اکبرطبری کیست؟ معاون قوه قضائیه “زندانی شد”

اکبرطبری کیست؟ معاون قوه قضائیه

اکبرطبری کیست؟ چرازندانی شد؟

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:درادامه خواهیدخواند:جوابیه عجیب آیت الله لاریجانی به منتقدان”طبری”که آنهاراکینه جویان عقده ای ازجنس «بَدروحُنین»دانسته …وشباهت  اکبرطبری با «کلاهی وکشمیری»…وسوابق کارهای اقتصادی طبری را…

درپرونده مرتبط با اکبر طبری ۱۷ نفر را بازداشت شده اند که۲نفرشان قاضی هستند.غلامحسین اسماعیلی در یازدهمین نشست خبری (۹ مهر ۱۳۹۸)یکی ازیکی ازقضات مرتبط باپرونده آقای طبری،«بیژن قاسم زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه»است.

افشاگری جدید«زاکانی»ازاعمال نفوذ«طبری»درپرونده های قضایی  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ازدادستان سابق تهران تا بعضی ازمدیران وزارت ازاطلاعات..وماجرای «پرونده پتروشیمی».آهنیها..

عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند که معاون اجرایی حوزه ریاستِ رئیس پیشین قوه قضاییه بازداشت شده است.

عصر یکشنبه (۲۳ تیر۱۳۹۸) خبری مبنی بر بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی رئیس پیشین قوه قضائیه در رسانه‌ها مخابره شد.

حسن نوروزی

حجت الاسلام حسن نوروزی ، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر به ایرناپلاس گفت: چند روز پیش آقای طبری بازداشت شده است. او از بیان علت بازداشت خودداری کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) با تأیید خبر بازداشت اکبر طبری گفت: قوه قضائیه در دوره جدید، برخورد با هر نوع فسادی را در دستور کار خود قرار داده است و برای دستگاه قضا فرقی نمی‌کند که فساد از سوی چه فرد و مقامی صورت گرفته است و ما نیز در کمیسیون قضائی مجلس از این رویکرد قوه قضائیه که مورد تأیید رهبر معظم انقلاب قرار دارد و خواست مردم است حمایت همه‌جانبه‌ای دارد.

اکبر طبری بازداشت شد/ عزم دستگاه قضا در برخورد با فساد ستودنی است

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: البته در برخورد با فساد همه نهادها باید با یکدیگر همکاری داشته باشند و همه سازمان‌ها موظف به برخورد با مفسدان سازمان خود هستند و این‌طور نباشد که همگان منتظر دستگاه قضائی باشند.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما اگر منشأ فساد را پیدا کنیم و جلوی آن را بگیریم قطعاً از فسادهای دیگر جلوگیری کرده‌ایم. در نظامی که مبتنی بر احکام و قوانین اسلام است این حجم از فساد نگران‌کننده بوده چراکه اسلام با فساد اقتصادی به‌شدت مخالف است. در این راستا نیز بحث حقوق عامه مطرح است که دستگاه قضائی در تلاش برای احقاق حقوق مردم است.

نوروزی گفت: دستگاه قضائی باید مجازات مفسدان را طوری تنظیم کند که نوعی بازدارندگی داشته باشد و در این صورت است که افرادی که به فکر فساد هستند، از فکر پلید خود بیرون خواهند آمد./آنا

بازداشت اکبر طبری مقام سابق در قوه قضاییه

اکبر طبری در زمان ریاست آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت.

نشست خبری گام دوم انقلاب و وظیفه رسانه های انقلاب

بعدازرفتن آقای لاریجانی ازقوه قضا، «علیرضا زاکانی»نماینده اصولگرای مجلس نهم، اکبر طبری را عنصر فاسدی در قوه قضاییه خواند و ادعا کرد که دو رئیس قوه(شاهرودی+لاریحانی) را بیچاره کرده است.

 

خبرگزاری تسنیم(۲۳ تیر ۱۳۹۸) نوشت:علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران روز ۴ خرداد۱۳۹۸ درباره اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری آیت الله رئیسی گفت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که

«برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد اما معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند»

و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده «باید محاکمه‌اش کنند» و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است.

بن‌بستی در کشور وجود ندارد/ مسئولان دیدگاه خود را تغییر دهند

زاکانی  نماینده دوره های هفتم وهشتم ونهم مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید محاکمه کنند، محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است./تسنیم بااندکی اصلاحات

جوابیه عجیب آیت الله لاریجانی دردفاع جانانه ازمعاون فاسدش.

یک ماه بعدازافشاگری  »زاکانی »

خبرگزاری ایرانا در ۵ تیر۱۳۹۸ در گزارشی با عنوان «فردی که زاکانی «عنصر فاسد» خواند، همراه آملی لاریجانی به مجمع تشخیص رفته است»ارائه کرده بود.

دو روزبعدازگزارش ایرنا(۷تیر۱۳۹۸) دفتر آیت‌الله آملی لاریجانی با ارسال جوابیه‌ای به ایرنا، ضمن دفاع از آقای طبری در برابر اتهامات نماینده سابق مجلس به وی، این سوال را مطرح کرد که مدعیان اگر مدعی اتهامات دیگرند، چرا آنها را با رییس قوه قضاییه در میان نگذاشته‌اند؟

در این جوابیه همچنین از بررسی اتهامات و تبرئه این فرد(طبری) در دادسرا و احراز خلاف بودن آنها از سوی آیت‌الله لاریجانی خبر داده و اعلام شد،علاوه برآن  «رئیس قوه قضائیه پیشین(مرحوم شاهرودی) هم خود مستقلاً آنها را بررسی و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده بود.

«منتقدان طبری» کینه جویان عقده ای هستند،ازنوع «بَدروحُنین»

در انتهای جوابیه آیت الله لاریجانی اینچنین آمده:

«پروژه بزرگ تخریب رئیس پیشین قوه قضاییه و  غلیان احقاد بدریه و حنینیه»….این اتهامات «خلاف شرع و خلاف قانون و خلاف اخلاق» است!./گزیده جوابیه -بظاهر-دفتررئیس تشخیص مصلحت نظام-۹ تیر ۱۳۹۸ ایرنا.

مدیریت سایت-پیراسته فر: جوابیه« آیت الله آملی لاریجانی»فرازی ازدعای «ندبه»است که درآن  اشاره ای است بادلاوریهای حضرت علی(ع) وخطابش به تازه مسلمانانی بوده که شجاعان(گردنکشان) عرب که ازخویشان وبستگانشان -اربابانشان-بودندرادرجنگهای بدروخیبروحنین کشته بود ،کینه امیرالمؤمنین(ع) رابدل داشتند ودرفکرانتقامجویی بودند.

یُقَاتِلُ عَلَی التَّأْوِیلِ وَ لا تَأْخُذُهُ فِی اللَّهِ لَوْمَهُ لائِمٍ قَدْ وَتَرَ فِیهِ صَنَادِیدَ الْعَرَبِ وَ قَتَلَ أَبْطَالَهُمْ وَ نَاوَشَ ذُؤْبَانَهُمْ فَأَوْدَعَ قُلُوبَهُمْ أَحْقَادا بَدْرِیَّهً وَ خَیْبَرِیَّهً وَ حُنَیْنِیَّهً وَ غَیْرَهُنَّ فَأَضَبَّتْ عَلَی عَدَاوَتِهِ وَ أَکَبَّتْ عَلَی مُنَابَذَتِهِ…

واینکه امیرالمؤمنین عصرحاضر(آیت الله لاریجانی)کدام بستگان وخویشان گردنکش منتقدان راکُشته بوده!جای تأمل وتأسف دارد،بخاطراین تشبیه و قیاس مع الفارق.

حمایت قاطع مجلس از پلیس در برخورد با بی‌حجابی/ امیدی به دستگاه‌های فرهنگی نیست!

محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی( عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس) نیز پیش از این به ایرناپلاس خبر داده بود که بر اساس اطلاعات او، اکبر طبری همراه صادق آملی‌لاریجانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:آیت الله صادق آملی لاریحانی(رئیس پیشین قوه قضا)،معاونش(طبری)راازهرگونه اتهام تبرئه کرده بود وازانتشارجنین اخباری ناراحت شده بود.

الف(۲۳ تیر ۱۳۹۸)نوشت:بعد از انتشار این گزارش در ایرناپلاس، دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار جوابیه‌ای از این خبرگزاری و همچنین این دو فعال سیاسی اصولگرا انتقاد کرده و آنان را متهم به تخریب آملی‌لاریجانی کرد.

همچنین در این جوابیه از اکبر طبری دفاع شده و تأکید شده بود: «برخی از اتهامات مطرح در مورد معاون اجرایی حوزه ریاست قبلاً در دادسرا بررسی شده و کذب بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خود مستقلاً آنها را بررسی و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده بود.»وحضور طبری را در مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب کرده بودند./الف.

***

سخنگوی قوه قضائیه:«اکبری طبری» به دلیل اعمال نفوذ بازداشت شد.

غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سؤالی درباره ماجرای بازداشت اکبر طبری معاون سابق قوه قضائیه که گفته می‌شود این بازداشت در خصوص دسترسی به حساب‌های این قوه و برداشت وجوهی از سوی متهم بوده است،‌ گفت: موضوع(حسابهای قوه قضائیه نیست)بلکه، پرونده ناظر بر ارتباطات ناثواب و خلاف موازین اخلاقی با برخی اصحاب پرونده و توصیه و اعمال نفوذ در برخی پرونده‌های قضایی بوده است.

اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ بازداشت طبری به دلیل اعمال نفوذ در پرونده‌ها

سخنگوی قوه قضائیه درادامه گفت: از هر دو نماینده مجلسی که در این موضوع اظهار نظر کرده‌اند(زاکانی وپورمختار) گله دارم چون قرار نیست کس دیگری سخنگو باشد و اخبار قوه قضائیه را اعلام کند. در این پرونده نماینده مجلس دیگری(محمودصادقی) که از محتوای آن بی‌اطلاع بوده است اظهار نظر کرده است. آیا سزاوار است بدون اطلاع از موضوع پرونده بر اساس ذهنیات شخصی مسائلی را به افراد و اشخاص نسبت دهیم؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه شد

/ششمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه۲۵ تیر ۱۳۹۸فارس.

آیت الله آملی لاریجانی «رئیس مجمع تشخیص مصلحت »نظام شد ۹ دی ۱۳۹۷

«بسم الله الرحمن الرحیم

آیت‌الله جناب آقای حاج شیخ صادق آملی لاریجانی دامت توفیقاته،

با توجه به نقش بی‌بدیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در اداره و قوام و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی و با عنایت به ارتحال عالم مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی رحمه‌الله‌علیه و ضرورت سامان‌یابی هر چه سریعتر ارکان مجمع، جنابعالی را به ریاست آن مجمع مهم و تأثیرگذار و نیز به عضویت فقهای شورای محترم نگهبان منصوب می‌کنم.

image.png

همان‌طور که پیش از این در حکم دوره‌ی جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده‌دار مسئولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد مؤثر و مهم نیز می‌باشد که با توجه به سابقه‌ی برجسته و ارزشمند جنابعالی در شورای نگهبان و مدیریت پر تلاش و عالمانه و مخلصانه بر قوه قضائیه، امید می‌رود با حضور فعال و عالمانه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایفای نقش مؤثر دبیرخانه و دبیر محترم در انجام وظایف خود تحت نظارت و اشراف ریاست مجمع، مسئولیت‌های محوله در این دوره در کمال اتقان و به بهترین وجه به انجام برسد.

با عنایت به اهمیت مسئولیت‌ها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می‌رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق امور در قوه قضائیه، در مسئولیت‌های خطیر یادشده مُتَمحّض گردید. از خداوند متعال توفیق وافر و کمک همه‌جانبه‌اش را برای آن جناب و همکاران مسألت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله    سیّد علی خامنه‌ای/۹ دی ۱۳۹۷

درپی استعفای آیت الله حاج صادق لاریجانی -مقام معظم رهبری در۱۶اسفند۱۳۹۷سیدابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضامنصوب کردند.

سید ابراهیم رئیسی کیست؟

«آیت الله صادق لاریجانی» در ۲۴ مرداد سال ۱۳۸۸ توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان رئیس قوه قضائیه منصوب شده بود.

متن آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی مسئولان و کارگزارن نظام

سیدابراهیم رئیسی هفت روز پس از اینکه بر مسند ریاست قوه قضاییه نشست(دراولین جابجایی)،

طبری را برکنار و یوسف باقری را به‌جای او، به‌عنوان سرپرست معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه منصوب کرد.

بازداشت اکبر طبری مقام سابق در قوه قضاییه

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی با صدور حکمی(۲۸ اسفند ۱۳۹۷) یوسف باقری را به جای اکبر طبری، به عنوان سرپرست معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه‌قضاییه منصوب کرد.

باقری معاون اداری‌مالی دادگستری استان تهران است ، اکنون با حفظ سمت، در معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه‌قضاییه نیز مشغول به کار شده است.

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:شباهت «طبری» با کلاهی وکشمیری

کلاهی «امین» مسئولین رده بالای حزب جمهوری اسلامی بود .

کشمیری آنقدرمحبوبیت داشت که شهیدرجایی پُشت سرش نمازمی خواند وبخاطراینکه مسئولین بیت امام حمینی،اجازه نداده بودنداو-بدون تفتیش کیف همراه-به حضورامام برسد،موجب دلخوری رئیس جمهوروقت شده بود!

وسرانجام نهایت سوءاستفاده را ازاین«اعتماد»کردند،(کلاهی ۷ تیر ۱۳۶۰حزب را منفجرکرد وآن فاجعه راآفرید،شهادت۷۲تن)و (کشمیری ۸ شهریور ۱۳۶۰نخست وزیری رامنفجرکرد،رجایی وباهنررا بشهادت رساند).

آیت الله صادق آملی لاریجانی هم تاهمین اواخردردفاع از«طبری»به نیروهای انقلاب توپید!

شباهت دیگر «اکبرطبری»با آن ۲ملعون این است که علیرغم ایتهمه رسانه ها ،درطول ۲۰سال خدمت درمصادرمهم قوه قضائیه(معاونت اجرایی واقتصادی) سعی کرده عکسی ازخودش منتشرنشود،دربعضی جاهاهم که مجبوربود ه درمعرض عکاسان باشد،سرش «کلاه»است ویاسرش پایینه!. ویادرپناه دستش ازتصویربرداران درامان مانده.

«طبری »متولدیکی ازروستاهای شهرستان «بابل»مازندران است که  مسئولیت ساخت و راه‌اندازی پروژه های»:مجتمع اقامتی رفاهی شاهچراغ شیراز، مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی قوه قضائیه، مجموعه آبی و استخرهای شیراز، مشهد و سرعین ،مجتمع فرهنگی رفاهی بــزرگ میلاد مشهد ..

***

افشاگری جدید«زاکانی»ازاعمال نفوذ«طبری»درپرونده های قضایی 

علیرضا زاکانی سیاستمدار و نماینده مجلس نهم طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که ده‌ها هزار میلیارد تومان فساد صورت گرفته در پرونده‌ها به بیت المال برگشته و خرج نیازمندان کشور شود.

به گزارش الف، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام رئیسی رئیس دستگاه قضا نکاتی را در مورد مفاسد اقتصادی اخیر مطرح کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب رئیسی

ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیات

احتراماً بنابر ضرورت حیاتی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نظام اسلامی و اقدامات انقلابی و قابل تقدیر جنابعالی در مواجهه با فساد و مفسدان اقتصادی کشور  که بحمدلله مایه امید ملت رشید ایران شده است موارد زیر تقدیم می شود تا ضمن سرعت بخشیدن به حرکت بسیار خوب قوه قضائیه، نتایج عملی این جهاد مبارک بیشتر آشکار شود.

نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

الف)  پرونده مربوط به «شرکت بازرگانی پتروشیمی» که در شعبه سوم دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی توسط قاضی پاکدست، فهیم و شجاع آقای مسعودی مقام در حال رسیدگی به اخلال شش میلیارد و ششصد میلیون یورویی است نیازمند توجه به سایر فسادهای صورت گرفته از جمله:

۱/الف) عدم درج نکات بسیار مهم و ابعاد پنهان مانده در کیفرخواست تنظیمی ارایه شده به دادگاه محترم ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی دادگاه انقلاب وجود دارد که برخی از موارد آن عبارت است از:

نحوه واگذاری این مجموعه ارزشمند به قیمت بسیار پائین ۱۰۱ میلیارد تومان اقساطی، در حالی که قیمت آن حداقل بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان باعنایت به محاسبه حداقلی جایگاه ویژه این شرکت بعنوان تنها صادر کننده مواد پتروشیمی ایران ، ارزش برند و ممتاز بودن آن در سطح جهانی، ارزش دارایی های شرکت در داخل (شرکت حمل و نقل پتروشیمی و شرکت اسپیک با دارایی های فراوان، دفتر مرکزی در میدان ونک و انبار سه هکتاری شادآباد در تهران) و خارج ایران (دفاتر لندن، آلمان، سنگاپور، دبی، ترکیه، شانکای و پکن چین، کره، هند، ) و نهایتاً قراردادهای منعقده این شرکت فوق العاده استراتژیک و پرسود به همراه مواد پتروشیمی تحویلی از قبل موجود در انبار آن قبل از واگذاری، حکایت از فساد گسترده در واگذاری این مجموعه ارزشمند دارد.

رسیدگی به تعهدات این شرکت برابر ده سال تفاهم نامه صورت گرفته ضروریست، بخصوص مغایرت های حدود یک میلیارد و صد میلیون دلاری (ارز ۳۰۰۰ تومانی با محاسبه ریالی ارز دولتی ۱۱۲۶ تومانی در سال های ۹۱ و ۹۲ ) این شرکت خلاف قرارداد منعقده با تولید کنندگان پتروشیمی

عدم پرداخت صورتجلسه میزان بدهی های شرکت بازرگانی پتروشیمی به هلدینگ خلیج فارس در سال ۱۳۹۴ که به امضاء طرفین رسیده و اکنون با تاخیر دیرکرد آن برابر قراردادهای منعقده یک میلیارد و پانصد میلیون دلار می باشد که شرکت بازرگانی پتروشیمی متعهد بر پرداخت آن بوده که از این کار سرباز زده است.

بازپرداخت بخشی از طلب پتروشیمی خلیج فارس به میزان پانصد میلیون یورو برای پنجاه درصد شرکت پترول با محاسبه نادرست قیمت این شرکت با تبانی آقایان:

« جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی»

(این شرکت با مبلغ ده میلیارد تومان تاسیس شده و با تاسیس شرکت های کاغذی ابتدا صد میلیارد تومان ارزش گزاری شده و سپس با قیمت هزار میلیارد تومان– یک میلیارد دلار بنا بر قیمت وقت – محاسبه و پنجاه درصد آن را به پتروشیمی خلیج فارس بابت بدهی داده شده است ) انجام شده که در آن بیت المال ضایع شده است.

۲/الف) عوامل اصلی و کلیدی این پرونده با تبانی و اعمال نفوذ آقایان طبری و جلیل سبحانی از کیفر خواست تنظیمی در شعبه سوم دادگاه انقلاب از قلم افتاده است که بی شک بازپرس تنظیم کننده این کیفر خواست  باید پاسخگو باشد.

عوامل دیگر و موثرین اصلی عبارتند از آقایان

«علی نقی خاموشی» بعنوان سهامدار و رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گزاری ایران بعنوان خریدار شرکت بازرگانی پتروشیمی

« جلیل سبحانی» بعنوان مدیرعامل شرکت اسپیک از شرکت های اقمار آن که بیشترین تبانی و فساد را مرتکب شده است

« مهدی شریفی نیک نفس» که معاونت مالی و اقتصادی این شرکت را در زمان وقوع جرایم متعدد داشته و الان از شش سال پیش مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی شده اند که با تبانی و تنظیم هدفدار کیفر خواست اسمی از آنان در پرونده مطروحه در شعبه سوم دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

پرونده قطور و بسیار مهم دیگر این شرکت که دارای اتهامات و تخلفات بسیار زیادی است که عوامل آن از جمله سه نفر ذکر شده در بالا در آن نقش آفرین هستند و از طریق شکایت شکات و گزارشات رسمی و همچنین گزارشات مردمی ارسالی از دفتر مراجعات مردمی مقام معظم رهبری

با اعمال نفوذ آقایان« اکبر طبری و جلیل سبحانی» مسکوت گذاشته شده است که این فساد و اعمال نفوذ با ایستادگی تمام بازپرس متدین و انقلابی شعبه شش دادسرای امنیت(شعبه شهید مقدسی) و معاون محترم شجاع و امانتدار دادستان و سرپرست دادسرای امنیت مواجه شده و اینک این پرونده نیازمند دستور رسیدگی قاطع و ویژه جنابعالی دارد.

اعمال نفوذمسئولین مدیران میانی وزارت اطلاعات درشرکت پتروشیمی

علی رغم فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اقتدار نظام اسلامی را به رخ مستکبران و سیستم های امنیتی مرتبط با آنان می کشانند، در راستای آسیب شناسی موجود

«مدیرکل وقت انرژی وزارت اطلاعات »آقای ( الف)

و

«رئیس اداره و متولی صنایع پتروشیمی وزارت اطلاعات» آقای( م )

حمایت های گسترده ای از آقایان جلیل سبحانی و مهدی شریفی نیک نفس نموده و با حمایت های مغرضانه رسیدگی به این پرونده ها را مختل نموده اند.

در این خصوص این دو نفر حضوراً حمایت های جدی خویش را به بنده منعکس کرده و با مطلعین و معترضین به این فساد بزرگ هم برخورد نموده اند.

ضمناً آقای محمد حسین شیرعلی یکی از متهمین اصلی پرونده فساد کلان اقتصادی شرکت بازرگانی پتروشیمی در زمان وقوع جرم از مدیران وزارت اطلاعات بوده

 که با سوءاستفاده از جایگاه خویش از برخی از مفسدان حمایت نموده و با تبانی با آنها خود نیز آلوده به فساد بوده و اینک از کشور متواری شده است.

همچنین برخی از کارشناسان و ضابطان این پرونده که به انحاء مختلف از سازمان ها و نهادهای مربوطه منفک شده اند اینک با حقوق های بالا در شرکت های بازرگانی پتروشیمی، تخت جمشید و دیگر شرکت های اقماری مشغول به کار شده اند که این امر بیانگر «تبانی و مهندسی پرونده» و اطاله دادرسی پنج ساله این تخلفات بوده اند.

دادستانی سابق(جعفری دولت آبادی) تهران هم مقصراست.

دادستانی سابق تهران متاسفانه تحت تاثیر آقای طبری به وظایف قانونی خویش عمل نکرده و پرونده مهم اخلال اقتصادی را علی رغم درخواست حضرت آیت‌الله لاریجانی از مقام معظم رهبری و مجوز ایشان برای رسیدگی خاص به پرونده فساد اقتصادی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۰ می بایست بطور ویژه رسیدگی نماید را در آبان ماه سال ۱۳۹۷ و سه ماه بعد از حکم ویژه رهبری معظم و برخلاف این حکم برای رسیدگی با امضای معاون دادستان وقت تهران به شعبه یک کیفری استان فرستاده است که با اعتراض دستگاه های نظارتی، در دی ماه همان سال به دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی – در زمان ریاست قبلی قوه قضائیه – ارسال شده است.

۳/الف) سایر تخلفات عدیده این شرکت از جمله:

تشکیل گروهی امنیتی از بازنشستگان یکی از دستگاه های امنیتی و تغییر ساختار شرکت و تعدیل نیروهای متخصص و کاردان این شرکت(۵۹ نفر رسمی – با پرداخت حقوق ماهیانه آنها – و ۲۷ نفر قراردادی به بهانه تعدیل جمعاً ۸۶ نفر،

با «پرداخت پاداش های نجومی از یک صد میلیون تومان تا یک میلیارد» تومان به هر فرد)

برای تخلیه-تعدیل- نیروهای کاردان شرکت و زمینه اعلام برشکستگی شرکت بازرگانی برای عدم پرداخت بدهی های این شرکت و حقوق بیت المال صورت پذیرفته در حالی که بعداً تعدادی از افراد شبکه خویش را تحت عناوین مختلف جذب نموده اند.

شکایت صوری و پرونده سازی برای فریب دستگاه های نظارتی

مسئولان شرکت بازرگانی پتروشیمی در خارج کشور برخی محصولات پتروشیمی که سرمایه ملی می باشند را با مهندسی و تبانی به شرکت های خارجی متعلق به برخی مدیران و سهامداران شرکت سرمایه گذاری ایران تحویل داده و در یک فرآیند شکایت صوری و پرونده سازی اقدام به فریب دستگاه های نظارتی می نمایند.

بطور نمونه در یک فقره ۶۶ میلیون یورو توسط« شرکت آلپاین» متعلق به آقای« علایی رحمانی »جنس دریافت شده و سپس شرکت مذکور به نام افراد خارجی شده و از انجام تعهدات سرباز زده است.

ارتباط و همکاری با متهم اصلی متواری شده پرونده کلاسه ۹۹۸۲۱۲۶۴۰۰۰۰۴در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر مجتمع امور اقتصادی تهران معروف به «پرونده آهنیها» یا «آبدار »به نام آقای

« احمد طاهری نسب» که بر اساس پرونده کلاسه ۸۸۰۰۹۵/۱۱۹۲/۸۸  دادنامه ۲ مورخ ۱۳۸۸/۱/۲۸  به میزان ۱۰۲ میلیون دلار در سال ۱۳۸۳ با جعل اسناد و ارایه مدارک صوری  از بانک های مرکزی، ملی، سپه، کشاورزی، تجارت و صادرات کلاهبرداری نموده و از ۱۳۸۳/۸/۲۶ از کشور متواری شده و اینک در دبی وکیل و نماینده شرکت بازرگانی پتروشیمی دبی شده است.

واگذاری محموله های پتروشیمی به افراد صوری در توافق مفسدانه درون شبکه ای در شرکت بازرگانی پتروشیمی که مصداقی از آن را در واگذاری محموله هفتاد میلیون درهمی به افراد درون شبکه ای شرکت و دریافت تضمین هفتاد میلیون درهم (هفتاد میلیارد تومانی برابر قیمت وقت درهم) از نگهبان ساختمانی به نام آقای« ح ر » تحت عنوان جعلی یکی از صرافان معتبر تهران انجام شده که این فساد در زمان مدیرعاملی آقای شریفی نیک نفس انجام پذیرفته است.

۴/الف) آقای جلیل سبحانی در دادسراهای پولی بانکی، کارکنان دولت و … پرونده های متعدد دیگری نیز دارد که با تبانی آقای طبری رسیدگی نشده که نیاز به اعاده رسیدگی دارد و نقطه مهم و بسیار حائز اهمیت دیگر نفوذ ایشان در دستگاه های امنیتی، نظارتی و قضایی کشور علی رغم داشتن اقامت و گرین کارت برای خود و خانواده اش در کشورهای غربی است که نیازمند رسیدگی اساسی می باشد.

ضمانت وحمایت ««طبری» ازمتهم«سیدحسن کاظمی»

ب) اخیراً دستگاه قضایی اقدام به بازداشت آقای «سید حسن میرکاظمی »بابت تخلفات متعدد بانکی نموده است، از آنجایی که ایشان نیز از ارتباط وثیقی با آقای طبری برخوردار بوده اند تنها در یک پرونده با بهره برداری از تسهیلات بانک صادرات استان گلستان و

با ارایه اسناد جعلی مبالغ کلانی را کلاهبرداری نموده که بنا بر بررسی نهایی اسناد موجود، قریب هزارو پانصد میلیارد تومان در این مورد بدهکار به بانک صادرات استان گلستان می باشد که متاسفانه سال ها پرونده مذکور در دستگاه قضایی رسیدگی نشده

و بعد از اعمال نفوذ آقای طبری و رسیدگی خلاف واقع در کمال ناباوری رای به نفع آقای میرکاظمی داده اند که خوشبختانه این تبانی مورد اعتراض مسئول عزیز مدیریت شعب این بانک در استان گلستان و ارشد حقوقی فداکار و انقلابی این بانک قرار گرفته است. این موضوع نیازمند دستور اکید جنابعالی برای برخورد با خاطیان و مفسدین این پرونده بعنوان یکی از پرونده های آقای میرکاظمی و رسیدگی به سایر پرونده های فسادآلود ایشان دارد.

در خاتمه امیدوارم ده ها هزار میلیارد تومان فساد صورت گرفته در پرونده‌های فوق الذکر به بیت المال برگشته و خرج نیازمندان از مردم عزیز کشورمان شود، علاوه بر اینکه بسیار خشنودم که وجود مبارک جنابعالی در قوه قضائیه و مسیر پربرکت آغاز شده منشاء تحولی بزرگ در ریشه کنی فساد در نظام اسلامی شده است تا خواسته بحق رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مردم عزیز ایران محقق شود.

بی شک به تعبیر زیبای خلف صالح بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) با برخورد جنابعالی با فساد، صداها و سپس نعره های مفسدین، آلودگان و یا غافلان بلند خواهد شد که به لطف الهی، مدد اهل بیت(علیهم السلام) و حمایت های رهبری معظم و مردم بی اثر خواهد شد. ضمن آرزوی موفقیت مجدد برای جنابعالی ان شاءالله اسناد موارد فوق را تقدیم حضرتعالی خواهم نمود.منبع:/۲۷ مرداد ۱۳۹۸الف بااندکی اصلاحات.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:

سمت راست-«علی القاصی مهر» آمد و  «عباس جعفری دولت آبادی» رفت.

دادستان تهران

مراسم تودیع و معارفه دادستان تهران۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

جعفری دولت آبادی ، تابستان ۱۳۸۸جایگزین قاضی«سعیدمرتضوی»شده بود.

درپرونده مرتبط با اکبر طبری ۱۷ نفر را بازداشت شده اند که۲نفرشان قاضی هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیرا اخبار مختلفی درباره اعترافات «اکبر طبری» منتشر می‌شود که شامل اتهاماتی علیه برخی مسئولان قوه قضاییه است، بفرمایید آیا این اخبار صحت دارد و پرونده طبری به کجا رسید؟ گفت: ما در این پرونده نیز مانند سایر پرونده‌ها به لحاظ ملاحظات قانونی اطلاع رسانی را از محتوای پرونده انجام ندادیم، منتها از این خلا ایجاد شده برخی سوءاستفاده کردند و موضوعاتی را به عنوان اعترافات متهم یا متهمان این پرونده منتشر کردند که این موضوعات و این اعترافات ادعایی مورد تایید ما نیست.

نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

غلامحسین اسماعیلی در یازدهمین نشست خبری امروز(۹ مهر ۱۳۹۸) با رسانه‌ها: رسیدگی قضایی خود را بلادرنگ و بدون ملاحظه این و آن انجام می‌دهیم و در همه پرونده‌ها نیز من جمله این پرونده که من در سوال اول هم به نوعی پاسخ دادم که در این پرونده ۱۷ نفر را بازداشت کرده‌ایم. همانطور که اشاره کردم ۲ نفر هم از قضات هستند که یک نفر قاضی شاغل و یک نفر هم قاضی بازنشسته است. فعلا عدد متهمان این است و در آینده ممکن است به عدد متهمان اضافه شود، کما اینکه ممکن است از برخی از افراد رفع اتهام شود و پرونده مسیر رسیدگی خود را در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی را طی می‌کند./

توضیح مدیریت سایت -پیراسته فر:یکی ازقضات مرتبط باپرونده آقای طبری،«بیژن قاسم زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه»است.

خبرگزاری تسنبم درهمین روز(۹مهر ۱۳۹۸)نوشت:«ب.ق» روز جمعه هفته گذشته با دستور قضایی بازداشت و راهی زندان شده است،بازداشت این «بازپرس» سابق دادسرای کارکنان دولت در راستای برخورد با فساد در درون قوه قضائیه صورت گرفته است.

برای مروری کوتاه ازتحولات قوه قضائیه دربعدازپیروزی انقلاب اسامی به این لینک مراجعه کنید:

ازخلخالی”بهشتی تارئیسی”۱+۶مروری بر تحولات قوه قضائیه۴۰سال انقلاب

درباره نویسنده

2121مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما