهای شیمایی،حضرت علی(ع)که درشب۱۹رمضان سال ۴هجری درمسجدکوفه باشمشیرالوده به سم ،ضربت خورد،طبیب معروف کوفه که یک یهودی بودراآوردندبه طب سنتی «سم»را تست کردو تأثیرش را اعلام کرد،نکته جال درکامنت های خبرپارسینه بعضی هانوشته بودند این بود که گفته بودند،این«پلمپ»توطئه پزشکان بوده،بخاطرکسادی بازارشان ومراجعات زیادآقای «دکترروازاده»ای.

نکته آخراینکه «حکیم روازاده»تحصیلات دانشگاهی دارد«پزشک عمومی«هست وتحقیقات ویافته هایش درموردگیاهان داروی مبتنی بریکسری اطلاعات علمی بایدباشد.

درادامه به چندخبرشمارا توجه می دهم که دریکی ازآنها تأسف باراست! بخاطرفرآوردی غیربهداشتی محصولات(داروهای)طب سنتی  .

ودیگربستن مرکزحجامت را :

فعالیت آقای تبریزیان و شاگردان وی در حوزه طب سنتی و اسلامی غیرقانونی است

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی خواستار رصد و نظارت بر فعالیت‌های غیرمجاز آقای تبریزیان و شاگردان وی و معرفی متخلفین به مراجع قضایی شد.

فعالیت آقای تبریزیان و شاگردان وی در حوزه طب سنتی و اسلامی غیرقانونی است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در نامه‌ای فعالیت‌های آقای تبریزیان و شاگردان وی را غیرمجاز اعلام کرد و آن را مصداق صریح دخالت در امر درمان و تهدید علیه سلامت جامعه خواند.

در بخشی از نامه دکتر علیرضا عسگری آمده است: افراد مذکور در برخی موارد در پوشش لباس روحانیت و با استفاده از اماکن مقدس نسبت به ارائه خدماتی به نام طب اسلامی با فروش کتاب و داروهای ساختگی اقدام می‌کنند و تبلیغات محیطی خود را به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گسترش و با ترفند درمان رایگان و ارائه طب اسلامی، بیماران را جذب و از اعتماد جامعه به روحانیت و طب غنی ایرانی سو‌ء استفاده می‌کنند و این در شرایطی است که اقدامات و مداخلات درمانی نامبرده به استناد نامه شماره ۱۸۳/د/۱۲۲ مورخ ۲۵/ ۲/ ۹۶ مشاور وزیر و مدیرکل دفترطب ایرانی به هیچ‌وجه مورد تایید نیست.

در ادامه این نامه عنوان شده است: عدم اخذ مجوزهای قانونی (مجوز فعالیت، صلاحیت حرفه‌ای و مجوز تبلیغات) مصداق صریح دخالت در امر درمان و تهدید علیه سلامت جامعه خواهد بود. لذا خواهشمند است هر گونه فعالیت تبلیغاتی و عملکرد مداخله‌ای ایشان و افراد منتسب به نامبرده را در حوزه نظارتی تحت پوشش آن دانشگاه رصد کرده و با تهیه مستندات لازم و استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، متخلفین را به حوزه‌های قضایی، تعزیرات و سایر مراجع ذیصلاح معرفی و گزارش آن را به این دفتر اعلام کنید.

این خبرخبرگزاری «آنا»است درمورخه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

واما این کامنتهای چای این خبر :نگارنده-پیراسته فر-کامنتهای اکثرافرادرا دراینجا بنمایش می گذارم،البته تعدادی از کسانیکه پیام-کامنت-گذاشته بود(مخالف ویاموافق)محتوی ناسزا وتوهین بود را حذف کردم،لازم به ذکراست کامنت های مخالفین دکترتبریزیان خیلی کم بود.

هرستاره(*) کامنت یک نفراست.۷۵کامنت-بعضی ازکامنتها اسم کامل داشتند وبعضی اسم کوچک ویامستعار که همه اسامی وتاریخ کامنتهاراحذف کردم.

۱*آقای تبریزیان الان توی نجف طبابت میکنن ما چند وقت پیش رفتیم پیششون خدا خیرشون بده یه خانومی چند سال بود دستشو نمیتونست بالا بیاره همون موقع جلوی چشم ما دستش رو خوب کرد با یه حرکت اونوقت چندین سال بود دکتر میرفت وهزینه میکرد ولی خوب نشده بود واقعا چقدر بی لیاقتیم که همچین آدمهایی باید ازکشورمون برن.

۲*کارش بی نظیره خدا خیرش بده خدا بهش عمر بده هر چی بگم کمه کلا چند ساله دارو رو خانوادگی گذاشتم کنار ، لذت زندگی الان قابل لمسه ،سنگ کلیه و مفصل درد مادرم خوب شده خودم موهام برگشته ، هر جا میرم فقط ازش تعریف میکنیم ،ازش حمایتم میکنیم بیخود که میخواید حذفش کنید نمیذاریم

۳*سلام من کیست سینه داشتم از شدت درد دستم را نمیتوانستم حرکت بدهم و ورم زیادی داشت رفتم دکتر گفتند دیر اومدی کیست بزرگ شده باید حتما با عمل جراحی هرچه زودتر برداشته بشه، با یکی از شاگردان استاد تماس گرفتم و ایشان داروی دادند، در عرض کمتر از ۲ ماه کیست کاملا برطرف شد الان یک ساله نه ورم داره و نه درد، خدا عمر باعزت و طولانی به استاد و شاگردانشان عنایت کنه.

۴*کار پزشکان جنایتکار است. پزشکانی که مردم رو مبتلا به سرطان و بیماریهای صعب العلاج میکنند. پزشکان دارند حکومت میکنند و علیه سلامتی مردم توطئه میکنند. مورد دیدم دختر ۱۷ ساله رو برای درمان لقاح مصنوعی و تخمک اهدایی گذاشته اند فقط بخاطر پول. و هیچکس نیست که جنایات پزشکان رو عیان کنه چون هر کس اینکار رو بکنه بسرعت علیه اون پرونده تشکیل میدن و پاپوش درست میکنند.

۵*سلام من هر وقت دچار سرماخوردگی میشدم دکتر نمیرفتم اما بهمن آنفلوآنزا گرفتم به خاطر گرفتن گواهی نامه پزشکی رفتم دکتر اول گفتن سدماخوردگی ساده است بعد برای امتحان بعدی رفتم گواهی بگیرم گفتن شاید آنفلوآنزا باشه دارو دادند این اولین باربود که داروی گیاهی اصلا نخوردم بعداز گذشت سه هفته سرماخوردگی ام خوب شد بعد متاسفانه یک باره فلج شدم ده روز توی بخش مغز و اعصاب بستری شدم گفتن گیلن باره گرفتی تصفیه خون شدم هشت میلیون هزینه من شد که ۴ میلیون از جیب مبارک دادم و از همون بیمارستان مرتب گیاه درمانی رو شروع کردم که به حمد الله خیلی زودتر از اونی که پزشک ها گفتن خوب شدم اما عوارض تصفیه خون رو الان دارم هنوز تحمل میکنم که برای این عوارض هم بحمد الله طب اسلامی دارو دارد باید پیگیر باشم

۶*من ۳۵ سال عفونت ودرد گوش داشتم بحمدااه با داروی شافیه خوب شدم.

۷*سردرد میگرن من با مصرف فطره آیت الله تبریزیان خوب شد خدا حفظشون کنه

۸*خداوند بیامرزه پدر و مادر استاد تبریزیان رو که بدون هچ چشم داشتی تجربیاتشو رو در اختیار این مردم قرار داده، من خودم به شخصه مشکل کبد و صفراو لاغری بیش از حد داشتم،اما با یک دوره هم کبدم تمیز شد و هم صفرام از بین رفتت، از وزنم نگم براتون که اصلا فکرشو نمیکردم که سویق انقد جواب بده… هرکس که میگه طب اسلامی دروغه غلط کرده

۹*مامان من ۵سال پیش سرطان خون از نوع خیلی بدش گرفت دو نوبت شیمی درمانی کرد جواب نداد نوبت اول مشهد بستری بود ما از یک درمانگاه طب سنتی براش نسخه گرفتیم شامل یک قطره طلا که نمیدونم محتویاتش چی بود با مغز شتر و دارچین مامانم مصرف کرد الان ۵سال گذشته و مامانم حالش خوبه دیگه هم شیمی درمانی نشد من که واقعا به طب اسلامی وسنتی اعتقاد دارم

۱۰*توروخدا ادرس استادتبریزیان روبدین وچ روزها چ ساعتی هستن یاشماره تماس بدین چجوری میتونم ببینمشون ممنون

۱۱*خواهش میکنم نحوه ویزیتشونو بگید. کجا و کی میشه ایشونو دید. بشدت محتاجشونم. خواهش میکنم اگه کسی میدونه بگه

۱۲*پدر من روی سینه اش غده چربی درومد و هر روز بزرگتر میشد بردمش بیمارستان گفتند باید عمل بشه غده رو دربیاریم برای سه تا چهار ماهه نوبت گرفتم توی این مدت با طب اسلامی آشنا شدم پدرم را بردم سه ماهه داروی طب اسلامی رو مصرف کرد غده ازبین رفت.دوستم سنگ کیسه صفرا گرفت یک هفته بیمارستان خوابید هشت میلیون خرج کرد بیمارستان گفتند باید عمل بشه کیسه صفرا رو دربیارن. طب اسلامی را به ایشان معرفی کردم رفتند داروی طب اسلامی رو مصرف کردند دوماهه خوب شدند.من دست آیت الله تبریزیان را میبوسم و از شاگردان ایشان تشکر میکنم واقعا که اینان فرشته هایی روی زمین هستند.

۱۳*دکترای بیمارستان از هر مریض چندین میلیون پول میگیرن ولی دکترای طب سنتی با کمترین هزینه درمان میکنند

۱۴*با سلام، متاسفانه دشمن در غرب ما رو گرفتار زندگی غلط ماشینی و ارسال فرهنگ غربی به کشورمان از خوراک و…….. تا طب شیمیایی، هر چه بیماران از طب نوین یعنی شیمیایی استفاده کنند نیاز به داروهای شیمیایی برای درمان بیشتر میشود وعوارض داروها مساوی بابیمارهای جدید ونیاز به داروی بیشتر و هزینه بیشتر و طول عمر کوتاهتر، نتیجه ای خواست سهیونیست است مصرف محصولات تراریخته بماند که در اسرائیل یک متر کاشته نمیشود چرا؟ یعنی کسی به فکرش نمیرسد، در کشورهای غربی بر روی روایات و دین ما وآداب وسنن پیشینیان ما تحقیق کرده وعلم ما سرقت میبرند ومتاسفانه با برخورد با طب اسلامی همان کاری را میکنیم که آنها یعنی صهیونیست به دنبالش هستند. متاسفم

۱۵*هر کی که به طب اسلامی شک داره داروی امام کاظم رو مصرف کنه… خدا بعضیا رو لعنت کنه که فقط نونشون تو مریضی مردمه…از طب اسلامی و سنتی راضی هستم

۱۶*سلام من از طب سنتی و ایرانی و اسلامی راضی هستم. به بعضیا بگین تست کنن اگه ناراضی بودن به مسیرشون میتونن ادامه بدن. البته این در صورتیه که منافشون در خطر نباشه و مسئله ی منافع در میون نباشه

۱۷*خدا آقای تبریزیان رو برای بشریت حفظ کنه

۱۸*نتایج درمان با طب اسلامی شگفت انگیزه، فقط جلوی کار وکاسبی آقایون رو میگیره

۱۹*من بیماری پوستی قارچی داشتم در عرض سه روز نتیجشو دیدم واقعا خدا خیر دکتر تبریزیان و شاگرداشون بده

۲۰*ما از اقای احمدی نژاد درخواست کمک داریم طب فقط طب اسلامی

۲۱*سلام ..من خودم داروهای طب اسلامی خوردم و نتیجه گرفتم چ

۲۲*به خدا قسم پدرم سرطان داشت و خوب شد چرا کسی باور نمی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۲۳*استاد اگه از هر طرف تحت فشاری واذیتت می کنند ولی دعای خیر مردم ذخیره اخرتته قوی باش

۲۴*منم مراجعه کردم ونتیجه کردم خداوند خیر دنیا واخرت بده به استاد تبریزیان

۲۵*با سلام خدمت حکیم بزگوار ببخشید یه سوال داشتم مادربزرگم کراتین خونش و اوره بالا داره ، چه راه درمانی قطعی هست؟؟؟ خیلی ممنون

۲۶*یعنی این همه دانشمند تو دنیا که دارن رو درمان سرطان کار میکنن اندازه این بابا نمیفهمن اینا همش دکانه

۲۷*من داروهای استاد رو استفاده کردم. انگار اصلا عوارض نداشت درد و بلاش بیفته رو سر خیلی از پزشکای بیسواد امروزی. اگه کمپینی راه بیفته در حمایت از طب اسلامی بهتر میشه . حداقل توسط کسانی که از این طب نتیجه گرغتن

۲۸*طب اسلامی برگرفته ازایات وروایات هست ای کاش مسئولین ماهم مثل کشورهای دیگه اجازه بدن مردم خودشان روند درمانشون روانتخاب کنند

۲۹*من دهانم بوی بدی میداد و خیلی دکتر رفتم اما هیچ وقت بطور کامل خوب نمیشد خودمم طب اسلامی رو باور نداشتم و یکبار گفتم تجربه کنم و رفتم طبق دستور حاج اقا چند تا دارو مصرف کردم مانند بلغم زدا و مسواک اراک و کندر باور کنید بوی دهانم بطور شگفت انگیز از بین رفته بطور عجیبی شفیته این طب شدم

۳۰*با سلام بنده بیماری کولیک شدید روده داشتم جوری بود ک از درد نمیتونستم نفس بکشم و…. به فوق تخصص های زیادی مراجعه کردم و همگی به اتفاق نظر گفتند باید عمل جراحی بشی ولی با مراجعه به شاگرد آیت اله تبریزیان به من دارو دادند و به طرز معجزه آسایی ظرف۳ یا ۴ روز تغییرات رو تو بدنم احساس کردم و الانم خداروشکر بهبودی کامل پیدا کردم و هر غذایی رو میتونم مصرف کنم خدا پدر و مادرشون رو بیامرزه

۳۱*باسلام چرا اجازه نمیدید مردم خودش انتخاب کنن چطوری ورمان بشن خانم من سرطان داشت وکل زندگیم رفت به خاطر هزینه درمانش واخر سر دکترها جوابش کردن ولی با مصرف چند دوره داروی طب اسلامی خوب شد تو را بخدا بجای فکر جیب خودتون یه خورده به فکرسلامتی مردم باشید چه خانواده های بیماران سرطانی که نگران سلامتی عزیزانشون هستند. از خدا بترسید

۳۲*چرا جلو درمان مردم را میگیرید درصورتی که طب شیمیایی هیچ درمان موثر در بیماریها ندارد این یک ظلم درحق مردم هست.

۳۳*به نظرم حتی اگه یک نفر هم با داروهای طب اسلامی بهبود پیدا کرده باشه، وظیفه نسل جوان و دانشجویان علوم پزشکی هست که ترکیب دارویی اسلامی رو مورد آزمایش منصفانه و بیطرف ببرن و نتیجه رو علنی کنن تا صحت و سقم این طب الهی شفاف سازی شود …

۳۴*واقعا متاسفم واسه اون آقا زاده هایی که نمیخوان سلامت مردم بیچاره رو ببینن من همسرم سنگ کلیه داشت ده تا دکتر جورواجور رفت کلی دارو خورد اما اثر نداشت ولی پنج شب داروی طب اسلامی رو خورد سنگش اومد.

۳۵*من ۵ ماه حالت تهوع شدید داشتم با یک نسخه درمان شدم خدا خیرتون بده اقای تبریزیان

۳۶*برخلاف میل شما از ایشون و راهی ک درپیش گرفتن حمایت خواهیم کرد

۳۷*خداوند آیت الله تبریزیان را حفظ کند از شر دشمنان

۳۸*هر چیزی که می خواهید اسمش رو بگذارید! طب اسلامی یا ایرانی و یا هر چیز دیگه!!! خودم و خانواده م واقعا از داروهای این آقا نتیجه گرفتیم. خدا حفظشون کنه

۳۹*درد ‌و بلای تبریزیان بیافته به جان شماها

۴۰*کورخوندین که بتونید جلوی این طب رو بگیرین

۴۱*بعضی علائم اول باید بررسی بشه که مشکل خاصی نباشه بعد اون علامت برطرف بشه،از جمله معده درد ساده،یا درد سینه،من افرادی رو میشناسم که با بعضی از این درمانها علائمشون بهتر شده ولی یکی دو سال بعد با سرطان پیشرفته سینه برگشته که هیچ کاریشم نمیشد کرد. طب سنتی و اسلامی بیشتر پیشگیریه. در ضمن اسلام هم افراط و تفریط تو هیچ کاری رو قبول نداره نه طب مدرن کامل و بدون نقصه نه طب سنتی مکمل هم باشن خیلی خوبه.

۴۲*و مکرو ومکرالله والله خیر الماکرین مطمئن باشید با اینگونه اققدامات باعث نمی شود مردم از حقیقت دور شوند و طب اسلامی ایرانی هر روز پر فروغ تر می شود

۴۳*استاد تبریزیان واقعا دلسوزن وکارشون درسته من خودم دوازده سال بود نازایی داشتم با یه نسخه ایشون الان باردارم خداروشکر درضمن درهر مورددیگه ای هم که ازداروهاشون استفاده کردیم خیلی زود تاثیرشو دیدیم

۴۴*دکترتبریزیان محشره دمش گرم

۴۵*خداوند به آیت اله تبریزیان طول عمر و سلامتی بدهد که روزنه امیدی در دل مردم ایجاد کردند

۴۶*من به طب سنتی اعتقاد دارم چون وقتی به گزشته فکر میکنم میبینم تمام بزرگان ما مثل ابن سینا ودیگر بزرگان ایرانی از همین طریق به مردم کمک میکردند و آنها را شفا میدادند و این همه بیماری وجود نداشت ولی الان دکترها تجارت میکنند نه طبابت مردم رو سر کیسه میکنن چرا مخالفت نکنن وقتی به نفعشون نیست این مافیاست که مخالف طب سنتی است

۴۷*ما از طب اسلامی حمایت می کنیم و از طب مدرن و غربی که جز سود جوی و رنج برای مردم حاصلی ندارد بیزار هستیم. چرا این قدر با این طب مبارزه می کنید مگر طب مدرن چه سودی به مردم می دهد. کدام بیماری را درمان می کنید؟ به خاطر خدا بگذارید این طب شکفته شود ولی از شما خواهشش می کنیم نظارتی بر برخی سود جویان و کسانیکه رعایت استاندار واقعی و بهداشت واقعی را انجام نمی کنند، بکنید. اگر همین را شما انجام بدهید مردم دعا گو شما خواهند بود ولی به هیچ وجه جلوی ان را نگیرد جلوی این طب شفاء بخش را

۴۸*دوستان طب اسلامی و سنتی همان دانش پزشکی ابن سینا است که اروپاییان از روی کتابهای شفا و قانون ابن سینا دارو میسازند ودر دانشگاههای معتبر دنیا این کتاب ها تدریس میشه حالا اگه آقای تبریزیان هم باتوجه به این کتابها دارو تجویز کنند مسلما جواب میدهد اما تو کشور متاسفانه پزشکانی که با سهمیه رفتن دانشگاه و سواد ندارند از ترس اینکه مردم آگاه بشن و دیگه به آنها مراجعه نکنند طب سنتی را قبول ندارند به خدا طب سنتی خیلی بهتر جواب میده و عوارض دارویی هم ندارد من امتحان کردم حتی مادربزرگم که سواداهم نداشت اما خواص بعضی از گیاهان را میدانست وبیماریهای زیادی را با طب سنتی درمان میکرد الان طبابت تو کشور ما شده تجارت ودکترها فقط تاجر دارو هستند و قاتل انسانها این است که با طب سنتی مخالف اند

۴۹*کسانی که در این مورداطلاع ندارن الکی در مورد طب اسلامی بد نگن من خودم ور مورد خودم وارم میبینم که جواب میده اینهمه بیمار هستن که جواب داده ودرمان شدن علم مدرک نیست چون کسی مدرک نداشت اونو متهم میکنید در حالی که طب نوین از درمان خیلی بیماریها که با طب اسلامی درمان میشه ناتوانه

۵۰*واقعا طب اسلامی با این همه حمایت کننده چطور شما مسؤلان بی خرد میخوایید جلوش رو بگیرید این طب با درمان های فوق‌العاده خودش تو دل مردم نفوذ کرده الکی خودتون رو خسته نکنید اگه آیت‌الله تبریزیان هم مثل شما حرص پول داشت هیچ وقت ترکیبات دارو ها رو در دسترس عموم قرار نمی‌داد ما از ایشان حمایت می‌کنیم شما هم از شدت غیظ بمیرید………

۵۱*این همه دشمنی با طب اسلامی چرا ؟ این همه مریض میاد بیمارستان و تکه پاره میشه و جیبشون خالی میشه و میرن سینه قبرستون… اون خانومی که گفته هزینه های گزاف سندش کجاست؟

۵۲*خدا قوت به تمام دست اندرکاران طب اسلامی انشاالله موفق باشید خواهشمندیم در همه ی استانها اطلاع رسانی کنید خیلی از دوستان و بستگان ما مورد درمان واقع شدن همگی نتیجه ی صد در صد درمان رو گرفتن و بعضی هاشون از جراحی نجات پیدا کردن و از این موضوع خوشحالن و خدا رو شاکر از شما طبیب حاذق و دلسوز اقای تبریزیان تشکر میکنیم ما مردم درست و غلط رو تشخیص میدیم فقط بعضی چیزها به ما تحمیل میشه لطفا اطلاع رسانی گسترده تر شود با تشکر

۵۳*مردم را موش آزمایشگاهی کردن قابل توجه برخی پزشکان کار نابلد با تجویز داروهای اشتباه ،جراحی های بی مورد،تشخیص های اشتباه،و… اما به لطف خدا با طب اسلامی آشنا شدیم ‌و از علاف شدن در مطبها و خوردن داروهای شیمیایی بی اثر راحت شدیم روز به روز هم بر طالبان این علم مفید افزوده میشود با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمام دلسوزان این علم .

۵۴*این جماعت اگر به فرض یه روز ابوعلی سینا ازشون مجوز یه مطب بخواهد بهش میگن برو بیسواد

۵۵*من خیلی ها رو میشناسم که با طب اسلامی درمان شدند اکثرا هم بیماری های صعب العلاج …مردم حق انتخاب دارند

۵۶*زخم معده من باشیرین بیان خوب شدخداخیرشون بده

۶۷*میتونید داروهای ایشون روامتحان کنیدتانتیجه ش روببینید.من کسانی رومیشناسم اطرافم،که باداروهای ایشون درمان شدندباهزینه بسیارکم.خداخیرشون بده

۵۸*فقط توی ایرانه که پزشکان اینقدر درامد گزاف دارن و جز یکی از پردرامدترین شغلهاست.طبیعیه که با چیزی که منافعشون رو به خط میندازه مخالفت کنند. فقط واگذارشون میکنم به خدا. خدا رو شکر که آگاهی مردم داره روز به روز بیشتر میشه

۵۹*رهبر اسلام دستور به احیای طب اسلامی ایرانی دادند آنوقت مسؤل ما دستور به توقف فعایلت طب اسلامی میدن! عجب زمانه ای شده ..

۶۰*بعد از ده سال دوا و دکتر و پرداخت هزینه‌های گزاف واسه بچه دار شدن هیچ نتیجه نگرفتم به طب سنتی مراجعه کردم و طی یک دوره درمان سه ماهه در کمال تعجب باردار شدم الان وجود پسرم رو اول از خدا و بعد از طب سنتی دارم . مثلاً پدر طب در سراسر دنیا بو علی سینای خودمونه ولی ما به مدد مدیران لایق و با کفایت مملکت ففط شدیم بله قربان گوی لابیهای مدیران .خوب سود میکنن

۶۱*من از طب اسلامی و سنتی خیلی راضی ام واقعا جواب داده

۶۲* من خودم از داروهای ایشان استاد تبریزیان نتیجه گرفتم

۶۳*خدا لعنتتون کنه ک از مریضیه مردم دارین نون میخورید این از گوشت سگ هم نجستره بیشرفا من شوهر خواهرم ک سرطان داشت وکل خانواده داریم از داروهای ایشون استفاده میکنیم ونتیجه گرفتیم پیش دکترای انتر منترتون ۴ سال رفتم‌ داشتن منا میکشتن با داروهای علکی وقلابی مافیای دارو تو ایران بی داد کرده

۶۴*اگه مردید بیاین طبق گفته ی ایت الله نوری همدانی، تعدادی مریض بدید به اقای تبریزیان و تعدادی هم به این پزشکان مدعی، اونوقت خواهید دید که طب اسلامی بهتره یا این طب نوین لعنتی که نونشون تو مریضی و بدبختی مردمه. اون از دکتر خیراندیش که به جرم مداوای یک کودک، زندانش کردید و این هم از ایت الله تبریزیان.

۶۵*مردم حق انتخاب دارند وقتی از فعالیت این بنده خدا که بدون چشم داشت مادی به مریضا کمک می‌کنه جلوگیری می‌کنید یعنی مردم مجبورند شما رو انتخاب کنند شما برای مردم کیسه دوختید توی کیف بدبختی ما دنبال روزی سیاستگذاری مردم انتخاب کنند من خودم از طب اسلامی نتیجه گرفتم درود بر طب اسلامی.

۶۶*چرا خودشون تا مریض میشن میرن خارج درمان شن یا میرن دکتر؟ واقعا عقلتون کجا رفته؟ اگه واقعا درمان سرطانو پیدا کرده بود الان به عنوان نخبه میبردنش امریکا..جایزه نوبل میدادن. ما هر روز مریض‌های سرطانی داریم که در مرحله اخر مراجعه میکنن و می‌میرن و از این شیاد قرص گرفتن با هزینه های گزاف..خدا خودش جوری ایینه عبرتش کنه که همه بفهمن حقیقت چیه

۶۷* درود بر آیت الله تبریزیان وشاگردانش علی الخصوص آقای محمد جواد کرمی در استان کرمانشاه ،،

۶۸* مگه شما مسلمون نیستید که سخنان پیامبر در زمینه طب رو انکار میکنید.. مگه با خوردن گیاه کسی ضرر میکنه؟

۶۹*اگر الان من طبق حرف شما به پزشکان‌تاجر مراجعه می کردم احتمالا ختم و سالم تموم می‌شد…..من حتی رشد و قد کوتاه را با این طب حل کردم….فشار خونم را …..کبدم را و حرارت داخلی بدنم و اسهال که قرار بود ما تحتم من لوله بزارن ولی ظرف ده روز حل شد‌…..بیدار شید مردم پزشکان دارن روی شما تجارت میکنن….بیدار شید

۷۰*لطفا ماهیت داروهای گیاهی تجویز شده توسط این گروه را انالیز کنید متأسفانه برخی از این ترکیبات را با استفاده نام‌های مقدس تحویل جامعه می‌شود که ماهیت گروه مخدر‌هایی مانند مریم گلی را دارند و حتی تریاک و برخی دیگر باعث تشدید بیماریهای افراد می‌شوند متاسفانه به نکته‌های پرستاری بیماران توجه نمی‌شود طب اسلامی که پایه‌گذار‌ان در ایران ابن سینا است با علم پزشگی امروز مطابقت دارد و هیچ تقابلی وجود ندارد و نباید چنین تصوری از طرف مدعیان و این گروه به جامعه القا شود که تقابلی وجود دارد

۷۱*سلام بنده طبق دارو و دکترهای شما الان زیر خاک باید بودم، ولی از طریق مشاورهای شاگردان ایشان زنده هستم و سالم. سازمان غذا و داروی شما مردم دچار بیماری کردن و از طریق تجارت جان و مال مردم رو به بازی گرفتن. این طب شیمیایی و دکترهاش هیچ وقت نمیخوان بیمارها خوب بشن، اون وقت بیکار میش. آگاهی مردم نسبت به ماهیت شما بیشتر شده ، قضاوت با آیندگان خواهد بود.

۷۲*من خودم از داروهاش نتیجه دیدم آخه چرا دروغ میگید نامردا

۷۳*دیگه خیانت از این بزرگتر داریم؟ تا کی میخواید مردم رو با داروهای شیمیایی و واکسن وتراریخته زجرکش کنین؟ خدا مسئولین خائن و لعنت کنه به حق علی

۷۴*اره درسته غیر قانونیه فقط مافیای دارو وزارت بهداشت قانونیه و البته دکترای طب جدید با حقوق های گزاف

۷۵*چرا قرآن و سخنان امامان را انکار میکنید شفای ما آدمها در همین قران و طب اسلامیست نه داروهای شیمیابی و خانه برانداز شما سودجویان خدا همه کسانی که به فکر مردم نیستند را لعنت و نابود کند.

***

طب سنتی چیست؟

موضوع طب اسلامی و حواشی پیرامون آن، در چند سال گذشته به یکی از بحث‌های اصلی در حوزه سلامت و درمان تبدیل شده است. موضوعی که البته واکنش‌های فراوانی را هم در پی داشته است. از موضع رسمی وزارت بهداشت که می‌گوید: «موضوعی به نام طب اسلامی نداریم» گرفته تا شمار فراوانی از مردم که به این شیوه درمانی روی خوش نشان داده‌اند. شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین مدافعان طب اسلامی، آیت‌الله «عباس تبریزیان» باشد؛ کسی که معتقد است هیچ بیماری با طب اسلامی به بن‌بست نخواهد رسید و درمان همه امراض در روایات و احادیث معصومان و بزرگان دینی وجود دارد. گفت‌وگوی «صبح نو» با ایشان را بخوانید.

آیت‌الله تبریزیان: طب اسلامی بن‌بست ندارد

الان یکی از رایج‌ترین بحث‌ها در زمینه طب مکمل، ویژگی‌های طب اسلامی و طب سنتی و تفاوت‌های آن است. نظر‌شما در این باره چیست؟
طب اسلامی، طب پیامبر (ص) و اهل‌بیت است و روایاتی را شامل می‌شود که از پیامبر و ائمه در مورد طب وارد شده است؛ طب مستقلی که پایه‌ها، قواعد و شروط خود را دارد و ربطی به طب‌های دیگر ندارد. طب ایرانی کمی مجمل است، مثل طب بوعلی سینا یا طب یونانی؛ و از کسانی مثل دیسقوریدوس، سقراط، بقراط، جالینوس و… رسیده است. متأسفانه ایران از نظر علم طب، از چند جهت آسیب دیده است. طبِ بعد از مسلمان شدن ایرانیان، بیشتر، همان طب بوعلی سینا و طب یونان است، یعنی اگر ایرانیان کتاب طب هم داشته‌اند، مربوط به قبل از اسلام بوده است، چون تمام کتابخانه‌های ایران در آن برهه به آتش کشیده شد که خسارت بسیار بزرگی بوده است. در واقع چیزی از طب ایرانی باقی نماند، هرچه هست برگرفته از طب‌های سنتی کشورهای دیگر است.
می‌دانیم روایات بسیاری در زمینه بهداشت، حفظ سلامتی و پیشگیری و درمان بیماری‌ها وجود دارد. این روایات تا چه حد با طب اسلامی پوشش داده می‌شود؟ چرا مخالفان طب اسلامی معتقدند چنین شیوه درمانی اصلاً وجود ندارد؟
نفی وجود طب اسلامی چیز جدیدی نیست؛ مسائل سیاسی هم در این اقدامات، دخیل است. از طرفی هم مسائل اقتصادی مطرح است؛ چون منافع عده‌ای در نبود طب اسلامی تأمین می‌شود. طب اسلامی راهکار ارائه می‌دهد که مردم بیمار نشوند، اما طب اروپایی و غربی می‌خواهد مردم بیمار شوند تا داروهای خود را بفروشد.
به هر حال طب اسلامی وجود دارد. بین ۱۰ تا ۱۱ هزار روایت در مورد طب را فقط بنده در کتابم جمع کرده‌ام، احادیث دیگری هم هست.
ممکن است طب اسلامی نتواند یک بیماری را درمان کند؟
درمان همه بیماری‌ها در طب اسلامی هست و در مقابل هیچ بیماری‌ای، عاجز و ناتوان نیستیم. اما مشکل بیمار داریم! مثلاً افرادی طب اسلامی را قبول ندارند، ایمان‌درست و حسابی ندارند یا داروها را خوب استفاده نمی‌کنند. یا ممکن است در تولید دارو یا تشخیص بیماری، مشکلاتی باشد؛ چون افرادی که در طب‌اسلامی واقعاً ماهر و ورزیده باشند، خیلی کم هستند. با چند ماه یا یکی دو سال کار و تجربه، مهارت حاصل نمی‌شود.
اگر بیمار، عمل جراحی انجام داده و داروهای خاصی دریافت کرده باشد،
اما بیماری‌اش درمان نشده باشد، باز هم در طب اسلامی درمان می‌شود؟
بله. البته شاید کمی مشکل‌تر و زمان‌برتر باشد،
اما درمان می‌شود.
پس شما می‌گویید امکان ندارد یک بیماری در طب اسلامی درمان نشود؟
نوعاً که جواب می‌گیرند. بعضی‌ها داروها را درست مصرف نمی‌کنند یا حتی کلاً استفاده نمی‌کنند، بعد‌می‌گویند درمان نشدیم. ولی اگر دارو را درست مصرف کنند، حتماً تأثیر دارد و حداقل درصدی از بیماری‌شان بهبود می‌یابد.
بعضی از طرفداران طب اسلامی، بحث‌هایی را در مورد شما مطرح می‌کنند. مثلاً می‌گویند شما بخور حضرت مریم (س) را زیاد تجویز می‌کنید و این درمان، مخصوص افراد جن‌زده است. درست است؟
بله. بعضی از بیماری‌ها، مثل صرع، ام‌اس، سی‌پی و بعضی معلولیت‌های ذهنی، صرفاً با بخور درمان می‌شوند. جن‌زدگی هم فقط با بخور رفع می‌شود. در‌روایات داریم که در آخرالزمان، جن‌ها ظاهر می‌شوند و حتی با مردم صحبت می‌کنند.
این بخور هم، بخور حضرت مریم (س) نام دارد، اما روایتش از امام محمد باقر (ع) در کتاب «طب الائمه» نقل شده است، که کتاب بسیار معتبری است و از نظر سندی و اعتباری مشکلی ندارد.
به دلیل حواشی این موضوع، سعی می‌کنیم این بخور را انجام ندهیم، اما چون مردم از این درمانِ معجزه‌گونه، خیر زیادی دیده‌اند (مثلاً مبتلایان به نابینایی، ام‌اس، سی‌پی، اوتیسم و… با این بخور، درمان شده‌اند)، بسیار تقاضا می‌کنند. منشأ بعضی بیماری‌ها (مثل اسکیزوفرنی و حملات پانیک)، جن و جن‌زدگی است که در مقابل آن، از علم جدید، هیچ کاری ساخته نیست، چون جن را نمی‌شناسد.
در غربالگری جنین، بسیار شنیده‌ایم که به والدین می‌گویند جنین دست یا پا ندارد، قلب جنین تشکیل نشده یا…، و دستور سقط می‌دهند. برخی فکر می‌کنند در این قضیه، دست‌هایی در کار است که قصد کنترل جمعیت را دارند.
این‌ها هر چند وقت یک بار، روش‌های خود را در کنترل جمعیت تغییر می‌دهند؛ غربالگری جنین، روش جدید آنهاست. بسیاری به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند در تست غربالگری جنین متوجه شده‌اند جنین‌شان قلب ندارد، مغز ندارد یا…، داروهای طب اسلامی خیلی زود این مسائل را رفع می‌کند. اما در روایات آمده، جنین‌هایی که مغزشان زودتر از قلب‌شان تشکیل می‌شود، افراد هوشمندتری خواهند بود. در واقع با این حرکت، نخبه‌ها را هدف قرار داده‌اند.
عده‌ای از متخصصان و دانشمندان یک ماده غذایی را سرطان‌زا می‌دانند و عده‌ای دیگر، همان ماده را دشمن سرطان معرفی می‌کنند؛ این تناقض‌ها باعث سردرگمی و در نتیجه بی‌اعتنایی مردم به توصیه‌های این‌گونه شده است. توصیه شما چیست؟
در طب اسلامی، اعتقاد بر این است که هر چیز غیرطبیعی به سلامتی آسیب می‌رساند. مثلاً روغن‌ها (که با روغن نباتی شروع شد و بعد از افزایش سکته‌های قلبی و دیابت، روغن مایع و سرخ‌کردنی را سر سفره‌ها آوردند) توطئه‌ای برای نابود کردن مردم و خصوصاً شیعیان بود. این داستان همین‌طور ادامه دارد و مدام مواد غذایی جدیدی تولید می‌کنند.
ما باید به آیات و روایات رجوع کنیم تا بفهمیم چه چیزهایی ضرر دارد و چه چیزهایی مفید است. شاید در روزهای اول، رعایت نکات تغذیه‌ای کمی سخت به نظر برسد، اما در عمل، مشکل و هزینه‌بر نیست. اتفاقاً مقرون به صرفه است، چون بیمار نمی‌شوید و به جای اینکه برای دارو، درمان و جراحی هزینه کنید، برای غذای سالم هزینه می‌کنید (روغن زیتون، روغن شحم گاو و کلاً خوراکی‌های سالم و طبیعی تهیه و مصرف کنید).
به نظر می‌رسد طب اسلامی بین مردم، بسیار مهجور است. برخی هم با سخت‌گیری و سنگ‌اندازی در طبابت و تدریس این طب، به این مسأله دامن می‌زنند.چرا؟
برخی تمام هم و غم خود را بر نابودی طب اسلامی قرار داده. البته مشکل فقط طب اسلامی نیست، بلکه اقتصاد اسلامی را هم نمی‌خواهند. خلاصه، دست‌هایی در کار است، ما ظاهراً کشور مستقلی داریم، اما نفوذی‌های دشمن بسیاری مسائل را دیکته می‌کنند؛ امروز صدای آمریکا می‌گوید طب اسلامی نباشد، فردا بی‌بی‌سی؛ پس‌فردا هم از‌داخل‌کشور به طب اسلامی حمله می‌کنند.
با ترفندهای مختلف می‌خواهند طب اسلامی را از بین ببرند. در واقع، مردم طب اسلامی را قبول دارند، بعضی‌ها اثراتش را دیده‌اند، از طب شیمیایی هم  خسته شده‌اند، چون نتیجه‌ای نمی‌گیرند و با عوارض جانبی آنها دست به گریبان‌اند. در واقع این داروها، عمداً طوری ساخته می‌شوند که نیاز بیمار به دارو و درمان مدام بیشتر می‌شود، در نهایت هم ممکن است باعث یک بیماری لاعلاج و مرگ بیمار شود.
راه شما برای باورپذیری و مقبولیت طب اسلامی در بین مردم و برخلاف مخالفت‌های موجود چیست؟
مهم‌ترین کار، تبلیغ طب اسلامی و سبک زندگی اسلامی است. اما جلوی این‌گونه برنامه‌ها را در تلویزیون می‌گیرند، کلاس‌ها را هم تعطیل می‌کنند. اخیراً مجلس طرحی را تصویب کرد که هر کس طب اسلامی را تبلیغ کند، به ۲ تا ۵ سال زندان محکوم شود. شورای نگهبان آن را رد کرد، که به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد و معلوم نیست نتیجه‌اش چه می‌شود.
بیشترین امید ما به ملت است؛ وقتی طب اسلامی به درستی تبلیغ شود، تقاضا بالا می‌رود و می‌توان روی این تقاضا مانور داد، و به مردم سبک زندگی اسلامی را آموخت تا بدانند چطور سلامتی خود را حفظ کنند. وقتی سطح آگاهی مردم بالا برود، مثل مردم بسیاری از کشورهای دیگر، خودشان طب شیمیایی را کنار می‌گذارند. الان بخش بزرگی از مردم آلمان، خودشان را با گیاهان درمان می‌کنند.
رییس یکی از دانشگاه‌های هلند می‌گفت ما این سؤال را مطرح کردیم که ۶۰-۷۰ سال پیش سرطان به این شکل وجود نداشت، چرا امروز در اروپا از هر ۷ نفر، یک نفر مبتلا به سرطان است؟ به کمک دانشمندان کشورهای پیشرفته این مسأله را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که علت، همین داروهای شیمیایی است.
اصلاً هدف‌شان این است که ما را بیمار، ضعیف و ناتوان کنند و جمعیت‌مان را کاهش بدهند. بیش از ۷ درصد از جمعیت کشور ما، نازا هستند. این، اتفاقی نیست.
هر مسلمان و مؤمنی وظیفه دارد این مسائل را به گوش مردم برساند؛ کشاورز را آگاه کند تا تراریخته نکارد (۱۷۰‌گیاه در کشور، تراریخته است.)؛ هر کس از هر تریبونی استفاده کند، در منبر، جمع خانوادگی، روزنامه، سایت و… طب اسلامی را معرفی و تبلیغ کند؛ اگر تقاضا عمومی شود، آ‌نها هم مجبورند تسلیم شوند!
چه توصیه‌ها، آموزه‌ها و مصادیقی در سبک زندگی امروز مردم وجود دارد که بر اساس آنچه از آیات و روایات به دست می‌آید، صحیح نیست؟
خیلی از مسائل هستند؛ مثلاً کود شیمیایی، سموم و آفات کشاورزی، محصولات تراریخته، داروهای شیمیایی و… همگی مضر هستند. بعضی تبلیغات هم در این بحث می‌گنجد که دقیقاً عکس آیات و روایات هستند، از جمله: نمک نخورید [نمک سالم (مثل نمک دریا) برای بدن لازم است]؛ فرزند کمتر، زندگی بهتر؛ زیاد آب بنوشید؛ روزی ۵-۶ وعده غذا بخورید؛ و…
مشخص است که آنها کتب ما را خوانده‌اند و فهمیده‌اند چه چیزهایی باعث بیماری و سلامتی‌مان می‌شود؛ چیزی را که بیمارمان می‌کند، ترویج می‌دهند و چیزی را که ضامن سلامتی‌مان است
(مثل حجامت)، برمی‌چینند.
در زمان ناصرالدین شاه فهمیده بودند دلیل بیمار نشدن مردم ایران، حجامت است. به حجامِ [کسی که حجامت می‌کند] او پول هنگفتی دادند تا تیغ حجامت را زهرآگین کند، که باعث مرگ دو نفر از درباریان شد. ناصرالدین عصبانی شد و دستور داد تا جلوی حجامت را بگیرند.
ترفندهای خیلی ظریفی به کار می‌گیرند، که ما متوجه نمی‌شویم و فکر می‌کنیم اوضاع خیلی طبیعی است. مطالبی که امروز می‌بینیم و در زندگی‌مان جاری است، مربوط به نقشه‌های ۱۵۰ سال پیش صهیونیسم است؛ از نقشه‌ها و فعالیت‌های امروزشان، چیزی نمی‌دانیم! فقط می‌بینیم که تعداد بیماران و بیمارستان‌ها به شدت افزایش یافته است!
مدتی پیش یک تیم پزشکی ایرانی،
از نظر علمی ثابت کردند که اگر نماز با حضور قلب خوانده شود، در ژن‌های معیوب بدن، تغییرات مثبت ایجاد می‌کند. از طرفی، بسیاری از محصولات تراریخته در ایران، برچسب ندارند و مردم نمی‌دانند مواد غذایی که می‌خورند، تراریخته است یا خیر. آیا می‌توان توصیه‌هایی را از آیات و روایات استخراج کرد تا اکنون که نمی‌توانیم از سلامت غذایمان مطمئن باشیم، لااقل کمتر آسیب ببینیم؟
البته دعاها و توصیه‌هایی برای صرف غذا آمده است؛ مثلاً: بسم‌ا… گفتن قبل از غذا، نمک خوردن قبل و بعد از غذا، یا بعضی اذکار خاص. ولی خداوند به بشر تکلیف کرده که انسان باید در غذا خوردن دقت کند و به غذای خودش نگاه کند (سوره عبس، آیه ۲۴)؛ اینکه غذا را از کجا گرفته؟ ضرر دارد یا نه؟ حلال است یا حرام؟
مثلاً نمی‌شود نماز نخوانیم و به جایش ذکر بگوییم؛ این وظیفه و تکلیف ماست که باید مراقب غذایمان باشیم، هر کسی به اندازه توان خودش باید رعایت کند. سعی کنیم مواد غذایی ارگانیک مصرف کنیم. اگر مردم طالب باشند، فراهم می‌شود./۱۰ بهمن ۱۳۹۶ -تسنیم

***

حجت الاسلام تبریزیان در نشست با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد که با موضوع طب اسلامی برگزار شد، افزود: روزانه ۱۵۰ نفر مبتلای به بیماری‎های صعب‎العلاج را که تمام مراحل درمان از جمله شیمی درمانی را پشت سرگذاشته‎اند، اما به نتیجه‎ای دست نیافته‎اند و دیگر از درمان مایوس شده‎اند را درمان می‎کنیم.

وی طب اسلامی را در شرایطی که بشر با بحران مواجه شده است، ذخیره‎ای برای امت اسلامی دانست و اظهار کرد: بدون اینکه تبلیغاتی برای درمان بیماران از طریق طب اسلامی در قم صورت گرفته باشد، تا یک‎سال آینده ظرفیت پذیرش بیماران پر شده است؛ این در حالی است که در ابتدای فعالیت در قم از ما برای اثبات ادعاهایمان سند می‎خواستند که ما از آنها برای اثبات ادعاهایمان فرصت یک هفته‎ای درخواست کردیم و توانستیم آن را ثابت کنیم.

پدر طب اسلامی در ایران با تاکید بر اینکه برای طب اسلامی درمان سرطان و MS با درمان سرماخوردگی هیچ تفاوتی ندارد، بیان کرد: بیماری‎های صعب‎العلاج را ظرف چند روز درمان می‎کنیم؛ اما جالب اینجاست که زمانی بیماران درمان شده برای آزمایش به بیمارستان مراجعه می‎کنند، می‎گویند که جواب آزمایش‎های قبلی اشتباه بوده است.

تبریزیان با اشاره به اینکه امروز در اروپا دیگر آنتی‎بیوتیک‎ها برای درمان عفونت‎ها و التهاب‎ها کارساز نیستند و آنها دارویی برای رفع آنها ندارند، خاطرنشان کرد: خداوند بشر را رها نمی‎کند و برای چنین بحران‎هایی راه حل‎هایی را هم مقابل بشر قرار می‎دهد؛ از این‎رو خداوند طب اسلامی را به عنوان تنها راه نجات بشر براساس حکمت رونمایی کرده است.

وی با بیان اینکه مواد خام طب اسلامی از ۱۴۰۰ سال پیش وجود داشته، اما کسی روی آن کار نکرده است، افزود: در زمان حضرت عیسی مردم به بیماری‎های سخت دچار بودند به‎همین دلیل خداوند حضرت عیسی را با رسالت پزشکی مبعوث کرد به همین دلیل ایشان کور، کر و فلج را درمان و حتی مرده را هم زنده می‎کرد.

پدر طب اسلامی در ایران با اشاره به ملاقات اخیر رئیس دانشگاه هلند با خود، اظهار کرد: اخیرا رئیس دانشگاه هلند از من برای حضور در این کشور دعوت کرد حتی از من خواست که دانشجویانی را برای آموزش طب اسلامی به کشورمان بفرستد اما نپذیرفتم چون معتقدم که طب اسلامی متعلق به امت اسلامی است و باید این دانش را در نزد خود حفظ کنیم.

تبریزیان تصریح کرد: بنابر گفته رئیس دانشگاه هلند دانشمندان اروپایی و آمریکایی پس از بررسی علت شیوع سرطان به این نتیجه رسیده‎اند که عامل این مساله استفاده از داروهای شیمیایی است، اما برای اینکه اروپا و آمریکا به‎خاطر گفتن این واقعیت به‎هم نریزند، از اعلام آن خودداری کرده‎اند.

وی اضافه کرد: مصرف دارو هر سال چند برابر می‎شود؛ اما در عین حال بیماری مردم هم چندبرابر شده و تعداد بیماری‎ها هم زیاد شده است و با این حال طب شیمیایی که ده‎ها سال حاکم بوده است، باید پاسخگو باشد و بگویند که با این همه دانشگاه و مطب تابه‎حال چه کرده‎اند.

پدر طب اسلامی با بیان اینکه دست صهیونیست‎ها برای محتاج‎تر کردن بشر به دارو در کار است، گفت: البته مشکل فقط در دارو نیست، بلکه نوع تغذیه و مسائل زندگی هم در افزایش بیماری‎ها موثر بوده است؛ به‎عنوان نمونه نانی که باید به مانند نان حضرت زهرا(س) در تنور پخته شود بر روی تنورهای آهنی می‎پزیم. این نشست با دعوت نهاد رهبری در دانشگاه آزاد لرستان برگزار شد./خرداد ماه، ۱۳۹۴ ایسنا

***

 بزرگ‌ترین مرکز حجامت ایران« حسین خیراندیش» راتعطیل کردند.

یک هفته از پلمب بزرگترین مرکز طب سنتی و حجامت کشور می‌گذرد و امروز پدر طب ایرانی –اسلامی به شکایت وزارت بهداشت در دادسرای جرائم پزشکی در حال محاکمه شدن است. این در حالی است که این پرونده هیچ شاکی خصوصی نداشته و صرفا نداشتن مجوز بهانه‌ای برای برپایی این دادگاه عنوان‌شده است.

محاکمه طب سنتی/تشکیل دادگاه پدر طب ایرانی-اسلامی با شکایت وزارت بهداشت+تصاویر

بزرگ‌ترین مرکز حجامت ایران به دلایل نامعلوم و نامشخص به شکایت دانشگاه علوم پزشکی ایران -وزارت بهداشت بسته شد و بیماران بسیاری که تحت نظر پزشکان و متخصصان این مرکز بودند از ادامه روند درمان خود بازماندند و سرگردان هستند.

خیراندیش:دستور رهبر انقلاب سند بالادستی برای حفظ طب سنتی در نظام درمان کشور است

صبح امروز جلسه رسیدگی به اتهامات حکیم خیراندیش( پدر طب سنتی ایران) و رئیس مرکز حجامت ایرانیان در دادسرا ناحیه ۱۹ تشکیل شد.

جمعی از بیماران تحت درمان این موسسه به همراه اساتید و دوستداران طب ایرانی-اسلامی برای حمایت از استاد حسین خیراندیش، رئیس موسسه حجامت ایران و در اعتراض به بسته شدن بزرگترین مرکز طب سنتی در کشور در مقابل محل برگزاری دادگاه این پرونده تجمع کردند.

استاد حسین خیراندیش دکتر کیوان یعقوبی طب سنتی

حکیم حسین خیراندیش(سمت راست)+ دکتر کیوان یعقوبی طب سنتی

برخی از تجمع کنندگان هدف از برگزاری این دادگاه و وقایع اتفاق افتاده را حاکی از برخی روشنگری‌ها و رک‌گویی‌های استاد خیراندیش در مقابله با برخی سیاست های وزارت بهداشت در رویکرد درمانی و نه بهداشتی این وزارت خانه می‌دانند.

ناصری از اساتید طب سنتی در این باره به فارس گفت: درمان‌های طب سنتی یک روند ارزان و کم هزینه است. در حالی که جریان سرمایه‌داری و طرفدار طب نوین به خاطر منافع شخصی و مالی در حال کنار زدن طب ایرانی اسلامی است.

وی ادامه داد: باید کارشناسان بی طرف فعالیت‌ها و بازدهی‌های این موسسه را مورد ارزیابی قرار دهند تا مشخص شود چه میزان از بیماران تا کنون توسط همین طب سنتی به راحتی و بدون عوارض و با هزینه کم درمان شده‌اند.

این استاد طب سنتی گفت: امروز همه ما برای دفاع از طب سنتی در اینجا گرد آمده‌ایم، چراکه محاکمه استاد خیراندیش محاکمه تمام طب ایرانی اسلامی است.

دکتر حکیم حسین خیراندیش

وی افزود: این پرونده هیچ شاکی خصوصی ندارد و صرفا به خاطر شکایت دانشگاه ایران و وزارت بهداشت این موضع اتفاق افتاده است.

ناصری گفت: روند مقابله با طب سنتی مدتی است که شکل گرفته است و یک جریان نرم در حال کنار زدن این طب از زندگی مردم است.

مدافعان طب سنتی وطرفداران دکترخیراندیش

مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را توسط حسین خیراندیش آغاز کرد و در سال ۶۹ این مؤسسه به ثبت رسمی رسید و در همین سال فعالیت‌های آموزشی خود را نیز آغاز کرد.

این مؤسسه در سال ۷۳ ــ ۷۲ موفق به دریافت موافقت اصولی از وزارت بهداشت شد و در سال ۸۳ با پیگیری این مؤسسه، بخشنامه وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت حجامت در سطح کشور با حکم دیوان عدالت و شورای نگهبان ابطال شد و انجام حجامت توسط افراد واجد شرایط، شکل قانونی و رسمی به خود گرفت.

اما با روی کار آمدن دولت یازدهم هجمه واردشده به طب سنتی شکل تازه‌ای به خود گرفته است؛ تا این حد که معاونت این طب در وزارت بهداشت با تصمیمات این وزارت‌خانه منحل شده و تحت عنوان یک دفتر و معاون به کار خود ادامه می‌دهد.

این در‌حالی است که مقام معظم رهبری بارها در رابطه با توجه و بها دادن به طب ایرانی و اسلامی سفارش کرده اند و بارها دستور به تقویت و گسترش این حوزه را داده اند.

حال وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت پاسخ دهد که تا به امروز در زمینه طب سنتی چه کرده است و چه دستاوردهایی در دولت یازدهم در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و گسترش طب ایرانی اسلامی صورت گرفته است.

وزارت بهداشت: پلمب قانونی بوده

محمود خدادوست مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت درباره پلمب این مرکز با بیان اینکه اگر فردی بخواهد در امر درمان مداخله کند، بر اساس نص صریح قانون باید پزشک باشد، اظهار داشت: هر پزشکی برای فعالیت در هر شهر، لازم است تا مجوز طبابت و فعالیت در آن شهر را از سازمان نظام پزشکی دریافت کند.

وی، داشتن شماره نظام پزشکی و همچنین اخذ مجوز طبابت در هر شهری را شرط دیگر مداخله در امر درمان دانست.

خدادوست گفت: بر اساس مستندات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، به‌رغم ابلاغ تذکرات در فواصل زمانی مختلف به این موسسه و لزوم طی کردن مراحل قانونی برای اخذ مجوز و عدم اقدام در خصوص دریافت مجوزهای لازم از سوی این مرکز، بر اساس قانون و با دستور مقام قضائی، مرکز حجامت ایران، پلمپ شد.

رئیس موسسه حجامت ایران: بیش از ۳۰ سال از فعالیت این موسسه می‌گذرد

این توضیحات وزارت بهداشت در حالی ارائه می‌شود که این مرکز حجامت سابقه ۳۰ ساله فعالیت در تهران و دیگر شهرها را دارد و به گفته حسین خیراندیش، رئیس موسسه حجامت ایران، از این مرکز هرسال در چند نوبت توسط بازرسان وزارت بهداشت بازدید و سرکشی می‌شده است.

«دکترحسین خیراندیش»، رئیس موسسه حجامت ایران و رئیس دانشکده طب سنتی ارمنستان شعبه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با پلمب دو مجموعه تحت نظر خود می‌گوید: در رابطه با پلمب این دو مجموعه پیش از این هیچ هشداری به ما نداده بودند و هفته گذشته به‌طور ناگهانی پلمب شد که موسسه حجامت ایرانیان با شکایت معاونت درمان وزارت بهداشت و بهداشت و مرکز آموزش طب سنتی ارمنستان شعبه ایران با شکایت پلیس امنیت پلمب شده است.

وی افزود: موسسه حجامت ایرانیان از سال ۶۹ فعالیت خود را آغاز کرده و با همکاری وزارت بهداشت به بحث آموزش پزشکان در حوزه طب سنتی ورود یافته است به عبارتی می‌توان گفت تمام پزشکانی که در حوزه حجامت و طب سنتی فعالیت می‌کنند‌، از موسسه ما این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.

به گفته رئیس موسسه حجامت ایرانیان تا کنون ۷ هزار پزشک موفق به اخذ گواهی حجامت و طب سنتی از این مجموعه شده‌اند. همچنین دوره‌های آموزش طب سنتی برای آنها ارائه شده است.

خیراندیش با بیان اینکه ما از دو سال پیش تاکنون درخواست مجوز فعالیت در قالب سلامتکده را برای این مجموعه‌ها از وزارت بهداشت داشته‌ایم، افزود: با این وجود پرونده ما در وزارت بهداشت بدون پاسخ باقی‌مانده و نه جواب مثبت و نه منفی در این زمینه به ما داده‌اند ولی اکنون ما را متهم به نداشتن پروانه کار می‌کنند البته مؤسسه آموزشی ما نیز با مجموعه طب سنتی ارمنستان همکاری داشته و طی چند سال اخیر ۸۰ دانشجوی دکترای تخصصی در این زمینه فارغ‌التحصیل شده‌اند همچنین ۲۳۰ تا ۲۴۰ دانشجوی عمومی نیز مشغول تحصیل در این رشته هستند.

رئیس موسسه حجامت ایرانیان، خاطر نشان کرد:‌پلمب مراکز ما در حالی صورت گرفته که از وزارت بهداشت سه ماه یکبار و به صورت مکرر بازرسی انجام می‌گرفته ولی اکنون بدون هیچ اطلاع قبلی مرکز را پلمب کرده‌اند، همچنین فعالیت مرکز آموزشی ما بر اساس آئین‌نامه‌های موجود در این زمینه بوده که در دوران دولت قبل نیز مورد توجه قرارگرفته و راه‌اندازی شده است. /۱۳۹۵/۲/۱۴فارس

خبرتأسف بار

واما هرمدعی «طب سنتی»درمانگرنیست!حتی اگرخودرا بعنوان پدرویامادراین طب معرفی کرده باشد:

چراکه پنجشنبه (۲۰ دی ۱۳۹۷)در مشهد ۳ سوله شناسایی شد که در آن‌ها کار تولید، بسته بندی و انبار دارو با عنوان طب اسلامی صورت می‌گرفت و آنقدر وضعیت وخیمی داشت که به ورود مقامات قضایی و پلمب سوله‌ها منجر شد و پرونده‌ای که احتمالا در روز‌های آینده بیشتر درباره ابعاد هولناکش خواهیم شنید.

رویدادی که «دکتر سیدجواد مجتبوی» مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد آن را این گونه به ایرنا شرح داده است:

نظارت دقیق بر مداخلات غیر قانونی در طب ایرانی در حال انجام است

«این ۳ سوله متعلق به فردی معروف به «پدر طب اسلامی ایران» و شرکای دیگری می‌باشد که در جاده کلات و خیابان عبادی مشهد مستقر بود و با مجوز دادگستری خراسان رضوی و حضور مأموران پلیس، کارشناسان معاونت غذا و دارو و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسته شد.»

وی در ادامه افزود: «در این انبار‌ها ۱۱ کارگر که اغلب اتباع خارجی هستند در شرایط بسیار غیربهداشتی مشغول فراوری و تهیه دارو‌های آماده گیاهی و نصب برچسب‌هایی تحت عنوان طب اسلامی بر روی آن‌ها بودند. این دارو‌ها بنا بود در سراسر کشور توزیع شوند که علاوه بر آسیب به سلامتی مردم سود سرشاری را نصیب مداخله گران با عنوان طب اسلامی می‌کرد.»/شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷تابناک

مدیریت سایت-پیراسته فر:بعیدمی رسدکه این انباری متعلق به استادخیراندیش(پدر طب اسلامی ایران)باشه،وزارت بهداشت برای ساقط کردن فعالین درحوزه طب سنتی (هووهایش)دست به تحرکات موذیانه می زند!.

برای اطلاع از  دست اندرکاران«متخصصان”طب سنتی  ونشانی مطب طیبان طب سنتی به این لینک مراجعه کنید:

اسامی دکتر”متخصص طب سنتی”دستیاران+آدرس مطب وشماره تماس

درباره نویسنده

2025مطلب نوشته است .

One Comment on ““پلمپ مراکز درمان متخصصان طب سنتی”توطئه پزشکان+واکنش بیماران”

Trackbacks

  1. اسامی دکتر”متخصص طب سنتی”دستیاران+آدرس مطب وشماره تماس

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما