قطع گسترده و چند ساعته برق در نیویورک آمریکا۲۳ تیر ۱۳۹۸

قطع گسترده و چند ساعته برق در نیویورک آمریکا۲۳ تیر ۱۳۹۸

قطع گسترده و چند ساعته برق در نیویورک آمریکا۲۳ تیر ۱۳۹۸

قطع گسترده و چند ساعته برق در نیویورک آمریکا زندگی ده‌ها هزار تن را تحت تاثیر قرار داد، در کار مترو، فعالیت‌های تجاری و آسانسورهای شهر اختلال ایجاد کرد.

مقام‌های مسئول ساعت‌ها در تلاش برای حل مشکلی بودند که در سالگرد رخداد مشابهی در سال ۱۹۷۷میلادی(۱۳۵۶شمسی) صورت گرفته‌است.

(تصاویر)

آتش‌نشانی نیویورک اعلام کرده قطع برق دامن‌گیر بیش از ۶۰ هزار تن در منطقه‌ای از میدان تایمز تا خیابان ۷۲ و برادوی شده‌است.

میدان تایمز تقاطع بسیار مشهوری در محله منهتن است. خیابان برادوی نیز از خیابان‌های مشهور است که در منهتن قرار گرفته‌ و از مهم‌ترین مراکز نمایش و تئاتر در جهان به‌شمار می‌رود.

تصاویری که یک ایستگاه مترو در منهتن را نشان می‌‌دهد.

گزارش شده که بسیاری از آسانسورهای شهر نیز متوقف شده، چراغ‌های راهنما از کار افتاده‌اند و برخی ایستگاه‌های مترو نیز از پذیرش مسافران شهری بازایستاده‌اند.

سی‌ان‌ان از شهردار نیویورک نقل کرده که مشکل فعلی ناشی از اختلال مکانیکی در سیستم برق‌رسانی شهر است.

بیل ده بلاسیو گفته «ظاهرا مشکلی در مسیر انتقال برق از بخشی از شهر به بخش دیگر رخ داده‌است».

این شهروند می‌گوید شرایط «خیلی سورئال است».

در هر صورت کار امدادرسانان و نیروهای آتش‌نشانی به‌طور مشخصی افزایش یافته، در حالی‌که مجبور هستند برای کمک به کسانی که در آسانسورها و واگن‌های مترو گیر افتاده‌اند، از یک گوشه شهر به گوشه دیگر بروند.

۴۲ سال پیش نیز قطعی گسترده برق در نیویورک، بخش‌های زیادی از این شهر را تحت تاثیر قرار داده بود.

(تصاویر)

منبع:/رادیوفردا۲۳تیر۱۳۹۸ بنقل ازرویترز، اسوشیتدپرس، سی‌ان‌ان.

مدیریت سایت-پیراسته فر:درامریکاهم براثرطوفان وبرف سنگین ویاحوادث دیگر قطعی برق اتفاق می افتد.

درشهریور۱۳۹۷برق نیم میلیون ازمردم امریکاقطع شد-براثرطوفان

توفان «فلورانس» به سواحل شرقی آمریکا رسیده است و باعث شده که برق ۶۰۰ هزار خانه قطع شود، ساختمان‌ها خراب شوند و همچنین عده‌ای از اهالی مناطق توفان‌زده در توفان گیر افتاده‌اند.

در «ایالت کارولینای شمالی »ده‌ها نفر از هتلی که در آستانه فرو ریختن بود نجات داده شدند.

به ۱.۷ میلیون نفر هشدار داده شده که خانه‌های خود را تخلیه کنند.

وزیر حمل و نقل ایالت کارولینای شمالی گفته است که ممکن است سیلی رخ دهد که هر هزار سال یک بار اتفاق می‌افتد.

یک کارشناس سرویس هواشناسی ملی آمریکا گفته است که احتمال دارد دو تا سه روز دیگر یک دوره هشت ماهه بارندگی در کارولینای شمالی شروع شود.

مرکز ملی توفان، وابسته به سرویس هواشناسی آمریکا می‌گوید که اگر چه پنجشنبه شب سرعت باد کاهش کمی داشت اما به دلیل حجم زیاد باران و پیش‌بینی وقوع توفان این اتفاق می‌تواند به شدت خطرناک باشد.

تا پیش از صبح امروز میزان بارندگی در یکی از شهرهای آمریکا به ۷۶ سانتی متر رسید.

بنا بر پیش‌بینی‌ها این توفان حدود ۱۸ تریلیون گالن آب باران را در آمریکا به زمین خواهد ریخت.

برق بیش از ۶۲۰ هزار واحد مسکونی و تجاری تا به حال قطع شده است. شرکت‌های توزیع برق هشدار داده‌اند که سه میلیون واحد مسکونی و تجاری با خطر قطع برق روبرو خواهند بود.

مقامات هشدار داده‌اند که برقراری مجدد برق می‌تواند روزها و حتی هفته‌ها طول بکشد.

بخش‌هایی از شهر نیوبرن در کارولینای شمالی، با ۳۰ هزار سکنه، ۳ متر زیر آب رفته است.

پگی پری، ازمردم محلی، به سی‌ان‌ان گفته است که به اتفاق سه نفر از اعضای فامیلش در فضای زیر شیروانی خانه گیر کرده بودند. او گفته است که خانه اش در چند ثانیه تا کمر زیر آب رفت./۲۳ شهریور ۱۳۹۷بنقل ازBBC

در۱۹آذر۱۳۹۷برق صدهاهزارنفرازمردم امریکا براثربرف وتوفان فطع شد.

توفان برف سنگینی که ایالت‌های جنوب شرقی آمریکا را درنوردیده به مرگ سه نفر و قطع برق صدهاهزار نفر در سرما منجر شده است.

در ایالت کارولینای شمالی در پی بارش بیش از نیم متر برف، دو روز آخر هفته وضعیت اضطراری اعلام شد.

یک مرد با سقوط درختی روی خودرویش کشته شد. جستجو به دنبال راننده دیگری که ‌خودرویش در رودخانه پیدا شده ادامه دارد.هزاران پرواز در منطقه جنوب شرقی کشور لغو شده‌اند.

«روی کوپر» فرماندار کارولینای شمالی روز دوشنبه۱۰دسامبر۲۰۱۸( ۱۹ آذر ۱۳۹۷) در کنفرانسی خبری گفت: در برخی نقاط در یک روز به اندازه یک سال برف باریده است.

به گزارش سازمان هواشناسی ملی روز یکشنبه همزمان با توفان بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ایالت‌های کارولینای شمالی و جنوبی، آلاباما، تنسی و جورجیا بدون برق بودند.

انتظار می‌رود توفان روز دوشنبه از این منطقه عبور کند اما مایکل شیچل کارشناس ارشد این سازمان هشدار داده وضعیت هوا کماکان خطرناک خواهد ماند.

این کارشناس به خبرگزاری رویترز گفته توفان به کندی از کارولینای شمالی و جنوبی عبور خواهد کرد اما خوشبختانه به منطقه نیوانگلند نخواهد رسید./بنقل ازBBC

***

شبکه خبر۱۸ آبان ۱۳۹۱می نویسد: بارش برف و باران موجب قطع برق درآمریکا شد.
طوفان پشت طوفان مردم آمریکا را کلافه کرده است. هفته گذشته بود که طوفان سندی برق نیو یورک را قطع کرد، دهها نفررا کشت و میلیاردها دلار خسارت برجا گذاشت .

بر اساس گزارش های مخابره شده خسارتهای بارش سنگین برف و ورزش شدید باد، بار دیگر موجب قطع برق در شمال شرق آمریکا شد. به گفته مقامات محلی آمریکا، وزش طوفان شمال شرقی که دامنه آن از منطقه «کیپ کد» در ایالت ماساچوست به منطقه نیویورک گسترده شد و سرمای شدیدی همراه داشت، فوری موجب قطع خطوط برق و توقف کار کارگرانی شد که مشغول تعمیر و اتصال دوباره خطوط برق در پی طوفان سندی بودند.
طوفان شمال شرقی که موجب جاری شدن سیل و یخبندان در برخی مناطق شده است، برق بیش از ۱۳هزار شهروند نیویورک را قطع کرد.همچنین شمار افرادی که در منطقه از نعمت برق محرومند، از ۶۴ هزار نفر در بامداد چهارشنبه به بیش از ۷۷ هزار نفر افزایش یافته است. در منطقه لانگ ایلند حدود ۲۰۰ هزار نفر برق ندارند.
بنا بر اعلام مسئولان برق نیوجرسی، شمار شهروندانی که برق خانه هایشان در این منطقه قطع شده است نیز از ۱۵۱ هزار نفر در بامداد دیروز به حدود ۲۵۰ هزار نفر رسیده است.
کریس کریستی، فرماندار نیوجرسی ، پیش از طوفان درباره احتمال قطع گسترده برق هشدار داده بود. بارش شدید برف نیویورک را سفیدپوش کرده است. ارتفاع برف در حومه این شهر به بیش از شش اینچ می رسد./پایان شبکه خبر

خبرذیل بنقل ازخبرگزاری میزان است(۲۵تیر۱۳۹۸)

یکی از نیرو‌های اصلی پیش‌برنده زندگی بشر کنونی روشنایی و جریان برق است، به گونه‌ای که حتی تصور ادامه زندگی بدون نور برق غیرممکن است، به ویژه برای بخش عظیمی از انسان‌ها که هم‌اکنون در شهر‌های کوچک و بزرگ به سر می‌برند و جزءجزء زندگی روزانه‌شان بیشتر به جریان برق وابسته است.

قطع برق نیویورک

نیویورک امریکا

قطع برق نیویورک

شاید تصور شود وابستگی تام و تمام زندگی کنونی ما به جریان برق تنها در صورتی می‌تواند پیامد‌های فاجعه‌بار و هولناکی داشته باشد که جریان برق به مدت طولانی قطع شود و زندگی را به طور کلی مختل کند؛ همه ما خاموشی‌های چند ساعته برق را تجربه کرده‌ایم و به خوبی این واقعیت را درک کرده‌ایم که خاموشی‌های طولانی‌مدت چند روزه چه عواقب وحشتناکی خواهد داشت.

قطع برق نیویورک

قطع برق نیویورک

با این حال شواهدی از قطع جریان برق و در خاموشی‌فرورفتن یک‌باره یک شهر در برخی از کشور‌ها وجود دارد که نشان داده خاموشی حتی چند ساعته برق می‌تواند چه صحنه‌های هولناکی را بیافریند، یکی از این موارد قطع جریان برق شهر نیویوک آمریکا در سال ۱۹۷۷ است.

قطع برق نیویورک

امریکا۱۹۷۷میلادی(۱۳۵۶شمسی)

قطع برق نیویورک

در ساعت ۲۱ و ۳۴ دقیقه ۱۳ جولای سال ۱۹۷۷ بر اثر برخورد صاعقه به خطوط انتقال برق شهر نیویورک به یک‌باره بخش بزرگی از این شهر در خاموشی مطلق گرفتار شد و تا ۲۵ ساعت مداوم قطع برق ادامه داشت.

قطع برق نیویورک

غارت باقطع برق

قطع برق نیویورک

بنا به گزارش نیویورک تایمز خسارت ۲۵ ساعت بی‌برقی در شهر نیویورک بسیار وسیع بود؛ در طی این زمان ۲۵ ساعت بیش از هزار مورد آتش‌سوزی در سطح شهر گزارش شده بود و ۱۶۰۰ فروشگاه نیز به طور کامل غارت شدند.

قطع برق نیویورک

آتش سوزی +قطع برق

قطع برق نیویورک

غارت و چپاول فروشگاه‌ها، تجاوز و تعرض و انتقام‌گیری‌های خونین به حدی بود که بیش از ۳۵۰۰ نفر در یک شب بازداشت شدند تا بزرگترین بازداشت تاریخ آمریکا رقم بخورد.

قطع برق نیویورک

دزدی وغارت

قطع برق نیویورک

گویی با قطع برق و خاموشی شهر، همه قوانین، چه قوانین بیرونی و چه قوانین اخلاقی به‌یک‌باره کارایی خود را از دست دادند و فرمان چپاول و تجاوز به حریم همه‌کس و همه‌چیز از سوی وجه تاریک انسان‌ها صادرشده بود و ناگهان انسان‌ها خود را در فضایی پیشاتمدنی و جنگلی دیدند؛ همه چیز در معرض دستبرد قرار گرفته بود.

قطع برق نیویورک

امریکا

قطع برق نیویورک

 

درباره نویسنده

2121مطلب نوشته است .

One Comment on “قطع گسترده و چند ساعته برق در نیویورک آمریکا۲۳ تیر ۱۳۹۸”

  • دیجیلا wrote on 20 جولای, 2019, 12:06

    اهمیت برق در تکنولوژی های مورد استفاده امروزی ما خیلی زیاد شده. واقعا قطعی برق فوق العاده سخته. امیدوارم تکنولوژی بتونه به طور کامل این مشکل رو در سال های نزدیک مرتفع کنه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما