پیامک کشف حجاب برای”محبی”دبیرستادامربه معروف

پیامک کشف حجاب برای

پیامک «کشف حجاب »برای خودروی حجت الاسلام جلیل محبی، دبیر(رئیس) ستاد امر به معروف و نهی از منکر

رئیس ستاد امربه‌معروف از پیامکی که برای کشف حجاب در خودرو برایش آمده در «توئیتر» نوشت.

حجت الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

درمان فساد وابسته به امر به معروف و نهی از منکر مسئولین است

«برای من هم پیامک اشتباه فرستادند اما این اشتباهات موجب نمی‌شود کار پلیس متوقف شود. ضمنا این کار به ستاد احیا ربطی ندارد و وظیفه قانونی پلیس است.»

***

ارسال پیامک «کشف حجاب »برای صاحبان خودرو

طی ماه‌های اخیر ارسال پیامک‌های کشف حجاب خبرساز شده بود. در برخی موارد افراد احضار شده ادعا کرده اند که در آن روز و ساعت در حال رانندگی نبوده اند.
کاربری نوشت: «هر کاری ممکنه موقع شروع ایراداتی داشته باشه اما وقتی ایرادات خیلی میشه دست اندرکارانش باید یک فکری بکنن و الا اصل ماجرا زیر سوال میره!»

منبع:۰۹ مرداد ۱۳۹۸عصرایران بنقل ازروزنامه خراسان

محتوای پیامک این بود: مالک خودرو شماره … در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است. لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار، ابلاغ می‌گردد حداکثر ظرف ۷۲ ساعت جهت رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه نمایید.

ازدحام ایجاد شده در خیابان وزرا که سروصدا و تصاویرش در فضای مجازی منتشر می‌شد، بخاطر همین مهلت ۷۲ ساعته بود. با وجود این رئیس پلیس پایتخت ازدحام مراجعه کنندگان به پلیس امنیت اخلاقی را «مورد خاصی» ندانسته و به ایرنا گفته است: این مراجعه بخوبی مدیریت شد.

 

البته مراجعه‌کنندگان اعم از زن یا مرد، فقط صاحبان اصلی خودرو بودند نه لزوما کسانی که مرتکب تخلف کدهای ۱۴ و ۱۵ که به عنوان «بی حجابی یا حجاب نامناسب در خودرو» تعریف شده است. همان‌طور که پلیس اعلام کرده است که پیامک ها فارغ از اینکه اقدام به کشف حجاب از سوی چه کسی در خودرو انجام شده باشد برای مالک خودرو ارسال شده و ممکن است کسانی که کشف حجاب کرده‌اند مسافر باشند اما پلیس امنیت اخلاقی در این زمینه راننده خودرو را می شناسد.

چه کسی بی حجابی را گزارش می‌کند؟

از آنجایی که تخلف بدحجابی به شهروندان به صورت پیامک ارسال می‌شود، تصور عمومی این است که این تخلف نیز مانند سایر تخلفات پیامکی از سوی دوربین ثبت می‌شود، اما این تصور اشتباه است.به گفته سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت ماموران پلیس در سطح شهر خودروهایی که در آنها کشف حجاب می‌شود شناسایی و با آنان برخورد می کند.

علاوه بر این به گفته او رصد خودروهای حامل افراد هنجارشکن با چشمان غیرمسلح انجام می شود. با این حال سردار رحیمی شهروندان را مطمئن می‌کند که پلیس اظهارات کسانی را که نسبت به این اتهام اعتراضی داشته باشند شنیده و در صورت اثبات بی گناهی آنان مشکل حل می‌شود.

خودرو حریم شخصی یا عمومی؟

هربار با منتشر شدن اخبار تخلف حجاب در خودرو بحثی قدیمی شکل می‌گیرد، آیا خودرو جزو حریم شخصی تعریف می‌شود یا عمومی، اگر خودرو را حریم شخصی تعریف کنیم، موضوع کاملا عوض می‌شود اما قانون چیز دیگری می‌گوید.

در قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر که در سال ۹۴ به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید صراحتا بر این موضوع تاکید شده است.در تبصره ماده ۵ همین قانون، حریم خصوصی و حریم عمومی تعریف شده و بر اساس آن «اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می گیرند، مانند قسمت های مشترک آپارتمان ها، هتل ها، بیمارستان ها و نیز وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نیست.»

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ خبرآنلاین

ارسال «پیامک کشف حجاب» طی «۳ ثانیه» به مالک خودرو

ارسال «پیامک کشف حجاب» طی «۳ ثانیه» به مالک خودرو

سردار عبدالرضا آقاخانی(فرمانده نیروی انتظامی استان قم)گفت:

توقیف ۸۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قمپس از ثبت گزارش اعلام شده، برای صاحب خودرو بلافاصله طی ۳ثانیه پیامکی ارسال و مسئله کشف حجاب به وی تذکر داده می‌شود. همچنین ۷۲ ساعت مهلت داده می‌شود تا خود را به پلیس مربوط معرفی کند که پس از توضیح و ارشاد مرخص می‌شود./ایران۱۳۹۸/۳/۳۰

***

اگرپیامک اشتباهی آمده اعتراض کنید

سردار حسین اشتری ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان فارس در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سئوالات آنان پاسخ داد.

سردار اشتری: با متخلفان کشف حجاب در خودروها برخورد می‌شود

وی با اشاره به گلایه‌مندی برخی از شهروندان مبنی بر اجرای طرح ناظر و ارسال پیامک‌ برای صاحبان خودروها گفت: کشف حجاب جرم است و با متخلفان برخورد می‌شود اما چنانچه افراد اعتراض داشته باشند، فرم اعتراض پر کنند تا به آن رسیدگی شود. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸تسنیم

***

اعضای ستادامربه معروف

آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور، حجت‌الاسلام علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران، آیت الله احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، عبدالعلی علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما از اعضای حاضر در نشست بودند.

اعضای ستادامربه معروف ونهی ازمنکر

احیای امربه معروف و نهی از منکر نیازمند عزم همه دستگاه‌هاست

نشست اعضای اصلی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور سران کشوری و لشگری در مرکز این ستاد برگزار شد.

اعضای حاضر در نشست شامل حجت الاسلام علی اکبری، رئیس ستاد ائمه جمعه، آیت الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه کشور، رئیس سازمان صداوسیما، وزرای فرهنگ و ارشاداسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، فرماندهی نیروی انتظامی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگانی از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات

حجت الاسلام محبی

حجت الاسلام صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه

حجت الاسلام علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

مصاحبه با سید محمد بطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش،

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

احمد مازنی

حجت الاسلام والمسلمین مازنی رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور+آیت الله خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه موقت تهران

نشست اعضای اصلی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور سران کشوری و لشگری در مرکز این ستاد برگزار شد.

در این نشست که ریاست آن برعهده حجت الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران بود، از خدمات و زحمات آیت الله جنتی در طول دو دهه فعالیت و خدمات ایشان در راس ستاد امر به معروف تقدیر و تشکر به عمل آمد.

آیت‌الله جنتی از شهریورماه سال ۱۳۹۴ ریاست این ستاد را بر عهده داشت که چندی پیش در شهریورماه سال ۱۳۹۷ از این سمت خود کناه‌گیری کرد.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:اصلاحات اندکی درمنابع مأخوزه انجام گرفته است.

آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز(۲۱ تیر ۱۳۹۸) در خطبه‌های نماز جمعه مشهد

خانم بی حجاب!اسیر شهوترانی مردان هرزه هستی

دختر خانمی که موهای پریشانت را بیرون می‌اندازی و تصور می‌کنی با ولنگاری آزادی بدان که با ولنگاری اسیر شهوترانی مردان هرزه هستی.

آیت الله علم الهدی

اتومبیل حریم خصوصی نیست

* خواهر و دختر من ! سر و روی خودت را بپوشان؛ اگر فلسفه حجاب را حاضر نیستی قبول کنی و اهل توجیه و منطق نیستی به این خاطر باحجاب شو؛ روی کشف حجاب دختران ما دشمن حساب کرده . وظیفه می‌دانم از طرح اخیر ناجا تشکر کنم؛ اتومبیل حریم خصوصی نیست؛ اتومبیل وسط خیابان حریم خصوصی نیست.

زنانی که در اتومبیل کشف حجاب می‌کنند مورد بازخواست قرار گیرند

* این طرح رسما در مقابل زنان لاابالی می‌ایستد و باید زنانی که در اتومبیل کشف حجاب می‌کنند مورد بازخواست قرار گیرند و این خدمتی به ساحت صدیقه اطهر است؛ قانون حجاب در سال ۱۳۸۵ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و همه مراکز این کشور و تمام وزارتخانه‌های این کشور مسئول شدند و وظیفه آنها در قانون معلوم شد؛ از سال ۱۳۸۵ تا الان ۱۳ سال می‌گذرد و متاسفانه این قانون خاک می‌خورد.چرا؟ چه کسی باید جوابگو باشد در مورد قانونی که ۱۳ سال قبل تصویب شده. آیا دولت‌ها و دستگاه‌های قضایی و نیروهای نظامی و انتظامی نباید پاسخگو باشند؟ اگر جواب این مردم را ندهید جایی گریبان شما را می‌گیرند که راهی ندارید و آن سر پل صراط است.

برای فروش کالا در نمایشگاه، دختران عوضی را کنار هم ردیف کنند

* در پرتو اقتدار نظام قانون عفاف و حجاب تصویب شد و شما آقا گفتی من مسئول دولت یا مجلس و یا مسئولیت وزارت و انتظامی و نظامی و همه گفتید قبول می‌کنم اما در برابر اجرای یک قانون اصلی که مربوط به حفظ عظمت اسلام است قدم برنداشتید؛ صدها هزار شهید می‌ایستند و از توی مسئول مطالبه می‌کنند؟

چرا مسئولیت قبول کردی و فرمانده و رئیس دولت و وزیر شدی! زن ناهنجار لاابالی با ولنگاری در خیابان این مملکت جولان دهد و جنابعالی عملی نکنی؟ 

برای فروش کالا در نمایشگاه، دختران عوضی را کنار هم ردیف کنند و شما عکس‌العملی نداشته باشی! شما که وزیر این مملکت و مسئول این نمایشگاهی./منبع :۲۱ تیر ۱۳۹۸خبرآنلاین.

حجت‌الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، با انتشار بخشی از سخنان دیروز امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه، در صفحات مجازی خود در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و اینستاگرام نوشت:

وقتی برخی از امام جمعه‌ها خانم‌های بی‌حجاب را با توهین، نهی از منکر کنند، مجری برنامه عفاف و حجاب هم آن حرف‌های زشت را در جمع خانم‌ها می‌زند، حاکمان ما ملوک‌اند و «الناس علی دین ملوکهم»، کاش همه ائمه‌جمعه مثل امام جمعه دیروز تهران درباره بی‌حجاب‌ها حرف می‌زدند.۲۲ تیر ۱۳۹۸

۲۲ تیر ۱۳۹۸خبرانلاین

***

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:اینکه یک زن باحجاب با یک فرد نامحرم بگو و بخند داشته باشد و دل بدهد و قلوه بگیرد حرام و بی عفتی است و اینکه مردان بازوها و سینه و یقه باز خود را به نمایش بگذارند و لباسی بپوشند که موجب تحریک زن‌ها شوند هم بی عفتی شمرده می‌شود که به خصوص در مجالس فامیلی این موارد بیشتر رخ می‌دهد.
آیت الله علم الهدی گفت: متأسفانه گاه حتی در خانواده‌های به ظاهر متدین هم حجاب و عفاف به درستی رعایت نمی‌شود،حتی در شبهای قدر عکس‌هایی از برخی بانوان منتشر شد که بدون حجاب و با موی پریشان و صورت باز در حال مراسم احیا هستند که این دهن کجی به اسلام، قرآن و مراسم احیا است چون بی حجابی و بدحجابی تجاهر به فسق و تظاهر به گناه است.

آیت الله سید احمد علم الهدی:در مقابل دین خدا با هیچ فردی تعارف نداریم و باید کاری کنیم که رضای خدا را در نظر داشته باشیم افزود: در برخی برنامه‌های صدا و سیما هم می‌توان به جای استفاده از بانوان از گویندگان مرد استفاده کرد و لازم نیست حتماً یک خانم، گوینده و مجری برنامه باشد.

«بد حجابی »گناهش سنگین ترازاختلاس و«مال مردمُخواری» است

آیت الله علم الهدی گفت: مال مردم خوری و بی حجابی هر دو بد است اما مال مردم را مخفیانه می‌خورند ولی بی حجابی تظاهر به جنگ با خدا و دهن کجی به دین اوست.

ماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه بیشتر به تفسیر درکنار قرائت قرآن

تفسیر سوره احزاب آیت الله احمد علم الهدی روز پنجشنبه(۹ خرداد ۱۳۹۸) در جلسه تفسیر  در مهدیه مشهد/۰۹ خرداد ۱۳۹۸ پارسینه.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:امام جمعه تهران درمورخه(۲۱ تیر ۱۳۹۸) چه کسی بود وچه گفته بود؟(درباره حجاب)

برجام از ابتدا خسارت‌بار بود/ انگلیس بزودی سیلی خواهد خورد

آیت الله کاظم صدیقی در خطبه‌های این هفته(۲۱ تیر ۱۳۹۸) نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به موضوع حجاب در کشور، بیان کرد:

موضوع کشف حجاب رضا خانی با دستور انگلیسی‌ها صورت گرفت. آن‌ها خواستند با سنگر‌هایی که برای مسلمانان هویت و اقتدار می‌آورد برخورد کنند که یکی از آن‌ها مساله زنده نگهداشتن داستان کربلا و امام حسین (ع) است، دوم راهنمایی علما با آرم خاص پیغمبری بود. این عمامه و این لباس آرم مجاهدت و از جان گذشتگی است، آرم نوکری امام زمان است آرم صیانت از بدی‌ها است، لباس متانت است لذا رضا خان عمامه‌ها را هم به دستور انگلیس برداشت. سومین سنگر، موضوع خانواده است که در تحکیم خانواده نقش حجاب بسیار پر رنگ است، از این جهت (رضاخان)حجاب را خواست با سر نیزه بردارد.

اجتماع شیرخوارگان پیام مبارزه با استکبار جهانی دارد

صدیقی تصریح کرد: من بانوان مملکت را علاقه‌مند به حضرت زهرا (س) می‌دانم، معتقد به قرآن می‌دانم ، حتی بانوان و دخترانی که ظاهر خود را حفظ نکرده ، التماس دعا‌هایی داشتند، راهنمایی‌هایی که می‌خواهند، نذر‌هایی که در مجالس امام حسین (ع) و جا‌های دیگه دارند، بیانگر این است که خدا می‌داند اکثریت آن‌ها اسلام و احکام اسلام را قبول دارند، ولی برخی از آن‌ها در اثر عدم توجه در یک فضایی قرار می‌گیرند و لجاجت می‌کنند.

آیت الله صدیقی گفت: همه بانوان ایران، حتی شما بانوانی که مسلمان نیستید، حجاب را با دیگر پوشش‌ها مقایسه کنید. حجاب مظهر هویت مستقل زن است، زن یک هویتی دارد که با مرد فرق دارد، زن باید به زن بودنش ببالد. هیچ لباسی مثل لباسی که اسلام تجویز کرده و پوششی که حضرت زهرا (س) داشتند برای زن هویت استقلالی معین نمی‌کند. تشبیهی که دارم این است که هماهنگونه که عمامه برای عالم دینی یک نشانه است و مردم با دیدن آن یاد مهربانی، اخلاق، دین و اسلام می‌افتادند، حجاب هم آرم و تابلوی معنویت و دین شماست و تبلیغی است برای کسانی که در این وادی نیستند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما در انگلیس خانمی را دیدیم که به تازگی به اسلام گرویده بود، از او پرسیدند که چطور شد که اسلام آوردی؟

آن خانم جواب داد: من روزی از خانمی که چادر به سر داشت پرسیدم که این چه لباسی است و وقتی آن خانم چادری فلسفه دینی حجاب را برایم تعریف کرد، نکته‌هایی شنیدم که به خودم گفتم این‌ها همان گمشده‌های زندگی من در آن دینی است که آن حجاب را تعیین کرده است.

امام جمعه تهران گفت: برهنگی را نه عقل می‌پسندد نه فطرت. شما دیدید اولین کاری که مادرمان «حوا» پس از آنکه از بهشت بیرون آمدند انجام دادند این بود که با برهنه دیدن خود، بلافاصله خود را پوشاندند؛ لذا پوشش و حجاب شرف، اقتدار، عزت و هویت است. بعلاوه آنکه انسجام خانوادگی را به دنبال می‌آورد. زنی که در نگاه هر هرزه‌ای قرار می‌گیرد نمی‌تواند در کانون خانواده خود گرم باشد.

درباره نویسنده

2121مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما