امام جمعه کازرون”خرسند”بعدازمراسم«شب قدر»به قتل رسید”حمیددرخشنده”قاتل

امام جمعه کازرون

امام جمعه کازرون بعدازمراسم «شب قدر»به قتل رسید

حمید درخشنده تا آخرین لحظات (پای اعدام)خود را نماینده امام زمان می نامید و ذره‌ای از عملکرد خود اظهار ندامت نکرد

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون پس از برگزاری مراسم احیا شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، هنگام بازگشت ،مقابل منزل خود با ضربات چاقو هدف قرار گرفتند که بر اثر شدت جراحات جان باختند.

این اتفاق پس از بازگشت امام‌جمعه کازرون از مراسم احیا و ساعت ۳ و نیم بامداد چهارشنبه۲۳ رمضان ١۴۴٠(۸ خرداد ۱۳۹۸)

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:هنگامیکه «حاج اقاخرسند»دران سحرگاه -بعدازپایان ازمراسم احیاء ازمصلی برمیگشته که سحری بخورد -وقتی راننده کنارمنزل ایشان راپیاده می کند،قصدداخل شدن به منزل داشته،درخشنده(تعمداًلباس تعزیه پوشیده بود) اوراتعقیب می کرده،آنهاکه باهم آشنایی داشتند،اوراصداکرده وموبایلش را بهش نشان داده که بیایید این مطلب-راببینید(روایت دیگراست که درخواست عکس «سلفی»کرده)دراین لحظه ازفرصت استفاده کرده،باچاقویی که برای نقشه شومش بهمراه داشته،ضرباتی به شکم وران امام جمعه واردمی کند،راننده هم که هنوزخیلی دورنشده بود ،غیرازاینکه به اورژانس زنگ بزند،کاری نمیتواندبکند،،اورژانس باتأخیرمی رسد ودرفاصله انتقال به بیمارستان به معبودش می شتابد،مردم صبح متوجه این حادثه می شوند(چون امامت نمازصبح مصلی راایشان عهده  داربوده،باتأخیرش متوجه اتفاق می شوند)ضمناً امام جمعه فاقدمحافظ بوده است.

«حجت الاسلام محمد خرسند »در دوم شهریورماه ۱۳۸۶ به سمت امام جمعه شهر کازرون منصوب شده بود.

قاتل  حدوداً ۴۷ ساله به نام« حمید درخشنده»  است که به شغل عکاسی و فیلمبرداری اشتغال داشته است،

ارتباط قاتل امام جمعه کازرون با گروه‌های ضاله

قاتل امام جمعه کازرون از چند روز قبل با لباس عربی و سوار اسب در خیابان دیده شده است. در کلیپی که منتسب به اسب سواری این قاتل است وی با لباس عربی سفید و شال سبز و نقاب در خیابان های کازرون ظاهر شده است ونیز روبروی حوزه علمیه کازرون دیده شده است.

حمیددرخشنده-قاتل(حجت الاسلام محمد خرسند )سواربراسب درخیابانهای شهرکازرون

درخشنده را درظهرروزحادثه  در «مخفیگاهش در کازرون» دستگیر کردند.

پیام رهبرانقلاب بمناسبت شهادت امام جمعه کازرون

ایشان(حجت‌الاسلام محمد خرسند) در شب قدر و پس از ساعاتی توسّل و تضرّع به لقاءالله پیوست و این نشانه‌ی پاداش بزرگ الهی به آن روحانی با اخلاص و پرتلاش است /قسمتی ازپیام رهبرانقلاب،آیت الله خامنه ای ۱۱ خرداد۱۳۹۸

حجت‌الاسلام علی سهراب‌پور(متولد۱۳۷۹) در مصاحبه با خبرنگار فارس در شیراز(۱۳۹۸/۳/۹) جزئیات حادثه دلخراش شهادت امام جمعه کازرون می گوید:. قاتل امام جمعه هیچ‌گونه مشکل روحی و روانی و اعتیاد به مواد مخدر نداشته و آنچه در این‌باره به وی نسبت داده می‌شود دروغ است.

این فرد که دارای همسر و فرزند است را از دو سال پیش می‌شناسم؛ وی با اعتراف به اینکه زندگی گذشته‌اش را تغییر داده و به غیر از اهل‌بیت(ع) و خدا در راه دیگری نیست به حوزه علمیه می‌آمد و می‌گفت می‌خواهد زندگی سالمی را در پیش گیرد، این فرد با تعریف از علما و روحانیون می‌گفت ای کاش مردم متوجه می‌شدند روحانیون خوب هستند و همواره این حرف را تکرار می‌کرد (سهراب‌پور می گوید،درخشنده) در بین حرف‌هایش مواردی -خلافی-هم می‌گفت که -به وی-تذکر می‌دادم و او را نصیحت می‌کردم.

وی افزود:قاتل اصالتاً کازرونی است اماما یکسال از قاتل خبری نداشتیم و اخیرا که او را دیدم گفت قصد فروش خانه و مهاجرت به خارج دارد.

استاد حوزه علمیه شهرستان کازرون ادامه داد: دارای عقاید انحرافی بوده استاین شخص در یکسالی که در کازرون نبود با گروه‌های ضاله در طالقان ارتباط داشته است ودارای عقاید انحرافی بوده است.

استاد حوزه علمیه شهرستان کازرون با اشاره به اینکه قاتل چند روزی با لباس عربی، شال سبز روی سر، نقاب و سوار بر اسب در سطح شهر رفت و آمد داشته است، گفت: وی در روزهای اخیر (شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان)، منبری را در میدان شهدا تعبیه کرده بود و با مراجعه مکرر به امام جمعه کازرون از وی می‌خواهد تا آن شب را، در میدان شهدا سخنرانی کند که امام جمعه نپذیرفته./پایان.

حجت‌الاسلام علی سهراب‌پور

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:۲تااشکال درصحبت های حاج آقاسهرابی مشاهده می شود،یکی اینکه ایشان «هیچ‌گونه مشکل روحی و روانی و اعتیاد به مواد مخدر نداشته»نمی تواند صیحیح باشد،چراکه باتوجه به تصاویر بابا لباس عربی، شال سبز روی سر، نقاب و سوار بر اسب در سطح شهر رفت و آمد داشته ومیخواسته موردرا توجه بدهد که من(درخشنده)امام زمانم.همین دلیل داشتن مشکل روحی وروانی قاتل می باشد،که متأسفانه بعلت دفاع نابجای متنفذین کازرون آت اتفاق ناگوارافتاد.

حمیددرخشنده-قاتل(حجت الاسلام محمد خرسند )سواربراسب درخیابانهای شهرکازرون

دوم اینکه او اینطور نبوده که در  یکسالی که در کازرون نبود با گروه‌های ضاله در طالقان ارتباط داشته است دچار عقاید انحرافی شده باشد،چراکه این تفکرداعشی شاکله اورا تشکیل می داده وبرداشتهای ناصواب ازدین اورابه این راکشاند،بتعبیری این تفکرهمیشگی خودش بوده،نه اینکه دراین یکسال  بواسطه ارتباط باگروه ضاله اینطوری شده باشد.

همانطورکه داعش اینهمه جنایت می کند که به بهشت برود وبا حوریان ازدواج کند،قاتل شهیدمطهری(گودرزی که یک فردروحانی بود) بعدازدستگیری می گفت:مرازوداعدام کنید که به بهشت بروم!…، صبح فردا با فاطمه زهرا محشور هستم.

حجت الاسلام هادی غفاری دربرنامه دست خط(جمعه۲۴ خرداد ۱۳۹۸)تلویزیون

هادی غفاری

من با اعضای گروه فرقان قبل از انقلاب آشنا بودم. آقای گودرزی که شهید مطهری را ترور کرد مدت‌ها هم‌ حجره بود. من روز آخری بود که احتمال داشت قاتل شهید مطهری را اعدام کنند پیش او رفتم. از بچه‌ها اجازه گرفتم و ملاقات او رفتم.

با او سال‌ها رفیق بودم. بچه درس‌خوانی بود. به او گفتم خیلی جنایت کردید که با این ریخت و لباس آقای مطهری را زدید. گفتم در قبال این جنایات امشب توبه و انابه‌ای کنید. دو رکعت نماز بخوانید.

ترور

اکبر گودرزی(رهبر گروهک فرقان)

گودرزی گفت چه می‌گویی؟! برو. بین من و فاطمه زهرا همین امشب فاصله است. من را شما صبح بکشید، صبح فردا با فاطمه زهرا محشور هستم.

حجت الاسلام هادی غفاری فرزندآیت الله شهید غفاری که درزندان ساوراک زیرشکنجه کشتنش،خود«هادی »ازمبارزان فعال ونترس انفلاب بوده ومتحمل شکنجه های سنگین ساواک بوده،بخاطرزبان درازیشفک»اورا درساواک شکستند(حالیه فک مصنوعی دارد)

توضیح:گودرزی با نام مستعار «عباس» آمرقتل هابود،نه عامل قتل.

عاملان قتل  شهیدمطهری: حمید نیکنام، وفا قاضی زاده وعلی بصیری بوده ولی ضارب سومی بوده.

مسئولین اطلاعات وقت می گویند:…پس از ترور مطهری و در آن شبی که همزمان به بیست خانه تیمی گروه فرقان حمله شد، اکبر گودرزی هم به طور اتفاقی در یک عملیات شبانه بازداشت شد..شبی که ما گودرزی را گرفتیم، در راه حرکت به سمت اوین، من از او پرسیدم که قاتل مطهری کیست. او گفت که یعنی شما نمی دانید؟ گفتیم: می دانیم، ولی می خواهیم تو را امتحان کنیم و او نام بصیری و بقیه افراد را به زبان آورد.

ترورهای گروهک فرقان:

قتل شهید مطهری، دکتر مفتح، سپهبد قره‌نی، آیت‌الله قاضی طباطبایی، حاج مهدی عراقی و فرزندش حسام وترور نافرجام  هاشمی رفسنجانی .

لیست ترور گروه فرقان عبارت بودند از: محمد بهشتی، محمد جواد باهنر، حقی، امامی کاشانی، ناطق نوری، موسوی اردبیلی، تیمسار فلاحی، بنی صدر، خوانساری، هاشمی رفسنجانی و حضرت آیت الله خامنه ای که با دستگیری اعضا و رهبری گروه ادامه ترورها متوقف شد.منبع:تابناک(سایت نزدیک به سردارمحسن رضایی)اردیبهشت ۱۳۹۰/با اصلاحات.

مگرابن ملجم مرادی برای ثواب بیشتر«شب قدر»رابرای قتل حضرت علی انتخاب نکرد!؟

سران عابدان وزاهدان جمودعقلی(خوارج) در موسم حجّ سال ۳۹ هجری در مکّه گرد آمدند و درباره زمام داران به بحث پرداختند وسرانجام به این جمع بندی رسیدند که همه فتنه هازیرسر۳نفراست ،اینهاعامل اختلاف درجامعه مسلمین است که اگراین فتنه گران  راازبین ببریم هم ما به بهشت می رویم وجامعه مسلمین هم نفس راحتی خواهدکشید«سعادتمند می شوند»

 ۳فتنه گر چه کسانی بودند؟

عمرو بن عاص و  معاویه  و علی..!

 برای کشتن آن ها  درمقدس ترین مکان  پیمان بستند،نقشه کشیدند. وزمان قتل را درمقدس ترین شب(قدر)تعیین کردند.

 عبدالرحمن بن ملجم مرادی،مأمور قتل علی (ع)شد

مأمورقتل معاویه، «بَرَک بن عبیداللّه تمیمی» شد

«عمرو بن بکر تمیمی» نیز عهده دار قتل عمروعاص شد

این سه ضمن هم قسم شدن با یکدیگر، پیمان بستند که در شب نوزدهم ماه رمضان سال چهلم هجری این نقشه را عملی کنند(بطورهمزمان اقدام کنند)تا دربهشت باهم باشند!

«بَرَک بن عبیداللّه »در شام توانست شمشیری بر ران معاویه فرود آورد و او را مجروح کند

« عمرو بن بکر» در مصر موفق به ترور عمروعاص نشد، زیرا عمرو بعلت بیماری در آن صبح به مسجدنیامده بود و به جای خود «خارجه بن حذافه رئیس داروغه» را بجای خودبرای اقامه نمازجماعت فرستاد که وی پیشمرگ عمروعاص شد.

«ابن ملجم» نیز به کوفه آمد، در سحرگاه نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در محراب مسجدباشمشیرزهرآلودش ضربتی برفرق مولازد…

حمیددرخشنده نیز-همچون داعش- از نسل ابن مجلم «خوارج»بود.

 

حمیددرخشنده(قاتل)با لباس سفید و شال و روبنده سبز سوار بر یک اسب سفیدمی شد تا مردم تصور کنند او امام زمان است!

لباس امام زمان بر تن قاتل امام جمعه کازرون!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:فیلمی از حمید درخشنده، قاتل امام جمعه کازرون در فضای مجازی منتشر شده که وی را با لباس سفید و شال و روبنده سبز سوار بر یک اسب سفید نشان می‌دهد که در خیابان‌های کازرون جولان می‌دهد تا مردم تصور کنند او امام زمان است!

متاسفانه مسئولان ذیربط با این شخص منحرف هیچ برخوردی نکردند و او جرات پیدا کرد به امام جمعه کازرون که علیه او صحبت کرده بود با چاقو حمله کند و او را به قتل برساند./۹ خرداد ۱۳۹۸دنیای اقتصاد

***

وزارت اطلاعات «ارتباط قاتل بافرقه یمانی»را تکذیب کرد.

چندروزقبل ازحادثه،حمیددرخشنده(قاتل حجت‌الاسلام خرسند ) با لباس عربی و سوار بر اسب در حال گشت‌زنی در سطح شهر کازرون بود که

۳ نفر نیز وی را همراهی می‌کردند.

یک منبع آگاه نزدیک به دولت از دستگیری این افراد توسط نیروهای امنیتی خبر داد و گفت: این اقدام چند روز پیش و در همان هنگام انتشار ویدیو توسط اداره‌کل اطلاعات فارس انجام شده است.

 «م.م»، «ح.د» و «س.ک» از عوامل همراهی‌کننده با قاتل امام‌جمعه کازرون بودند که روزهای قبل از شهادت وی با لباس متحدالشکل در شهر کازرون و سوار بر اسب درحال رفت‌وآمد بودند.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه خبر دستگیری افراد یادشده در مراسم تشییع‌جنازه امام‌جمعه کازرون هم اعلام شد، تأکید کرد: هرچند قاتل‌ امام‌جمعه کازرون در دام عقاید انحرافی و برخی فرق ضاله افتاده است، اما اینکه گفته شده وی به فرقه یمانی متصل بوده است صحیح نیست./۲۰ خرداد ۱۳۹۸جام جم بنقل ازباشگاه خبرنکاران

***

جلسه دادگاه(قاتل امام جمعه کازرون) چه گذشت؟
دادگاه رسیدگی به اتهام قاتل امام جمعه کازرون چهارشنبه ۱۲ تیر ماه از ساعت ۹:۴۰ در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به ریاست قاضی محسن رجایی نیا آغاز شد.
در متن کیفرخواست نماینده دادستان با اشاره به اقرار صریح متهم و اظهارات شهود تقاضای مجازات متهم را از دادگاه درخواست کرد.


در ادامه این جلسه دادرسی محمدحسن خرسند، فرزند شهید حجت الاسلام والمسلمین خرسند، با حضور در جایگاه ویژه، از دادگاه تقاضای قصاص کرد و پس از وی وکیل مدافع شکات پرونده نیز از طرف سایر اولیا دم بر تقاضای قصاص موکلین خود تأکید کرد.
پس از آن ریاست دادگاه با فراخواندن حمیدرضا درخشنده، متهم پرونده، به جایگاه به ثبت اظهارات وی پرداخت و در بدو امر متهم با پذیرفتن اتهام وارده ضمن ابراز ندامت، از اولیا دم حاضر در دادگاه تقاضای بخشودگی کرد.
وی با اعتراف به اینکه پیش از این نیز قصد ارتکاب چنین کاری را داشتم و در لحظه آخر منصرف شدم گفت: در شب حادثه زمینه را برای اجرای قصد خود فراهم دیدم.
وی در پایان دفاعیات خود در پاسخ به دادگاه مبنی بر اینکه آیا از عمل خود پشیمان هستید صراحتاً پاسخ داد: «بله پشیمان هستم و اشتباه کردم.»/۱۲ تیر ۱۳۹۸

تأیید حکم اعدام 

نماینده عالی قوه قضائیه(حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی) در استان فارس  در حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس که به تأیید شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور رسیده است بر اجرای حکم در محل وقوع جرم یعنی شهرستان کازرون تأکید شده است .

وی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مشارکت برخی افراد و جریانات در وقوع این جرم خاطرنشان ساخت: در هیچ یک از مراحل رسیدگی به پرونده شهادت امام جمعه فقید کازرون ارتباط فرد یا افراد دیگری تحت هر عنوان محرز نگردید./یکشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸

***

حمید درخشنده تا آخرین لحظات (پای اعدام)خود را نماینده امام زمان می نامید و ذره‌ای از عملکرد خود اظهار ندامت نکرد

چراقاتل بخشیده نشد؟

از کانال‌های مختلف با خانواده ما تماس گرفتند و خواستار بخشش نامبرده شدند،

(حسین خرسند )برادر امام‌جمعه فقید کازرون: در مدت زمان ۴۸ ساعت گذشته از کانال‌های مختلف با خانواده ما تماس گرفتند و خواستار بخشش نامبرده شدند، اینجانب طی دو ماه گذشته از طریق  یکی از دوستان با خانواده آقای درخشنده(قاتل) در ارتباط بودم، از آنها خواسته شد که در ملاقات با وی متقاعدش سازند تا با مشخص کردن عوامل پشت‌پرده جنایت شهادت امام‌جمعه مظلوم کازرون زمینه تخفیف در مجازات خود را فراهم کند، اما متاسفانه وی هیچ اعتنایی نکرد.

قاتل امام جمعه کازرون اعدام شد

تمام شب گذشته با فرزند ارشد شهید خرسند، برادرم حاج منصور و خواهرم در تماس بودم و خواستار این شدم که اگر اظهار ندامت کرد مراسم اعدام را به تعویق بیندازیم، اما متاسفانه امروز صبح چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۸

«درخشنده» در مقابل خانواده‌اش، دادستان و برخی مسئولین«علناً خود را نماینده امام زمان نامید »و ذره‌ای از عملکرد خود اظهار ندامت نکرد. تا آخرین لحظات به عقاید نادرست خود پایبند بودوتقاضای بخشش نکرد./۶شهریور۱۳۹۸خبرگزاری فارس

سنگ قبرقاتل…یکی مردخوابیده دراین مزار/که کم دیده همتای خودروزگار

درباره نویسنده

2089مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما